KAATSHEUVEL l NELSON WILLIAMS Betere MIDZOMERFEESTEN TE KAATSHEUVEL GEOPEND BIJZONDER SUCCESVOLLE INZET 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 JULI 1961 2 BRILLEN BRILLEN MIDZOMERFEESTEN Kaatsheuvel Lü in Hotel Smit amusement-avond amusement-avond Rotanbeugels „ROTANHUIS" Drukkerij van Boxtel De Efteling ontving 500.000ste bezoeker Loon op Zand Vermeer, voor de akte paedago- giek, als bedoeld in de Nijver- heidsonderwijswet. Enkele leraren moeten deze maand nog examen doen voor 'n wettelijke bevoegdheid. De vergadering nitte haar vol doening over de tot nog toe be reikte resultaten, welke zonder twijfel aan het onderwijs en de naam der school ten goede zullen komen. De voorzitter sprak tenslotte zijn tevredenheid uit over het sla gen van de donateursactie. Nog steeds komen aangiften binnen van nieuwe begunstigers en do nateurs, als evenvele bewijzen dat dit onderwijsinstituut op prijs wordt gesteld. JAARVERGADERING VISSCHERSLUST Verslag van de jaarvergadering van de hengelsportvereniging Visscherslust gehou den op zaterdag 22 juli 1961, in het club lokaal bij Jan de Nijs te Waalwijk. Toen de voorzitter, de heer Blom, om pl.m. 8.30 uur deze jaarvergadering open de, waren er 40 leden inclusief het bestuur aanwezig, wat voor de voorzitter het sein was om zijn misnoegen te uiten over het slechte vergaderingbezoek door onze leden. Wanneer, aldus de voorzitter, er van de 525 leden,die wij thans hebben er nog geen 50 naar een vergadering komen, vraagt het be stuur zich af waar zij voor werken; het hele jaar door wordt er voor de belangen van U, sportvrienden, gewerkt, waarom, aldus de voorzitter, tonen de meeste Uwer zo weinig belangstelling in problemen en zaken die toch iedere rechtgeaarde sportvisser aan gaan? Ook voor het bestuur is het niet prettig te moeten zien dat hun werk zo slecht gewaardeerd wordt, zeker niet op de jaarvergadering op welke vergadering im mers het bestuur de kracht moet putten, om met nog meer ijver en nog meer animo het komende jaar tegemoet te zien. Ik hoop dan ook dat wij de volgende vergadering hou den voor al onze leden, maar dan ook alle maal. Na zijn openingswoord vroeg de voor zitter enkele ogenblikken stilte voor de leden die ons dit jaar ontvielen, dat God hun de eeuwige rust moge schenken is de wens van deze vergadering. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat 1960 een goed jaar voor de vereniging is geweest, het ledental liep op van 390 tot 525 leden. Waar zéker de pas ingevoerde vrije zaterdag zeer veel heeft bijgedragen om aan de voor ons zo geliefde sport een zo sterke uitbreiding te geven als thans het geval is geweest stemt ons allen vreugdevol en is dan ook stimulans op de ingeslagen weg voort te gaan. Uit het verslag van de penningmeester bleek dat het passief der liquide middelen der vereniging is f 3169,51. De kascontrole commissie zegt in haar rapport dan ook gro te bewondering te koesteren voor de enor me werkzaamheden welke de penningmees ter, vaak in samenwerking met de overige bestuursleden heeft moeten verrichten, om de boekhouding der vereniging zo correct mogelijk bij te houden en samen te stellen. De kascontrole-commissie verzoekt het bestuur van Visscherslust dan ook om de penningmeester voor zijn beleid decharge te verlenen, wat door de vergadering met ap plaus werd begroet. De voorzitter verzocht de medewerking van alle leden om het komend jaar hun con tributie per giro te voldoen. Ik weet, aldus de voorzitter, dat er een kleine minderheid in de vereniging is, die de contributie-in ning liever op de manier zoals die thans is zouden willen voortzetten, namelijk per maand opgehaald door de bode der vereni ging, maar door sterke uitbreiding van het ledental is het voor de penningmeester on doenlijk om dit op een verantwoorde wijze te doen. Door dit per giro te laten geschie den, wordt ook de taak van het toch al zo zwaar belaste bestuur enigszins verlicht. Men moet bedenken, aldus de voorzitter dat ook de leden van het bestuur vissers zijn, die ook wel eens willen gaan vissen en dat kan alleen maar als alle leden voor de volle 100% hun medewerking daartoe verlenen. Ik hoop en vertrouw erop, aldus de voorzit ter, dat wij op al onze leden in deze kun nen rekenen. Vervolgens was het voorstel aan de orde om de algemene ledenvergade ring van oktober te laten vervallen en de eerste vergadering in december te laten plaatsvinden, wat voor de vergadering geen bezwaar opleverde. Bestuursverkiezing. Door drukke werk zaamheden stelde de penningmeester dhr. Th. Kelder, zich niet meer herkiesbaar.In het bestuurslid dhr. J. van Seist vond de vergadering de juiste persoon om deze be langrijke functie te gaan bekleden. Ook dhr. Schreuder uit Tilburg bedankte als bestuurs lid, maar doordat er geen andere persoon op deze vergadering naar voren kwam, werd de heer Schreuder verzocht om tot decem ber zijn functie van 2e secretaris te blijven vervullen; op het bevestigend antwoord van dhr. Schreuder kreeg hij van de vergade ring een hartelijk en welgemeend applaus. Van de rondvraag werd door diverse le den een druk gebruik gemaakt, die allen door de voorzitter naar genoegen werden beantwoord. Hierna sloot de voorzitter om pl.m. 10.30 u. de geanimeerde vergadering. R.K.C.-NIEUWS RKC benutte de gepasseerde zondag om in twee vriendschappelijke wedstrijden haar krachten te meten met de 2e klasser ODC uit Boxtel en datzelfde deden de reserves van beide ploegen. Het zijn als voorlopige oriëntatie en voor de juiste groepering der spelers voor de komende competitie, belang rijke wedstrijden geworden, niet alleen van wege de daverende overwinningen die zowel het eerste als de reserves mochten boeken. Bijzonder het optreden van de oud RKC-er Henk Passier voldeed geheel aan de ver wachtingen en zijn grote beweeglijkheid en onzelfzuchtigheid bracht vaart en gevaar in onze voorhoede. Over de wedstrijden het volgende RKC I - ODC 17-2. Vanaf het beginsignaal van de rustig lei dende arbiter J. de Gouw, ontwikkelt zich een snél op en neergaand spel, waarbij RKC door goed opbouwend spel zeker niet de minste genoemd behoeft te worden. Bijzon der onze aanvalsleider H. Passier laat zich niet controleren en switches naar links en rechts, gevolgd door uitstekende voorzetten, leveren permanent gevaar op in de ODC- verdediging. Het eerste doelpunt neemt Kuijs voor zijn rekening. Uit een mislukte voorzet ketst de bal via de paal in doel,, 1-0. Diverse goede kopballen vtm H. Leijtens verdienden een beter lot, maar ook de ODC-doelman had vóór rust een prima op stelling. Toch slaagde ODC er in na ca. 25 min. door hun rechtsbinnen met een uit stekend schot de gelijkmaker te scoren, 1-1. Een fatale fout van stopper de Leur zou een doelpunt hebben moeten betekenen, doch wij ontsnappen bij geluk aan het gevaar. Leijtens mist aan de andere zijde op een haar het doel en zo blijft de stand tot de rust gelijk. Drie min. na de hervatting weet H. Leijtens een gelukkige kopbal te plaatsen en dat betekende 2-1. Hoe ODC ook pro beert onder de zware RKC-druk uit te ko men, zij slagen daarin niet en de scoring- machine van RKC draait op volle toeren. Een gelijke fatale fout van de stopper van ODC wordt door Kuijs genadeloos afge straft 3-1. Weer is het Kuijs', na prima aanspelen van de bal door H. Leijtens, die de stand op 4 1 brengt. H. Leijtens zelf maakt er met een kopbal 5-1 van, nu uit een afgemeten voorzet van F. Passier. De mannen van ODC spelen voor wat ze waard zijn, doch onze verdediging geeft geen krimp. Het spel wordt zelfs iets harder, waardoor botsingen niet uitblijven. Als H. Passier weer eens naar de linksbuiten plaats is uitgeweken, lanceert hij H. Leijtens op haarzuivere wijze en laatstgenoemde schiet oerhard onder de lat, 6-1. Frans Passier slaagt er tenslotte in met een harde schuiver, onder de doelman door, de stand op 7 1 te brengen. Dat de rechts buiten van ODC, mede dank zij aarzelen van doelman Eekels, er nog in slaagt de eind stand op 7 2 te brengen, is een bevestiging van het hiervoor aangehaalde, dat de gas ten tot het einde gewerkt hebben om een beter resultaat te bereiken. RKC II-ODC II 7-1. Onze reserves deden voor het eerste niet onder en slaagden er in, dank zij goed spel en uitstekend schieten, hun tegenstanders een gevoelige tik te geven. Toch was ook hier zeker geen sprake van een spel van „kat en muis". De gasten hadden een be hoorlijk team met enkele oudere routinespe lers, doch de productiviteit was aan de zijde van RKC. De Boxtelnaren pakten direct stevig aan en middels hun rechtsbinnen na men zij spoedig de leiding 0-1. Niemand zou toen hebben durven beweren dat zij daarmede al hun kruit zouden verschoten hebben. RKC nam de achterstand niet al te tragisch en zij verwierven geleidelijk aan een meerderheid, welke nog voor rust resul teerde in prima doelpunten van resp. H. Bool, 1-1, van Zoelen, solowerk, 2-1, M. Leijtens, na uitstekend voorbereidend werk van van Zoelen, 3 - 1 en nogmaals M. Leijtens, 4-1. Dit werd de ruststand. In de tweede helft verweerden de Boxtel naren zich tot het uiterste, doch zij slaag den er niet in tot doelpunten te komen. Onze reserves daarentegen bleven op het goede scoringspad en nog 3 x, resp. door H. Bool, M. Leijtens en van Zoelen, moest hun doelman de bal uit het net halen. Goed werk van onze reserves. Resumerende mogen we zeggen dat we een nuttige oefendag hebben gehad, met voetbal dat het aankijken meer dan waard was. Zonder ons dood te staren op de doel- puntenzegen kan gezegd worden dat zich goede perspectieven geopenbaard hebben. Daarop voort te borduren is de voornaam ste taak voor de competitie weer begint. GEEN VOORRANG Op het kruispunt Stationssstr.- N. Parallelweg verleende de in westelijke richting rijdende auto bestuurder G. J. uit Amstelveen geen voorrang aan de van rechts uit de Stationsstraat komende personenauto, bestuurd door A. E. uit Poeldijk. De botsing, die hiervan het gevolg was, bleef be perkt tot wat materiële schade. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden Zwart hondje; blauwe cein tuur; zilveren rozenkrans; blau we step; damesportemonnee met inhoud; grijze herenglacé'sjubi leumpenning; paraplu; kinder verrekijker; regenbroek; bagage tas; regenpijpen. Verloren 5 zwartbonte koeien; honden- riem; gabardine regenjas; regen- broek; gouden kettinkje m. gou den tientje; zwarte regenbroek in doos; wit kinderschoentje; gou den medaille; rijbewijs, bèlas- tingkaart en kentekenbewijs; een bankbiljet van 25.regen broek; beige regenjas. AGENDA. Maandag en woensdag. Musis Sacrum 8 uur: „Terug uit de hel", 14 jaar. Luxor 8 uur: „De nacht voor de première", alle leeftijden. Woensdag. Bovenzaal Twee Kolommen 8 uur: repetitie Dameskoor „Oefe ning en Vermaak". A.s. zondag 12 uur repetitie mannenkoor „Oefening en Ver maak". De Midzomerfeesten van de ver eniging tot bevordering van Kaats heuvels toerisme, zijn zaterdagmid dag met enorm succes geopend. Wanneer we het verloop van deze eerste twee dagen nagaan, dan zul len degenen, die thans een afwach tende houding hebben aangenomen en misschien eerst de kat eens uit de boom wilden kijken, moeten toe geven dat de inzet de verwachtin gen verre heeft overtroffen. De skelterwedstrijden waren een open baring, maar ook in de enige amu sementsgelegenheid, zaal Smit, heerste op beide dagen een gezel lige drukte. En het was opvallend dat veruit het grootste deel der aan wezigen daar uit vreemdelingen bestond. Het zou van een al te groot optimisme getuigen om te verwach ten dat deze eerste opzet meteen een volledig succes zal worden. Daar is tijd voor nodig. De-organi satoren hebben echter niets onbe proefd gelaten om aan dit feest de nodige bekendheid te geven; de af fiches in diverse provincies en ook in België zijn daarvan een sprekend bewijs. Maar gelet op het steeds toenemende vreemdelingenverkeer, kan en moet zo'n feest, mits tijdig voorbereid en gewapend met de thans hier en zo mogelijk op een ander opgedane ervaringen, met ie ders medewerking tot een perma nente gebeurtenis uitgroeien, waar van iedereen ter plaatse profijt kan hebben. De ouverture van dit ruim twee weken durende feest van amuse ment en cultuur voor inwoners en vacantiegangers werd verzorgd door de harmonie Apollo, die een rondgang maakte door Kaatsheuvel, waarbij zij vergezeld werd door 2 groepen van de wandelsportvereni ging „Prins Maurits", alsmede een viertal skelters, waarvan de berij ders in de straten een vuurproefje gaven, waardoor vooral de jeugd in no time in vuur en vlam stond voor deze jonge en steeds meer veld win nende race-sport. Enorme spanning bij de skelterwedstrijden Onmiddellijk na deze rondwande ling haastte jong en oud zich naar de speelplaats van de St. Jansschool in de Dr. v. Beurdenstraat, om zich een goed plaatsje te veroveren rond het aldaar uitgezette parcours, waarop de skelterwedstrijden zou den worden gehouden. Dr. K. van Tuijn, voorzitter van de vereniging tot bevordering van Kaatsheuvels toerisme, sprak voor de aanvang 'n kort woord en opende de wedstrij den met een rondje op de skelter. De organisatie van dit sportfeest werd verzorgd door de Jeugd-Auto mobielclub, afd. Tilburg, onder lei ding van de heer de Wilde uit Til burg. Alles was geheel in stijl als bij auto-racen; een wedstrijdleider met de bekende startvlag, monteurs, renners met valhelmen en genum merde renvesten, die in hun knette rende skelters door de bochten „scheurden" en soms in hun onerva renheid of te grote haast tegen de langs het parcours geplaatste pak ken stro opbotsten, welk laatste vooral het summum van vermaak vormde voor de enthousiast mee levende toeschouwers. Daar tussen door de stem van de heer de Wilde, die via de microfoon zorgde voor een vlot verloop van de wedstrijden en de gemaakte tijden bekend maakte. Vooral het vlotte verloop was belangrijk, want al spoedig bleek dat de Kaatsheuvelse jeugd in minder dan geen tijd skelter- minded was geworden. Steeds meer lierhebbers (sters) lieten zich alsnog voor deelname inschrijven, waarbij de mooie prijzen, welke diverse middenstanders en bedrijven, zowel in als buiten Kaatsheuvel, beschik baar hadden gesteld, vermoedelijk niet het hoofddoel vormden. Dit had dan ook tot gevolg dat van de tijdschema's moest worden afgewe ken om op tijd klaar te komen. Zo wel zaterdagmiddag en -'s avonds, als zondagmiddag daverden de skel ters praktisch onafgebroken over 't parcours om de finalisten aan te wijzen, die elkaar zondagavond ont moetten. En de spanning onder het geestdriftige publiek bereikte haar hoogtepunt, toen de speaker de laatste rit aankondigde, waarin de plaatselijke favoriet, de jeugdige Wim v. Nieuwstadt, die voor het eerst hier met de skelter kennis maakte, aan de start verscheen te gen een „buitenlander" met als in zet het kampioenschap van Kaats heuvel. Onder luide aanmoedigin gen van het enthousiast meeleven de publiek wist Wim de eer van Kaatsheuvel hoog te houden en de eerste kampioenstitel voor de skel ters voor zich op te eisen. Net echt maakte hij met een tuil bloemen onder luide bijvalsbetuigingen z'n ererondje en hoog op de schouders van z'n supporters werd de kam pioen in zijn race-costuum naar zaal Smit gedragen, waar de prijsuitrei king zou plaats vinden. Dr. van Tuijn sprak nog een kort dankwoord, speciaal tot de heer de Wilde en de Broeders van Liefde, die spontaan hun speelplaats be schikbaar hadden gesteld en hun enthousiasme voor deze sport niet onder stoelen of banken staken, ge tuige de onderlinge wedstrijd, die zij zondagmiddag tijdens een rust pauze hielden. De wedstrijden zijn zonder inci denten verlopen, hetgeen de beste propaganda is voor deze sport. On geveer 2500 mensen waren getuige van deze ontmoeting. Overigens is Kaatsheuvel geheel in de ban ge- 1 Het hoogtepunt van de feesten MAANDAGEN 24 en 31 JULI de befaamde Amerikaanse neger Jazz-trompettist en top-vocalist m.m.v. THE SOUTH JAZZ BAND o.l.v. Henk van Belkom. Verder: DINSDAG 25 juli orkest DE WAVO's WOENSDAG 26 juli HIJ EN 'T ZELFDE ihi- raakt van de skeltersport en wij hoorden reeds stemmen opgaan om tot oprichting van een club te ko men. De uitslagen waren: Individuele prijzen: 1 en kampi oen; W. v. Nieuwstadt, Kaatsheu vel; 2 v. Rijn, Hilvarenbeek; 3 Vin ger hoets, Diessen; 4 Elshout, Kaats heuvel; 5 v. Gastel, Kaatsheuvel; 6 Hendriks, Tilburg; 7 Lemmens, Til burg; 8 de Jong, Kaatsheuvel; 9 de Vries, Tilburg. Beste dame: Ria Hamers, Tilburg. Pechprijs: Span, Kaatsheuvel. Beste rijder Korthoutploeg: van Heumen, Kaatsheuvel. Jeugdprijzen: 1 Raaymaakers; 2 Steenbergen; 3 de Jong, Kaatsheu vel. Ploegen Kaatsheuvel: 1 Fa. v. d. Linden; 2 de Jong-de Jager. Algemeen klassement ploegen: 1 Knaljagers,-Tilburg; 2 Fa. v. d. Linden; Kaatsheuvel. OPENING TENTOONSTELLING GRAFISCHE KUNST Vrijdagavond werd in tegenwoor digheid van een niet groot, doch select gezelschap, de in de zaal van het patronaat St. Jan ingerichte tentoonstelling van grafische kunst geopend. Nu burgemeester Mr. v. d. Heij den door uitstedigheid verhinderd was en loco-burgemeester het ver zoek daartoe bescheiden van de hand had gewezen, beschouwde de heer J. Tuerlings als voorzitter van de V.V.V. Kaatsheuvel het meer 'n plicht dan een eer de officiële ope ning te verrichten. Hij dankte op de eerste plaats namens het gemeentebestuur en de V.V.V. Kaatsheuvel het provinciaal genootschap van kunsten en weten schappen in Noordbrabant voor de spontane bereidwilligheid, waarop aan het verzoek, hier tijdens de Midzomerfeesten van de vereniging tot bevordering Kaatsheuvels toe risme deze tentoonstelling te hou den, gevolg was gegeven. Deze laat ste vereniging feliciteerde hij, wijl deze er in geslaagd was haar pro gramma, dat in hoofdzaak amuse ment inhoudt, te verrijken met deze show van grote culturele waarde. Het speet hem te moeten mee delen, dat van rondgeleide in school verband weinig of niets zou komen, daar juist de scholen, die op deze tentoonstelling iets zouden kunnen genieten, reeds in vacantie zijn. De hoop uitsprekend dat de ten toonstelling de belangstelling zou hebben die zij verdient en dat ze voor de vereniging tot bevorde ring van Kaatsheuvels toerisme een middel zou mogen zijn om het doel, waarvoor de Midzomerfeesten ge organiseerd zijn, te bereiken, ver klaarde hij de tentoonstelling voor geopend. Aangezien de heer D. van Gent, hoofd van de tentoonstellingsdienst, deze avond de tijd ontbrak om een rondleiding te verzorgen, bepaalde deze zich tot een korte, doch zeer interessante causerie over 't wezen van deze tentoonstelling, welke vooral een informatieve waarde heeft. A.s. dinsdag zal de heer v. Gent echter de gehele dag disponibel zijn om voorlichting te geven en des- verlangd met de kijkers van gedach ten te wisselen over het geëxpo seerde. De collectie, omvattende 32 wer ken, is van een zeer afwisselende samenstelling. De wijze van zien en voorstellen varieert van meer tra- ditioneel-figuratief of expressionis tisch tot experimenteel-nonfigura- tief of zogenaamd abstract. De tentoonstelling leent zich bij zonder voor een nadere kennisma king met die ogenschijnlijk zo vreemde moderne kunst, alsmede voor een verdere verkenning van wat daarin zoal beoogd wordt. ALLE MODELLEN Grotestraat 225 WAALWIJK Mulo-examen en allen wisten het diploma te behalen. Hun namen Theo Baart, Corry Bergmans, Jos Elshout, Piet v. Es, Willy Donders, Anny Hamers, Sjel v. Laarhoven, Antoinette Ploegmakers, Kees Roes- tenberg, Jeanne v. Seters, Bertus Smeets, Annemiek den Teuling, Jo sé Timmermans, Lia Valk, Dielus Zijlmans, allen Kaatsheuvel. Jan Coomans, Gerard Damen, Marianne Jansen, Adrie Maas, te Loon op Zand; Jo de Jong, de Moer; Riek v. Laarhoven, Udenhout; Jan Tax, Til burg. VOOR Dr. v. Beurdenstr. 13-15 KAATSHEUVEL Tel. 04167-2121 MULO-EXAMEN De Pius X Ulo-school heeft dit jaar weer een schitterend resultaat geboekt, waarop het onderwijzers korps terecht trots mag gaan; 22 leerlingen dezer school deden n.l. Zwemdiploma's voor jongens van Levensschool. Hoewei de temperatuur deze zomer in 't algemeen weinig sti mulerend werkt om 'n fikse' duik in het anders zo heerlijk koele water te nemen, hebben de jon gens van de R.K. Levensschool zich hierdoor niet laten weerhou den. Ruim twee maanden hebben zij, weer of geen weer, zij 't mis schien soms met klapperende tanden, maar overigens met on verflauwde ijver de lessen in het bad van „De Efteling" gevolgd, met als resultaat dat in de afge lopen week weer een aantal di ploma's aan hen konden worden uitgereikt. Het eerste diploma verwierven: Tini v. Dongen, Adri Brands, Henk van Gulik, Jac. de Brou wer, Jan v. Riel, Jan Pullens, Ad Pullens, Herman Ligtvoet, Ad Klijsen, Ad v. d. Velden, Dré de Nijs, Jo Pijnenburg, Joop Her man, Kees Remmeren, Frans Da- men, Jan v. Loon, Rini v. d. Berg, Johan Coomans, Jan Damen, Tonny v. Luxemburg, Fons Mo lenschot. Tweede diploma: Willy Krol, Bertusi Zijlmans, Jan Voogd, An- dré Brands, Mari Emmers, Peter Emmers, Piet v. d. Linden, Henk Bergmans, Gerard v. d. Velden, Kees Couwenberg, Ad Schor is. Derde diploma: Bertus Zijl mans, Jan Voogd, Jan Grootswa- gers, Henk Snoeren, Gerrv Mo lenschot. Vierde diploma: Herman v. d. Landen. Geslaagd. Onze plaatsgenote Diri Kooien slaagde te Tilburg voor het di ploma Ned. Handelscorrespon dentie van de Ver. van Leraren. Voor het praktijkdiploma boekhouden van de Nederlandse Associatie slaagde o.m. rnej. Jo van Gulik alhier. Zij genoot haar opleiding hij de heer A. v. Beek te Waalwijk. PRIESTERJUBILEUM VAN PATER WIEGGERS m.s.f. Op dinsdag 25 juli zal er feest zijn in het missiehuis St. Antonius. Im mers op deze dag zal het 25 jaren ge leden zijn, dat pater J. W. Wieggers m.s.f. z'n priesterwijding ontving. De a.s. jubilaris behoort tot de ca tegorie ,,late roepingen". Hij werd nl. op 20 april 1898 te Harreveld (ge meente Lichtenvoorde) geboren, en was tot 1926 werkzaam in het be- drijfs- en zakenleven. Eerst toen, dus op 28-jarige leeftijd, werd hij als stu dent ingeschreven op het missiehuis St. Antonius te Kaatsheuvel, waar hij tot de 4e klas werd toegelaten. De opleiding tot en met de 3e klas had hij reeds middels privélessen ontvan gen van 'n heerneef, oud-leraar aan het klein Seminarie te Culemborg, (Jje destijds Rector was van de R.K, Vak- school te Harreveld. Na z'n studies aan het missiehuis met succes te hebben beëindigd, deed pater Wieggers op 1 september 193j z'n intrede in 't noviciaat te Nieuw, kerk (Goirle), om reeds op 9 sept, J a. v. overgeplaatst te worden naar Oudenbosch. Op 25 juli 1936 out ving hij dan z'n priesterwijding en reeds een jaar later, op 18 juli 1937 begon hij z'n werk in het missiehuis te Kaatsheuvel. Behoudens een korte onderbreking van enkele maanden in 1943, is pater Wieggers al die jaren in Kaatsheuvel werkzaam geweest waarbij hij in het bijzonder in de weer is voor de financiële basis van de priesteropleiding. Niet ten onrechte vragen wij daarom de aandacht voor dit a.s. jubileum, want de figuur van pater Wieggers, die ter plaatse be- kend is als een vlotte en amicale per. soonlijkheid, is als het ware vergroeid met de Kaatsheuvelse gemeenschap, Om 10 uur zal het feest worden in- gezet met een plechtige Hoogmis in de kapel van het missiehuis, waarna van 13 tot 14.30 uur receptie zal worden gehouden. Ongetwijfeld zul- len velen deze gelegenheid aangrij. pen om de jubilaris te komen felicite ren en van hun sympathie voor hem te doen blijken. Pater Wieggers, vanaf deze plaats, ad muitos annosü Het was voor het echtpaar W. Son- neveld-Dijkstra, resp. 37 jaar en 34 jaar, vergezeld van hun kinderen, een 2-jarig dochtertje Willy en beide zoontjes, Lieuwe 8 jaar en Koosje 10 jaar, wonende te Rotterdam, Jan Pocellistraat 41, die met vacantie wa ren bij familie in St. Willibrord en toevalligerwijs de Efteling op hun vacantieprogramma hadden staan, die zij nu voor de tweede maal bezochten, vanmorgen om pl.m. 11 uur wel een bijzondere verrassing bij de ingangs poort te horen de 500.000ste bezoe ker van dit seizoen te zijn. Dhr. Son- neveld is werkzaam bij het n.v. Scheepsreparatiebedrijf te Delftsha ven. Nadat zij bij de ingangspoort ver welkomd waren ging het naar het restaurant van de stichting, alwaar pastoor em. E. de Klijn, erevoorzitter der stichting, het verraste paar toe sprak en daarbij een prachtig radio toestel overhandigde. DE FRANSE REIS VAN CONCORDIA Het verblijf van Concordia in Chaumes- en-Brie is niet alleen een muzikaal feest ge weest, maar vooral een feest van verbroe- j dering en vriendschap. De gastheren heb ben met echte Franse spontaniteit en gast vrijheid alles gedaan om de Nederlandse gasten een onvergetelijke indruk mee naar huis te geven. En ze zijn daarin ten volle geslaagd. Wanneer de Concordianen aan Frankrijk denken, zullen ze aan Chaumes- en-Brie denken, aan de hartelijke bevolking en aan de warme vriendschap welke zij daar hebben ondervonden. De Concordianen van hun kant hebben zich de vriendschap en de hartelijkheid van de Fransen ten volle waardig getoond en we mogen zeggen dat de Franse en de Bra bantse volksaard elkaar in Chaumes-en-Brie op voortreffelijke wijze hebben gevonden, De Concordianen weten nu ook wat een forse muzikale rondwandeling is, want ge durende bijna twee uur zijn zij met volle muziek door de straten van Chaumes-en- Brie getrokken, omstuwd door de bevolking, die een regen van vuurwerk afstak. Ook de ontvangst door de autoriteiten was bijzondei hartelijk. Natuurlijk is er ook een flink glas gehe ven, waarmee de vriendschap en de wedei-1 zijdse genegenheid nog eens werden on I derstreept; een vriendschap die o.i. van lange duur zal zijn, want het zal ons nieis verbazen wanneer een volgend jaar een de putatie van Chaumes-en-Brie te gast zal zijn in Loon op Zand. Dan kan Concoidia zich volledig revancheren. NEDERLANDSE MILITAIRE VRACHTWAGEN IN RAVIJN: 3 gewonden Een Nederlandse militaire vracht wagen met 19 militairen is in Frankrijk in een bocht geslipt e» vervolgens in een ravijn gestort. Drie soldaten liepen ernstige ver wondingen op; zij zijn overgebracht naar een ziekenhuis in Clermont Ferrand. Zij hebben verscheidene fracturen, maar verkeren niet in le vensgevaar. Drie andere militairen- werden bij het ongeluk licht ge wond. Het ongeluk gebeurde op een heu velachtige weg tussen Le Mont Do- ré en Latour d'Auvergne. De mili tairen waren in Clermont Ferranü per trein uit Nederland aangeko men, waar zij verlof hadden geno ten. Zij waren op weg naar La Court ine. Wij hebben: tegen roos Andrélon Dennen Shampo vanaf 2.15 Drogisterij van Amelsvoort 1 aan de Markt - Kaatsheuvel Telefoon 2286

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 2