154 gediplomeerden aan Nijverheidsschool van Waalwijk en omstreken Süniur - Waalwijk Vüniur Süntur HUtü Uü* M.v. JUFFROUW buitengewone kansen leerlingenstelsel V. Waalwijk SCHOENFABRIEKEN JUFFROUW Waalwijk schoonhouden van de kantoren DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 JULI 1961 Aan 154 leerlingen van de Nij verheidsschool voor Waalwijk en Omstreken is vrijdagmiddag het diploma uitgereikt. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. de Kort, die voor de eerste maal de diploma's uitreikte, gaf aller eerst uiting aan zijn respect en dank jegens zijn beide voorgan gers, de heren J. Tielen en J. van fteesbeen, die van de oprichting van de school af steeds geijverd hebben om de school op een ho ger plan te brengen. „Voor hen is 'deze monumentale nieuwe school het sluitstuk van hun activiteiten geweest, voor ons is zij de herin nering aan hun grote verdiensten voor de school en de gemeen schap." Tot de gediplomeerde leerlin gen richtte de heer de Kort op de eerste plaats een hartelijke geluk wens. Verder wees hij er op, dat zij door de school in de gelegen heid gesteld zijn om in de maat schappij een positie te verwerven die vele en goede toekomstmoge lijkheden biedt en hij hoopte dan ook, dat de geslaagde leerlingen directeur en leraren dankbaar zullen zijn voor de zorg en toe wijding, zoals ook het schoolbe stuur daar bijzonder erkentelijk voor is. De voorzitter legde er verder de nadruk op, dat het di ploma de geslaagden een voor sprong geeft op de anderen die niet in het bezit van dit diploma zijn. „Tracht deze voorsprong te behouden en kies daarom dan ook niet de werkgever die het meeste geld biedt, maar de werk gever waar je de beste kansen hebt om je verder te bekwamen", aldus de heer de Kort, die de leer lingen ook nog wees op het be staan van leerlingstelsels en avondcursussen':. „Leer vooral 'n vreemde taal, want met de reali sering van de Euromarkt in het verschiet liggen er voor jullie prachtkansen open!" Als voor beeld wees de heer de Kort de leerlingen op de heer Hensen, de voormalige concierge aan de Nij verheidsschool, die het door zelf studie en doorzetten gebracht beeft tot een benoeming als le raar aan de Vakschool te Drunen, waarmee de voorzitter de heer Hensen: hartelijk gelukwenste. Ook bracht de heer de Kort dank aan mej. Klijn voor 't vele werk dat zij in het belang van de school verricht heeft en die thans wegens haar aanstaande huwelijk afscheid van de school heeft ge nomen. Ook de directeur van de school de heer van Steenderen, wees de leerlingen er op dat het diploma de toegang opent tot vele moge lijkheden. „Denk echter niet „ik ben er nu", m,aar ga je verder be kwamen", aldus de directeur, die daarbij de door de heer de Kort gesproken woorden onderstreep- Na de diploma- en prijsuitrei king werden door de leerlingen W. Pfundt, A. v. d. Heijden en R. Pijnenburg woorden van dank gericht tot directeur en leraren. De volgende leerlingen ontvin gen het diploma: Afd. Smeden-bankwerkers. Hendrikus Baumgarten, Daniël Driesprong, Bert de Haan, Petrus Joosen, Petrus Ligtvoet, Johan nes Maaijwee, Hyronimus Rein- ders Petrus Schagen, allen te Waalwijk; Johannes Kroot, Joh. Koremans, Willem Pfundt, Joop btevens, Gcrardus v. d Velden Antonius Vugts, allen te Kaats heuvel; Franciscus Kuijpers te Loonopzand; Johannes v. Delft, Johannes v. d. Lee, Johannes van Noort, Christianus Smits, Fran ciscus Smits, Henk van Son, Jo hannes Verhoeven en Lambertus van Wezel, allen te Drunen:: Cor nells van Beek, Johannes v. Beek, Jacobus Dalmaijer, Godefridus Jonkers, Christoffel Molegraaf Jacobus Rietveld, allen Sp'rang- Lapeüe; Johannes Couwenberg, Johannes Poddewijn en Bernar dus van Wijk te Heusden; Theo doras Beekmans, te Haarsteeg; herrit Baaijens en Arie Schilders te DrongelenDirk in 't Veld te bussen; Gerrit v. d. Heijden, Jo hannes Lankhaar en Willem v. d. Mooren te Genderen; Arie Dimster te Wijk en Aalburg. Niet gediplomeerd 6. Afd. Schoenmaken. Pieter Bakkeren, Gijsbertus v. d. Heijden, Bernardus Hulsen boom, Johannes Kogels, Adria- nus Korthout, Jacobus Mahieu, Hubertus van Nunen, Cornelis Siegenthaler, Dirk de Roon, allen te Waalwijk; Josephus Klijn, Kees Soeterboek, Andreas Tim mus iMutsaers en Franciscus de Vries te Kaatsheuvel; Adrianus Beerens, Jacobus Brands en Cor nelis van Loon te Loonopzand; Gerardus Obbens en Wilhelmus Timmermans te Drunienj; Arie Borsje en Franciscus v. Dongen te Heusden; Hendrikus van Ra- vensteijn te Haarsteeg; Dirk van Alphen, Cornelis Mouthaan en Pieter Vos te Wijk en Aalburg; Adrianus Boezer, Johannes Kamp en Johannes Nerings te Waspik; Adrianus Lommers en Richard van Loon te Nieuwkuijk; Johan- Afd. Metselen. Wilhelmus Corstanje, Cornelis Lommers en Hermanus v. Loon te Waalwijk; Petrus de Kort en Gerard v. d. Wouw te Kaatsheu vel; Harry Knippels te Drunen; Cornelis Verhagen te Sprang-Ca- pelle; Adrianus van Turnhout te WaspikEduard van Eggelen te Vlijmen; Adrianus Brouwers te Sprang-Capelle. Niet gediplomeerd 1. Part-time „A". Schoenmaken. Jan van Es, Cornelis Leijtens, wanneer jullie na een prettige vacantie weer opnieuw aan de slag wilt gaan, liggen bij diverse mogelijkheden en In onze afdeling STIKKER IJ, die thans geheel wordt gereorganiseerd, is plaats voor a. PRIMA STIKSTERS b. LEERLING-STIKSTERS en STIKKERS die bij ons een prima opleiding genieten. Ook JONGENS en MEISJES, die wensen deel te nemen aan het zijn bij ons van harte welkom. WIJ BIEDEN U Zeer hoog loon met aantrekkelijk premiestelsel. Volledige reiskostenvergoeding. Reductie bij aankoop van schoenen. Gratis warme dranken tijdens het werk en de schaft tijden. Opname in sociaal fonds en cadeau-fonds. Gelegenheid tot bezoek aan Mater Amabilis- en Levens school. Waardevolle huwelijksgift. Aardige verjaardags-attentie. In een persoonlijk gesprek lichten wij U gaarne in over de werking en de waarde van het Leerlingenstelsel en andere opleiding, waartoe dagelijks gelegenheid be staat bij onze afdeling Personeelszaken. Indien U zich schriftelijk aanmeldt, komen wij U gaarne thuis bezoeken. mcrs, Johannes Vesters en Jan Witteveen te Kaatsheuvel; Cor nelis v. Veldhoven, Drunen; An- tome de Jong, Sprang; Jozef van Kan, Maastricht. Niet gediplomeerd 2. Afdeling Timmeren. Matti Dekkers, Martinus van Esch, Johny van Helvoirt, Hen drikus van Iersel, Nicolaas Kort hout, Adrianus Maas, Johannes, Spuijbroek en Jan van de Ven te Waalwijk; Henk Damen, Wilhel- zoekt contact met andere die gelegenheid hebben om stikwerk te ver richten. Gaarne telefonisch of schriftelijk contact met opgaaf van capaciteit. Directie Timtur N.V. nes Verharen te Herpt. Niet gediplomeerd 10. Afd. Schilderen. Ad Rek en, Wilhelmus Schelle- kens te Waalwijk; Marinus Ak kermans en Gerardus Jansen te Loonopzand; Nicolaas de Gouw, Franciscus Heijmans en Cornelis Klomp, Drunen; Marinus Kwet- ters te Heusden; Antonie van de Beek te Babiloniënbroek; Wal- therus de Jong te St. Joachims- moer; Phlip Müller te Tilburg; Wilhelmus Sprangers te Dongen; Bastiaan Treffers te Meeuwen; Antonius Verschuren te Raams- donksveer; Boudie Falkenburg en Martinus v. d. Sanden te Els- hout. Niet gediplomeerd 1. Afd. Electrotechniek. Petrus van Bavel, Cornelis Em- brechts, Johannes v. d. Heuvel, Gerardus Hoevenaars, Petrus Jansen, Franciscus Korthout, An tonius van Pruijssen, Reinier Pij nenburg, Adrianus de Rooij, Jo hannes de Rooij en Wouter de Rooij, allen te Waalwijk; Antoni us Mekes te Kaatsheuvel; Anto nie Rijken en Adriaan Wagerna- kers te Sprang; Willem Nieuwe- link te Heusden; Cornelis van Mersbergen te DrongelenWil lem Branderhorst en Abraham v. Hemert te Genderen; Marius Ver steeg te Wijk en Aalburg; Johan nes Ligtenberg te Dongen,. Niet gediplomeerd 2. Martinus Leijtens en Wilhelmus Verhoolstad te Waalwijk; Jo hannes Ligtvoet te Kaatsheuvel; Johannes Dollekens te Drunen Antonius Broeken te Made- Adri anus van der Heijden te Vlijmen. Niet gediplomeerd geen. Part-time „B". Schoenmaken. Jan Bakkers, Johannes Colijn, Martinus Hulsenboom, Baltherus Korthout, Bernardus de Peffer, ieni Cornelis de Peffer te Waal wijk; Cornelis Leemans, Theodo- rus Ligtvoet, Jacobus Verduijn, Antonius Witteveen te Kaats heuvel; Johannes Coomans te Loonopzand; Wilhelmus Lami- brechts en Nicolaas van de Wiel te Drunen; Adrianus Hoevenaar te Capelle. Niet gediplomeerd geen. Deze geslaagden hebben hier mede het theoretische deel achter de rug en zullen in de bedrijven nog het praktische deel van het examjem afleggen. Prijzenlijst gediplomeerde leer lingen einde juli 1961. Afd. Smeden-bankwerken. Ie pr. Hendrikus Baumgarten, Waalwijk; le pr. Antonius Vugts Kaatsheuvel; 2e pr. Joop Stevens Kaatsheuvel; 2e pr. Jobannes v. d. Lee, Drunen; 3e pr. Gerardus v. d. Velden, Kaatsheuvel. zoekt nette voor het tijdens de avonduren. Aanmeldingen dagelijks bij de Afdeling Personeelszaken. Afd. Schoenmaken. le pr. Johannes Vesters te Kaatsheuvel; 2e pr. Johannes Ko gels te Waalwijk; 2e prijs Jozef Kan te Maastricht. Afd. Timmeren. le pr. Wilhelmus Mutsaers te Kaatsheuvel; 3e pr. Adrianus Lommers te Nieuwkuijk; 3e pr. Cornelis v. Loon te Loonopzand- 3e pr. Adrianus Maas, Waalwijk'. Afd. Schilderen, le prijs Antonius Verschuren, Raamsdonksveer; 2e pr. Marti nus v. d. Sanden, Elshout; 2e pr. Philip Müller, Tilburg. Afd. Electrotechniek. le pr. Wilhelmus Brander horst te Genderen; 2e pr. Adri aan Wagemakers te Sprang; 3e pr. Johannes v. d. Heuvel Waal wijk: Afd. Metselen. le pr. Adrianus van Turnhout te Waspik; 2e pr. Cornelis Lom mers te Waalwijk. Als deelnemers aan de landelij ke metselwedstrijd werden nog prijzen uitgereikt aan E. v. Egge len, C. Lommers en P. de Kort. UNISCHOEN HULDIGDE ZIL VEREN JUBILARIS TE GROESBEEK Op 19 juli was het 25 jaar ge leden dat de heer J. Wennekes in dienst trad bij de firma Bela te Groesbeek, waar hij thans onder drie directies heeft gewerkt, n.l. de firma v. d. Laan, Timtur N.V. en thans Unischoen N.V. Voor de viering van dit heug lijke feit kwam de directie met de jubilaris, en diens familie, alsme de bedrijfsleiding en voltallig personeel van Bela, bij Hotel Gel- ria tezamen, waar de heer W. Ros de heer Wennekes hartelijk huldigde en hem een fraai arm bandhorloge als herinnering aan bood, alsmede bloemen voor me vrouw Wennekes. Namens het personeel sprak de heer Ant. Jansen,, lid van de fa- hriekscommissie, die de jubilaris schilderde als een zeer prettig collega en hem namens 't gehele Unischoen-personeel een platen- wisselaar aanbood met platen, en eveneens bloemen voor mevrouw. In zijn dankwoord richtte de heer Wennekes zich op de eerste plaats tot de directie en mevrouw en mej. v. d. Laan, die eveneens aanwezig waren, dankte voor de ontvangen hulde en sprak de hoop uit dat het bedrijf, waaraan hij verbonden is, nog in lengte van dagen zal mogen blijven voortbestaan. Het personeel dankte hij voor het fraaie cadeau, waarna het ge zelschap nog geruime tijd in zeer teesteiijke stemming bijeen bleef en eerst op een zeer vergevorderd avonduur huiswaarts keerde. Op zaterdag 15 juli vond te Til burg de sluiting en diploma-uit reiking plaats van de cursus In dustrievorming, welke onder lei ding van de Stichting Vakoplei ding Schoenindustrie werd gege ven en waarbij twee Timtur-me- dewerkers het diploma haalden, t.w. de heren J. Kleijsen en J. Vloemans. TIMTUR-JUBILARISSEN MAAKTEN JAARLIJKSE REIS De kern van het Timtur-perso- l^l.n-l. al diegenen die meer dan 25 jaar in het bedrijf werk zaam zijn, helaas met uitzonde ring van enkelen, die om gezond heidsredenen verhinderd waren maakten op zaterdag 22 juli ver gezeld van directie én bedrijfslei ding, hun jaarlijkse uitstapje, Hetgeen liun geheel door de direc- tie werd aangeboden. Om 8 uur 's morgens koerste men met een grote touringcar van Musa-Express naar Overloon voor een bezoek aan het Natio naal Oorlogsmuseum, hetgeen van de zijde van de reizigers'gro te belangstelling ondervond. Verder liep de route via de Peel naar de mooie omstreken van rujmegen, tijdens welke tocht men genoot van fraaie bossen en heuvelen. Voor de inwendige mens wachtte te Berg en Dal een zeer welverzorgde lunch het ge zelschap op. Verder ging het weer door het mooie landschap via Beek en Ub- bergen naar Arnhem, waar men aan boord ging voor een Rijn tochtje naar de Westerbouwing, om per bus de route te vervolgtem langs de Veluwie-zoom en na de gebruikelijke „thee"-pauze via Utrecht naar Rotterdam, waar 'n bezoek aan de Euromast op het programma stond. Men genoot j}ieLvan een Prachtig uitzicht op de Maasstad en omgeving, waar van de dynamische havens wel 't meest de aandacht trokken. Het hoogtepunt van de dag werd bereikt tijdens 't zeer pret tige en langgerekte borreluurtje in Hotel Bellevue, gevolgd door een welverzorgd diner waarbij door een gloedvolle tafelrede van de directeur, de heer Verschure, deze kern van Timtur-mensen 'n hart onder de riem werd gesto ken met de aansporing om' tesa- men te blijven voortgaan op de ingeslagen weg en door eendrach tig samenwerken Timtur een plaats te bereiden in West-Euro- pa, die de internationale kritiek en concurrentie kan doorstaan, waarbij hij Timtur zeer terecht in vergelijking bracht met de stad Rotterdam, wier bevolking na de oorlog heeft getoond wat door wilskrachtig strijden kan w'orden bereikt. Na dit officiële gedeelte kwa men de tongen los van de ama teur-humoristen en zangers, die onder de Timtur-medewerkers talrijk vertegenwoordigd zijn, die hun nummers ten beste gaven en meermalen daverende lachsalvo's aan de in feestelijke stemming verkerende schare wisten te ont lokken. Op 'n zeer vergevorderd avond uur werd de thuisrejs onderno men, om na een laatste onderbre king te Zevenbergsehoek, waar de geanimeerde stemming bleef voortduren, lang na het midder nachtelijk uur in Waalwijk te ar riveren. Blijkens de vele spontane uitin gen van grote voldaanheid, die gedurende de gehele dag, doch in het bijzonder bij het afscheid, te beluisteren waren, mag de direc tie van Timtur terugzien op een buitengewoon geslaagde dag. zoekt nette om tijdens de ochtenduren enige tijd behulpzaam te zijn in de cantine. Aanmeldingen dagelijks bij de afdeling Personeelszaken. Voorzitter de Kort: „Niet het geld maar de kansen" MEISJES EN JONGENS TIMTUR N.V. Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 3