wAAlwrjkse en lAnqstRAAtse couRAnt BINNEN- EN BUITENLAND Gemeenteraad Waalwijk MAANDAG 24 JULI 1961 83e JAARGANG No. 59 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 "Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167-2002 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Telegram-adres „Echo" Agenda en pre-adviezen Openbare vergadering van de raad der gemeente Waalwijk op donderdag 27 juli 1961 te 19.30 uur ten gemeentehuize. Punten van behandeling: 1 Vaststelling van de notulen der openbare vergadering gehou den 30 juni 1961. 2. Ingekomen stukken: a Van de Gedeputeerde Staten, b. Controleverslagen reken- plichtigen. 3. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe verordening als be doeld in artikel 4 eerste lid der winkelsluitingswet 1951. 4. Voorstel tot beschikbaar stelling van een krediet voor de bouw van een gemeentelijke so ciale werkplaats. 5. Voorstel Lot beschikbaar- ling van een krediet voor aan koop van een veegmachine. 6. Voorstel tot het verlenen; van medewerking overeenkom stig artikel 72 der lager onder wijswet 1920 voor aankoop van leermiddelen en meubilair voor de inrichting van een nieuw klas lokaal ten behoeve van de r.k. Meisjesschool te Baardwijk tot een bedrag van 6.731.12. 7. Voorstel tot het verlenen van medewerking overeenkom)- stig artikel 72 der lager onder wijswet 1920 voor aankoop van leermiddelen en meubilair voor inrichting van 't 6e leerjaar aan de r.k. meisjesschool aan de Gui- do Gezellestraat tot eten bedrag van 4.821.93. 8. Voorstel tot het verlenen van medew'erking overeenkom stig artikel 72 der lager onder wijswet 1920 voor aankoop van leermiddelen ten behoeve van de inrichting van een observatieklas aan de r.k. meisjesschool aan de Guido Gezellestraat tot een be drag van 313.71. 9. Voorstel tot aankoop van grond ten westen van de Burge meester Smeelelaan, van S. J. IJpelaar e.c. 10. Voorstel tot aankoop van grond ten oosten van de haven, van A. G. A. Knippels. 11. Voorstel tot aankoop van onroerend goed aan de Stations straat van de Erven de Wed. J. van Engelen. 12. Voorstel tot verkoop van bouwterrein aan de Da Costastr. aan F. J. G. Couwenbergh voor de bouw van 6 woningen. 13. Voorstel tot het voeren van een rechtsgeding ter onteigening van onroerend goed ten westen van de Burgemeester Smeelelaan ten behoeve van de stichting van een r.k. bejaardencentrum. 14. Voorstel tot beschikbaar stelling van een krediet voor ver bouwing van het pand Grotestr. 196. 15. Wijziging begroting. Winkelsluiting. Door de directies en eigenaren van een aantal Waalwijkse de tailhandelsbedrijven werd aan b. en w. verzocht de bestaande dinsdagmiddagsluiting voor win kels om te zetten in een maan dagmorgensluiting. Ingevolge artikel 4, lidl, van de Winkelsluitingswet, kan door de raad worden bepaald, dat het verboden is een winkel dan wel een tot een door de raad aan te wijzen groep behorende winkel voor het publiek geopend te heb ben: a. op maandag vóór 13 uur, dan wel b. op maandag, dinsdag of woensaag na 13 uur. Zoals bekend is, geldt thans een dinsdagmiddagsluiting voor alle winkels. Aangezien artikel 14, lid 2, der onderhavige wet voorschrijft, dat een verordening als bedoeld in artikel 4, eerste lid, alleen kon worden vastgesteld op verzoek van de Kamer van Koophandel en Fabrieken of nadat de Kamer dienaangaande gunstig heeft ge adviseerd, hebben b. en. w. zich tot de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor noordelijk Nrd.- Brabant alhier gewend, met het verzoek om inzake de onderhavi ge aangelegenheid advies uit te brengen, hetgeen inmiddels is geschied. De Kamer van Koophandel en Fabrieken adviseert in een ver ordening ex artikel 4, lid 1, van de Winkelsluitingswet 1951, vast te leggen, dat het verboden is: 1. voor het publiek geopend te hebben op maandag vóór 13 uur de winkels, waarin uitsluitend of in hoofdzaak worden verkocht kantoormachines, meubelen;, uur werken en optische artikelen en de warenhuizen; 2. voor het publiek geopend te hebben op dinsdag na 13 uur alle winkels met uitzondering van de sub 1 genoemde winkels en wa renhuizen. In overeenstemming met dit advies stellen b. en w. voor om met ingang van 1 september 1961 vast te stellen een nieuwe veror dening, als bedoeld in artikel 4, eerste lid, der winkelsluitingswet 1951. Stichting gebouw t.b.v. Gemeen telijke Sociale Werkplaats. Krachtens raadsbesluit van 26 mei 1961 is met ingang van een nader door b. en w. te bepalen datum een Gemeentelijke Sociale Werk plaats in het leven; geroe pen. Deze werkplaats werd aan gewezen als tak van dienst, be doeld in artikel 252 der gemeen tewet, terwijl voorts de „Beheers- verordening Bedrijven" werd aan gevuld en gewijzigd met een aan tal bepalingen met betrekking tot het beheer en de exploitatie van deze nieuwe tak van dienst. In het desbetreffende preadvies brachten b. en w. reeds onder de aandacht, dat de voortzetting van de beide van de gemeente 's-Her- togenbosch overgenomen werk plaatsen, de consequentie met zich medebrengt, dat op korte termijn wordt voorzien in een doelmatiger huisvesting, welke aan alle te stellen eisen voldoet. Daarbij stelden b. en w. in het vooruitzicht, dat zij spoedig con creet uitgewerkte plannen inza ke de stichting van een nieuw ge bouw ten behoeve van de Sociale Werkplaats zouden ontvouwen. B. en w. kunnen thans 'n voor stel aanbieden tot het beschik baar stellen van kredieten voor de bouw en de inrichting van een werkplaats, welke is gesitueerd aan de westzijde van de Graaf Willem I-weg te Besoijen. Ten aanzien van de indeling en de ac- comodatie van dit onder archi tectuur van de dienst gemeente werken ontworpen gebouw, is overleg gepleegd met de Consu lent voor de Sociale Werkplaat sen van het Ministerie van Coci- ale Zaken. Naast een bedrijfs ruimte van 20 bij 22.50 m, zal het gebouw omvatten een ruime kan tine, een was- en kleedgelegen heid, alsmede vertrekken voor de directie, de administratie, arts, enz., terwijl in een apart gebouw tje de centrale verwarmingsin stallatie en de rijwielbergplaats zijn ondergebracht. B. en w. stellen voor om het voor de bouw en de inrichting vereiste krediet t.w. 216.676. beschikbaar te stellen. Aankoop van een veegmachine. Tengevolge van de gestadige uitbreiding van het wegennet in onze gemeente enerzijds en door het toenemende tekort aan ar beidskrachten anderzijds, is het al geruimte tijd niet meer moge lijk alle straten te vegen en vol gens de daaraan te stellen eisen schoon te houden. In verband hiermede kunnen de nieuw aangelegde wegen in de uitbreidingsplannen „Baardwijk" „Bloemenoord" en „Besoijen- west", alsook de binnen afzien bare tijd gereed komende wegien in het plan „Waalwijk-noord" niet meer in het reinigingssche ma worden opgenomen. Als gevolg van de hoogcon junctuur blijkt het niet mogelijk te zijn voor dit werk geschikte arbeidskrachten aan te trekken. Over bovengeschetst probleem hebben b. en w. zich ernstig be raden. Daarbij zijn zij tot de con clusie gekomen, dat de bestaande toestand niet langer bestendigd mag blijven; en dat aankoop van een veegmachine de aangewezen oplossing voor deze moeilijkhe den is. Daardoor wordt niet al leen bereikt, dat alle wegen en straten in de gemeente tijdig en goed kunnen worden geveegd de veegsnelheid van een dergelij ke machine bedraagt n.l. 6 tot l0 km. p. uur doch tevens wordt een besparing van vier arbeids krachten verkregen. De kosten van deze machine van het type I, dat door Geesink N.V. te Weesj) in de handel is ge bracht, voorzien van een sproei- inrichting ter bestrijding van de stofopwervcling tijdens-het vegen kunnen worden begroot op 53.530.De jaarlijkse exploi tatiekosten worden geraamd op 23.835.Stelt men hiertegen over een besparing van 4 arbeids krachten ad 6.300.— of 25.200 per jaar, dan blijkt daaruit, dat aankoop van de onderwerpelijke machine ook economisch verant woord is. len, vastgesteld bij raadsbesluit van 27 februari 1951 en goedge keurd door gedeputeerde staten van Noord-Brabant, zullen o.m. nog moeten worden aangekocht de winkelpanden Stationsstraat 94 en 96, eigendom van de erven Johanna Adriana van Engelen- Staal. Ten behoeve van deze doorbraak werd onlangs nog door een ruiling de eigendom verkregen van het pand Mr. van Coothstraat 47 (raadsbesluit van 29 maart 1961, goedgekeurd door gedeputeerde staten bij besluit van 5 juli 1961 G nr. 90226). Met de erven Van Engelen is overeenstemming bereikt over de aankoop. Aankoop panden Stationsstraat 94 en 96. Voor de realisering van de doorbraak Mr. van Coothstraat- Stationsstraat ter uitvoering van het uitbreidinsgplan in onderde- DE STRIJD IN TUNIS Enige tijd geleden is tussen de naar men meende bey van Tunis Bourguiba met generaal Ge Gaulle overeen gekomen dat Frankrijk de haven van Bizerta (Frans territorium, maar onder Tunesische souvereiniteit) zou ontruimen. Bizerta is de grote le gerplaats en het belangrijkste kamp van Frankrijk, zowel ook als vlootbasis. Bourguiba schijnt dit niet vlug genoeg te gaan of hij Wil ook wel eens van zich doen spreken of de held spelen, want plotseling heeft hij de vorige week aange kondigd dat de basis onmiddel lijk moest worden ontruimd en tegelijkertijd liet hij de basis ge heel van Bizerta afsnijden, om de Fransen uit te hongeren, of onmiddellijk te verdwijnen. Ei- werden barricaden opgeslagen, troepen gestationeerd en men be gon meteen op Franse vliegtui gen te schieten enz. enz. De Franse regering en 't volk stond perplex over zulk een op treden en zoveel ontrouw aan 't gegeven woord en de verdediging werd zo effectief ingesteld, dat de belegeraars van Bizerta en z'n bevolking de vlucht namen, vele doden en gewonden achterlatend. Bourguiba roept nu wel dat hij zich tot het uiterste zal verdedi gen en hulp van Marokko en Egypte krijgt. Wat het wordt, zullen we afwachten, maar een nieuwe haard van onrust is er weer bij. Ondertussen zijn in en om Bizerta woedende gevechten aan de gang tussen Franse troe pen en Turiesiërs. Zij verlopen gunstig voor de Fransen, die het voordeel hebben van duchtig ge trainde soldaten en uitstekende bewapening. Met de steun van 't geschut van drie kruisers, de vliegtuigen van een vliegdek- schip, de jagers en bommenwer pers van de basis zelf en de inzet van parachutisten, is de Franse commandant van Bizerta, schout bij nacht Amiman, er in geslaagd in één dag tijd vrijwel alle weg versperringen op te ruimen, die de toegangswegen blokkeerden. De Tunesische troepen en groe pen vrijwilligers, die deze ver sperringen bewaakten, kwamen onder een hagel van granaten, bommen en kogels te liggen. Des middags waren er al 100 van hen gesneuveld, tegen de avond wa ren het er al 150. Tientallen van hen zijn door de Fransen gevan gen genomen. Andere tientallen 'gewond. Tegten; het invallen van de duisternis woedden gevechten in de straten van Bizerta. De electriciteit, het gas en de water- tertoevoer vielen uit. Vrouwen en kinderen verlieten in dichte drommen de stad die tot slagveld was geworden. De Fransen meld den drie doden en 40 gewonen. „Er heerst hier een echte oor log", zei presient Bourguiba don derdag, toen hij omstreeks het middaguur een persconferentie hield. Hij zei dat Tunesië de di plomatieke betrekkingen met Frankrijk hd verbroken en de zaak voor de Veiligheidsraad ge bracht had. „Dat een land als Frankrijk had verbroken en de litaire macht in 1961 nog pro beert een zwakke staat als Tune sië in zijn vrijheid te bedreigen, is niet meer mogelijk", aldus Bourguiba. „Wij hebben Frank rijk een eervolle regeling inzake Bizerta aangeboden. Wij hebben een krachtmeting willen vermij den. Frankrijk kan betogers ver pletteren, wegversperringen en gebouwen in de lucht laten vlie gen. Maar het Tunesische volk zal niet capituleren." KENNEDY WACHT NOG MET ONTHULLINGEN Morgen zal Kennedy zfjn plannen bekend maken. President Kennedy zal morgen een radio- en televisierede hou den tot het Amerikaanse volk, waarin hij mededelingen zal doen over een verhoging van de pa raatheid van de Amerikaanse strijdkrachten. Tijdens zijn pers conferentie van donderdag waar in hij bovenstaande mededeling deed, weigerde Kennedy bekend te maken welke maatregelen hij overweegt (of reeds heeft geno men1) om de militaire positie van de Verenigde Staten, met het oog op de gespannen situatie rond West-Berlijn, te versterken. „Vandaag nog", zo zei de pre sident, „komt de Nationale Vei ligheidsraad onder mijn leiding bijeen om dit maatregelen te be spreken. Onze besluiten zullen zo spoedig mogelijk ter kennis van onze bondgenoten worden ge bracht. Napoleon heeft eens ge zegd dat hij zijn successen boekte omdat hij bondgenoten bestreed. Wij in Amerika hechten echter 't grootste belang aan overleg met al onze bondgenoten over alle kwesties, of die nu van militaire, politieke of economische aard zijn." NOG VERDERE REM OP DE AFBETALING Er lopen forse geruchten dat de regering voornemens zou zijn op zeer korte termijn de koop op afbetaling sterk te bemoeilijken. Doch van welingelichte zijde ver zekerde men ons, dat „er nog geen concrete maatregelen in de pen" zijn. Oj) het departement van Economische Zaken zijn dinsdag met vertegenwoordigers van het bedrijfsleven besprekin gen gevoerd over het verloop van de huidige afbetalingen en daar bij bleek wel, dat die „erg om hoog" zijn gegaan. De pas door de Eerste Kamer aangenomen wet op 't afbetalingswezen werkt vooreerst nog niet, maar stelt 't minimum der eerste betaling op 20 Thans gelden z.g. afbeta lingsbeschikkingen van genoemd departement, die van 15 tot 35 eerste betaling vorderen (het meest 15 hogere percentages betreffen de bepaalde somis zeer luxe goederen). De regering zou de kasstorting alvast minstens op 20 kunnen brengen en b.v. een maximum aantal af betalingstermijnen kun nen voorschrijven. Of verdere afremming van de afbetalingsactiviteit veel kan bij dragen tot de beoogde vermin derde spanning tussen in- en uit voer, wordt vooral in onderne- merskringen sterk betwijfeld. EERSTE KWARTAAL 16.910 WONINGEN In het eerste kwartaal van dit jaar zijn 16.910 woningen gereed gekomen. Hiervan werden 8.691 gebouwd in opdracht van parti culieren, 4.019 in opdracht van gemeenten, 4.173 voor rekening van woningbouwverenigingen en 27 in opdracht van rijk, provin cies e.d. Zonder financiële steun van rijkswege kwamen 2.829 wonin gen tot stand. Het aantal gereed gekomen systeemwoningen (be droeg 2.297, dat is bijna 14 pro cent van het totaal aantal vol tooide woningen. Op 31 maart bedroeg de woning voorraad in ons land 2.905.691 woningen. ARCHITECT A. J. KROPHOL LER WORDT WOENSDAG 80 JAAR Eerherstel voor de typisch Ne derlandse bouwmaterialen. Woensdag 26 juli wordt archi tect A. J. Kropholler 80 jaar. Sinds jaren woont hij in het door hem zelf gebouwde land huis in Wassenaar. Voor de katholieke kerkbouw is zijn werk van grote betekenis geweest, maar ook tal van andere grote bouwwerken, o.m. het stad huis te Waalwijk met z'n prach tige stijlvolle omgeving, is een sch( schepping van Kropholler. BELGISCHE ALPINISTEN IN RAVIJN GESTORT Geen hoop op redding Vier Belgische bergbeklimmers van de eerste Belgische expeditie naar Groenland, zijn, naar men aanneemt, om het leven gekomen door een val in een diepe afgrond. Vijf overlevenden verklaarden j.l. woensdag bij aankomst in Umanak in Oost-Groenland, dat zij hun colle ga's, onder wie de expeditieleider, Jean Duchesnes, en een 22-jarig meisje van Tsjechische afkomst, Na- dine Simandl, vrijdag j.l. uit het oog hadden verloren. Zij vonden echter hun voetstappen die op de berg Nordlerit naar de rand van een af grond leidden. De politie gelooft dat er op het ogenblik van hun val een dichte mist in het gebied heerste. Al le vier waren ervaren bergbeklim mers. Duchesnes nam deel aan een expeditie in 1954 naar het Ahaggar- gebergte in het Middengedeelte van de Sahara, tezamen met de twee an dere vermiste mannen. Men acht verder zoeken een hope loze zaak. De overlevenden kwamen uitgeput in Umanak aan. De expeditie, die op 23 juni uit Brussel naar Groenland was vertrok ken en als eerste het gebied van Uma- nag exploreerde, was o.m. van plan twee schiereilanden en een eiland voor de kust in kaart te brengen. AMERIKAANSE RUIMTE VAART GESLAAGD Om precies 20 minuten over 1 Nederlandse tijd (7.20 uur ter plaatse) is de Redstoneraket met op de neus de cabine waarin zich kapitein John Grissom bevond, van Cape Canaveral gelanceerd. De tocht is goed volbracht en Grissom is veilig in zee geland. De helikopter die de cabine met Grissom aan boord uit zee oppikte, verloor op een gegeven ogenblik de ruimtekajuit. Men wist Grissom op het laatste ogen blik nog er uit te bevrijden. Met een daarna zonk de cabine naar de zeebodem. Om 13.22 uur meldde Grissom dat hij een kracht ondervond ge lijk aan twee en een half maal die van de zwaartekracht. Een halve minuut daarna werd de cabine losgemaakt van de raket. Nog eens anderhalve minuut later meldde Grissom, dat de zwaarte kracht nu tot nul was geredu ceerd en dat hij een schitterend uitzicht had. Om 13.25 vertelde Grissom dat alle apparaten voor treffelijk werkten. De tocht moest 15 minuten du ren en zou de kapitein alle sen saties bezorgen die ook bij een echte ruimtevlucht optreden: de krachten (tot zesmaal het eigen lichaamegewicht) bij de start, de meteen daarna optredende ge wichtloosheid gedurende onge veer 5 minuten en de krachten en temiperatuurverhogingen aan de buitenzijde van de cabine gedu rende de daling. Schepen en vliegtuigen lagen gereed om de cabine van de ka pitein op te pikken. Meteen na zijn vlucht is Grissom vluchtig medisch onderzocht. Vervolgens ging hij per oorlogsschip naar de Bahama-eilanden om uit te rus ten. MÉÉR TV-UITZENDING Zaterdag en zondag 7.30 uur met ingang van 1 oktober Per 1 oktober zullen de telvisie- uitzendingen op zaterdag- en zondag avond reeds om 19.30 uur beginnen. Op de andere avonden blijft het tijd stip zoals tot dusver 20.00 uur. Het NTS-weekjournaal dat tot nu toe op vrijdagavond wordt uitgezon den, zal worden verplaatst naar de zondagavond van 19.30 tot 20.00 uur. Op vrijdagavond wordt na 1 ok tober, evenals op de andere avonden, een nieuw NTS-dagjournaal uitge zonden. Aldus is woensdag meege deeld op een persconferentie van de NTS. „Sport in beeld" zal met ingang van dezelfde datum worden ver vroegd en om 20.00 uur in plaats van zoals tot nu toe om 22.00 uur worden uitgezonden. Dit vervroegen is gedaan om ook de jeugdige kijkers in de gelegenheid te stellen via de televisie van het sportnieuws kennis te nemen. Ook zullen per 1 oktober 's zater dagsmiddags televisieprogramma's worden uitgezonden en wel van 15.00 tot 17.00 uur. Dit zullen films, reportages, Euro visie-uitzendingen of opvoeringen op telerecording zijn. Geen studiepro gramma's dus, omdat de beschikbare studieruimte dat nog altijd niet mo gelijk maakt. Woensdag is bij de NTS ook be richt van de regeringscommissaris voor het radiowezen binnengekomen, dat de staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen akkoord gaat met het op 17 april van dit jaar aan hem gezonden voorstel om de na 1 oktober nog aan de NTS toeko mende twee zenduren per week te be stemmen voor keuzeprogramma's uit de door de diverse omroepsecties in gediende programma-ontwerpen. Tussen de NTS en de Nederlandse bioscoopbond zijn reeds enige tijd on derhandelingen gaande om de televi siefilmavond van de dinsdag- naar de maandagavond te verplaatsen. In het huidige stadium is hierover nog geen definitief besluit genomen. De NTS wacht nog op een volledige argumen tatie van de bioscoopbond. A/fe benodigdheden i/an nieuwe adres Let U op STATIONSSTRAAT 51 A WAALWIJK FRANSE PARACHUTISTEN BEZETTEN BIZERTA Met troepen, tanks en vliegtui gen hebben de Fransen vrijdag laat in de namiddag, na een uren lange beschieting van Tunesische stellingen, een algemene aanval ingezet op Bizerta. Het Franse opperbevel heeft verklaard dit noodzakelijk te achten voor de veiligheid van de Franse marine basis. Vier grote transportvlieg tuigen hebben troepen aange voerd uit Metz. In deze Franse stad is een lichte infanteriedivi sie in paraatheid gebracht om, naar Bizerta te worden getrans porteerd. Deze divisie was pas enkele dagen terug uit Algerije; zij was op 9 juli teruggetrokken. Uit Bone in Algerije is, een regi ment van het Vreemdelingenle gioen naar Bizerta vervoerd. De Fransen zijn thans in Bizerta 6000 man sterk. Bij hun aanval op de stad maken zij snel vorde ringen tegen de primitief bewa pende en slecht getrainde Tune- siërs. Franse parachutisten drongen nog voor het invallen van de duisternis tot in het hartje van Bizerta door na hardnekkige straatgevechten. BEDRIJVEN IN EGYPTE GENATIONALISEERD President Nasser van de Vere nigde Arabische Republiek heeft een aantal besluiten uitgevaar digd, waaronder hij een stevige greep krijgt op de particuliere bedrijven in Egypte en Syrië. Het komt er op neer dat de bedrijven half worden genationaliseerd. Ook enkele Nederlande bedrij ven zijn de dupe van Nassers plannen tot volledige staatsover- heersing. Het zijn onder meer de dochterondernemingen van Phi lips en Koninklijke Shell Groep. STAATSLENING 300 MILJOEN Het Rijk is van plan een nieu we staatslening van 300 miljoen gulden uit te geven. De inschrij ving op de lening wordt openge steld op 4 augustus 1961. Ze krijgt een rente van 4 percent. De inschrijvingskoers bedraagt 98J4 percent. Het prospectus ver schijnt op 28 juli. Volgens een mededeling van 't ministerie van Financiën krijgt de lening een looptijd van 25 jaar. Ze zal worden afgelost in 25 gelijke jaarlijkse termijnen. Vervroegde of versterkte aflos sing is de eerste tien jaar niet toegestaan. Eenmaal per jaar op 15 augustus wordt de rente be taalbaar gesteld. De lening is verdeeld in stukken van nomi naal duizend en honderd gulden. Óp 21 augustus 1961 moeten de toegewezen obligaties betaald worden. MEISJE DUIKT KANAAL IN Om aan aanrander te ontkomen Het 15-jarige meisje E. P. is maandagavond resoluut het ka naal Almelo-Nordhorn ingespron gen om op die manier te ontko men aan een ongeveer 55-jarige man, die haar wilde aanranden. Ze had succes: de mian, die ken nelijk niet kon zwemmen of bang was voor het w^ater, bleef op de kant en maakte dat hij weg kwam. Het meisje was met enkele vrienden en vriendinnen gaan fietsen. Omdat de sfeer in het groepje haar niet beviel, ging ze alleen naar huis. Vlakbij 't brug getje over het kanaal werd ze door de man vastgegrepen. Ze schopte de aanrander stevig te gen zijn schenen, rukte zich los, rende naar het kanaal, dook er onvervaard in en zwom naar de overkant, waar ze een boerderij binnenvluchtte. MAA1\17AU Z4 JUIjI 1301 ""C J^ivuniiu xw. M De ïcho van het Zuióen

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5