wAAlwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt Spaanse schoenpoetsertjes KAATSHEUVEL Nog drie gezellige dagen l WAALWIJK [II ril M Diploma's op o Hand ia bedrijfsschool Banketbakkerij VERWIEL STASSAR BRILLEN BETERE BRILLEN MIDZOMERFEEST - KAATSHEUVEL DE WAVO'S AMUSANT JEUGDBAL GYMNASTIEKDEMONSTRATIE Loon op Zand Drogisterij MIOCH miii 1 na ill II VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1961 83e JAARGANG No. 62 V XUJL«J t AUUGOIUO Xc/vx De tcho van het Zuióen Igever: ïsalwükse Stoomdrukkerij 'aa Antoon Tielen ofdredacteur: JAN TIELEN ■onummer 50798 2 x per week Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief jit blad verschijnt 2 x per ingericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" op de voet Waar U tijdens Uw vakantie naar toe gaat weten wij niet. Het gaat ons trouwens ook geen bliksem aan of U op Terschelling gaat liggen of aan de azuren kust van Frankrijk of Italië. Mis schien gaat U zelfs wel naar Spanje, waar de sinaasappelen zo maar aan de bomen hangen. Als U daarheen gaat, willen wij U een kleine waarschuwing meegeven. Nee, niet tegen de Spanjaar den of de Spaanse meisjes, maar tegen de pittige Spaanse schoen poetsertjes. Ze zijn niet onbetrouwbaar of wat dan ook voor slechts, maar wel heel rappe knaapjes en zij verstaan het koop manschap tot in de puntjes, zo goed zelfs dat ze U iets verkocht hebben voordat U er erg in heeft. Onderstaand verhaal kregen wij van de heer J. F. Maas uit Uden- hout. Het heeft niets met delangstraatse schoenindustrie te ma ken, maar wel alles met schoenen en bovendien is het een humo ristische tip voor het geval U naar het verre zuiden mocht afzak ken. Een prettige vakantie en denk om de zolen in Spanje! enkele malen het kampienschap van Nederland in de wacht sleep te. Wat het aantal certificaten betreft is hij hiermee op gelijke hoogte gekomen met de heer Smits uit Blerick, die dit aantal voordien bereikte. Aangezien de ze laatste geen honden meer op leidt, zal de heer v. d. Kaa onge twijfeld Ned. recordhouder gaan worden, want de hondensport is en blijft voor hem een van zijn grootste hobby's. -14; De Dreef 4-12; Groep B: Efteling 4-22; NAS 4-16; Euphonia 4-14; De Dreef 4 -12. Na een overzicht op de standenlijsten valt op te maken dat er na 4 wedstrijden enige tekening in de rangschikking komt. Eupho nia wist meteen gelijk spel via NAS en een overwinning van 6 2 op De Dreei haar punten-aantal met 10 te verhogen en liet de naaste concurrent De Efteling, dat n 5-3 overwinning boekte op De Dreef en 'n ge lijk spel bij Nas veroverde, op 15 punten staan, maar met nog 2 wedstrijden voor de Een der eerste toneeltjes die U in het bonte leven van een Spaanse stad opvallen, zijn de tientallen schoen poetsertjes. Op elk plein, bij iedere Metro-halte, in café's en op tal van andere plaatsen ziet U de limpiabotas naar klanten speuren. Klanten zijn er bij de vleet. De meeste Spanjaarden hebben een hekel aan smerige schoe nen. En omdat ze nog groter hekel eraan hebben zelf te poetsen, laten zij dit werkje over aan de watervlugge kereltjes, die de besmeurde schoenen I in enkele minuten omtoveren tot een blinkende spiegel. Een vreemdeling in Madrid of Bar celona zal zich wel eens ergeren over de tientallen schoenpoetsertjes, die j hem de weg versperren. Zij willen uw schoenen poetsen, vuil of niet. Ze kunnen uw schoenen altijd nog mooi er laten blinken. Dat U ze enkele uren tevoren zelf nog glimmend heeft gemaakt, is voor hen geen bezwaar. Vol energie en overgave werpen zij zich op de schoonmaak, alsof hun leven er van afhangt. Vakkundig en snel. Vooral snel, als er nog enkele klanten staan te wachten. Zo'n schoenpoetsertje heeft zijn hele bedrijf bij zich. Zijn inventaris I bestaat uit een klein kistje met lap pen, borstels, smeer en nog veel meer. Boven op het deksel is een steun aan gebracht, waarop de klanten hun voet kunnen laten rusten. Dan gaat het spel beginnen. Eerst wordt het zand verwijderd, daarna vakkundig inge- I smeerd. En dan maar poetsen. In een oogwenk glanzen de schoenen als een spiegel, veel mooier dan wanneer U bet zelf zou doen. Maar het is duur der. De hele behandeling kost U drie peseta's, dat is ruim vijfentwintig nedeilandse centen. De Spaanse schoenpoetsertjes zijn j vriendelijke en handige jongens. Het j' blijft echter oppassen, want die vrien- I 'lelijkheid wordt soms duur betaald. 1 Vooral door buitenlanders, die de mooie Spaanse taal niet voldoende kennen. Maak vooral goed duidelijk wat U wensf, want die zelfde vrien delijk lachende kereltjes zijn in staat uw schoenen binen drie minuten on gevraagd te verzolen. En protesteer dan maar eens als U de taal niet machtig bent. Eenvoudig niet beta len? Dat zou veel moeilijkheden ge ven... de klant trekt toch aan het kortste eind. Een onzer kennissen werd voor zijn vertrek naar Spanje gewaarschuwd voor de praktijken van deze handige kereltjes. Hij nam de waarschuwing Ier harte en gaf de tipgever de ver zekering, dat hij zich niet zou laten beetnemen. Maar na zijn terugkeer moest hij bekennen, dat hij prompt in de val was gelopen. De eerste weken ging alles goed. Wilde hij zijn schoenen laten poetsen dan maakte hij vooral goed duidelijk, dat hij niet meer dan drie peseta's wnde betalen... Dat is het normale tarief volgens de prijslijst die de schoenpoetsertjes bij zich hebben, maar welke de toerist slechts zelden te zien krijgt. Deze methode werkte onfeilbaar. Maar op de dag voor zijn terugkeer naar het vaderland werd hij beetgenomen. Argeloos liep hij in de val, die zo'n vriendelijk schoen- poetstertje wijd voor hem had open gezet. In het park waren zijn schoenen nogal smerig geworden. Bovendien waren de zolen losgegaan. Op dat onzalige moment dankte hij de aan wezigheid van een limpiabotas. In een wip waren de schoenen glimmend. De knaap zag de losse zolen en liet lachend een hamer en enkele spijker tjes zien. Zijn slachtoffer verstond niet wat hij zei, maar bij het zien van deze at tributen meende hij te mogen begrij pen, dat de zolen wel even zouden worden vastgespijkerd. De jongen hamerde er vrolijk op los. Eerst de linkervoet, een minuut later de rech ter. Het was niet eens nodig de schoenen uit te trekken. Het was al leen maar nodig de voeten over zijn knie te leggen. Dat was service... In tussen las onze kennis zijn krantje en toen de knaap klaar was, zei hij „Trente peseta's, senor". De man met de gezuiverde en ge repareerde schoenen liet zijn krant zakken en vergat van verbazing adem te halen. Ongelovig herhaalde hij: „Trente peseta's, Dertig peseta's, dat is toch onmogelijk". „Si senor", antwoordde de jongen, triomfantelijk op de schoenen wij zend. Onder beide schoenen prijkte een nieuwe rubberzooi.Dat was niet de bedoeling geweest. Immers, de dag voor de reis naar Spanje waren de schoenen vakkundig verzoold! In zo'n geval betaal je, zij het dan met een zuur gezicht. Protesteren helpt niet als je geen Spaans kent. Er is maar één goede raad betaal en wees in het vervolg waakzaam. Op de Bossche bedrijfsschool van Bloch Stibbe-Hollandia werd in de afgelopen week aan veertien leerlin gen het diploma uitgereikt. Deze uit reiking kreeg een officieel en fees telijk tintje, want het was het besluit van de eerste stikkerij-cursus. De di recteur, de heer D. Stibbe, belastte zich persoonlijk met de uitreiking van de diploma's, waarbij verder nog tegenwoordig waren de ouders van de geslaagden, enkele andere direc tieleden en vertegenwoordigers van de Kath. Levensschool en het Gewes telijk Arbeidsbureau. De heer Op 't Hoog memoreerde, dat de bedrijfsschool niet de preten tie heeft vakmensen af te leveren. De school wil op de eerste plaats de leer lingen de nodige technische vprming bijbrengen en op de tweede plaats een algemene vorming, die zij nodig hebben om de sprong van de school banken naar bedrijf te kunnen maken. Deze algemene vorming werd voor wat de jongens betreft gegeven in sa menwerking met de Levensscholen, terwijl de meisjes een jongerencursus volgden aan de Mater Amabilis- school. Op de eigen bedrijfsschool ontvingen zij de technische vorming van mej. van Houtum en de heer van Veldhoven. De heer Duys, directeur van de Kath. Levensscholen in Den Bosch, sprak de hoop uit dat de levensschool heeft bijgedragen tot de vorming van de jongens. De directeur van Bloch Stibbe- Hollandia, de heer D. Stibbe, wees er de geslaagden op, dat zij veel op anderen voor hebben, in het bijzonder op de ouderen die nooit deze prach tige kansen hebben gehad. Hij wens te hen en uiteraard ook hun ouders geluk met dit waardevolle diploma en reikte vervolgens de getuigschriften uit aan: Sjef Gaertener, de beste leer ling van de cursus, Trudi Delmée, Riet Jansen, Lambert Tinus, Bertie de Graaf, Steven Bambacht, Teunis van Alphen, Henk Houët, Wout Klijn, Leo Libregts, Piet Dubbeld, Fr. Belluz, Frans Bettonville en Theo de Laat. De geslaagden werden tenslotte overgedragen aan de heer A. Bur- manje, bedrijfsleider van de Bossche fabriek, die met deze „versterking" uiteraard zeer in zijn schik was. Geslaagd. De heer G. M. Kerst, Hoge Zandschel 36 slaagde voor het di ploma Nederlandse Handelscor respondentie, opgeleid door de Leidsche Onderwijsinstellingen te Leiden. Duivensport. Uitslag van de zondag gehou den wedvlucht vanuit St. Ghis- lain. In concours 976 duiven. J. Evers 1 31C. SM. Snoeren 2; F. Dingemans 3 64; P. Ligtvoet 4 37; W. Jansen 5 33; M. v. Boxtel 6 21 49 58; A. de Bie 7 67; Chr. v. Heeswijk 8; Ant. Heijs 9; A. v. d. Hoven 10 54; J. Snoeren 11; A. Verhoeven 12; J. Ligtvoet 13 32; F. v. Woensel 14; H. van Helvoirt 15; F. Pijnenburg 16 24; Ant. Snoeren 17 23 53; A. Couwen- berg 18; G. Schrauwers 19; M. Lensvelt 20 56; A. Montee 22 52 55; W. Hamers 25; J. Kemmeren Vrijdagavond, zaal Hotel Smit Zondag Orkest Cees Skyliner Vrijdag op de Markt 26; M. v. Corstanje 27; Jac. Vloe mans 28 46 59- W. van Heijst 29; C. de Bondt 30; W. v. d. Ven 34; M. de Vries 35; J. Zeebregts 36; G. v. d. Linden 38 39; G. Kuis 40; Jos v. Rooij 41 48; Jac. Hoeve- naars 42; L. Hamers 43; W. Em mers 44; F. v. d. Linden 45 69; C. v. d. Ven 47; C. Nieuwenhui- zen 50; L. Ververs 51; P. Dirk- sen 57; G. Grootswagers 60; J. Vesters 61; L. v. Geel 62; W. Lugters 63; B. v. Heeseh 65; H. v. Nieuwstadt 66; J. Klis 68; W. de Cock 70. Hondenkeuring. Onze plaatsgenoot, de heer J. v. d. Kaa, lid van „De Trouwe Hond", behaalde on de jaarlijkse keuringen van de K.N.P.V. afd. Noordbrabant te Drunen met z'n hond certificaat. Dit is de 13e maal dat de heer v. d. Kaa met een hond het certi ficaat behaalde, terwijl hij ook Ernstig ongeval. Tijdens werkzaamheden aan zijn in aanbouw zijnde woning aan de Vossenbergselaan is de aannemer, de heer J. B., dinsdag middag met een volgeladen krui wagen, vermoedelijk door uitglij den, van de stelling gevallen. Met ernstige verwondingen aan zijn hoofd, gebroken ribben en be schadigde long, werd het slacht offer met spoed naar het St. Ni- colaasziekenhuis te Waalwijk overgebracht. Levensschool op vacantie. In de Levensschool kwamen maandagavond een aantal jon gens en de leiders dezer school -bij elkaar ter bespreking van de diverse details in verband met de a.s. vacantietocht, welke voor dit jaar is vastgesteld. Deze bijeen komst werd ook bijgewoond door de ouders der jongens, teneinde hen op de hoogte te stellen van de maatregelen, welke voor een goed geordende reis en het ver blijf in de vacantieplaats worden genomen. 52 deelnemers en vijf leiders van de levensschool gaan dit jaar n.l. van maandag 7 tot en met 14 augustus per fiets hun vacantiereis maken naar en doorbrengen in Scheveningen, waar zij hun tenten zullen op slaan in het jeugdhuis „Don Bosco". Tijdens hun verblijf al daar zal ook nog een excursie ge maakt worden naar het Haagse hoofdbureau van politie, waar door de jongens eens van nabij kennis zullen maken met de vele technische bijzonderheden van 'n modern politieapparaat. Tussen de besprekingen door werd nog een verloting gehouden voor de vacantiepot, welke het aardige bedrag van 73.ople verde. De fam. Damen uit de Erasstraat, die de prijs ad 15.- won, schonk deze spontaan aan de levensschool. Geslaagd. Voor het te 's-Hertogenbos,ch gehouden praktijkexamen steno grafie slaagde mej. Ans Witte- veen. Het middenstandsdiploma werd behaald door M. Vesters. "Voor vakopleiding bouwbedrijf slaagden,afd. timmeren: Joh. Klijn; afd. metselen: Joh. de Haan, H. Haverhals (extra prijs), A. Paans, A. de Rooij, Alb. Schaafstra en Joh. van Wezel. Op de jaarlijkse muziekexa- mens, gehouden vanwege de R.K. Federatie van Harmonie- en Fan faregezelschappen, slaagden C. Mutsaers, clarinet, W. Mutsaers, clarinet en G. v. d. Velden, bari ton. Agenda. Apollo-theater. Zaterdag 5 aug. 8 uur en zon dag 6 aug. 8.30 uur: ,,'s Nachts langs de trottoirs", 18 jaar. Zondag 6 aug. 6 uur: „Jungle Jim en de furie van de Congo", 14 jaar. Zaal Smit. Zondag 6 aug. 8 u. Jeugdavond. Café De Steenbakker. Vrijdag 4 aug. 8 uur algemene vergadering R.K. V.V. DESK. BILJARTEN De uitslagen van de wedstrijden om de vriendschapsbeker zijn als volgt: De Dreef I -Efteling 13-5; Euphonia-NAS I 4-4; NAS I - Efteling I 4-4; Euphonia I - De Dreef I 6-2; Efteling II - Dreef II 8-0; NAS II - Euphonia II 6-2; Efteling II - NAS II 6 2; De Dreef - Euphonia 4-4. De stand na 4 wedstrijden luidt: Groep A: Euphonia 4-21; Efteling 4-15; NAS 4 boeg kan er nog van alles gebeuren, dus sportvrienden, tanden op elkaar en vecht voor uw kansen. Als bijzondere prestaties vermelden we deze week de prachtige par tijen van B. Dekkers contra M. de Ruijter, die 20 beurten nodig had voo zijn 300 ca. en dus een moyenne van 15.- liet noteren.. Buitengewoon spannend was tevens de partij tussen A. Snoeren en H. Dekkers, die resp. 7,22 en 7,77 ieten noteren, maar waar in André de puntjes toch aan Henk moest laten. In de wedstrijd Euphonia - De Dreef was het 't kleine Toontje die nog eens extra uit z'n slof schoot en met een moyenne van 8 en nog wat z'n rantsoen opeiste. Vermeldenswaardig is nog de partij van J. van Rooij tegen M. Groenendaal. Deze rustige en tevens strijdlustige speler waar van Euphonia nog veel mag verwachten, presteerde het om maar even 4.56 te spelen, voorwaar 'n felicitatie waard. In Groep B prijkt De Efteling II met 'n voorsprong van 6 pt. aan de kop van de standenlijst, doch ook hier is de strijd nog lang niet gestreden. Efteling II krijgt na melijk nog 2 uitwedstrijden en reken maar dat hier de punten niet cadeau gegeven worden. Dus nog volop strijd voor de ko mende week. Het purogramma voor maandag 21 aug. luidt: Groep A: De Dreef - NAS; De Ef teling - Euphonia; groep B:: NAS II - De Dreef II; Euphonia II - De Efteling II. Doktersdienst. Komend weekend zal de prak tijk voor spoedgevallen voor de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaijinaakers te Kaatsheuvel worden waargenomen door dr. A. de Vries, v. Rijckevorselstraat 6 Loonopzand, tel. 04166-250. Zaterdag en zondag zal in deze gevallen de praktijk van dr. H. Winkelman te Sprang worden waargenomen door dr. K. van Tuijn, Rozenstraat 6 Kaatsheu vel, tel. 04167-2006. Schuttersgilde „Sint Hubertus" Onder de schutsbomen van „St. Hubertus, bij de heer G. de Louw, heeft zondag j.l. het bondscon- cours plaats gehad van de schut tersverenigingen- kring Udenhout èn omstreken, waaraan 48 schut ters hebben deelgenomen. „Sint Hubertus" wist voor de 3e ach tereenvolgende maal de bonds- medaille te behalen. Uitslag van de eerste 15 prijs winnaars: 1 C. Dainen; 2 H. Ak kermans; 3 Jos Bink; 4 C. Eb bing; 5 W. v. Dielen; 6 Ad van Noye; 7 P. v. d. Wouw; 8 Jac. Sclionus9 J. Wijters; 10 J. W. Aarts; 11 J. Hoezen-, 12 J. Aarts; 13 Jac. Weijters; 14 J. Bink; 15 G. Berk. ZONDAGSDIENST ARTSEN Van zaterdagmiddag 13 uur tot zondagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 5 en zondag 6 augustus Arts Lenglet. Apotheek Nijman. TANDARTSENDIENST Zaterdag 5 augustus 1961 Van 11 tot 11.30 uur: Tandarts H. Minke. Tel. 3071, Grotestr. 327, Waalwijk N. H. KERK WAALWIJK Zondag 6 augustus 1961 10 uur: Vic. J. Bezemer, berp. pred. van Wolsum, Waalwijk. N. H. KERK BESOIJEN Zondag 6 augustus 1961 10 uur v.m. en 6.30 uur n.m. Ds. P. Alblas te Scherpenisse. N. H. KERK BAARDWIJK Zondag 6 augustus 1961 9.uur v.m.: Ds. C. B. Schuurman. Bediening H. Doop. GEREFORMEERDE KERK Zondag 6 augustus 1961 Willem van Oranje College: 9.30 en 5 uur: Ds. W. B. van der Meuleni. SINT CLEMENS BIBLIOTHEEK BAARDWIJK Zaterdags: Zondags 16.00 u.—17.00 u. 12.00 u.—13.00 u. ELKE DAG verse BROODJES en KRENTENBOLLEN Grotastraat 309 WAALWIJK GESLAAGD Onze stadsgenoot de heer J. C. Klijn slaagde op 12 juli te Til burg en op 28 juli te Aalsmeer voor het examen bloemschikken en binden A. Geslaagde is werk zaam bij de Gemeentelijke Kwe kerijen alhier. Voor het examen Gezel Ma chinebankwerker van de Vereni- fing tot Veredeling van het Am- acht (V.V.A.) slaagde o.m. de heer J. van Mierlo alhier. Negen leden van de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. te Waalwijk behaalden het diploma „Eerste Hulp in Oorlogstijd". Zij maken tevens allen deel uit van het Mo biel Geneeskundig Team der B.B. De opleiding werd gegeven door Dr. van Rooij en de heer v. Nunen. K.A.V. WAALWIJK De leden van de K.A.V. afd. Waalwijk zullen op donderdag 21 sept. a.s. deel kunnen nemen aan een ééndagsretraite, welke zal worden gehouden in het Cenakel te Tilburg. Opgave kan geschieden bij de kernleden. WAALWIJKSE ZWEMKAMPI- OENEN VOOR HET EERST IN EIGEN BAD OP 'T STARTBLOK Zaterdag 5 augustus om 17.00 uur zal de Waalwijkse Zwemver eniging, die veertien dagen gele den Brabants kampioen werd, als fastheer optreden in de drie- amp tussen de B.R.B. uit Den Bosch en Triton uit Boxtel. De wedstrijd tussen onze stad genoten en B.R.B. gaat om de Zil veren Springplank, die jaarlijks wordt verzwommen en die mo menteel in het bezit is van WZV. De tweede wedstrijd gaat als re vanchewedstrijden voor de Bra bantse kampioenschappen. De kampioenen starten hier als fa voriet, ofschoon zij ernstig ge handicapt zijn: niet minder dan vijf van de beste zwemmers en zwemsters ontbrekenBlanca Hoffmans, Gusta Vesters, Janny Vesters en Wilma Schapendonk bij de dames en Piet van Oss bij de heren. Toch moeten de overige Waal wijkse jongens en meisjes als fa voriet voor de overwinning wor den beschouwd, want ook Mari on de Hart, Ria Verschuren, Jos- je Jansen, Francé v. d. Dungen, Frans van Loon, Piet Jansen, Bert Jansen en Ad Rek hebben' dit seizoen veel bijgedragen tot de talrijke overwinningen. In middels is ook Peter van Bracht teruggekeerd uit Duitsland, waar hij stage liep. Hij heeft in zijn vrije uren veel ervaring opge-

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 9