waalwijkse en UnqstRMtse couRant binnen- en buitenland KAATSHEUVEL Uit do Langstraat Elshout Uitgever; ffaalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 "Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" kroesjef dreigt met SUPERBOM, MAAR „ER KOMT GEEN OORLOG" Dwazen, wat denken jullie wel dal je doet?" Buiten zichzelf van emotie schreeuwde president Kroesjef deze vraag over de hoof den van de duizenden genodig den in de luisterrijke Kremlin- zaal van St. George naar de wes telijke leiders. Majoor Iitof, mid delpunt van het feest, was even verbeten. De hartelijke, menselij ke sfeer die alle festiviteiten eer der op de dag had gekenmerkt, was weg. Diplomaten gingen in groepjes bij elkaar staan, journa listen trokken zich terug om, bij luidsprekers de rede van de sov jet-leider rustiger te kunnen be luisteren. „Wij willen geen oor log" herhaalde Kroesjet telkens weer „Maar wij sidderen met. Ik zal u een geheim onthullen. De geleerden hebben de Sovjet-rege ring laten weten dat zij een bom kunnen maken die een kracht heeft gelijk aan honderd miljoen ton TNT' slechts één bom". Kroesjef voegde er aan toe dat Rusland ook over de raket^ be schikt „om deze te lanceren De toespraak-voor-de-vuist-weg die "Kroesjef hield, vormde het officiële sluitstuk van het gigan tische welkom dat de Russische en de bevolking van regering -- Moskou majoor German 1 itol hadden bereid. Titof werd op de receptie gedecoreerd met de on derscheidingen, die hem 's mid dags, vóór de parade op het Bo de Plein, al waren toegezegdOr de van Lenin, Held van de Sov jet-Unie en „Piloot-kosmonaut Na de gebruikelijke huldigings- en dankwoorden kwam Kroesjef voor de microfoon en stak hij de meest krijgszuchtige redevoering van de laatste maanden af. Maar telkens weer onderbrak hij zich: zelf met opmerkingen als „wij willen geen oorlog"; „wij willen ontwapening". Kroesjef was vriendelijk ge noeg begonnen met commentaren op de vlucht van Titof en de hoop int le spreken dat ontwapening zou toestaan meer geld te beste den aan de wetenschap en de hulp aan onderontwikkelde lan den. „Wat zou het dan een goede wereld zijn." „Maar voor vrede hebben wij een vredesverdrag met Duitsland nodig. Geen drei gement zal ons intimideren en wjj zullen een vredesverdrag met Duitsland ondertekenen. Wij ge loven niet dat hierna een oorlog zal uitbreken. Alleen krankzin nigen denken aan oorlog na een vredesverdrag". VLIEGTUIG GEROOFD EN WEER VRIJ Een nieuw DC-8 straalvlieg tuig van de Amerikaanse lucht vaartmaatschappij „Pan Ameri can Airways" met 72 passagiers en een bemanning van 9 koppen aan boord, is gedwongen in de hoofdstad van Cuba, Havanna, te landen. Kort na de landing gaf de Cubaanse regering toestem ming om het vliegtuig te laten vertrekken. ENGELS VLIEGTUIG VERMIST 36 passagiers - meest Engelse kinderen - aan boord Een tweemotorige „Viking" van Je luchtvaartmaatschappij „Cunard Eagle", met 36 passagiers, voor het merendeel Engelse kinderen, en een bemanning van 3 koppen wordt sinds woensdagavond vermist. Gevreesd wordt, dat het toestel boven zee of Noorwegen is verongelukt in het slechte weer. Het vliegtuig was om 14.27 uur (onze tijd) woensdagmiddag uit Lon den vertrokken. Het laatste contact met de gezagvoerder had plaats om 17.22 (onze tijd). De piloot meldde toen aan de verkeerstoren op het vliegveld Sola bij Stavanger, dat hij binnen enige minuten de landing zou inzetten. Hij had toen het „buitenste baken" bereikt, zei hij. De kinderen waren naar Noorwegen op weg voor vakantie. Men vreesde in Stavanger dat het toestel uit de koers was geraakt in de bijzonder slechte weersomstandighe den. Het zicht was slecht door zware regenbuien en er stond een harde wind. Hef schroef vliegtuigen en andere militaire toestellen van het vliegveld kola, die waren opgestegen om naar de „Viking" te zoeken, moesten de Pogingen staken. De scheepvaart in dit deel van de Noordzee is gealarmeerd. Ook mari neschepen nemen deel aan 't speur werk. „EICHMANN HEEFT RECHT ZICH JODEN VERDELGER TE NOEMEN" „Adolf Eichmann heeft het vol ste recht, zich de verdelger van de joden te noemen." Met deze woorden rondde de openbare aanklager in het proces tegen de voormalige SS-kolonel woensdag de tweede dag van zijn requisi toir at. Hij benandelüe in net hij zonder de roi die Kchmann heelt gespeeld in de concentratiekam pen. Zijn directe beschuldiging luidde, aat de beklaagde directe of indirecte controle neeft genad over de vernietigingskampen in Poten. Hausner haalde een lange reeks getuigenverklaringen aan, las voor uit de autoniografie van de kampcommandant van Auscn- witz, Kudou Jtlöss, en citeerde documenten. Eicnmann leek iets minder nerveus uan gisteren. Hij luisterde nauwlettend naar aties wat de procureur-generaal tiem op bescbuiüigenue toon toevoeg de en zat net grootste oeei van ue uag stu op zijn sLoei. Van tijd tot tiju trok mj met zijn mond. Het concentratiekamp There- sienstaat was volgens de open- Dare aanklager volledig aoor Liclimann georganiseerd. Eicn- nian Uepaaiue welke jouen uit dit kamp naar Auschwitz moesten woruen doorgestuurd. „Hij was bekend bij ade bewoners van i beresiënstadtverklaarde Haus ner. „Wij neüfaen getuigenissen van mensen, die de beKiaagde met eigen ogen hebben zien deel nemen aan ue selectie in het kamp". AANRANDER STEEKT MEISJE MET MES IN ZIJ De rijkspolitie heeft dinsdag nacht een 00-jarige man uit Uden aangehouden, oie bekende de avond tevoren de 21-jarige Ton- nie van A. te hehben aangerand. In de worsteling, die bet meisje moest voeren om de man van zich af te houden, raakte zij op twee plaatsen gewond door een mes, oat de aanrander hanteerde. Dinsdagavond was Tonnie van A. per fiets van baar ouderlijk huis aan de Zeelandse Dijk op weg naar liden. Op het fietspad langs oe spoorlijn Veghel-Voikei- Mih werd zij van haar fiets ge duwd toen zij een m,an passeerde die langs de kant stond, 't Meisje kwam in de sloot terecht, De man sprong haar na en kneep haar keel oicht. Tonnie verzette zich krachtig en wist zich los te rukken. De aanrander greep haar opnieuw en smakte haar tegen de grond. Hij trok een mes, uat hij dreigend op haar horst zette. Toen het meisje zich opnieuw krachtig te weer stelde, stak hij haar in de linkerzij. Het slaciitof- ler trok het mes uit de wond en trachtte met liet wapen in de hand te vluchten. Opnieuw viel de aanrander aan. In de worsteling, die nu ont stond, werd het meisje opnieuw gewond, toen hij het nies uit haar hand trok. Tonnie wist weer overeind te komen en vluchtte. Zij ontmoette spoedig de land- houwer G. van der Broek, die weg reed om, hulp te halen, t Meisje bereikte op eigen kracht de boer derij van lM. van Summeren. Een arts liet haar per ambulance naar haar woning brengen. De steekwonde in de zij, hoe wel enkele centimeters diep bleek niet gevaarlijk en zal vermoede lijk vraag naar chocolade, koekjes en gebakjes de omzet van de banket- hakkers mjet 10 percent deed stij gen. (Volkskr.) OPROEP CURSUS LEDERBEWERKER In de loop van de maand september 1961 beginnen er weer nieuwe cur sussen, welke opleiden voor het di plopia L „Onder Rijkstoezicht gedi plomeerd vervaardiger van lederwa ren". Deze cursussen worden georga niseerd door de Stichting Vakoplei ding Vervaardiger van Lederwaren, Prinsengracht 612 te Amsterdam. Het diploma L opent de weg tot de vestiging van een kleinbedrijf in het vervaardigen van lederwaren. De be zitter van het diploma voldoet n.l. aan de eis van vakbekwaamheid, ge steld in het Vestigingsbesluit Leder- warenambacht 1949 van de Vesti gingswet Kleinbedrijf 1937. De bezitters van het diploma L ko men, volgens de collectieve arbeids overeenkomst voor de lederwarenin- dustrie, in aanmerking voor een toe slag op het loon. Studerenden, bene den 18 jaar, voor dit diploma kun nen eveneens een toeslag op het loon ontvangen. Voorde werknemers in de lederwarenindustrie leggen de cur sussen dus een basis voor een all round vakmanschap. Gegadigden met een behoorlijke praktische ervaring kunnen volstaan met het volgen van een éénjarige cur sus; anderen zullen echter genood zaakt zijn gedurende twee jaar aan de cursus deel te nemen. De cursus wordt uitsluitend mon deling gegeven en zal half septem ber, doch uiterlijk begin oktober a.s. aanvangen, zodat spoedige aanmel ding gewenst is. Het cursusgeld be draagt f 90. - per cursusjaar, des gewenst betaalbaar in twee termijnen. Voor het eerst zal het voor een cursist mogelijk zijn een belangrijk deel van het behaalde cursusgeld aan het einde van het cursusjaar terug te ontvangen. Aan het einde van het cursusjaar (juni of juli 1962) zal het bestuur van de Stichting het terug te betalen bedrag vaststellen. Als maat regel zal gelden de vlijt, die de cur sist in het cursusbezoek aan de dag legt. Belangstellenden kunnen op aan vraag bij de Stichting Vakopleiding Vervaardiger van Lederwaren, Prin sengracht 612 te Amsterdam, tele foon (020) - 63307 een prospectus met inschrijfformulier zonder ver plichting verkrijgen. Gaarne hopen de in de Stichting samenwerkende organisaties van werkgevers en werknemers dat velen van de gelegenheid tot vergroting van hun vakbekwaamheid gebruik zullen maken, niet het minst tot voordeel van henzelf. Naast de cursus voor het diploma L bestaat er een mogelijkheid om bij voldoende deelname een opleiding in het kader van het leerlingenstelsel in te stellen. Ook hiervoor wil de stich ting bij gebleken belangstelling de weg wijzen. lijk over enkele weken genezen zijn. De man had haar door bij len ook in de hals verwond. Het meisje kon 'n signalement geven. Evenals haar zuster had zij de man reeds verscheidene malen op het fietspad langs de spoorlijn gezien. Daardoor was de politie in staat, de dader nog in de loop van de nacht aan te hou den. GOED EERSTE HALFJAAR VOOR MIDDENSTAND Welvaart begunstigt vooral juweliers en banketbakkers De middenstanders die 'n win kel drijven hebben in het eerste haltjaar niet te klagen gehad •over gebrek aan belangstelling van hun klanten. Zij konden hun geldoinzetten gemiddeld bijna 7% percent vergroten. Deze voor- uitgahg is nog iets sterker dan in de eerste helft van het vorige jaar werd verwezenlijkt, want toen gingen de verkopen goed 7 percent omhoog. Dat de grotere omzetten nauw verband houden met de gestegen welvaart, bewij zen de juweliers en de banket hakkers, die tot de aanvoerders behoren in de ranglijst van de be haalde omzetverbeteringen. De juwielers verkochten in de eerste zes maanden van dit jaar 15 per cent meer dan in dezelfde periode van vorig jaar, terwijl de grotere DUIVENSPORT Uitslag van de wedvlucht vanuit oyon. In concours 736 duiven. J. v. Beers 1; K. Schaafstra 2 13; J. Vesters 3; W. Emmers 4 38 41; C. M. Snoeren 5 8; B. Vesters 6; M. v. d. Velden 7; H. v. Nieuwstadt 9 55; Jos Dirksen 10; A. Zacht 11 34 53; A. v. Gooi 12; A. v. d. Ho ven 14; v. Boxtel 15; C. Nieuwen- huizen 16 65; A. Pijnenburg 17; M. Ververs 18 58; A. Verhoeven 19 21; J. Brouwers 20; M. IClijn 22 60; M. Voogd 23; M. Sulsters 24; G. Schrauwers 25; A. Priems 26; L. v. Geel 27 54; L. v. Mosselveld 28; F. v. Woensel 29; A. Couwenberg 30; J. Snoeren 31; C. v. Rooij 32; P. v. d. Velden 33; W. Bergmans 35; F. Dingemans 36 57; W. Hamers 37; A. de Bie 39; P. Emmers 40 59; J. Hamers 42; Jac. Duquesnoy 43; Jac. Hoevenaars 44; Jac. Vloemans 45; G. v. d. Linden 46; P. Stokkermans 47; W. v. d. Ven 48; A. Montee 49; J. Ligtvoet 50 70; A. v. Kuijk 51; J. Evers 52 61; J. v. Riel 56; H. v. Helvoirt 62; M. v. Corstanje 63 64; J. Pijnenburg 66; A. v. Gorp 67; W. de Cock 68; H. de Man 69. PLEISTER-ACTIE In het kader van de pleister-actie voor de EHBO zullen a.s. zondag- j morgen bij de drie parochiekerken zwemvliezen, handdoek broek. en zwem- WOONWAGENBEWONERS UIT KAATSHEUVEL VEROORDEELD De politierechter te Breda heeft de woonwagenbewoners P. T. uit Lindnoven en E. v. B. en C. B. uit Kaatsheuvel dinsdagmorgen ver oordeeld tot gevangenisstraf en gciuooete. Het drietal nad m de nacnt van 2» op 2n juli j.l. een ze- Kere iF., die zij in een caié nau- uen ontmoet, berooid van zijn porteieuiue met 120.-. De oi- iicier van justnte eiste tegen T. viermaanden onvoorwaarueiijke en een maand voorwaardelijke gevangenisstraf. Ook v. B. noor- ue uezeune eis tegen zicli uitspre ien. 'f egen B., die nog met eerder was veroordeeld, eiste de otiicier een boete van 6U. De politierechter, mr. Seelen, veroordeelde '1'. en v. B. tot twee maanden onvoorwaardelijk en twee maanden voorwaardelijk met onmiddellijke intiecntenisne- ming. B. kreeg boete en twee maanden voorwaardelijk. pleisters ten verkoop worden aange boden. De uitslag van deze actie zal vermoedelijk in het zondagavond programma van de KRO worden be kendgemaakt. VERLOREN EN GEVONDEN VOORWERPEN Verloren: halsketting, regenbroek, blauwe regencoat, witte huishoud beurs m. inh., geel wollen vest, brui ne tas m. inh., beige regenjas, 1 pr. dames- en 1 pr. herenschoenen, da- mesportemonnaie, lederen motor handschoen, stel regenpijpen, bril m. montuur, sportrijwiel, bruine regen jas, damesportemonnaie, jongens polshorloge, lipssleutel, groen manchester damesjasje, bos sleutels, beige heren-regenjas, heren polshor loge. Gevonden: jong hondje, bruine kin- derportemonnaie, zwarte hond, pakje boventuig (kinderschoenen), dekzeil v. auto, zwart-witte colli; spaniel, regenbroek, jong hondje, beige re genjas, stel regenpijpen, ros. wiel met band, kalf, bruin-lederen boventuig, regenjas, portemonnaie, geel wollen rok, zilveren rozenkran s in etui, bruin lederen portemonnaie, stel AGENDA Apollo-theater: zaterdag 12 aug. 8 uur en zondag 13 aug. 6 uur en 8.30 uur: „Rio Bravo". 14 jaar, dinsdag 15 aug. 6 uur en 8.30 uur: „Parachutisten Commando". 14 jaar. DOKTERSDIENST Komend weekend zal de praktijk van de doktoren R. Raaymaakers te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waargenomen door dr. P. Wijtenburg, Hoofdstraat 4, Kaatsheuvel, tel. 04167 - 2550. Zaterdag en zondag zal de praktijk van dr. K. v. Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door dr. H. Winkelman, Kerkstraat 99, Sprang. Loon op Zand Schuttersgilde „St. Hubertus". Op het Nationaal Concours, 1.1. zondag te Molenschot gehouden, liet Fortuna de schutters uit Loonopzand weer niet in de steek. Na een sportieve strijd kwamen zij met de volgende prij zen uit de bus: Koningskruis J. W. Aarts; le Erijs extra opgelegd J. J. Aarts; e prijs extra opgelegd J. Hoe- sen; 5e prijs extra opgelegd Ad van Noye; 3e prijs personeel vrije hanr J. W. Aarts; 4e korpsprijs (beker). Gouden priesterjubileum. A.s. dinsdag 15 augustus zal de Z.E. Heer Pastoor G. G. Versteeg zijn gouden priesterjubileum vie ren. Geboren te Kerkdriel op 19 sept. 1885, volgde hij het gymna sium te Heesiwijk en trad in 1995 in bij de Norbertijnen. In 1908 legde hij de kleine geloften af en in 1910 de grote geloften. In 1911 werd de jubilaris priester gewijd te Utrecht door Mgr. v. d. Wete ring. Na enkele jaren hier en daar als assistent gefungeerd te hebben, volgde in juni 1915 de benoeming tot kapelaan te Berli- cum. In 1026 werd Z.E. benoemd tot kapelaan te Heeswijk, in 1929 tot kapelaan te Vlijmen en in 1933 tot pastoor te Bokhoven. In 1941 volgde hij pastoor Willem- se op als pastoor te Elshout. Augustus 1951 werd met veel luister door heel de parochie het 40-jarig priesterfeest gevierd en tegelijkertijd het nieuwe paro chiehuis in gebruik genomen. Niet minder zal de parochie nu jubelen en tonen hoe men een priester weet te waarderen. Het' feestcomité is al weken met de voorbereiding bezig. De huis aan huis-collecte om een passend ca deau aan de jubilaris te kunnen aanbieden, is vlot verlopen. Een beroep om medewerkers werd spontaan beantwoord. Alle voor waarden voor een passende en grootse viering zijn aanwezig. Maandagavond zal de jubilaris aan de rand van de parochie wor den afgehaald door het feestco mité, de ruiterij, de U. L. Vr. Sohuts en de kerkelijke fanfare. Met een kort Lof wordt de tocht door een groot deel van de paro chie besloten. Het programma voor dinsdag ziet er ais volgt uit: Voor de pieeiitige Hoogmis van 10 u. wordt de jubilaris aan de pastorie aigehaaiu door uruiu- jes, de L. V r. Scnuts en het co mité. Van 2 tot 3.30 uur receptie in het parochiehuis met aanbieding van net cadeau der paroctiie. Om 4 uur défilé van de ver schillende verenigingen met in aansluiting daarop een piechtig Lof met een dankwoord van de jubilaris. De volgorde van het défilé, dat opgesteld wordt aan de Kapel straat, is als volgt: Landelijke Bijvereniging. Sportclub van de Jonge Boeren en Boerinnen. O. L. Vr. Schuts. Meisjes gymnastiekclub. KerKeiijke Fanfare. T aleitennisclub „smashers". Vertegenwoordigers K.A.B. Gemengde Zangver. „ÜJJ.i." Vertegenwoordigers van Boe ren- en Boerinnenbond. Het Katholieke Meisjesgilde. Welpen en Verkenners. Na gedeliieerd te hebben, volgt een opstelling op net kerkplein en krijgen verscniilende vereni gingen geiegenneid voor een kor te muzikale buide ot sportmani- lestatie. Vlijmen Haarsteeg DE LAST DER JAREN Met belangstelling las ik in uw blad van 7 aug. j.l. het hoofdarti kel „De last der jaren". Interessante gegevens worden daarin verstrekt, 'l ocli geloof ik, dat de billijkheid verlangt, dat dit vraagstuk van verschillende kanten wordt belicht. Dit temeer omdat in het hierboven gerecla meerde artikel een beroep gedaan wordt om dit vraagstuk te gaan henaderen vanuit een sociale be wogenheid. Voor een paar weken terug nu had ik boven de Moer dijk, na enkele jaren elkander met gezien te hebben, geheel on verwacht contact met een oude bekende. Ze vertelde me, dat ze in de grote stad een plaats gevon den had in een bejaardencen trum. Ze was daar blij mee. Ze had het er heel goed naar haar zin. Ze was in staat het geldende tarief zelf te kunnen betalen en dat kwam omdat de kerk in de exploitatierekening van dat be jaardencentrum nog al bijschok- te. Maar anders, zo zei deze da me, is het in de stad gewoonweg voor de meesten niet te betalen. Elk ogenblik gaan de prijzen om hoog en toch is er bijna geen plaats te krijgen. De vraag over treft verre het aanbod. Aldus deze kennis. Nu komt dat, geloof ik, wel uit, want alge meen hoor je, dat er verhou dingsgewijze op het platteland meer van deze centra verrijzen dan in de grote steden. Maar wat moet je er nu van zeggen, bena derende dit vraagstuk vanuit so ciale bewogenheid, dat in heel veel gevallen, ja, wel in de mees te gevallen, wanneer voor een persoon, die in het produktiepro- ces staat, b.v. een pensiontarief van b.v. 125.of 150.in de maand gerekend wordt, voor een bejaarde, d.w.z. indien je buiten het produktieproces staat, dit tarief met een opslag van 100 verhoogd wordt. Zo liggen nu eenmaal in heel veel gevallen de feiten. Mogen we niet zeggen, da.t een dergelijke sociale bewo genheid niet dieper wortelt dan de portemonnaie. Willen we van dit vraagstuk nu een probleem maken, vooruit dan maar, laten, we daar dan niet over gaan kibbelen. Laten we echter de oplossing er van mede trekken in de bewogenheid van de barmhartige Samaritaan, die, nadat hij olie en wijn in de won den gegoten had, de waard nog de kosten vergoedde om verder zorg voor hemj te dragen. Abonnee. VRIJDAG II AUGUSTUS 1961 83e JAARGANG No. 64 De tcho van het Zuiöen JEUGD VISCONCOURS Zondag 13 augustus zal het derde con cours van de jeugd worden gehouden in de wielen van de Visclub „De Hut te Vlij men. De inschrijving voor het laatste con cours is geweldig groot. Wie zal kampioen worden van Groot-Vlijmen Nieuwkuijk heeft de leiding. Zal de grote wisselbeker zondag mee naar Nieuwkuijk gaan Dan het persoonlijk kampioenschap. Verder zijn er vele prachtige prijzen, want de middenstand van Vlijmen heeft zich weer van dc goede zijde laten zien; er zijn waardevolle prijzen bij. VISCLUB DE HUT Zondag 13 aug. vergadering van de vis club „De Hut", in café H. Boom-v. d. Wiel. Belangrijke agenda. Alle leden worden ze ker verwacht. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag 13 aug. wedvlucht van de post duivenvereniging De Zwaluw vanuit Creil, Frankrijk. Deze vlucht is tevens een derby- vlucht van de Tilburgse bond. Verschillende leden van de Zwaluw nemen er aan deel. Waardevolle prijzen. BEDEVAART KEVELAER Op zaterdag 12 en zondag 13 aug. gaan de Vlijmense pelgrims naar Kevelaer. Zij die nog mee willen gaan melden zich bij de broedermeester A. v. d. Heuvel, Catha- rinastraat, alhier. VISCONCOURS In het voorbije weekend organiseerde de visclub alhier in de zgn. wieltjes een onder linge wedstrijd waaraan het Koningsvissen was verbonden. Circa 35 leden namen aan deze jaarlijks terugkerende wedstrijd deel en onderling deed iedere deelnemer zijn uiterste best om de titel voor een jaar in de wacht te slepen. Toen de officiële tijd was verstreken bleek dat de voorzitter van de vereniging de heer H. v. d. Heijden de meeste vis ge vangen had en met 193 gram winnaar was geworden. De verdere uitslag was als volgt: 2. J. Koks 185 gram; 3. A. v. Bokhoven 125 gram; 4. Jo de Gouw jr. 48 gram; 5. Th. Ketels 45 gram; 6. M. v. d. Heijden 20 gram; 7. Th. Timmermans 20 gram; 8. A. Timmermans 20 gram; 9. B. v. d. Heijden 10 gram; 10. C. Achten 10 gram. Na afloop verenigden allen zich in café M Reuser waar de prijsuitreiking plaats had. Omdat de voorzitter voor een jaar de titel van Koning had behaald, was het de secre taris de heer A. v. Esch, die tot de uitrei king van de prijzen overging. Allereerst fe liciteerde hij de nieuwe koning met de be haalde titel en spelde hem onder luid ap plaus het koningskruis op de borst. Ver volgens bracht spr. dank aan de overige deelnemers voor de betoonde sportiviteit en hoopte ook voor een volgend jaar op een grote deelname. Zondag a.s. zal in Vlijmen het derde en laatste jeugdconcours plaats vinden en op zondag 20 aug. a.s. heeft alhier het laatste concours plaats om de fraaie wisselbeker. In deze competitie heeft momenteel Nieuw kuijk de leiding, gevolgd door Haarsteeg en Vlijmen. HAARSTEEG KERMIS De kermis zal dit jaar alhier plaats heb ben op zaterdag 26, zondag 27, maandag 28 en dinsdag 29 augustus a.s. uw mening

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 9