waalwijk se en lanqstRaatse coucant binnen- en buitenland DRUNEN VLIJMEN Grens tussen Oost- en West-Bertgestoten Sprang-Capelle Elshout 12 ENORME FRAUDE IN ROTTERDAMS BEDRIJF LANDDAG BRABANTS STUDENTENGILDE. Haarsteeg Sprang-Capelle Sprang Capelle WEDVLUCHT TEN BATE VAN HET GROENE KRUIS. MAANDAG 14 AUGUSTUS 1961 83e JAARGANG No. 65 3De tcho vAn het Zuiöen Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" OOST-BERLIJN IN DE NACHT VERRAST De Oostberlijners hadden dit wel verwacht, maar ze waren er niet op voorbereid, dat het zo gauw zou komen. Dat het sluiten van de grensovergangen naar West-Berlijn nog slechts als een kwestie van tijd werd beschouwd, blijkt wel uit de extra grote toeloop van vluchtelin gen, die zich zaterdag de laatste „vrije" dag in Marienfelde meld de: 3.190. Voor de rest was de Oost- berlijnse zaterdag verlopen zoals elke andere zaterdag. 's-Avonds wa ren de bioscopen en café's vol ge weest en zij die thuis waren geble ven en de radio of de televisie aan hadden gehad, hadden niets bijzon ders gemerkt. Ook de laatste uit zending van nieuwsberichten was niets gezegd van de sluiting der grenzen. Oostduitsers opgesloten achter tanks OPSTAND ONDERDRUKT IN GESPANNEN OOST-BERLIJN Westers verkeer blijft vrij Russische tanks, pantserwagens van de Sovjet-Duitse armee, com munistische politiemannen met de bajonet op het geweer en „arbei dersmilities" met machinepistolen moesten gisteren in Oost-Berlijn charges uitvoeren om een dreigen de volksopstand te bedwingen. De kleine revolutie was op gang ge bracht door de sluiting van de sec- torengrens in Berlijn. In de nacht van zaterdag op zondag hadden de landen van 't Warschauer Verdrag in een gemeenschappelijk memo randum verklaard, dat de grens dicht moest „om de ondermijnende arbeid der Westduitse revanchisten onmogelijk, te maken". Om 2 uur in de morgen rukten uit alle hoeken van Oost-Duitsland communistische legereenheden en politietroepen de stad binnen om de laatste uitvalspoort naar de vrije wereld af te grendelen. De 80 toe gangswegen naar West-Berlijn wer den met Spaanse ruiters en prik keldraadversperringen gesloten. Specialisten van de Oostduitse ar mee braken het asfalt open en brachten machinegeweren in stel ling. Ook de spoorlijnen naar West- Berlijn werden voor vluchtelingen onbruikbaar gemaakt. De versperringen waren al voor driekwart voltooid, toen de Oost duitse burgers het ontstellende nieuws over de radio hoorden: 1. Geen Oostberlijner en geen Oost duitser mag meer naar West-Ber lijn reizen zonder speciale vergun ning. De „Ausweise" moeten wor den aangevraagd bij de plaatselijke partijpolitie. 2. De 50.000 Oostduitse grensgan- gers, die nog in West-Berlijn werk ten, krijgen geen verlof meer om te pendelen. Zij moeten hun baan opgeven en zich melden bij de com munistische arbeidsbureaus. 3. De spoorlijnen, de autobanen en de luchtcorridors van West-Duits- iand naar West-Berlijn blijven open. De vrije Berlijners en de Westduitse burgers kunnen onge hinderd over de sectorengrens ko men om bezoeken af te leggen in Oost-Berlijn. Deze maatregelen betekenen een grove schending van het viermo- gendhedenstatuut van het UNO- hand vest en van de Parijse viermo- gendheden-overeenkomst van 1949, waarin aan alle Berlijners vrij ver keer en vrije arbeid in de hele hoofdstad gegarandeerd is. Maar op bevel van het Kremlin hiel den de Oostduitse regenten hun handen zorgvuldig af van het ge vaarlijkste punt in het viermogend- hedenstatuut: het vrije militaire en civiele verkeer tussen West-Duits- land en West-Berlijn. Voor de Oostduitsers waren de maatregelen rampzalig. Duizenden vluchtelingen, die uit alle hoeken van Oost-Duitsland op weg waren naar de vrijheid, werden door het Plotselinge passeerverbod overval len. Zij ontdekten gistermorgen vroeg in de Oostberlijnse spoorsta tions, dat zij in de val zaten. De treinen naar West-Berlijn stopten niet meer. Het legioen der havelo zen werd door gewapende politie mannen opgevangen en naar ba rakken gedreven. Een climax van controle verscher pingen in Oost-Berlijn wees er za terdag al op, dat de Oostduitse re gering de wanhoop nabij was. Maar ue totale afsluiting der sectoren- grens sloeg toch als een bom in West-Duitsland in. De Westduitse radiostations lieten hun program ma s vallen en gaven elk uur extra- meuws uit Berlijn. Ook de televisie bracht (zwaar gestoorde) reporta ges van de sectorengrens in de rijkshoofdstad. DADER VAN OVERVAL IN DE BOEIEN In het op dat moment druk be zochte bagagedepot van het Haagse station Hollands Spoor, hebben twee rechercheurs van de Haagse politie vrijdagavond even na acht uur op spectaculaire wijze de als gevaar lijk gesignaleerd staande Rotter damse zeeman J. L. aangehouden. De 28-jarige zeeman werd door alle Westeuropese politiekorpsen ge zocht. Hij overviel samen met een Amsterdammer op 23 juni in Ham burg een juwelier. Bij zijn vlucht schoot hij een man neer, die hem wilde tegenhouden. Ook een com missaris van politie, die hem wilde beletten een auto te stelen, werd onverbiddelijk neergeschoten. De Rotterdammer werd gearresteerd op het moment dat hij twee koffers kwam halen, die hij in het bagage depot. had achtergelaten. De recherche in Rotterdam heeft dinsdagnacht de 52-jarige procura tiehouder W. F. S. gearresteerd, die in een lange periode een zeer groot bedrag zou hebben verduis terd ten nadele van zijn werk geefster, de firma W. van Driel's Stoomboot- en Transport-Onderne ming N.V. in Rotterdam. Van het geld zou hij „prettig" hebben ge leefd. Er worden bedragen genoemd van 100.000 tot 150.000 gulden. De politie is in dit stadium van het on derzoek evenwel nog niet in staat een enigszins betrouwbare schat ting te geven. De procuratiehouder heeft inmiddels verschillende feiten bekend. De man zal zaterdag wor den voorgeleid voor de Officier van Justitie mr. B. van der Meulen. W. F. S. genoot in het bedrijf 'n grote mate van vertrouwen. Regel matig controleerden accountants de boeken, maar nooit werd een on juistheid vastgesteld. De man moet zijn manipulaties dan ook zeer ge raffineerd hebben gepleegd. Een onverwachte controle door de directie zou ten slotte de fraude aan het licht hebben gebracht. Nader wordt vernomen dat W. F. S. tegenover de politie heeft bekend de N.V. voor ongeveer 150.000 te hebben benadeeld. SPIJTOPTANTEN SNELLER WEG UIT INDONESIË De afgelopen weken is een record aantal spijtoptanten uit Indonesië naar Nederland gereisd. Van 2 tot 11 augustus arriveerden in de Am sterdamse opvangcentra alleen al 163 spijtoptanten. Zowel de uitreis formaliteiten in Indonesië als het verkrijgen van inreis-visa voor Ne derland lopen de afgelopen weken gemakkelijker. In opdracht van ge neraal Nasoetion, minister van de fensie in Indonesië, is de procedure die een spijtoptant in Indonesië moet volgen om een uitreisvergun ning te krijgen, belangrijk vereen voudigd door uitschakeling van een aantal Indonesische instanties. Van de acht instanties, die tot voor kort fiog bij uitreisvergunningen moes ten worden ingeschakeld, zijn er 5 vervallen. BENOEMD. Tot kapelaan te Drunen is benoemd de weleerw. heer H. Scheepers. ERNSTIGE AANRIJDING ONDER DRUNEN. Vrijdagavond had onder Drunen, tussen Nieuwkuik en Drunen, een ernstige aanrijding plaats, waarvan de 18-jarige Herwijnen uit Babylo- niënbroek het slachtoffer is gewor den. De heer Herwijnen reed in de ze vacantietijd met zijn vriend, de heer Terpoorter, chauffeur bij P. Klerkx uit Waalwijk, mee. Bij een inhaalmanoeuvre kwam de wagen van de fa. Klerkx in bot sing met zijn tegenligger, een vrachtwagen van de fa. Appels uit Waalwijk, bestuurd door de heer Klerks uit Drunen. De chauffeur van de tegenligger, de heer Klerks, werd licht gewond. De aanrijding veroorzaakte op de drukke provin ciale weg een enorme ravage. De wagen van de fa. Appels kwam in een greppel terecht naast de weg, terwijl de wagen van de fa. Klerkx zwaar werd beschadigd. Ook de wa gen van de fa. Appels liep grote schade op. Tot laat in tie avond zijn takelwagens bezig geweest om de wrakstukken op te ruimen. De rijkspolitie uit Drunen, bijge staan door de rijkspolitie uit Den Bosch, hebben het verkeer de gehele avond in handen moeten houden. Bij de botsing werd de heer Herwij- nen uit Babyloniënbroek op slag gedood en de heer Terpoorter zwaar gewond. DE WET'S ZONEN. Bij het jaarlijks koningschieten bij de handboogvereniging De Wet's Zonen is de heer G. de Gouw op nieuw konig geworden. Hij behaal de 79 punten tweede werd H. de Kruif met 77 punten. Derde en vier den werden N. v. Bladel en J. Brou wer beiden met 72 punten. De jaarlijkse Landdag van het Brabants Studentengilde van Onze Lieve Vrouw wordt dit jaar gehou den op zaterdag en zondag 26 en 27 augustus te Drunen. Het studenten- gilde viert tevens dit jaar zijn ze vende lustrum. Het programma om vat een ontvangst door het gemeen tebestuur, waarbij burgemeester Stieger een inleiding zal houden over Drunen. Na deze ontvangst, die op zaterdagmiddag plaats vindt, volgt een rondgang door de gemeen te, begeleid door de Harmonie Dru nen. Zaterdagavond is er voor de deel nemers een diner met soirée-dan- sante. De zondag wordt besteed voor een bezoek aan de Drunense Duinen Pax Christi-beweging. Van de internationale Pax Christi-bewe ging zal de groep die te 's-Gravenhage start, vrijdag 25 aug. in Elshout arriveren. De Eerw. Moeder-Overste van de Maria- stichting, die aanvankelijk met de zorg voor logies enz. was belast, heeft zich de mede werking weten te verzekeren van 'n groep dames en heren om haar daarbij te helpen. Deze week zal door deze dames en heren bij de parochianen gevraagd worden om lo gies en (of) een bijdrage ter bestrijding van de noodzakelijke kosten van een gezel lige avond. De bedoeling is dat de gastge zinnen om 5 uur bij de kerk zijn om de hun toegewezen gasten te ontvangen, ze daarna mee naar huis te nemen voor het gebruiken van een warme maaltijd en om 8 uur weer met een of meerdere gezinsle den naar het parochiehuis komen voor een gezellige avond. Het comité van ontvangst hoopt voor die avond de medewerking te verkrijgen van de kerkelijke fanfare, de ge mengde zangvereniging en de O. L. Vr. Schuts, zodat de deelnemers aan de tocht iets specifieks Elshouts te horen en te zien krijgen. Zaterdagmorgen starten de deel nemers voor de laatste etappe, die in totaal 12 dagen duurt, om het einddoel, de kathe draal van 's-Hertogenbosch, te bereiken. „Vacantievreugd voor Elshout's jeugd" In een gecombineerde vergadering van afgevaardigden van het ouder-comité, het bestuur van Elshout Vooruit, onderwijzend personeel en studenten, is het programma van „Vacantievreugd voor Elshout's jeugd" vastgesteld. Zondag 20 aug. om 2 uur gecostumeerde voetbalwedstrijd. Maandag 2i aug. om 1 uur oriëntatierit. .Dinsdag 22 aug. 1 uur verkeerswedstrijd. Woensdag 23 aug. 1.30 uur sportmiddag voor de leerlingen van de eerste 3 klassen. Donderdag 24 aug. 3 uur film in het pa rochiehuis. Vrijdag 25 aug. 1.30 uur viswedstrijd. Zondag 27 aug. 1 uur sportmiddag voor de groteren, die elkaar met verschillende volksspelen en behendigheidswedstrijden moeten bekampen. De toegang tot het sportterrein is voor iedereen gratis. Toch hoopt het organise rende comité op een royale vrijwillige bij drage van ouders en belangstellenden ter bestrijding van de hoge onkosten, die van zelfsprekend uit het lage inschrijfgeld niet bestreden kunnen worden. Toto instrumentenfonds fanfare. De toto ten bate van het instrumenten- fonds van de fanfare had een totale inzet van f 85.37. Eerste prijs (geraden bedrag f 85.40) was voor H. van Son-van Loon, Veilingstraat 12 en voor J. van Huiten, Schanswijk 11, Elshout. De 2e prijs (geraden bedrag f 85.30) voor Fr. Vermeer, Kapelstraat 38 en voor Corrij Klerks, Schanswijk 35, Elshout. De 3e prijs (geraden bedrag f 85.25) voor L. v. Dommelen, Wolfshoek 70a en voor J. v. Falkenburg, Heusdenseweg 15 en voor W. v. Balen, Kerkstraat 19 Elshout. liet Th. v. Overdijk, die eervolle tweede plaats bezette, achter zich. Met het behalen van het eerste kampioenschap in 't bestaan van DVS zal de kampioen een kleine hulde gebracht worden op maandag 4 sept, in café De Vliedberg 's avonds 8 uur, waarbij alleen damliefhebbers uitgenodigd worden. Dat DVS zich in stijgende lijn bevindt, is te merken aan het feit dat verschillende nieu we leden zich hebben aangemeld. De eind stand van de damwedstrijd is als volgt: pnt. 1. J. Diepstraten 28 23 1 4 47 2. Th. v. Overdijk 28 20 6 2 46 3. P. Diepstraten 28 21 3 4 45 4. J. v. Beijnen 28 21 3 4 45 5. Th. Kivits 28 22 1 5 45 6. L. Pijnenborg 28 16 0 12 32 7. G. v. Heesbeen 28 13 5 10 31 8. J. Timmermans 28 12 6 18 30 9. A. v. Baardwijk 28 12 4 12 28 10. J. v. Buul 28 8 5 15 21 11. J. Pijnenborg 28 7 4 14 18 12. A. v. Lieshout 28 7 2 19 16 Jeugd Visconcours. Zondag 13 aug. hield de jeugd van Groot- Vlijmen een visconcours in de wielen van de visclub De Hut. Er was zeer grote deel name en ruim 100 jeugdvissers kampten om de prachtige prijzen, geschonken door de Vlijmense middenstand. Tevens was als korpsprijs een prachtige wisselbeker be schikbaar gesteld, die al tweemaal door Nieuwkuijk was gewonnen. Er heerste daar om grote spanning of Nieuwkuijk officieel winnaar zou worden en toen het laatste fluitsignaal klonk, was het wederom Nieuw kuijk dat had gewonnen en nu definitief in het bezit kwam van de prachtige beker, ge schonken door de kasteleins, waar de drie hengelverenigingen gevestigd zijn. Het concours was door de hengelvereni- ging uitstekend verzorgd, waarvoor harte lijk dank werd gebracht. De uitslag van de persoonlijke prijzen vermelden wij in ons volgend nummer. Ernstig verkeersongeval. Toen dezer dagen de jongeheer J. Gre- venbroek met zijn vriend J. de Vaan een vacantietrip maakte met zijn motor, kwam hij in Beverwijk in botsing met een vracht wagen, die zonder richting aan te geven een zijweg inreed. Grevenbroek botste met zijn motor tegen de vrachtwagen op en kwam met zijn hoofd tegen de wagen aan, waar door hij een zware hersenschudding opliep, zijn been en enkele vingers brak. De Vaan bracht het er beter af, maar liep toch een shock en lichte kneuzingen op. Grevenbroek werd ter plaatse van de laatste H. Sacra menten voorzien. Beiden zijn nog in het ziekenhuis te Beverwijk. Grevenbroek is tot op heden nog niet bij kennis. Ongeval. Terwijl enkele kinderen op de garage's achter de winkelpanden op het plein aan 't spelen waren, viel de kleine J. van Oord van de garage. Toen hij viel, greep hij zich net nog vast in de windveren, doch juist in een spijker, waardoor hij zijn hand open scheurde. Doktershulp werd ingeroepen en alles werd aan elkaar gemaakt. Een waar schuwing voor alle bewoners om de kinde ren van de garage's af te houden. Men ziet nu hoe gevaarlijk het is. Supportersclub Vlijmense Boys. De supportersclub van Vlijmense Boys gevestigd in café Ant. Klerks-Boom, hield zaterdag 12 augustus een algemene verga dering. De penningmeester gaf een keurig verzorgd jaaroverzicht, waaruit bleek dat er een batig saldo was. Er werd besloten op zaterdag 28 oktober een feestavond te hou den in café Ant. Klerks-Boom, wat aller in stemming had. Kampioenschappen De Zwaluw Vlijmen De kampioenschappen van de Postdui- venver. De Zwaluw van de Midfondvluch- ten zijn als volgt: Midfond duif: 1 P. Diepstraten, 1429 p.; 2 R. v. Es? donk 1206 p.; 3 W. v. Vugt, 1161 p.; 4 H. Pelders 1059 p.; 5 P. Diepstraten 1059 p.; 6 Jos Kuijs 1050 p.; 7 R. de Laat 1014 p.; 8 P. Vermeulen 1011 p.; 9 Th. van Over dijk 994 p.; 10 Th. Stupers 961 p. Hokkampioen midfond: 1 R. v. Esdonk gemiddelde 65.37; 2 P. Diepstraten gem. 63.14; 3 W. van Vugt gem. 62.32; 4 H. Pelders gem. 61.60; 5 L«. v. Esdonk gem. 60.14. F ond-kampioenschappen Duif fond: 1 M. Nicols 892 p.; 2 M. Ni- cols 62 p.; 3 J. Kiviets 654 p. Hok kampioenschap hok fond: 1 M. Ni- cols 110.80; 2 J. Kiviets 103.60; 3. R. van Esdonk 101.27. Wedvlucht Creil. Zondag 13 aug. hield de P.V. de Zwa luw een wedvlucht vanuit Creil. Het was weer een eigenaardige vlucht: duiven die zowat op tijd waren en de duur van het concours van .11.27.15 tot 12.45, ruim vijf kwartier. De eerste en vijfde prijsduif had al een verschil van een half uur. Wat moet het toch worden op zondag 20 augustus met de grote derbyvlucht junioren 1961 op Orleans? We zijn benieuwd. 8 'iL'*" «iL.»' Wedvlucht De Zwaluw Zondag 6 aug. hield de P.V. De Zwaluw een wedvlucht met jonge duiven vanuit Noyon Fr. Afstand 283.5 km., los 7 uur. Eerste prijswinnende duif 10.47.52, laatste prijswinnende duif 12.12.45. De uitslag was als volgt: M. Nicols 1 3 23 43 53 74; P. Diepstra ten 2 16 18 33; P. Vermeulen 4 8 9 19 22 37 59 60 63 66; M. Libregts 5 54 67; J. de Vaan 6 39; J. v. d. Heuvel 7 44 65; H, Oosterwaal 10 32; W. van Ravensteijn 11 52; J. v. d. Dungen 12 15; K. Kivit 13 51; C. van Heivoort 14 27 75; L. Nicols 17 24 28; B. v. Esdonk 20 38 73; M. Laros 21; J. v. d. Wiel 25; De Laat-Parijs 26 30; J. Ki viets 29 41 70; Jos Kuijs 31 69; W. van Vught 34; F. v. Uden 35; R. v. Esdonk 36; M. Zeeuwen 40; Th. Stupers 42 47; P. van Dal 45 72; J. Heesbeen 46; Th. v. Esdonk 48 49 55 57; H. Pelders 50; L. Klerks 56; H. de Vaan 58; Chr. v. Esch 61; Sjef v. d. Wiel 62; J. van Eigelen 64; Th. van Bok hoven 68; Th. v. Overdijk 71. Damvereniging D.V.S. J. Diepstraten clubkampioen dammen DVS. De laatste competitiewedstrijd van de Damvereniging DVS ha.' een spannend ver loop. Er werd nog fel gestreden voor de bovenste plaats, want er waren nog 5 can- didaten die kans hadden op het kampioen schap. Maar J. Diepstraten, die gedurende de gehele competitie de bovenste plaats ver dedigde, heeft deze niet meer afgestaan en Atletiek. Op het achter café J. v. d. Lee gelegen terrein van de r.k. v.v. Haarsteeg, dat daar voor door het bestuur van genoemde voet balvereniging geheel belangeloos beschik baar was gesteld, organiseerde de Drunen se atletiekver. SHJ gisteren een atletiek- dag, waaraan de Drunense kampioenschap pen waren verbonden. Aan deze onderlinge wedstrijden konden ook niet-leden van SHJ deelnemen en vele sportbeoefenaars maak ten van deze gelegenheid gebruik om hun krachten met de gerenommeerde SHJ-at- I leten te meten. Bij de senioren was het tenslotte P. Koks die met gering verschil Drunen's kampioen werd en voor een jaar beslag op de fraaie wisselbeker wist te leggen. Bij de junioren (of B-klassers) was het de atleet J. v. Dru nen, die met grote voorsprong beslag op de titel wist te leggen. Na afloop had in café v. d. Lee de prijsuitreiking plaats, maar alvo rens daartoe over te gaan, dankte de wnd. voorzitter, de heer P. Klerks, de atleten voor de aan de dag gelegde sportiviteit met als gevolg dat deze atletiekdag in alle op zichten volledig geslaagd mag heten. Dank bracht spr. verder aan het bestuur van de v.v. Haarsteeg voor het beschikbaar stellen van het terrein en de jury voor de perfecte administratieve regeling. Onder luid ap plaus reikte hij hierna aan de beide kampi oenen de fraai wisselbeker uit en overhan digde de verdere prijswinnaars de door hen gewonnen prijzen. Omdat de deelname zeer groot was, laten wij van ieder nummer slechts de namen van de tien best geklas- seerden volgen. 100 m. hardlopen: 1 K. v. d. Hoven 12.2 sec.; 2 P. Koks 123 sec.; 3 J. Dal 12.6 sec.; 4 A. Smits 12.6 sec.; 5. J. van Dru nen 13 sec.; 6 W. Manders 13 sec.; 7 A. van Huiten 13,1 sec.; 8 H. Kuipers 13,3 sec.; 9 J. Brok 13,4 sec.; 10 H. van Tilburg 13,4 sec. 400 m. hardlopen: 1 A. van Dal 56 sec.; 2 G. G. Wagenberg 56,1 sec.; 3 P. Koks 57,8 sec.; 4 H. van Tilburg 58,4 sec.; 5 H. van Horen 59 sec.; 6 L. Kok 59,1 sec.; 7 W. Moonen 59,2 sec.; 8 H. van Bokho ven 59,3 sec.; 9 J. van Huiten 59,5 sec.; 10 J. van Drunen 59,8 sec. 800 m. hardlopen: 1 A. van Dal 2 min. 10.6 sec.; 2 J. van Schijndel 2 min. 12,2 sec.; 3 H. van Tilburg 2 min. 14 sec; 4 J. van Bokhoven 2 min. 14,5 sec.; 5 A. van Schijndel 2 min. 15,3 sec.; 6 B. van Loon 2 min. 17 sec.; 7 H. van Bokhoven 2 min. 20 sec.; 8 H. Kuipers 2 min. 22 sec.; 9 J. Brok 2 min. 24 sec.; 10 A. van Huiten 2 min. 25 sec. 1500 m. hardlopen: 1 A. van Dal 4 min. 24 sec.; 2 J. van Schijndel 4 min. 25 sec.; 3 J. van Bokhoven 4 min. 38 sec.; 4 G. Wagenberg 4 min. 45 sec.; 5 B. van Loon 4 min. 50 sec.; 6 H. van Tilburg 4 min. 55 sec.; 7 J. van Drunen 5 min. 0,5 sec; 8 W. Manders 6 min. 30 sec. Vèrspringen: 1 P. Koks 5,90 meter; 2 A. van Dal 5,89 m.; 3 H. Knippels 5,70 m.; 4 J. Kok 5,69 m.; 5 L. Kok 5,55 m.; 6 J. Brok 5,43 m.; 7 J. van Rooij 5,40 m.; 8 J. Verhoeven 5,38 m.; 9 J. van Drunen 5,30 m.; 10 J. van Schijndel 5,25 m. Hoogspringen: 1 J. van Drunen 1,60 m.; 2 P. Koks 1,55 m.; 3 H. Knippels 1,55 m.; 4 A. van Huiten 1,55 m.; 5 J. Ver hoeven 1,50 m.; -6 P. van Heeswijk 1,50 m.; 7 J. van Rooij 1,50 m.; 8 L. Kok 1,50 m.; 9 J. Kruif 1,50 m.; 10 A. Willemse 1,45 m. Kogelstoten: 1 H. Kuipers 10,83 m.; 2 G. Willemsen 9,89 m.; 3 A. v. d. Lee 9,81 m.; 4 J. Brok 9,60 m.; 5 J. van Drunen 9,56 m.; 6 H. van Bokhoven 8,97 m.; 7 J. Kok 8,80 m.; 8 A. van Huiten 8,78 m.; 9 P. Koks 8,79 m.; 10 B. v. Loon 8,76 m. Discuswerpen: 1 H. Kuipers 30,61 m.; 2 J. van Drunen 27,84 m.; 3 J. Brok 24,62 m.; 4 J. Verhoeven 24,24 m.; 5 L. Kok 23,58 m.; 6 J. Kok 22,17 m.; 7 H. van Tilburg 20,55 m.; 8 A. Willemse 19,49 m.; 9 G. Wagenberg 18,50 m.; 10 B. van Loon 18,18 meter. De eindstand luidt als volgt: Senioren: 1 P. Koks 1922 pnt.; 2 A. van Dal 1915 p.; 3 A. van Huiten 1541 p.; 4 J. van Schijndel 1509 p.; 5 J. van Bok hoven 1344 p.; 6 H. van Tilburg 1326 p.; 7 H. Knippels 1308 p.; 8 J. van Rooij 1302 p.; 9 A. Smits 1189 p.; 10 J. van Dal 1065 p. Dit zijn de tien best geklasseerden in de A-klasse. In de B-klasse of junioren behoorden tot de tien best geklasseerden: 1 J. v. Drunen 1763 p.; 2 H. van Horen 1587 p.; 3 L. Kok 1512 p.; 4 G. Wagenberg 1475 p.; 5 J. Verhoeven 1431 p.; 6 H. Kuipers 1415 p.; 7 B. van Loon 1388 p.; 8 J. Brok 1353 p.; 9 P. de Kruif 1334 p.; 10 H. van Bokho ven 1312 pnt. AANBESTEDING RIOLERINGS WERKEN De raad van deze gemeente kwam donderdagavond in spoedeisende vergadering bijeen voor de behan deling van een voorstel betreffende de onderhandse aanbesteding van rioleringswerken aan Hoofdstraat, Wendelnesseweg en Schoolstraat. Voor dé uitvoering van deze werk zaamheden, die een verbetering van de bestaande riolering inhouden, is reeds eerder door de raad een cre- diet beschikbaar gesteld van 366.000.Bij de in de afgelopen week gehouden aanbesteding kwa men twee inschrijvingen binnen, nl. van W. de Jager Co uit Slie- drecht voor 245.800.en van de fa. Oosterling Zn. uit Middelhar- nis, wier inschrijving 1700.hoger lag. Daarna echter is door de fa. de Jager medegedeeld, dat bij de becij fering een bepaalde verbetering aan het wegdek van de Hoofdstraat over het hoofd was gezien (het bestek was hierover niet helemaal duide lijk geweest), het geen zou neerko men op een strop van 52.730. Zowel op morele als zakelijke gron den meenden B. W. de eerste aan besteding ongedaan te moeten ma ken en het werk te gunnen aan de fa. de Jager uit Sliedrecht voor de prijs van 245.800.plus 52.730.- De raad kon zich geheel met het voorstel verenigen. (Wij moeten hier hierbij nog aantekenen dat door de fa. Oosterling dezelfde fout was ge maakt als door de fa. de Jager). De heer Dekkers wilde weten waar de riolering op de Wendelnes seweg zou komen te liggen. De rio lering, aldus de voorzitter, zal lopen vanaf de Hoofdstraat tot het Zuider afwateringskanaal langs de huizen. In de Hoofdstraat zal de riolering vóór 1 oktober a.s. gelegd moeten zijn, zo is door Ged. Staten bepaald. DRUMBAND „MARIJKE". De drumband van „Marijke" heeft gisteren op het gehouden concours, uitgeschreven door de Neder.1 Chr. Muziekfederatie te Katwijk aon Zee een schitterend sukses aan haar vorige toege voegd door in de le afdeling een le prijs te behalen met een eotaal vanl?6% punt. De judy bestond uit Majoor R. van leperen en Kapitein H. C. van Lijnschoten, welke beide vol lof waren over onze drumband, daar ze in de rapporten schreven dat er miet zeer veel animo en ernst gestu deerd is onder de zeer kund.ge leiding van hun instructeur, de heer v. Best. Wij hopen dat aan dit sukses nog meerdere toege voegd zullen worden om alzo de eer van onze vereniging en onze gemeente ook in de federatie met ere te doen vermelden In de week van 21 tot en met 26 augustus hopen wij met de drumhand door onze gemeente te gaan en ter hunner ere een receptie te hou den. P.V. „NOOIT GEDACHT De P.V. Nooit Gedacht", gevestigd bij de heer C. v. Tilborgh op de Hoo- gevaart, hield zaterdag een wed vlucht vanaf Noyon. Afstand 273 km Gelost om 10.30 uur. Eerste duif om 3.2.10, laatste duif om 3.42.22. In concours 227 duiven. De prijzen werden behaald als volgt P de Meter 1; C. v. Tilborgh 2, 18, 25, 37, 52, 53; M. Netten 3, 11, 47 Jac. Ophorst 4, 10, 34, 42, 43, 50 M. Mesch 5, 40, 45 G. Rozenbrand 6, 16, 26, 38, 44 G. Genen 7, 46 Alb. v. Zeist 8, 12, 17, 28, 33, 35 H. Broks 9, 20, 49 A. Tactor 17, 22 J. v. Zeist 13 C. Broeks 15, 32 L. Kemmeren 19, 27 A. Snaphaan 21, 54 Nico Treffers 23, 36, 48, 55 C. Verhagen 24 Gebr. v. Oss 29 A. M. de Jong 30 A. Spuijbroek 31 F. Tactor 39 A. Vos 41 A. Hei bloem 51. A.s. Donderdagavond inmanden voor Pont St. Maxence tussen 79 uur en vrijdagavond inmanden voor late jonge duiven tussen 89 uur. De P.V. „Nooit Gedacht" en „De Luchtvaart" hielden zaterdag 5 au gustus 'n wedvlucht vanaf St. Quen- tin afstand 237 km. Gelost maandag 7 augustus om 9.15 uur. Eerste duif om 12.22, laatste duif om 12.42. De prijzen werden behaald als volgt:

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 1