WAALWIJK NIEUWE PASTORIE ST. CLEMENS- PAROCHIE IN GEBRUIK GENOME KAATSHEUVEL Het watcrpoiotoernooi van W.Z.V. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL IN DRUNEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 14 AUGUSTUS 1961 EEN DODE EN TWEE ZWAARGEWONDEN *2 Drukkerij van Boxtel Jac. Ophorst 1, 91, 128 A. de Bie 2, 24, 28, 34, 41, 53 C. v. Tilborgh 3, 20, 22, 58, 62, 69, 87, 97, 111 B. Pols 4, 92 A. Klootwijk 5, 11, 21 G. Genen 6, 135 Mart. de Jong 7, 15 H. v. Dam 8 A. J. Ophorst 9, 12, 31, 68 J. de Meter 10, 107 A. Tac- tor 13 H. v. Campen 14, 88H. Verduin, Kaatsheuvel 16 H. Ver duin 17, 18, 73, 101 C. Blok 19, 49, 51, 98 A. v. Campen 23, 71, 109, 126 G. Rozenbrand 25, 81, 82 G. Treffers 26, 90, 115 G. Le Sage 30 H. Dalmaijers 29, 67, 117 Johannes Sterrenburgh 30, A 124 A. Brou wers 27, 108, 120 Nico Treffers 32, 56, 60, 137 A. v. Oosterhout 33, 46 C. de Cloe 35, 77, 95 M. v. Peer 36; J.'Pols 37, 74, 112, 121; M. Mesch 38, 93 Jo Sterrenburgh 39, 118 E. Bras 40 Jos Rosenbrand 42, 83, 89, 106; P. de Meter 43; A, Vos 44, 50, 59, 63, 75 A. Heibloem 47, 131 C. Verhagen 48, 86, 132A. Spuijbroek 52, 102; H. v. Campen Jr. 54, 94 A. Snaphaan 55, 113, 129; C. Boer 57, 64, 114 C. M. de Jong 61 M. v. Galiën 65 M. Nieuwen- huizen 66, 76 Hennie Broks 70, 79, 84, 133 M. Treffers 72, 100, 110 R. v. Raamsdonk 73, 116, 125, 134, 138 H. Vos 80, 96, 104 Gebr. v. Oss 45, 85 W. Laros 99 L. Kemmeren 103, 123 P. Nieuwenhuizen 105 A. Ver steeg 119 H. de Jong 122 Jac. Ver duin 127 M. Netten 130 Jac. Ro senbrand 136 A. M. de Jong 139. De prijzen van de gummiringen zijn gevallen op de nummers groen 070, wit 076, wit 154, wit 670, groen 828, geel 927, groen 492, wit 959, groen 539, geel 019, groen 607, wit 730, geel 492, groen 945, groen 300, groen 719, wit 890, geel 746, wit 531, geel 174, geel 209,groen 356, groen 165,, wit 443, wit 257, geel 700, wit 351, geel 580, geel 880, geel 337. De prijsuitreiking zal plaats heb ben op zaterdag 19 augustus tussen 79 uur. ZONDAGSDIENST ARTSEN Dinsdag 15 augustus. Arts: Dr. v. Rooij. Apotheek: Geers. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. In de woensdag 1.1. gehouden ver gadering der Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Noordelijk Noordbrabant te Waalwijk werd het bestuur uitgebreid door de benoe ming tot onder-voorzitter van het lid der Kamer, de heer W. Wijnbelt te Woudrichem. De Kamer houdt zich o.m. in sa menwerking met andere instanties, druk bezig met de bevordering van de spoedige totstandkoming van de weg Tilburg -Waalwijk - Gorinchem en met de bouw van een brug over de Bergse Maas bij Drongelen. 1480 INSCHRIJVINGEN VOOR VAKANTIE-JEUGDWERK Voor het vakantie-jeugd werk „Vakantie vreugd voor Waalwijks jeugd", dat deze week weer gaat beginnen, zijn 1480 inschrijvingen binnengekomen. Deze inschrijvin gen zijn over de vier gemeentedelen als volgt verdeeld Centrum 250, Antoniusparochie 600, Baardwijk 600 en Besoijen 30. Voor de attrac ties, die gezamenlijk voor alle vier gemeentedelen zijn georganiseerd, kwamen de volgende inschrijvingen binnen: Veilig Verkeersrit 80, Gro te Oriëntatierit 50 en Roeien en Zwemmen 60. De zeepkistenrace is van 't pro gramma geschrapt moeten worden wegens te geringe belangstelling. Slechts drie equipes hadden zich aangemeld. Voor de grote slotavond, welke op 31 augustus in Musis Sacrum zal worden gehouden, is de belangstel ling natuurlijk enorm groot, zó groot dat het onmogelijk is alle kin deren in Musis Sacrum onder te brengen. Men heeft het dan ook zo gedaan dat de 400 toegangskaarten als prijzen voor prestaties en ge drag in de diverse gemeentedelen zullen worden uitgereikt. Het aantal van 1480 inschrijvin gen betekent natuurlijk niet dat 1480 kinderen aan de diverse eve nementen deelnemen. Vele kinde ren hebben namelijk voor meerde re onderdelen ingeschreven. Voor de kinderen en de organi satoren hopen we op veel mooi zo mers weer. VERMIST. Sinds woensdag 9 aug. j.l. wordt de heer L. Dekkers, 76 jaar en wo nende in de Korte Driessen alhier, vermist. Hij heeft in de ochtend van die dag zijn woning in zwaarmoedige stemming verlaten en is daarin sinds dien niet teruggekeerd. Alle naspo ringen van de politie zijn tot nu toe vergeefs geweest. BEWUSTELOOS LANGS DE WEG. Vrijdag j.lwerd de heer G. M. uit Kaatsheuvel in bewusteloze toestand langs de Zomerdijk aangetroffen. De politie bracht de man over naar het politiebureau, alwaar hij werd onder zocht door dr. Langemeijer, die over brenging naar het ziekenhuis voor verdere behandeling noodzakelijk achtte. AANRIJDINGEN. L a Op het kruispunt Pastoor Kuij- persstraat-Crispijnstraat had 'n aan rijding plaats tussen de bromfietser M. E. uit Waalwijk en een personen auto, bestuurd door J. M., eveneens uit Waalwijk. De aanrijding ontstond doordat E. geen voorrang verleende. Lichte schade. - In de Grotestraat bij het Raad huisplein had een aanrijding plaats tussen de bromfietser C. K. uit Waalwijk en een personenauto, be stuurd door A. S. uit Dongen. K. reed met te grote snelheid vanaf het Raadhuisplein naar rechts de Grote- straat in en kwam daarbij in botsing met S., die na het passeren van twee wielrijders zich een ogenblik midden Vrijdagavond omstreeks half zeven heeft op de weg tussen Drunen en Nieuwkuijk, even bui ten de kom van Drunen, een ern stig verkeersongeval plaats ge vonden, dat aan de 18-jarige Her wijnen uit Babiloniënbroek het leven heeft gekost. Een trekker met oplegger van de fa. Piet Klerkx uit Waalwijk reed óp genoemd tijdstip in de richting Den Bosch. Toen de chauffeur, de 19-jarige Terpoor ter uit Meeuwen, een voor hem rijdende wagen wilde passeren, naderde uit tegenovergestelde richting een trekker met oplegger van de fa. Appels uit Waalwijk, bestuurd door de 29-jarige A. Klerks uit Drunen. De heer Ter poorter wilde afremmen, maar door het gladde wegdek geraakte de zware wagen in een slip en kwam geheel op de linker weg helft te staan. De heer Klerks kon een aanrijding ondanks een uit- wijkpoging in de berm van de weg niet meer voorkomen en met een vreselijke klap vlogen de bei de gevaarten op elkaar. De trek ker van de wagen van de firma Klerkx werd totaal vernield en van de oplegger losgescheurd. De 18-jarige Herwijnen, die tijdens zijn vacantie met de heer Ter poorter meereed, werd uit de ka- bine geslingerd en overleed kort daarna. Ook de heer Terpoorter werd zwaar gewond en werd later naar het protestants ziekenhuis in Den Bosch overgebracht. De wagen van de fa. Appels kwam in de berm van de weg terecht en werd eveneens zwaar beschadigd. De heer Klerks moest met een schedelbasisfractuur naar het St. Elisabeth-ziekenhuis te Tilburg worden overgebracht. Het stoffe lijk overschot van de heer Her wijnen werd naar Den Bosch ge transporteerd. De beide vernielde wagens wer den door de politie in beslag ge nomen en weggesleept naar het fabrieksterrein van de N.V. Lips, waar zij aan een nauwkeurig on derzoek zijn onderworpen. op de rijweg bevond. Beide voertui gen werden licht beschadigd. - Op de Zomerdijkweg kwamen de scooterberijder J. S. en de wielrij der C. K., beiden uit Waalwijk, met elkaar in botsing ter hoogte van café Eikelenboom. Beiden reden in dezelf de richting. Toen K. plotseling naar links zwenkte, werd hij door de hem achterop komende scooter gegrepen. K. kwam te vallen en liep daarbij een gebroken linker-onderarm op en werd naar het ziekenhuis overgebracht. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. INBRAAK IN HANDSCHOENENFABRIEK Tussen 5 en 9 aug. j.l. is ingebro ken in de handschoenen- en leder- warenfabriek „Unique'. In het kan toor waren laden en kasten overhoop gehaald. Wegens de vakantie is nog niet vastgesteld kunnen worden of er iets wordt vermist. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Bedelarmbandje; blauwe zwem broek in handdoek; regenjas; em mertje; herenbril; fietstas met inh.; kinderjasje; driedelige hengel; rode damesportemonnee; herenjas; plas tic regenjas met glacé handschoenen; doublé herenhorloge in witte bad handdoek; kinderbril. Verloren: Bedeltje van bedelarmband; he renportemonnee met inh.; bos sleu tels in etui; paarse damesshawl; uit schuif bare metalen prismastok; ga bardine regenjas; huissleutel. AGENDA Maandag. Musis Sacrum 8 uur: „De Kinder rechter", 14 jaar. Luxor 8 uur: „De kneusjes van het regiment", alle leeftijden. Dinsdag. Musis Sacrum 3 uur: „A C als loodgieters", alle leeftijden. Musis Sacrum 6 en 8.30 uur: „De Kinderrechter", 14 jaar. Luxor 6 en 8.30 uur: „De kneus jes van het regiment", alle leeftijden. Woensdag. Musis Sacrum 8 uur: „De Kinder rechter", 14 jaar. Luxor 8 uur: „De kneusjes van het regiment", alle leeftijden. Donderdag. Musis Sacrum 10, 2 en 4 u.: „Le ven in de brouwerij", alle leeftijden. Zondag 12 uur repetitie mannen koor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. Als dinsdagmiddag 15 augustus de scheidsrechter om 14.00 uur het eerste fluitsignaal geeft, betekent dit de aanvang van een omvangrijk polo-toernooi, dat tien wedstrijden omvat. Tegen 18.00 uur zal de laat ste wedstrijd van het toernooi wor den beëindigd en de winnaar wor den aangewezen. De tien wedstrijden maken het mogelijk voor de toeschouwers wat later te komen of wat eerder huis waarts te keren: iedere 20 minuten wordt er een wedstrijd gehouden en de Waalwijkse' Zwemvereniging komt evenals de andere teams 4 keer in het water. Het programma is als volgt: Zeester (Uden)BRB (Den Bosch) Nautilus (Veghel)WZV (Waal wijk) BRBNeptunus (Schijndel) ZeesterNautilus WZV—Neptunus NautilusBRB NeptunusZeester BRB—WZV N ep tunusN autilus WZV—Zeester Ten behoeve van de vele water- polo-liefhebbers laten wij hieron der een uiteenzetting over dit aan trekkelijke spel volgen; Doel Doellijn 2-Meterlijn 4-Meterlijn Middenlijn 4-Meterlijn 2-Meterlijn Doel Doellijn De ravage bij de ernstige botsing van twee Waaiwijkse vrachtauto's op de weg Drunen-Nieuwkuik. Waterpolo wordt gespeeld door twee partijen van elk 7 spelers, die op hun blauwe of witte mutsen (doelverdedigers dragen een rode muts) de nummers 1 t.m. 7 dragen, zoals aang'egeven bij de opstelling der teams. Zoals bij andere sporten is de scheidsrechter leider van het spel. Hij wordt terzijde gestaan door twee grensrechters, wier taak beperkt is tot adviseren bij doel- worp, corner of doelpunt. Ook bij waterpolo geldt de „voor- deelregel", d.w.z. de scheidsrechter behoeft niet te fluiten voor 'n over treding, indien daardoor de partij, die de vrije worp zou mogen nemen benadeeld werd. De wedstrijd duurt 2 x 10 minu ten zuivere tijd. Dit laatste bete kent, dat bij ieder fluitsignaal voor een overtreding, corner, doelworp of doelpunt de klok door de tijd- waarnemer wordt stil gezet en eerst weer gaat lopen als het spel hervat wordt. Met een rust van 5 minuten duurt het spel meestal 3 kwartier. (Voor het toernooi wordt met zg. onzuivere speeltijd gespeeld en bij overtredingen loopt de tijd dan gewoon door, zodat de partijen maar 20 minuten duren. De voornaamste kenmerken van het spel zijn: a. bij het begin van het spel en na de rust stellen de spelers zich op hun eigen doellijn op en trachten na het fluitsignaal de bal te be machtigen die de scheidsrechter midden in het veld werpt. Na een doelpunt wordt de bal in het spel gebracht door de midvoor. b. de spelers mogen de bal slechts met één hand aanraken en niet stompen. De doelverdediger mag met beide handen de bal spelen en zo nodig stompen. c. heeft een speler de bal in zijn bezit dan mag deze speler onder water geduwd worden. d. de bal mag niet onder water ge duwd worden, als de speler aange vallen wordt. In andere gevallen wel. e. een speler mag niet binnen de twee meter lijn komen, tenzij hij zich achter de bal bevindt. f. de doelverdediger mag de bal niet over de helft van het veld gooien en hij mag niet buiten de 4-me ter lijn komen. Natuurlijk gebeuren er in een klein polo-veld meer overtredingen dan bij een veldspel. Talrijke over tredingen wijzen daarom nog niet op onsportiviteit. Kleine fouten, zoals op de benen zwemmen, afzetten, hinderen, de bal met twee handen aanraken, de bal onder water houden of stom pen, wordt gestraft met een vrije worp, te nemen door de benadeel de, c.q. dichtsbij liggende tegenstan der. Zwaardere fouten, zoals vasthou den, terugtrekken en trappen van tegenstanders, oppositie tegen de scheidsrechter, herhaling van lichte fouten en het begaan van een over treding als het spel reeds „dood" is, worden gestraft door het uit het water zenden van de betrokken speler en een vrije worp. Als er 'n doelpunt gemaakt wordt mag de speler weer aan 't spel deelnemen, tenzij de scheidsrechter de betrok ken persoon voor de duur van de wedstrijd uit het spel zendt. Wordt zo'n zware fout gemaakt binnen de 4-me ter-lijn, dan krijgt de tegenstander een strafworp te nemen vanaf de 4-meter-lijn. Hij ligt dan alleen tegenover de doel verdediger en moet meteen na het fluitsignaal de bal op doel werpen. Invallers worden slechts na onge val toegestaan, niet bij kramp of ziekte. Moge U dank zij deze uiteenzet ting het polospel goed kunnen vol gen. «Wi Het is prettig wonen in de ruime en lichte vertrekken van de niei we pastorie van de St. Clemens-parochie. De foto geeft een overziet van de pastoorskamer met de daarbij aansluitende gemeenschappelij ke eet-zitkamer. Duidelijk is ook de opvouwbare tussenwand te zien waarmee beide vertrekken van elkaar gescheiden kunnen wordei ,Jk voel me net op vakantie", zegt pastoor v. d. Brekel van de St. Clemensparochie, terwijl hij ons met een weids armgebaar verwelkomt in zijn ruime lichte werkkamer van de nieuwe pastorie. „Of als dat meer bij mijn ambt past„ik ben van de hel in de hemel gekomen". Met deze spontane reactie mag de oude pastorie dan wat te zwart en de nieuwe wat te riant zijn afge schilderd, een feit is dat pastoor v. d. Brekel en zijn beide kapelaans de beschikking hebben gekregen over een huisvesting die er in alle op zichten zijn mag en die vergeleken bij de oude toch wel een klein para dijs genoemd mag worden. De oude pastorie mocht de naam „pastorie" eigenlijk niet meer dragen. Er was parterre wel veel ruimte, maar het was er donker en de mankementen waren legio, terwijl over de kamers boven geen goed woord te zeggen valt. „Het was een bouwvallig zaak je", zegt pastoor v. d. Brekel en dat is dan ook wel de beste typering. De nieuwe pastorie, een sober maar stijlvol ontwerp van architect van Huiten, is in alle opzichten ene prettige en moderne woning licht, ruim en comfortabel. Ter weerszij den van de ruime hal bevinden zich twee spreekkamers. Daarachter een royale gang met links daarvan de kamer van de pastoor en de ge meenschappelijke zit- en eetkamer. Deze beide kamers vormen eigen lijk één geheel met een lengte van 11.25 meter en een breedte van ruim 4 meter, maar door een moderne opvouwbare schuifwand kan de pastoorskamer van de zit-eetkamer worden gescheiden. Rechts van de gang bevindt zich de moderne keuken, een kleine zitkamer voor het meisje en de bijkeuken. Vanuit de bijkeuken komt men in de gróte garage, waarin de auto overigens nog ontbreekt. De eerste verdieping bevat de zit- en slaapkamers der beide kapelaans, de slaapkamer van de pastoor, een logeerkamer, de slaapkamer van het meisje en een badkamer. De tweede verdieping wordt ingenomen door een ré zolder. Het gehele interieur is uitgevoe in moderne lichte tinten en woi gekenmerkt door een strakke es voudige lijn. De fa. Klijngeld va dient alle lof voor de perfecte bos en ook de onderaannemers hebt; alle eer van hun werk (v. Dongs elektriciteit, fa. Mol, schilderes;: fa. Vissers, sanitair, Bronswerk, warming en het Meubelpaleis, v, trage en vloerbedekking). „We zijn er zo maar geruislos ingetrokken", zegt pastoor v. Brekel. „We zijn er nog wel te helemaal op orde, maar dat te zo langzaamaan ook wel goed. 1 kunnen nu tenminste weer mens ontvangen op de manier zoals i; hoort". De nieuwe pastorie ligt mome teel nog verscholen achter de ouc, maar pastoor v. d. Brekel hoopte er spoedig een begin zal kun: worden gemaakt met de afbe van de oude, waarna de nies pastorie aan een vergroot kerk,: zal komen te liggen. De gehele: geving rond de kerk zal dan tee een ander aanzicht krijgen, te reconstructie houdt ook in het: pen van het kleine woning-wint pand van v. Bijnen ten westen® de kerk. Hier zal in zuidelijke tic ting een straatverbinding worat aangelegd t.b.v. de toegang tot: kerkhof. Langs deze straat zal o: ruimte zijn voor enige bebouw. Achter de nieuwe pastorie is r« voldoende ruimte van een roj: en riante tuin, met de aanleg w van ook spoedig een begin zal v® den gemaakt. Omdat de tuin la: ligt dan de pastorie, heeft men'® het ruime en overdekte terras de achterzijde van de pastorie;: fraai gezicht op de aanstaande te hof met de reeds aanwezige mos bomengroep. „Maar ook nu ben ik al heel e in m'n schik en ik hoop dan oi dat ik nog lang plezier van dt prachtige nieuwe pastorie mag h ben", zegt pastoor v. d. Brekel. Wij hopen het ook, van harte ISfiMfiLfe!, GOUDEN PROFESSIEFEEST. A.s. zaterdag 19 augustus hoopt Zuster Mercedes, in de wereld Catharina van der Vleuten, de dag te herdenken, dat zij 50 jaren geleden haar eeuwige gelofte af legde. Van deze 50 jaren heeft de a.s. gouden jubilaresse, die op 22 au gustus 1884 te Best is geboren, er 41 bij de Zusters Franciscanes sen te Kaatsheuvel doorgebracht, waarvan het grootste deel werd besteed aan de verzorging van het mannelijk gedeelte der pen siongasten in pension „Bethle hem". Velen heeft zij daar zien komen en tot hun laatste dag verzorgd. Ongetwijfeld zullen di verse nabestaanden hiervan, in dien daartoe zaterdag gelegen heid zal worden gegeven, Zuster Mercedes met haar jubileum ko men feliciteren en deze gelegen heid aangrijpen om hun dank baarheid uit te spreken voor alles wat zij gedurende deze jaren heeft gedaan. OVERSTELPENDE DRUKTE IN „EFTELING". Zoals wij reeds eerder hebben gemeld, heeft 't bezoek aan het natuurpark „De Efteling" tijdens dit jubileumjaar 'n ongekende vlucht genomen. Enkele weken geleden, om precies te zijn op 24 juli, kon dan ook reeds de half millioenste met 't nodige cere monieel worden begroet. En thans, amper drie weken later, staan bestuur en directie gereed om de 750.000ste betalende be zoeker, die zich vermoedelijk maandag zal aandienen, te ver welkomen en met 'n T.V.-toestel te verrassen. Ti'dens de afgelopen week was de toeloop enorm, hetgeen wij met enkele cijfers nader illustre- VOOR Dr. v. Beurdenstr 13-15 KAATSHEUVEL Tel. 04167-21 21 Wie zal er met de „DAF" ns huis terugkeren, welke hiervo: beschikbaar is gesteld? DOKTERSDIENST. A.s. dinsdag, Maria Hem vaart, zal de praktijk van de do: toren P. Wijtenburg te Kaatst® vel en A. de Vries te Loom; zand worden waargenomen dt dr. R. Raaymakers, Hoofdstr.i1 Kaatsheuvel, tel. 04167-2050. ren. Maandag plm. 13.000, dins dag plm. 18.000, woensdag plm. 20.000, donderdag plm. 19.000, vrijdag plm. 10.000 en zaterdag plm. 6500, ?n record sinds de ope ning 10 jaar geleden. Op de parkeerterreinen was de situatie navenant, zodat vele autobezitters teneinde raad, van de omliggende straten gebruik maakten om hun voertuig kwijt te raken. Nog 'n korte tijd en de zeven millioen bezoekers zijn bereikt. EXODUS UIT NIEUW-GUINE A. De KPM heeft medegedeel dat thans reeds ruim driehondtf passagiers hebben geboekt op1 „Zuiderkruis", die op 21 septet ber uit Hollandia naar Nederla zal vertrekken. Het aantal pas giers zal vermoedelijk nog stfe tot omstreeks vierhonderd. Vo de volgende reis van de „Zuidt kruis" naar Nederland schip keert in december i» Nieuw-Guinea terug heb!® eveneens reeds driehonderd iM sen geboekt. Ook dit aantal i vermoedelijk nog -stijgen. V# de „Waterman", die begin feta ari naar Nederland vertrekt, ben zich tot dusver circa vijf mensen opgegeven. Sinds september 1960 zijn dusver dertien chartervliegtui? met gemiddeld tachtig repatn renden aan boord, naar Ne® land vertrokken. Bovendien i nog enkele tientallen mensen' gen speciaal tarief naar Ne® land gegaan. Voorts zijn mens van de zogenaamde groep J rantiewet-gevallen" met bun' landse schepen via Australië n" Nederland gereisd.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 2