wAAlwijkse en LanqstRAAtse couRAnt IIISTIVESTERS STERK WAALWIJKS ZWEMKAMPIOEHE DRUNEN S Uit de Langstraat Sprang-Capelle MAANDAG 28 AUGUSTUS 1961 83e JAARGANG No. 69 .ingen. Uitgever: W-*- TUe. te,,,; EoofiHedactóor: JAN TIELEN on pick.,. Gironummer 50798 ;ltleden,i; nit blad verschijnt 2 x per. week •hber antkZT Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprij s10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief automau Opgericht 1878 loptlkeij Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel; Dr. van Beurdenstraat 8 TeL 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" pjet van Oss opnieuw tweede - Blanca Hofmans wint W.B. -beker 1 schrlfcij Compleet^ wen en; LG iwijk sr /erk- rken. iyna- ïteld. aan iwijk ofbe- idens steld Het is Waalwijks beste heren- lemmer Piet y. Oss, ook dit jaar nipt mogen gelukken, om Gusta Vesters van de Waalwijkse kam- LM0N: 1Utvasll °liet lC'in 1960 slechts ^^1 /100ste seconde die Piet van Gusta scheidde, blonde Gusta fi- „ishte dit jaar duidelijk als eerste en legde oaarmee voor de tweede maal in successie beslag op de fraaie kampioensbeker. De ver wachte spannende strijd tussen Gusta en Piet is' gisteren in het Hoefsven uitgebleven, hetgeen overigens niet wil zeggen dat een rovaai aantal toeschouwers niet heeft kunnen genieten van inte ressante en boeiende wedstrijden. Voor Gusta werd over drie af standen een totaaltijd genoteerd van min. 55,6 sec en voor Piet van Oss, na omrekening met de moeilijkheidsfactor, 3 inin 3,8 sec. Een vrij ruim verschil dus, waarvan de oorzaak gezocht moet worden in de zwakke 50 meter vrije slag van Piet van Oss, die hem met 38,8 sec. deed eindigen achter Peter van Bracht, Mattie van Bracht, Louke de Leijer, Bert Jansen, P. de Bont, Hans Dijkstra en Kees, Greve Van Oss zal dus op deze afstand een scherpere tijd moeten maken, wil hij het vol gend jaar een serieuze kans ma ken op de kampioenstitel. In de eindrangschikking wer den bij de dames resp. tweede en derde Blanca Hoffmans en Mari on de Hart. Overigens vielen Blanca Hoffmans zeer waarde rende woorden van voorzitter J. van Heeswijk en tWee fraaie prij zen ten deel, namelijk de beker van Waalwijks Belang, omdat zij in het afgelopen seizoen procen tueel de beste clubrecordverbete- rmg on haar naam had gebracht. Op de 10U mr. vrije slag bracht zij namelijk het record van Wil- ma Schapendonk van 1,33,5 terug tot 1,20,6. Ook kreeg zij de Nep- iunusbekër, beschikbaar gesteld door de redactie van 't clubblad, voor 't feit dat Blanca ais eerste de 50 m. vrije slag binnen de 35 sec, gezwommen heeft. Gisteren noteerde Blanca op deze afstand de fraaie tijd van 33,9 sec. Ook Gusta Vesters bleef met 34. sec. under de 35.sec. grens. Bij de meisjes werden in de eindrangschikking de eerste drie S plaatsen bezet door resp. Janny Vesters veelbelovende zus van Gusta Ank van Dishoeck en Josje Jansen. Bij de jongens van 13,14 en 15 jaar gingen de eerste drie prijzen naar Ad Rek, Piet Jansen en Harry v. d. Meijden- berg. Bij de heren werden de 2de en 3de plaats ingenomen door resp. Peter van Bracht en Frans van Loon, die met zijn totaaltijd van 2 min. 51,5 sec. wel wat on der de verwachtingen bleef. Een bijzondere attractie tijdens (leze zeer geslaagde zwemkampi- oenschappen was het optreden van de Bathing Beauties van de zwemclub „De Meeuwen" uit Amsterdam. Dit optreden was mogelijk dank zij een royale bij drage van de heer M. van Hooff exploitant van het paviljoen in 't zwembad. Deze Bathing Beauties onder leiding van de heer B. Kos ter waren, niet alleen bijzonder charmant, maar zij bleken ook 't kuïistzwemmen uitstekend te verstaan. Tijdens het eerste deel yaa 't optreden van deze 10 lief tallige meisjes bleek de geluids^ installatie niet helemaal toerei kend, maar toen hieraan was ge dokterd, was het enthousiaste publiek getuige van een perfecte demonstratie kunstzwemmen. Jammer was dat het optreden van de meisjes voor het publiek aan de oostzijde van het bad niet helemaal goed te volgen was. De tien Amsterdamse meisjes kwa men in het sprankelende zomerse zonlicht met „Broadway 1961", „Hula-Hawiaï" door Tiny en Lu cie Bakker, „Le Cygne", een solo door Diana Jacobs, „Weisze Flie- der", „Holland", „Fiesta", een so lo van Lucy Bakker, „Mademoi selle de Paris" en „Suite Oriën tale". De costumes waren zeer charmant en keurig verzorgd en we mogen dan ook zeggen dat de meisjes met hun optreden in Waalwijk een voortreffelijke in druk hebben achtergelaten. DE WEDSTRIJDEN en 1% Over de diverse wedstrijdonder delen het volgende. De 25 meter schoolslag jon gens t/m 12 jaar werd een over winning voor Karei van Delft in 20.7 sec., gevolgd door Kees Did- den en Peter van Geene in resp. 23.8 Cn 25,2. De 25 meter schoolslag meis jes t/m 12 jaar werd een duide lijke zege voor Toosje Hulst in 20,7. De tweede en, derde plaats werden hier ingenomen door Mieke van Delft (23,4) en Marian van Mosselveld (24,5). In het eerste herennummer de 100 meter schoolslag toon de Piet van Oss duidelijk zijn su perioriteit en met 1,24,7 legde hij een indrukwekkend visitekaartje op de jurytafel van jury-secreta resse Lucy Mahieu. De tweede plaats was voor Piet van Assen in 1,32,en Peter van Bracht fi nishte als derde in 1.33.—. Gusta Vesters stelde haar kam pioenskandidatuur met 1,38,8 op de 100 meter schoolslag dames, een handslag eerder dan Ria Ver schuren, voor wie 1.39.werd afgedrukt. Marion de Hart tikte bijna gelijktijdig aan (39,1). Een bijzonder spannende en goede race. De 50 meter rugslag jongens van 13, 14 en 15 jaar ging naar Ad Rek in 42.— sec. De tweede en derde plaats waren hier voor Piet Jansen en Harry v. d. Meij- denberg in resp. 44,1 en 49,1. Bij de meisjes van 13, 14 en 15 jaar ging de zege op deze afstand naar Ank van Dishoeck in 49.ter- wijl'Janny Vesters en M. Caste- lijn hier resp. tweede en derde werden in 50,6 en 55,2. Jacq. van Mierlo toonde zich duidelijk de sterkste op de 25 m. vrije slag jongens t/m 12 jaar in 15,5 sec. Hij werd gevolgd door Karei van Delft (18,8) en Kees Didden 19,5)Toosje Hulst toon de zich met 21,5 bij de meisjes t/m 12 jaar op deze afstand de sterkste. De tweede en derde plaats gingen hier naar Jeanne Pullens (23,8) en Marijke Schoen mans (24,2). De 50 meter schoolslag jongens van 13, 14 en 15 jaar werd na een spannende strijd een zege voor Piet Jansen in 44.vóór Ad Rek in 44,3 en Ad Hulst in 45,8. Bij de meisjes van 13, 14 en 15 jaar werd deze afstand een zege voor Janny Vesters in 47,4 vóór Ank Dishoeck in 48,9 en Lizet Somers in 50, Op de 50 meter rugslag heren ontspon zich een felle strijd tus sen Frans van Loon, Bert Jansen en Piet van Oss. Frans bleek de sterkste in 40,—, terwijl Bert (40,2) weer even iets eerder aan tikte dan Piet (40,7). mJf .„Ai'VL yW» Blanca Hoffmans leverde een prachtige prestatie op de 50 me ter rugslag dames. Zij won dui delijk in 41,3 en liet daarmee Gusta Vesters (42,8) en Marion de Hart (44,5) achter zich. Ad Rek won onbedreigd op de 50 m. vrije slag jongens in 33,5 vóór Piet Jansen (35,7) en Ad Hulst (41,5) en Janny Vesters deed hetzelfde op de 50 meter vrije slag meisjes in 42,9. Hier werden de tweede en derde plaats bezet door Maria Pullens (43,4) en Josje Jansen. (46,9). Het laatste herennummer was voor Piet v. Oss het fatale num mer. Hij finishte in 38,8 en moest «net deze tijd maar liefst onder 't juk van 7 clubgenoten door. Eer ste werd Peter van Bracht in 32,2, tweede Mattie van Bracht in 34— én derde Louke de Leijer in 34,5. Alleen een volkomen falen van Gusta Vesters op de 50 meter vrije slag dames kon Piet toén nog de overwinning brengen. Maar Gusta greep niet mis. Wel moest zij" in Blanca Hoffmans haar meerdere erkennen, want deze zwom de prachtige nieuwe recordtijd van 33,9, maar Gusta tikte slechts een handslag later aan (34—Zeven seconden later finishte Marion de Hart in 41,2 En dat was dan het einde van een prachtige en door mooi weer begunstigde zwemmiddag, die door WZV uitstekend was geor ganiseerd en die ook een zeer 'vlot verloop heeft gehad. Dank zij ook het deskundige en nauw gezette werk van kamprechter Adr. Mahieu, de tijdwaarnemers en voorzitter-kamprechter Piet van Engelen kwamen de uitsla gen regelmatig en vlot door. Het was dan ook een uiterst dankba re en verheugde voorzitter van WZV, wethouder J. v. Heeswijk, die deze prachtige sportmiddag besloot met de uitreiking van de prijzen en diploma's in het over volle paviljoen. Ten slotte geven we hier de tij den van de drie eerstaankomen- den in de diverse wedstrijdonder delen: ALGEMEEN KAMPIOENSCHAP Meisjes 13, 14, 15 jaar: 1. Janny Vesters schoolslag 47,4 vrije slag 42,9, rugslag 50,6; totaaltijd 2,20,9). 2. Ank Dishoeck (schoolslag 48,9, vrije slag 51,5, rugslag 49.totaaltijd 2,29,4). 3. Josje Jansen (schoolst. 1.02..-, vrije slag 46,9, rugslag 1.01.-; totaaltijd 2,49,9). Jongens 13, 14, 15 jaar: 1. Ad Rek (schoolslag 44,3, vrije slag 33,5, rugslag 42,-; totaal tijd 1,59,8). 2. Piet Jansen (schoolslag 44,-, vrije slag 35,7, rugslag 44,1; totaaltijd 2,03,8). 3. Harry v. d. Meijdenberg (schoolslag 47,9; vrije slag 44,7; rugslag 49,1; totaaltijd 3,31,6). Dames: 1. Gusta Vesters (schoolst. 1,38,8 vrije slag 34.-, rugslag 42,-; to taaltijd 2,55,6). 2. Blanca Hoffmans (schoolslag 1,44,-, vrije slag 33,9, rugslag 41,2; totaaltijd 2,59,1). 3. iMarion de Hart (schoolslag 1,39,1, vrije slag 41,2, rugslag 44,5; totaaltijd 3,04,8). Heren: 1. Piet van Oss (schoolst. 1,24,7, vrije slag 38,8, rugslag 40-7; to taaltijd 2,44,2). 2. Peter van Bracht (schoolslag 1,33,-; vrije slag 32,2, rugslag 42,-; totaaltijd 2,47,2). 3. Frans van Loon (schoolslag 1,36,4, vrije slag 35,1, rugslag 40.-; totaaltijd 2,51,5). Vrijh.-Capelle Politiehonden. Op de jaarlijkse keuringen van de Kring Brabant behaalden van „De Verdediger" uit Drunen de volgende leden met hun honden het certificaat: J. Rombouts met Merlo 292 put., J. Aerts met Mar- jo 295 pnt.H. Verrijt uit Haar steeg met Jumbo 299 pnt. en P. v. d. Horst uit Nieuwkuijk met 306 punten. Pax Christi-tocht in Drunen. Een 50-tal deelnemers aan de Pax Christi-tocht waren vrijdag avond in Drunen te gast op hun doortocht naar 's-Bosch de laat ste halteplaats. De tippelaars, ko mende uit Frankrijk, Duitsland en België, bereikten Drunen door de Duinen en arriveerden hier om pijn. 5 uur. Direct na aan komst had in de parochiekerk 'n kerkdienst plaats, waarna de deelnemers door hun gastheren en gastvrouwen werden afge haald. In de avonduren gaf de gymnastiekvereniging SHJ op 't raadhuisplein een gyinnastiekëe- monstratie, terwijl de Harmonie Drunen met Drumband enkele marsen ten gehore bracht. In de Hoge Braken had later nog een bijeenkomst plaats, waarop het er gezellig naar toe ging. Hier werden de deelnemers een wel kom toegeroepen door de Hoog- Eerw. Heer Deken Werner, ter wijl ook burgemeester Stieger namens het gemeentebestuur de routiers een welkom toeriep. Vlijmen charmante Bathing Beauties die gisteren in Waalwijk 'n voor- treftelijke demonstratie kunstzwemmen gaven. Sprang Capelle TOCHT OUDEN VAN DAGEN BUITENLAND AANSLAG OP KENNEDY DOOR TOEVAL MISLUKT Op 11 december van het vorige jaar ontsnapte Kennedy, die toen het presidentschap nog niet formeel had ®vergenomen van Eisenhower, op het nippertje aan een zorgvuldig beraam de, moordaanslag. Zijn belager, de geesteszieke Ri chard Pavlock uit New Hampshire, stelde de aanslag enkele seconden toor het vastgestelde tijdstip uit, om dat mevrouw Kennedy en haar kin deren onverwacht op het toneel ver schenen. Pavlock wilde het drietal namelijk geen letsel toebrengen. Wachtend op een nieuwe gelegen heid, werd hij door de secret service- mensen gepakt. Dit onthult U. E. Baugham, de aftredende chef van de secret service, in een artikel in het vandaag uitkomende nummer van „Look". KATANGA IN CONFLICT MET UNO In Kongo zijn nieuwe moeilijkhe den ontstaan tussen de centrale rege ring en Katanga nadat de UNO pre sident Tsjombe van Katanga min of meer bevel had gegeven zich naar Le- opoldstad te begeven voor besprekin gen met premier Adoela. Tsjombe weigerde „het ultimatum van de UNO-vertegenwoordiger" op te vol gen. Hij wilde best meewerken aan een regeling van de Kongolese zaken „maar niet onder pressie van de UNO". Uit voorzorg werden de Ka- tangaanse troepen in staat van alarm gebracht. Er deden in Katanga ge ruchten de ronde dat Kongolese sol daten per vliegtuig op weg waren om de Katangaanse strijdkrachten te ont wapenen. Maar deze geruchten wer den later door de UNO-vertegen- woordiger O'Brien tegengesproken. Premier Adoela heeft meegedeeld dat hij de UNO wel heeft verzocht te bewerkstelligen dat alle buitenlan ders uit de Katangaanse strijdmacht worden teruggetrokken, maar dat hij niet heeft aangedrongen op ontwa pening van de hele strijdmacht van Tsjombe. WESTEN MAANT KROESJEF IN SCHERPE NOTA'S De Verenigde Staten, Engeland en Frankrijk hebben de Sovjet-Unie ge waarschuwd, dat elke belemmering van het geallieerde luchtverkeer op Berlijn tot „zeer ernstige gevolgen" zal leiden. De waarschuwing was het antwoord der westerse drie op Kroes- jefs beschuldiging, dat de drie lucht- corridors naar Berlijn worden mis bruikt voot het vervoer van „provo cateurs en spionnen". In hun antwoordnota's protesteren de geallieerden in bijzonder scherpe vorm tegen Kroesjefs „nauwelijks be dekte dreiging met agressie tegen de luchtverbindingen". De westerse mo gendheden wijzen niet alleen de fei telijke beschuldiging van Moskou af. Zij protesteren ook met klem „tegen Kroesjefs bewering, dat de Sovjet- Unie kan beslissen voor welke doel einden de geallieerden hun corridors al of niet mogen gebruiken". AGENTEN VAN MOSKOU IN WITTE HUIS Leden van de subcommissie voor interne veiligheid van de Amerikaan se senaat hebben vernomen dat voor name Russische agenten „het Wite Huis en andere hoge regerirrgsafde- lingen hebben geïnfiltreerd". De sub commissie heeft een getuigenis van een expert op het gebied van de psy chologische oorlogvoering, Edward Hunter, bekend gemaakt. Deze zou hebben gezegd dat de agenten een nieuwe „anti-anti-communistische" campagne voeren. Hunter verklaarder „Moskou heeft eenvoudig agenten aangenomen, die zich tusen de nieuwe, intellectuele top-elite op voet van gelijkheid heb ben gemengd. Soms behoren zij reeds daartoe. Zij zijn tot het Witte Huis en andere hoge regeringsafdelingen doorgerongen. Het zijn allemaal he ren die kameraadschappelijk met el kaar omgaan. Op deze manier is het veel gemakkelijker en veel betrouw baarder om geheimen te stelen". De tcho van het Zuióen k te fld j- «pw- V sa - si: dat de reis ouden van dagen 1961, dank zij de medewerking van de ingezetenen en de autobezitters, alsmede enige firma's die als steeds voor versnaperingen enz. gedurende de tocht zorgden, in elk opzicht uitstekend geslaagd is en dit niet in het minst door het mooie weer. Hij dankte zijn mede-comité leden en in het bijzonder de dames die de collecte verzorgden, voor de medewerking en sprak de hoop uit dat een volgende maal weer op aller medewerking gerekend mocht worden. Mevr. van der Laan-In 't Veld gaf tra ditiegetrouw weer een keurig op rijm ge steld verslag van de tocht, waarvoor zij van de vergadering een dankbaar applaus ont ving. We penningmeesteresse, mevr. Gee- nen- fimmermans gaf een gespecificeerd fi- nantieel verslag, waarvoor zij eveneens de dank van de vergadering ontving en waar hij de voorzitter de hoop uitsprak ook in de toekomst op haar te mogen rekenen. Door de heer. van Oversteeg werd de tocht geheel verfilmd; het bestuur hoopt de tochtgenoten in de a.s. winter in een daar toe te beleggen gezellige avond hiervan te Kunnen doen genieten. WELPEN OP ZOMERKAMP Uitgeleide gedaan door hun ouders ver trok j.l. zaterdagmiddag een groep Wel pen van de Jan de Rooij-groep op zomer kamp naar de Rendierhoeve te Tilburg. NOOIT GEDACHT jfcil1 - i'O 1 - J De Postduivenvereniging Nooit Gedacht gevestigd bij de heer C. van Tilborgh aan de Hogevaart, hield zaterdag een wedvlucht vanuit Vilvoorde; de prijzen werden als volgt behaald: F de Jong 1, 4, 23, 26; G Laros 2, 8, 21; L Vos 3, 5, 7, 12; A Spie- rings 9, 41, 42; E Braspenning 10; Jac Op- horst 11; A Snaphaan 13, 25; A Spuijbroek 14, 18, 44; C Verhagen 15, 22, 32; J van Zeist 16; Fr Tactor 17, 38; A v Tiggelen 19, 33, 34; Alb v Zeist 20, 31; H riroks 24, 28;, P Ros 27; D v d Schans 29, 43; M Netten 30; A M de Jong 36; W N 39; A Heiblom 40. A.s. vrijdagavond inmanden voor Neuf- vilies, tussen 7 en 9 uur. WEDVLUCHT VLISSINGEN De Postduivenvereniging De Zwaluw hield een wedvlucht vanuit Vlissingen, waarvan de uitslag is als volgt Jo v d Heuvel 1, 2; H de Laat-Parijs 3; W v Vugt 4; P Vermeulen: 5, 6, 7; L Kleritx 8. WEDVLUCHT DUFFEL Voor de navluchten werd een wedvlucht gehouden vanuit Duffel, België, afstand 84 km; los 8 uur, eerste duif 9-04, laatste prijs winnende duif 9-14. Een bewijs dat hij goed weer de duiven vlotter afkomen. 1 Th. van Bokhoven; volledige uitslag in het volgend nummer. KERMIS TE VLIJMEN De kermis te Vlijmen behoort bijna weer tot het verleden; het weer is goed te noe men, waardoor vele vreemdelingen de ker mis bezoeken. De kermis-exploitanten ma ken goede zaken, evenals in de café's, die overvol zijn. ORANJEFEESTEN A.s. zaterdag worden alhier door de ge combineerde Oranjeverenigingen van Vrij- hoeve-Capelle en Sprang grote Oranjefees ten georganiseerd op een weiland naast het benzinestation van dhr. Braat, dat daar toe feestelijk zal worden verlicht en ingericht Gezien het schitterende programma be looft dit, wanneer het weer mag medewer ken, een gezellige drukte te worden. Door de besturen van de Oranjeverenigin gen zijn voor deze gelegenheid enige be kende radio-artiesten geëngageerd, die zowel in de middag als des avonds een aantrekke lijk en gevarieerd programma zullen bren gen, terwijl het geheel besloten zal worden met een groots vuurwerk. Ook de muziek gezelschappen Sirena en Marijke met drum band zullen hun medewerking verlenen, dooi vanaf hun repetitielokalen in muzikale op tocht naar het feestterrein te marcheren. 's Middags zal meer speciaal voor de kin deren een programma worden gebracht, o.m. met goochelen, clownerie, schets enz., waaraan zullen medewerken Loxias, Mr. Simpel enz. die niet alleen de jeugd, maar niet minder de ouderen uitstekend zullen weten, te vermaken. In het avond-programma zal medewer king verleend worden door het Cabaret Va riétégezelschap Radio Ganzenbord, waarin o.a. zullen optreden Lubbert van Gortel, Gert Jan, Loxias, Berna Cox, Mr. Simpel en Kees Schilperoort, allen welbekend van de radio. De Oranjeverenigingen hebben, getracht hiermede voor hunne leden - die met hun kinderen heneden. 14 jaar vrije toegang tot het feestterrein hebben een programma aan te bieden, dat voor elk wat wils geeft en men verwacht dan ook zeker grote belang stelling. Wij verwijzen verder naar de affi ches van dit feest. Het comité Ouden van Dagen kwam j.l. vrijdagavond in het gehouw van de Chr. Volkshond bijeen, ter afwikkeling van de tocht ouden van dagen 1961. De voorzitter de. heer W J. van Wil- ligenburg constateerde met dankbaarheid DE LUCHTVAART De P.V. De Luchtvaart hield de navol gende wedvluchten, waarvan de uitslagen waren als volgt Jac Verduijn 1; C de Cloe 2; H v Cam- pen 3, 9, 21; M v d Galiën 4; H v Campen jr 5; B Pols 6, 19, 24; H v d Galiën 7; C Boer 8, 14; M Werther 10, 16; P Nieuwen- huizen H, 19; J LJpelaar 12; A Versteeg 15; A v Beek 17, 29; F Huijps 18; Ph v 'Tilborgh 20, 26; E Haverhals 22; C Blok 23; J Meter 25; C Treffers 28. Orleans P v Raamsdonk 1, 12, 16, 20, 24; M v Peer 2'; F Huijps 3, 6; G Treffers 4, 9; C Boer 5; M v d Galiën 7, 22; A Ver steeg 8, 19; G le Sage 10, 15; A Klootwijk 11, 13, 18, 23; A Taetor 14, 23; H de Jong 17; H v Campen jr 21. A.s. zondag wordt een wedvlucht gehou den vanuit Chateauroux, afstand 596 km. InkoTven a.s. woensdag 30 aug. Voorts wordt een wedvlucht gehouden vanuit Vilvoorde, afstand 99 km. E.H.B.O. De plaatselijke EHBO zal op 9 september a.s. een grote buiten-oefening houden. De aanvang van deze oefening is gezet 'op 3 uur aan het gemeentehuis. Voorts hoopt men op 16 september a.s. een reisje te maken naar Limburg. Men hoopt in het zuiden van Limburg des avonds, de operette „Das Drei- madelhaus" bij te wonen. Zij die deze reis wensen mede te maken dienen zich zo spoe dig mogelijk op te geven bij de secretaris de heer M. de Roon, Korte Nieuwstraat. KUNST NA ARBEID Het fanfarekorps Kunst na Arbeid alhier hoopt a.s. zaterdag een uitstapje te maken naar Rotterdam. Ook hoopt men een bezoek te brengen aan de Delta-werken. VERENIGINGSNIEUWS. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de repetities van de muziekvereniging K.N. A. en de gemengde zangver. 't Rozeknopje weer een aanvang hebben genomen. Beide repetities zijn op donderdagavond van 8- 10 uur. STREEKVERBETERING De afd. huishoudelijke voorlichting van de N.-Br. Mij. van Landbouw is in het kader van de streekverbetering thans een jaar met haar werk in onze gemeente-bezig. Er wer den tal van excursies gemaakt en lezingen, gehouden voor vrouwenverenigingen ovei huishoudelijke voorlichtingen wat daarmede samenhangt. Ook was er een mode-show en een interessante fota-expositie „Wonen op het platteland" in de chr. landbouwhuis- houttechool te Capelle, die door ruim 400 personen werd bezocht. Verder werd een groot- aantal: adviezen verstrekt bij verbou wingen. Daar er nog geen voorbeeldabjec- ten werden gebouwd (dit is het eerste jaar nooit het geval), konden subsidieaanvragen voor verbouwingen niet worden ingewilligd. Alleen zij die hun huis laten verbouwen tot „voorbeeldobject" komen, hiervoor in aan meriting; De. streekverheteringscommissie is er nu toe. overgegaan, maandelijks een mededelin genblad te verspreiden ondet de agrarische bevolking van Sprang-Capelle.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5