FILMJOURNAAL DRUNEN Musis Sacrum Luxor Uit de Langstraat 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 1 SEPT. 1961 „DOOR BEGEERTE GEDREVEN" Hoofdpersonen in deze boeiende en goed gespeelde Franse film zijn Nathalie (Magali Noël), Philippe (Philippe Lemaire), Norbert en Oli vier. Nathalie is een modem meisje dat alleen maar denkt aan geld, mooie kleren en reizen. Ze wordt in deze „aspiraties" gesteund door Nor- bert, een min of meer gewetenloos individu. Samen teren ze op de zak van Oliver, de zoon van een rijke fa brikant. Ook Oliver is op Nathalie verliefd en om samen met haar op reis te gaan tracht hij geld van zijn vader te lenen, maar deze weigert. Norbert tracht nu Oliviers vader geld af te persen. Hierbij ontstaat een wor steling, waarbij de oude man wordt gedood. Als nieuwe beheerder van het bedrijf begaat Olivier de ene fla ter na de andere en als Philippe, de voormalige rechterhand van zijn va der, hem op zijn fouten wijst, wordt hij direct ontslagen. Philippe ont moet Nathalie en het is tussen deze twee direct liefde op het eerste ge zicht en ten slotte legt Olivier zich bij het onvermijdelijke neer. Norbert krijgt zich voor de rechtbank te ver antwoorden voor de dood van Oli viers vader. Van vrijdag tot en met zondag. Toegang 14 jaar. „HET ZWARTE SCHILD" Voor dit avontuurlijke en romanti sche verhaal duiken we terug in de Engelse geschiedenis, naar de tijd van Hendrik IV, wiens troon in het ge heim wordt bedreigd door de verra- Stram en Sheumatisch? Doe dan toch eens een bloedzuiverende hnur. Met Eruschen Salts. derlijke Gilbert Blunt, graaf van Al- ban. Dank zij echter de onvervaard heid van Myles (Tony Curtis), een eenvoudige boerenjongen, die echter de zoon van een graaf blijkt te zijn die door Alban werd vermoord, wordt een verraderlijke aanslag op de ko ning verijdeld. Als alle booswichten opgeruimd zijn, kan Myles in het hu welijk treden met de lieftallige Lady Anne (Janet Leigh). Avontuurlijk, romantisch en span nend. Zondagmiddag 3 uur. Toegang 14 jaar. „DE VREDE KWAM TE LAAT" Dit oorlogsverhaal speelt zich af in de meidagen van 1945. Russische troepen zijn een Duitse stadje bin nengedrongen en hebben een kerk, waarin zich behalve Duitse soldaten ook burgers schuilhouden, omsingeld. Het Duitse leger heeft reeds onvoor waardelijk gecapituleerd en de Rus sen wachten zonder een schot te los sen de vijf minuten af die hen nog van 't moment van overgave scheiden. Wanneer kapitein Michail Platonow zich met de witte vlag naar de kerk begeeft om de Duitsers van de capi tulatie op de hoogte te brengen, wordt er met een mitrailleur op hem geschoten, maar de kogels missen hun doel. Na de overgave weten een SS- luitenant en twee Duitse soldaten in burgerkleren te ontsnappen. Er ont staat een diepe genegenheid tussen Platonow en de Rode Kruisverpleeg- ster Olga, maar Michail vraagt over plaatsing omdat hij weet dat zij de vriendin is van zijn vriend. Buiten het stadje wordt Michail door een Duitser attent gemaakt op de ont vluchte SS-luitenant. Michail zet de achtervolging in om de man te ar resteren, maar wordt door deze neer geschoten. In tegenwoordigheid van Olga sterft Michail Platonow op de eerste dag van de vrede. Een Russische film die op veel plaatsen ontroert door de zuiverheid van toon. Maandag en woensdag. Toegang 14 jaar. branssen's prachtige trilogie „Het geslacht Björndal" als film te zien. In „Winden waaien om de rotsen" treffen we weer aan Joachim Han sen (Dag), Maj Britt Nillsson (Adelheid), Hans Nielsen (majoor Barre), Carl Lange (baron ovn Gall), Ellen Schwiers (Gunvor) en daar naast nog enkele nieuwe gezichten. Na de begrafenis van de oude Dag wordt de jonge Dag heer en meester op Björndal. Dag koestert een grote wrok tegen baron von Gall, wiens dochter zijn broer Tore de dood heeft ingedreven, maar dank zij de dominee gaat Dag toch een andere houding tegenover von Gall innemen. De ba ron mag op Borgland blijven wonen samen met zijn geesteszieke zoon Lo- renz en Dag helpt hem met de op bouw van het verbrande huis. Dag introduceert ook tante Elo (Brigitte Homey) op Borgland, die daar met vaste hand zal gaan regeren. De va der van Adelheid, majoor Barre, komt voorgoed op Björndal wonen. Hij voelt zich erg aangetrokken tot Gun vor (Ellen Schwiers), een jonge vrouw, die Dag uit medelijden heeft opgenomen. Als Dag merkt dat zij een kind verwacht, brengt hij haar direct terug naar de stad zonder daar van iets aan Adelheid te zeggen. De ze vermoedt echter dat er iets geheim zinnigs gaande is en zij verdenkt Dag ervan dat hij een relatie met Gunvor onderhoudt. Er ontstaat een verwij dering tussen Adelheid en Dag. Wanneer majoor Barre dit merkt, vindt hij niet de kracht om verder te leven. Een jaar later wordt de kleine Dag geboren, maar wanneer hij 12 jaar is, verongelukt zijn vader bij een poging om Barbara (de pleegdochter van tante Elo) en Lorenz uit een draaikolk te redden. Adelheid moet dan alleen het grote landgoed behe ren. Als Dag 18 jaar is neemt hij het beheer over en verlooft zich met Barbara. Degenen die het eerste deel van deze boeiende triologie gezien heb ben, zullen zich dit tweede deel niet willen laten ontgaan. Wij kunnen de film ook warm aanbevelen. Vrijdag, zaterdag, zondag, maan dag en woensdag. Toegang 14 jaar. „WINDEN WAAIEN OM DE ROTSEN" Na „En eeuwig zingen de bossen" is nu ook het tweede deel van Gul- ZONDAGSDIENST Vanaf zaterdagmiddag 1 uur tot maandagmorgen 8 uur, uit sluitend voor spoedgevallen. Dienst: Dr. Verhaak. OPEN HUIS BIJ DE FA. LIPS Bij de fa. Lips zal op 3 en 16 september alsmede op 1 oktober open huis worden gehouden. Op deze data zal des middags om 3 uur tot 5 uur een rondlei ding worden gehouden om be langstellenden een en ander van het bedrijf te laten zien. 4e RONDE VAN DRUNEN Zondag 3 september 1961 Wanneer zondag 3 september 1961 in de 4e Ronde van Drunen de onafhankelijken en amateurs van start gaan zullen er 87 deel nemers om de eerste plaats gaan strijden. Hieronder bevinden zich vele prominente renners zo dat het moeilijk is een voorspel ling te doen wie uiteindelijk met de ereplaats gaat strijken. Bij de onafhankelijken zien we als gro te favoriet Bart v. d. Ven uit Vlijmen. Deze renner gaat zeer binnenkort over naar de profs en zal dus alles in het werk stel len om zijn amateurperiode zo succesvol mogelijk te besluiten. En dat hij daartoe wel in staat is heeft men onlangs nog kun nen merken in de Ronde van Schijndel die hij op schitterende wijze op zijn naam schreef. Om dit a.s. zondag te kunnen herha len zal hij eerst af te rekenen waarvan we als een van zijn voornaamste tegenstanders wil- noemen Bart Solaro uit Den Bosch. Door pech in de laatste selectiewedstrijden in België is hij op het laatste moment niet gekozen in de ploeg voor de we reldkampioenschappen. Gelukkig waren zijn verwondingen niet zo ernstig waardoor hij zondag weer alles in het werk kan stellen om tot een goede prestatie te komen. Als onafhankelijke zien we ver der o.a. nog aan de start P. van As (Roosendaal) en de oud Tour de France-renner Suijkerbuijk die dit jaar zijn geluk weer aan het beproeven is bij de onafhan kelijken en dit niet zonder suc ces. Ook Werner Swaneveld (Rotterdam) zal weer graag win nen zoals hij zondag jl. in Uli- coten heeft gedaan. Andere ren ners die zondag jl. tot een over winning kwamen en dit ook in Drunen natuurlijk zullen trach ten zijn C. van Espen uit Arnhem die zondag in Elburg won en M. den Outer uit Nieuwerkerk a. d. IJsel die'de Ronde van St. Willi- brord op zijn naam schreef. Ver der start in Drunen A. Russens die vorige week het militaire kampioenschap voor zich opeis te. Ook L. Hermens (Nijmegen) die kampioen van Gelderland is zal ongetwijfeld zijn best doen om tot een goed resultaat te ko men. Evenals L. Althuizen (Den Haag), M. Breure (Rotterdam), G. Cuvelier (Nieuw Vennep), A. Helsloot (Amsterdam), A. v. d. Linde (Tilburg), Jackie Mesters (Den Haag), W. Heeren (St. Wil- librord), A. Bartens (Zevenber gen), P. Muilwijk (Rotterdam). Dan verschijnt verder de ploeg van het Nieuwsblad van het Zui- den-Peerless aan de start. Hier bij bevindt zich G. v. Lith uit Gellicum, die de 2e Ronde van Drunen gewonnen heeft en ver der nog P. Vesseu, J. Kuijs, Th. v. d. Wiel, A. de Bruijn en D. Kuijsters. Ook benieuwd zijn we naar de prestaties van renners als W. v. Heijst (Haarsteeg) die dit seizoen wel bewezen heeft bij de amateurs mee te tellen en een van de meest succesvolle nieuwe lingen van dit seizoen nl. M. Gerrits uit Oploo die a.s. zondag in Drunen ziin debuut bij de amateurs maakt. Een rennersveld waarvan we de nodige strijd en spanning mo gen verwachten. Is het bij de onafhankelijken en amateurs moeilijk een favo riet te noemen bij de nieuwe lingen is dit zo mogelijk nog moeilijker. Om 1.00 uur komen in deze categorie namelijk 107 renners aan de start. Hierbij be vinden zich de nieuwelingen uit de omgeving waarbij de aandacht van de Drunenaren natuurlijk speciaal uit gaat naar de ver richtingen van plaatsgenoot A. van Sambeek. Alles bij elkaar dus een ren nersveld in de 4e Ronde van Drunen waarbij de wielersuppor- ters op het einde van het seizoen nog eens hun hart kunnen opha len. AGENDA Zaterdag 2 sept.8 uur „Vera Cruz", 14 jaar, Hoge Braken. Zondag 3 sept.: 4 uur „Loving you", alle leeft. 1.15 u. „Vera Cruz", 14 j. 8.30 u. „Jeugd in de Nacht" 18 j. 12 u. Vierde ronde van Drunen Woensdag 6 sept. 8 uur „Jeugd in de Nacht", 18 j. Filmjournaal „VERA CRUZ" Een spannende actiefilm met Gary Cooper en Burt Lancaster in de hoofdrollen. Voor degenen die van een fors en gespierd verhaal houden een film om van te genieten. Zaterdag om 8 en zondag om 6.15 uur. Toegang 14 jaar. „LOVING YOU" Elvis Presley, nog altijd het idool van ontelbare teenagers, treedt hier al zingend en swingend op in dienst van een publiciteitsagente van een politicus. Deze dame maakt van El- vis natuurlijk een enorm succes en het eind van het volkomen onbelang rijke verhaal is, dat de eens zo arme bierbezorger een groot en rijk artist wordt. Het voornaamste voor de jeugdige bezoekers zal wel zijn dat Elvis een aantal van zijn grote suc cesnummers zingt (Loving You, Hot Dog, Lonesome Cowboy e.a.). Zondag 4 uur. Toegang alle leeftijden. „JEUGD IN DE NACHT" Een van de vele films over het jeugdprobleem van deze dagen; jon gens en meisjes die rond bromfietsen en in café's rondhangen en daar nu niet bepaald goede dingen opdoen. De film wil de ouders erop wijzen dat ze zich beter op de hoogte moe ten houden met het doen en laten van hun kinderen. Zondag om 8.30 en woensdag om 8 uur. Toegang 18 jaar. Raamsdonk HARMONIE EN DRUMBAND OP CONCOURS Raamsdonksveer Wielrennen DE AMATEURS DIE IN BERN DE NEDERLANDSE KLEUREN VERDEDIGEN door Ad Vingerhoets Na de teleurstellende Tour de France en de kritiek die er daar na op de Nederlandse wielerwe- reld neerdwarrelde staan de weg renners a.s. zaterdag en zondag in Bern voor de taak om het ge schonden blazoen weer wat op te fleuren. Zes amateurs en acht beroepsrenners gaan dit kar weitje opknappen. De amateurs zijn: Jan JansSen (19 mei 1940), Nootdorp. Belangrijke successen: 1958: winnaar Castrop-Rauxel, over 180 km. 1959: winnaar Ronde van Zuid- Holland; 2e in Ronde van Ove- ijsel; 2e in Remscheid-Lüttring- hausen. 1960: 2e in Ronde van Noord- Holland; le in Ronde van Gel derland; le in Ronde van Over- ijsel; le in Ronde van Midden- Nederland; le in 8 van Chaam. 1961: 3e in Omloop der 9 Pro vincies; le in Ronde van Noord- Holland; le in kampioenschap van Zuid- Holland; le in Om loop der Belgische Kempen; le in Ronde van Limburg; winnaar 13e etappe Tour de l'Avenir; overwinningen in Achtmaal, Vlijmen, Waspik, Wezep en U- den. Leo Knops, Bocholtz is eigen lijk de verrassing in de ploeg. Knops leverde dit seizoen nog weinig daverende verrichtingen. Hij is echter de man die op het moment in vorm steekt. Zijn 2e plaats in de selectiewedstrijd de Ster van Namen gaf de doorslag. Prestaties 19612e in Kampioen schap van Limburg; le in derde etappe Olympia's Tour; 2e in Rnde van Limburg; le in Bo choltz en IVOZ-Ramst; 10e in Omloop van de Kempen; 2e in Ster van Namen. Henk Nijdam, Eelderwolde, rijdt op het moment dat wij dit schrijven in het wereldtournooi achtervolging, vorig jaar bereik te hij achter Marcel Delattre de tweede plaats op dit nummer. Prestaties 19612e in Nederlands kampioenschap achtervolging; 4e in Ronde van Haarlemmer meer; 7e in Pijl van het Zuiden; 2e in kampioenschap 50 km. zonder gangmaking; 2e in Olym pia's Tour; le in Ronde van Mid den-Nederland; 3e in Ronde van Limburg; 2e in Omloop van de Kempen. Jan Schroder, Koningsbosöh, komt pas twee jaar als amateur uit. Vorig jaar boekte hij acht overwinningen. Prestaties 1961le in Omloop van de Kempen; 5e in Ronde van Saarland; 7e in Ronde van Mid den-Zeeland. Overwinningen in Eygelshoven, Geulle, Waubach, Grevenbricht, Nieuwerkerken, Nieuwenhagen en Bleyerheide. Leon Sebregts (6-12-1939), Nij- len (B.) is de vreemde eend in de bijt. Tweemaal per seizoen verschijnt hij in Nederland. Vo rig jaar werd hij achter Dick Groeneweg tweede in het kam pioenschap van Nederland en eindigde als viifde in Olympia's Tour. Prestaties 196112e in Omloop der 9 Provincies (winnaar 4e etappe); lie in Pijl van het Zui den; 10e in kampioenschap van Nederland; 3e in 2e etappe O- lympia's Tour; overwinningen in Borgerhout, Grobbendonk, Geel, Branst, Egem en Wilrijk; 9 x tweede, 6 x derde, 2 x vierde, 5 x vijfde. Jaap de Waard uit Rijsoord fietst sinds 1957. Sterke knaap, die verkregen voorsprong weet te behouden. Gaat na de wereld kampioenschappen direct over naar de professionals en wordt opgenomen in de Rapha-ploeg. Prestaties 1961: 2e in Driedaagse België-Nederland; 3e in Olym pia's Tour; le in Ronde van Frans Vlaanderen (le in tijdrit) 4e in Ronde van Brabant; 4e in Driedaagse der Brabantse Ar- denen; 5e in Ronde van Drente; overwinningen in Scheldewin- deke, Beveren-Waas. Voetbalsport k J Voor hel tere !w;06§!3- Baby-huidje BABYDEKnoue zeep Provinciaal nieuws 29e NATIONALE TREKPA'i DENTENTOONSTELLING Blijkens de landbouwtel! van mei van dit jaar bedra de paardenstapel in ons ruim 170.000 stuks en wordt plm, 80% van de Nederland Landbouwbedrijven nog ge] of gedeeltelijk met paarden werkt. Bovendien is uit vergelijken; proeven bij herhaling geblekt dat op vele bedrijven in ons lat het paard de meest voordeik krachtbron is. Zeer duidelf; komt dit naar voren in de blicaties omtrent bedrijfs-eco» mische onderzoekingen der laai ste jaren, waarbij de uitkomste, tussen paarden- en trekker) drijven werden vergeleken Op bedrijven van b.v. 8 tot i ha. was -naar gelang de drijfsgrootte het netto-resa! taat op de paardenbedriivt f 1500.— tot f 5000 per jaï hoger dan op de trekkerbedri ven. De voordelen van paardenfoi kerij en paardengebruik springe hiermede wel zeer in 't oog. 2i kunnen echter nog aanzienlij', worden verhoogd indien aan i paardentractie en aan de meet» nisatie van paardenwerktuige in de toekomst nog meer dacht wordt besteed. Demonstratie van rationele werkmethoden Daarom is het goed, dat bij legenheid van de Nationale Trek paardententoonstelling op li 15 september a.s. te 's-Hertoge: bosch tevens een demonstri van rationele werkmethoden paardenwerktuigen bij hooibow en graanoogst zal worden gehot den. Deze demonstratie wordt go organiseerd met medewerkt; van 't Instituut voor Landbom techniek en Rationalisatie, k Rijkslandbouwconsulentschap voor Landbouwwerktuigen, 4 Algemene Technische Commis sie van het Landbouwschap ti de Federatie „Het Landbom werktuig". Grote deelname en bijzondere attracties Wat de grote „Nationale" ztï betreft is het belangrijk te weta dat de inzendingen en keuring,: weer uitgebreider zullen zijn dai vorige jaren, omdat nog mee paarden werden ingeschreven, In totaal zullen nu bijna 50M- te-dieren (met een waarde m plm. 2 miljoen, gulden) de Kt derlandse trekpaardfokkerij vei tegenwoordigen. Bovendien zullen ook de fees telijkheid en de demonstraties! nog luisterrijker karakter d» gen dan voorheen, o.m. door! medewerking van de Nederland se Boerenjeugd, de Noord-Oosl- Polder, het eerste optreden vu de dit voorjaar uit Tirol geit porteerde Haflingerpaarden, ei verschillende andere sti_' attracties, die vooral op vrijdag 15 september in het midelpit der belangstelling zullen MINISTER KORTHALS OPEN! AUTOWEG OIRSCHOT - EINDHOVEN Staande on een king-seize Oir- schotse stoel midden op de i we brug over het Wilhelminaka- naai heeft de minister van ver keer en waterstaat, de heer Kort hals, dinsdagmiddag in Oirschol de autoweg Oirschot-Eindbov® geopend. De minister deed door het overhalen van een hel boom, waardoor de halve b die de weg versperden, werden opgehaald. De veertien kilometer lange weg was daarna vrij voo een file van honderden auto's. Er heerste vreugde over de» nieuwe snelle verbinding, man daarnaast waren, er toch ook nog verlangens bij de commissaris der Koningin, dr. C. Kortman, Ijl ir. Witte burgemeester van E» hoven, en bij de heej H. Kersten voorzitter van de Kamer van Koophandel in Oost-Brabant. Zij hielden een pleidooi voor a sluiting van de nieuwe rijksweg op de in aanleg zijnde E 3 wf waardoor Eindhoven van vet doorgaand verkeer verlost worden. Ten zuiden van de rijksweg Tilburg-Breda zal een mem® rijksweg komen, omdat de staande driebaansweg het ven keer niet meer verwerken Ook zal er een rondweg om Ei®; hoven komen, die aansluiting) feven op de weg naar Zuid-Lij1' urg en de E f weg naar Ven» aldus minister Korthals. De nister wees er op, dat men gc® rekening heeft kunnen houd® met een zo grote verkeersgroj in de laatste jaren. Men nam tot voor kort aan dat de r weg Tilburg-Eindhoven nli; meer dan 6000 voertuigen Pj dag te verwerken zou kri# Nu zit men echter al aan de /Jl wagens per dag. Daarom zal b' deel van de rijksweg tussen 0"' schot en Tilburg zo spoedig gelijk van een tweede rijba® worden voorzien. Men hoopt® werk in september te kun®' aanbesteden. Al tientallen jaren was Kruschen over de hele wereld redder in de nood, in duizen den gevallen van Rheumatische pijn. Dat komt omdat 't principe waarop Kruschen werkt, de oorzaak van de kwaal aantast en verdrijft. Rheumatische pijnen vinden veelal hun oorzaak in de vertraagde werking van de bloedzuiverende organen. Juist die komen door Kruschens zes minerale zouten weflr op gang. 't Bloed gaat weer sneller stro men en wordt gezuiverd van alles wat nu de pijn verwekt. Probeer 't eens met Kruschenl BENOEMD Tot onderwijzeres aan de r.k. lagere school te Geertruidenberg is met ingang van 1 september benoemd mej. M. Leijten, alhier. Na het succesvol optreden van de Har monie St. Bavo op het festival te Dorst en de mooie eerste prijs van de drumband te R'veer, gaan de harmonie en de drumband zich voorbereiden op het mars- en tamboer concours van de Ned. Federatie te Waal wijk op 8 oktober a.s. Men heeft de heer Morks uit R'veer, werkend lid van de Am sterdamse Politiekapel, bereid gevonden in structie te geven voor dit optreden in Waal wijk. Vrijdag 1 sept. zal de eerste buiten repetitie plaats vinden op het terrein van de v.v. Raamsdonk. VEERIA VARIA VOLLEDIG SUCCES Raamsdonksveer heeft gedurende een pe riode van bijna een week geheel en al in het teken gestaan van de „Veeria Varia". Deze Veeria Varia was een grootscheeps opgezette reeks amusante avonden, die in enige amusementstenten op het Heereplein werden gehouden ten bate van pater H. Vissers en pastoor J. Bekkers. Pater H. Vissers vertrekt de komende week vermoedelijk donderdag 7 aug., naar de Portugese hoofdstal Lissabon. Door zijn overheid is hij daar aangesteld tot kape laan in een parochie, die in haar geheel 60.000 zielen telt. Hij zal er werkzaam zijn in een armenwijk met 4000 parochianen, voor een groot deel a-socialen, minder ont wikkelden en analfabeten. Bij zijn werkzaamheden in Lissabon dient pater Vissers te beschikken over een scooter, een projectieapparaat om de men sen tot zich te kunnen trekken, en een grote katecKismus in platen, die onontbeerlijk is bij het goddienstonderwijs aan analfabeten. Aan deze wensen van pater Vissers heeft Veeria Varia kunnen voldoen. Pastoor J. Bekkers herdenkt 1 oktober het feit, dat hij 25 jaar pastoor is van de parochie van O.L. Vrouw Hemelvaart te Raamsdonksveer. Het is algemeen bekend dat hij in zijn parochie zeer zwaar werk te verzetten heeft gekregen. Wij memoreren hier als voornaamste feiten de bouw van de nieuwe kerk, het aanbrengen van 2 luid- klokken en de plaatsing van een gloednieuw orgel. Een comité onder voorzitterschap van burgemeester Prinssen is thans bezig met het treffen van maatregelen om van deze dag iets onvergetelijks te maken. Op ver zoek van de jubilaris zal het feestgeschenk niet zozeer van persoonlijke aard zijn. Men heeft daarom besloten actie te voeren voor een derde grote bronzen luidklok. Het is thans reeds met zekerheid te zeggen, dat deze kan worden aangekocht. Daarna wil men d.m.v. een aantal acties een serie klei nere klokken aanschaffen om te komen tot een carillon. Veeria Varia is van start gegaan met een groots opgezet muziek- en zangfestival, waaraan medewerking werd verleend door de Blue Diamondt en Ria Valk, die wel de grote trekpleisters zijn geweest voor de 2500 bezoekers. In de catagorie ensembles eisten de Rianta's uit Waalwijk opnieuw een eerste prijs voor zich op. Zij werden gevolgd door de Hansen Singers uit Geer truidenberg, die de tweede, en The Tinney Strings uit Oisterhout, die de derde prijs behaalden. Bij de solisten werd Ad Emmen uit Raamsdonksveer eerste. Tweede werd Els Meulemans uit Made, derde Piet Vissers uit R'veer. Daarna heeft men in de tenten gedurende een viertal avonden een groot fancy-fair ge houden. Hierop waren diverse attracties met een groot aantal prachtige prijzen aanwezig. Tevens was een gezellige Weinstube inge richt met volop muziek door The Blue Jacks en The Golden Moon. De festiviteiten werden besloten met een grote verloting. BRAB. BOND - ZATERDAGVOETBAL. Eerste klas telt veel concurrenten. In de wteede klas „Wit-Zwart" favoriet. In de eerste klas van de Brab. Voetbal bond zullen dit seizoen waarschijnlijk Ko gelvangers (Willemstad), ONI ('s-Graven- moer), SVV en Roda (Oosterhout) ernstige gegadigden worden voor het kampioen schap. Vooral Kogelvangers is optimistisch gestemd. De ploeg uit Willemstad heeft rechtsachter Piet Punt terug uit Suriname en ook spil Bas v. d. Linden - ex-VVI Klun- dert - speelt weer mee. De achterhoede is daardoor belangrijk versterkt. Het elftal van ONI, dat het afgelopen seizoen zo lang om de erepalm heeft gestreden met leider Chrislandia (Heiningen), is even sterk ge bleven. Het oefenprogramma was niet al te best, maar de ONI-ers zijn vast van plan alles op alles te zetten om aan de top te komen.Daarnaar streven ook de beide Oos- terhoutse debutanten SVV en Roda. Voor al SVV acht zich mans genoeg in de eerste klas hoge ogen te gooien. Roda wil voor zijn plaatsgenoot niet onder doen. Dit Ooster- houtse team beschikt over verscheidene ge routineerde spelers, afkomstig van promi nente clubs als TSC, WVO en SCO. Stérker. WHS uit Sint Annaland ver wacht het heel wat beter te doen dan vorige competitie. De groen-witten zijn bepaald sterker geworden. Ook het Zevenbergse Se- olto rekent op belangrijk betere prestaties. De Seoltanen zitten er goed in. Good-Luck 2 is tevreden als het zich een positie weet te verwerven in het midden van de ranglijst. De R'veerse reserves zullen waarschijnlijk een paar goede krachten moe ten afstaan aan het eerste elftal. HNC is er, vergeleken bij het vorig seizoen, niet sterker op geworden. De Capellenaren ko men met een vrij jeugdig elftal, dat echter nog te weinig routine bezit om het verder dan tot een bescheiden plaatsje in het mid den van de ranglijst te kunnen brengen Het Bredase The Gunners gelooft niet dat het dit seizoen in staat zal zijn het ver loren terrein te heroveren. Daarvoor hebben de blauwbroeken uit de Baronie-stad teveel goede spelers verloren. Maar The Gunners verwacht stellig dat het met dit elftal toch nog aardig wat zal presteren in de le klas. Het Bergen op Zoomse Vrederust is van gelijke sterkte gebleven. De Vrederusters zijn nu echter heel wat beter op de com petitie voorbereid dan vorig seizoen, toen in het begin de ene nederlaag na de andere werd geleden. Sprang 2 tenslotte rekent op een nogal zwaar seizoen. De ploeg is echter zeker niet zwakker dan de vorige competi tie; de Sprangse reserves rekenen er op, dat zij zich ook nu in de eerste klas zullen kun nen handhaven. ■'nv/tvfnkt' POEDER ZALF „Wit Zwart". In de tweede klas zijn waarschijnlijk Wit-Zwart (Capelle), Velo- citas KMA (Breda), PTT (Breda) en SSC 2 (Capelle) de sterke troeven. Vooral Wit- Zwart, dat uit het zondagvoetbal komt, tip pen we als lijstaanvoerder dit seizoen. Wit- Zwart beschikt nog altijd over een aantal uitstekende spelers. De overgang naar het zaterdagvoetbal is zeker een stimulans voor deze club om het verloren gegane terrein te heroveren. Ook het Bredase Velocitas KMA is vast van plan deze competitie in de bovenste regionen te komen. De andere Bredase club, PTT, zal eveneens in de 2e klas een tegenstander van formaat blijken. SSC 2 moet iets sterker worden geacht dan het afgelopen seizoen. We zien de re serves uit Vrijhoeve-Capelle daarom ook meer bovenaan komen. Debutant is Olympia uit Dongen. Deze snel groeiende club bereikt ongetwijfeld een goede positie in het midden van de rang lijst. En daar zien we ook Dinteloord 2, VVN 2 (Klundert), The Gunners 2 (Breda) en Good-Luck 3 (R'veer) terecht komen. Het Roosendaalse BWR handhaaft zich wel. Ook Seolto 2 heeft thans een behoor lijk elftal. De Zevenbergers verwachten daarom dat ze het verder zullen brengen dan de vorige competitie. Aanpakken wordt het voor SSC 3, voor al nu zij niet meer het zwakke Smerdiek 2 (St. Maartensdijk) onder zich heeft. De jeugdige SSC-ers zijn echter vol goede moed. En wie weet: misschien „rukken" het ook straks weer.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 6