Gemeenteraad Waalwijk MAC MUZZLE EN HET GEHEIM VAN DE GOUDEN D0EDDHI sl belL?f„gd00r hem verscta«i De Ambrosiusweg, welke vfr 1951 over een bescheiden verb ding beschikte, werd in dat verbreed en van een nieuw i dek voorzien. De kosten van aari leg, w.o. begrepen die van W strating rond 1955, hebben dragen 211.591.96. De totale lengte van deze w bedraagt 1100 ml, de lengte» de percelen aan de straatznde geen eigendom der gemeente is te stellen op 530 ml, zódatr de belasting dient te worden k trokken: 530/1100 deel 211.591.96 is 101.948.85. 4 Bii de tariefstelling dient uit», aard te worden overwogen k deze weg slechts aan één zijde k bouwd zal kunnen worden o® dat de zuidzijde wordt ingenomer door de spoorbaan. De te verb len kosten zullen hierdoor geha|. veerd dienen te worden t» 50.974.43. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 4 SEPT. 1961 CIRCUS-ACROBAAT VIEL OP PUBLIEK Tijdens zijn optreden is de 32- jarige trapezewerker H. Picois in Utrecht uit de nok van de circustent van Boltini gevallen. De 38-jarige mevrouw E. C. V.-M. werd dit onge val noodlottig. Zij werd met een ge kneusde nekspier naar het ziekenhuis gebracht. Haar toestand is bevredi gend. Het ongeluk gebeurde toen de collega van Picois hem na een acro batische toer niet meer kon houden en hij in het valnet terecht kwam. Hij veerde echter uit het valnet met bovengenoemd gevolg. REVOLUTIONAIRE ONTWIKKE LING IN DE SNELHEID DER TREINEN 175 km per uur bereikt Van het laatste nieuwe type elek trisch vier-rijtuig-treinstel, de „N.S. 501", zal de 1ste serie van 10 in de tweede helft 1963 in bedrijf worden gesteld. Het prototype, waarmee de laatste maanden vele proeven zijn genomen, komt deze winter op de lijn Utrecht- Zwolle te rijden. Het nieuwe trein stel wijkt sterk af van de bestaande elektrische treinen. Essentieel nieuws is de veel snel lere aanzet, mogelijk geworden dank zij geheel nieuwe tractiemotoren, waardoor de trein uitermate geschikt is om als „stoptrein" te fungeren. Ook het remsysteem is sterk verbe terd. Tijdens donderdag gehouden snel heids- en remproeven op het baanvak Deurne-Horst-Sevenum haalde de trein een snelheid van 176 km per uur. In 100 seconden werd een snelheid van 120 km bereikt. Volgens de N.S. betekent het nieu we type treinstel internationaal een revolutionair technisch nieuwe ont wikkeling op het gebied van spoor- wegmaterieel. SOMBERSTE ZOMER SINDS 1956 Het KNMI deelt mede De afge lopen drie zomermaanden juni, juli en augustus zijn aan de sombere en koude kant geweest. In de Bilt zijn 507 uur zonneschijn geregistreerd te gen 607 uren normaal; het tekort be droeg derhalve gemiddeld ruim één uur per dag. Het was daarmede de somberste zomer sedert 1956. De gemiddelde temperatuur bedroeg te De Bilt 15.7 gr. Celcius tegen 16.4 gr. Celsius normaal; ook in dit op zicht is 1956 ongunstiger geweest. Het aantal zomerse dagen was te De Bilt 10, evenals het vorige jaar, terwijl het gemiddelde in de laatste 30 jaren 19 bedroeg. Van de 92 da gen waren er 68 aan de koude kant. Op de meeste plaatsen was het te nat. In De Bilt regende het 136 uren tegen 108 normaal. Gemiddeld over het gehele land is ongeveer 235 mm reden gevallen te gen 295 mm in de zomer van het vo rige jaar en tegen 214 mm normaal. Vooral in het NO van het land heeft het veel geregend, zoals uit de voor lopige gegevens blijkt. De hoeveel- den zijn aan de kust het kleinst ge weest. 1,5 MILJOEN ALS LOSPRIJS VOOR GESTOLEN GOYA Geld voor liefdadigheid a Het Britse persbureau Reuter in Londen heeft een anoniem schrijven ontvangen van iemand, die geweert 't door Goya geschilderde portret van de hertog van Wellington in zijn be zit te hebben, dat vorige week maan dag uit de National Gallery in de Britse hoofdstad werd ontvreemd. De onbekende, die ter staving van zijn bewering een aantal bijzonderhe den van het schilderij opsomt, zegt dat het doek niet zal worden ver kocht, maar dat het tegen een losprijs van bijna anderhalf miljoen gulden zal worden teruggegeven. Dit geld zal worden gebruikt voor liefdadige doeleinden. In de brief, met potlood in bloklet- ters geschreven en in Noord-West- Londen gepost, wordt de diefstal „een poging om de zakken te rollen van hen die meer van de kunst dan van liefdadigheid houden" genoemd. CONSTELLATION STORT NEER BIJ CHICAGO: 78 MEN SEN GEDOOD Een Constellation van de Trans World Airlines is vrijdag m,et 78 personen aan boord in de buurt van Chicago neergestort. Het toe stel explodeerde met zulk een ge weld dat mensen in de ofntrek dachten dat er een atoombom was ontploft. Niemand van de inzittenden overleefde de ramp. RUSSISCHE KERNBOM ONT PLOFT IN AZIË In Oost-Kazakstan hebben de Russen vrijdag een kernbom van middelbare grootte, maar van grote kracht tot ontploffing ge bracht. Buiten de Russische gren zen is de explosie waargenomen. President Kennedy is pas gerui me tijd later van het Russische experiment op de hoogte, gesteld, omdat men eerst bevestiging van het gebeuren heeft willen heb ben. Kort vóór deze bekendma king verklaarde Dean, leider van de Amerikaanse delegatie op dé atoomconferentie van Genève nog„De Russen staan op "t punt een nieuwe kernbom tot ontplof fing te brengen. Tijdens de on- deriiandelingen in Genève heb ben de Russische geleerden het er op aangelegd ons, Amerikanen, zo te manoeuvreren, dat wij het eerst de atoomproeven zouden hervatten. Wij zijn er niet inge lopen". De voorbereidingen van proeven met kernkapens vergen weken, zelfs maanden, volgens deskundigen. Terwijl de Russen dus in Genève alle Amerikaanse en Britse voorstellen inzake het staken van de atoomproeven af wezen en de westerse landen er van betichtten geen stopzetten van de experimenten te willen, bereidden zij zelf de nieuwe ex plosie voor. SOEKARNO: „NIEUW-GUINEA DOORN IN ONS VLEES" President Soekarno heeft in Belgrado verklaard, dat hij de Nederlanders de vriendenhand heeft willen toesteken, toen hij op 17 aug. over Nieuw-Guinea sprak. „Ik heb de Nederlanders aangeboden, dat wij er niet meer over zouden spreken wie de soe vereiniteit over West-Irian heeft maar dat de Nederlanders het be stuur en de administratie van West-Irian zo snel mogelijk aan ons overdragen". De diepere betekenis van de re de van president Soekarno inter preteren is gevaarlijk werk, want sommige passages lijken met el kaar in tegenspraak. Een woord voerder van de Indonesische de legatie zei, dat de presidentiële toespraak wpt Nieuw-Guinea be treft geen nieüwe elementen be vatte. President Soekarno blijft er van uitgaan, dat een gesprek met Nederland gevoerd moet wor den op basis van de overdracht van Nieuw-Guinea aan Indonesië. De president hoeft niet meer te spreken over de soevereiniteit, omdat deze volgens Indonesië reeds bij Indonesië berust. Wat dan „de vriendenhand" was? De bereidheid om te praten, aldus de Indonesische woordvoerder. In de laatste paar jaar hebben wij ons versterkt om te bereiken dat wij het op alle terreinen met de Nederlanders zouden kunnen opnemen: en wij voelen ons be paald sterk genoeg om alle nodige maatregelen te nemen, die nodig zijn om in staat te zijn onze ge liefde roodwitte vlag te ontplooi en op de grond van West-Irian. Zoals ik herhaaldelijk heb gezegd zijn wij bereid met de Nederlan ders over het probleem West-Iri an te onderhandelen, doch alleen indien dergelijke onderhandelin gen gebaseerd zijn op 't principe 3 van de overdracht van het gebied van West-Irian naar de repu bliek. Soekarno vervolgde: „Wij staan er op, dat deze doorn, die diep in ons vlees snijdt, wordt weggenomen. Zo snel mogelijk, wlant het is een ernstig gevaar, niet alleen voor onze onafhanke lijkheid en stabiliteit, maar ook voor de vrede in Azië en de we reld. Wij eisen, dat dit probleem op de kortst mogelijke termijn wordt opgelost", aldus Soekarno. Agenda en pre-adviezen Openbare vergadering van de raad der gemeente op donderdag 7 september 1961 te 7.30 uur ten gemeentehuize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der openbare vergaderingen, gehouden 27 juli en 24 aug. 1961. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot vaststelling van een ontwerp uitbreidingsplan Laageinde II. 4. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 2 augustus 1957 tot het aangaan van de basisovereenkomst continu- bouw Brabant II met de N.V. Internationale Bouwcompag- nie v.h. firma H. v. Heeswijk. 5. Benoeming van leden der commissie van advies voor uitvoering der woonruimte- wet. 6. Voorstel tot invoering van een baatbelasting in verband met de aanleg van de Ambro- siusweg en de aanleg en de riolering van de Groene- woudstraat. 7. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor re constructie van de Klooster- weg. 8. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor re constructie van de Meerdijk. 9. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor de bouw van een industriehal. 10. Voorstel tot regeling van het gebruik van de bezittingen en inkomsten van het r.k. bur gerlijk gasthuis overeenkom stig artikel 2 der armenwet, tot opheffing dezer instelling en tot intrekking der veror dening voor het bestuur de zer instelling. 11. Voorstel tot het verlenen van medewerking overeenkomstig art. 50 der kleuteronderwfijs- wet voor de aanschaffing van sehoolmjeubeien en schoolbehoeften ten behoeve van de r.k. kleuterschool aan de St. Crispijnstraat. 12. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor de bouw van een clubhuis in het sportpark Elzenhoven. 13. Voorstel tot aankoop van grond bij de haven van C. A. van Dongen. 14. Voorstel tot wijziging van de regeling met betrekking tot de controle op het geldelijk beheer en de boekhouding van de gemeenteontvanger en van andere met geldelijk be heer en met boekhouding be laste ambtenaren alsmede tot het onderzoek naar de deug delijkheid van de rekeningen. 15. Voorstel tot vaststelling van een regeling als bedoeld in artikel 122 der gemeentewet, voor de afdeling sociale za-, ken der gemeentesecretarie. 16. Voorstel tot vaststelling van instructies voor twee ambte naren (de chef der afdeling en de boekhouder) van de af deling sociale zaken der ge meentesecretarie, in verband met de instelling van een ge meentelijke werkplaats. 17. Voorstel tot vaststelling van de inbrengbalans van het ge meentelijk grondbedrijf. 18. Voorstel begrotingen 1960 en 1961 van het gemeentelijk grondbedrijf. FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" VOGELVRIJ door HENRIC VAN NORCH 4) Onmachtig en met diep medege voel zag de jonge hopman dit toneel aan. Toen zei hij „Ik zal de buren waarschuwen." Al spoedig kwamen deze opdagen om hun burenplichten te vervullen. De hopman was nog even terug gekomen. Hij trad enigszins schuch ter op de nog steeds schreiende boe- redochter toe en zei zachtjes tegen haar „Wat hier is gebeurd, spijt mij on uitsprekelijk. Ik heb het niet kunnen voorkomen. Ik hoop, dat ge dat wilt geloven, meisje". Hanna zag de jonge man aan met betraande ogen en knikte. De hopman verliet nu ook de wo ning om zich weer bij zijn troep aan te sluiten. Enkele uren na deze gebeurtenis kwam Willem Frankes zijn dorp weer binnen rijden. De stroper was in de beste stemming: de jachtdieren had den een goede prijs opgebracht. Door het brandschatten van de oorlogsbenden zovele jaren reeds aaneen waren de levensmiddelen steeds schaarser geworden en steeg alles wat eetbaar was geregeld in prijs. Hier en daar zag de wilddief boe ren en boerinnen bijeen groepen. Hij vroeg zich af wat dat betekende, want gewoonlijk zag men slechts een enke ling bij en op de weg. Hij groette de mensen vrolijk, maar het was hem, alsof ze hem slechts aarzelend terug groeten. Hij begreep een en ander niet. Willem Frankes reed het erf op. De huisdeur werd open geworpen en zijn dochter kwam huilend naar bui ten gestormd. Het was de boer of een schok door zijn lichaam voer. Hij bevroedde thans een onheil. Snel liet hij zich van de wagen glijden. Het meisje viel hem snikkend om de hals. „Vader, o vader!" „Maar Hanna, wat is er toch?" Hortend en stotend vertelde zijn nog steeds hevig ontstelde dochter wat er deze dag was voorgevallen. Het bloed steeg de boer naar het hoofd en in zijn ogen verscheen een wilde blik. Willem Frankes liet het paard en de wagen in de steek en spoedde zich naar het woonvertrek, waar zich nog de buren bevonden. Eén van hen begaf zich naar buiten om het paard te verzorgen. De vader ging naar de bedstede, waar zijn zoon nu de eeuwige slaap sliepHij böog zich over het was bleke gezicht, een paar tranen rolden hem over de rode baard. „Mijn jonge, mijn lieve jongen", steunde hij. Lange tijd wijlde de boer voor de bedstede. Niemand in het vertrek sprak. Alleen klonk nog Hanna's zachte snikken. Eindelijk trad Frankes van het bed terug en ging op een stoel zitten, het hoofd tussen de handen. Plotseling klonk door het stille huis het schrille gehuil van een hond. De boer hief het hoofd op en vroeg aan Hanna: „Waar was Snel, toen het gebeurde?" „Hij was in de karnhoek opge sloten." Frankes stond op en verwijderde zich. Toen hij terugkwam vergezelde Snel hem. De hond zag even rond, begaf zich dan naar de bedstede. Hij zette zijn voorpoten op de voor het bed staan de stoel en zag aandachtig naar de dode. Toen hief hij zijn kop naar bo ven en stiet een hartverscheurend ge luid uit. „Hij groet voor het laatst zijn bes te vriend", zei de vader - op ernsti ge en droevige toon. 19. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor verbouwing van het kantoor der gemeentelijke licht- en waterbedrijven. 20. Wijziging begroting. Commissie van Advies Woon- ruimtewet. De commissie van advies inza ke uitvoering van de Woon- ruimtewet 1947 waarvan de leden ingevolge artikel 8 eerste lid der genoemde wet jaarlijks moeten worden benoemd, treedt in deze gemeente op 30 september a.s. in haar geheel af. De huidige commissie is als volgt samengesteld: G. A. Duijvelaar, voorzitter, M. Faro, J. A. M. Kees, F. Kem perman, C. A. van Mosselveld, le den. Vaststelling in ontwerp van een uitbreidingsplan in onderdelen „Laageinde II". In de vergadering van 26 jan. 1961 werd vastgesteld het uitbrei dingsplan in onderdelen Laag einde I, welk plan in het noorden is begrensd door de Groen van Prinstererlaan en de Grotestraat, in het oosten door het uitbrei dingsplan Baardwijk, in het zui den door de Ambrosiusweg en in het westen door de Thorbecke- laan, het Oranjeplein en de Mgr. Prinsenstraat. Op advies van de provinciale commissie voor gemeentelijke uitbreidingsplannen is in de ver gadering van 22 dec. 1960 een wij ziging van het uitbreidingsplan in hoofdzaak vastgesteld, waar bij ook het gedeelte, gelegen tus sen de Groen van Prinstererlaan en het Laageinde, werd opgeno men in het uitbreidingsplan. Hierdoor wordt niet alleen een betere stedebouwkundige oplos sing verkregen, maar bovendien wordt bereikt, dat een afdoende voorziening wordt gewaarborgd met betrekking tot de regeling van de schadevergoeding voor de in bedoeld gebied gelegen boer derijen. Voor dit gebied heeft het ar chitectenbureau Kuiper, Gouwe tor en De Ranitz te Rotterdam nu een uitbreidingsplan in onderde len ontworpen, waarin de be staande bebouwing ten zuiden van het Laageinde is opgenomen. Het gebied is verder in hoofd zaak bestemd voor woningbouw. Er is slechts een klein industrie terrein geprojecteerd voor de uit breiding van een daar reeds ge vestigde industrie. De kleine waterpartij, die in 't plan is; opgenomen, doet tevens dienst voor het opvangen en de afvoer via duikers van het water, afkomstig van de gronden ten zuiden van dit plan. Invoering van een baatbelasting Ambrosiusweg en Groenewoud straat. Bij 't in bouwexploitatie bren gen van gronden, gelegen in de onderscheidene partiële uitbrei dingsplannen dezer gemeente, is het gebruikeb'k om de kosten van het bouwrijp maken die door de gemeente gemaakt zijn, te ver disconteren in de grondprijzen van de uit te geven bouwterrei nen. Uiteraard is zulks eerst mo gelijk nadat de gemeente de ei gendom van de betreffende gron den heeft verworven. Een onbe vredigende situatie ontstaat wan neer de gemeente nog geen eige naresse is van percelen, gelegen aan verharde en gerioleerde we gen, omdat in dit geval de eige naars hun grond als bouwterrein zullen wensen te verkopen en daarmede profiteren van de waardevermindering, welke is ontstaan door de vanwege de ge meente uitgevoerde werken. Ook bij onteigening van deze percelen wordt bij het bepalen van de ont eigeningsvergoeding er van uit gegaan, dat de gronden bouwrijp zijn, zodat de gemeente de reeds te haren laste gekomen aanleg- kosten van de straten nog eens aan de tegenwoordige eigenaars zal moeten voldoen. Op grond hiervan zijn b. en w. Van oordeel, dat ook in het geval, dat de gemeente nog geen eigena resse van de betreffende percelen is, voorwaarden geschapen die nen te worden tot een gedeeltelijk Verhaal van de ten laste der ge meente gebleven kosten. Een dergelijke belasting is door de raad in 1953 in het leven ge roepen met betrekking tot de kosten van de riolering in de Kloosterweg. Een overeenkomstige situatie doet zich momenteel voor ten aanzien van de percelen, gelegen aan de noordzijde van de Ambro siusweg en aan de zuidzijde van de reeds gedeeltelijk verharde Groenewoudstraat. De ongebouwde eigendommen, gelegen aan deze beide wegen, zijn vanaf het moment van de aanleg van de weg en het aan brengen van de riolering onge twijfeld in een voordeliger tfa gekomen, aangezien zij alsX rijpe grond verkocht zullen? nen worden. Het ligt daar ..voor de hand om de bette] percelen eerst in de baatbei» te betrekken nadat beboiiu heeft plaats gevonden, zodat'' óbject der belasting tot de» bouwde eigendommen berJ dient te blijven. Verwacht worden, dat de eigenaars va»l ongebouwde percelen, die i zelf hun grond bebouwen c deze als bouwterrein verken niettemin langsi indirecte wee belasting betalen. De adsni koper zal n.l. rekening hond» De kosten van aanleg en riole ling van de Groenewoudstraat li rekenen vanaf de Burgem. Sm'ee lelaan tot aan de Zonnedauwstr bedragen 104.160.—. De helt van deze kosten is reeds ten last, gebracht van de percelen, gel» aan de noordzijde van de wèg zi dat te verhalen blijft 52.080.- Krachtens het evengenoemJi wetsartikel kan de belasting heven worden gedurende een node van ten hoogste 30 jaren naar grondslagen, volgens welt een billijke bijdrage wordt gevor derd in de kosten. Door de admi nistratieve jurisprudentie wordt verhaal tot 90 van de kosten nog als een billijke bijdrage be schouwd, zodat maximaal ver haald kan worden 90 van dt hierboven becijferde kosten var aanleg van de Ambrosiusweg, i; 45.877.en 90 van de kos ten van aanleg en riolering van de Groenewoudstraat is 46.872.- Berekend naar een rentevod van 4J4 en een afschrijvinj van de objecten in 25 jaren, is te verhalen; 6.571452% van 45.877.- en van 46.872.- zijnde respectie velijk 3.014.79 (Ambrosiusweg! en 3.080.17 (Groenewoudstraai) per jaar. Wat betreft de maatstaf vat 2 De dikke agent dommelde zacht- kens in en begon te dromen van een grote chocoladepudding. Ver moedelijk was dat de reden, dat hij niet bemerkte, dat er achter zijn rug zeer vreemde dingen plaats vonden. De deksel van een grote kist ging namelijk een héél klein eindje open en twee paar ogen werden zichtbaar. „Hai sjlaaft..." siste een stem. Toen ging de deksel nog iets verder open en er kwam een dikke arm uit de kist. Aan die arm zat een hand en die sloot zich in een ijze ren greep om de nek van de arge loze agent. Toen verscheen een tweede arm, die vliegensvlug het lege melkflesje greep. Het gevolg van dit alles was een formidabe le klap met het flesje op de sche del van de dromende agent. Deze was dus al weer vast' in slaap voor dat ie goed en wel wakker was geworden van die hand 011 zijn keel. „Hahaha... der halt das eerste uursjen wool zain doemt moend", siste de stem weer. Toen ging de kist helemaal open en er kwamen twee mannen uit: dt Kille en Heinrich. „Mooi zo, Heinrich", prees de Kille. „Goed gedaan. Trek nu vlug zijn uni form aan. Het zal ie wel passen, denk ik." HOOFDSTUK III DE WREKER De dag en het uur, waarop het stoffelijk overschot van Franke Wil- Iems aan de schoot der aarde zou worden toevertrouwd, was aangebro ken. De lijkkist werd op een laag stro op een boerewagen geplaatst. In een zeer langzaam tempo ging men daarna op weg naar de doden akker. Zeer groot was de schare, die door het volgen van het lijk .haar deelneming betuigde aan Willem Frankes en zijn dochter voor het zware verlies, dat hun had getroffen. Het waren niet alleen de naaste en verre familieleden van de overledene, die de gang naar het kerkhof mee maakten, maar schier elk gezin in het dorp had één of meer vertegenwoor digers gezonden. Hoog aan de weg, bijna een terp gelijk, lag daar de kleine dodenak ker rond het oude kerkje. Naar het zuiden zag men hier over het uitge strekte boomloze land, dat het moe rassig brongebied vormde van de ri vier de Kuinder. Naar het noorden strekten zich uren gaans tot aan het Groningse Leek de bruine heidevlak ten uit met haar verraderlijke venen. De beide klokken in het apart staande klokkenhuis van eiken ge binten begonnen te luiden, om de bo ze geesten te verdrijven gelijk de oude opschriften zeiden, toen de stoet in zicht kwam. Maar ze zwegen toen na de ommegang rond de doden akker de lijkkist naast de groeve was geplaatst en de aanwezigen zich in een grote kring rond het graf hadden geschaard. Franke Willems zou worden begra ven naast zijn moeder, zijn zusje en zijn broertje. De lijkkist werd in de kuil neerge laten. Toen ging de oude pastoor een korte toespraak houden. Heeroom kende zijn Pappenheimers, zijn paro chianen, de Stellingwervers met hun eigenaardig karakter. Hij kende hun onverschilligheid inzake hun kerke lijke plichten. Hij was van mening, dat hun voorvaderen met meer aan dacht hun priester hadden aange hoord, wanneer zij hun doden naar de brandheuvel brachten aan welks heidens gebruik Karei de Grote een eind had gemaakt, dan zij thans de woorden van hem, hun herder, in zich opnamen. Hij was verder van mening, dat de dwaalleer van de Wit- tenberger monnig hier veel ingang zou vinden, als ze meer was doorge drongen; niet omdat deze meer tot hen sprak, maar omdat ze hoopten hierdoor nog meer vrijheid en onge bondenheid te kunnen vinden. De pastoor sprak met veel mede gevoel. Hier betrof het een jong, nog veelbelevend leven, dat wreed was afgesneden door een barbaarse daad. De priester wees er op, dat dit aard se leven slechts een episode was, die soms wat langer en soms wat korter duurde, een proefstuk om het eeuwi ge hemelse leven deelachtig te wor den. Hoe hard een scheiding ook mocht schijnen voor de achterblijven de nabestaanden, men diende ziel voor ogen te houden, dat tenslotte God liefde was. Hij trachtte vaderen Zuster te overtuigen, dat de schei ding slechts tijdelijk was en dat een Zalig weerzien in de hemel hen wachtte. De oude herder zag tersluiks een paar keer naar Willem Frankes. Diens gelaat bleef steeds een ijzig6 vastbeslotenheid uitdrukken. In diens blik was een grimmigheid te lezen, een gemoedsstemming, die ziet geenszins bij het onvermijdelijke had neergelegd. Die avond zaten Willem Frankes en zijn dochter bij het flauwe schijn sel van het raapolielampje bij hel haardvuur. Naast hen lag Snel, die sinds het verdwijnen van zijn jonge meester, zich nog meer aanhankelijk aan hen betoonde dan vroeger. (Wordt vervolgd) dg baatb dat b. er lengte J straatzij' komt. D wegen ei ring ziJC evenredi bedoelde straatzij' Voor - brosiusw naar dez ti i-r1 percelen (8080.17 per ml I Beschikt betering De tha: nóeg gek weg, 'is van de 8 enerzijds verbindt te Spran via e van de g de toegai De v sluit wee keersweg Loonopz ln de gelegen teling Mede gedurene net ver! noordeli. Van het gemaakt Uit ee veilighei vein eer Dit laats geval. Ii aan heri najaar v groep v< alhier 0 Klooster staat va B. en w. Ie verbe; echter n Sinds' stand va verslech tensiteit noemde men. Door werken steld. B volgend* komen, worden asfaltbe zijden moeten Verbr wordt r terwijl I nog in e onderho Beschik! construe Het g aansluit en geleg dorp Sp Capelle) meerder zaken, smal en breken knelpun wijk-Sp: weer aa ding Wi Mede van hel neemt, Meerdij: noodzal De v sluiten Klooste (aanbre tonweg DeM ook no huidige 1,5 met ling dei Voor! een rij\ aangele aan te i dat reer gelegen Het noordzi teerd. dat de weg aa: spaard Door ringen, Klooste dan tot men, h< ligheid eD 0; scherpe dijk wc onderh, terd; Voor Klooste overste weg ge Aankoe Honger Voor venplai oosten teerde gemeer te verk C. A. v Met koop v stemm van f f 16.90 Medew der Kl< Het school oiussti tot de e <aJLj£H3tiEGS

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 2