wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt VLIJMEN KAATSHEUVEL Gemeenteraad Heusden Uil da Langstraat MODESHOW Sprang-Capelle Stichting Chr. Landbouwhuishoudschool 30 Nieuwe woningen in uitbreidingsplan Oude-Heusden Pan tot bouw van een nieuwe U.L.O. school In een grandioze show tonen wij in hei CASINO le 's-HERTOGEN- BOSCH, DONDERDAG 7 SEPT. onze nieuwe NAJAARSCOLLEC TIE 1961 met medewerking van Teddy en Henk Schollen - - MARKT 17 's-HERTOGENBOSCH TEL. 04100-37073 POPPENKAST IN EFTELING BEREIKTE RECORD Haarsteeg Drukkerij van Boxtel Sprang Capelle MAANDAG 4 SEPTEMBER 1961 De tcho van het Zuióen 83e JAARGANG No. 71 Abonnement: Uitgever. wnalwiikse Stoomdrukkerij I "a Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week ftegericht 1878 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167-2002 Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief „Echo" Telegram-adres ploJ iterkvi Ffon tin. De raad der gemeente Heusden kwam donderdag 31 augustus j.l. in openbare ver kering bijeen. Met kennisgeving was af- k wethouder A. Verschuur. Bij de vast- telling van de notulen van de vorige ver- nadering merkte de heer van Herpt op dat mals uit deze notulen bleek in de vorige vergadering was toegezegd dat medio aug. de jachthavenplannen besproken zouden porden dit is echter niet gebeurd. De heer van Herpt wees m verband hiermede verder gaan verkopen, maar dan moeten wij maar afwachten wat er op gebouwd wordt en hoe er gebouwd wordt. De voorzitter zei dat ei een voorwaarde gesteld zal worden dat er een rooilijn moet worden aangehouden van 15 Vè m. De heer van Herpt stelde nog eens vast dat een volledige voorlichting zeer op prijs gesteld zou worden; verder zag spre ker nog graag een advies van de heer van Mourik, stedebouwkundige, hierover. De heer Buijs was het met de woorden van de heer van Herpt niet eens, voorna melijk omdat door B. en W. voor de ope ning van de vergadering de situatie vol doende was uiteengezet. De heer de Vroome zei dat er gestreefd is naar een rooilijn van 15 Hi m; spr. zou dit als voorwaarde gesteld willen zien. De heer de Gouw zei dat in de onlangs gehouden fractie-vergadering gesproken was over onvoldoende voorlichting. Spreker zag graag dat in de toekomst uitvoeriger toelichting zou worden gegeven. De heer van de Pol was van mening dat men de discussie hierover maar moest slui ten en dat de raad blij moest zijn met deze 30 woningen. De heer van Herpt zegt zich te zullen neerleggen bij deze situatie, maar dringt nogmaals aan op volledige voorlichting. Ik hoop, zei spreker, dat alles goed mag gaan; gaat er iets mis, dan draag ik daar niet de verantwoording voor, want ik ben niet vol ledig ingelicht. Op een vraag van de heer de Vroome wanneer deze 30 woningen klaar zullen zijn, zei de voorzitter dit niet te kunnen zeggen, daar eerst de grond nog bouwrijp gemaakt moet worden; dit bouwrijp maken kan ech ter nog niet worden aanbesteed zolang de notulen niet zijn vastgesteld. De raad besloot tenslotte aan Nationaal op de vermelding in deze notulen dat de jachthaven uit het plan genomen zou wor den en aan te duiden met openbaar groen. Spreker vindt dat niet voldoende staat ge accentueerd dat het plan niet doorgaat. Langs achterdeurtjes zou dit plan toch nog verwezenlijkt kunnen worden. De heer van de Pol had bemerkingen op een gedeelte van de notulen betreffende het rioleringsplan Oudheusden. In deze notu len staat vermeld dat de raad zijn goed keuring hechtte aan een voorstel van B. en W, om deze werken uit te laten voeren door die aannemer, welke ook de vorige rioleringswerken heeft uitgevoerd. Spreker verklaarde echter nadrukkelijk dat over het besteden van het werk niets is vastgesteld, doch alleen het aanvragen van het crediet ,oor dit werk door de raad zou zijn goed gekeurd. Ook de heer De Vroome zei dat er geen toestemming was gegeven tot be- "et!in8- j- De voorzitter zei dat hij deze besteding wel gekoppeld had aan de credietaanvrage voor deze werken en waaraan de raad wel degelijk zijn fiat heeft gegeven. Ook wethouder Rijke zei dat de heer van der Pol zich volkomen vergist. „Ik hoor het de voorzitter nog zeggen", zei spreker, rten het verbaasde me enigszins dat er geen commentaar op kwam' strievestiging op het industrieterrein. Komt daar nog iets van. De voorzitter zei dat de industrievestiging wel niet door zal gaan, daar een ondernemer heeft afgeschreven en de andere ondernemer niets meer van zich heeft laten horen. De heer van der Pol vond het wenselijk om bij die ondernemer te informeren waarom hij heeft afgeschre ven en als er bezwaren zijn te proberen deze bezwaren weg te werken. Wanneer wij industrie aan willen trekken, moeten wij hun toch zoveel mogelijk tegemoet komen. Mevr. Schepers informeert naar de stand van zaken betreffende 't gemeenschapshuis. De voorzitter verwijst vragenstelster naar een artikel hierover in de Heusdense Cou rant, hetgeen de heer van der Pol niet juist vindt; een vraag van een raadslid kan niet beantwoord worden met een verwijzing naai een krantenbericht. De heer Rijke zegt dat het nog zeer moeilijk verloopt met het ge meenschapshuis; primair is de vraag: waar moet het gebouwd worden. Hiervoor is nog steeds geen oplossing gevonden. De voorzitter zei van Heusdens Belang nog steeds geen antwoord te hebben ont- vaneen op 'n verzoek om suggesties te doen i.v.m. het in het leven roepen van een stich ting t.b.v. een gemeenschapshuis. De heer van de Zalm bracht onder de aandacht dat de verlichting aan de haven riecht is te noemen. De voorzitter zei dat de PNEM juist dezer dagen begonnen is met het plaatsen van enkele lichtmasten in de omgeving van de haven, zodat de verlich ting aldaar spoedig verbeterd zal zijn. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. Nadat de heer van der Pol zich het I Grondbezit N-W een perceel bouwgrond te woord leugenachtig had laten ontvallen, werd I verkopen groot 4150 m2 f 15.20 per m2. wethouder Rijke tegen deze uitlating Tnpt w voritre aeendamint geprotesteerd Door de voorzitter werdeii nu alle raads leden één voor één afgevraagd of zij het met dit onderwerp van de notulen eens zijn. De heer v. d. Zalm verklaarde geen oor deel te hebben, de heer Buijs had geen be waar, mevr. Schepers wist zich de juiste toedracht niet meer te herinneren, de heer van Herpt verzocht deze notulen aan te tonden tot een volgende vergadering; spr. vond het jammer dat de heer van Vugt niet meer aanwezig is, omdat deze in de vorige vergadering namens de KVP-fractie in deze kwestie het woord had gevoerd, de heer de Gouw was het eens met de heer van Herpt, de heren v. d. Pol, de Vroome en Schipper gingen accoord met het aanhouden van deze notulen. Besloten werd punt 7a der notulen aan te houden. Bij de ingekomen stukken was een brief van de heer van Vugt met verzoek om ont slag als raadslid i.v.m. zijn vertrek uit deze gemeente. Verder waren er twee processen verbaal i.v.m. de benoeming van een nieuw lid van de raad, o.a. van de heren Sterkenburg en A. de Wilt, welke beide hun benoeming afwijzen. Brief van de heer van Diem, waarin deze dededeelt dat hij zijn benoeming als lid van de raad aanneemt. Verder waren er de diverse goedkeurin gen van Ged. Staten op reeds eerder geno men raadsbesluiten, rapporten van het veri ficatiebureau over de kassencontrole enz. Het besluit van de raad tot stichting van een Chr. Landbouwhuishoudschool in deze gemeente werd ook door Ged. Staten goed gekeurd. Een verzoek van de firma van Wijlen uit Wijk om te huren een perceeltje grond in het uitbreidingsplan Oudheusden. Besloten werd het gevraagde perceeltje voor de duur van 5 jaren aan genoemde firma te verhu ren voor f 72. - per jaar. Op een verzoek van de heer D. J. Hus, hoofd der openbare lagere school alhier, om voor 3 lokalen sets aan te schaffen, dit op advies van de schoolarts, werd gunstig be slist. Punt 4. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot beschikbaarstelling van crediet ten behoeve van de aankoop van een fran keermachine. Uit de toelichting bleek dat over 1959 aan dienstfrankering verschul digd was f 1886.- en over 1960 f 1939.-. Bij registratie der poststukken over het le halfjaar 1961 was komen vast te staan dat over een heel jaar berekend nog geen f 1200 verschuldigd zou zijn. De kosten van een frankeermachine liggen tussen de f 800 en f 1000; die van een ongeveer f 200. Besloten werd een crediet van f 1200 beschikbaar te stellen tot aan koop van deze toestellen. Punt 5. Besloten werd tot voorlopige vaststelling van uitgaven voor openbaar la ger onderwijs en vaststelling vergoeding en de voor vergoeding in aanmrking komende uitgaven bijzonder lager onderwijs over '60. Punt 6. Verzoek van het R.K. School bestuur om beschikbaarstelling van gelden ez art. 50 kleuteronderwijswet ten behoeve van voorzieningen aan de R.K. Kleuter- faco Besloten werd een bedrag ad 8.686.70 beschikbaar te stellen, mits de Mpectrice met dit aangevraagde bedrag accoord gaat. ^un' Verzoek van Nationaal Grond- ezit N.V. te Den Haag om beschikbaar- s elling bouwgrond in het uitbreidingsplan heusden voor He bouw van 30 wonin- n n,j "eer van Herpt was er van over- 'Sd dat de raad hierop zeer zeker moet "gaan, doch hij betreurde het ten zeerste r» 4? 6611 V0"eHig plan hiervan bij de In™. ter 'n2a8e Beeft gelegen. Wij °#wb, zei «preker, nu wel deze grond In verband met het vorige agendapunt verzocht de heer van der Pol zeer binnen kort, b.v. een week of 10 dagen, een nieu we vergadering te beleggen om de notulen rond te krijgen. De voorzitter zei de eerste 14 dagen niet persoonlijk aanwezig te kun nen zijn. Hij zegde echter toe binnen af zienbare tijd een nieuwe vergadering te be leggen. Punt 8. Wijziging gemeentebegroting '61. Bij deze wijziging was o.m. begrepen het rioleringswerk voor de binnenstad. Een ge deelte hiervan zou kunnen worden uitge voerd, nl. de Botermarkt, de Breestraat en enkele zijstraten hiervan. Daar de plannen hiervoor echter niet bij de raadsstukken ter inzage hadden gelegen, werden zij aange houden tot een volgende vergadering. Rondvraag. De heer Schipper infor meerde naar het onderhoud van de begraaf plaatsen. De voorzitter zei nog geen goed keuring van Ged. Staten hiervoor te hebben ontvangen. De gemeentebegroting liet dit tot op heden niet toe. Het begrotingstekort is thans echter weggewerkt, zodat spoedig goedkeuring té verwachten is. De heer Schipper deelde verder mede dat het bestuur van de Ülo-school plannen heeft voor het bouwen van een nieuwe Ulo school. Spreker vraagt waar men dit ge bouw zou kunnen plaatsen en hoeveel tijd er mede gemoeid zal zijn. De voorzitter zei dat er zo voor de hand weg geen plaats is aan te wijzen. De tijdsduur voor het bou wen van een nieuwe school zou volgens spr. wel erg lang zijn, i.v.m. de vele formalitei ten en goedkeuringen die daarvoor nodig zijn. De heer van der Pol vond dit wel een belangrijke kwestie. De bouw van de Chr. Landbouwhuishoudschool, waarvoor thans Koninklijke goedkeuring is ontvangen, vond spreker een accuut geval. De heer De Vroome informeerde naar de stand van zaken betreffende de kleuterschool te Oudheusden. De architect, zei de voor zitter, is reeds met de tekeningen hiervoor bij de inspectie geweest; deze had hierop echter enkele aanmerkingen. Na de vacan- lie zal de architect de inmiddels gecorri geerde tekeningen nogmaals aan de Inspec tie voorleggen. De heer De Vroome informeerde verder naar de jachthaven. De voorzitter zei dat door diverse omstandigheden de bespreking in augustus geen doorgang heeft kunnen vinden; in september zou er ook niets van komen, doch in oktober hoopte de voorzittei een bespreking hierover te kunnen houden. De heer De Vroome vindt het erg lang duren en vindt het ook niet noodzakelijk dat diverse mensen aan deze bespreking moeten deelnemen. De voorzitter vindt het echter L lussen UC i ow cu wel noodzakelijk enkele specialisten op dit goede postsnelweger I gebied bij de hand te hebben om eventuele 4^ LnviYirtn hftf,ntnTAAi*. lastige vragen direct te kunnen beantwoor den. De heer De Gouw informeerde naar het maaien van de bermen van de wegen in Hedikhuizen, vroeg om het uitbreidingsplan Hedikhuizen eens te mogen inzien en infor meerde naar de straatverlichting te Hedik huizen. Wat het maaien van de wegbermen betreft, zei de voorzitter, hiervoor komen wij zelf arbeidskrachten tekort en wij zullen proberen dit door loonwerkers te laten uit voeren, het uitbreidingsplan Hedikhuizen zal ter inzage worden verstrekt en wat de straatverlichting betreft, zei de voorzitter, heeft de PNEM belooft zijn uiterste best te doen voor het einde van dit jaar de ver lichting kant en klaar te hebben. De heer van Herpt informeerde naar het ETI-rapport over het agrarische gedeelte dezer gemeente. De voorzitter zei dat dit rapport nog niet gereed is. De heer van Herpt verzocht om de stuk ken ter inzage te krijgen over de aanbe steding van het onderhoud van de plantsoe nen, zoals het bestek en de voorwaarden. Spreker informeerde verder naar de indu- Kaarten verkrijgbaar aan de kassa van ons Modehuis: voor 's middags f 4. incl. thé/café complet voor 's avonds f 5.50 incl. thé/café complet Aanvangstijden: 's middags 2.30 uur 's avonds 8.00 uur PROGRAMMA OPENING HUISHOUDSCHOOL Het programma voor de opening van de nieuwe huishoudschool „St. Angela" ziet er als volgt uit: Om 9 uur zal door Z.H. Exc. Mgr. W. Bekkers in de r.k. kerk van de parochie St. Jan in Zijn Onthoof ding een H. Mis worden opgedra gen. Om 11 uur volgt dan de plech tige inzegening van het nieuwe ge bouw en toewijding aan Maria door Mgr. Bekkers. Na afloop hiervan volgt de officiële openingsplechtig heid in het gymnastieklokaal, welke na de openingsrede van de voorzit ter van het schoolbestuur, de heer A. J. Wennekes, zal geschieden door mej. Dra. G. A. M. Wintermans, namens de Staatssecretaris van On derwijs. Na een toespraak door Mgr. Bekkers volgt dan aanbieding van de erewijn en eventuele overige toe spraken, waarna deze opening wordt besloten met een rondleiding van de genodigden door het nieuwe gebou wencomplex. Ook de ouders van de leerlingen der huishoudschool en verdere be langstellenden zullen in de gelegen heid worden gesteld om de nieuwe school te bezichtigen en wel op za terdag 9 september van 9 tot 12, 3 tot 5 en 7 tot 9 uur, en zondag daarop van 7 tot 9 uur. Er zullen altijd personeelsleden aanwezig zijn om de bezoekers van voorlichting te dienen. Nadat de Tilburgse poppenspeler Jac. v. d. Ven op 23 aug. j.l. aan z'n 3000ste voorstelling in de pop penkast van de Efteling toe was, bereikte hij op 29 aug. de duizend ste voorstelling van dit jaar. In 1960 was hij eerst op 18 sept. aan deze mijlpaal toe. Van de duizend opvoe ringen van „de list van Harlekijn", werden er 38 in het Engels, 16 in 't Frans, 12 in 't Duits, 34 voor zwak zinnigen en 6 voor spastische pa tiënten gegeven. GESLAAGD Onze plaatsgenoot Jos. van de Louw slaagde dezer dagen te Utrecht voor het examen gezel kapper. GESLAAGDE APOLLO- ORIËNTATIERIT Hoewel het aantal équipes (37 dat zondagmiddag voor de tweede Apollo-oriëntatierit aan de start verscheen, vermoedelijk tengevolge van het prachtige weer minder was dan verwacht had mogen worden, is deze rit vooral sportief toch een mooi succes geworden. Het parcours, dat over een af stand liep van ruim 76 km. en met een gemiddelde van 30 km. moest worden gereden, lag in Kaatsheuvel en enkele aangrenzende gemeenten. Naast de gebruikelijke problemen hadden de rit-uitzetters, de heren J. Schellekens en C. Schoenmakers, in deze beperkte „ruimte" niet minder dan 31 controleposten opgenomen, terwijl zes vragen moesten worden beantwoord. Voor iedere ingewijde in deze tak van sport zal het dui delijk zijn dat het daarom moeilijk was en practisch onmogelijk deze rit te maken, zonder met het vast gestelde tijdschema in conflict te komen. Bovendien bevatte de route beschrijving natuurlijk de nodige puzzles, zodat het niemand verbaas de dat het strafpunten heeft gere gend. Uitgezonderd de winnaar, die op eenzame hoogte stond en z'n prachtige prestatie met een mooie wasmachine gehonoreerd zag, werd iedere équipe in ruime mate met strafpunten bedeeld. Desniettemin waren alle deelnemers van oordeel, dat de rit goed in elkaar zat. Dit sportevenement werd 's avonds in hotel Smit besloten met een ge zellig bal, met muziek van „The South Jazzband" uit Tilburg, tijdens hetwelk de uitslag bekend werd ge maakt. Deze is: 1. W. Musters, Kaatsheu vel, 109 str.pnt.; 2. G. Verschoor, Papendrecht, 322 p.; 3. W. Moolen- schot, Kaatsheuvel, 352 p.; 4. Th. v. Beek, Capelle, 383 p.; 5. G. v. d. Aa, Elshout, 394 p.; 6. A. Huninck, St. Oedenrode, 408 p.; 7. A. v. Delft, Drunen, 448 p.; 8. P. Schoenmakers, Kaatsheuvel, 460 p.; 9. M. Verbunt, Tilburg, 463 p.; 10. P. Borsten, K' heuvel, 471 p.; 11. J. Pooters, K' heuvel, 472 p.; 12. mej. Oerlemans, Capelle, 502 p.; 13. C. v. d. Ven, Loon op Zand, 507 p.; 14. J. Moonen, Loon op Zand, 545 p.; 15. J. de Kort, Kaatsheuvel, 677 p. DAHLIA-TENTOONSTELLING Zaterdag en zondag werd in Vlijmen in café den braai een Dahlia-show gehouden ter gelegenheid van het éénjarig bestaan van een vereniging die nog geen naam heeft. Vijf initiatiefnemers hebben deze tentoon stelling georganiseerd en het mooie doel zal na deze 2 geslaagde dagen zeker tot zijn recht komen. Medewerking om het doel te bereiken kwam vooral van de heer Mom- 'nersteeg, zaadhandel te Vlijmen, die een strookje grond af heeft gestaan om Dahlia's te telen. Het was de moeite waard om de prachtige bloemen te bewonderen in de zaal van café den Braai. Zaterdagmiddag open de Burgemeester Hoefnagel deze show en hoopte dat deze door geheel Vlijmen zal worden gewaardeerd. Verheugd was de burgemeester over het feit dat ook de jeugd belangstelling toonde. Verder was tegenwoordig de heer H. Mommersteeg, die zijn voldoening uitsprak over wat hier tot stand was gebracht. Spr. zegde alle medewerking toe. Een tuintjes actie was in Vlijmen aan dit gebeuren toege voegd en door enkele deskundigen werden in Vlijmen 4 tuintjes uitverkoren die in aan merking kwamen voor een prijs voor het beste onderhoud. De le prijs was voor dhr. v. d. Meijden, 2e pr. Zster Jenneke, 3e pr. C. Peijnenborg, 4 e pr. Frie de Bont. Door de vereniging die nog geen naam heeft wordt een wedstrijd gehouden onder de jeugd voor de mooiste naam. Tijdens de ze tentoonstelling werd telkens een film ge toond van verschillende bloemen voor tuin tjes. Voor de show was grote belangstelling; verschillende nieuwe leden meldden zich aan en het ziet er naar uit dat deze tentoon- telling zeker geslaagd genoemd kan wor den. DE ZWALUW Zaterdag namen enkele leden van de Zwaluw deel aan het groot nationaal con cours van Chateauroux, georganiseerd door de Postduivenvereniging te Vught. Dat het oen zware vlucht is geworden bewijst wel het kleine aantal duiven dat zaterdag door cwam. In Vlijmen draaide H. de Laat- Parijs ongeveer half 7, wat de 17e ge- 'melde was. Zondag kwamen nog enkele duiven door ondanks de zware mist. WEDVLUCHT VILVOORDE Zondag werd een vlucht gehouden van uit Vilvoorde; de duiven werden laat ge lost, 12.15 uur; daar het nog mistig was, kwamen de duiven traag afzetten. Verschil lende duiven waren zondag nog niet present. WEDVLUCHT PARKESTONE Zondag wordt een nationale vlucht ge houden vanuit Parkestone, Engeland, geor ganiseerd door Breda. Inkorven donderdag namiddag van 19 tot 20 uur. HAARSTEEG—RAAMSDONK 5—7 Als men het vertoonde spel van Haarsteeg als maatstaf neemt voor de op handen zijnde competitie, dan ziet het er niet zo rooskleurig uit. Het bezoekende Raamsdonk, dat zich bereid had verklaard de laatste oefenwedstrijd te spelen, slaagde er in om maar liefst 7 doelpunten te scoren. De Haarsteeg-voorhoede toonde zich ook wel productief, waarbij onder aanvoering van aan valsleider Bertus v. d. Heijden vijf doelpunten tot stand kwamen, maar die waren nog niet doorslaggevend om de punten thuis te houden. Als enigst motief voor deze nederlaag kan gelden, dat Haarsteeg niet in haar sterkste formatie in het veld verscheen. Vooral stopper Coensen en doelman Kuis werden terdege ge mist; hun afwezigheid was er wel de oorzaak van dat het in de ach terhoede totaal niet klopte en daar door telkens grote gaten ontstonden. De Raamsdonk-voorwaartsen maak ten er dankbaar gebruik van om tot een doelpuntenregen te komen. In het begin zag het er niettemin naar uit dat de gasten zo zouden domi neren, want al direct nam de thuis club het spel in handen. Regelmatig verschenen de Haarsteeg-aanvallers voor 't Raamsdonk-doel en uit een pass van v. d. Bosch was het mid- voor v. d. Heijden die met 'n hard schot de score opende; 10. Het of fensief bleef voortduren en even later was het dezelfde speler die uit een door Wim Walk goed genomen corner met een fraaie kopbal de stand op 20 bracht. Hierna begon nen de gasten zich echt te roeren en uit een kans, ontstaan via een dekkingsfout, maakte de rechtsbui ten van Raamsdonk er 21 van. Er deden zich herhaaldelijk fouten voor in de Haarsteeg-achterhoede en de gasten maakten er dankbaar ge bruik van om met twee gave doel punten de stand op 23 te brengen. Toen Haarsteeg door toedoen van Timmermans weer op gelijke voet was gekomen, bleek er nog van al les mogelijk, maar voor het ver strijken van de eerste helft werd 't toch nog 3—4 voor de gasten. Ge heel tegen de verwachting in ble ven ook na de rust de gasten do mineren en vooral de invaller-mid- voor deed uitstekend werk. Her haaldelijk stichtte deze speler ver warring in de toch al onvaste Haar steeg-verdediging en na 10 minuten spelen had hij succes door onhoud baar in te schieten; 35. Een direct daaropvolgend offensief maakte al les nog mogelijk, want in deze pe riode was het Harry Beaard die op fraaie wijze inschoot; 45. Doch al le hoop van de Haarsteegschare werd meteen de bodem ingeslagen toen korte tijd daarna de midvoor van Raamsdonk de stand op 46 en 47 wist te brengen. Uit een goed aangegeven bal van Harry Beaard, wist de aanvalsleider nogmaals het net te vinden, maar verder lieten de gasten het niet komen. Het is nu alleen nog maar te ho pen dat Haarsteeg in de competitie, die a.s. zondag begint, beter voor de dag kan komen, dan kan deze off day spoedig worden vergeten. PRIJSSCHIETEN In plaats van het jaarlijks zgn. Koningschieten, hie.ld de in eafé J. v. Oyen gevestigde handboogschut terij „Van Knop tot Bloem" dit jaar een onderlinge schietwedstrijd, aan welke voor iedere deelnemer een prijs was verbonden. Het ging er nu maar om wie uit de 50 pijlen, die iedere schutter moest schieten, de meeste punten zou weten te be halen. Vanzelfsprekend ging het er zeer spannend naar toe en toen alle schutters aan bod waren geweest, bleek de uitslag te zijn als volgt: 1. K. Couwenberg 249 pnt.; 2. H. v. d. Brandt 246 pnt.; 3. P. Klerks 241 pnt.; 4. B. Ketels 236 pnt.; 5. B. Walk 209 pnt.; 6. Sj. van Drunen 201 pnt.; 7. R. van Esch 197 pnt.; 8. J. v. Drunen 188 pnt.; 9. K. de Hart 154 pnt.; 10. J. v. Bokhoven 109 pt.; 11. H. v. Bokhoven 102 punten. WIELRENNEN Naast de wielrenner Wim v. Heijst, die als amateur vaak van zich doet spreken, bezit Haarsteeg ook enkele wielrenners die steeds aan de zgn. wilde coursen deelnemen. Dit zijn wedstrijden waaraan iedereen vrij kan meedoen en die meestal wor den georganiseerd bij een of andere gelegenheid, of voor een liefdadig doel. Zo namen Jo v. d. Water en Nico v. Bladel zaterdag aan zo'n koers deel, die in Baarle-Nassau werd ge houden, en inderdaad met groot succes. Van de Water ging als grote triomfator als eerste over de eind streep en v. Bladel bezette de 2de plaats. Om tot deze prestaties te ko men was heus geen gemakkelijke opgaaf, gezien de grote deelname. VOOR Dr. v. Beurdanstr 13-15 KAATSHEUVEL Tal. 04167-2121 ORANJEFEESTEN De door de Oranjeverenigingen Vrijhoe ve en Sprang j.l. zaterdag alhier georgani seerde Oranjefeesten, zijn in elk opzicht uitstekend geslaagd. Het weer, wat toch zeker de voornaamste factor betekende, was uitstekend en de belangstelling was vooral 's avonds overweldigend. Des middags gaven de heren Mr. Doppie en Loxias van het Variété-gezelschap Radio Ganzenbord een speciaal programma voor de jeugd, o.a. bestaande uit goochelen, eneltekenen, schets enz, dat zeer in de smaak viel van de vele honderden kinderen. De muziekgezelschappen Sirena en Ma rijke met drumband maakten 's avonds een muzikale wandeling naar het feestterrein. Om half 8 opende de heer Jac. Vos, voor zitter van de Oranjevereniging Vrijhoeve- Capellef, de feestelijkheden met een harte lijk welkom tot de vele belangstellenden en in 't bijzonder tot het Cabaret- en Variété- gezelschap Radio Ganzenbord. Dit gezelschap, onder leiding van de con ferencier Schilperoort en bestaande uit de heren Lubbert va nGortel. Mr. Doppie, Berna Cox en Henk Jansen van Galen, gaf een afwisselend programma, waarmede het het talrijke publiek de hele avond wist té onderhouden. In de pauze gaven de muziek gezelschappen met de drumband nog enige pittige marsen. Aan het slot bracht de voorzitter het ge zelschap dank vöor het gebodenè en dankte eveneens allen die op enigerlei wijze aan de organisatie van het feest hadden medege werkt, speciaal de fa. van Wijlen voor de aanleg van de feestverlichting en de ge luidsinstallatie en de fa. Oerleipans. Tot slot werd door de fa. de Kat een schitterend vuurwerk afgestoken. KUNST NA ARBEID Het fanfarekorps Kunst na Arbeid maakt- te j.l. zaterdag een reisje naar de Delta werken en Rotterdam. Te ongeveer 8 uui werd gestart in de richting Rotterdam en als eerste pleisterplaats werd aangedaan Hellevoetsluis. Nadat men aldaar een film pje over de Deltawerken had bijgewoond, werd een boottocht gemaakt naar deze wer ken. Bij terugkomst te Hellevoetsluis werd

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5