WASPIK DRUNEN WAALWIJK fa DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 4 SEPT. 1961 Raamsdonk Raamsdonk Raamsdonksveer Abonneert U op dit bladl VERVOER GROTE SCHEEPSCHROEF Elshout KAMPEN EN BIVAKKEN VAN DE ANDREAS ZIJLMANS GROEP GOED GESLAAGD Dansinstituut Leo Crielaars opent Danscursussen Loon koers gezet in de richting Rockanje. Aldaar werd in het restaurant Het Golfie de koffie gebruikt en verbleef men enige tijd in deze badplaats. Verder ging de tocht naar Rot terdam, alwaar men de winkels in de Lijn baan bezichtigde en men vervolgens koers zette naar Scheveningen. Men bracht aldaar een bezoek aan de Pier en vermaakte zich geruime tijd aldaar. Te Rotterdam werd het diner gebruikt en nadat men nog enige tijd gezellig bijeen was geweest ging het huis waarts. Dit verliep echter lang niet zoals men aanvankelijk gedacht had, want de op gekomen mist verhinderde een vlotte reis naar Capelle. In het algemeen echter waren de leden zeer tevreden over deze reis en dit is wel een der voornaamste onderdelen van een gezond verenigingsleven. VOETBAL OVERHEIDSPERSONEEL Het elftal van het perscr.ee! der ge meente Sprang-Capelle nam j.l. zaterdag deel aan de voetbalwedstrijden te Varsse- veld. Van de vier partijen werd één gelijk spel behaald en drie wedstrijden eindigden in een negatief resultaat. AANGENOMEN Ds. Trowborst, Ned. Herv. predikant te dezer plaatse, heeft het op hem uitgebracht beroep naar de Herv. gemeente van Bles- kensgraaf aangenomen. De Herv. gemeente van Capelle verliest in Ds. Trouwborst een zeer geziene figuur in deze gemeente. RAADSVERGADERING j Donderdag 7 september a.s. komt de raad der gemeente Waspik 's avonds om 8 uur in openbare vergadering bijeen. Onderstaan de agendapunten zullen hierbij worden af gehandeld. Aankoop grond. Van de in het herziene vastgestelde uit breidingsplan in onderdelen Waspik-Boven als bouwgrond bestemde grond, bestaat de mogelijkheid tot aankoop van een perceel groot 0.28.60 ha. De eigenaar-gebruiker hiervan, de heer L. W. C. Biemans, Carme- lietenstraat 25 alhier, verklaarde zich bereid dit perceel grond aan de gemeente te ver kopen tegen de prijs van f 1.40 per m2. In deze prijs wordt dan de bedrijfsschade ge acht verdisconteerd te zijn. Voorzieningen aan Herv. Chr. School. Aan de raad zal een voorstel worden ge daan medewerking te verlenen ex. art. 72 der L.O. wet bij het treffen van enkele voorzieningen aan de bijzondere Ned. Herv. Chr. School. De gangvloeren zijn voor het grootste gedeelte verzakt. De kosten om een en ander op afdoende wijze te vernieuwen zijn geraamd op f 4600. - Straatnamen. Op advies van de streekarchivaris stellen B. en W. aan de raad voor de nieuw aan te leggen straat over het plein waar voor heen de Kerkvaartse haven was gelegen, „Kerkvaartsestraat" te noemen. Hierdoor blijft de herinnering aan de vroegere haven van Waspik bewaard, dit ook naar analogie van de Vrouwkensvaartsestraat die herinnert aan de Vrouwkensvaartse haven. Sanering Havendijk. In het kader van de plannen tot sanering van de Havendijk/Veerstraat, wordt door de technisch ambtenaar geadviseerd tot aan koop van de navolgende perceeltjes grond. a. M. A. C. Akkerman te Geertruiden- berg, grond met opstal, Veerstr. 31, groot 266 m2. b. Chr. Joosen, Waspik, Kerkvaartse straat 10, groot 100 m2. c. N.V. Scheepswerven v.h. P. en A. Ruijtenberg te Waspik, grönd met opstal, groot 143 m2. Bedoelde eigenaren zijn bereid voormelde perceeltjes grond, onderscheidenlijk voor de prijs van f 1600, f 100 en f 500 aan de gemeente te verkopen. Riolering. In mei 1959 stelde de raad een crediet beschikbaar van f 730.700. ten behoeve van het rioleringsplan dat in 2 stadia zou moeten worden gerealiseerd en wel 1 Was- pik-Boven, 2 Waspik-Beneden. De uitvoe ring van de eerste phase zal binnenkort worden voltooid. Het plan Waspik-Beneden is inmiddels ook aanbestedingsklaar en be groot op f 445.565. B. en W. stellen de raad voor het werk onderhands aan te be steden aan P. C. van Leijden, welke ook het eerste gedeelte in uitvoering heeft. Aanleg van een weg. In het uitbreidingsplan in onderdelen Waspik-Beneden Noordelijk gedeelte, is ten noorden van het gemeentehuis een weg ge projecteerd waarlangs reeds enige wonin gen gebouwd zijn en in aanbouw zijn. Het voorste gedeelte van deze weg, hetgeen voorheen de Kerkvaartsehaven was, zal worden herstraat. Het wegdek zal een breedte van 5 m hebben en zal worden ge asfalteerd. De aanlegkosten van deze weg zijn begroot op f 90.500. Burg. en weth. stellen de raad voor het benodigde crediet beschikbaar te stellen. Vaste geldlening. Het gemeentebestuur zal met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten een vaste geld lening aangaan, waarvan f 100.000. - op te nemen per 1 sept. a.s. en een gelijk be drag per 1 okt. 1961. Looptijd 30 jaren, rente 4 3/16 pet. JEUGDDAG Als sluitstuk van de vakantie bood de stichting Kath. Jeugdbelangen de Waspikse jongeren een zeer aantrekkelijk programma aan. Een en ander was tevens bedoeld als voortzetting van het programma van de jeugddag op 11 juni j.l., dat door de weers omstandigheden moest worden afgebroken. Om 4 uur stelden de diverse jeugdvereni gingen zich aan de jongensschool op voor een gezamenlijke tocht via Schoolstraat - Kerkstraat - Julianastraat - Pr. Bern- hardstraat naar het sportterrein achter het gymnastieklokaal. Hier werd de dag ge opend door de E.A. heer L. van Erp, waar na onder het zingen van het volkslied de Ned. driekleur werd gehesen. Achtereenvol gens demonstreerden de gymn.ver. Quickly, de volleybalver. Atak en de drumband van de Kon. Harmonie. Tussen de bedrijven door traden de rakkers aan voor hun ABC- estafette. Na een plechtig lof in de open lucht gebruikten de deelnemers de meege brachte boterhammen onder het optreden van de Waspikse Mandolineclub, 's Avonds kwam het variété-gezelschap Frans Weber op het podium dat de talrijke aanwezigen enkele uren aangenaam bezig hield. Onder de pauze werden de herinneringswimpels aan de deelnemende verenigingen uitge reikt. BENOEMD De heer C. A. de Been, adjunct-commies ter sekretarie alhier, is benoemd in de functie van commies 2e kl. in de gemeente Loonopzand. GEZEL METSELEN Voor het examen gezel metselen, slaagde te Den Bosch de heer P. de Wijs uit Raamsdonk. NED. BIJBELGENOOTSCHAP De actie voor het Ned. Bijbelge nootschap heeft een verkoop opge leverd van 715.waarvan ruim 200.van het Dorp. TOEKOMST ZONDER TUSSEN WEG In de zaal van hotel Nieuwen- huizen, werd onder de titel „Toe komst zonder tussenweg" aan de in woners van Raamsdonk een film en voordrachtprogramma aangebo den door Oost-priesterhulp. Het centrale punt, dat door de heer Cees Griffioen in een zeldzaam boeiend betoog naar voren werd gebracht, was de vraag, hoe het mogelijk is dat de wereldbevolking thans voor een derde deel gebukt gaat onder 't juk van het communisme. In eerste instantie bleek dit een kwestie van geweld, gepaard met grote list, waarbij werd gestreefd naar 't ver groten van de welvaart, waarin per soonlijk bezit echter een fictie is. Dat het communisme in streken als Indonesië, Afrika en Zuid-Amerika zo'n ruime voedingsbodem vindt, moet worden toegeschreven aan het feit, dat het westen in deze gebie den een eenzijdige economische po litiek heeft gevoerd. Het enige mid del om de expansie van het com munisme tegen te gaan, is het te rugkeren tot het christelijke ideaal zoals dat eens geleefd heeft in de eerste volgelingen van Christus, in het practisch toepassen van de wa re naastenliefde. Een en ander werd toegelicht met enkele korte films. Donderdag reed de St. Maartens- wagen door het dorp om een inza meling te houden voor de vluchte lingen. Naast een bedrag van 420 gulden, werd een grote hoeveelheid kledingstukken en voedingsmidde len bijeengebracht. MINDER INZENDERS OP FOKVEEDAG De vijfde fokveedag, welke j.l. donder dag te Raamsdonk werd gehouden, heeft minder inzenders te zien gegeven dan in de afgelopen jaren. De fokveedag was ge organiseerd door de K.I.-vereniging „De Langstraat" in samenwerking met de K.I.- vereniging „Wagenberg en Omstreken". De heer P. J. de Bont, voorzitter van „De Lang straat", weet de mindere belangstelling aan het feit dat geen stier verplicht meer is af stammelingen te tonen. Deze fokveedag werd geopend door de burgemeester van Raamsdonk, de heer J. H. M. Prinssen, die uiting gaf aan de waar dering van het gemeentebestuur voor de samenwerking tussen de twee K.I.-vereni- gingen. Hij meende dat er naar gestreefd moet worden dit jaarlijks evenement in stand te houden. 'Het aantal inzendingen op deze fokvee dag bedroeg ruim tweehonderd, verdeeld over 26 rubrieken. De inzendingen van De Langstraat waren afkomstig uit Raams donk, Capelle, Elshout, Kaatsheuvel, Was pik, Oudheusden en Nieuwkuijk. De jury werd gevormd door de heren Th. Booyink, inspecteur van het N.R.S.ite Nieuw-Ginne- ken, P. Bastiaansen uit Terheijden, Adr. Klijs uit Gilze, Adr. van Tichelen uit Wouw, ir. Siebeling en Adr. de Reyer. De jury was van mening dat deze fokveedag over het geheel genomen goed fokvee had laten zien. Het predikaat la werd, voor wat betreft de K.I.-vereniging De Langstraat toegekend aan Nelly 7 van W. Biemans te Waspik voor produktiekoeien van tenminste 30.000 kg melk; Richtje 26 van P. van Hulton uit Elshout voor melkgevende koeien geboren voor 1 mei 1958. Lizette 17 van J. v. d. Staak uit Oudheusden voor vaarzen van 1 oktober 1960 en Johanna 55 van J. de Bont uit Oudheusden voor pinken geboren tussen 10 maart en 1 april 1960. De koe met de beste uier was Juliana 73 van de gebr. De Wit uit Raamsdonk. De inzending van A. C. L. Kamp uit Waspik was de beste van de eigen gefokte onge- kalfde volbloeden (tenminste drie stuks). Kampioen werd Aaltje 1 van G. v. Meel uit Wagenberg en reserve-kampioen Ju weeltje van W. Lodders uit Willemstad in de noordwestpunt van Brabant. BENOEMD Mej. C. Quaytaal, die onlangs slaagde voor onderwijzeres, is be noemd aan de H. Hartschool te IJmuiden-oost. NIEUWE TRAINER „VEERSE BOYS" De voetbalvereniging „Veerse Boys" heeft enige tijd zonder trai ner gezeten. De heer Brokken uit Tilburg vertrok naar O.D.C. De ver eniging heeft nu een nieuwe oefen- meester gevonden in de persoon van de heer Meesters uit Breda. GESLAAGD Voor het Middenstandsdiploma slaagde de heer H. G. M. van Huiten alhier; hij werd opgeleid door de Leidse Onderwijsin stellingen. Zaterdagmorgen om 6 uur begon bij de firma Lips N.V. het vervoer van de grote Cunial-scheepschroef voor de 75000 ton metende Esso- Tanker, welke op de Verolme-Werf te IJselmonde wordt gebouwd. Deze grote schroef had een gewicht van 34755 kg. en een breedte van 7.50 m. diameter. Het transport, dat voorspoedig verliep, had plaats met een grote truck (26 wielen) met op legger (16 wielen), ieder met een drukvermogen van 5 ton. De aan komst in IJselmonde om pl.m. 12 uur kreeg veel belangstelling. Dit is niet de grootste schroef die ooit door Lips N.V. werd vervaar digd. In 1959 werd voor een Franse Tanker, die in Duinkerken werd ge bouwd, een schroef gegoten van 40 ton met een diameter van 7,50 m. Deze schroef werd toen via Heus- den en Rotterdam vervoerd. Voor dit transport bestond toen van de zijde van film en televisie veel be langstelling. Het transport van za terdag was echter niet minder in teressant. S.H.J. HEEFT EEN NIEUW EN MODERN LOKAAL De gymnastiekvereniging S.H.J. heeft eindelijk, na vele omzwervin gen, vele jaren behelpen en wach ten, een eigen en volwaardig gym nastieklokaal gekregen. Gekregen is wel een groot woord, want bestuur en leden hebben er vele jaren voor moeten werken. De leden zelf heb ben tenslotte daadwerkelijk aan de opbouw medegeholpen. Door deze moeite en ijverig streven is tenslot te voor S.H.J. een gymnastieklokaal verrezen dat aan de eisen van deze tijd voldoet. Gelijktijdig zijn ook de verschillende werktuigen vernieuwd zodat S.H.J. thans echt over een ac- comodatie beschikt die er zijn mag. Naast het gymnastieklokaal zijn ook een tweetal kleed- en waslokalen opgetrokken. Het geheel kwam tot stand door het werk en streven van S.H.J., die het lokaal ook in exploi tatie heeft. Dit gymnastieklokaal zal o.a. ook worden gebruikt door 't onderwijs. KLOOSTER-JUBILÉ t 4 H Onze oud-dorpsgenoot Frater Li berator (in de wereld Jan Luypen) hoopt op 8 sept. a.s. in het Frater huis te Tilburg, Kruisvaardersstraat, zijn 25-jarig kloosterfeest te vieren. SOLARO WON DE VIERDE RONDE VAN DRUNEN In een felle eindspurt won Solaro uit Den Bosch zondag de ronde van Drunen met ongeveer een wielleng- te voorsprong op M. den Outer uit Nieuwerkerk. Deze eindspurt kwam uit een kopgroep van 11 renners, die zich, in een felle strijd na de 50ste ronde, enkele ronden voor het ein de had gevormd. Na de 35ste ronde begon de eigen lijke strijd voor de kopgroep, waar voor 15 ronden lang hard en verbe ten werd gevochten. Hiervoor stre den o.a. fel: C. v. Erpen uit Arn hem, die zich de gehele ronde als een strijdbare renner had gedragen en verder L. Hermans uit Nijmegen. Deze hadden zich in de 50ste ronde losgewerkt en namen ongeveer 75 m. voorsprong. Zij werden fel na gejaagd door Adams uit Bennekom, Solaro uit Den Bosch, v. Lachterop uit Amsterdam en Russen uit Den Bosch. Later voegden zich nog bij hen; A. Dams uit Kortenhoef en An- raad uit Oud-Gastel, Postelaar uit Rotterdam en Walravens uit Den Bosch. De strijd om de grote prijs van Drunen is hard en verbeten ge weest. Uitlopers werden in de eer ste 35 ronden in de meeste gevallen vlug achterhaald, en al werden dan ook enkele malen kopgroepen ge vormd, het tempo van het peloton lag zo hoog, dat men zich meestal weer spoedig gewonnen moest ge ven. Duizenden toeschouwers zijn zondag in Drunen getuige geweest van een harde en sportieve strijd. De uitslagen waren als volgt: 1. Solaro, 's-Bosch; 2. M. den Ou ter, Nieuwerkerk aan de IJssel; 3. Postelaar, Rotterdam; 4. C. v. Erpen Arnhem, deze lag van de 3de tot de 8ste ronde 150 m. voor op het pelo ton; 5. L. Hermans, Nijmegen; 6. A. Dams, Kortenhoef. De strijd voor nieuwelingen werd gewonnen door J. Weijers uit Hil- legom. BURGERLIJKE STAND over augustus 1961 Geboren: René, zv. M. Vesters-de Wit; Hendrikus, zv. M. v. d. Hoven- Vrijhoeven; Wilhelmus, zv. W. Vugts-van de Leur; Cornelia, dv. C. de Kok-de Vaan; Stephanus, zv. J. v. Delft-Koks; Gerardus, zv. C. v. Loon-v. d. Staak; Wilhelmina, dv. E. v. Logten-Pulles; Johanna, dv. J. Smits-van de Wiel; Yvonne, dv. J. Merkx-v. Huiten; Franciscus, zv. G. Klijn-Bunder; Johanna, dv. P. Kol- mans-Wolfs; Johanna, dv. J. Brok- v. Son. Overleden: J. v. Herwijnen, 17 j., wonende te Eethen; E. Smits, 84 j., wed. van A. Melis, te Drunen; M. v. Loon, 78 j., wed. van A. van Delft, te Drunen. Gehuwd: J. Leijtens 26 j. te Waal wijk en A. van de Wiel 25 jaar te Drunen; J. Hornman 31 j. te Rot terdam en A. van de Wiel 24 j. te Drunen; J. Pechtold 64 j. te Vlijmen en H. v. Loon 54 j. te Drunen; L. van den Houdt 26 j. te Amsterdam en J. Stevens 22 j. te Drunen; L. Pulles 23 j. en E. Wolfs 25 jaar, bei den te Drunen. TOTO INSTRUMENTENFONDS De toto ten bate van het instru mentenfonds van de fanfare, had dit weekend een totale inzet van 132.07. De prijswinnaars waren: Eerste prijs: v. d. Heyden, Grote straat 246 te Drunen (geraden 132 gulden); tweede prijs: J. Pulles, Kerkstraat 66, Elshout 132.20); voor de derde prijs kwamen vier gegadigden in aanmerking, nl. Fr. Vermeer, Kapelstraat, L. van der Sanden, Kapelstraat 1, J. Lommers, Kerkstraat 74, allen te Elshout, en H. Schapendonk, Grotestraat 216 te Drunen. Geraden bedrag 133. ONGEVAL Doordat het paard van de land bouwer P. P. schichtig werd, ging de lading aan het schuiven en kwam de man daarbij zodanig te vallen, dat de punten van een gaffel in z'n borst drongen. Hij werd, nadat hij ter plaatse verzorgd was, naar het ziekenhuis overgebracht en van de laatste H. Sacramenten voorzien. ZOMERCONCERT U.D.I. De gemengde zangvereniging U.D.I. zal a.s. zondag op verzoek, in een der stadsparken van Antwerpen haar medewerking verlenen aan 'n zomer concert. Voor enkele suppor ters bestaat gelegenheid de reis mee te maken. BEROEP DS. VINK Ds. J. Vink, Ned. Herv. predikant te Besoijen, heeft een beroep ontvangen naar de Herv. Gemeente te St. Phi- lipsland. Opheffing Gemengde Instelling van Weldadigheid. Bij schrijven van 28 augustus j.l. deelt het bestuur van het r.k. Burgerlijk Gasthuis te Waalwijk mede, dat, aangezien de doelstel ling van genoemde instelling is komen te vervallen, het gebruik van haar bezittingen en inkom sten nader geregeld dient te wor den. Het Rooms Katholiek Gasthuis te Waalwijk is een Gemengde In stelling van Weldadigheid als be doeld bij artikel 2 sub d der Ar menwet en komt als zodanig voor op de lijst ingevolge artikel 3 van genoemde wet. Haar aanvankelij ke doelstelling is niet met zeker heid bekend, omdat geen stich tingsbrief noch statuten aanwe zig zijn. De eigenlijke doelstelling van de Instelling is, getuige mede haar naam, hulpverlening aan gasthuisverzorgden. Reeds vele jaren heeft haar taak in de praktijk bestaan in hulpverlening aan doortrekkende woonwagengezinnen. Omdat de gemeente Waalwijk geen woon wagenkamp meer exploiteert als gevolg van toetreding tot de ge meenschappelijke regeling met de gemeente 's-Hertogenbosch, wel ke gemeente een centraal kamp in stand houdt, heeft ook deze doelstelling van de Instelling op gehouden te bestaan, weshalve er geen redenen aanwezig zijn ge noemde Instelling in stand te houden. Omdat de Instelling oorspron kelijk hulp aan bejaarden ten doel zal hebben gehad of een gasthuis beheexd zal hebben, zal de nabijgelegen bestemming geen andere kunnen zijn dan overhe veling van de bezittingen naar een dergelijke Instelling. Als zo danig komt de „Stichting St. An- toniushof", die reeds een bejaar dentehuis exploiteert, in aanmer king. Het doel van deze Stichting is: „Het bevorderen van een goe de buisvesting en verzorging, ca- su quo verpleging, van bejaarden binnen de kring van haar vesti ging; zij stelt zich daarbij op de grondslagen der katholieke be ginselen Conform het vorenstaande stellen b. en w. voor, met mede werking van het bestuur van het r.k. Burgerlijk Gasthuis te Waal wijk, te besluiten dat: a. het gebruik van de bezittin gen en inkomsten van het r.k. Burgerlijk Gasthuis wordt over gedragen aan de „Stichting St. Antoniushof" te Waalwijk; b. de Instelling r.k. Burgerlijk Gasthuis wordt opgeheven en de Verordening voor het Bestuur van het R.K. Gasthuis vastgesteld bij raadsbesluit van 20 septem ber 1856, wordt ingetrokken, zulks met ingang van de dag van overdracht sub a bedoeld. Met voldoening mogen de ver kenners en welpen van de Andre as Zijlmans Groep terugzien op hun kampen en bivakken, die al- Stationsweg 17, 's Bosch, tel. 04100-34108 TE WAALWIJK Aparte club voor beginners en gevorderden IN DE GROTE ZAAL VAN CAFÉ-RESTAURANT JAN DE NIJS SPECIALE CURSUS VOOR GEOEFENDEN in de Latin-American Dances o.a. Pachanga - Cha Cha Cha - Merenque - Mambo - Calypso Paso Doble - Rumba - Samba - Baion - Tango - Jive, etc, Inlichtingen: Dagelijks in het Café-Restaurant. Inschrijving: Iedere vrijdag- en maandagavond van 79 uur aan de zaal. Aanvang der cursussen eind september, tot ruim 8 u stad uitstek .terugweg w jjennenooi tig en feest Zowel het v de gehele d Om ca. hall in Waalwijl VELE 1 ZWr Zaterdag iseerde de vereniging len zeer geslaagd mogen heten. De welpen van de sioniehorde (zaterdaghorde) hielden van 26- 31 juli hun zomerbivakkamp in Lierop in de mooie boerderij van de heer van Nuenen aan de Broekkant, waar de jongens o.l.v. Akela F. Rek 6 heerlijke dagen in de prachtige omgeving hadden. Het welpenspel kon zich hier in zijn grootheid ontplooien, waar Akela Rek met al haar techni sche kennis dan ook voor heeft gezorgd. Hopman ir. J. T. M. Spapens maakte met de senioren van 28 juli tot 4 augustus een stoere trektocht over de Waddeneilan den. Deze tocht bood de jongens heel wat nieuws en deed hen ont dekken hoe mooi en rijk ons ei gen land ook is aan natuur schoon. Het zwerven over deze eilanden was voor de seniorver kenners een groot avontuur en vooral de tocht met de garnalen- visser zal nog lang heugen. Dit was echt seniorenwerk, waarvan wij kunnen zeggen, dat zoiets voor heel veel jongens enorm aantrekkelijk moet zijn en dat bleek ook wel uit de vele enthou siaste verhalen, die de verken ners na afloop wisten te vertel len. Op 21 augustus was het de woensdaghorde (Wajoengahor- de) o.l.v. Akela F. Vloemans, die de Winterdijk verliet om hun bi vak te houden eveneens in Lier- op bij boer van Nuenen. Al was het weer altijd niet even mooi, moet toch gezegd worden, dat de stemming dit kamp toch stralend maakte. Het spel, dat de welpen tegen de juniorentroep speelden, werd een groot succes en ook Akela Vloemans moest over dit welpenkamp zeer tevreden zijn. ,Ook haar welpen namen zeer en thousiast na het kamp afscheid, ten. teken dat ook dit kamp op 26 augustus met voldoening geslo ten kon worden. Van 22-29 augustus hielden de juniorverkenners hun zomer kamp aan het Starven, eveneens in de prachtige omgeving van Lierop. Dit kamp stond o.l.v. Hopman Chr. Dumoulin, die met zijn staf na vele weken van voor bereiding de jongens acht heer lijke dagen bezorgde. Zelfs 't ech te zomerweer liet dit kamp niet in de steek en al waren de eerste dagen wat somber en regenachtig de zon deed dit spoedig vergeten, toen zij de laatste 5 dagen het kamp met haar stralen ruim schoots overgoot. Hoogtepunten op dit kamp waren ongetwijfeld de hikes en dagtochten, 't groot se avondspel tegen de Lieropse boeven, de fantasierijke kamp spelen en de prettige sfeer, die aan dit kamp zeker niet Ontbrak. Iedere morgen vierde de troep in de grote kapeltent de H. Mis, op gedragen door Aalmoezenier J. Lempens, die nu juist 11 jaar aan de Andreas Zijlmans Groep ver bonden is en op gebied van kam peren heus wel doorgewinterd is. Toen de groepleider aan het slot- kampvuur Hopman Dumoulin dank bracht en met hem heel zijn staf en fourageurs, was dit zeer op zijn plaats, want een extra pluim op deze hoeden (baretten) Was hier echt wel verdiend. En natuurlijk geldt deze dank voor alle leiders en leidsters van de Andreas Zijlmans Groep, die ook dit jaar hard werkten om de ze zo mooie vorm van jeugdbewe ging in haar hoogtepunt van het jaar tot een groot succes te ma ken. En nu beginnen zij dan weer met frisse moed, om de jongens voor te bereiden op de kampen van het volgend jaar, waar de training en het gehele spel op ge richt is. Hierbij mogen wij hen natuurlijk goed succes toewen sen. GOUDEN JUBILEUM VAN DE K.N.B.B. Op 9 en 10 september a.s. zul len een aantal kampioenen 1960- 1961 van het district Waalwijk deelnemen aan de grote landelij ke jubileumwedstrijden, die door de KNBB ter gelegenheid van haar gouden jubileum te Amster dam beeft georganiseerd. Deze kampioenen zijn: J. Pelders van BVO, kampioen 5e klasse (0.501.25). Ant. Verkooijen van Nooit Volleerd, kampioen 4e klasse (1.25—2.00). F. v. d. Hoof van BSV, kampi oen 3e klasse (2.003.00). H. de Jong van Nooit Volleerd, kampioen 2e klasse (3.004.50). L. van Cromvoirt van Nooit Volleerd, kampioen le klasse (45.0—7.00). Jan Passier van Ons Genoegen, kampioen hoofdklasse (7.00 11.00). B( De wedstrijdleider de heer f d°or Pelders, zal de spelers als afjntotaa^ v vaardigde van 't districtsbestiii mers, o.m. naar Amsterdam vergezellen, n eroepen i Deze wedstrijden worden j.orv, een vijftal zalen te Amsterdt0fl t gespeeld en van elke klasse kon wandelaars er een landelijk kampioen uit: mooiste str bus. We hopen dat de Waalwijl, ving, juist se biljarters de naam van held; machtige t trict en hun stad hoog zult; voor houden en wij na at loop van d n p ze wedstrijden een landelijk kat 8 f11.' pioen kunnen begroeten. Debeke Alle deelnemers aan deze we; le prijs D strijden zijn deze twee -dagen; prijs „Er c gasten van het hoofdbestuur:; prjjs De Op de de KNBB. Voor alle leden van het distri, Waalwijk ligt de lijst van de ui! slagen van de grote loterij, a; 't gouden jubileum van de KM verbonden, ter inzage bij des; •cretaris van 't district Waalwij de heer Arn. Verhoeven, Ba Smeelelaan 61. VERKEERSONGEVALLEN lehaald ds losch; 2 e 3e pr. „De 25 km: 2 Crescem ant, Tilbi K Op de Sprangseweg had een at rijding plaats tussen een perser auto, bestuurd door C. V. uitTilli en de wielriidster C.W. uit Waals; De wielrijdster, die in zuidelijke ric ting over het rijwielpad reed, kiea; plotseling een toeval en reed weg op. De uit zuidelijke richtingi< derende V. remde krachtig, maaifc het rijwiel toch niet geheel ontwijk De wielrijdster kwam er af met enk! lichte verwondingen. Het rijwiel totaal vernield, de auto werd lichtk schadigd. - Doordat de wielrijdster A, uit Waalwijk bij de overweg aan Sprangseweg en Besoijensestraatgs voorrang verleende aan een scoote bestuurd door J. v. T. uit Spran; Capelle, ontstond een botsing, wielrijdster moest naar het zie huis worden overgebracht. - Op het Westeinde had eens keersongeval plaats, waarbij eenie keersbord sneuvelde. De uit lijke richting naderende automoü W. H. uit Waspik moest plotse! uitwijken voor de plotseling e links de rijbaan opzwenkende 12j rige wielrijder A. S. uit Waahf die in westelijke richting reed. H.k een aanrijding voorkomen botste daarbij tegen een bord op het trottoir op. GEVONDEN EN VERLOREN Gevondenhoofdddoek; up tasje met f 10; bal; lispslei uitschuif ladder; oude regenjas das; bosje ritssluitingen; zwembroe hemd en badhanddoekrood ledeit schooltas. Verloren: zwemkaart; rings? sleutelsdamesportemonnee met ill groene suède schoenen; gevloek beige linkse damesschoen; herest gen jas; badhanddoek met zwembroé bankbiljet van f 10; speelgoedje? wit babyschoentje; witte plastic cap? blauwe overall; zilveren halsketk met munt van keizer Frans portemonnee met inhoud. AGENDA Maandag en woensdag Musis Sacrum 8 uur: „De vru kwam te laat', '14 jaar. Luxor 8 uur „Winden waaiend de rotsen", 14 jaar. Woensdag Kantine Timtur 8 uur: Repetitii Waalwijks Orkest. Donderdag Raadhuis 7.30 uur Openbare raadsvergadering. LIEDERTAFEL ZONG IN ANTWERPEN De Liedertafel „Oefening en V. maak" heeft gisteren deelgew» aan het jaarlijks bestendig festival' Antwerpen. Om 9 uur vertrok het1 80 personen bestaande gezel» vanaf de Markt in Waalwijk en veerde om ca. half twaalf in werpen, waar in het Kielpark een redelijk aantal toehoorders uur werd gezongen. Vanuit Antwerpen vertrok naar Mechelen, waar de koffie'11 gebruikt en de inwendige mens" sterkt. Vandaar ging de reis sf Brussel. Nadat men hier in een t® rit de voornaamste bezienswas® heden „gedaan" had, heeft Voab 1 Zaterd le Uno-i wedstrijc zien, da aanvang uitwedst Het is wijls unl vooral c scheidsri harde, n: bal gerii naren, f werd W seerd d: vervang: Voab een voc 3-0, we werd ve prachtig stand gi Direc de Voab punt vo kenen de Uno werd ni een kw: rechtsb ongeluk deze vo actief zi waarscl ken hei penalty iets te de Voa! ren. To vergroe toen d< meend 5-1. Op invalle: goed g 5-2 bra Over harde strijd, lelijke Unr Het dag de met ee diende reservi onze ji ter vo» vooral tige d< hield f slechts ren, w hekek< man h Na i achter gehele druk, dan 6 door I Dinge en A. Een 2e, dn liet zi U» Ooi Uno v halen SET strijd, deel jonge De Bern succe schar De Ue e I

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 6