wAAlwijkse en UnqstRAAtse couraiu Gemeenteraad Dmnen KAATSHEUVEL Onderwijs vraagt om vele voorzieningen verenigingslokaal Boerenleenbank Kaatsheuvel vierde 50-jarig bestaan gebraden hanen OPGEDRAGEN Sukkel niet met je ogen, VRIJDAG 15 SEPTEMBER 1961 83e JAARGANG No. 74 van het Zuiöen Uitgever: V/aal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Contract-advertenties: speciaal tarief Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" De aandacht die werd gevraagd Voor het onderwijs, in het bijzonder voor het lager onderwijs, alsmede de voorstellen betreffende de uitbreidingsplannen, zomede de reorganisatie van de administratieve en technische diensten van de gemeente, kortom, alle agenda.punten welke woensdagavond weer aan de orde kwamen in de raad der gemeente Drumen, wijzen op de groei en uit breiding van de gemeente. Zo dienden zich ook weer 16 zelfbouwers aan. De Ned. Herv. gemeente heeft behoefte aan een verenigingslokaal en de Stichting Bejaardenzorg heeft plannen voor de bouw of herbouw Van het bestaande bejaardentehuis. ONDERWIJS Reeds bij de aanvang der vergadering, naar aanleiding van de aangeboden notu len vroeg de heer van Lammeren op zeer de aandacht voor het on- het niet katholieke, on uitvoerige wijze I derwijs, met name derwiis dat naar het zich laat aanzien, in je naaste toekomst in Drunen ook zeer jringend nodig zal zijn. In Drunen komen steeds meer gezinnen wonen die hun kin deren openbaar of christelijk onderwijs wil- |en [aten genieten, terwijl hier thans nog I zeen gelegenheid voor bestaat. Spreker vroeg B. en W. reeds nu te beginnen met jet instellen van een onderzoek of een open- I lure of prot. christelijke school in Duinen noodzakelijk is. Indien men thans hiermede zou beginnen zal het nog enkele jaren duren eer men een dergelijke school zal kunnen hebben gesticht Burgemeester Stieger wees er m dit ver band op dat naar aanleiding van voorbe sprekingen in de vorige raadsvergadering contact was tot stand gekomen met de ker keraad der Ned. Herv. gem. en de inspec teur enerzijds en de gemeente anderzijds. Bij leze besprekingen werd reeds besloten dat I door de gemeente een onderzoek zoals de beer van Lammeren vraagt, zou worden in- j gesteld, terwijl tevens reeds werd besloten, op gegevens, die door de kerkeraad der Ned. Herv, gemeente werden verstrekt, tot de stichting van een bijzondere lagere school voor de Prot. Christelijke ingezetenen over te gaan. Men hoopt per 1 sept. 1962 met deze school te kunnen starten. Gezien de sterke groei der gemeente zal bet onderwijs, waaronder ook het katholiek onderwijs, in de toekomst sterker nog dan I in het verleden, de aandacht gaan vragen. Voor de aanschaffing van meubilair en i. leermiddelen voor de meisjesschool in Els- bout vroegen B. en W. een crediet van 1 12872. -Voor de meisjesschool in Dru- tien een bedrag van f 7891. - Voor het kleuteronderwijs werd een cre- I diet gevraagd van f 40.000. Het betreft I bier het optrekken van twee noodlokalen op een terrein in uitbreidingsplan Oost, aan i de Irenestraat. Het bedoelde terrein biedt plaats voor een 6-klassige school en het is de bedoeling om dit aldaar straks ook tot een zelfstandige school te laten uitgroeien. De raad gaf hiervoor zijn goedkeuring. Door 16 personen, die met bemiddeling van de Stichting Hypotheekfonds te Eind hoven een premie-woning bouwen in het uit breidingsplan Braken West, is een verzoek ingediend om een garantie te verstrekken voor de tijdige betaling van rente en aflos sing van de door de Boerenleenbank, c.q. Ie levensverzekering Mij. Concordia te Utrecht a an hen te verstrekken geldlening onder verband van eerste hypotheek op de te bouwen woning. De raad gaf hiervoor zijn toestemming. BOUW BEJAARDENTEHUIS Op 9 juni j.l. werd in het leven geroepen de „Stichting R.K. Bejaardenzorg te Dru nen". Deze stichting heeft ten doel te voor tien in de huisvesting en de geestelijke en lichamelijke verzorging van bejaarden. Het bejaardentehuis gelegen langs de Stationsstraat voldoet in genen dele aan de huidige eisen. De stichting wil daarom óf het bestaande tehuis grondig verbouwen en uitbreiden ófwel een geheel nieuw complex bouwen. Het uit te breiden gebouw of het geheel nieuwe complex zal naar de mening van het provinciaal opbouworgaan tenmin ste een capaciteit moeten hebben van 75 bedden, exclusief die voor het verplegend personeel. f De stichting verzoekt de gemeente mede werking te verlenen door het garanderen van een bankcrediet tot een maximum van f 7.500. Dit bedrag is nl. nodig als ar chitectenhonorarium voor het maken van een ontwerp-plan, benevens voor het dekken van enige andere initiale kosten. Burgemeester Stieger gaf in dit verband bet woord aan de heer van Lammeren, die als voorzitter van de Stichting Be j aarden- verg uiteraard van dit plan een en ander af weet. De heer van Lammeren onderstreepte het joel van de stichting, een doel dat men wil bereiken door het stichten van een goed bejaardentehuis. Om evenwel daartoe te kunnen komen is het nodig dat allereerst een goed en deskundig onderzoek wordt in gesteld, waarna een plan kan worden opge haakt. De bouw van een tehuis met in denting mag geschat worden op pl.m. 1 jwljoen en de heer van Lammeren achtte et noodzakelijk, voordat men tot realisa- le van een en ander overgaat, een goede wJerantwoorde opzet te maken. "aar de stichting uiteraard nog niet jvjr geld beschikt en het hier een algemeen e«ig is, is het Tedelijk dat een beroep t gedaan op de gemeente, vandaar de "gevraagde garantie. Uitdrukkelijk stelde ,e "U van Lammeren dat bij de opzet ge- eetd wordt naar een doelmatig ingericht Uls> zonder overbodige luxe, teneinde roeren 0Stal "iet al te hoog op te Le raad gaf zijn goedkeuring. Gpm°°r^e Kerkeraad van de Hervormde n«i te drunen zijn reeds lang plan- J® beraamd om te komen tot de stichting beeft rfn i, veren'g'n8s8ebouw. Momenteel en ill 6 i ',re^en8e gemeente uitsluitend n e Beschikking over de Kerk, waar in feite dus alle bijeenkomsten moeten wor den gehouden, zowel voor de kinderen als voor de volwassenen. Het ontbreken van een daarvoor geschikte ruimte is oorzaak dat praktisch geen enkele aktiviteit kan worden ontplooid en dat geen enkele onder neming, waarvoor een enigszins behoorlijk geoutilleerde ruimte nodig is, op touw ge zet kan worden. Indien door de Kerkeraad tot de stich ting van een verenigingsgebouw zou kunnen worden overgegaan wordt de mogelijkheid geopend het jeugdwerk te activeren, dit zo wel voor de kleinere als voor de grotere jeugd. Het gebouw zal dan worden ge bruikt voor zondagschool en catechisatiege bouw, voor onderlinge bijeenkomsten en ver gaderingen, voor het houden van contact avonden met geloofsgenoten en nog voor tal van andere doeleinden. De totale stichtingskosten worden ge raamd op f 41.500. - Aan eigen middelen en te verwachten subsidie is aanwezig f 23.500. -zodat nog resteert een bedrag van f 18.000. -waarvoor de Kerkeraad een beroep doet op de gemeente. De raad ging hiermede, nadat de voor zitter een en ander nog uitvoerig had toe gelicht, accoord. Het gebouw zal worden ge plaatst achter de Ned. Herv. Kerk. UITBREIDINGSPLANNEN De besprekingen over het uitbreidings plan Vennen Oost (plan Zuid) verkeren thans in een zodanig stadium, dat het defi nitieve plan in onderdelen over enige tijd kan worden tegemoetgezien. Vooruitlopende op dit definitieve plan is door de stedebouwkundige een wijziging van het uitbreidingsplan in hoofdzaken op gemaakt. Hierbij wordt het gedeelte van de gronden ten zuiden van het Sempke thans reeds voor woningbouw bestemd. Dit plan schept voor de gemeente de mogelijkheid een begin te maken met de grondaankopen, zonder hierbij gebonden te zijn aan de land bouwprijzen waarvoor uiteraard geen gron den kunnen worden aangekocht. Voorts werd tijdens de vergadering van 29 juni j.l. officieus mededeling gedaan van het plan om de gronden gelegen tussen de Pr. Hendrikstraat en de spoorlijn, voor woningbouw te bestemmen. Door de stede- bouwkundige wordt voor dit gebied thans een plan in onderdelen (plan Noulanden) opgemaakt. De nog niet bebouwde terreinen in de uitbreidingsplannen Braken Oost en West hebben nagenoeg alle een bestemming. De realisering van plan Vennen-Oost zal nog geruimen tijd in beslag nemen. Teneinde aan eventuele aanvragen om beschikbaar stelling van bouwterreinen te kunnen vol doen is het derhalve noodzakelijk de gron den ten noorden van de Pr. Hendrikstraat op korte termijn in eigendom te verwerven. B. en W. hebben inmiddels aan de twee deskundigen, dié ook in plan Elshout en plan West hebben getaxeerd, opdracht ge geven de betreffende percelen op korte ter mijn te taxeren, terwijl in plan Vennen- Oost eveneens zo gauw mogelijk een begin met de taxatie zal worden gemaakt. Blijkens latere mededelingen is het plan Noulanden 14 ha groot en plan Zuid 60 ha. Uiteraard zal het plan Noulanden op korte termijn moeten worden gerealiseerd. De beschikbare bouwgronden in uitbrei dingsplan Oost en West zijn bijna alle reeds weg. De raad had tegen een en ander be treffende de grondaankoop door B. en W. geen bezwaren, maar zag wel gaarne de cijfers van de gedane transacties. Betref fende de taxatie-rapporten zag men gaarne twee afzonderlijke rapporten. De voorzitter was het hiermee niet eens en een besluit over dit punt werd niet direct genomen. De twee taxateurs brengen thans een geza menlijk rapport uit. REORGANISATIE In de vergadering van 24 november 1960 stelde de raad een crediet beschikbaar voor het instellen van een onderzoek naar de or ganisatie van de gemeentesecretarie. B. en W. zouden een dergelijk onderzoek eveneens gaarne willen doen instellen t.a.v. de tech nische dienst van gemeentewerken, met be trekking tot de gewenste personeelsbezet ting en werkzaamheden van deze dienst. Door de groei van de gemeente en de uitbreidingen zijn de werkzaamheden van 't technisch personeel snel toegenomen. Het onderzoek zou bij voorkeur weer kunnen worden opgedragen aan het Bureau Perso neelsbeheer en Organisatie van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten. Dit bu reau heeft de nodige ervaring ten aanzien van gemeentelijke diensten en bedrijven. De kosten worden geraamd op f 1.400. De voorzitter deelde mede dat de voor gestelde reorganisatie in de administratieve diensten, na ingewonen adviezen, reeds wor den doorgevoerd. De reorganisatie houdt in het kort in hoofdzaken dit in, dat er twee afdelingen zullen worden gesticht, n.l. 1 on derwijs en financiën en 2 dienst algemene zaken, waaronder valt o.a. bevolking, so ciale zaken enz. Tevens werd geadviseerd om voor de gemeentebedrijven een admi nistrateur aan te stellen, die dus gemeen tewerken, gasbedrijf en woningbedrijf onder zich krijgt. Voor wat betreft de personeelsbezetting werd deze voldoende geacht. De raad keur de een en ander goed. UITBREIDING RIOOLBEMA- LINGS-INSTALLATIE Door de steeds voortschrijdende uitbrei dingen van de riolering is het noodzakelijk geworden in het rioolgemaal zo spoedig mogelijk een derde pomp aan te brengen. De capaciteit van de 2 aanwezige pompen wordt door aansluiting van de riolering in plan West te klein. Bovendien zijn beide pompen teveel uren achter elkaar in wer king, hetgeen de levensduur der pompen bekort. De kosten van de derde pomp worden geraamd op f 24.000. - De heer van Lammeren vroeg of deze uit breiding wel voldoende was. Het nieuwe ge maal werkt pas 2 jaar en nu moet reeds tot uitbreiding worden overgegaan. De voorzitter deelde mede dat een en ander ernstig was onderzocht en dat het gemaal in de Stationsstraat voldoende werd geacht voor plan Oost en West. Voor wat betreft het plan Zuid zou evenwel een nieuw pompstation moeten worden opge richt. De heer de Veer vroeg nog eens speciale aandacht voor een waterzuiveringsinstalla tie. De vloeivelden waren indertijd een noodoplossing, die uiteraard goedkoper was dan een zuiveringsinstallatie, maar aan dacht hiervoor zou toch zeker niet verkeerd zijn. De voorzitter zegde dit toe en de raad gaf zijn goedkeuring voor het gevraagde crediet. WATERLEIDINGNET Door de Waterleiding-Mij. Oost-Brabant is medegedeeld, dat het mogelijk is 18 wo ningen te doen aansluiten op het waterlei dingnet in het kader van de rijkssubsidie regeling yoor onrendabele uitbreidingen. Het betreft hier 2 woningen langs de To renstraat, 14 woningen langs de Hoge Schijf, 1 woning aan de Kasteeldreef en 1 woning langs de Meerdijk (ten zuiden van de Bosscheweg). Blijkens ingesteld onderzoek, waarbij me dedeling werd gedaan van de grootte van de jaarlijkse bijdrage, zijn alle belangheb benden bereid tot aansluiting over te gaan. Voor wat betreft de tijd kon de voorzitter mededelen dat de werkzaamheden voor '61 op het programma staan. Voor 1962 staat vermoedelijk op het programma de aanslui ting van Giersbergen. De viering van het gouden jubi leum der Boerenleenbank te Kaats heuvel werd woensdagmorgen door bestuur en leden ingezet met het bijwonen van een H. Mis in de pa rochiekerk van St. Jan. Om 11 uur vond in de zaal van hotel Smit de feestvergadering plaats. De heer C. Nouwens, direc teur der bank, verwelkomde hier speciaal de heer Fleskens, de 88- jarige ere-voorzitter van de Centra le Bank te Eindhoven. Directeur Nouwens memoreerde in z'n ope ningswoord de oprichters, die had den ingezien dat organisatie en sa menwerking de opkomst van het bestaan van de boer betekende en dat daarbij een boerenleenbank noodzakelijk was. Bij de verwezen lijking van hun plannen werden zij met raad en daar bijgestaan door de toenmalige voorzitter van de Centrale Bank, Mr. Dr. L. N. Dec kers. De eerste jaren waren zeer moeilijk en. blijkens de notulen werd een verzoek om een voorschot van 80.met twee borgen door bestuur en raad van toezicht in de huiskamer van de kassier nauwkeu rig bekeken, voordat men hieraan al of niet z'n fiat gaf. Met enkele cijfers illustreerde spreker de moei lijke aanvangsperiode. Opgericht op 10 sept. 1911, werd gedurende de vier maanden van dat jaar ƒ3112.- omgezet, waarbij een winst werd gemaakt van 0.97. Aangezien het salaris van de kassier over dat tijd vak 8.33 bedroeg en dit bedrag niet voorhanden was, moest deze zorgzame functionaris tot 1912 wachten om z'n loon te ontvangen. In 1912 steeg de omzet reeds tot 30.000.maar er was een verlies van 8.17, welke in 1913 zelfs op liep tot 31.87. In 1915 en 1916 ste gen de omzetten en boekte men winsten van 30.en 50.De verliezen of geringe winsten waren niet het gevolg van het salaris van de kassier, die voor al z'n kopzor gen slechts 50.per.jaar tou cheerde. Overigens vertoonden in de laatste jaren van de eerste wereld oorlog de omzetten een sterke stij ging, zodat in 1920 reeds 800.000.- werd bereikt. De slechte dertiger jaren vertoonden weer een daling, welke tot 1940 aanhield. Dan kwam weer een opleving tengevolge van de tweede wereldoorlog, hetgeen in 1950 resulteerde in een omzet van 3% millioen en vijf jaren later werd reeds de 10 millioen benaderd. Intussen werd het duidelijk dat deze sterke stijging en de proviso rische kantoorruimte van de kassier een betere en doelmatigere huisves ting noodzakelijk maakten. Nadat van de zijde der directie en inspectie der C.C.B. hierop her haaldelijk was aangedrongen, wer den in 1955 de plannen gemaakt en kon in 1958 't nieuwe bankgebouw worden geopend. Mede hierdoor vonden van nu af ook steeds meer middenstanders en arbeiders hun weg naar de boerenleenbank, zodat 1960 een omzet van 25 millioen aan wees en het lopende jaar de 30 mil lioen bereikt zal worden. Had de kassier in 1912 400 dgg- boekposten, in 1960 waren er 14000. In 1912 werd 3000aan spaargel den toevertrouwd en in 1960 3 Vz millioen. De heer Nouwens besloot z'n toe spraak met de namen van de op richters en de voornaamste functio narissen te memoreren en deze te danken voor hun werk, terwijl hij de leden en de spaarders dankte voor hun vertrouwen in de bank. Vanaf de oprichting zijn nog steeds lid de heren Jos. Smulders, J. Hees been en C. v. Wezel. De heer Fleskens wees in z'n toe spraak op het grote sociale gevoel van de oprichters, die eigenbelang wisten uit te schakelen en een grote verantwoording op zich namen. „Wij moeten deze mannen dankbaar zijn en hun nagedachtenis in hoge ere houden". Thans deed hij een be roep op de jongeren, om de organi satie te steunen en te verdedigen. Hij feliciteerde bestuur en leden van de bank, die hun dienende taak met lof en eer hebben vervuld door 50 jaren aan spaarders gelegenheid te hebben gegeven om hun geld op degelijke wijze te beleggen, en cre- dieten hebben verschaft voor de stichting of instandhouding van be drijven. Er is daarmee een solidari teitsgevoel gekweekt, dat van grote betekenis is in deze tijd van span ning. Hij riep allen op de komende strijd met Godsvertrouwen en blij moedigheid te vervullen, achter de organisatie te staan en de bank eensgezind te blijven steunen. Eén in denken, werken, streven en in gebed om God te danken voor het geen bereikt is en ook voor de toe komst. Hierna voerden nog diverse spre kers het woord. Wethouder Broe ders feliciteerde namens het ge meentebestuur en wees op het be lang van de bank voor de gemeente. De heer v. d. Loo bood als voorzit ter gelukwensen van de boeren leenbank te Loon op Zand aan. De heer Vonken, directeur van de zui velfabriek te Dongen, kon met ge noegen spreken over de vlotte be talingen via de bank en wenste haar nog verdere groei en bloei. Wegens enorm succes dagelijks vers Ook aan huis te bezorgen. CAFÉ-RESTAURANT P. VAN DUN Gasthuisstraat 2, Kaatsheuvel Telefoon 2581 Notaris Waverijn uit Capelle had bijzondere waardering en veel lof voor kassier C. v. Rooij, gezien de wijze waarop deze de belangen van de bank en haar leden wist te be hartigen. De heer Zoon bood namens nota ris v. Ham te Kaatsheuvel geluk wensen aan. Pastoor v. d. Spijker schilderde de gemoedelijke sfeer waarin de za ken werden behandeld, zodat hij zich als geestelijk adviseur kon be palen tot toezien en luisteren. Be stuur en kassier hebben het ver trouwen en hij ziet de toekomst hoopvol in. De heer C. Wouters, ambtenaar voorlichtingsdienst, dankte namens de jonge boeren voor de steun bij diverse evenementen, welke deze organiseerden. Tenslotte feliciteerde de heer Jac. Stokkermans, voorzitter van de K.A.B., namens deze organisatie en dankte voor de samenwerking. „Houdt de cijfers van de Boeren- i leenbank in de gaten", was een ad vies dat in het Ontwikkelings-insti- tuut voor de K.A.B., waarin ook 't bankwezen in ons land werd behan deld, gegeven werd. Hij meende hiermee het solide karakter van de boerenleenbank voldoende geïllus treerd te hebben. Met een dankwoord van de heer Nouwens tot de diverse sprekers, werd deze feestvergadering beslo ten. 's Avonds zaten bestuur en leden met hun echtgenoten (450 perso nen) aan een welvoorziene Brabant se koffietafel, waarna deze feestdag werd besloten met een cabaret-pro gramma door het gezelschap Nico Schoolenberg. ONZE OUDJES GAAN NAAR ANTWERPEN Het oorspronkelijke plan van het comité voor de Ouden van Dagen om dit jaar een reisje naar Antwer pen te maken, zal doorgang vinden. Het is mogelijk gebleken, met me dewerking van de grensautoriteiten, om een dagje in België te vertoeven zonder dat de reizigers in het bezit zijn van een paspoort of toeristen- kaart. De formaliteiten hiervoor te vervullen zijn niet te omslachtig en kunnen dezer dagen afgewerkt wor den. Het comité heeft in deze laatste dagen nog heel wat werk te verzet ten, doch zoals steeds, ieder heeft zijn taak en allen vervullen hun taak met toewijding en zorg. Niet 't minst daarvan de medewerkende groep jongedames, die de niet be nijdenswaardige taak op zich heb ben genomen om een huis-aan-huis- bezoek te doen om de nodige gelden bijeen te krijgen. Wij schreven het al eens eerder dat de kosten niet gering zijn. Een kleine 2000.is met het reisje gemoeid, en dit bedrag moet bijeen komen uit vrijwillige giften, daar 't comité geen enkele andere bron van inkomsten heeft. Het blijft hier bij rekenen op de autobezitters, die dit jaar hun wagen niet beschikbaar behoeven te stellen, daar de reis ge heel met autobussen geschiedt, waardoor echter de kosten van ver voer aanmerkelijk hoger komen te liggen. Dit meerdere meent het co mité te mogen verwachten van de autobezitters, die anders hun wagen beschikbaar stellen en nu hun auto vrij kunnen houden voor eigen ge bruik. Het programma van de dag is vastgesteld op a.s. dinsdag. Om 11 uur komen de vijf bussen in Kaats heuvel aan en elke bus haalt op de punten, die daarvoor per kaart aan de medereizigers zijn aangegeven, op. Vanaf de Markt wordt dan om streeks half 12 gestart. Over Til burg, Breda, Zundert, wordt in Wuestwezel de grens gepasseerd, om rechtstreeks naar Antwerpen door te rijden, waar eerst een tocht door de stad wordt gemaakt. Elke bus heeft een der comité-leden als geleider, die de „oudjes", aan de hand van een korte uiteenzetting, op het vele moois van de stad zal wij zen. De rondtocht eindigt aan de Schelde, waar overgestapt wordt op een afgehuurde salonboot van de „Frandria", om een gezellig tochtje over de Schelde te maken. De bus sen blijven aan het „Steen" klaar staan om dan het gezelschap te brengen naar het parochie-centrum O.L. Vrouw Boodschap in de Cana- da-iaan bij Merksem, een gelegen heid, die geheel Nederland benijden mag. Daar is het comité klaargeko men met een koffietafel in een der vele feestzalen die dit gebouw rijk is. Waar het comité niet over zóveel geld beschikt dat het de deelnemers tweemaal een maaltijd kan aanbie den, wordt verwacht dat de deel- I nemers vóór de reis nog iets gebrui ken. Wel zal worden gezorgd voor een lekker en hartig hapje onder weg of op de boot. Om ongeveer 5 uur wordt de terugreis aanvaard, en waar België droog ligt en onze „oudjes" toch gaarne een klein bor reltje drinken, wordt op Hollandse grond in de „Krabbenbossen" en „de Congo" voor Breda nog even afgestapt. De stemming, die nu een maal aan ons „Oudjestochtje" vast zit, zal daar zeker niet onder lij den. Het is de bedoeling om in het begin van de avond weer in Kaats heuvel te arriveren en de reizigers worden op dezelfde plaatsen afge zet, waar ze 's morgens zijn opge haald. Het bouwen van een woonhuis voor de heer J. v. Seters aan de Hoge Steenweg te Loon op Zand, onder architectuur van Hub. Prins, is opgedragen aan de Fa. L. van Geel te Kaatsheuvel. Het bouwen van een fabrieks hal voor de N.V. Schoenfabriek Na- polino aan de Gasthuisstraat alhier, onder architectuur van Hub. Prins, is uit de hand opgedragen aan de aannemersfirma Gebr. Mutsaers te Loon op Zand. GEGUND Het bouwen van een woonhuis voor de heer J. v. Beek alhier, on der architectuur van Hub. Prins, is bij onderhandse aanbesteding ge gund aan de firma G. den Teuling alhier, terwijl het bouwen van 30 woningwetwoningen te Kaatsheuvel voor de gemeente Loon op Zand, onder architectuur van Hub. Prins, is gegund aan het aannemersbedrijf Gebr. v. d. Ven te Tilburg. want uw ogen zijn uw kostbaarste bezit. Vraag advies aan uw oogarts en laat de vakman voor uw bril zorgen, in een montuur naar uw keuze en smaak. Uw vakman is P. v. ROOIJ-DE BROUWER Gasthuisstraat 48 - Tel. 2187 Kaatsheuvel DOKTERSDIENST Komend weekend zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waargenomen door dr. R. Raaymaakers, Hoofdstr. 68a, Kaatsheuvel, tel. 04167 - 2050. Zaterdag en zondag zal de prak tijk van dr. K. van Tuijn te Kaatsheu vel worden waargenomen door dr. H. Winkelman, Kerkstraat 99, Sprang, tel. 04167 - 2350. VOLKSUNIVERSITEIT Nadat zondag j.l. van de kansel reeds de aandacht op bovenstaande instelling is gevestigd, willen wij nog de aandacht vestigen op het volgen de. In tegenstelling met de aankondi ging op de verspreide affiches, zijn formulieren voor aanmelding ver krijgbaar niet bij alle winkeliers, doch enkel bij de winkeliers J. Kemmeren, Hoofdstr. 67, G. van Oosterhout, Berndijksestr. 98a en J. van Aarden, van Heeswijkstr. 44. Nadere inlich tingen worden desgevraagd gaarne verstrekt op het secretariaat, Juliana- straat 29. TAFELTENNISTOURNOOI NVR. Ufi .ti De tafeltennisvereniging N.V.R. organiseert op zondag 1 oktober weer haar groot jaarlijks tournooi. In ver band met de inschrijvingstermijn, wel ke op maandag 18 sept. onherroepe lijk sluit en bij M. Hoevenaar, Mgr. Völkerstraat 122 moeten worden in gediend, maken we van dit jaarlijkse evenement voorlopig melding. Vol gende keer komen we hierop uitvoe riger terug.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 13