VLIJMEN b: I <zöameókleding Hit ifo Lang Waalwijk herbergt ruim vier duizend muizen in „Muizenstad" Rijen Landbouw DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 15 SEPT. 1961 .er uitgebreid .rs. de Vries be- racht een middel- Jiool te stichten. kwam in mei af en ptember gereed zijn! nen weet dat er in dat redesjaar leerkrachten .idoende schoolruimte te v.. waren, begrijpt men ook welh. een enorm karwei het in het leven roepen van deze m.m.s. ge weest moet zijn. Men heeft zich in het begin dan ook op alle mo gelijke manieren moeten behel pen. VELE ACTIVITEITEN De ingebruikneming van het nieuwe schoolgebouw voor de in middels tot lyceum uitgegroeide handelsschool heeft drs. de Vries niet meer als directeur mogen beleven. In 1351 legde hij zijn functie neer, terwijl het dr. Mol- lercollege eerst in 1954 werd geo- end. Wel heeft drs. de Vries een elangrijk aandeel gehad in de voorbereidende werkzaamheden. „Met het plaatselijk bestuur van het middelbaar onderwijs heb ik altijd in de beste harmonie en op de meest prettige wijze samenge werkt, alsmede met de leden van het kerk-schoolbestuur in de pa rochie St. Jan", aldus drs. de Vries. En met dit laatste komen we dan weer op andere activiteiten van drs. de Vries, die na 't over lijden van de heer van Dooren-de Greeff het secretariaat op zich nam van de twee Broederscholen A en B. Daarnaast vervult hij het ambt van secretaris van de Zus terschool, van de kleuterschool in de par. St. Jan en van de meisjes ulo „Maria Koningin". Ook heeft drs. de Vries aandeel gehad in de stichting van de r.k. Huishoud en Industrieschool in 1936 en in de oprichting van een r.k. b.l.o.- school in datzelfde jaar. Al deze activiteiten lieten toch nog ruimr te voor de functie van kerkmees ter, welke drs. dc Vries al meer dan een kwart eeuw vervult en die in 1941 nog werd uitgebreid met de functie van secretaris van het kerkbestuur der parochie St. Jan. Bovendien is drs. de Vries nog regent van het St. Nicolaas- ziekenhuis. Drs. de Vries heeft tevens een actief aandeel gehad in de oprichting van de handels avondschool in Waalwijk. Hem werd de directeursfunctie van de ze school aangeboden, maar we gens een overbezet zijn moest drs. de Vries hiervoor bedanken. Wel heeft hij ook aan deze school les sen gegeven. Naast zijn grote werkzaamheid op het gehied van het onderwijs heeft drs. de Vries toch ook altijd nog tijd kunnen vinden voor een grote belangstelling voor het werk van de Kamer van Koop handel, met name voor de water staatkundige problemen welke er in het district van de Kamer la gen. Deze belangstelling voor het wel en wee van de gemeenschap heeft geresulteerd in het voorzit terschap van een commissie wel ke in 1934 een rapport uitbracht met betrekking tot de waterstaat kundige toestand in het district van de Kamer van Koophandel voor Noordelijk Nrd.-Brabant en in het samenstellen van een aan tal voortreffelijke kaarten met betrekking tot deze waterstaat kundige toestand. KING-ATLAS Ook al heeft drs. de Vries zich dan ook uit het onderwijs terug getrokken, de liefde voor het vak is onverflauwd blijven voortbe staan en komt tot uitdrukking in zijn voortreffelijk werk aan de Iving-atlasseneen atlas van Ne derland en een wereld-atlas, wel ke laatste onlangs in de zevende druk verscheen (le druk in 1959). Beide atlassen munten uit door hun overzichtelijke samen stelling, door de volledigheid wel ke in de beperking is bereikt, door leesbaarheid en de estheti sche kleurencombinaties. Het feit dat deze atlassen telkenmale een enthousiast onthaal vinden, mag het bewijs zijn, dat zij een waar devolle studiegids en een rijke informatiebron voor school en leven zijn. In de 7e druk van de wereldatlas is het aantal kaarten van 51 op 59 gebracht, waarmee deze atlas weer belangrijk aan waarde heeft gewonnen. Hij is verkrijgbaar bij de King-fabrie- ken tegen de wel zeer lage prijs van 3.95. Het is dus allesbehalve een le vensavond in ledigheid, welke de heer drs. de Vries doorbrengt. Hij is een voortzetting van een le ven dat als motto zou kunnen dragen „Repos Ailleurs" en dat reeds grote erkenning en waar dering heeft gevonden in een tweetal bijzondere onderscheidin gen: Officier in de orde van Oranje Nassau (ter gelegenheid van net 50-jarig onderwijs-jubi- leum) en Ridder in de orde van St. Gregorius (voor grote ver diensten in kerkelijk-maatschap- pelijke functies). Gaarne wensen wij drs. de Vries geluk met zijn 75ste ver jaardag en wensen hem en zijn echtgenote nog vele gelukkige en werkzame jaren toe. Van donderdag 14 tot en met zondag 17 september zal op de rolsehaatsbaan naast het Gem. Badhuis aan de Bernhardstraat in een kleurige tent een complete muizenstad te zien zfjn. Deze muizenstad met ruim vierduizend „burgers" is gehuisvest in een tent van pl.m. 100 m2 en is het trotse bezit van de heer Her man de Man uit Scheveningen. De heer de Man, een goedmoe dige vijfenzestiger, mag zich dan ook de „vader" noemen van het grootste gezin van Nederland. Niettemin besteedt hjj aan ieder „kind" afzonderlijk de grootst mogelijke zorg en met enthousiasme en kennis van zaken vertelt hij zonder ophou den over zijn stad, in Amsterdamse stijl opgetrokken. Op de foto een typisch onderdeel van „muizenstad". De gracht met ophaalbrug en de hoge geveltjes kenmerken wel zeer duidelijk een Amsterdamse sfeer. Door de smalle straatjes krioelen de snoezige muisjes, die naar het cafetaria op de hoek van de straat gaan of een bezoekje aan de muizenspeeltuin brengen, om er de gekste capriolen en buitelingen te maken. VAN LIEFHEBBERIJ TOT BUSINESS Het is al lang geleden, dat de heer Herman de Man zijn gene genheid tot de muizen van hobby in zaken omzette. Voor de mui zen is er uiteraard weinig veran derd. Ze zijn er eerder beter op geworden, daar de Man nu al zijn tijd besteedt aan zijn bonte ver zameling muizen. Hij heeft ze in alle soorten, bonte muizen, gele muizen enz. In totaal een dikke 30 verschillende kleuren, waar mede hij reeds fraaie successen op diverse tentoonstellingen wist te boeken. In de tent zelf zijn in totaal ongeveer negenhonderd muizen opgesteld. Vijfhonderd daarvan leven als gegoede burgers onder elkaar in het stadje, terwijl de overige vierhonderd staan geëx poseerd langs de kanten. Als men de heer de Man, in Tiel geboren en reeds lange tijd in Scheveningen woonachtig, ziet dan verbaast het des te meer, dat zulk een grote, gezette man zulk een tedere liefde heeft voor die kleine muizen met hun felle kraaloogjes. Zoals een moeder haar kinderen behandelt, zo ver troetelt Herman de Man zijn mui zen. Uiteraard heeft de dressuur veel tijd en moeite gekost en ook veeT geld, maar wie zich de moei te getroost een kijkje te gaan ne men in die fraai beschilderde tent zal onmiddellijk tot de overtui ging komen, dat de Man een at tractief en leuk evenement heeft weten te scheppen voor jong en oud. TOERNEE DOOR BELGIË Voor de eerste maal in het be staan van Muizenstad zal men een toernee door het buitenland gaan maken. Na maanden door het eigen land van standplaats naar standplaats te zijn getrok ken in een woonwagen met aan hangwagen en zonder twijfel met de nodige successen en belang stelling van de zijde van het pu bliek en niet in het allerminst van de joers (zelfs de televisie en het filmjournaal hebben Herman de Man, zijn vrouw en medewer ker, niet met rust gelaten), zal binnenkort naar België worden getrokken. Waalwijk is de laatste aanlegplaats op vaderlandse bo dem. Wij wensen Herman de Man gaarne veel succes toe op zijn rondtocht door het land van onze zuiderburen. Voor verdere bijzonderheden omtrent deze unieke expositie verwijzen wij gaarne naar de ad vertentie elders in dit blad. Voor exclusieve TILBURG Spoorlaan 106 Pelterijen en Modes Haarsteeg Aan dat gemartel met brandend maagzuur moet U 'n einde maken. Kennies nemsn! CARAVELLE STORT NEER BIJ RABAT: 77 DODEN Met het vliegveld Rabat in zicht is dinsdagavond een Caravelle van de Air France tegen een heuvel gevlo gen en brandend neergestort in een ravijn. Van de 71 passagiers - 64 volwassenen en 7 kinderen - en 6 bemanningsleden die aan boord wa ren heeft niemand de ramp overleefd. Het drama met het straalvliegtuig Caravelle was de tweede grote vlieg ramp in drie dagen. Zondagmorgen in alle vroegte stortte een DC-6 in de rivier de Shannon. Bij deze vliegramp kwamen 83 mensen om het leven. SENAAT AANVAARDT TOTO Op prijzen boven 1000 gulden 15 pCt. loterijbelasting Nederland krijgt eindelijk zijn wet telijk geregelde voetbaltoto. De Eerste Kamer heeft dinsdag het re geringsvoorstel - om de wet aan te passen aan de gegroeide toto-prak tijk, maar dan de prijzen te binden aan een maximum van 50.000 gul den, schoon in geld uit te betalen - goedgekeurd met 46 tegen 14 stem men. Tien( van de 23) socialisten, drie (van de acht) anti-revolutionairen en de communist Haken waren tegen. Het voorstel o m de loterijbelasting van 15 pet. te gaan heffen groter dan duizend gulden, prijzen dan buiten de loonbeli houden, werd met algemene aangenomen. Een aantal leden van de Nitt- Guinea-raad volgde op de tribune; laatste episode van het langdrad totofeuilleton, dat de Nederlandse- litiek jaren heeft bezig gehouden.1, vrezen valt dat in 1964 een twee deel verschijnt, want de regeling," ke nu is goedgekeurd geldt slechts: 1 januari 1965. ECHTPAAR „BORGERS" IN BRUSSEL GEPAKT De voortvluchtige assistent-toe houder Wouter E., die begin ai bij zijn werkgever in Amsterdam duizend gulden verduisterde, is Brussel aangehouden. Ook de eet genote van de 40-jarige E. is resteerd. Van de buit is 18.00. den teruggevonden. Het echtpaart jarenlang onder de valse naam gers leefde, zal zo spoedig naar Amsterdam worden bracht. Daar hunkeren recherche naar een onderhoud om een gr aantal raadsels op te helderen MOORD EN ZELFMOORD IN DELFT In Delft zijn dinsdagmiddag in te kleine woning, staande aan een steeg, je dat op het Oosteinde uitkom twee mensen levenloos aangetroffa De door buren gewaarschuwde tie vond in de keuken het liet van de 32-jarige J. H. van R. en op zolder het lichaam van de 30-jarige gehuwde vrouw B. B., die gescheidet leeft van haar man en kinderen e samenwoonde met Van R. In het Oude en Nieuwe Gasthui werd door dr. J. Zeldenrust van te gerechtelijk laboratorium sectie op lijken verricht. Hierbij bleek, daté vrouw, na ernstig te zijn mishandel! door wurging om het leven is gekt men en de man door gasverstikkin. Ofschoon de man en de vrouw zot dagavond samen tot half twee nachts bij kennissen op visite u ren geweest en er toen volgens ver- klaringen geen enkel conflict was gt weest, neemt de politie aan dat ei k hun thuiskomst ruzie is ontstaat waarna de man de vrouw van het 1: ven heeft beroofd en daarna zeil moord heeft gepleegd. VERDUISTERING VAN 37.000 GULDEN Bonnen voor gefingeerde te ranties van vaten hebben de# jarige directeur van een Rotter damse oliehandel, J. v. R., in dra jaar tijds een extra inkomen ge geven van 37.000 gulden. Van R. speelde het lucratieve spel samen met de 44-jarige fir mant van een vatenhandel Hi- die zegt alleen procentengeld Ir hebben ontvangen. De firmant schreef de bonnen uit, dieVanü in de administratie van zijn zaal liet verwerken. Het geld werd daarna dooré oliehandel gegireerd en door if vatenfirma vervolgens terugge stort aan de directeur. Het gin: veelal om posten van 500 tot 10# gulden. Van R. heeft van hetgell een prettig leventje geleid. De zaak kwam aan het licht, toen de accountant van de oliehandel zich verwonderde over de hoge vatenrekeningen. BESCHERMING TEGEN KRAAIEVRAAT In het najaar vliegen grote groe pen kraaien rond op zoek naar voel sel. De natuur heeft hun dan niel veel te bieden. Waar zij zich normaal mee voeden is dan schaars. Zo koml het dat het pas ingezaaide koren in if herfst en winter extra veel te lijd® heeft van de vogels. De troepen kraaien storten zich 0[ de akkers en pikken de zaden ei kiemplantjes op. Zij berokkenen if boer enorme schade en overlast. Geen wonder dus, dat alle mogelijk middelen worden geprobeerd om it vogels te verjagen. Vogelverschrik kers en lawaai hebben na korte tiji geen uitwerking meer. De vogels ra ken eraan gewend en laten zich niet meer verjagen. De moeilijkheid is om de vogels weg te krijgen zonder ze te doden Want al pikken zij de zaden op, ze eten toch ook wel muizen, insekten en ander ongedierte, dus nut hebben ze ook. Dit moeilijke probleem werd opge lost door de Bayer-fabrieken. Daar vond men een middel uit dal de kraaien de smaak voor de zaden beneemt. Dit middel heet Morkit. Het is volkomen onschadelijk, voor andere dieren. Samen met lei ontsmettingsmiddel of afzonderlijk als het zaad al ontsmet is, wordt Mor- kit door het zaad gemengd. Als d' kraaien het behandelde zaad oppik' ken worden zij snel misselijk en spu wen alles weer uit. Zij komen nft gauw terug als zij eenmaal deze nan ervaring hebben opgedaan. Telefoon 0 4250-26785 BENOEMD De heer C. van Beers is met ingang van 18 september benoemd tot leraar schilderen aan de RKLTS te Venraay. WIELRENNEN Zondag 17 september neemt de Vlijmen - se wielrenner B. v. d. Ven deel aan een amateurwedstrijd in Duitsland; dit wordt zijn laatste wedstrijd als amateur. Laten we hopen dat het een waardig slot zal zijn. Ronde van St. Michiels Gestel. Zondag 17 sept. ronde van St. Michiels- Gestel. De wielerclub de Zwaluw neemt er aan deel, met nieuwelingen vooral. Doe uw best; de eerste vier plaatsen als in Vlijmen is niet nodig, maar de eerste plaats zou al mooi zijn. VOETBAL Vlijmense Boys - RKDVC. Zondag 17 sept. spélen de Boys haar eerste thuiswedstrijd tegen RKDVC Drunen. Als men de wedstrijden van zondag neemt is het spoedig uitgemaakt. Druilen wint, want die startte tegen Baardwijk met een mooie overwinning en Vlijmen verloor met flinke cijfers van RKSVA Schijndel. Daar Vlijmen wat goed te maken heeft, zal het zondag beslist wel een spannende wedstrijd worden, temeer daar Drunen in Vlijmen niet makkelijk tot een overwinning kan komen. Boys, doe zondag allen uw uiterste best en laat uw aanhang maar eens juichen. Sup porters, zondag allen present om uw favo rieten aan te moedigen en er is vecjl kans dat de puntjes in Vlijmen blijven. Boys succes. TEG 3 - Vlijmense Boys 2 Zondag 17 sept. spelen de Vlijmense Boys 2 een zware uitwedstrijd tegen TEG uit Geldermalsen. Dit wordt een spannende strijd, want TEG, die verleden jaar enkele malen een protest indiende om Vlijmen 2 het kampioenschap te ontnemen, zal zondag stevig aanpakken om door een overwinning op Vlijmen meer kans te maken. Of Vlij men 2 deze opgaaf zal kunnen weerstaan is moeilijk te voorspellen; alleen wij zijn be nieuwd naar de uitslag. Vlijmen 3 - RKDVC Deze wedstrijd zal het eveneens aan spanning niet ontbreken; twee tegenstanders die tot de laatste minuut strijden om de puntjes. Op eigen terrein zou Vlijmen kun nen zegevieren. RKJVV 3 - Vlijmense Boys 4. De jeugd van Vlijmen gaat een zware uitwedstrijd tegemoet; een gelijk spel zou al niet slecht genoemd kunnen worden. Vlijmense Boys 5 - Heivoort 3. De kampioenen van verleden jaar willen de competitie zeker weer goed inzetten. Daarom zal Heivoort 3 wel het kind van de rekening worden. Boys alle succes. P.V. DE ZWALUW Zondag j.l. hield de P.V. De Zwaluw een wedvlucht vanuit Parkestone Engeland. Los 8 uur, eerste duif 11-49-16, laatste prijs winnende duif 12-22-18. Uitslag als volgt: P. Diepstraten 1, 11; P Vermeulen 2; J v Engelen 3; H de Laat-Parijs 4; M Li- bregts 5; J ICiviets 6; H v.Beijnen 7; C v Helvoirt 8; Jos Kuijs 9, J v d Dungen 10. Wedvlucht zondag j.l. vanuit Neufvilles; los 8.15 uur, eerste duif 9-57-33, laatste prijswinnende duif 10 uur. Uitslag als volgt: W Strengers 1, 27, 31; M Nicols 2, 12; H v d Wie! 3, 6, 10, 23; Jo v d Heuvel 4, 15, 16, 19, 25, 26; H Zeeuwen 5; Jos Kuijs 7, 9, 11, 14, 30; Jan de Vaan 8, 17, 18, 29; J Oosterwaal 13; J v d Dungen 20; J v En gelen 21; M Libregts 22; C de Ronde 28; Gvd Wiel 32. Zondag 17 sept. a.s. wedvlucht vanuit St. Ghislain België. Inkorven zaterdagmiddag van 15 tot 16 uur. GOUDEN BRUILOFT In verband met de te vieren gouden brui loft van het echtpaar W. van Gurp-v. d. Lee, kwam de buurtschap maandagavond iri café W. v. d. Loo in vergadering bijeen. De opkomst voor deze eerste bijeenkomst was vrij goed te noemen, wat vooral z'n oorzaak vindt in het feit dat het vieren van een gouden bruiloft nog steeds in het mid delpunt van alle festiviteiten staat. Als voornaamste punt stond op de agen- dat het kiezen van een bestuur dat zich met de organisatie verder zal belasten.. Meteen werd hiertoe overgegaan en gekozen wer den de heren Jan de Laat, Piet Koks, Tini de Vaan en Huub van Oyen en de dames Han Achten, Nel van Heijst en Diny van Hooff. Er werd een wekelijkse bijdrage vastgesteld en het bestuur zal nog deze week via een huis aan huis bezoek ieder een in de gelegenheid stellen aan de vie ring mee te doen. Er behoeft niet aan te worden getwijfeld of de 30e nov. zal voor dit sympathieke gouden paar tot een onver getelijke dag worden gemaakt. SUPPORTERSCLUB Enkele Haarsteegse jongelui die de wie lersport een warm hart toedragen en voor al meeleven met de prestaties van onze plaatselijke wielrenners, hebben het plan opgevat om te komen tot oprichting van een supportersclub. Het doel van deze club is om door gezamenlijke financiële steun de renners vooruit te helpen en om het hun mogelijk te maken dat zij steeds over prima materiaal kunnen beschikken. In het voorbije weekend heeft in café J. van Oyen reeds een oriënterende bespre king plaats gehad en verschillende aanwe zigen gaven zich als lid op. Om tot algehe le oprichting en tot verkiezing van een de finitief bestuur te komen zal er zondag a.s. na de Hoogmis in café J. van Oyen weer een vergadering worden belegd en zij die interesse hebben zich hierbij aan te sluiten worden verzocht ter vergadering aanwezig te willen zijn. VERERENDE UITNODIGING Dat de prestaties van onze plaatselijke wielrenner Wim van Heijst de volle aan dacht hebben van het hoofdbestuur van de KNWU, moge blijken uit de vererende uit nodiging die hem enkele weken geleden bereikte om met vijf andere Nederlandse amateur-wielrenners deel te willen nemen aan een driedaagse etappe-wedstrijd in Oost-Duitsland. Aan deze koers die is ge- titel de „Vredeskoers" zijn naast Wim v. Heijst nog uitgenodigd G. Hairwassr uit Den Dungen, A. Mertens Tilburg, A. van Til burg, G. Jochems en K. v. Amsterdam. De start van deze koers, die wordt ge organiseerd door de Oost-Duitse wielerbond vindt plaats te Sebnietz op 27 sept. a.s. Dat Wim van Heijst, die wij vanaf deze plaats reeds veel succes toewensen, in het eerste seizoen dat hij als amateur uitkomt heel wat heeft weten te presteren, moge blijken uit het feit dat hij in totaal aan 26 belangrijke wedstrijden, waaronder enkele klassieken, heeft deelgenomen, slechts drie keer wegens pech is uitgevallen en 17 maal bij de eerste 10 is geëindigd. En vandaag ermee beginnen. Dan geen zorg meer over pijnen door overtollig maagzuur. U blust die brand met Rennies prompt. Makkelijk in te nemen en nog smakelijk óók. Vraag ze bij Uw apotheker of drogist. Beschikte hij inderdaad over een scherpe eindsprint dan zouden overwinningen niet zijn uitgebleven. Ook in de ronde van Vlij men, die verleden zondag plaats had was hij vaak de grote animator; jammer was het daarom dat hij in de laatste ronde ten val kwam, wat hem een ereplaats kostte. Bij de nieuwelingen was het onze dorps genoot Jo van Heeswijk, die eveneens van zich deed spreken; enkele ronden voor het einde wist hij met nog twee anderen te ont snappen en de verkregen voorsprong tot het einde toe te handhaven. In de eind sprint werd hij door zijn twee rivalen ge klopt, maar bezette toch nog een eervolle derde plaats. HAARSTEEG 2 - T.G.G. 2 7-4 De reserves van Haarsteeg hebben de competitie uitstekend ingezet en stuurden het 2e elftal van TGG uit 's-Bosch met een 7-4 nederlaag naar huis. Onder ideale weersomstandigheden werd gestart en al direct ging de thuisclub in 't offensief. AI spoedig moest de TGG-doelman capituleren voor een hard schot van H. van Oosterhout. Maar toch toonden de Bosschenaren wel te kunnen voetballen en vrij kort na 't ont staan van het eerste doelpunt maakte de TGG-midvoor gelijk, 1-1. Maar linksbui ten Harry Beaard, die uitstekend op dreef was, zorgde er weer voor dat Haarsteeg op 2-1 kwam te staan. Weer moest de thuis club de kracht van TGG ervaren en ach tereenvolgens werd het 2 - 2, 2 - 3 en 2 - 4, dat vonden de gastheren toch wel wat te erg en vlak voor rust slaagde midvoor Peu len er in de achterstand tot 3-4 te ver kleinen. Na de hervatting was het alles Haarsteeg wat de klok sloeg; eerst was het rechtsbuiten v. d. Heijden, die met een zuiver gericht schot de partijen op gelijke voet bracht, 4-4. Uit een aan Haarsteeg toegekende strafschop was het Willy van Oyen die de stand op 5 - 4 bracht In de resterende tijd was het weer midvoor Peulen die er eerst 6 - 4 en later 7-4 van maakte, waarmede ook het einde kwam. Programma voor a.s. zondag. Twee jaar achtereen is Haarsteeg er in geslaagd de eerste competitiewedstrijd royaal te winnen en de tweede gelijk te spelen. Telkens een uitstekende start door uit twee wedstrijden drie punten te halen. Dit jaar is het niet zo goed gegaan en de eerste wedstrijd eindigde in een nederlaag, geen goed begin dus, maar de competitie is pas van start gegaan en er is dus nog van alles mogelijk. Mogelijk krijgen de Haarsteegse voetbal lers de gelegenheid zich te rehabiliteren, nu Zaltbommel alhier op bezoek komt. De ze Gelderse club heeft één seizoen in de onderafdeling doorgebracht en het is toch wel een bewijs van haar kracht dat nu weer de 4e klasse kon worden bereikt. Zaltbommel is in het verleden voor Haar steeg steeds een grote struikelblok geble ken en met dit alles voor ogen, zullen de spelers er goed aan doen om van meet af aan in het offensief te gaan en te trachten door hard werken tot winst te komen. Als de spelers voor ogen houden dat dan alleen de kans bestaat dat de punten thuis kunnen blijven, kan daarnaast voor het publiek nog een spannende partij voetbal worden ver wacht. Het 2e elftal gaat naar Kerkdriel, om daar de strijd aan te binden tegen de reserves van DSC. Het 3e elftal ontvangt thuis OVH 3 en het 4e elftal is te gast bij Nieuwkuijk 2. GROOT FEEST IN RIJEN J. L. Theeuwes ridder in de orde van St. Sylvester Directie werknemers en gepensioneerden van de N.V. v. d. Heuvels Steenfabrieken te Rijen, hebben zaterdag een feest gevierd wat hen nog lang zal heugen. Voor de feest dag, die eerder vanwege droevige omstan digheden moest worden uitgesteld, was dan ook alle reden. Men herdacht het feit, dat de heer J. L. Theeuwes 25 jaren directeur was, het oud-kamerlid de heer A. N. Fles- kens 40 jaar president-commissaris, de heer J. F. Theeuwes 25 jaar gedelegeerd com missaris, de huidige familie-N.V. bestond 40 jaren en de fabriek als zodanig vierde haar 90-jarig bestaansfeest. In de nieuwe kantine van de fabriek kwamen om half vier allen bijeen, waar mo gelijk wel de grootste verrassing voor allen wachtte. Hier mocht n.I. de heer J. L. Theeuwes uit handen van pastoor-deken v. Eekelen de hoge pauselijke onderscheiding van Ridder in de Orde van St. Sylvester in ontvangst nemen. Een daverend en langdurig applaus be wees hoe allen meeleefden. Als cadeau werd tevens nog een grote foto overhandigd. Voor de heer A. N. Fleskens was er een cadeau in de vorm van een grote kist sigaren. De heer J. F. Theeuwes was niet aanwezig vanwege een ongeluk zijn vrouw overkomen. Door de onderscheiden directeur Jan Theeuwes-Riemslag werd een terugblik ge worpen op de voorbije 25 jaren, waarin de fabriek een geheel ander aanzien kreeg. Spreker nam officieel afscheid als direc teur, om zijn zoon Leo als zodanig te in stalleren. Pastoor Deken van Eekelen, als mede de heer A. N. Fleskens spraken tot de scheidende en onderscheiden directeur zeer waarderende woorden, die duidelijk schetsten in welk aanzien hij staat. Eerder vielen deze harde werker op vooral sociaal gebied reeds onderscheidingen ten deel in de Orde van Oranje Nassau en in de Orde van Leopold I. In de parochiekerk van Rijen woonde men te half zes een avond mis bij, waarna het grote gezelschap om 6 uur aanzat aan een Brabantse koffietafel in de Harmoniezaal. Nog later kwam het Jan van Ostade's Cabaretgezelschap met een non-stoppro gramma onder de titel „Volle maan". Tus sendoor was er gelegenheid tot dansen; alles bijeen had men een bijzonder gezellig sa menzijn, waarover men nog lang zal pra ten. De onderscheidene werd zondagavond nog op een serenade door de harmonie Vlijt en Eendracht vergast, tijdens welke de pre sident, de heer A. van Alphen, de allerwe- ge heersende vreugde in Rijen onderstreep te.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 6