wAAlwijkse en LAnqstRAAtse couraïu KAATSHEUVEL nAjAARsmoöe i96i een prachtreis met een benauwd slot VGRWlGl'S L'Heure des dames leöeRWARenhuis Heusden STASSAR BRILLEN BETERE BRILLEN gebraden hanen Sprang Capelle Waspik najaarsshow 1961 VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1961 83e JAARGANG No. 76 De tcho van het Zuióen Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Contract-advertenties: speciaal tarief Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Opgericht 1873 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" Van de actieve, onverwoestbare voorzitter van het Comité Ouden van Dagen, de heer J. Tuerlings, ontvingen we onderstaand uitvoerig en deels sensationeel relaas over de dinsdag gehouden tocht der oudjes van Kaatsheuvel. „Ons Joske hé gezee, dat ie naor huis toe ging en hij is dieje kaant opgegaon". Dat was het eerste wat het Comité voor de Ouden van Da gen te horen kreeg over de vermis sing van een der reizigers. 't Was een warme, maar uitste kend geslaagde dag, door het Comi té met veel zorg en inspanning voor elkaar gebracht. Het enthou siasme van de deelnemers was bij zonder groot, want de meesten wa ren nog nooit over de grens of in Antwerpen, dat het doel van deze tocht was, geweest. Om goed half twaalf werd vanaf de Markt gestart, waar de vrijf gro te touringcars van Jan v. Dijk's Reisbureau bijeenkwamen, nadat ze de deelnemers op verschillende punten hadden opgehaald. De tocht was voor de „oudjes" wel lang, maar busreizen is voor deze mens jes nu eenmaal een gezellig bijeen zijn. De stemming steeg met de ki lometers die gereden werden, en de microfoon, die in verschillende wa gens voortdurend in gebruik was, droeg daar niet weinig toe bij. Op zo'n reis leer je de mensen eerst kennen en worden verborgen capa citeiten ontdekt die, jammer, nooit gekend geweest zijn. In Wuestwezel lagen voor de reis de nodige stuk ken op de marechaussee-kazerne klaar, om zonder passen of toeris- tenkaarten als gezelschap een dagje in België te verblijven. Om goed 1 uur werd de grote Scheldestad be reikt en een rondrit door de stad gemaakt, waarbij de verschillende reisgeleiders voor de microfoon op de voornaamste bezienswaardighe den en drukste punten wezen. Het was iets over het tijdschema, toen de grote groep van ruim 200 men sen aan het „Steen" arriveerde, waar een „Flandria"-boot klaar lag voor een Scheldetocht. Was het in de bussen wel enige graden boven de heersende zomertemperatuur, op de boot was het heerlijk fris en wat nog voornamer was, er was een heerlijk flesje bier, limonade en ook een „ijsje" te krijgen, waarnaar ge smacht werd. De tocht van de „Flandria" naar het schitterende Parochie-centrum aan de Canadalaan was maar een kwartiertje en het was voor allen een verrassing hoe heerlijk daar de koffietafel gedekt stond. En al had het comité onderweg gezorgd voor een heerlijk worstebroodje en door de sympathieke steun van de Co-op tevens ook voor een heerlijke sprits- koek, de koffietafel bleek toch een attractie die niet versmaad werd, getuige de recordtijd waarin de heerlijk belegde broodjes in de hon gerige magen verdwenen. Bleef men nog even na-zitten, lang gunde men zich deze rust niet en vanuit de heerlijke feestzaal boven, zocht men een rustig plekje onder de overdek te waranda vóór het gebouw en daar werd de voorzitter van het comité verrast met de onpret tige mededeling van juffr. G. de Nijs, een der pensiongasten van huize „Bethlehem", dat haar broer naar huis was gegaan. Het had geen zin om te zeggen, dat zij hem tegen had moeten houden, om dat ze eer der had moeten waarschuwen. Joske was weg en niemand wist waar heen. Direct vlogen de jonge help sters, „AVA"-meisjes, die elk jaar prettige, hooggewaardeerde hulp verlenen, naar alle kanten uit. Het comité-lid, de heer Wim Soeterboek, sprong in zijn „Citroën" om de om geving af te zoeken; alles tevergeefs, Joske werd niet gevonden. De po litie werd opgebeld en men kreeg de verzekering dat direct met op sporing zou begonnen worden aan de hand van een kleine beschrijving van de vermiste. Nog bleef men wachten, maar de gehele groep kon niet werkloos en doelloos blijven wachten aan het parochie-centrum. Met ruim een uur vertraging zouden Je bussen vertrekken, na besloten hebben dat mevr. Hoinck-Winter- <?tnS f0n mevr- Schalken-van der schaaf met een auto zouden blijven om het resultaat van 't opsporings werk van de politie af te wachten, e dames begaven zich voor dat uoelemde naar het politiebureau, in ngstige afwachting of succes zou orden bereikt. De bussen keerden t^lswaarts met als gesprek in de s "d® verdwijning" van Joske. Er s beloofd dat men onderweg nog -i'borreltje" zou kunnen drinken P Hollendse grond, dus deze belof- p mo®st worden opgevolgd. „De nê° onder Breda en „De Krabbe- bossén" onder Rijsbergen waren als halte aangewezen. Daar wachtte men op een telefoontje uit Antwer pen, maar er kwam niets. Dus in nog bangere verwachting verder naar huis. De busgeleider van bus 5, waarvan Joske passagier was, had de onprettige taak vrouw de Nijs, de echtgenote van Joske, te gaan waarschuwen. Een niet benijdens waardige boodschap, die grote ont steltenis in huis en in de buurt (de Sweensstraat) teweeg bracht. Het comité had afgesproken in Hotel Smit in bange of blijde verwachting bijeen te komen, en „Goddank" kwam er om kwart voor tien een telefoontje van mevr. Schalken „We hebben hem". Joske was door de politie gevonden in de dokken, goed 7 km. vanaf het parochie-centrum. Op het bureau van de havenpolitie teruggebracht, werd hij onder har telijke dankbetuiging van de dames overgenomen en in vliegende vaart huiswaarts gebracht, waar de terug komst evenveel traantjes baarde, dan het smartelijk, tijdelijk gemis. Een prima geslaagde tocht van onze Ouden van Dagen met een be nauwd, uiteindelijk nog gelukkig slot. Maar deze 12de reis van de „Oudjes" zal in herinnering blijven, zowel om het aangename dat geno ten werd, als om de benauwde ogen blikken die beleefd werden. AANRIJDING Maandag werd de bromfietser Kops uit Dongen in de Yaartstraat aangereden door een auto, bestuurd door K, uit 's-Hertogenbosch. De bromfietser stak bij de molen op de daartoe aangegeven plaats de pro vinciale weg over om de Vaartstraat in te rijden. Een zeer ongelukkige verkeerssituatie ter plaatse, want bij het bereiken van de Vaartstraat dient men ook deze eerst nog eens over te steken om op de rechter zijde daarvan te komen. Dit onder vond ook de bromfietser, want de uit de richting Kaatsheuvel komen de personenwagen kon hem bij die manoeuvre niet meer ontwijken. De man uit Dongen rolde over de mo torkap, maar kwam er overigens met een vrij onbeduidende hoofd wond af. De voorruit van de auto werd versplinterd, doch de automo bilist kwam er zonder letsel af. BILJARTSPORT In café „de Dreef" van L. Groe- nendaal vond de prijsuitreiking plaats van de biljartcompetitie om de „Wissel-Vriendschapsbeker", aan welke werd deelgenomen door de B.V. de Dreef, N.A.S., Efteling en Euphonia. Voorzitter F. Laros verwelkomde de deelnemers, waarna Jac. Remme ren zich met de prijsuitreiking be lastte. Hij dankte hierbij de spelers voor hun deelname, wedstrijdleider Jan Kemmeren voor de keurige wij ze waarop deze zijn taak had ver richt, J. van Rooij voor het verzor gen der programma's en de geza menlijke kasteleins voor de beschik baar gestelde wisselbeker. Euphonia veroverde de beker in groep A en de Efteling 2 in groep B. Hospes Klaas Groenendaal deed z'n naam weer alle eer aan met z'n keurig verzorgde koffietafel. Voor zitter Laros verhoogde de stemming met het aanbieden van een 4-tal consumptiebonnen, terwijl „Peerke" v. Laarhoven weer voor een toepas selijk lied zorgde. DOKTERSDIENST Komend weekend zal de praktijk van de doktoren R. Raaymaakers te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waargenomen door dr. P. Wijtenburg, Hoofdstraat 4 te Kaatsheuvel, tel. 04167 - 2550. Zaterdag en zondag zal de prak tijk van dr. H. Winkelman te Sprang worden waargenomen door dr. K. van Tuijn, Rozenstraat 48 te Kaats heuvel, tel. 04167 - 2006. Wegens enorm succes dagelijks vers Ook aan huis te bezorgen. CAFÉ-REST. P. VAN DUN Gasthuisstraat 2, Kaatsheuvel Telefoon 2581 AGENDA Apollo-theater: zaterdag 23 sept. 8 uur en zondag 24 sept. 6 en 8.30 uur: „Psycho", toegang 18 jaar. Woensdag 27 sept. 8 uur: „Glen Miller Story", alle leeftijden. „Steenbakker": zaterdag 23 sept.: bal, handbalvereniging DESK. 'i Efteling: zondag 24 sept. 12 uur: DESK 2—SET 2; 14.30 uur: DESK 1—Taxandria 1 „WORMATIA 08" OP BEZOEK BIJ HANDBALVERENIGING DESK Van vrijdag tot en met zondag avond a.s. komt een gezelschap van 30 handballers van de sportvereni ging „Wormatia 08" uit Worms, Duitsland, bij de handbalvereniging DESK een tegenbezoek brengen. Tijdens de Kaatsheuvelse kermis dagen maakte de handbalvereniging DESK met een aantal jonge spelers een uitstapje naar Worms, waar men deelnam aan een door „Wor matia 08" georganiseerd tournooi, en gastvrijheid genoot bij deze vereni ging. Er werden bij die gelegenheid zulke goede contacten gelegd, dat bij het afscheid reeds tot 'n tegen bezoek werd afgesproken. Het buitengewoon onthaal in Worms ligt DESK nog vers in het geheugen en het is dus vanzelfspre kend dat men een aardig program ma heeft samengesteld, opdat de ontvangst en het verblijf van de Duitse sportvrienden in Kaatsheu vel daarop een waardig antwoord zal vormen. Wanneer de gasten vrijdagavond om 7 uur bij het clubhuis van Desk, café „de Steenbakker", gearriveerd zijn, zullen gezellig samenzijn in al lerlei vormen en sport elkaar gaan afwisselen. Zo zullen zaterdagmid dag om drie uur enkele wedstrijden worden gespeeld. Een mooie gele genheid voor de liefhebbers van goed handbal, want dat spelen deze Duitsers tot in de perfectie, hetgeen DESK tot haar schade in Worms moest ondervinden. Zaterdagavond volgt een bal-avond in het clublo kaal, met muziek van het ensemble „Hij en van 't Zelfde". Voor zon dagmiddag staat een bezoek aan „de Efteling" op het programma. DUIVENSPORT Uitslag van de wedvlucht vanuit St. Ghislain voor late duiven. In concours 129 duiven. Gelost 8.30 u. Eerste duif om 10.54.37 uur. H. v. Nieuwstadt 1, 4, 7, 10, 20, 29; H. v. Helvoirt 2, 15; M. v. Corstan- je 3, 32, 35; Fr. v. d. Linden 5, 43; C. v. d. Ven 6, 23, 26, 31, 33, 34; A. de Bie 8; M. Ververs 9, 22; C. M. Snoeren 11, 30; Ant. Snoeren 12, 21, 41; J. Snoeren 13, 18, 25, 37; P. Stokkermans 14, 36; H. Klis 16; J. Ligtvoet 17; Jac. Hoevenaars 19; L. de Bondt 24; Fr. Dingemans 27; M. v. d. Velden 28, 39; C. Nieuwenhui- zen 38; H. v. d. Linden 40; Jac. Klerkx' 42. Oude duiven: Eerste duif 10.54.30 uur. Jac. Hoevenaars 1; Fr. van Woensel 2, 7; Tj. Witteven 3,9; A. de Bie 4, 6; M. Hoevenaars 5; Jos Dirksen 8, 11; Jos. v. Dongen 10; L. v. Mosselveld 12, 13, 14. DOKTERSDIENST Zaterdag en zondag zal de praktijk van dokter H. Winkelman alhier worden waar genomen door dokter K. van Tuijn, Rozen straat 48, Kaatsheuvel, telefoon 04167-2006. KERKDIENSTEN ZONDAG 24 SEPTEMBER 1961 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 en 3 uur Ds. J. Bos van Zeven huizen. BEROEP Ds. P. J. Bos, predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier ontving een toezegging van een beroep naar Wierden. REIS E.H.B.O.-VERENIGING. Begunstigd door een heerlijke zonneschijn maakten de leden der plaatselijke EHBO- vereniging j.l. zaterdag hun jaarlijks uit stapje. Ditmaal bezocht men een der uit hoeken van Nederland maar een gebied met rulke prachtige pannorama's, dat de Lim burgers er met recht van kunnen zeggen dat dit stukje Nederland toch zo schön is. Dooi het prachtige Geuldal trok men naar het drielandenpunt, vervolgens door Klein Zwit serland naar Valkenburg, maar eerst bracht men nog een eresaluut aan hen die in Mar graten begraven liggen en voor onze bevrij ding hun leven lieten. Toen ging men geza menlijk met de stoeltjeslift boven op de Wilhelminatoren de maaltijd nuttigen. Daarna naar het natuurbad, waar elk op rijn wijze zich heerlijk vermaakte. Ter af koeling bezocht men ook nog het grote aqua rium. Intussen was het hoog tijd geworden om te vertrekken, want men zou in 's-Bosch de climax van deze reis gaan beleven. Hier heeft men in het Casina genoten van de operette „Das Dreimaderlhaus". In Eind hoven zag men nog iets van de prachtige verlichting die reeds was aangebracht i.v.m. de bevrijdingsfeesten. Zo hebben allen zeer van een mooie reis en een prachtige dag genoten of om - het maar met de Limburg se mijnwerkers te zeggen, men had Glück auf". DE LUCHTVAART De P.V. De Luchtvaart alhier houdt a.s. zondag de laatste vlucht van dit seizoen, de z.g. Potten en pannenvlucht. Gevlogen wordt vanuit Ghislain. Zij die geen duiven zetten voor deze vlucht komen niet in aanmerking voor een der luxe prijzen. CONCERT De fanfares O.B.K. uit Welle en K.N.A. te dezer plaatse, zullen a.s. zaterdagavond een concert verzorgen op de kiosk in de Schrevelstraat. Ook het jeugdorkest van K. N. A. zal hieraan medewerking verlenen. Aanvang 8 uur. OLIEBOLLENACTIE Zaterdag a.s. hoopt men ten bate van K.N.A. een oliebollenactie te houden. Van af des morgens 10 uur zijn olliebollen ver krijgbaar, doch men hoopt ook een rond gang te maken langs de woningen. KIPPEN DOODGEBETEN Landbouwer G. Stam alhier ontdekte woensdagmorgen een grote ravage in zijn kippenhok. Het zag er wit van de veren en de plukken dons; een aantal kippen bleek te zijn doodgebeten. Waarschijnlijk is een hond of 'n bunzing 't hok binnengedrongen. WIT-ZW ART-B.W.R. Wit-Zwart speelt zaterdagmiddag om 4.15 uur thuis tegen BWR uit Roosendaal. Daar de Capellenaren de competitie goed hebben ingezet, wordt deze match met belangstelling tegemoet gezien. Wit-Zwart 2 speelt om half 3 tegen HNC 2. Een plaatselijke duel dat bijzonder spannend belooft te worden. Bij werkzaamheden vlak langs het water van het Oude Maasje is de heer J. Kamp uit Waspik-Boven ternauwernood aan een groot ongeluk ontsnapt. Rijdend op zijn tractor zakte zijn trekker n.l, plotseling weg toen de bestuurder te dicht langs de water kant reed. De tractor kantelde en kwam in het water terecht. Wonder boven wonder zag de heer Kamp kans ongedeerd onder de tractor vandaan te kruipen. Een nat pak was het enige wat de heer Kamp er van over hield. De trekker is later door een dragline weer op vaste grond getrokken. VOETBALPROGRAMMA Zondagmiddag vindt in Waspik-Boven de plaatselijke ontmoeting White Boys - Was pik plaats. Men mag verwachten dat deze derby evenals voorheen vele belangstellen den zal trekken. in kleur en model. Uw Speciaalzaak heeft de beste keus HANDSCHOENEN DAMESTASSEN PARAPLUIES REISLEDERWAREN Grotestraat 264 WAALWIJK Telef. 2123 White Boys 2 gaat naar Waalwijk voor een ontmoeting met RKC 3. Waspik 3 ont vangt thuis Be Ready 2 uit Hank. KERKDIENSTEN De kerkdiensten in de Ned. Herv. Kerk te Waspik zijn zondag 24 september a.s. als volgt9.30 en 14.30 uur Ds. Verploeg. BLOEMBAKKEN GESTOLEN Naar ons eerst thans bekend is geworden zijn bij het gemeentehuis drie bloembakken gestolen, terwijl uit een vierde enkele plan ten zijn weggehaald. Het betreft hier de bloembakken welke voor de ramen van het gemeentehuis staan. Een en ander zou in de nacht van zaterdag op zondag zijn ge beurd. De politie heeft de zaak in onderzoek. Bij het ter perse gaan van dit bericht had de politie van Waspik deze diefstal juist opgehelderd. Een der bloemstukken werd in Tilburg achterhaald, de twee anderen werden door de daders vernield. De daders( afkomstig uit Tilburg, bleken late cafébe zoekers te zijn. GEMEENTERAAD Openbare vergadering van de - raad der gemeente Heusden op 26 september 1961 des avonds 8 uur. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Onderzoek geloofsbrieven benoemd verklaard raadslid de heer J. van Diem. 4. Goedkeuring punt 7a van de notulen van 12 juli 1961. 5. Wijziging gemeentebegroting 1961. 6. Rondvraag. 7. Sluiting. Onder overweldigende belang stelling, er waren een kleine vierhonderd dames (en heren) aan wezig, heeft in de foyer van de Tilburgse stadsschouwburg de na jaarsshow L'Heure des Dames plaats gehad. Tijdens dit mode evenement, dat georganiseerd was door de meest vooraanstaande zaken op dit gebied in Tilburg, werd inderdaad het neusje van de zalm getoond. Men waande zich in een der modesalons van Parijs, want hetgeen hier gepresenteerd werd, was Haute Couture, het was Mode met een hoofdletter. Voor de eerste keer werd deze show in de foyer gehouden en het noet gezegd, alles kwam stukken beter tot zijn recht dan in de Studiozaal, waar dergelijke shows voorheen plaats vonden. Herfstkleur. De modekleuren voor dit najaar zijn erg donker. De kleuren zwart, bruin, verschillende tinten donker groen en chou-rouge (rodekool kleur) voeren voornamelijk de boventoon. Dit kwam vooral tot uiting in de collectie die het Modehuis Teulings naar voren bracht. Het was een fraai geheel van deux pièces, mantels, ja ponnen en mantelpakjes. De japonnen waren veelal Frans georiënteerd en droegen de kenmer ken van de uit dit land afkomstige meesterhanden, zoals die van La- roche. De lengte blijft kort dat wil zeggen iets beneden de knie. Exclusieve staaltjes van de ligne mobile werden getoond door dit modehuis. Deze ligne heeft als kenmerk dat zij flou in de taille is, zij loopt van onderen iets uit, terwijl de taille op de nor male plaats blijft, maar deze wordt slechts zeer vaag aangegeven, omdat zij zoals reeds werd gezegd erg los is. De lijn die naast de ligne mobile ook veel succes oogstte, was La ligne Tour Eiffel. Ook deze loopt van on deren iets wijder uit en is door gar nering of opnaden in „etages" ver deeld, terwijl de mouwen laag zijn ingezet. Grote aandacht ging uit naar de ruglijn van de japonnen door de diepe plooien in de rug. De materia len, die vooral verwerkt werden, zijn: fluweel, zuivere zijde met lurex en brocaat. De mantelpakjes hebben een iets langer jasje met een ruim vallende rug. De mantels zijn smal in de schou ders, van onderen weer wijd uitlo pend en vaak gegarneerd met bont in de zoom, waarbij een dankbaar ge bruik werd gemaakt van platina nerts. Regenkleding. De firma Gimbrère toonde enige zeer fraaie modellen regenkleding, die bij de aanwezige dames grote belang stelling genoten. De nadruk hierbij viel op de tweedmantel met daarnaast de wollenmantel. Veel regenmantels hadden een garnering van nappaleer op kraag, mouwen en zakken. Wollen kragen schijnen ook weer in de mode te komen met daarnaast de reserve kraag eveneens van nappaleer. De lengte van de jassen blijft on gewijzigd. Ook de „regenpakjes" wa ren op de show vertegenwoordigd (lengte 7/8). Speciaal de dames in 't bezit van een auto zullen deze spor tieve regenkleding zeer zeker op prijs stellen. Import uit Denemarken was de Scotch Guard. Het bijzondere hier van is dat zij niet alleen waterafsto tend is gemaakt, maar ook vuil af stoot. Het geheel was voorzien van een mohair-voering. Vooral bij de re genkleding ging het modieuse en practische hand in hand. De kleu ren rood en marine blauw blijken zeer in trek te zijn. Veel succes oogstte de mantel Champs Elysées, waarvan het losse rugpand als een cappa over de schou ders hing. De mantel was uitgevoerd in donker blauw. Bont. De bontjassen, stola's en diverse hoeden waren afkomstig van de firma Dora van deVen. Er viel veel te ge nieten aan nerts, persianer, en blue back (zeehond). Er waren diverse en sembles verwerkt in leer met daarbij een passende hoed en paraplui; zij vormden tesamen een chique geheel. Er waren nappa japonnen te bewon deren, mantels van bruine persianer met de baretten of platte ronde hoe den van allerlei soorten bont. Vooral het bont van de wasbeer en nerts kleedde magnifiek af bij de suède mantels. De pastel nertskragen en hoeden deden het uitstekend. Ondanks warmte. Veel bewondering hadden wij voor de mannequins bij de show van de sportkleding, die gepresenteerd werd door de firma Hamers van Hooff. Zij brachten de show op een sympa thieke manier, met een gemak en routine, die alleen maar bewondering kon wekken, en dit alles bij een tem peratuur die niet speciaal bij deze kleding paste. De sportkleding be stond voornamelijk uit after skimo dellen en televisiekleding. Sporttrui- en ruim en lang duidden in de rich ting van Italiaanse import. De Sturkajacks en jassen waren tamelijk lang (9/10). De wandelpantalons, vervaardigd van Helanca (stretch) waren nauw sluitend en gaven een zeer sportieve aanblik. De reacties hierop wezen dan ook op een groot succes. De tassen geleverd door dezelfde firma waren lang en gestrekt, eveneens Italiaans model. De kleuren waren voorname lijk zwart, donker bruin (moresco) en natuurlijk aangepast aan de te dragen kleding. Er waren zeer fraaie model len te zien, zoals de tassen met schouderriem, en de lang gestrekte beugeltassen met twee platte voor zakjes. Franse coquetterie. Libelie toonde ons veel Parijse mo delhoedjes en mutsen in allerlei va riaties. De „hoge mode" bij de hoe den is verdwenen en daar voor in de plaats zijn de hoeden ronder en plat ter geworden. Hoeden met bont, fijne melusine en fluweel in allerlei varia ties doorstikt. Hoeden met opgesla gen rand, baretmodellen vervaardigd van fluweel en orlon. Hoeden met nappa leergarneringen en marabout. Het was de Franse coquetterie die prevaleerde. De kleur was ook hier voornamelijk zwart en diverse varia ties bruin. Ook rood was erg in trek vooral bij de zwarte mantels. Vingertoplijn. De schoenen van de firma Mesco Exquis toonden ook weer een nieu- wigheidje, de zogenaamde vingertop lijn, hetwelk het midden houdt tussen de vierkante neus (van soms 4 cm) en het spitse model. Verder was de hak lager en aangepast bij de kleding. Het trotteurtype stond zeer ele gant. Deze schoen zo vertelde men ons, heeft wél een vierkante neus, maar een zogenaamde leren hak, die dikker is en practischer. Dit is het type dat de lage sportschoen moet vervangen. Last but not least zij vermeld dat de make up der mannequins verzorgd werd door de Firma van Eijsden, die hiervoor wel een extra woord van lof verdient en die op dit terrein in stad en streek zulk een uitstekende klank heeft en terecht.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 13