)e Echo van het Zuiden KAATSHEUVEL SPORTSPIEGEL MARTINUS STARREVELD UIT ORUNEN 7.000.000ste EFTELING-BEZOEKER w. s. c. Berndijk Nieuwkuijk Eerste Efteling-bezoek leverde DAF-je op Langstraatse schoenfabrikanten schonken schoenen I Vlijmen Haarsteeg Heusden Waalwijk 3 2—0 0—4 HAANDAG 25 SEPTEMBER 1961 83e JAARGANG No. 77 Hoeveel Efteling-bezoekers gisteren rond twee uur tot vijfmaal toe een entreebewijs kochten is niet te zeggen, maar het zijn er zeer velen geweest. De nauwlettende toeschouwer kon zien dat ze de ene poort binnengingen,door de andere weer naar buiten, weer een entreebewijs kochten en weer binnenkwamen in de hoop de zevenmiljoenste bezoeker te zijn. Zelfs als zeer bemiddeld be kend staande fabrikanten met de auto naar de Efteling geko men —poogden langs deze weg nog een auto rijker te worden. Maar van al deze „gokkers" heeft toch niemand het vorstelijke Efteling-geschenk een DAF-je in de wacht gesleept. Het was de 28-jarige Drunenaar Martien Starreveld die samen met zijn verloofde, de 25-jarige Riet Klomp, door vrouwe Fortuna werd uitverkoren. Onthutst en beduusd vernam hij van de voorzitter van het Efteling-stiehtingsbestuur, burgemeester mr. R. J. Th. d. Heijden, dat hij de gelukkige was. v. „MIJN VERLOOFDE SLEEPTE MIJ NAAR DE EFTELING" Of men in alle windstreken op de hoogte was dat gisteren de 7000.000ste Efteling-bezoeker moest komen, weten we niet, maar wel was dé drukte gisteren opvallend groot. Het scheen wel alsof men er ergens toch de lucht van had ge kregen. Rond 2 uur stonden bij de ingang stichtingsbestuur en directie gereed om de gelukkige te verwel komen. Buiten de hekken had zich een dichte menigte opgesteld om toch maar niets van het schouwspel te missen. Voor de loketten stonden lange files mensen en we kunnen ons zo voorstellen dat bij elk van deze mensen de verwachting en de spanning groot waren. Velen wil den het geluk een handje helpen door vier- of vijfmaal een entree bewijs te kopen. Maar het geluk laat zich niet dwingen, ook niet door mensen die zich kunnen permitte ren een handvol geld tegen een en treebewijs aan te gooien. Vrouwe Fortuna kiest haar uitverkorenen meestal onder de argelozen en dit maal liet zij haar glimlach vallen I op Martinus Starreveld, op 29 juni 1933 in Gouda geboren en momen teel in Drunen woonachtig (Bos- scheweg 8), waar hij als lederbe werker werkzaam is bij lederwaren- fabriek Mimpen. Martien Starreveld was vergezeld van zijn verloofde, de 25-jarige Riet Klomp, en haar zusje. Op onze vraag of hij al vaker een bezoek aan de Efteling gebracht had, antwoordde de heer Starreveld ronduit: „Nee, het is vandaag de eerste maal en als mijn verloofde mij er niet heen- gesleept had, dan zou ik er ook van daag niet gekomen zijn. Ik heb al veel van de wereld gezien, maar de Efteling was mij alleen in naam be kend". De DAF, glanzend te pronk staan de op de kiosk op het speelterrein tegenover de ingang, is goed terecht, gekomen, want de heer Starreveld heeft het in zijn streven naar het bezit van een auto alleen nog maar gebracht tot het halen van een rij bewijs. „Ja, en ik weet eigenlijk niet of ik hem wel houden kan, want een auto rijden kost nu eenmaal geld". Misschien wel teveel geld op dit ogenblik voor de heer Starre veld, die overigens in de wolken was met dit vorstelijke cadeau, dat hem met een hartelijk woord werd aangeboden door burgemeester v. d. Heijden. „We hebben de 7.000.000ste nog op het nippertje gehaald, want over acht dagen wordt het park ge sloten. Deze voor ons zo gedenk waardige dag wil het Eftelingbe- stuur ook voor U gedenkwaardig maken door U een „kleinigheid" aan te bieden". De voorzitter van het V.V.V.- Kaatsheuvel, de heer Jan Tuerlings, kwam ook met een geschenk en feestelijke woorden. „Naast een fe licitatie aan de gelukkige Daf-win- naar past ons echter ook een ge lukwens aan het bestuur der Stich ting Natuurpark „De Efteling"; aan de voorzitter in wiens woning het idee van een sprookjespark ont sproot; aan de heren Pieck en Rijn- ders, die het idee het sprookje leven te geven ontwierpen en aan de staf van technische en andere medewer kers, die het idee vorm wisten te geven. Verder aan de directie, die in nauwe samenwerking met het stichtingsbestuur in steeds doorge voerde verzorging de roep van „De Efteling" tot ver over de landsgren zen naam hebben gegeven. Moge de gelukkige Daf-winnaar jaren genoe gen smaken van wat hij heden als 7-miljoenste van De Efteling won en moge het bestuur van de stich ting met zijn toegewijd personeel 't bezoek in blijvende crescendo zien groeien tot nog vele miljoenen bo ven het aantal, nu bereikt". De heer Teurlings liet deze woor den vergezeld gaan van een fraaie tafelgong voor de gelukkige zeven miljoenste. De schoenfabrikanten uit Drunen, Waalwijk, Kaatsheuvel, Loon op Zand, Sprang-Capelle, Waspik en Dongen kwamen ook niet met lege handen. De Langstraat is het cen trum van de Nederalndse schoen industrie en daarom hebben de schoenfabrikanten gemeend deze voor de Efteling zo grote dag luister te moeten bijzetten door de aanbie ding van het typisch Langstraatse product: schoenen. De heer P. Vloe mans deed dit namens de gezamen lijke fabrikanten. Gestoken in een prachtig opgemaakte fruitmand, overhandigde hij de heer Starreveld een enveloppe, waarin een lijstje met enkele vragen met betrekking tot de schoenenmaat van de heer Starreveld, diens verloofde en haar zusje. Het invullen van dit vragen lijstje zal worden gehonoreerd met een paar schoenen naar keuze. RONDRIT Na het officiële gedeelte namen de drie gelukkige bezoekers samen met burgemeester v. d. Heijden plaats in een open rijtuig, bespan nen met fraaie opgetuigde paarden en met roodgerokte koetsiers op de bok. Daarachter nog een rijtuig met genodigde notabelen, vervolgens de DAF. Het geheel werd voorafgegaan door de feestmuziek rondstrooiende harmonie en zo werd een rondrit door het gehele park gemaakt. Het was jammer dat de zon verstek liet gaan, maar ook zo was het toch een bijzonder fleurig en feestelijk ge zicht. Een voortreffelijk koud buffet voor de gelukkige bezoekers en de talrijke genodigden besloot deze voor de Efteling zo gedenkwaardige dag en dit glanzende en aan gebeur tenissen rijke jubileumjaar. Het zusje van mej. Riet Klomp kreeg ten slotte nog een prachtige pop, die zo uit het sprookjespark wegge lopen scheen te zijn. „WORMATIA 08" BEZOCHT HANDBALVERENIGING „DESK" De sport- en vriendschapsbetrek kingen tussen „Wormatia 08" uit Worms en de handbalvereniging „DESK" zijn tijdens het tegenbe zoek aan Kaatsheuvel gedurende 't afgelopen weekend nog eens extra verstevigd. Vanwege oponthoud aan de grens, arriveerden de Duitse gasten vrij dagavond wat later dan het vastge stelde tijdstip bij het DESK-club- huis „de Steenbakker". Een der jongens had nil. de vereiste reis- papieren thuis gelaten, met als ge volg dat z'n clubgenoten vanaf de grens de reis zonder hem moesten voortzetten. Na de hernieuwde ken nismaking namen diverse DESK- leden een of meer gasten mee naar huis, waar ongeduldige huismoeders met het eten zaten te wachten. Zaterdagmorgen brachten de gast heren met hun gasten een bezoek aan de bosrijke omgeving van Kaatsheuvel, waarbij vooral 't duin landschap imponeerde. Lang kon men hier echter niet verwijlen, om dat er nog enkele wedstrijden op het programma stonden, die 's mid dags gespeeld werden. Het was hier bij vooral de prachtige grasmat van het complex terreinen waarover de Duitsers opgetogen waren, want hierop kunnen zij in eigen huis niet bogen. En zij voelden zich hierop meteen ook goed thuis, want 't spel letje dat zowel hun junioren- als seniorenploeg later vertoonden, stak wel bijzonder gunstig af tegen dat van de dito's van „DESK". Li chaamsconditie, snelheid, positie- kiezen, het was allemaal perfect, en de grote roep welke over het spel van „Wormatia 08" uitging, was be slist niet overdreven. Het was voor /de DESK-jongens geen schande dat hun doel in beide wedstrijden met keiharde schoten aan de lopende band werd doorboord. En dat zij er desondanks in slaagden de doelman der tegenpartij ook enkele malen te passeren, strekt hen zelfs tot eer. Wij hopen alleen, dat zij tijdens de ze wedstrijden hun ogen goed de kost gegeven hebben, want er werd hen deze middag veel leerstof voor geschoteld, o.a. geen individueel spel en snel afgeven van de bal. Voor de aanvang der wedstrijden sionnaris; De Tijd schreef o.a.: Maurice Cloche (de maker van de film) heeft een sympathieke film gemaakt; men mag „Un Missionnaire" gerust een van de beste mis siefilms noemen die tot nu toe verschenen zijn. 't Is dan ook een pracht film, waarvan a.s. vrijdag 29 september een voorstelling wordt gegeven in café Snoeren, t.o. de kerk en op zaterdag 30 sept, in café van Boxtel om half 8. In café De Steenbakker is op dinsdag 26 sept, en in de R.K. Gildenbond op donderdag 28 sept, half 8 een filmvoor stelling van de kleurenfilm „Tokende", op- overhandigden de aanvoerders der gasten hun DESK-collega's een aar dig aandenken in de vorm van een ets, voorstellende stads- en rivier gezicht van Worms en een product van eigen bodem, een vaas. Tijdens het bal, dat 's avonds in „de Steen bakker" gehouden werd, beant woordde DESK deze geste eveneens met een product van haar plaatse lijke industrie, een stuk zoolleer, waarop het wapen der gemeente, naam en clubvlag enz. waren gete kend. Op deze dansavond, met mu ziek van het ensemble „Hij en van 't Zelfde", heerste een prettige stemming en werd de vriendschap pelijke sfeer tussen beide vereni gingen diverse malen met een har tige dronk onderstreept. Zondag, de laatste dag van het verblijf in Kaatsheuvel, werd na tuurlijk besteed met een bezoek aan „de Efteling", dat juist op deze dag in het teken stond van de 7-mil joenste bezoeker. Onnodig te zeg gen, dat ook deze Duitse gasten zich enthousiast toonden over de schoon heid van het park met haar vele at tracties, en met deze laatste indruk ken, welke ongetwijfeld nog lang zullen bijblijven, werd na 'n harte lijk afscheid en vele dankbetuigin gen voor de genoten gastvrijheid, de terugreis naar „die Heimat" aan vaard. 50-JARIG BESTAAN VERENIGING VAN HUISEIGENAREN In de concertzaal van het Kon. Muziekgezelschap Euphonia, her dacht de vereniging van Huiseige naren haar 50-jarig bestaan. Ter viering hiervan waren ook de dames van de leden op deze feestavond uitgenodigd. Voorzitter J. Tuerlings wierp in z'n openingswoord een te rugblik op wat door de vereniging is bereikt als lid van de Ned. Bond van Grond- en Huiseigenaren. Hij wees er daarbij op, dat wat in ver betering van huren bereikt is, voor al te danken is aan het intensieve werd van het hoofdbestuur, dat steeds in nauwe verbinding staat met het departement van Volkshuis vesting. Lid zijn van de bond achtte de voorzitter een morele plicht. Profiteren van wat bereikt wordt, zonder daarvan ook de lasten te willen dragen, vindt de voorzitter parasiteren. Nog merkte de voorzitter op, dat huurverhogingen ook een plicht met zich brengen voor de huiseigenaren. Een goed onderhouden huis kweekt tevreden huurders, waarvan een goede bewoning geëist mag worden. Het bestuur behandelt gaarne inge komen klachten, maar vindt het on prettig wanneer het moet consta teren dat de eigenaar nalatig blijft aan gegronde klachten het oor te lenen. Hij wenste de leden een pret tige avond toe, waarvoor de mede werking ingeroepen was van het Hankse trio Heijmans, dat er slag van had in korte tijd stemming te brengen. Een goed verzorgde kof fietafel en een royaal glaasje, ver hoogden niet 'weinig de prettige sfeer onder de aanwezigen. gang in woelig Afrika; deze film wordt ge presenteerd door de paters van de H. Geest Rhenen. Het is een boeiende documentaire van de opgang van het Afrikaanse volk in een Christelijke beschaving. Dank zij 50 jaar intensief missiewerk, gesteund en te gengewerkt door europese regeringen, ac tueel en inzichtgevend in de historische groei van de spanning tussen blank en zwart. De pers schreef hierover: „Nog nooit hebben wij een filmwerk gezien, waarvan de opname zo mooi, de beeldaanscha- keling zo vloeiend, de synchronisatie van klank en beweging zo volmaakt is." Beide zijn dus films die U beslist moet gaan zien. Kindervoorstellingen. Ook aan de jeugd heeft pater Donders gedacht, voor hun zijn kindervoorstellingen in dezelfde zalen, op dezelfde datums, 's middags om half vijf, behalve in café Th. van Boxtel, daar begint deze jeugdfilm om 3 uur. Wij bevelen beide films dan ook van harte aan. JUDO. Op de sportschool Beljaarts te Tilburg deed dhr. S. Vrinten examen voor gele band judo en gele cirkel judo-jitsie. Dhr. Vrin ten slaagde hiervoor met lof. Dhr. B. Rem meren, blauwe band judo, slaagde voor groene cirkel judo jitsie. MISSIEFILM „UN MISSIONNAIRE" Pater J. Donders, missiepropagandist van de paters v. d. H. Geest, gaat deze week ook in zijn eigen parochie en geboorteplaats missievoorstellingen geven. Un Missionnaire, De beproeving van de nacht, is een prach tige kleurenfilm, opgenomen in West-Afrika door de filmstudio te Nice. De K.R.O. zond destijds een geslaagd hoorspel hiervan uit. Diverse kranten roem den in hun recensie deze film, die gebaseerd is op historische feiten van een jong mis- ACTIE-PROGRAMMA COMITÉ VLIEDBERG De behoefteaan een gemeenschapsgebouw heeft tijdens een gehouden vergadering her haaldelijk de kop opgestoken. Het comité ontvouwde namelijk een uitgebreid plan en stuitte bij de behandeling van elk punt tel kens op de noodzaak van een gebouw, waar in een en ander kan worden uitgevoerd. Twee conclusies werden uit de debatten getrokken: op de eerste plaats zal het co mité nu reeds een onderzoek instellen naar een geschikte bouwplaats; op de tweede plaats zal het uitzien naar een noodgebouw om voorlopig aan de behoefte te kunnen voldoen. Pastoor Kamp merkte in dit ver band op, dat de bouw van een gemeen schapshuis nog wel enkele jaren op zich zal laten wachten. Pas als de woonwijk Vlied berg is uitgegroeid tot een gemeenschap van 7 tot 8000 mensen is een gemeenschaps huis financieel rendabel. Omvangrijk is het actie-programma dat door het comité werd voorgelegd. Speelge- legenheid, stichting leesbibliotheek, het vor men van een baby-sit-centrale, het stimule ren van de stichting buurcomité's, opbouw jeugdwerk, organiseren culturele avonden. Voorlopig zal het comité bovendien fungeren als Oranje- en St. Nicolaas-comité. UITBREIDINGSPLAN We vernemen dat er spoedig een begin zal worden gemaakt met de uitvoering van het uitbreidingsplan Nieuwkuijk, dat ten zuiden van het bestaande kerkdorp ligt. De eerste gronden zijn al door de ge meente gekocht. De verwachting is, dat bin nen afzienbare tijd zoveel gronden in eigen dom zijn verkregen dat de gemeente kan beginnen met de uitvoering van het eerste deel van het uitbreidingsplan. Tegelijk of misschien nog eerder zal het tweede deel van het plan Vliedberg worden uitgevoerd. De snelle ontwikkeling van de Vliedberg wordt door sommige Nieuwkuijkers nog niet zo enthousiast bekeken. Een deel van de Nieuwkuijkse parochie is overgegaan naar de parochie Vliedberg, met het gevolg, dat de grote nieuwe kerk van Nieuwkuijk eigenlijk al te veel ruimte heeft. Door de verkleining van de parochie krijgt ook het jeugdwerk met moeilijkheden te kampen. LANGSTRAATWEG De realisering van de Langstraatweg, die buiten de bebouwde kom gaat lopen, is van groot belang. Er passeren hier dagelijks ca. 2750 motorrijtuigen en 3088 fietsen. Thans voert de provinciale weg door de dorpskom met alle verkeersmoeilijkheden vandien. Gehoopt wordt dat de nieuwe weg eind dit of begin volgend jaar kan worden open gesteld. GESLAAGD Geslaagdvoor het examen M.O. staats inrichting de heer P. van Hout te Vlijmen, werkzaam op de gemeentesecretarie te Hel- voirt. DUITS ZANGKOOR GEEFT CONCERT IN VLIJMEN Op uitnodiging van 't Vlijmens Mannen koor bracht de Duitse Mannenzangvereni- ging Holthauzen Buchholz uit Holthausen zaterdag een tweedaags bezoek aan Vlijmen. Zaterdagavond werd een concert gegeven in de concertzaal van J. v. d. Dungen (De Witte), met medewerking van het dames koor en mannenkoor uit Vlijmen. Zaterdagmiddag arriveerde het Duitse mannenkoor met hunne dames in Vlijmen en werden verwelkomd door de heer J. Vor- stenbosch, voorzitter van het Mannenkoor. Na deze kennismaking werden de leden van het Duitse koor ondergebracht bij de leden van het Mannenkoor en 's avonds om 8 uur kwamen allen weer bijeen om een concert te geven. De voorzitter de heer J. Vorstenbosch verwelkomde de vele belangstellenden, want de grote zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld. Hierna zong het gemengd koor van Vlijmen enkele nummers. Hierna sprak Burgemeester Hoefnagel een welkomstwoord tot de Duitse gasten. Spreker hoopte dat het Duitse koor met hun dames zich deze dagen best zouden amu seren en voldaan zouden zijn over de ent vangst en het verblijf in Vlijmen. Hierna sprak de heer Vorstenbosch. Hij bracht op de eerste plaats dank aan allen die hebben medegewerkt om de gasten twee dagen te ontvangen en daardoor deze avond mogelijk te maken. Hij hoopte dat deze avond zou mogen slagen. Hierna sprak de voorzitter van het Duit se koor, die dank bracht voor de ontvangst hier in Vlijmen en zijn voldoening uitsprak over de gulle en gastvrije ontvangst. Hij richtte een dankwoord tot de Burgemeester voor zijn hartelijke woorden. Ook voorzit ter Vorstenbosch werd dank gebracht voor zijn hartelijke woorden. De voorzitter van het Duitse koor over handigde aan de voorzitter van het Mannen koor een berglamp. Directeur Sars uit V/aalwijk ontving een langspeelplaat. Hierna zong het 50 man sterke Duitse koor een 4-tal nummers. Het succes was overweldigend. Opvallend waren de bassen en tenoren met hun prachtig geluid. Na dit concert volgde een kleine verlo ting als attractie. Toen zorgde een prima orkest voor het vedere gedeelte van de avond, afwisselend met dans, zang en mu ziek. De Duitse gasten waren zeer voldaan over deze avond en de vriendschapsband was verzekerd; een tegenbezoek werd be sproken. Het volgend jaar gaan het Vlij mens Dames- en Mannenkoor naar Duits land. Zondagmiddag omstreeks half vier ver trokken de Duitse gasten vanaf het Plein te Vlijmen; het was een waardig afscheid en zeer voldaan vertrokken de Duitse gas ten weer huiswaarts. BILJARTPROGRAMMA DISTRICT DEN BOSCH De biljartcompetitie voor het District den Bosch begint deze week weer. De Vlijmense biljartverenigingen OBK, Poedelvrees én NAO nemen aan deze competitie deel. Programma voor deze week Klasse C; Overhand 1 - OBK 1; NAO- Poedelvrees; Klase D 2: H. van Brabant - OBK 2; Klase E: G. Kroon 2 - Poedel vrees 2; NAO 2-Valkenhof; Klasse E 2: Poedelvrees 3 - Alt. Cadre 5; Luk Raak 4 - OBK 3. VOETBAL GW 1 - Vlijmense Boys 10-3 Gisteren speelden de Vlijmense Boys een uitwedstrijd tegen GW uit Geldermalsen een ploeg die thuis niet makkelijk is te kloppen. En daar de Vlijmense Boys in de twee eerste wedstrijden voor de competitie niet tot winst kwamen, verwachtte men niet veel succes. De Boys dachten er anders over en overspeelde GW. De Boys namen van af de aftrap de bal mee en brachten direct gevaar voor het GVV-doel. GW bracht wel een tegenaanval, maar de Boys-achter- hoede keerde het gevaar. De Boys bleven sterker en hadden spjoedig succes met een goed schot van Oremans, 0 - 1GW pakte hierna wat steviger aan, maar de goed lei dende scheidsrechter trad flink op en wist de wedstrijd in handen te houden. Bij een onverwachte Boys-aanval was het v. Over- dijk die de Boys op 0 - 2 bracht. GW zette alles op alles, maar de Boys-verdediging hield moedig stand. De Boys bleven gevaar lijk en uit een schermutseling voor het GVV- doel schoot een Boys-speler hoog in, 0-3. Met deze stand kwam de rust. Na de rust begon GW met een licht overwicht, maar zonder succes; de Boys-verdediging legde zich meer op verdediging toe om de mooie voorsprong te behouden, hetgeen lukte, want geen van de partijen kon nog tot doelpun ten komen. En toen Verschuren kort voor het einde wegens verwonding uit moest val len, kreeg de voorhoede geen kans meer. Het bleef 0-3. De Boys-spelers gingen dolgelukkig naara de kleedkamer met hun eerste overwinning. Vlijmense Boys 2 - BW 4 8-2 Het tweede elftal van de Boys speelde zondag 24 sept. een thuiswedstrijd tegen B VV 4 uit den Bosch en behaalde een klin kende overwinning op de Bosschenaren. Al hoewel de Boys met enkele invallers uit moesten komen, waren het juist deze inval lers die de doelpunten maakten. De jeug- digeB. van Heivoort doelpuntte 5 maal. OPRICHTING SUPPORTERSCLUB De oprichting van een supportersclub, die dan ten doel heeft gelden bijeen te brengen om veelbelovende Haarsteegse wielrenners financieel bij te staan en waarover enkele weken geleden in dit blad reeds het een en ander werd bericht, is inmiddels een feit geworden. In café J. van Oyen hadden zich op een avond in de voorbije week heel wat jongelui verzameld om de eigenlijke op richtingsvergadering bij te wonen. Aller eerst werd overgegaan tot het kiezen van een definitief bestuur en na een gehouden stemming bleken te zijn gekozen Thé Walk, W. v. d. Berk, H. v. d. Heijden, B. v. Bla- del en A van Bladel. Tot voorzitter werd nadien gekozen de heer Willy v. d. Berk en tot secretaris de heer Thé Walk. Een verheugend feit is dat zich tot heden reeds 118 enthousiaste supporters opgaven. Omdat het wielerseizoen bijna ten einde is, wil men zich geheel gaan concentreren op het volgend seizoen. Besloten werd te vens om te trachten in de komende winter maanden een hometrainingswedstrijd te or ganiseren tussen twee bekende wielerclubs en enkele bekende renners aan te zoeken om aan deze wedstrijd deel te nemen. WIELRENNEN Vrijdag j.l. is onze plaatsgenoot de be kende amateur wielrenner Wim van Heijst met nog vijf andere veelbelovende krachten naar Oost-Duitsland vertrokken om aldaar deel te nemen aan een drie-daagse etappe koers, de z.g. Vredeskoers. De afstand van hier naar de startplaats te Sebnietz be draagt ca. 1100 km, die per trein wordt af gelegd. Dit is zonder enige twijfel een unie ke uitnodiging voor onze dorpsgenoot en hij zal nu ook metterdaad kunnen tonen waar toe hij in staat is. Wij wensen hem heel veel succes toe en hopen dat hij het tot zeer goede prestaties zal weten te brengen. BILJARTEN Ook voor de biljartclubs die bij de KNBB zijn aangesloten begint deze week de com petitie. Binnenkamers zal in de komende maanden ook weer veel strijd worden gele verd om tot het behalen van het afdelings kampioenschap te komen. Twee jaar achter een is de biljartclub D.E.S. alhier er reeds in geslaagd om in de hoogste klasse, n.l. de kader-klasse de titel in de wacht te sle pen, dat is wel niet erg vreemd, omdat het le viertal van DES uit uitstekende spelers bestaat. De nieuwe competitie begint dan dinsdagavond voor DES met een thuiswed strijd en wel tegen Luk-Raak uit Vught, waarvan als kopman fungeert de veelbelo vende speler Rini Beks, die onlangs in Am sterdam bij het gehouden jubileumtoernooi kampioen van de hoofdklasse is geworden. De aanvang is bepaald op 8 uur en ge speeld wordt in café W. v. d. Loo. WIJZIGING AANVANGSTIJDEN DER LESUREN AAN DE R.K. SCHOLEN Met ingang van 2 oktober a.s. zullen de aanvangstijden van de middag-lesuren aan de R.K. Meisjesschool, de R.K. Jongens school en de R.K. Kleuterschool worden gewijzigd. Begon de school tot op heden des middags om half twee en eindigde om half vier, vanaf 2 oktober zal dit zijn 2 uur aanvang en 4 uur beëindiging der lessen. Met deze gewijzigde aanvangstijden be staat voor de leerlingen uit Herpt en He- dikhuizen tussen de middag de gelegenheid met de bus naar huis en terug te gaan. De nieuwe ALAD-busdienstregeling welke 1 oktober a.s. ingaat, is n.l. hieraan aange past en tevens is een zeer voordelig tarief voor de schoolkinderen vastgesteld. UITSLAGEN VAN ZONDAG 24 SEPTEMBER 1901 BETAALD VOETBAL Ere-Divisie AjaxVolendam 9-1 Willem II—MVV 4—3 FeijenoordGVAV 7-4 NACDWS-A 1—1 FortunaSC Enschede 30 PSV—DOS 0—1 VVV-Sparta 1—1 ADORapid JC 41 Blauw WitVolewijckers 51 le Divisie A 't GooiLeeuwarden 31 HelmondDFC 01 Go AheadEindhoven 31 KFC—Vitesse 3—1 HaarlemSittardai 0 3 VeendamDHC 1--1 SVV—Fortuna VI 4-2 Alkmaar\G >V\' 1 BWStorm-")ee:s 13 le Divisie B VSV—SHS 3—2 LimburgiaHD VS 31 HeraclesRBC 91 Eelinkwijk— -Wilhelniin i 4--2 Enschedëse BoysHVC 3 -0 Be QuickZFC 0 —1 EBOH—Excelsior 1—3 Heerenveen—Noad 0—0 WageningenHilversum 1—2 2e Divisie Zwolse Boys- Zwartemeer 1-2 Roda Sport—BCH 3—3 Tubantia—EDO 0—0 VeloxBaronie 31 Oldenzaal— Hclmondia O--7 LongaUVS 2—2 Graafschap PEC 30 AMATEUR VOETBAL le klas E VlissingenTongelee 42 RoosendaalTOP 0— 3 De SpechtenSchijndel 0—0 BoxtelAdlance 51 MOCBrabant ia 4—2 2e klas A UDIValkenswaard 02 BudelODC 5- -1 DESKTaxandria 20 GemertBest Vooruit 21 OSS '20—Reusel Sport 1—2 2e klas B Rood WitMiddelburg SteenbergenHontenisse Veerse Boys>Uno Animo HVVSarto RACInternos 3e klas B Blauw GeelSt. M.-Gestel RK J V VBaardwij k GWVlijm. Boys RKDVCGudok RKSVAConcordia WSC—OJC 3e klas C RKTVVRWB SCOKaaise Boys WVO—Voab RKVVU—Dongen RKCBoeimeer 4e klas B HaarsteegTGG ZaltbomrnelHeusden OVHLinge Boys DSCBuren Zwauw VFCRKOSC DesoRhode 4e klas E HieronymusVelocitas Gloria—SVG GSBW—RKSSS NeveloBerkdijk SETOns Vios igoNieuwkuij k 4e klas F TACRaamsdonk Zundert—DHV BavelMadese Boys NoordhoekRight 'Oh OudemolenBreda VirtusGroen Wit WSC—OJC Een goed gespeelde wedstrijd,, snel en met 90 minuten 't maxi mum aan spanning, meer mag 'n Waalwijkse voetballiefhebber niet verlangen van zijn vier ver enigingen. Iets dergelijks zagen we hedenmiddag op het WSC- terrein en de uitslag 2-2 mogen wij wel juist noemen. Jammer dat door een ongelukkig moment 3—1 1-2 2 -1 43 2 - 2 4—1 <>—1 22 1—1 2-1 3-0 0—1 4—1 4—3 2—1 6-1 1—3 2-1 0-2 0—2 7—1 7—2 2--1 1—1 2—1 0—0 1—2 2—2 0—0 7—2 1—2

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5