MARGARINE Verse roomboter VERSE EIEREN M DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 25 SEPT. 1961 de WSC midhalf de bal tegen z'n arm kreeg aangeschoten en de daarvoor te zwaar gestrafte straf schop WSC met 1-2 deed achter staan. Iets dergelijks deed zich voor pl.m. 5 minuten voor tijd bij een paniekstemming voor het doel der gasten, maar dan „ge- heider". Jammer dat dit de arbi ter ontging. Wij geloven zeker dat deze OJC-ploeg wel zeer hoge ogen zal gooien in deze competi tie. Om 20 minuten voor 3 trapt de roodzwarte midvoor af. Bij een pracht voetbaltemperatuur, en toegejuicht door talrijke suppor ters neemt WSC direct het initia tief en met snel spel bestormen zij het OJC-doel. Reeds in de 4e minuut kogelt A. Gouda oerhard tegen de binnenkant van de paal zonder verder resultaat. Direct daarop kanjert van Oudheusden tegen de paal. De Rosmalense voetballers laten zich de wil niet opleggen en m'et zeer snelle en gevaarlijke aanvallen bestormen zij op hun beurt het heiligdom van Pulles, maar de achterhoede der Waal wij kers houdt stand en verder dan enige corners komen de gasten niet. Na 28 minuten 'n snelle. WSC doorbraak over links, v. Bladel zet afgemeten voor, de toestormende Blij levens plaatst de bal op z'n voorhoofd en dit keurige doelpunt betekent 1-0. Reeds na 2 minuten is de stand gelijk. Bij een der vele snelle aanvallen van OJC over rechts gaat het over de gehele breedte naar de linksbuiten, die zonder moeite met een beheerst schot Pulles kansloos slaat, 1-1. Tot de rust krijgen beide voorhoeden nog genoeg kansen om te doel punten, doch door het zenuwach tige karakter van deze wedstrijd wordt alles om zeep gebracht door te onbesuisd en te vlug schieten. Met 1-1 wordt gerust. Na de rust het duplicaat van de eerste helft, snelle combina ties met om beurten beide doelen in gevaar. Bij een aanval over links kanjert de roodzwarte mid voor tegen de WSC-lat. Aan de overzijde mist de WSC linksbinnen grandioos voor het OJC doel. De 13e minuut voor tijd wordt voor de oranjezwarten fataal. Bij een OJC aanval wordt de bal tegen de arm van L Gouda geschoten, de arbiter geeft daar voor een strafschop, die keurig en beheerst wordt benut, 1-2. Slechts 50 seconden heeft OJC plezier van haar gemakkelijk verkregen voorsprong. Van de aftrap af gaat de bal praktisch linea recta op het OJC doel af en beland dan achter de roodzwarte doelman, nadat Blij levens zich er mee had bemoeid. Even later zou een arbitrale fout WSC bijna op een doelpunt komen te staan, doordat de arbi ter een corner, genomen door de linksbuiten en tegen de paal ge schoten, de teruggekomen bal door dezelfde speler laat voorzet ten, doch de bal wordt gelukkig weggewerkt. Dat de laatste 12 minuten elk van het talrijk publiek op z'n be nen stond te trillen, is te begrij pen. OJC tevreden met de stand en WSC proberen nog te winnen, was de conclusie dat het hard tegen hard ging. Vijf minuten voor tijd een behoorlijke hands bal in het strafschopgebied der gasten, doch er werd gewoon doorgespeeld, zodat het laatste fluitsignaal van deze spannende snelle en goede wedstrijd 'n vol ledige ontspanning betekende voor spelers en toeschouwers. De uitslag ga-f de verhouding goed weer. Het vervangen van enige spe lers heeft de WSC-ploeg goed ge daan. Er zat meer snelheid in, doch helemaal klaar zijn we nog niet met onze voorhoede. Het 2e elftal verloor wederom na met rust m'et 2-0 te hebben voorgestaan en 13 minuten voor het einde met 4-2, doch reeds 3 maal in successie, zowel bij Desk als tegen tegen Veloc en vandaag tegen Woensel 2 moesten er per sé 3 tegengoals komen, zodat de punten in Eindhoven bleven. Jongens, zolang de KNVB geen toestemming geeft om 80 minu ten te spelen, moet je proberen er 90 van te maken, want 6 ver- liespunten in 3 wedstrijden en alle 6 in de laatste 10 minuten, spreekt boekdelen. Dit betreft ze ker de achterhoede, want met 4 doelpunten moet men een wed strijd kunnen winnen. We kun nen wel weer over trainen spre ken, maar dat begint vervelend te worden, vindt je niet? R. K C. RKCBoeimeer 41 Om met een algemene beschou wing te beginnen, dient gezegd dat RKC beslist geen goede wed strijd heeft gespeeld. Boeimeer heeft gespeeld voor wat 't waard was. Winst zat er voor hen niet in, hoewel speciaal hun rechter vleugel soms voortreffelijke aan vallen opbouwde. Gezien 't grote aantal glijpartijen en afscham pen van, ballen konden wij niet aan de indruk ontkomen dat het spel veel daaronder te lijden had. Feiten die opvielen waren het rustige ingrijpen en solide werk van doelman Eekels. In één adem kan daarbij back Bakkers wor den genoemd. Mocht hij ook al eens een foutje maken, steeds herstelde hij zich onmiddellijk en een verloren bal werd door hem achterna gezeten zo nodig tot aan de andere kant van het terrein. Grote waardering voor dit werk, dat als voorbeeld gesteld kan worden. Ook rechtsbuiten Louis van Hilst kan op een goede wed strijd terugzien. Een zwakke plaats in de RKC-ploeg is het alsmaar teruggetrokken spel van verdediging en middenlinie waar door herhaaldelijk beangstigen de gaten vielen in het midden veld. Een meer geroutineerde ploeg zou dit degelijk hebben uit gebuit. De Bredanaars verdienen een compliment voor hun uiterst sportieve spel en hun vasthou dendheid tot het einde toe. RKC begon erg moeizaam, uit gezonderd L. v. Hilst, die twee uitstekende voorzetten plaatste, waaruit de eerste twee corners voor RKC ontstonden. In een pe riode van RKC overwicht wordt er zo maar laks gespeeld in onze verdediging, waardoor Boeimeer de leiding kan nemen, 0-1 na 25 minuten. Frans Passier straft na 30 minuten eenzelfde fout in de Boeimeer verdediging bèheerst af, 1-1. Vijf minuten later herstel de Smit zich van een aanvanke lijk aarzelend optreden en zijn harde schot doet de bal van de handen van de doelman voor de schietgrage voet van Frans Pas sier belanden, die wederom on houdbaar inschiet, 2-1. Diverse doelrijpe kansen aan weerszijden worden niet benut en met een 2-1 stand wordt gerust. Na de hervatting weet RKC corner na corner te forceren, meestal voortreffelijk genomen door L. v. Hilst. Resultaten blij ven echter uit. RKC blijft in de aanval en goede schoten gaan rakelings naast, totdat na 16 mi nuten een moeilijke bal door L. v. Hilst zuiver wordt ingescho ten. Aan onze zijde moet de ver dediging met alle macht de ge vaarlijke aanvallen van Boeimeer afkappen, waarbij in laatste in stantie doelman Eekels door tij dig uitlopen erger kan voorko men. De doelman van Boeimeer, die een hard schot ongelukkig stopte, moest worden vervangen door de grensrechter, wat deze verdienstelijk deed. Zes hoek schoppen kreeg hij achtereen te verwerken. Hij moest evenwel zwichten voor een voltreffer van Frans Pasisier (hattrick) na goed aanspelen door Leijtens. Zo spoedde zich deze uiterst sportieve kamp ongewijzigd naar het einde en heeft RKC, zonder grootse daden te stellen, zich we ten te handhaven. Sarto 2—RKC 2 1—4 Wederom moesten de mannen van het 2e de reserves van een 2e klasser gaan opzoeken en bij brachten 'n verdienstelijke over winning mee naar huis. De wed strijd stond op vrij hoog peil en voor de rust wTas Sarto uitge sproken in de meerderheid. De aanvallen van RKC wiaren veel gevaarlijker, al kon men dit nog niet in doelpunten uitdrukken. Eerst in de tweede helft wist H. Bool uit een snelle aanval een harde schuiver te lanceren, die doel trof Een tweede doelpunt volgde spoedig uit een handig tikje van Cor van Riel tussen twee tegenstanders door, dat de doelman verraste, 0-2. RKC be hield het initiatief en drukte door zodat Kuijs verdienstelijk 0-3 kon laten aantekenen. Een misver stand in onze verdediging evler- de een verdiend tegendoelpunt op, 1-3. Meer werd Sarto niet toegestaan en steeds meer open RKC-aanvallen zouden een hoge score gewettigd hebben. Thans stond dit een glanzend spelende Sarto doelman in de weg, behou dens die ene keer dat Kuijs zijn schutterstalent als middenvoor nog eens duidelijk maakte en de stand op 1-4 bracht. Ziezo jongens, dat zijn 7 pun ten van de acht. Nu volgende week met hetzelfde elan tegen Concordia, op eigen bodem in ons sportpark. Laat de groeiende supportersschaar ook eens ge nieten van jullie spel. Het 3e elftal, dat toch heus op papier niet zwak is, verloor bij WSC 3 met 11-1. Commentaar overbodig. R. W. B. RKTVVRWB 1—1 Voor de derde maal in deze nog zo korte competitie heeft BWB gelijk gespeeld en evenals in haar eerste uitwedstrijd we derom met 1-1. RWB is dus nog steeds ongeslagen, maar daar is dan ook alles mee gezegd, want zo constant als men speelde in de wedstrijden voor het nederlaag- tournooi, zo wispelturig speelt men nu. Reeds na tien minuten had Bruurmijn het RKTVV-doel ge vonden; met de bal aan zijn voe ten rende hij in de richting van het Tilburgse doel. De doelman liep goed uit, maar in tegenstel ling tot vorige week maake de watervlugge RWB centervoor ditmaal geen fout, omspeelde be heerst de uitgelopen doelman en schoot kalm in, 0-1. Een kwar tier later dachten we ditzelfde staaltje nog eens te zien herhalen doch Bruurmijn werd onregle mentair ten val gebracht, doch echeidsrechter v. Groningen gaf zelfs nog geen vrije trap. We hebben deze arbiter trou wens wel beter gekend dan hij zich deze middag liet zien, want reeds na een kwartier liet hij zich door de onsportieve Til burgse jeugd intimideren. Zeven minuten legde hij het spel stil, confereerde met de Tilburgse be stuurders en met de politie, zon der enig resultaat en gaf daar mee zijn eigen onm|acht te ken nen. Verder liet hij toe dat ge speeld werd met een bal die veel te zwaar was en daar 't Tilburg se terrein ook al in 'n zeer slech te staat verkeerde, was het geen wonder dat de wedstrijd slechts op een zeer laag niveau stond. De gehele wedsrijd is RWB in de aanval geweest. De achterhoe de was prima in vorm, de half- linie stuwde goed, maar het spel in de voorhoede bleef te kort om succes te kunnen opleveren. Het was overigens verwonder lijk wat de scheidsrechter in de achterhoede al niet toestond, Bruurmijn trapte men zonder meer na, terwijl er geen bal in de buurt was,. In de tweede helft was hij de goal tot op enkele me ters genaderd, doch men haakte hem en toen dit niet het ge wenste resultaat had, nam men hem met twee man gelijk, om daarna de op de grond vallende centervoor nog een trap na te ge ven; allemaal toelaatbaar blijk baar, want niemand floot. Het is daarom dubbel jammer dat de Tilburgse voorhoede, die geen behoorlijke aanval kon op bouwen, in de laatste seconde toch nog gelijk kon maken waar door RWB volkomen onverdiend toch nog 1 punt moest afstaan. Het 2e elftal speelde met 2-2 gelijk in Baardwijk. Een behoor lijk resultaat. Het 3e won met maar liefst 8-0 van Dongen 5 en het 4e wist de Hcrptse Boys 1 punt te ontfutse len door een gelijk spel, 1-1 in 'n mooie gelijk opgaande wedstrijd, waarin Herpt in de laatste mi nuut de gelijkmaker scoorde. Baardwijk RKJVVBaardwijk 61 Een ware debacle. Een andere benaming is er niet te vinden voor de zware 61 nederlaag, welke de geelzwarten moesten ondergaan tegen 'n veel beter en wilskrachtiger spelend RKJVV. Deze jiloeg, die dit jaar voor het eerst in de 3e klas uitkomt, zal het, mits zij iedere wedstrijd zo voor de dag komt, nog heel ver brengen. De RKJVV-ers stelden het zeer onsamenhangende spel der geelzwarten met hun combi naties ver in de schaduw. Het leek er zelfs meer op, dat Baard wijk voor het eerst in de 3e klas uitkwam en dat RKJVV al jaren 3e klasser geweest was. Het is werkelijk onbegrijpelijk, dat dit Juliana-elftal, praktisch uit de zelfde spelers van vorig seizoen bestaande, in de eerste drie com- petitiewedstrijden met moeite eenmaal tot een gelijk spel kwam en zich tweemaal met grote cij fers gewillig naar de nederlaag liet voeren, terwijl vorig seizoen wedstrijd voor wedstrijd gewon nen kon worden toen het er op aan kwam. Wanneer het niet gauw anders gaat, zullen onze jongens dezelfde moeilijkheden van het voorbije seizoen te over winnen krijgen en dat zou toch wel een beetje te bar zijn. Ook deze middag was ons elf tal weer op twee plaatsen ver zwakt, doch dit moet geen af doend excuus betekenen voor het falen van de gehele ploeg op zich. Het lijkt wel of onze jongens de bezieling om wedstrijden a.hw. te moeten winnen, missen. Het spel mist overtuiging en ook heden middag was het meer dan erg. Hoewel onze ploeg op alle linies volkomen faalde, wil ik toch niet nalaten doelman v. Mierlo een pluim op de hoed te steken voor het vele verdienstelijke werk, dat hij verricht heeft. Ondanks de vele doelpunten, waarvan mis schien wel een ten koste van fou ten van hem, heeft hij toch op vele gevaarlijke schoten van de RKJVV voorwaartsen vele ind ien van goede repliek gediend. Al direct na het begin bleek duidelijk, dat RKJVV voor eigen jmbliek zo goed mogelijk voor de dag wilde komen en met snelle combinaties van man tot man werd op het Baardwijk-doel af gestevend. De eerste serieuze kans was voor Baardwijk, toen C. Pullens veel te jong voor 'n le elftal alleen voor doel staande tot tweemaal toe tegen de RKJVV doelman aanschoot. Hierna bepaalde RKJVV 't sp.el- beeld en in de 13e minuut lag de bal al in de touwen, toen onze complete achterhoede voor bui ten spel bleef staan terecht overigens en de rechtsbinnen der gastheren rustig kon inschie ten, 1-0. Dit was tegenslag, welke nog vergroot zou worden door een tweede doelpunt van RKJVV dat ontstond uit een misverstand tussen Beerens en v. Mierlo in de 21e minuut, 2-0. Hierna lieten de Bosschenaren even 't tempo zak ken, doch daar Baardwijk in het klungelige spel bleef volharden, betekende dit dus geen nadeel voor RKJVV. Wel had een hard schot van H. Pullens een beter lot verdiend, doch dit stuitte hard op de keeper af. Daar ook RKJ VV er niet veel voor voelde zich meer in te spannen dan nodig was, bleef de stand tot aan de rust 2,-0. Wie gedacht had dat na de pauze de Baardwijkers uit een ander vaatje zouden gaan tappen kwam bedrogen uit Opnieuw trok RKJVV ten aanval en hoe wel binnen het kwartier weer 2 doelpunten achter doelman van Mierlo in het net lagen, kreeg deze toch diverse malen open doekjes van publiek en zelfs van spelers voor goede reddingen op gevaarlijke aanvallen van de RKJVV-ers. Toen Baardwijk in de 72e minuut via een penalty, goed genomen door v. d. Smen, tot 4-1 terugkwam, bleef de hoop op een gelijk spel met nog acht tien minuten te spelen nog even bestaan. Vier minuten later was het echter weer mis, want H. Leijtens zag zijn talmend optre den voor doel met een tegenpunt afgestraft, 5-1. Nog was voor RKJVV de maat niet vol en ten koste van maar half wegwerken van v. d. Steen, werd nummer 6 drie minuten voor tijd gescoord. Rest mij nog te vermelden dat H. v. Gelder na de rust nog een 10-tal minuten heelt meegespeeld wegens het uitvallen van B. Ver- hoofstad. Capelle Wit Zwart Loon op Zand Sprang Haarsteeg Haarsteen HaarsteegTGG 43 Het zag er in de tweede thuis wedstrijd van deze competitie, die tegen 't gepromoveerde TGG uit 's-Bo&ch werd gespeeld, in 't begin weer niet naar uit dat de zozeer begeerde punten toch nog thuis zouden blijven. Van de af trap af nam immeds de Bossche midvoor de bal meer voren en na een fraaie combinatie met en- hele van z'n medespelers gaf hij in de tweede minuut doelman Kuijs het nakijken, 0-1. Geen hoopvol begin dus voor de gastheren en het zou nog er ger worden, want vier minuten later wist de Haarsteeg achter hoede niet goed raad met weer zo'n flitsende TGG combinatie en even later moest zij al tegen een grotere achterstand aankij ken. want de Bossche linksbin nen strafte 'n weifeling beheerst af, 02. Doch juist op tijd voerde Haar steeg het tempo op en toen kwam de TGG defensie eveneens in ern stige moeilijkheden. Keer op keer werd het doel belaagd, maar vooralsnog wist de Bossche doel man zijn heiligdom voor doorbo ring te vrijwaren. Toch zag het er naar uit dat doelpunten niet konden uitblijven en zowaar slaagde linksbuiten Junggeburth er in met een juweel van 'n doel punt de achterstand tot 1-2 te verkleinen. Haarsteeg's aanvals leider Bertus v. d. Heijden toon de in deze periode eveneens zijn plaats nog volkomen waard te zijn. Hij mag dan wel heel wat van zijn vroegere glans hebben verloren, als het op afwerken aan komt laat hij nog steeds zien het spel volkomen te beheersen. Duidelijk werd dit gedemon streerd in de resterende tijd tot aan de rust. Het was rechtshalf Wim Walk, die op de hem be kende wijze de bal opbracht, daarna een afgemeten pass gaf en toen volgde van de voet van de Haarsteeg midvoor een schot dat de Bosscne doelman te mach tig bleek. 2-2. De tweede helft begon voor de TGG-ers weer hoopvol. Na de af trap zetten zij de Haarsteegse achterhoede onder zware druk. Uit een hoge voorzet kopte ach terspeler Kivits terug pp zijn doelman, maar de afstand was te groot en de toegesnelde Bossche midvoor wierp zich in de ruimte, pikte de bal op en schoot be heerst in, 2-3. Naarmate de tijd verstreek, begon de balans meer en meer ten gunste van de thuis club door te slaan. De ene aanval na de andere golfde op het TGG doel af en tenslotte was het Sjel v. Helvoirt, die een van de doel man terugspringende bal in het doel werkte, 3-3. De wedstrijd kreeg in de slot periode nog een levendig karak ter, omdat geen der partijen in 't defensief durfde te gaan, maar via een offensief wilde trachten nog tot winst te komen. Tot gro te vreugde van de Haarsteeg- schare verkregen de thuisspelers een overwicht en tenslotte was het vijf minuten voor tijd Bertus v. d. Heijden die het winnende doelpunt liet aantekenen. De wedstrijd eindigde met de stand 4-3 en deze overwinning doet nu weer het beste verwach ten voor de toekomst. Drunen MAN»"?,, Kaatsheuvel DESK—TAXANDRIA 2-0 De met zoveel spanning tegei geziene ontmoeting tussen D™ en Taxandria, is in een volkom;: verdiende 20 overwinning voois thuisclub geëindigd. Het talrijke publiek heeft inde ontmoeting over het algemeen van goed voetbal kunnen geniete De vanwege de mist glibberige gn- mat, waarop de gladde bal verrassend doorschoof, deed Joh. van Engelen spel trouwens veel afbreuk. Over algemeen was DESK toch duideli;; de betere ploeg, die telkens vamr. de achterhoede en middenlinie It! goed opgebouwde aanvallen kwam Vooral Muskens, die Meijer opt: linksbackplaats verving, vertolkt een prachtige partij, waardoor t: gevaarlijke Taxandria-rechtsbuite volkomen in bedwang werd gek. den. Ook de middenlinie met t Boxtel en Voogd had er deze mi; dag goed het oog in en leverde kir werk. Overigens zette het ver o? dringen van Voogd weinig zoie aan de dijk. De besluiteloosheids de DESK-voorhoede, die zich vet; al na rust herhaaldelijk vastliep: haar eigen breipatronen, werd e een zesde aanvaller nog groter, ff kelijk gevaar is de voorhoede e DESK deze middag niet gewet." Haar spel was te peuterig en me nam in het algemeen een veelt afwachtende houding aan. De Ta- andria-doelman kreeg daardot: practisch geen moeilijk werk opt knappen, want de sporadische scho ten van Damen en v. Gooi beland den nog naast het doel. Voogd p® beerde het een enkele maal van va re afstand, maar schoot taetes naast. Het was duidelijk te zien it de telkens fel ingrijpende vijand; lijke verdediging op deze wijze nod tot capituleren gedwongen kon wot den. Maar in plaats van het spt open te gooien, bleef het in dit pet terige gedoe volharden. Reeds na 7 minuten bracht Lof ters met een kopbal uit een voor zet van v. Gooi de stand op M Hierbij zou het voorlopig blijv® want in het verdere verloop van» eerste helft gaven beide verdedi gingen geen krimp, zodat met der score de rust inging. Lugters door op een verre pass. Ta- wijl hij in duel geraakte met een®: daij SutjjBAjaq op bu uojnuiui j[!i Taxandria - verdedigers, carambo leerde de bal van de voet van laatste buiten bereik van deu lopen doelman in het verlaten waardoor DESK op enigszins jf lukkige wijze aan een 2—0 voor sprong kwam. Achteraf bekek© moch men zich hiermee geluw prijzen, want de voorhoede V deze middag hardnekkig we het vooral na rust duidelijk wicht van DESK in doelpunten® te drukken. Kort voor het eind® naai moest de DESK-mid* Schalken, die zich deze middag w® bijzonder beweeglijk toonde haaldelijk de vrije ruimte zonder dat men hem bereikte, j®' mer genoeg met een beenble®® van het veld worden gedragen- plaats werd door H. v. Boxtel Bf nomen. Zonder dat er nog ietujjj zonders gebeurde, kwam het van deze enigszin tegengeval' moeting. worden geb: tij hoopte d zouden aanj je komen zi betreft, had eigen visie. Wit-Zwart - BWR 6-2. Wit-Zwart heeft zaterdag tegen BWR op nieuw bewezen dat het met de jonge, ta lentvolle spelers waarover 't thans beschikt, zich een waardige plaats in het zaterdag voetbal wil veroveren. En als die wil sterk genoeg is zal het eerste elftal binnen en kele jaren iets van de oude glorie kunnen terugwinnen. Het Roosendaalse BWR speelde niet on aardig, maar het had te weinig tempo. Wit- Zwart kon al voor de rust uitlopen tot 3-0 door doelpunten van Jop le Sage (2)... en rechtsbuiten Jan van Beek. In de tweede helft kwamen de Roosen- vanaf 52 ct. per pakje dalers even opzetten en met een paar uit stekende goals van de centervoor en de goed spelende rechtsbuiten konden zij de achter stand terugbrengen tot 3-2. Maar daarna beheerste Wit-Zwart het veld weer en BWR kwam er niet meer aan te pas. Centervoor Joop le Sage voerde de score op tot 5-2 en kort voor het einde bezegelde linksbui ten A. Rozenbrand met een mooi schot de overwinning. Wit-Zwart 2 speelde gelijk, 3-3, tegen HNC 2, Bij Wit-Zwart scoorden G. Rozen- brand (2) en J. Waarts en bij HNC H. Ha- verhals, F. Mandemakers en P. Verduin. UNO ANIMO Veersche Boys 1 - Uno Animo 12-1 Het is Uno Animo niet gelukt enige winst te behalen in de moeilijke uitwedstrijd tegen Veerse Boys in Raamsdonksveer. Toch was er geen groot krachtsverschil tussen beide ploegen, alhoewel Veersche Boys bijna de gehele wedstrijd een licht veldoverwicht heeft gehad, maar twee for tuinlijke doelpunten, waar Uno er slechts één tegenover kon stellen, waren voldoende voor de zege. De achterhoede van Uno speelde stellig niet slecht, maar in de voor hoede klopte 't lang niet altijd, ook al om dat P. van der Velden en R. Leermakers door blessures niet beschikbaar warev Reeds direct na de aftrap zetten di; /eer- 6che Boys-voorwaartsen de Uno-achterhoede onder druk, maar de resoluut ingrijpende achterhoede wist 't gevaar steeds goed te keren. De eerste werkelijke scoringskans kwam dan ook voor Uno, en wel toen de goed doorgelopen H. v. d. Velden, die overigens vandaag in 't geheel zijn dag niet had, vrij voor de keeper verscheen, maar zijn harde schot vond de doelman van Veersche Boys in haar baan, die de bal goed wist te keren. Idem zo, even later bij 'n schot van J. Roestenberg uit 'n goede pass van P. van Noye. Na 20 min. spelen echter beoordeelde de Uno-keeper 'n inzwingende bal verkeerd, zo dat deze van zijn borst in 't lege doel stuit te, 1-0. Veersche Boys probeerde nu door te drukken, maar keer op keer zagen zij zich gestuit door de uitstekend en zeker op tredende Uno-achterhoede. Toch kwamen zij nog dicht bij hun tweede doelpunt, toen 10 min. voor rust de volkomen vrijstaande rechtsbuiten de bal ontvingen vrij voor de Uno-doelman verscheen, maar zijn goede schot werd door deze laatste goed, maar niet klemvast gekeerd, zodat de terugsprin gende bal weer bij de rechtsbuiten beland de die keihard door 't zijnet heen in het doel schoot. De scheidsrechter kende reeds een doelpunt toe, maar door protesteren van de Uno-spelers enerzijds en de grensrech ter anderzijds, herriep hij zijn beslissing, zo dat de rust ingang met een magere 1-0 voorsprong voor de gastheren. Na de hervatting bleef Veersche Boys een licht veldoverwicht houden, maar de Uno- uitvallen waren zeker zo gevaarlijk. Tien minutenwa ren er gespeeld toen de Boys linksbuiten werkelijk een prachtige kans kreeg om de voorsprong te vergroten, maar de hard ingeschoten bal werd door de lat gekeerd. Toch zou Veerse Boys nog verder uitlopen en wel door een penalty in de 18e minuut, die feilloos benut werd, 2-0, welke eigenlijk een toegift van de scheidsrechter was, want toen 2 mina later de goed vrij- gelopen P. van Noye de bal ontving en recht op t 'Veersche Boys-doel afstevende, maar ten val gebracht werd floot hij niet. Uno kwam echter toch nog aan een te gendoelpunt,. toen de hardwerkende P. van Noye de bal uit een voorzet van rechtbuiten W. Dingen, tussen twee spelers van Veer sche Boys door in 't net knalde, 2-1. Dit gebeurde 12 min. voor het einde. Had toen Uno 't spirit en de moed kunnen opbreneen om in 't offensief te gaan, dan had er best nog een doelpunt ingezeten, want de Veer sche Boys-achterhoede was ook in 't ge heel niet „waterdicht". Onze jongens lieten zich echter op hun eigen spelhelft terug dringen, zodat de tweede overwinning voor Veersche Boys in 't geheel niet meer in ge vaar kwam. N. E. O. NEO - NOAD 4-0 Een wedstrijd die door de thuisclub royaal en verdiend is gewonnen, al zag het er voor de rust nog niet naar uit. Toen de zeer goed leidende scheidsrechter IJpelaar uit Was pik om kwart over vier liet beginen, werd er meteen van beide zijden fel op de bal gezeten, maar van beide ploegen nog te on samenhangend om maar iets succes op te brengen. Al was de thuisclub tot tweemaal toe dicht bij een doelpunt, maar rechtsbui ten Groeneveld tweemaal faalde om de bal achter de keeper te werken, een keeper die geen grootse indruk achter liet, omdat hij de bal nogal eens los liet. Keeper Vos van Sprang maakte met zijn debuut in het eerste elftal van NEO een zeer goede indruk, door tot tweemaal toe, toen NOAD's midvoor gevaarlijk was doorgebroken, dit zeer rustig en met veel élan te klaren, wat voor de NEO-mannen, met ook debutant rechtsback J. van Oosterhout, die voor deze plaats ook uit het goede hout gesneden blijkt te zijn, de achterhoede toch wel rustiger gaat spelen in tegenstelling tot vorige week toen de achterhoede nog al eens steken liet vallen. Zo ging de rust in met nog van alles mo gelijk voor beide ploegen. Maar na rust had de voorhoede van NEO een kleine veran dering ondergaan, dat ook direct meer vaart in de ploeg bracht en dan ook na een kwartier het eerste doelpunt opleverde. Rechtsbuiten Groeneveld zwenkte naar binnen met de bal, om zeer secuur de bal op de schoen van P. Chabot, die na rust linksbuiten is gaan spelen, te leggen en dat betekende beheerst 1 - 0. Nu kwam de thuis club op toeren, wat na 5 min. weer een doelpunt opleverde. NOAD moest een cor ner toestaan, die door linksbuiten Chabot haarscherp over de keper voor doel werd gebracht en midvoor Paulides maar behoef--" de te knikken en het was 2 - 0; 3 min. later weer eenzelfde goal door Paulides, toen rechtsbinnen W. de Rooij zich heel handig door de NAOD-achterhoede dribbelde, de bal heel handig over de keper mikte, waar Paulides weer klaar stond om met zijn. hoofd het derde doelpunt aan te tekenen. Nu was het al thuisclub wat de klok sloeg, wat vijf min. voor het einde nog het vierde doelpunt opleverde. Rechtsbuiten Groeneveld een schot losliet, dat door de keeper achter de doellijn werd gestopt, maar de scheidsrechter een doeltrap gof, omdat hij geen goal geconstateerd had, maar door grensrechter Bouman van NOAD wel ge zien was en door deze zeer sportieve grens rechter de scheidsrechter er attent op maak te dat dit een doelpunt was, wat hem een hartelijk applaus van het publiek en een hartelijke handdruk van de scheidsrechter bezorgde. Een zeer sportieve daad van deze grens rechter, wat aller bewondering afdwong. Zo kwam het einde van deze zeker na rust goed gespeelde wedstrijd; 4-0 voor de NEO-lui. Ga zo door jongens en veel succes. Het derde elftal ging naar Zwaluwe Boys en kwam ook met de volle buit thuis, het werd 5-1 voor onze jongens; een mooie overwinning voor deze jeugdige ploeg, wat nog wel meer voor de toekomst inhoud, maar denk om de training, jongens, want jullie horen hier ook bij 's woensdlagsavonds, en nog veel succes. vanaf 89 ct. per pakje RKDVC - GUDOK 2 - o Als de scheidsrechter fluit komen t voerders bij elkaar om het bekende n*1 op te werpen. DVC won de tossen*' er dus door Gudok afgetrapt. Er aan weerskanten verschillende aanvanen gebouwd, maar die werden slordig J werkt, zodat ze niet direct gevaar den. Na enkele minuten werden DVC toch wel iets gevaarlijker en I doelpunt haast niet uitblijven. Het de 10e min. dat L. van Noort de rechts kreeg aangespeeld en een pa terspelers van de gasten passeerde een prachtig schot zijn club de leid®. 1-0. Na de aftrap was DVC weer f in de aanval en 't zou dan bijna P. v N zijn die met een hard schot in de J' bovenhoek prachtig inschoot, maar doelman van Gudok op prachtige corner werd verwerkt. Toen werd gasten toch wel te erg en vol moeti w een aanval opgebouwd, die bijna succes h maar door tijdig uitlopen van werd de bal juist tegen hem a„,.6ra was'het gevaar geweken, wat toch doelpunt had kunnen zijn. Daarna W1!k..ze en w- beurt weer aan de thuisclub die het er, ^erse kt beter afbracht, want v. d. Velden kreet de 24e minuut op flinke afstand recht het doel een schietkans en zijn schol- raak in de linker onderhoek en het wast 2-0 geworden. Tien min. voor rust moest de van Gudok worden vervangen wc knie-blessure, maar voor de rust er nog wederzijds enkele aanvallen, de achterspelers bleven de baas en gi» rust in met een 2-0 voor DVC. Na de thee was het wat meer aanvah van Gudok, dat zich nog steeds niet» wonnen gaf,maar het spel der voorna sen was te doorzichtig en leverde moeilijkheden op voor de DVC-deferi», de voorhoede van DVC ging het niet» goed meer; men probeerde het so® veel alleen, wat wel eens succes kan k ben, maar we staan toch niet voor met vijf spelers naast elkaar; maar a vanuit de cornerhoek een doelpunt profe te maken, want dat lukt zelden of t We zagen nog enkele goede schoten, paal en doelman in hun weg vonden, dok probeerde steeds nog de eer te maar ook dat wou niet vlotten en gaven op het laatst maar toe als sportiever» lllaluc""" liezers en won de thuisclub deze wedstn n ,e met 2-0. Imrrtpn fob [VïERESSA MEI (iüMUbiNA1 Onder aus; daal genooit Wetenschapp dag Asepu jieentehuis t stelling gehc iet scmidert n Matthijs Oe openinj ng vond ze roordigheid tabelen en plaats door get. Be heet provinciaal t middag bij d leiding over noemde kun Gent belictu werken die deze, en w< Meike Sun zijn vanuit 1 gomen over waar zij zie gevestigd. H schillend zij: sommige op; eenkomst. Sund noemd kringen gene de nieuwe I ken van Me: v. Gent, hel lei. uit hét g Zij zijn, wa realistisch, kleuren, ma! dun en bijzc van Matthijs zijn forser toepassing t dat het gel glans krijgt. Spr. noem punt dat ooi middel van meentehuis Dongen 2 - DVC 2 4-2. DVC 3 won met 4-3. flinke vanaf 12 voor f 1(- mooie e wijze het w ken, is de i werke: deze tijd, n verloren te wij geconf werken van ke Sund en Burgemee de tentoons het als een dagen deze stellen. Hij punt dat di mensen we: aldus burg thuisbezorg' iubsidie-reg van 0.K.W kunstwerke van toepass heid. Wij r 'ourgem. SI van Brunei len staan t( sitie te kom wij dat vel aangrijpen beide kuns ttaken. De bijzo: geopend t/: iedere dag JEUGDDA DERS 0< Zaterdag jeugddag g en Tuinde: Langstraat, Waspik, W Doeveren, men en Ni Tuinders je kwamen z jeugddag, - tief nam. een voorb< enge begri worden d< deed dit c een jeugdi uitwisselin en initiatii sie streek' harte toeg wijl ook c alle mede- In de o< grote dini band met ontwikkel: voltrekt z snel temp M. v. Wag grootste g op deze ze in de pr< Hiervoor fact en s schatten 1 Tuinders j want dezi yan een s- jaren zul] Men ha voortreffe naast de boeren- e grote pla; vrouwelij sportbeoe ruime pla bestond strijd, w opfokwed Prijs-bere Varkens-1 Hreeswed digheidsv sorteerwe Voor d strijd in wedstrijd De spot hindernis wedstrijd 's Avor

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 6