DRUNEN Taptoe Waalwijk 1961 WAALWIJK) Speet ONZE R A AK-AAN BI EDING fsëê II :N Elshout Raamsdonksveer Laatste berichten 2 pers. opklapbed 98 ct- 98 ct l.95 4.95 I Wijn DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 25 SEPT. 1961 H,- sn „tebessante expositie van 1NIE meike sund en- Sentehuis te dUKNEN OUDERAVOND WELPEN EN VERKENNERS Sprang Vrijh.-Capelle s. s. c. Raamsdonk PRACHTIG EN BOEIENq SCHOUWSPEL FRANS Henk de Jong NET MEISJE WERKSTER Jaarsrna HAARD 1 Hub van den Hout THEELAK |X4Vi 1 Kleer hangers Brood- of Kop en schotel 50 Brood trommel glazen 0 !D Je, de m, 1 en 'i 'v4i rdigil r opi« i die n k® let «1; de e eidii 'eer li, t. Nu de liil, tr dooi >1 rd het wed en iuccesl* i was 1 kreeg; recti Hen, in ging; aanvat s niet oorrwu; irde j efensie, et nieli t kan 11 voor ii maar s t prots of ie; holen, i nden, te redde i gaven: "tieve b weètij 2-0 tegemif voort 1 in .een m geniete ige gra 11" l aank: „ATThUS OVERMAN» IN HET Ander auspiciën van het provin ciaal genootschap van Kunsien en ^nappen, wordt tot woens- aj» ft septemoer a.s. op het ge meentehuis te Drunen een tentoon- Mmi gehouden van werken van fat schilders-echtpaar Meike Sund Matthijs Overmans. ne opening van deze tentoonstel- 1 vond zaterdagmidag in tegen- inrriigheid van verschtilendee no- mlen en het schilders-echtpaar „laats door burgemeester mr. Stie- t pe heer D. van Gent van het ovinciaai genootschap hield deze nuddag bij de opening een korte in lying over het werk van voor- emae kunstenaars. De heer van Lt belichtte uitvoerig de 30-tal „erken die zijn tentoongesteld van Le en weixe hy voor Brabant het «Zrersverse kunstenaars noemde. -1 Mellce Sund en Matthijs Overmans am vanuit Den Haag en Rotterdam nomen overzetten naar Brabant, „aar zij zich metterwoon hebben gevestigd. Hoewel hun werken ver schillend zijn in opzet, zag spr. m sommige opzichten wei enige over- 1 kwats eenkomst. Het werk van Meike Sund noemde spr., voor wat in vak kringen genoemd wordt, werken uit ie nieuwe Haagse school. De wer ken van Meike Sund, aldus de heer Gent, hebben ons iets te vertel len uit hét gewone alledaagse leven. Zn zijn, wat men noemt, Hollands realistisch. De uitvoering in tere kleuren, maken de werken fijn, iel, dun en bijzonder mooi. De werken van Matthijs Overmans daarentegen zijn forser en rustiger, waarin de toepassing van kleuren zodanig is, dat het geheel een eigen stijl en ans krijgt. Spr. noemde het een enorm winst punt dat ook deze kunstenaars door middel van deze expositie in 't ge meentehuis ('t huis van de gemeen schap) nader tot de mensen konden worden gebracht en omgekeerd, en hij hoopte dat velen de gelegenheid zouden aangrijpen om deze werken te komen zien. Voor wat dit kijken betreft, had de heer v. Gent ook een eigen visie. Ontvankelijk zijn voor het mooie en het schone en op die wijze het werk op je laten inwer ken, is de instelling waarmee men deze werken moet gaan zien. In deze tijd, nu zoveel waarde dreigt verloren te gaan, is het goed dat wij geconfronteerd worden met werken van kunstenaars zoals Mei ke Sund en Matthijs Overmans. Burgemeester Stieger, die eerder de tentoonstelling had geopend, zag het als een eer dat Drunen enkele dagen deze werken mocht tentoon stellen. Hij zag het als een winst punt dat de kunst zo dicht bij de mensen werd gebracht. Men krijgt, aid'üs burgèm. Stieger, de" kunst thuisbezorgd. Hij wees ook op de subsidie-regeling van de Minister van O.K.W. bij de aanschaf van kunstwerken, een regeling die ook van toepassing is voor deze gelegen heid. Wij realiseren ons wel, aldus burgem. Stieger, dat de inwoners van Drunen en omgeving niet zul len staan te dringen om deze expo sitie te komen zien, maar wel hopen wij dat velen de gelegenheid zullen aangrijpen om met de werken van beide kunstenaars kennis te komen maken. 0 De bijzonder mooie expositie is geopend t/m woensdag 27 sept. a.s. iedere dag van 10.00 tot 17.00 uur. JEUGDDAG BOEREN EN TUIN DERS OOSTELIJK DE LANG STRAAT Over duidelijs .s vami: linie tl i kwam ir op d- vertolkt ■door ïtsbuitE if eze r rdek ver af g zode heidvz ch vos stliep: erd e ;er. iede vt gewee.' en me veel De Tai' ïaardoo: rk op li he sekt beland )gd vanvï taetffi zien vijai jze noo! :on iet spt dit pet ht Laf n voor op M blijv» van ós rerdedl1 iet des iss.Tet een i' ui }H irambt an des e uitge; en doel ins ft 0 voor- ekeken eluikk a bleei iten f yndiif nidvoor ig wee e, j» ilessure en.® tl inge- ets bt' t eind' Zaterdag werd te Drunen een jeugddag gehouden voor de Boeren- en Tuindersjeugd van oostelijk de Langstraat. Hieraan namen deel: Waspik, Waalwijk, Drunen-Elshout, Doeveren, Herpt, Haarsteeg, Vlij men en Nieuwkuijk. De Boeren- en Tuindersjeugd uit deze plaatsen kwamen zaterdag tezamen in een jeugddag, waartoe zij zelf het initia tief nam. De jeugd stelde hiermee een voorbeeld aan de ouderen. Het enge begrip van eigen plaats moet worden doorbroken en de jeugd deed dit door het organiseren van een jeugddag, welke tot doel heeft uitwisseling en contact. Dit streven en initiatief werd door de commis sie streekverbetering dan ook van harte toegejuicht en gesteund, ter wijl ook de rijksvoorlichtingsdienst alle medewerking verleende. In de oostelijke Langstraat staan grote dingen te gebeuren in ver band met de ruilverkaveling. De ontwikkeling van land- en tuinbouw voltrekt zich in deze streek in een ®el tempo. Het is, aldus de heer M. v. Wagenberg, een zaak van het grootste gewicht dat de jeugd zich op deze zaken gaat inspelen en zich j?, de problemen wegwijs maakt, hiervoor is geregeld onderling con tact en studie van niet te onder schatten betekenis. De Boeren- en tuindersjeugd heeft dit verstaan, want deze contactdag is de eerste van een serie, welke in de komende laI™- zullen worden gehouden. Men had voor deze dag ook een Voortreffelijk programma, waarin naast de vakwedstrijden voor de enen- en tuinderszoons, ook een grote plaats was ingeruimd voor de ^ouweïijke jeugd, terwijl ook de ponbeoefemng en ontspanning een ruime plaats kreeg. Het programma estond uit Vee-beoordelingswed- stnjd, wedstrijd Veeslag Kalver- optokwedstrijd en wedstrijd Kost- Pnjs-berekenen. Verder nog een arkens-beoordelingswedstrij d, een /^wedstrijd, een Trekkersbehen- gheidswedstrijd en een Tomaten- sorteerwedstrijd. ,t .°01j de dames was er een wed- 'j ln bloemenschikken en een edstryd bloemenschikken. L.~,e sP°rt bestond uit een wedstrijd le,rnisloop voor de heren en een .tnJd ringsteken voor de dames. s Avond had in de Veilinghal een ontspanningsavond plaats, waar nog diverse toneelstukjes werden opge voerd en waar tenslotte met een dansje de dag werd besloten. ue dag werd geopend door bur gemeester mr. H. Stieger, die in zijn openingswoord, naast de vele goede wensen voor het slagen van deze dag, ook met klem wees op de betekenis van de boeren- en tuin dersstand in Drunen en in het ge hele gebied van oostelijk de Lang straat, waar momenteel voor de boeren en tuinders zoveel staat te gebeuren. Spr. vond hetgeen enorm winstpunt dat de boeren- en tuin dersjeugd zelf begrijpt de grote be tekenis van goede vakkennis en ont wikkeling. Later op de dag werd ook nog 't woord gevoerd door Ir Schetle, lei der van de Boeren- en Tuinders jeugd in Brabant, die deze dag, ge boren uit eigen initiatief, uniek noemde Voor Brabant. 's Avonds werd nog het woord ge voerd door de heer C. v. Drunen, voorzitter van de R.K.J.B. Drunen en voorzitter van het organiserend comité, die, terugziende op deze ge slaagde dag, de hoop uitsprak bij een volgende dag weer hetzelfde en thousiasme aan te mogen treffen als deze eerste keer. De heer Kamp uit Drunen, die de dag voor de gehele oostelijke Lang straat in het kader van de streek verbetering zeer leerzaam noemde voor de boeren- en tuindersjeugd, was het die de eer te beurt viel om de prijzen uit te reiken. INENTINGEN Met ingang van oktober zullen de normale inentingen op de eerste en derde dinsdagen in de maand weer worden hervat in het Wit-Gele Kruisgebouw. A.s. woensdag zal in de Hoge Bra ken een ouderavond worden gege ven voor de ouders van de Welpen en Verkenners van de Dr. Akker- mansgroep. Ook zal op deze avond afscheid worden genomen van Hop man C. v. d. Meijden. DONATEURSACTIE HARMONIE DRUNEN Van 1 tot en met 8 oktober zal in Drunen de donateursactie worden gehouden voor de Harmonie Dru nen. Men heeft dit jaar de harmo nie Drunen voor 't eerst in uniform gezien en iedereen is eigenlijk een beetje trots op onze harmonie. Ver wacht wordt dan ook, dat iedereen doordrongen is van het feit dat dit alles ook geld kost en daarom ook spontaan donateur zal worden. SONG-FESTIVAL IN DRUNEN De belangstelling voor het Song festival, dat in Drunen op 23 en 24 september in de Hoge Braken is ge houden, is overweldigend geweest. De organiserende band „The swin ging strings" hadden 30 deelnemers gepland, maar dit werd al direct uitgebreid tot 36, terwijl nog ver schillende moesten worden afgewe zen. Ook de belangstelling van de zijde van het publiek (voornamelijk de jeugd) was zeer groot en niet minder het enthousiasme dat iedere avond, naarmate de avond ver streek, steeg. Het was W. v. d. Ven uit Waal wijk die zondagavond als winnaar Uit de finale kwam met een halve punt voorsprong op nr. 2, de „The Jive Rollers", eveneens uit Waal wijk. De „The Jive Rollers" werden wel nr. 1 bij de eigen compositie. Bij de eigen compositie werd Henk IJpelaar uit Waalwijk nr. 2. Het Song-festival Drunen werd daar- daardoor wel een echte Waalwij kse aangelegenheid. De verdere uitslagen waren: nr. 3 Cees Siegers Populair Jazzband uit Cromvoirt; nr. 4 Jos Remie uit Waalwijk; nr. 5 Rob v. Dongen uit Waalwijk; nr. 6 de „The Ragsons" uit Heusden; nr. 7 de „The Hani- co's" uit 's-Bosch; nr. 8 de „The Springtime Strings" uit Kaatsheu vel. De jury bestond uit de heren: T. Bilt, secretaris Elvis Presley Fan club, T. Kantelberg, talenten jager, L. Schwerzel, musicus en G. van Gulick, muziekleraar. Dit eerste Song-festival in Drunen is bijzonder geslaagd, en de organi satoren, aangemoedigd door dit suc ces, hebben voor het volgend jaar al grotere plannen in hun hoofd. ELSHOUT VOORUIT De parochiële culturele vereniging „Els- hout Vooruit" heeft haar program voor het nieuwe seizoen weer samengesteld. Naast de regelmatig terugkerende dansavonden, waar vooral de jongere leden genieten, staan er vier toneelavonden gepland, enkele ontwik kelingsavonden en een heel apart program voor de carnavalsdagen. Door de bestuurs leden van E.V. zullen de parochianen dezer dagen bezocht worden voor de nieuwe /lid maatschapskaarten. Omdat E.V. vooral werkt voor de ELshoutse jeugd, rekent het bestuur op aller medewerking. GYMCLUB VOOR JONGENS Naast de bestaande gymclub voor de meisjes, waarvoor al enkele jaren grote be langstelling bestaat, heeft men nu een af deling voor jongens opgericht. Met de lei ding zal zich belasten de heer M. de Hart uit Drunen. eerste prijs te behalen is. De komende drie weken zal volop gerepeteerd worden, om toch maar goed voor de dag te kunnen ko men. Laten we hopen met succes. BAZAR Alhier heeft zich een comité gevormd dat zich ten doel stelt een bazar te organiseren ten bate van de Harmonie Marijke en de drumband. De bazar zal worden gehouden op vrijdag 3, zaterdag 4 en maandag 6 no vember in het gebouw van de Chr. Volks bond. Als voorzitter van het comité treedt op de heer W. Timmermans, mevrouw van der Laan-In 't Veld is secretaresse en de heer Ant. Kuijsten, penningmeester. Aan deze bazar is ook een grote verloting verbonden, waarvoor door B. en W. van Sprang-Capelle bereids vergunning is ver-, leend en waarvan de trekking zal plaats vinden op de laatste bazaravond. De hoofdprijs is een bromfiets, terwijl er verder vele waardevolle prijzen aan ver bonden zijn. ORGELCONCERT Vanwege het Brabants Muziekcentrum te Waalwijk, zal op zaterdag 14 oktober, des avonds half 8, in de Ned. Herv. Kerk al hier een zang- en orgelconcert worden ge organiseerd. De bekende organist Feike As- ma uit Den Haag zal op het mooie kerk. orgel enkele soli uitvoeren, terwijl onder leiding van de heer Frans van Tilburg uit Werkendam door enkele koren enige zang nummers gezamenlijk zullen worden uitge voerd. TAFELTENNIS Op het door de tafeltennisclub P.T.T. georganiseerde „zilveren telefoon" tour- nooi, hebben de leden van Smashers mooie successen behaald. Dames enkel 3/4 kl. Ans Janssen 2e prijs; H.E. Ie kl. M. Ste vens le prij. H.E. 4e kl. G. Oerlemans 2e pr. H.D. le/2e kl. M. Stevens -H. van Rijn le pr. 3e/4e kl. Sj. Dekkers-G. Oer lemans le pr. M.D. le/2e kl. M. Stevens -Ans Janssen 2e pr. Ook kwam de wissel trofee, de zilveren telefoon, in hetbezit van Smashers. NAAR CONCOURS 15 oktober zal de kerkelijke fanfare deel nemen aan het federatief concours te Goir- le. Na de teleurstelling in Sambeek heeft men direct besloten het opnieuw te probe ren, overtuigd als men is, dat toch wel een Het eerste elftal is ook j.l. zaterdag zon der punten gebleven, hoewel deze toch bin nen hun bereik zijn geweest. In de ontmoeting tegen Roda-Boys in Aalst hadden ode SSC-ers met de rust een 3-2 voorsprong kunnen nemen. Na de thee bracht Roda-Boys de stand echter op gelijke voet en tegen het einde kregen ze beide punten van SSC cadeau, want deze scoorde zelf het winnende doelpunt in eigen goal, zodat het weer een onverdiende nederlaag werd voor SSC. Het tweede dat thuis speelde tegen VVN 2 zat er pittig op en kon met de rust een 3-0 voorsprong nemen; ditwas tevens ook de eindstand, want hoewel de kansen legio waren, werd er niet meer gedoelpunt. Daar Dinteloord 2 voor het derde te sterk bleek, moesten deze met een 7-0- nederlaag naar huis. CONCERT HARM. ST. BAVO Zondag 1 oktober zal de Harmonie St. Bavo op de kiosk in het kerkplantsoen een concert verzorgen in samenwerking met de drumband. Het programma vermeldt o.a. de mars Humoresque van J. Berkhoven, die de harmonie ook zal uitvoeren op het mars concours te Waalwijk. Het aandeel van de drumband zal eveneens bestaan uit con coursmarsen. Het concert zal plaats vinden na het lof om ongeveer 3.15 uur. FEEST VAN ST. BAVO Het feest van St. Bavo. de patroon van de parochie, zal dit jaar plechtig worden gevierd op zondag 1 oktober a.s. Om 9 uur zal een solemnele H. Mis worden opge dragen, 'smiddags zal onder het Lof pro cessie worden gehouden. Hierna zal de Kin derzegen worden gegeven. OPPER M. HEYMANS IN 'T ZILVER In verband met het 25-jarig ambtsjubi leum van de opperwachtmeester der Rijks politie M. P. Heymans alhier, zal op zater dag 30 sept. a.s. om 15 uur door het per soneel der Rijkspolitie behorende tot de groep Raamsdonk een bijeenkomst worden gehouden op het groepsbureau der Rijks politie alhier. Tijdens deze bijeenkomst zal de opperwachtmeester worden gehuldigd. Later op de middag zal hij receptie houden. BENOEMD Tot onderwijzeres aan de Chr. Uloschool is benoemd mej. A. Remmers uit Breda. - Na de scheepvaart-maatschap pijen heeft nu ook de K.L.M. een grote reductie toegestaan op de pas sage-prijzen voor emigranten-ouders die hun kinderen gaan bezoeken, n.l. een korting van 30 - De,.familie Doorsnee" zal nu voortaan te horen zijn over radio- Luxemburg. Zaterdag 12 uur en zon dag 13.30. - In Algiers heerst een grote chaos, nadat Salan, hoofd van het geheime leger, heeft aangekondigd, dat heden de grote slag zal vallen. De stad is in staat van beleg. - Van de paar dozijn infiltranten op Nieuw-Guinea zijn er 7 gearres teerd. Een gevangen genomen Ne derlandse politie-agent is door de In donesiërs gedood. - Een onbekende Amerikaan, die een onooglijk winkeltje in Amster dam gebruikt om „contacten" te ont vangen, vormt het „meesterbrein" achter een geweldige internationale bende, die tijdens de laatste jaren voor tientallen miljoenen guldens aan diamanten, bankbiljetten en andere waardevolle zaken heeft gestolen uit per vliegtuig vervoerde postzakken. Zijn Londense „filiaal" maakte al leen al tussen 10 december 1960 en 31 januari 1961 voor meer dan 1,3 miljoen gulden buit. - In Katanga dreigt een burgeroorlog. Tsjombe zegt dat er tot de laatste man gevochten zal worden. - In Turkije is een Friendship-vliegtuig neergestort; alle 34 inzittenden kwamen om 't leven. - In Amerika is een vliegtuig in een ri vier gestort; alle 74 inzittenden konden met bootjes worden gered. - 500 Oost-Berlijners zijn uit hun hui zen, die aan West-Berlijn grenzen, gezet, waarbij zich tal van vluchtpogingen voor deden, die ten dele slaagden. - De Roermondse geestelijkheid heeft de ouders gewaarschuwd tegen de huivering wekkende zedenverwildering der jeugd. De vierde Taptoe Waalwijk, wel ke zaterdagavond op 't Vredespiein werd genouden, is een grandioos en boeiend en Kleurrijk scnouwspei ge worden. .Duizenden waren op deze zachte en wat wazige herfstavond naar het Vredespiein gekomen en we geloven wei uat er niemand ge weest is die^deze gang betreurd zal hehben. Zij zijn getuige geweest van een taptoe, die tot in de finesses was verzorgd en die een boeiende demonstratie was van het kunnen der deelnemende verenigingen; de harmonieën St. Crispijn en St. Jan, de Jeugddrumband „Ons Genoegen" de drumband van de Chr. Gymnas tiekvereniging „Kracht en Vlug heid" en de K.A.J.-drumband, en ten slotte de beide gilden, St. Am- brosius en St. Crispinus en St. Cris- pinianus. Deze gaande taptoe verried de straffe en kundige regie-hand en het fantasievol organisatietalent van de heer Gerritsen, die ook in de af gelopen jaren de Taptoe Waalwijk organiseerde en gestalte gaf. Het Vredespiein bleek zich uit stekend te lenen voor het houden van een taptoe. Met de Nijverheids school als klankbord kwam het ge heel akoustisch goed uit de verf, al was bij een enkel minder goed be zet korps het volume soms wat ma ger. Eik der deelnemende vereni gingen heeft binnen het kader van haar mogelijkheden zeer goede pres taties geleverd. St. Crispijn stal al direct de show met „When the saints go marching in" en bij de drumbands bewonderden wij de prachtige figuratie en de pittige be weging. Het vendelzwaaien bracht een kleurige toon in het schouw spel, maar duurde o.i. iets te lang. Een groots moment was liet voor laatste nummer, de Taptoe infante rie, met ais hoogtepunt ue taptoe blazer op net noogste baixon van de INijverheidsschool. Een kiem organisatorisch foutje viel er nog te oespeuren. Hoewei men een flink stuk van het Vredes piein had afgebakend, bleek er voor ue toeschouwers toch nog te wemig ruimte. Het publiek moest ca. tien rijen dik. staan, met ais gevolg dat degenen die achteraan stonden wei nig of niets konden zien. Menige toescnouwer is dan ook weer te leurgesteld huiswaarts gegaan, in dien men het carré wat groter had gemaakt de ruimte is er volop zou iedereen de taptoe goed hebben kunnen volgen. Maar goed, üit weet men nu ook weer voor het volgend jaar. Ten slotte moet de praxtijk leren hoe een en ander het best geregeld kan worden. Deze taptoe werd geopend met 'n woord van welkom door dhr. J. de Kort namens Waalwij ks Belang. Hij gaf daarin uiting aan zijn grote waardering voor de samenwerking van de aan de taptoe deelnemende verenigingen en voor hetgeen zij de Waalwijkse bevolking in de taptoe bieden. Ook bracht hij dank aan 't gemeentebestuur, de dienst gemeen tewerken en het gemeentelijk iicht- bedrijf voor de verleende medewer king. Ten slotte dankte spreker de heer Gerritsen voor de wijze waar op deze tot nu toe de Taptoe Waal wijk heeft georganiseerd en geregis seerd. BENOEMING Z.H. Exc. Mgr. Bekkers, bisschop van 's-Bosch, heeft benoemd tot districts-aalmoezenier van het Meisjesjeugdwerk en de Katholieke jeugdbeweging voor jongens in het district de Langstraat, de weleerw. heer P. J. M. Stevens, moderator godsdienstleraar aan het Dr. Mol- lercollege te Waalwijk. NIEUWE AALMOEZENIER voor de Katholieke Jeugdbeweging van het District Langstraat Als opvolger van de weleerw. heer J. Knaapen, die reeds enige weken geleden is overgeplaatst naar Helmond, is door de Districts staf van de Katholieke Jeugdbewe ging District Langstraat aangezocht de weleerw. Heer P. Stevens, mo derator aan het Dr. Mollercollege. Ondanks de korte periode, dat de weleerw. Heer Stevens de aalmoe zenierszetel kan bezetten, hij ver wacht binnen enkele jaren zijn be noeming tot pastoor, heeft hij met enthousiasme deze functie aanvaard en mogen wij vaststellen, hoe kort deze periode ook moge zijn, dat aalmoezenier Stevens ongetwijfeld de bezielende geestelijke leider zal zijn. De datum waarop afscheid zal genomen worden van oud-D.A. J. Knaapen is nog niet bekend. Men hoopt dit samen te laten vallen met enkele andere bijzondere ge beurtenissen, die op til zijn. Aal moezenier Stevens mogen wij van harte een goed succes toewensen. MIVA-ACTIE De bus-collecte aan de kerk van St. Jan ten behoeve van de Miva- actie heeft f 461 opgebracht. JOS REMIE WON EERSTE PRIJS De muziekprijzen komen in Waalwijk aan de lopende band binnen. Nu was het weer Jos Re- mie, die met een eerste prijs huiswaarts keerde van de Bra- banse muziek- en zangkampioen- scbappen, wefke in Eindhoven werden gehouden. Het was ove rigens een eerste prijs met ver traging, want aanvankelijk viel de beer Remie buiten de prijzen. Volgens: de puntentelling van de jury behaalde hij namelijk slechts 19 punten, hetgeen te weinig was voor een prijs. Maar ook jury's kunnen zich vergissen en zo kon het gebeuren dat Jos Remie later bericht ontving, dat er een fout in de telling was geslopen, waar door zijn puntentotaal van 19 op 24J4 kwam. En dat betekende weer een eerste prijs in de afde ling zang en een tweede prijs al gemeen. FRAAIE WINKELGALERIJ IN BESOIJEN GAAT OPEN Besoijen is weer een fraaie en nuttige aanwinst rijker gewor den in de fraaie en moderne winkelgalerij op de hoek Besoij- ensestraat—Molenstraat. In deze galerij is een vijftal zaken on- üergenraent (zie advertentie in dit nummer), waarmee het win kelareaal van Besoijen weer een welkome en prachtige uitbrei ding heeft ondergaan. Donder dag a.s. zal deze winkelgalerij, die werd gebouwd door aanne mer F. Couwenbergh onder ar chitectuur van de heer K. C. - Mekel, worden geopend. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden Jonge herdershond; kinder- driewieiertje; damesvest; étui m. sleutels; fietspompje. Verloren: Huissleutel; baret van marine; doublé broche; portefeuille niet inhoud; pakje inhoudende cor set; kinderdriewiel'ertje; zeemle ren dameshandschoenen; blauwe autoped; portemonnee met inli.; doublé poederdoos. VERKEERSONGEVALLEN Bij het plotseling oversteken van de le Zeine Oost liep de jeugdige J. M. uit Waalwijk te gen een naderende, bijna tot stil stand gekomen bestelauto aan, bestuurd door W. R. uil Waal wijk. Deze onvoorzichtigheid bleef gelukkig beperkt tot en kele schaafwonden. Op de kruising Stationsstr. motorrijder P. C. uit Kaatsheu vel geen voorrang aan een van rechts komende personenauto, bestuurd door H. K. uit Waal wijk. Hij kwam te vallen en liep een hoofdwonde op. Apo theker v. O. verleende eerste hulp. Op de Burg. Smeeleiaan kwam de bromfietsberijder J. V. uit Kaatsheuvel in botsing met een personenauto, bestuurd door J. v. M. uit Waalwijk. V. reed vanuit de 3e Zeine de Burg. Smieclelaan op, lette niet vol doende op het verkeer en kwam in botsing met de auto van v. M. Beide voertuigen liepen flinke schade op. Op de kruising Grotestraat BesoijensestraatKruisstraat .Westeinde kwamen een per sonenauto, bestuurd door H. v. O. uit Tilburg, en een brom fiets, bestuurd door A. C. uit Waspik, met elkaar in botsing, doordat v. O. vanuit de Besoijen sestraat zonder te stoppen en zonder voorrang te verlenen de kruising opreed. De auto werd licht, de bromfiets zwaar bescha digd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. AGENDA maandag en woensdag: MUSIS SACRUM 8 uur: „Rue des Prairies", 18 jaar. LUXOR 8 uur: „Zij vochten als helden", 14 jaar. Liedertafel Oefening en Vermaak Woensdag 8 uur, repetitie dames koor in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur, repetitie mannen koor in De Twee Kolommen. Met grote vreugde en dankbaar heid geven wij U kennis van de geboorte van ons zoontje Bij het H. Doopsel ontving het de namen Franciscus Johannes Harrie en Nel Spijkerman-Dupont 22 september 1 961 Burg. Smeelelaan 102 Waalwijk en Ali Verduyn hebben de eer mede namens wederzijdse ouders U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk. De huwelijksvoltrekking zal D.V. plaats hebben ten gemeentehuize te Drunen op dinsdag 10 okt. a.s. des n.m. 2.30 uur. De kerkelijke bevestiging zal plaats vinden in de Herv. kerk te Drunen door de Weleerw. Heer Ds. A. G. Haring, Herv. predikant te Veen, des n.m. 3 uur. 25 september 1961 Sprang-Capelle, Heistraat 5 Drunen, Bosscheweg 1 23 Gelegenheid tot feliciteren op de trouwdag van 6.30 tot 8 uur nam. in de Chr. Volksbond te Sprang. Toekomstig adres Heistraat 9, Sprang-Capelle GEVRAAGD voor haive dagen of voor 2 dagen in de week. Mevr. A. v. c!. Linden-v. Boxtel Hoofdstraat 1. KAATSHEUVEL TE KOOP i. g. st. z. Kerkstraat 92, WAALWIJK TE KOOP: met 3 dig. bedstel zonder ombouw. Spoed. Kerkstraat 1 10, WAALWIJK BOKKE- POOTJES een lekker en veel gevraagd koekje, reclameprijs deze iyeek 25 - 30 sept. ct. Proefde U reeds onze heer lijke brabantse varkensworst? Licht gerookt, weinig gezou ten. DEZE WEEK ter kennisma king 42 cent per 100 gram. Alleen bij Uit onze winkelwagen. Wij hebben verwijdert tandsteen efl nicotine aanslag. Drogisterij van Amelsvoort Aan de Markt - tel. 2286 Kaatsheuvel Alleen deze week GOUDGELE CAKE lang model, keurig ver pakt in icello- phaan, blijft lang vers van f 1.10 voor Rokhangers prima beukenhout extra glad gelakt nu 6 voor VLEIi SPL ANK dubbelzijdig formica, dus kras- vrij, zuurbesten- dig en trekt niet krom leuk model kopje in pastel-kleur, met crème schoteltje nu ct. crème plastic broodtrommel, met fleurig ge kleurd deksel wijn- of port- glazen, helder glas nu voor speciale prijs 6 voor 2.9®

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 7