KAATSHEUVEL f Weer een bijzondere aanbieding van tCalter! J P. v. Rooij- de Brouwer DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 29 SEPT. 1961 Drunen Vlijmen Cape Assurantiekantoor ROBBEN GROTESTRAAT 291, WAALWIJK bracht hiervoor hartelijk dank. Na de afwerking van de agenda bedankte de heerH. Boom als voorzitter. Met alge. mene stemmen werd de heer L. Pijnenburg als voorzitter gekozen. De nieuwe voorzitter bracht hartelijk dank voor het in hem ge. stelde vertrouwen. Hij bracht dank aan de oude voorzitter voor het vele en goede werk ten dienste van de supportersclub verricht- ik zal trachten om uw voorbeeld te volgen ten gunste van onze supportersclub, zoals a dit gedaan hebt gedurende uw 8-jarig voor. zitterschap, aldus de voorzitter. Als blijk van waardering bood hij namens de supportersclub een cadeautje aan en be noemde hij dhr. Boom tot Ere-voorzitter. Hierna sprak het oudste lid de heer M. Berkelmans, namens alle leden een extra dankwoord; hij dankte de oude voorzitter hartelijk voor het vele werk voor de sup. portersclub gedaan. Hierna sprak de oude voorzitter een dank woord voor het prachtige cadeau en de mooie woorden tot hem gericht. Hierna werd de gezellige en vlotte vergadering ge. sloten. - UDEXPO Zaterdag 30 sept„ zondag 1, maandag 2 en dinsdag 3 oktober, wordt op het Plein te Vlijmen de grote Udexpo, de grote in dustriële- en middenstandstentoonstelling gehouden. Met de meeste spoed wordt aan de opbouw gewerkt en dan zal de Vlijmen- se middenstand laten zien wat er zoal ij Vlijmen te koop is. Ruim 30 stands zijn tg bewonderen. Alles bijeen belooft het iets groots te worden. VERGADERING CARNAVALSCOMITÉ, Op zaterdag 30 sept. zal in café Wed. Engel, op de Wolput, een vergadering plaats vinden van de Carnavals-comités', Raad van Elf en genodigden. Het doel van deze vergadering is, om ij verband met een ontvangen uitnodiging van de Oeteldonkse Carnavalsclub uit Den Bosch bij haar 80-jarig bestaan iets naar voren té brengen, om Den Bosch daarmee te laten zien wat Vlijmense carnavalsvierders kun- nen presteren. ONDERLINGE BILJARTCOMPETITIE. De Onderlinge Biljart-competitie van Groot-Vlijmen begint zich reeds voor te be reiden op de komende competitie, waaraan dit jaar weer een paar nieuwe verenigingen zullen deelnemen. Op 9 oktober zal een vergadering worden gehouden, waarna de competitie zal aanvangen. KORFBAL De Vlijmense Korfbalvereniging Never Down speelde een wedstrijd tegen Celeritas en het werd een gelijk spel 1-1. Avantie - Never Down 2, 4 - 0 Never Down 2 ging slecht van start met een grote 4-0 nederlaag. Dames, dat kan anders. dinsdag zal de praktijk van dr. K. van Tuijn te Kaatsheuvel worden waarge nomen door dr. H. Winkelman, Kerk straat 99, Sprang, tel. 04167 - 2350. Euphonia een show, een gedeelte van Raaymaakers te Kaatsheuvel worden de grote show zaterdag 16 sept. in waargenomen door dr. A. de Vries, v. Oostburg gegeven. Gezamenlijk spe- Rijckevorselstr. 6, Loonopzand, telef. len dan de drie corpsen de mars 04166 - 250. „Naar de Efteling", eveneens van de Zaterdag, zondag, maandag en heer Bisselink. Het slot volgt met de Tambour Maitremars, taptoe door trompet en gezamenlijk het Wilhel mus. Blijft het weer zijn medewerking geven, dan kunnen we weer gerust op een grote belangstelling rekenen. streek of provincie waar zij ge houden wordt. Wel ligt het in de bedoeling om in de toekomst een tentoonstelling te houden, welke in het bijzonder zal zijn gericht op de speciaal in Brabant voor komende beroepen, zo verklaar de ons de heer Dekkers, inspec teur van de arbeidsvoorziening in Noord-Brabant, die mede aan wezig was op de persconferentie welke dezer dagen in Hotel Ver- wiel naar aanleiding van deze tentoonstelling werd gehouden en die werd geleid door de heer Warnars, inspecteur bij het la ger onderwijs. In het actie-comi té hadden verder o.rn. zitting de heer Zijlmans, plv. directeur van het G.A.B. te Waalwijk, de heer Van der Stap, jeugdbemiddelaar bij het G.A.B., de heer J. de Waal, districtscommissaris der Jeugd beweging in de Langstraat, en Broeder Overste. De tentoonstelling in de Efte ling, waarvoor men grote steun heeft ontvangen van de gemeen tebesturen der Langstraatse ge meenten, zal op 17 okt. a.s. des namiddags om vier uur officieel worden geopend door de com missaris der Koningin in Noord- Brabant, dr. C. Kortmann. Over- da" zal deze tentoonstelling voor al worden bezocht door de leer lingen van lagere scholen, mid- delnare scholen, technische scho- ;u kende wet® Oyen, n-'- steeds de ut de nieuws grote aanw z'n' can Doet uw voordeel bij; TWEN JASSEN Zuiver wollen mohair kwaliteit in vlotte kleuren, moderne coupe, met of zonder ceintuur. Vederlicht en toch heerlijk warm, In de tweed gp de rechters den niters' act gandeel in de „joegen sma! 0 de stand o Oosterhout br; o omdat ook ten er niet in scoren, kwam Haarster Het 4e elft derend voor d spelers aan de jen afgestaan jan uitsteken! „p grote nve komen. Werd „snege beha; icei een schu ISBVC kree Progrc Het was af sleegse voetb lijk gunstige volle buit bin Het zal onge ken geschonk eerste punten «eest dat de verloren, war koplopers gei volledig hersl Leer het besl mende wedst: komen open Jen voortgez slaat een zw nog gesproken over de actie werving jeug dige werknemers. Deze actie wordt gehou den - in samenwerking met Elshout, Vlij men, Haarsteeg, Nieuwkuijk, en heeft tot doel bij de jeugd meer belangsetelling te kweken voor de schoenindustrie. Dit wordt o.a. gedaan door de hoogste klassen van de school ieder jaar een excursie te laten ma ken naar de verschillende schoenfabrieken, terwijl tevens door middel van film en lezing over de schoenindustrie een en ander wordt vertelt. Hoewel het bestuur middels een rapport aan de leden verslag deed omtrent deze actie kon uiteraard over de resultaten niets worden vastgesteld. In het komende jaar zullen in tegenstelling met de voor gaande jaren in het begin van het school jaar de excursies worden gehouden. Dit is uiteraard nuttiger. Door het onderwijzend personeel dat natuurlijk bij een en ander betrokken is, werd dit voorgesteld. INSTUIVERS MELDT U, WIJ STARTEN. Onder dit motto start de Instuif Jong Drunen a.s. zondagavond in de Hoge Bra ken met een balavond. Op deze avond wordt tevens het programma voor het komende seizoen bekend gemaakt, een seizoen dat door de instuif zelf veelbelovend wordt ge noemd. Een onderzoek heeft aangetoond dat zeker niet iedereen er voor is van „elke zondag dansen". Men heeft zich dan ook voorgesteld om iedere zondag wat afwisse lends te geven. Vier jaar Instuif in Drunen heeft de basis gevormd waarop verder ge werkt kan worden. De afwisseling zal hier in bestaan dat in het komende seizoen om de twee weken een vrije en om de twee we ken een dansavond zal worden georgani seerd. Vooral bij de zg. vrije avonden zullen de leden zelf mee kunnen spreken en moge lijk ook mee kunnen werken. Instuif Drunen gaat a.s. zondag enthousiast van start. Wij wensen hun veel succes. VACANTIE SCHOENINDUSTRIE Op de vergadering van Schoenfabrikan ten afd. Drunen werd de jaarlijkse fabrieks- vacantie voor 1962 vastgesteld op 4 t.m. 15 augustus. Voor de Carnaval werden twee halve dagen uitgetrokken, terwijl - tevens 1 november ^ls snipperdag moet worden aan gerekend. Voor 1962 blijven dan nog 3 vrije snipperdagen over. Op de vergadering van de federatie van schoenfabrikanten uit Drunen werd tevens nemers zich zuiver aan het lichte genre moeten houden, zodat vertol kers van opera- of operettemuziek, dan wel b.v. negro-spirituals hier niet aan bod zullen komen. Het batig saldo van dit zangfes tijn, dat gehouden zal worden in de zaal van de Gildenbond, zal ten goede komen aan pastoor Rietra voor een in de parochie Berndijk te bouwen nieuwe kerk. HET EFTELING JUBELJAAR SLUIT De Efteling heeft zijn jubeljaar met groot succes gevierd. Het tweede lustrum sluit zondag a.s. met een re-, cord aantal bezoekers over 1961 en met het bereiken van de 7 miljoenste in de voorbije 10 jaar. Groter succes heeft wel niemand kunnen verwach ten. De pessimisten, die reeds jaren ZELFBESCHERMINGS ORGANISATIE IN NIEUW UNIFORM Waren tot heden een weinig zeg gende en minder tot de verbeelding sprekende blauwe overall en helm de kenmerken voor hen, die deel uitma ken van de plaatselijke zelfbescher mingsorganisatie, attributen, welke alleen bij de oefeningen worden ge bruikt, binnenkort zal deze verbon denheid met deze instelling nog uit een ander en meer aantrekkelijk te nue gaan blijken. Naar we van bevoegde zijde ver nemen, ligt het n.l. in de bedoeling, om de leden van de B.B. in een pret tig uniform, een zogenaamd uitgaans- tenue, te gaan steken. De blauwe overall met toebehoren blijft waar de ze voor bestemd is, maar daarnaast zullen de leden de beschikking heb ben over een mooi uniform, waarin zij naar believen, desnoods op zon dag, kunnen paraderen. Het bestaat n.l. uit een grijs battle-dress jasje en dito pantalon, zwarte wollen baret, lichtgrijs overhemd met zwarte strop das en zwarte hoge schoenen. Een mooie combinatie, waarmee de dra ger zich vol trots kan vertonen. Begin oktober zal met passen worden be gonnen. i SUKKEL NIET MET JE OGEN, want uw ogen i zijn uw kostbaarste bezit. Vraag advies aan uw oogarts en laat de vakman voor uw bril zorgen, in een montuur naar uw keuze en smaak. f Uw vakman is Gasthuisstr. 48 - Kaatsheuvel S JAARVERGADERING Supportersclub Vlijmense Boys. De Supportersclub van de Vlijmense Boys hield haar algemene jaarvergadering in de zaal van café A. Peijnenborg-Boom; de op komst hiervoor was vrij groot. Na opening door de voorzitter de heer H. Boom, werden de diverse punten van de agenda vlot afgewerkt, o.a. het jaarverslag van de secr.-penn. de heer J. de Rouw, dat prima verzorgd was en waaruit bleek dat er nog een flink batig saldo was. De voorzitter SPORTVER. '32 2 - HAARSTEEG 2 05, De reserves van Haarsteeg blijven het uitstekend doen en wisten verleden zondag de lastige uitwedstrijd, die moest worden gespeeld tegen de reserves van Sportver. '32 DOKTERSDIENST Komend weekend zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Dagelijks verse GEBRADEN HANEN Ook aan huis bezorgd. CAFÉ-REST. P. VAN DUN Kaatsheuvel «aarts zou k De resexv tend doen Jat wordt w Het 3e el moet daar i elftal om 12 en gezien de ligt het in 1: thuis zullen verkondigden, dat de belangstelling voor en het bezoek aan het Natuur park zou tanen, hebben nu moeten constateren, dat ze zich deerlijk ver gist hebben. En alles wijst er op, dat in de nabije toekomst de belangstel ling nog steeds crescendo zal gaan. Wie de Efteling bezocht heeft, komt daar terug. Dat mochten we reeds een paar jaren geleden constateren, toen we de gelegenheid waarnamen om eens inzage te nemen van de en- quetes, die door een massa bezoekers onbevooroordeeld waren ingevuld en daarop schreven, dat ze jaarlijks het Natuurpark bezochten en toezegden er jaarlijks terug te komen. Of is het niet veelzeggend, dat de scholen, waar de leerlingen medezeggingschap krij gen om te bepalen, waarheen het schoolreisje zal gaan, bij overgrote meerderheid tot het resultaat komen, opnieuw weer naar „De Efteling"? En was er tot heden reeds zeer veel bezoek vanuit het buitenland, iemand, die zijn ogen de kost gegeven heeft en de parkeerterreinen eens overwan- delt, staat elke dag verbaasd, hoeveel buitenlandse wagens daar geregeld geparkeerd staan. Veertien dagen ge leden waren er een 40-tal Engelse toeringcarhouders op bezoek met de toezegging, dat „De Efteling" beslist in het reisplan naar Nederland zal worden opgenomen. Zondag a.s. ech ter sluit weer het natuurpark. Mis schien jammer, als het prachtige na jaarsweer blijft aanhouden, doch het vastgestelde programma moet ge volgd worden, al kan dit mogelijk nog vele liefhebbers teleur stellen. De sluiting krijgt echter evenals 't vorig jaar nog een feestelijk tintje, in de vorm van een taptoe, die door de drie muziekcorpsen Euphonia, Apol lo en SU Jan met de drumbands de zer drie corpsen op de speelwei zal gegeven worden. Om 3 uur marcheren de corpsen gezamenlijk op vanaf de Markt, om direct bij aankomst aan het park door te marcheren naar de speelwei en met het programma aan te vangen. Als openingsnummer geven de drie har monieën samen de „Groet aan Kaats heuvel" van onze oud-plaatsgenoot de heer P. B. Bisselink. Direct daar op treedt ieder corps apart op in de volgorde Euphonia, St. Jan, Apollo. Vervolgens geeft de drumband van Zaterdag, ral de praki Kaatsheuvel dokter H. t Ds. P. J. I Kerk alhier Herv. gemi Schoonhove INTREDE DS. LEKKERKERKER Op zondag 8 oktober in de kerk dienst van half drie, hoopt Ds. J. Lekkerkerker zich in het kerkgebouw aan de Zuidhollandsedijk aan de ge meente te verbinden, na in de mor gendienst te zijn bevestigd door con sulent Ds. P. J. Bos te Sprang. SONGFESTIVAL TE KAATSHEUVEL Na het deze zomer prachtig ge slaagde songfestival van „de Jari- co's", wordt momenteel weer druk ge werkt aan de voorbereiding van een driedaags songfestival, dat georga niseerd zal worden door de heren H. en M. Snoeren en J. Koning. Het ligt in de bedoeling dit zangfeest te hou den op zaterdag 21 en zondag 22 ok tober en zondag 5 november. In af wijking van het vorige festival zullen op de beide eerste dagen voorselecties worden gehouden. De beste vocalis ten en instrumentalisten uit deze se lecties komen dan in de finale op 5 november, waarin zij dus opnieuw worden beoordeeld en de uit drie personen bestaande jury de winnaars zal aanwijzen. Naar we vernemen bestaat er voor dit festival weer veel belangstelling en zijn er reeds veel inschrijvingen binnengekomen, waaronder natuur lijk ook van „de Jarico's". Boven dien wordt het ditmaal een zuiver amateuristische aangelegenheid, en zijn ensembles of solisten, die reeds platen gemaakt hebben, van deelna me uitgesloten. Ook wat de uit te voeren muziek betreft, zullen de deel- v v J.l. maan de brandwi die zich a; hen. Door ontstaan in van dhr. v. 8. bij de 1 om zich he de rook. Het allernieuwste! Een tophit! In zwart en bruin 17 75 Elegant pumpje met spitse neus. In bruin, zwart en brons J I 75 C0LLE( De in S roor de 1 opgebracht Op zond; wordt in c alhier, voi »oor de je dienst gel G. Lugtigl door radic bet onder1 Atoomtijd uiterst aci 'iji, waar zal voor zich zondt aan het B uurtje vo spijt van DIAM Het echt wonende jl dinsd Ö£«fctirei passende waren er Charmant flatje met verrukkelijk zacht bovenleder, Carréleest. In Granada I 75 Leuk en vlot modelletje,licht in gewicht! In bruin I 75 stukken, burgemei bewoners 'ige fruit Dagen e: Men ten In de na Arbei VOOR AL UW VERZEKERINGEN BIJ Dr. v. Beurdenstraat 26, Kaatsheuvel - Tel. 04167 - 2590 Prettig zittend flatje met schattig bandje, leuk geperforeerd. In zwart en bruin. 17 75 Filialen in het gehele land,waaronder:

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 18