DAAR VAREN KOKOSNOTEN VOOR PLANTA VOORBIJ m 3& S DRUNEN Mm Gemeenteraad Sprang-Capelle Planta zuiver© plantaardige margarine QERO- KELTUH cassette VOORWEDSTRIJDEN KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Tweede Klasse driebanden Door de Kon. Ned. Biljartbond zijn aan het district Waalwijk KNBB voorwedstrijden 2e klas driebanden voor het kampioenschap van Neder land toegewezen. De organisatie van deze wedstrijden is door het districts- bestuur opgedragen aan de B.V. van den Brandt, gevestigd bij de heer Henny de Ruyter. Aan deze voorwed strijden zullen deelnemen K. H. Beekman, F. Mollen, H. C. Pasmans en A. M. Valentijn, allen leden van de B.V. De Draak te 's-Bosch; H. Snoeren van de B.V. KOT te Kaats heuvel; J. van Helvoirt van de B.V. Het Bandspel te Waalwijk en M. Teurlings van de B.V. 't Zwaantje, eveneens uit Waalwijk. De lengte der partijen is 30 car.De datums van deze voorwedstrijden zijn vastgesteld op 12, 13, 14 en 15 oktober a.s. Het programma is als volgt samengesteld: Donderdag 12 oktober 7.30 J. v. Helvoirt-M. Teurlings 8.45 M. Teurlings - H Snoeren 10. - H. Snoeren - J. v. Helvoirt. Vrijdag 13 oktober 7.- K. Beekman-F. Mollen 8.15 H. Pasmans-A. Valentijn 9.30 F. Mollen - H. Pasmans 10.45 A. Valentijn K. Beekman Zaterdag 14 oktober 2. - H, Pasmans - H. Beekman 3.15 A. Valentijn-F. Mollen 4.30 J. v. Helvoirt - H. Pasmans 5.45 H. Snoeren - K. Beekman 7.- M. Teurlings - A. Valentijn 8.15 F. Mollen J. v. Helvoirt 9.30 H. Pasmans H Snoeren 10.45 K. Beekman M. Teurlings. Zondag 15 oktober 12. A. Valentijn - H. Snoeren 1.15 M. Teurlings-F. Mollen 2.30 K. Beekman J. v. Helvoirt 3.45 M. Teurlings - H. Pasmans 5. - H. Snoeren - F. Mollen 6.15 J. v. Helvoirt-A. Valentijn. De spelers wordt verzocht allen goed op tijd aanwezig te zijn, en de vastgestelde partijen volgens pro gramma te spelen. PE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 29 SEPT. 1961 Warme landen, overvloedige oogsten. Bananen, sinaasappelen, koffie, thee, rijst en cacao. Bijpe vruchten uit zonnige streken. Daar komen ook de lichtverteerbare plantaardige vetten voor Flanta vandaan. Flanta heeft een natuurlijke, zuivere smaak waar U van houdt. Bovendien is er nog een voordeel voor U: Flanta is ongezouten. Vergeet ook daarom straks Uw pakje Flanta niet. Agenda en pre-adviezen wordt les gegeven van 7 uur tot 9.45 uur en staat onder toezicht van de heer Rijksinspecteur van het Land- en Tuinbouwonderwijs. Na afloop wordt een schriftelijk en mondeling examen afgelegd. Slaagt men hiervoor, dan ontvangt men een rijksdiploma, dat vereist wordt voor de vestiging als tuinder of voor verdere studie. De kosten zijn gering en bedragen per winterhalfjaar f 15 plus een klein bedrag voor boeken. Ofschoon door de veranderde structuur van het Landbouwonderwijs steeds meer leerlingen de Lagere Land- en Tuinbouwschool gaan vol gen, komt het toch nog voor, dat aan een avondcursus de voorkeur wordt gegeven, vooral door jonge mensen die om een of andere reden niet in de gelegenheid zijn of geweest zijn om de land- of tuinbouwschool te vol gen. Zij kunnen door middel van zo'n avondcursus nog steeds het gewenste doel bereiken. Bij voldoende deelname (minstens 14 leerlingen) zal begin oktober weer begonnen worden, waarschijnlijk te Drunen of Elshout. Een filmverhaal vol dom rariteiten. Zaterdag om 8 en zondag! Toegang alle leeftijden. „HIER IS LEMMY CAUTE Het verschijnen van vriend Constantine betekent tevens 1 doemen van allerlei belichaamd in duistere onden figuren en adembenemend! meisjes, die op hun manier ti deugen. Het welig tieren heid wordt daar met de trad:, grijnslach gadegeslagen en rijke glazen whiskey omspot: tussen houdt Eddy zich zowel heren als met de dames bezi. geen in het betere politieweil kend samen schijnt te Uiteraard wordt het boevenpa 6lotte op de bekende Consiii wijze weggevaagd. Een lekker filmpje vol rw gens en fluwelen dames. Zondag om 6.15 en I Toegang 18 jaar. TUINBOUWCURSUS Evenals vorige jaren, bestaat er ook deze winter weer gelegenheid om een Algemene Tuinbouwcursus te volgen in het gebied van de Ooste lijke Langstraat. Omdat er uit één dorp meestal niet voldoende deelne mers gevonden kunnen worden, heeft de cursus de laatste jaren steeds meer het karakter van een streekcursus ge kregen. Zo slaagden er bij het laatst gehouden examen in april 1961 leer lingen uit Drunen, Elshout, Haar steeg, ieuwkuijk, Vlijmen, Kaatsheu vel en Waspik. De cursus duurt 2 winter-halfja- ren, waarin 3 avonden per week o«stdrank In tnbwtvo Filmjournaal „ZORG DAT JE ER BIJ KOMT" Norman Wisdom als marinier en als ruimtevaarder. Bij de marine raakt hij verzeild uit puur liefdesver driet en zijn ruimtevaart is dom toe val. Na zijn aanmelding bij de marine wordt Norman gekozen als de eerste man van de marine die de ruimte in zal gaan. Tijdens zijn training moet hij de meest dwaze dingen doen, maar door een fout wordt hij in plaats van ruimtevaarder weer gewoon matroos die de buldog van de admiraal mag uitlaten. Wanneer op de kwade dag de buldog een haas achterna zit en zowel hond als haas in het startklare ruimteschip verdwijnen, gaat Norman er achteraan. Natuurlijk gaat 't ding juist op dat ogenblik de lucht in en ofschoon orman in de verste verte niet weet wat hij allemaal moet doen, komt het toch allemaal op z'n poot jes terecht. en STASSAR Waal» „BASTOGNE" Onder de talrijke filmverhalee de laatste wereldoorlog togne" een eervolle pla_. het epos van de groep Amerii soldaten, die een schijnbaar hop strijd voerden tegen het plot wanhoopsoffensief van geneis Rundstedt in de laatste fase oorlog. Het offensief van if sers was bijzonder gevaar! indien zij Antwerpen hadden 1 bereiken, zou het er voor de| eerde troepen slecht hebben zien. De Amerikanen bij M hielden echter dapper s bevel tot overgave werd met de historische woorden Een film die velen nog wel eens willen zien. Woensdag 8 uur. Toegang 14 jaar. ROOFOVERVAL OP LIER IN MONTE CAM Gewapende en gemasker® dieten hebben een inval r bij een juwelier, die is F in het gebouw van het W; Hotel de Paris in Monte De waarde van de uit ]U',( staande buit wordt »P 1 dollar geschat. .v.'. nm w Openbare vergadering van de raad der gemeente Sprang-Capelle op vrijdag 29 september 1961, des n.m. te 7.30 uur ten gemeentehuize. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Benoeming leden commissie art. 8 der Woonruimtewet 1947. 5. Bouw woningwetwoningen. 6. Wijziging gevoteerd krediet t.b.v. de opstelling van een plan voor de bouw van een zwembad. 7. Wijziging gevoteerd krediet t.b.v. de aanleg van een verbindingsweg tussen de Hoofdstraat en de Langstraatweg. 8. Verhoging krediet t.b.v. de verbe tering van de Poolsestraat. 9. Aanleg parkeerplaats t.b.v. de Gere formeerde Kerk te Sprang. 10. Verlening subsidie aan de Stichting Geref. Gezinszorg te Sprang-Capelle. 11. Goedkeuring jaarrekening dienst 1959 van de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg. 12. Verkoop bouwterrein aan de N.V. Bohan te Utrecht. 13. Verpachting landerijen. 14. Instelling gemeentevlag. 15. Wijziging begroting dienst 1961. 16. Mededelingen. 17. Rondvraag. 18. Sluiting. PRE-ADVIEZEN. Voorstel inzake benoeming van de leden der commissie van advies, als bedoeld in artikel 8 der Woonruimtewet 1947. Overeenkomstig de bepalingen van de Woonruimtewet 1947 dient de raad, jaar lijks, ingaande 1 oktober, de leden van de commissie van advies, bedoeld in artikel 8 dier wet, te benoemen. De thans zitting hebbende leden der com missie hebben zich - desgevraagd - we derom als zodanig ter beschikking gesteld. De thans zitting hebbende leden zijn mevr. S. G. Quirijns-Janson; mevr. E. Win kelman-Mulder, C. D. Kooter, A. P. de Raat, Jac. Vos. Voorstel tot wijziging van het t.b.v. hel opmaken van een bestek voor de bouw van 'n zwembad gevoteerde krediet van f 10.000. Bij raadsbesluit van 26 mei 1961 werd een krediet van f 10.000. - gevoteerd t.b.v. het opmaken van een bestek voor de bouw van een zwembad in deze gemeente alsme de t.b.v. het inwinnen van terzake noodza kelijke deskundige adviezen. Terzake ontvingen b. en w. van het col lege van Ged. Staten het volgende schrijven: „Ofschoon ons uit de uitzetting in Uw brief van 24 juni 1.1. wel de wenselijkheid is gebleken, U te doen voorlichten omtrent de technische eisen waaraan een zwembad voor Uw gemeente zou moeten voldoen, is de „dringende noodzaak" van een zwem bad voor Sprang-Capelle waarvan in die brief en in de toelichting op het kredietbe- sluit sprake is, voor ons college niet komen vast te staan. De aanwezigheid van een zwembad te Loonopzand (pl.m. 5 km), in Waalwijk (pl.m. 8 km), de plannen van de bouw van 'n zwembad te Raamsdonk (pl.m. 10 km), zomede de mogelijkheid om het ongewenst zwemmen in bet Oude Maasje te verbieden, zijn factoren welke onze op vatting in deze hebben bepaald. Het zal Uw College duidelijk zijn dat wij niet voetstoots kunnen bewilligen in de vrij belangrijke uitgaaf van f 10.000 wegens kosten van voorbereiding, indien het voor uitzicht bestaat, dat het budget van Uw gemeente de aan de bouw en exploitatie van een zwembad verbonden lasten niet zal kun nen dragen. Ofschoon wij op het standpunt staan dat een belangrijke uitgaaf wegens plan-kosten niet verantwoord kan worden geacht indien niet redelijkerwijs kan worden aangenomen dat het plan - budgettair bezien - uit voerbaar is, zouden wij kunnen instemmen met een beperkt krediet voor het opmaken van een schetsplan met globale kostenbe- groting. De memorie van toelichting geeft aan leiding U m dit verband te doen opmerken, dat in het rapport der Vereniging van Ned. Gemeenten, niet wordt geadviseerd tot het doen opmaken van een bestekklaar plan, en dat daarvoor, zomede voor deskundige ad viezen, een krediet van f 10.000 noodzake lijk moet worden geacht. Wij verzoeken U, het thans geraamde kre diet van f 10.000. - voor kosten van voor bereiding opnieuw in overweging te nemen. Wij delen U reeds thans mede, dat wij een krediet voor de bouw van een zwem bad zouden moeten bezien in het licht van de budgettaire positie 1962." B. en W. kunnen de door Ged. Staten naar voren gebrachte bezwaren niet onder schrijven en blijven, ook na ampele overwe ging, van mening, dat de bouw van een zwembad in de gemeente urgent is en dat het derhalve aanbeveling verdient in elk ge val een schetsplan met globale kostenbe- groting te doen opstellen. B. en W. hebben zich mitsdien andermaal in verbinding gesteld met het adviesorgaan voor bad- en zweminrichtingen der Ver eniging voor Nederlandse Gemeenten, welk orgaan ons heeft bericht, dat met het op stellen van een schetsplan met globale kos- tenbegroting, zoals door Ged. Staten be doeld, een bedrag van f 3.500. - gemoeid zal zijn en stellen derhalve voor het gevo teerde krediet van f 10.000. - voorlopig te verlagen tot f 3.500. - Voorstel tot het voteren van een aanvul lend krediet t.b.v. de aanleg van een ver bindingsweg tussen de Hoofdstraat en As nieuwe Langstraatweg. Bij besluit van 29 januari 1960 voteerde de raad een krediet, groot f 67.400. - t. b. v. de aanleg van een verbindingsweg tus sen de Hoofdstraat en de nieuw aan te leg gen Langstraatweg. Met betrekking tot dit project, hebben Ged. Staten bericht, dat thans is aanbe steed de aanleg van de aardebaan met bij behorende werken van het gedeelte van de Langstraatweg gelegen tussen de toekom stige rijksweg nr. 62 (Tilburg - Gorinchem) en de Veerstraat onder de gemeente Was pik. In het desbetreffende bestek is tevens opgenomen de aanleg van de onderhavige verbindingsweg. Werden de kosten van aanleg dezer verbindingsweg in 1958 geraamd op f 67.400. -thans, tengevolge van stijging van Ionen, sociale lasten, materialen etc. is gebleken, dat de kosten beduidend hoger zullen zijn dan het aanvankelijk geraamde bedrag. De kosten van de verbindingsweg, uit gaande van de thans geldende prijzen en Io nen dienen te worden geraamd op f 79.000, waarvan f 63.500 voor aanleg van de toe gangsweg en f 16.400 voor bestratingsma terialen. Voorstel tot verhoging van het krediet t. b. v. de verbetering van de Poolsestraat. Bij besluit van de raad van 3 februari '61 werd een krediet, groot f 48.000. - gevo teerd t.b.v. de verbetering van de Poolse straat. Uit de onlangs gehouden aanbesteding blijkt, dat de inschrijvingssom van de laag ste inschrijver, de heer P. C. van I^eijden te Dongen, f 9900. - is gelegen boven de destijds opgestelde begroting. Uit een vergelijking tussen de begroting van de aannemer en die van de architect is gebleken, dat naast stijging van enkele ma- teriaalprijzen, 't verschil voornamelijk moet worden geweten aan de invoering van de vijfdaagse werkweek, welke in feite een in directe loonsverhoging betekende. Het feit, dat de laagste inschrijvingssom nog f 1700. - beneden de opvolgende in schrijvingssom is gelegen, geeft b. en w. de overtuiging, dat hier sprake is van een scherpe calculatie, zodat b. en w. dan ook menen te moeten voorstellen terzake een aanvullend krediet te voteren van f 9900.-. Voorstel tot aanleg van plantsoen met een parkeerplaats voor de Geref. Kerk, Sprang. Het ligt in de bedoeling voorzieningen te treffen m.b.t. de situatie rond de Geref. Kerk te Sprang. Biedt enerzijds deze situatie uit een es thetisch oogpunt een weinig aantrekkelijke aanblik, anderzijds is er momenteel geen enkele mogelijkheid tot het parkeren van auto's van kerkbezoekers. Was het aanvankelijk de bedoeling om door opruiming van de aan de oostzijde van de kerk staande krotten een behoorlijk ge heel te verkrijgen, de woningnood in deze gemeente heeft b. en w. doen besluiten deze woningen voorshands niet aan de woning voorraad te onttrekken. Zodoende kunnen thans uitsluitend voor zieningen worden getroffen t.a.v. het thans bestaande voorplein, behorende bij de kerk, echter wel zodanig dat naderhand de thans aan te leggen werken zullen passen in het geheel van de alsdan te treffen maatregelen. Het ligt in de bedoeling zowel aan de oost. als aan de westzijde van het bestaande voorterrein en ook vóór het plantsoen (aan de zuidzijde) een trottoir aan te brengen, terwijl ook onmiddellijk voor de kerk een trottoir zal worden gemaakt. Bovendien zal aan de oostzijde een toegangsweg voor de achterliggende landerijen worden uitge spaard, welke toegangsweg, evenals het van de straat naar de kerk lopende middenpad met straatklinkers d.f. zal worden bestraat. Aan de voorzijde van de thans aanwezige kastanjebomen zullen parkeerstroken wor den aangelegd, waarop, tezamen met de hiervoor bedoelde toegangsweg pl.m. zeven 4 acht auto's zullen kunnen worden gepar keerd. Gezien de huidige frequentie, zal hierdoor voldoende parkeerruimte worden verkregen. Tenslotte zal het resterende mid dengedeelte van het voorterrein opnieuw worden ingezaaid en worden afgepaald met betonnen paaltjes en ijzeren strip. De kosten worden geraamd op f 6500.-. De Geref. Kerk zal aan het betreffende terrein de bestemming van openbare weg en openbaar plantsoen geven. Mocht in de toekomst verruiming van de woningvoorraad, sloping van de eerderver- melde krotten mogelijk maken, dan kunnen de thans voorgestelde werken geheel in tact worden gelaten en zal de grond waarop deze krotten thans staan worden benut voor de aanleg van een toegangsweg, terwijl op het resterende gedeelte plantsoen zal worden aangelegd. Voorstel tot verkoop van grond aan de N.V. Bohan Bouwgemeenschap te Utrecht t.b.v. de woningbouw. De N.V. Bohan Bouwgemeenschap te Utrecht is voornemens in de gemeente een twaalftal woningen voor de verkoop te bou wen, waarvoor wij inmiddels een bouwver gunning hebben verleend. Naar van de zijde van genoemde N.V. is medegedeeld, zouden de onderhandelingen over de aankoop van een tweetal woningen zover gevorderd zijn, dat binnen afzienbare tijd met de bouw daarvan een aanvang zal kunnen worden gemaakt. Teneinde de zekerheid te hebben dat als dan over de nodige bouwgrond zal kunnen worden beschikt, heeft genoemde N.V. ver zocht een optie te verlenen voor een perceel bouwgrond aan de Jan Jannenstr. te Sprang. Waar de woningnood één der schrijnend ste problemen onzer gemeente is, hebben b. en w. gemeend deze optie te moeten verlenen tot 1 januari 1962. Thans, nu de realisering van dit bouw plan vastere vorm heeft verkregen, heeft genoemde N.V. verzocht te bevorderen, dat het onderhavige bouwterrein aan haar wordt verkocht. Voorstel tot het instellen van een ge meentevlag. Meerdere malen is het reeds voorgeko men dat zich het gemis van een gemeente- vlag deed gevoelen. B. en W. zijn van mening dat bij demon straties, festiviteiten etc., naast de nationale driekleur een gemeente-vlag dient te wor den gevoerd. Deswege hebben b. en w. zich in ver binding gesteld met de Hoge Raad van Adel, welk college bij brief van 14 sept. j.I. heeft verklaard zich met het voornemen tot het instellen van een gemeente-vlag te kun nen verenigen en waarbij wordt geadviseerd de beschrijving van deze vlag als volgt te doen luiden „Rechthoekig, bestaande uit een wit veld, waarop in het midden een rode leeuw, ge- tongd en genageld van blauw, omgeven door 15 groene blokjes". In deze vlag zullen op deze wijze gecom bineerd zijn de heraldische kentekenen van de vroegere geslachten van der Duin en Wendelnesse, resp. de eerste ambachtshe ren van Sprang en Schrevelduin. AGENDA Zaterdag 30 september: 8 uur: Zorg dat je d'r bij komt. Zondag 1 oktober 4 uur: Zorg dat je d'r bij komt; alle leeft. Hoge Braken. 6.15 uur: Hier is Lemmy Caution, 18 j. Hoge Braken. 8.30 uur idem. Woensdag 4 oktober 8 uur: Bastogne, 14 j. Hoge Braken. ZONDAGDIENST Vanaf zaterdagmiddag 1 uur tot maan dagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoed gevallen, Dienst Dr. v. d. Wouw.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 6