Gemeenteraad Sprang-Capelle VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 2 OKT. 1961 Uitgever; (Paalwijkse Hoofdredac Gironumm< Dit blad ve Opgericht De W kort gelf onthuld de neo-i bliek, na uitvoerig steld bij die zich ging" (E deze bev jijden eei ter, die 2 het fase steld, Uit de tie blijkl stuursiic Jugend, kleedde front en de Wehi werd tij doch ni( deed hi groep tt die zijn deelden, op om n kunnen Dergelijl al geori clubs", Duitse j vooral a nigen vt De 0 had opf voorspo menten blijkt. V fascisti nauwel partij 01 welke v stuks e ken bit scheide taal op ren Uit c respom vele ah gaan v zochtei zo dis< ken 011 vaar t< veelal ren of Uw Warenhuis DEN BOSCH-EINDHOVEN - TILBURG^HELMONP 10 DE ECHO Raad wil afwijken van vastgestelde bebouwingsvoorschriften G. S. achten zwembad voor gemeente niet urgent Raamsdonksveer Wielrennen Haarsteeg 1 Heerlijke meisjeswintermantel, van zuiver wollen velours, met grote bontkraag en stikselgarnering op voorpand en zakken. Geheet op satijn gevoerd. •ajaTS 14 jaar 5Z75 5 jaar 2 Leuk herfstjurkje, in imprimé superroy met apart kort mouwtje, brede ceintuur en grappige ronde bals. 14 jaar 24.75 7 jaar 3 Zuiver wollen meisjespullover, met een leuke aparte kraag, welke open en gesloten gedragen kan worden. Het ingebreide Noorse patroon geeft een sportief accent. In vrolijke kleu rencombinaties. o95 14 jaar 13.95 4 jaar 4 Sportieve, warme meisjespantalon, polyester met nylon, dus goed plooi- houdend. Elastiek in de taille, 2 steek- zakken en zijrits. In diverse mode kleuren. e9I 14 jaar 14.95 4 jaar 6 Zuiver wollen kleuter wintercoat; heerlijk warm gevoerd met fantasie flanel en met vaste capuchon. Grappig zijn de splitjes in de HQ75 zijpanden. 2-6 jaar 5 Grappig kleuterjurkje, in warme ruitdessins. De aangerimpelde rok heeft een ingenaaide petticoat, staat erg parmantig onder de brede strikceintuur. .Tc 2-4 jaar S'* 7 Italiaanse zuiver wollen sportieve jongens, pullovers, in grof gebreide fantasiesteek met raglan mouwen, ronde of V-hals naar keuze. Italiaanse import in mooie multicolours. Maten 6-16 jaar. Juniormaten 19.75 14.95 6 jaar 8 Multicolour Terlenka pantalon, met rood etiket 55/45. Goed plooihoudend met anti-siip in de band. Pijpen zonder omslag. uji90 16 jaar 23.25 5 jaar 9 Sportieve Parka coat, 1-rij model met capu chon in de bekende ,,AaBee" langharige double face kwaliteit. Opgestikte zakken met klep. 6-14 jaar. A 2S 14 jaar 35.75 6 jaar 41 10 Lange tinneroy pantalon, in een sterke pool- vaste kwaliteit. De zakken zijn met suwide afgezet in contrasterende kleur, leuk en prak tisch. Maten 6-16 jaar. ||7» 16 jaar 19.25 6 jaar 11 Stoere jongensjas, in een zware kwaliteit fantasie velours, geheel op serge gevoerd. De afknoopbare haakceintuur en de gemakkelijke steekzakken geven deze jas een extra sportief k accent. |25 16 jaar 55.25 8 jaar 12 Lange Terlenka pantalon, met rood etiket 55/45, In grijs en praktische multicolours. Moderne smalle pijpen zonder om- isSO slag. 14 jaar 22.50 5 jaar 13 Heerlijk warme kleutercoat, van wollen velours. De capuchon is gevoerd met mouton, het jasje met wattine. Kies voor Uw kleuter uit de nieuwste herfsttinten, 3-8 jaar 8 jaar 31.50 3 jaar 2© 14 Lange tricotpantalon, In mooie unikleuren of leuke fantasiedessins. Elastiek in de band (geheel rondom.dus erg praktisch). De pijpjes zijn zonder omslag met grappige splitjes. Mtn. 55-75 mat "75 cm. 8.95 55 cm. De gemeenteraad van Sprang-Capelle heeft zich in zijn vergadering van vrijdag avond geruime tijd bezig gehouden met een verzoek van de heer A. van Zeist, wonende Meerdijk 6 te Waalwijk, een woning te mo gen bouwen aan de Tilburgseweg. Omdat dit gebied in het door de Taad vastgestelde uitbreidingsplan is aangewezen als landelijk gebied werd door b w geadviseerd af wijzend te beschikken. Een ander advies was trouwens niet mogelijk, want de raad is niet bevoegd van een vastgesteld uitbrei dingsplan af te wijken. De voorzitter, bur gemeester van Prooijen, wilde wel aan de beer van Zeist de toezegging doen, dat bij de herziening van het onderhavige uitbrei dingsplan, dat bijna tien jaar van kracht is, opnieuw contact met de planologische dienst zal worden opgenomen ten aanzien van wo ningbouw in dit gebied. Volgens het huidi ge plan is in dit gebied alleen villabouw of bungalowbouw mogelijk. De heer Genuit vroeg of het juist was dat voor ca. IV2 jaar aan de heer v. Zeist schriftelijke vergunning was verleend tot het bouwen van een bungalow, waarop de voor zitter een definitief antwoord schuldig moest blijven. De heren de Raat, de Bie, Vos, Ros, van Peer en Dekkers wilden t.b.v. de heer van Zeist wel gaarne een uitzondering maken, waarbij de heer Ros de opmerking meende te moeten maken: „We zijn niet ver meer van Rusland verwijderd". Hij doelde hier mee op de neiging tot naasting van de planologische dienst zonder daarbij enige soepelheid te betrachten. De heer Dekkers sprak an „staatsoverheersing", waardoor al le initiatief wordt gedood. Hij vond het te dwaas dat in het onderhavige gebied alleen villa's en bungalows mochten gebouwd wor den. Al deze minder prettige opmerkingen over de planologische dienst deden de oorzitter de vraag stellen of de raadsleden wel wis ten wat de planologische dienst eigenlijk was. Toen hierop het antwoord uitbleef, wees de voorzitter er ten overvloede op dat de P.D. de technische dienst van de pro vincie is. Vervolgens ging de voorzitter uit voerig in op de gang van zaken bij de vast stelling van een uitbreidingsplan. Een der gelijk plan wordt door de raad vastgesteld en door Ged. Staten goedgekeurd. Is het plan eenmaal vastgesteld en goedgekeurd dan kan ook de raad hiervan niet meer af wijken en moet worden gewacht op een her ziening, welke na tien jaar mogelijk is. Naar aanleiding van deze uiteenzetting merkte de heer Dekkers op dat niemand van de raadsleden ooit heeft begrepen, dat dit alles aan de vaststelling van een uitbreidingsplan vastzit. Tenslotte moest de raad toch wel akkoord gaan met het voorstel van de voorzitter om te bezien of in de toekomst een wijziging van het uitbreidingsplan ten gunste van de heer van Zeist mogelijk is. Hieromtrent zal contact worden opgenomen met de plano logische dienst. Op voorstel van de voorzitter werd een voorstel met betrekking tot de bouw van de toegewezen woningwetwoningen in besloten vergadering behandeld. De commissie van advies ingevolge de woonruimtewet 1947 werd in haar geheel herkozen, te weten o mevr. S. G. Quirijns- Janson, mer. E. Winkelman-Mulder en de heren C. D. Kooter, A. P. de Raat en Jac. Vos. De voorzitter richtte woorden an dank tot de commissie voor het vele en moeilijke werk dat in het afgelopen jaar weer is ver richt. De heer Vos dankte de voorzitter voor deze waarderende woorden. SCHETSPLAN ZWEMBAD Het voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet van f 3500. - voor het op stellen van een schetsplan m.b.t. de stich ting van een zwembad, was aanleiding tot diverse opmerkingen. Door het college van Ged. Staten was namelijk bericht dat het college de stichting van een zwembad in de gemeente niet urgent achtte en wel omdat in naburige gemeenten (Loonopzand, Waal wijk en Raamsdonk) zwembaden aanwezig zijn. De voorzitter verklaarde dat het gemeen tebestuur de zienswijze van Ged. Staten in geen enkel opzicht kan delen. In het bij zonder hekelde de voorzitter het standpunt van G.S. m.b.t. de in de naburige gemeen ten aanwezige zwembaden. Deze baden lig gen te ver weg en bovendien zijn de baden in Loonpzand en Waalwijk in het seizoen overbelast tengevolge van het steeds toe nemende toerisme. De heer Genuit schaarde zich geheel achter het gemeentelijk standpunt en merk te op dat de afbraak van de gemeentelijke autonomie steeds verder voortgang vindt. De heer de Raat was van mening dat het bad niet rendabel zou zijn bij een eventuele sluiting op zondag en hij vond het dan ook niet juist f 3500. - weg te geven voor iets dat toch niet komt. De heer Vos geloofde niet dat de zondagssluiting een grote in vloed zal hebben op de exploitatie-uitkom- sten van het bad. De voorzitter kon het ten dele eens zijn met de mening van de heer Genuit. „Ged. Staten zeten zich te vaak op de stoel Van het gemeentebestuur. Het is niet de bedoeling dat zij gaan herkauwen wat de raad al ge kauwd heeft." Met betrekking tot de urgen tie van een zwembad in de gemeente merk te de voorzitter nog op, dat het schoolzwem men voor kinderen op steeds wankeler basis komt te staan. In het bad van de Efteling is voor de Sprang-Capelse schoolkinderen al geen plaats meer en in het Waalwijkse bad is nog maar één morgen beschikbaar. „Wij zijn het gemeentebestuur van Waalwijk na tuurlijk dankbaar voor deze medewerking, maar voor onze eigen schoolkinderen zou den wij toch meer gelegenheid moeten hebben", aldus de voorzitter. Met betrek king tot de zondagssluiting merkte de voor zitter op dat dit een punt is voor latere be spreking. De raad ging met het voorstel akkoord. Voor de aanleg van een verbindingsweg tussen de Hoofdstraat en de nieuwe Lang- straatweg voteerde de raad een aanvullend krediet van f 12.500, waarmee de totale kosten komen op f 79,900. - Voor de ver betering van de Poolsestraat werd een aan vullend krediet gevoteerd van f 9.900, - waarmee de totale verbeteringskosten f 67.800. zullen gaan belopen. Voor de aanleg van een plantsoen met een parkeer plaats voor de Geref. Kerk te Sprang vo. teerde de raad een krediet van f 6.500. - Goedgekeurd werd verder een voorstel tot subsidiëring van de stichting Gereformeerde Gezinszorg te Sprang-Capelle. Aan de N.V. Bohan Bouwgemeenschap te Utrecht zal aan de Jan Jannenstraat grond worden verkocht voor de bouw van een 12-tal woningen. Ten behoeve van de bouw van een viaduct over de nieuwe Langstraatweg zal aan de pro- vincie worden verkocht in totaal 9600 m2 grond ten westen van de Labbegatse haven. Goedkeuring verkreeg ook een voorstel tot het verpachten van landerijen en tot slot be sloot de raad tot het instellen van een ge- meentevlag. Deze vlag zal er als volgt gaan uitzien rechthoekig, bestaande uit een wit veld, waarop in het midden een rode leeuw, getongd en genageld van blauw, omgeven door 15 groene blokjes. GESLAAGDE OPERETTEUITVOERING. Voor een zeer talrijk publiek werd door het Eindhovense operettegezelschap „Zon nig Brabant" in de zaal van Huis ten Deyl alhier de eerste uitvoering verzorgd van de Culturele Kring in dit seizoen. Men trad voor het voetlicht met de operetteparodie in 2 bedrijven „Rozen van Shanghay. De intrige speelt zich af in het beroemde meisjespensionaat Wienering, waar de jon gedames samen met hun directeur, Wolf gang Kittelmeier, het 10-jarig bestaan van het internaat op feestelijke wijze herdenken. De zoon van Kittelmeier, Rudi, is verliefd op Martha Kuszlieber, dochter van de con cierge van het internaat, maar krijgt van zijn vader geen toestemming voor zijn hu welijk. Toni Kuszlieber ziet zijn dochter ech ter graag gelukkig getrouwd en bedenkt een plan om Kittelmeier te vermurwen. Na een reeks hoogst merkwaardige en ingewikkelde intriges met z.g. Oosterse typen, die alle vermommingen bleken te zijn, komt de ver rassende ontknoping, waarin niet alleen Ru di en Martha de vereiste toestemming krij gen, maar waarin diverse andere paartjes tevens het toneel vullen. Deze parodie bestaat in feite uit een reeks populaire melodieën uit bekende ope rettes en opera's en is voorzien van een libretto dat speciaal geschreven is voor de groep Zonnig Brabant. Uiteraard schept dit schrijven voor een bepaalde groep het grote voordeel, dat men het stuk zo sterk mogelijk kan bezetten. Daar staat echter tegenover, dat aan de vorm van de parodie bepaalde gevaren kleven. In de doorgaans toch al niet te sterke tekst van de operette zal bij hekeling de ware geestigheid ge makkelijk ontaarden in een humor van een minder edele soort. Vooral op die momen ten waarop een groot aantal personen op het podium aanwezig waren, wist Zonnig Bra bant hieraan niet steeds te ontkomen. In dit opzicht was de tweede akte echter ver te prefereren boven de eerste. Het muzikale gedeelte van deze uitvoering maakte wel de beste indruk. De groep be schikt over een aantal opvallend goede zan gers, die enthousiast en toch beheerst hun soli en duetten brengen. Enige stemtechni- sche scholing zou de solozang beslist nog meer glans gegeven hebben. Het koor was zonder meer uitstekend. Jammer was intussen wel, dat de bege leiding van het orkest niet geheel zuiver te noemen was. Ook op het toneel werd er met een smaak vol decor als achtergrond, veel goed werk verricht. Hier kwam het parodiërende ele ment het meest naar voren. Tegenover de zeer drukke typen van Kittelmeier, Kuszlie ber en Schwammhose, figuren die stuk voor stuk hun naam eer aan deden en wel eens iets te veel aandikten, deden de Oosterse typen met hun rustige beheersing weldadig aan. vOer het geheel werd er met vaart gespeeld, zonder haperingen in de dialoog. In de grote scènes wist het koor op de achtergrond met zichzelf niet goed raad. Er werd wel geprobeerd om iets te doen, maar men kwam er toch niet uit. Overigens is het juist gezien om in deze scènes de soli af te wisselen met een refrein door het koor. De fraaie costumering van Marga Haseleger kwam in deze scènes het best tot zijn recht. In zijn geheel bezien kan de Kunstkring te rug zien op een uitvoering, die, naar ama teurbegrippen gerekend, beslist acceptabel te noemen is. BENOEMD De heer H. Verschuren uit Raamsdonks veer is met ingang van 12 oktober benoemd aan de r.k. lagere school te Wamel (G.). Uiterst tevreden en boordevol met goede indrukken is in het midden van de vorige week onze dorpsgenoot, de bekende ama teur-wielrenner Wim van Heijst, van zijn reis naar Oost-Duitsland, waar hij met nog zeven andere Nederlandse amateur-wielren ners aan een tweedaagse etappe wedstrijd heeft deelgenomen, weer alhier terugge keerd. Zoals twee weken geleden in dit blad reeds werd bericht, ontving Wim v. Heijst van het hoofdbestuur van de KNWU de vererende uitnodiging om met nog een aan tal andere wielrenners aan deze wedstrijd deel te willen nemen. De aangezochte ren ners waren verder nog Aad van Tilburg, Kees van Amsterdam, Henk de Jong, An- toon Mertens, Sjef Jochems, Gerard Dey- kers en Gerard Hairwassers, die allen op zaterdag 23 sept. j.l. in Sebnitz aan de start verschenen. Op vrijdag 22 sept. vertrok het gezel schap, met als ploegleider Th. van Dal, per trein naar Sebnitz, dat in de loop van za terdag-voormiddag werd bereikt. Veel tijd om te acclimafiveren was niet beschikbaar, want reeds dezelfde middag moesten ze aan de start verschijnen. Deze eerste dag stond er een onderling criterium op het program ma voor nieuwelingen, vrouwen en voor amateurs. Naar hij ons vertelde is de be langstelling voor de wielersport in Oost- Duitsland bijzonder groot en vooral de Hol landers stonden in het middelpunt van ieders belangstelling en zij hadden het maar wat druk met het plaatsen van handtekeningen. Onder een ongekend groot aantal bezoekers werd het criterium verreden en de Hol landse deelnemers lieten zich van hun beste zijde zien. Voor zondag stond er een zware wedstrijd van maar liefst 130 km op het programma, zwaar, omdat het parcours zeer heuvelachtig was; op ereplaatsen in de eindrangschikking hoefden de buitenlandse deelnemers niet te rekenen, want ook de zeer sterke Oost-Duitse amateurs Gustav- Adolf Schür en Bernhard Eckstein versche nen aan de start. Vanzelfsprekend won Schür de wedstrijd, maar toch waren er on der de eerste 20 nog 5 Nederlanders, waar onder ook onze dorpsgenoot van Heijst. Over de ontvangst en het verblijf aldaar, en de hartelijkheid van de bevolking ver telde hij niets dan lof, al moesten zij aan een en ander wel even wennen, zoals het alge meen werken op zondag en het feit dat heel wat mannelijke functies door vrouwen wor den verricht. Als blijvend aandenken toonde hij enkele fraaie voorwerpen, die door hem in de vorm van premies waren gewonnen.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 10