wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt BINNEN- EN BUITENLAND Gemeenteraad Waalwijk Nieuwe algemene begraafplaats in Waalwijk-Oost Gemeenteraad lensden KINDERBIJSLAGWET W. TIMMERMANS ZONEN Assurantiën op elk gebied Loonvorming en kosten van levensonderhoud MAANDAG 2 OKTOBER 1961 83e JAARGANG No. 79 Uitgever. „toiikse Stoomdrukkerij WaaMKS Antoon Tielen JAN TIELEN Hoofdredacteur, gironummer De Waalwijkse gemeenteraad heeft zijn vergadering van jl. donder dag de zaken wel heel snel afgewik keld Binnen tien minuten was de veertien punten tellende agenda on der de hamer door. Vastgesteld werd een ontwerpplan tot wijziging van het uitbreidingsplan in hoofdzaak. Deze wijziging houdt in een vergroting van het industrieter rein ten westen van de haven, een vergroting van het recreatiegebied om°en nabij 't Hoefsven en een ver plaatsing van de nieuwe geprojecteer de algemene begraafplaats van Waal wijk-zuid naar Waalwijk-oost, waar dj zal komen te liggen op een terrein dat in het noorden wordt begrensd door de spoorlijn, in het oosten door het afwateringskanaal en in het zui len door de nieuwe geprojecteerde verkeersweg Drunen - Waalwijk. Besloten werd verder tot aankoop van grond aan de Meerdijk van P. Vos en S. Vos. Deze grond is nodig voor de reconstructie van de Meer dijk. Ten behoeve van de aanleg van de Laageindse Stoep werd besloten tot aankoop van grond van het Laag einde van C. Maas en P. P. Maas en tot ruiling van grond met M. Maas. De raad ging akkoord met een voorstel tot verhuur van een tweetal sportvelden, gelegen in het gemeente lijk sportpark „Olympia", aan de voetbalver. WSC voor een jaarlijkse huurprijs van f 500. Ook besloot de raad tot de inbreng in het grond bedrijf van het pand mr. van Cooth- straat 47, welk pand zal moeten wor den afgebroken voor het maken van een doorbraak vanaf de mr. van Coothstraat naar de Stationsstraat. Voor de inrichting van een rijwiel stalling t.b.v. de r.k. meisjesulo „Ma ria Koningin" voteerde de raad een bedrag van f 3263.50. Aan de heer P. Klerkx zal 3275 m2 grond worden verkocht in het industrieterrein ten zuiden van de Elzenweg t.b.v. de bouw van een nieuwe melbelfabriek. Tot slot hechtte de raad zijn goed keuring aan een voorstel tot het aan gaan van enkele vaste geldleningen tot een totaalbedrag van f 1.600.000.-. Deze gelden zullen o.m. worden be stemd voor aankoop van rollend ma terieel voor de dienst gemeentewer ken, voor de bouw van de Pastoor v. Haarenschool in Baardwijk, voor de aanleg van een verbindingsstraat Grotestraat Laageinde (Molenvliet- straat), voor de eerste inrichting van de St. Michael-uloschool en voor de bouw van de nieuwe r.k. b.l.o.-school. Notulenkwestie middels stemming tot oplossing gebracht Zelfstandige tot 12 mille Vanaf 3e kind bijslag. De regering is op een aantal pun ten geheel of ten dele tegemoet ge komen aan de bezwaren, die in de Tweede Kamer zijn gemaakt tegen 1 ontwerp voor een algemene kinder bijslagwet. Minister Veldkamp (So ciale Zaken) heeft de volgende be langrijke wijzigingen in het ontwerp voorgesteld de premie voor de kinderbijslag voor loontrekkenden wordt niet door de werknemer, maar door de werk gever betaald. In tegenstelling tot het aanvankelijke voorstel blijft de hui dige situatie dus bestendigd; de kinderbijslagen zullen waarde vast worden; Minister zelfbeheersing geboden In onderstaande tabel, ontleend aan de begroting van sociale zaken en volksgezondheid zijn enkele gegevens Kosten van Levensonderhoud (inclusief A.O.W.) 1951 100 Aug. 1959 126 Jan. 1960 126 Aug. 1960 126 Jan. 1961 127 Juli 1961 128 zelfstandigen zullen alleen dan in aanmerking komen voor kinderbijslag (vanaf het derde kind), als hun in komen beneden 12.000 gulden ligt; kleine zelfstandigen - met een in komen beneden 3500 gulden per jaar zullen bovendien kinderbijslag ontvangen voor het eerste en tweede kind. Bij een inkomen beneden 3700 gld. alleen voor het tweede kind. De- WAALWIJ K De lonen stijgen sterker dan de produktie Uit deze cijfers blijkt - zegt de minister - dat de kosten van levens onderhoud, ondanks de in 1960 door gevoerde huurverhoging en melk prijsstijging, gedurende bijna 2 jaren nauwelijks zijn gestegen. Daartegen over was de loonstijging gedurende de tweede hefft van 1959 en de eer ste maanden van 1960 aanzienlijk. Deze loonstijging is n.l. groter ge weest dan uit bovenstaande cijfers blijkt ten gevolge van de z.g. inciden tele loonsverhogingen. Als inciden teel worden beschouwd alle verschil len in beweging tussen de loonvoet (is: loonsom per werknemer) ener zijds en de index der regelingslonen anderzijds. Deze categorie omvat daardoor een aantal elementen, waar van het effekt bij de loononderhan delingen niet in de beschouwing wordt betrokken, zoals de overgang van uurloon naar tariefloon, de ver schuiving van werknemers tussen be drijven, de grotere omvang van over werk e.d. Deze incidentele loonstijgingen blijken achteraf meer te hebben be dragen dan waarmede schattender- wijs bij de vaststelling van de maat staven ten tijde van de invoering van de gedifferentieerde loonpolitiek is rekening gehouden. Dit heeft veroor- opgenomen betreffende de kosten van levensonderhoud en de regelingslo nen Regelingslonen per week en per maand (alle werknemerscategorieën) 1954 100 133 139 146 148 149 zaakt, dat de gemiddelde stijging van de loonsom per werknemer meer heeft bedragen dan de marco-economische produktiviteitsstijging, hetgeen tot uitdrukking is gekomen in een stij ging van de arbeidskosten en daar door het gevaar in zich bergt van een opwaartse druk op het algemeen prijsniveau. Dat niettemin een belangrijke re- ele loonstijging kon worden gereali seerd zonder noemenswaardige infla toire spanningen, is mede een gevolg geweest van de onverwacht grote toe neming van de produktie per werkne mer en het gevoerde prijsbeleid. Voor 1961 kan reeds een stijging van de loonsom per werknemer met tenminste 5 pet. worden verwacht, terwijl daarentegen de produktie in bedrijven per werknemer slechts met circa 2 pet. zal toenemen. In 1962 zal deze ongunstige ont wikkeling zich herhalen, aldus de minister. De toeneming van de loon som per werknemer zal, vooral door de vele loonherzieningen inclusief de huurcompensatie, ongeveer 6 pet. be dragen tegenover een accres van de produktie in bedrijven per werkne mer dat waarschijnlijk in de orde van grootte van 2 pet. zal liggen. Dit brengt mede, dat de grootst mogelijke zelfbeheersing van overheid en be drijfsleven op loonpolitiek gebied ook voor 1962 zal zijn geboden. ze bijslagen, die de helft zullen be dragen van die voor loontrekkenden, zullen uit de rijksmiddelen worden betaald; de ongehuwde zelfstandige vrouw boven 45 jaar zal worden vrijgesteld van premiebetaling; de uitkeringsvoorwaarden voor in valide kinderen worden verbeterd. Werkgever blijft premie betalen. Minister Veldkamp wijst er in zijn toelichting op, dat het „onzichtbaar maken van de premie" voor de werk nemers - door de betaling te laten geschieden door de werkgevers ei toe leidt, dat er binnen het raam van dezelfde wet op het stuk van premie betaling een regeling voor werkne mers en een voor zelfstandigen ont staat. Deze splitsing geeft voor wat de premie-inning betreft wel enige complicaties, maar leidt niet tot gro te administratieve rompslomp. In de gevallen, waarin werknemers wegens het genieten van andere inkomsten een aanslag krijgen voor de premie kinderbijslagwet. LUISTERGELD GAAT OMHOOG Verwacht wordt, dat in het komend jaar voor het eerst sinds 1947 de uit gaven van de radio-omroep de inkom sten zullen overtreffen. Minister Cals (Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen) zegt in zijn begroting, dat op de duur een verhoging van het luister geld niet te voorkomen is. De netto inkomsten aan luistergelden worden voor 1962 geschat op rond 33 mil joen gulden. Er staat bijna 36,5 mil joen aan uitgaven tegenover. INDONESIË STOPT ALLE UIT VOER NAAR NEDERLAND De Indonesische regering heeft stappen ondernomen om de versche ping van goederen uit Indonesië naar Nederland door tussenkomst van buitenlandse afnemers - stop te zet ten. Dinsdag heeft het Indonesische de- viezeninstituut een nieuwe order uit gegeven „bij wijze van voortzetting van de maatregelen van de Indonesi sche regering om alle betrekkingen met Nederland te verbreken". In de order wordt gezegd, dat het instituut geen deviezenhandel zal voeren, waarbij de eerste koper „in Londen, Antwerpen, Hamburg of andere ste den" de goederen opnieuw verkoopt aan Nederlandse afnemers. Deze maatregel is met terugwer kende kracht vanaf 1 januari 1961 geldig. 12000 SOLDATEN NAAR DUITSLAND Rond 12000 man van de Vierde di visie en van het Eerste legerkorps gaan in de loop van oktober op de oefenterreinen Bergen-Hohne in W. Duitsland oefeningen in groot ver band houden. De oefeningen komen in de plaats van die in La Courtine, die minister Visser (Defensie) enige weken geleden in verband met de kwestie-Berlijn tot nader order heeft opgeschort. In overleg met de com mandant van de Noordelijke leger groep is nu besloten, dat de onderde len van Hohne gebruik kunnen ma ken. De Vierde divisie gaat in 2 ge deelten naar Hohne, 6 oktober ver trekt de eerste brigade van de divisie. Zij wordt 20 oktober door de twee de afgelost. Beide brigades blijven dus ongeveer 14 dagen in Duitsland. De lichte brigade vertrekt tussen 6 en 20 oktober, maar oefent langer in West- Duitsland. Begin volgende week ver trekken de kwartiermakers. De twee brigades van de Vierde divisie zullen grotendeels bivakkeren. De lichte bri gade, die voornamelijk bestaat uit twee verkenningsbataljons, maakt ge bruik van de vaste gebouwen van het kamp Hohne. v.MAAREN BRILLEN ?er en ïeter dan waar ook! VUGHTERSTR. 25 DEN BOSCH MARKT 32 TILBURG Nwe GINNEKENSTR. 23 BREDA OPSTAND IN SYRIË BREIDT ZICH UIT De opstand van een aantal Syrische officieren tegen het regime van ko lonel Nasser, die donderdagochtend onverwacht uitbrak, beeft zich tot grote delen van het land uitgebreid. Aanvankelijk waren de opstandelin gen alleen meester in Damascus en omgeving. Het noordelijke deel van het land met Aleppo als centrum, bleef trouw aan Cairo. Tegen de avond schaarde echter het ene leger onderdeel na het andere zich aan de zijde van de rebellen. Het tweede op leidingscentrum in Aleppo, het 20e regiment tanks en de 5e pantserbri gade zonden achtereenvolgens aan hankelijkheidsbetuigingen naar het rebellenhoofdkwartier in het zuiden. Uit Ankara kwamen berichten dat Syrische marinevaartuigen in de ha ven van Iskenderoen de vlag van de Ver. Arabische Republiek streken en de Syrisché vlag hesen. Alle Syrische havens zijn gesloten. De grenzen zijn dicht. De telefoon verbindingen tussen Damascus en an dere steden in het Midden-Oosten tcho van het Zuióen 50798 Dit biad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167-2002 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Contract-advertenties: speciaal tarief Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Telegram-adres „Echo" De raad der gemeente Heusden kwam dinsdagavond 26 september j.l. in openbare vergadering bijeen. Afwezig de heer A. Rij ke, wethouder en de heer J. v. d. Zalm. Nadat de vergadering door de voorzitter de E.A. heer A. van Delft was geopend, werden de notulen van de vorige vergade ring vastgesteld. Punt 3. Een commissie van onderzoek, bestaande uit mevr. Schepers en de heren van Herpt en Schipper, werden belast met bet onderzoek van de geloofsbrieven van bet in de vorige vergadering benoemd ver klaarde raadslid de heer J. van Diem. Mevr. Schepers rapporteerde na het ge dane onderzoek dat de geloofsbrieven in orde bevonden waren en verzocht namens de commissie het nieuwe raadslid op te nemen in de raad. Bij de ingekomen stukken waren diverse goedkeuringen van Ged. Staten op reeds eerder genomen raadsbesluiten, o.m. de aanschaffing van een verplaatsbare muziek - kiosk, de aanschaf van een frankeermachine, het restaureren van de begraafplaatsen en het toekennen van een subsidie voor het verdere onderhoud daarvan, en het verbete ren van de bestrating van de Wieldijk alhier en de Dorpsstraat te Hedikhuizen. T.a.v. de industrieweg op de Hoge Maasdijk zouden Ged. StatPn graag zien dat door De Bom- melerwaard een bijdrage geleverd zou wor den in de kosten van deze verbetering. Door B. en W. was echter weer een schrijven uit gegaan naar G.S. met de mededeling dat deze weg niet uitsluitend door De Bomme- lerwaard werd gebruikt, maar ook door an dere bedrijven; door B. en W. werd dan ook verzocht om machtiging te verlenen voor de volledige kosten hiervan. Op een vraag van de heer van der Pol of voor deze werken aan de C.T.D. advies was gevraagd en of deze werken ook onder toe zicht van de C.T.D. zouden worden uitge voerd, werd door de voorzitter bevestigend geantwoord. Op een desbetreffende vraag van de heer van der Pol, zei de voorzitter dat het wel in de bedoeling lag om ook de Industrieweg op de Hoge Maasdijk onderhands aan te besteden. De heer van der Pol zou verder graag vernemen aan wie deze werken zouden wor den aanbesteed, in de ter inzage gelegen hebbende stukken stond dit n.l. niet ver meld. Deze werken zouden volgens de voor zitter worden aanbesteed aan de fa. Schel- lekens. Op verzoek van de heer van der Pol zal voortaan in de stukken vermeld worden aan "ie eventuele werken onderhands worden aanbesteed. Deze verzocht ook, om, indien machtiging wordt verkregen tot verbetering van de industrieweg op de Hoge Maasdijk, fit werk het laatste te doen uitvoeren in verband met andere plannen (jachthaven- plan. Red.). Besloten werd de besteding van de industrieweg aan te houden tot een volgende vergadering. De heer Buijs informeerde nog of de in dustrie er wel mee gebaat is als dit werk wordt uitgesteld. De heer van der Pol ant woordde hierop dat het een voorstel was ücweest van hemzelf om deze weg te verbe teren; door de industrieën was daarom niet gevraagd. De voorzitter zei dat er thans van de in dustrieën wel verzoeken waren ingekomen om dit werk te bespoedigen, maar, zei spr., e rrov. Waterstaat laat toch niet toe, dat er in een bepaalde periode in de winter maanden, gedacht werd van oktober tot maart/april, werkzaamheden aan waterke- ttttgen, waartoe ook de Hoge Maasdijk be toon, worden verricht. Verder was er ingek men een schrijven van de Bond voor OnArtnning Bejaarden met het verzoek om biuBustófïtaïloeSrag. Besloten werd dit schrijven in handen te geven van de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg voor verdere behan deling. Punt 3. Goedkeuring punt 7a van de notulen van 12 juli 1961. De heer van Herpt vroeg het woord hier over en sprak als volgt Mijnheer de Voorzitter, Uwe Raad is van oordeel dat er omtrent de notulen van de raadsvergadering van 12 juli 1961 een misverstand is ontstaan, waar mede de belangen van de gemeente aller minst worden gediend. Uwe Raad is de mening toegedaan dat de werken, waarvoor volgens de begroting een bedrag van f 250.484 benodigd zal zijn, dan pas tot uitvoering zouden kunnen worden gebracht, zo het stratenplan geen wijzigin gen behoefde. Dientengevolge was er onder die voorwaarden geen bezwaar tegen de goedkeuring voor dit crediet aan G.S. aan te vragen. In de vergadering van de R.K. raads fractie was er, voornamelijk door haar voor zitter, met nadruk op gewezen, dat bij een verdere bebouwing van Oudheusden een minder aantrekkelijke woonkern zou worden of wel zou blijven. Dit hield in dat, vooral eer tot verdere bebouwing zou worden over gegaan, deze verdere bebouwing de goed keuring moest wegdragen van de stede- bouwkundige, welke goedkeuring aan de raad werd medegedeeld vóór de aanvang van de zitting van 31 augustus j.l., dit heeft echter met deze notulen niets uit te staan. Het is begrijpelijk dat B. W. onder deze voorwaarden de overtuiging waren toegedaan dat de gehele Raad accoord zou gaan met de realisering van de werken waardoor zo spoedig mogelijk deze 30 pre miewoningen tot stand konden komen. Direct na deze vergadering van 31 aug. heb ik mij daarvoor in verbinding gesteld met de heer van Vugt die onze fractie voorzitter was. Van deze ontving ik het na volgende schrijven „Als ik me wel herinner heb ik naar aanleiding van deze kwestie opgemerkt dat er geen bezwaar tegen was dat B. en W. aan G.S. goedkeuring van dit krediet zou den vragen. Vóór dat echter tot uitvoering zou worden overgegaan zou eerst bekeken moeten worden of het bestaande riolerings plan wel helemaal gehandhaafd zou kunnen worden in verband met het voornemen om aan de heer van Mourik op te dragen, voor het tweede deel van Oudheusden de bebouwing anders te doen plaats hebben dan tot nu toe op de tekeningen was aange geven. Een en ander zou dus eerst nog met de raad besproken worden; over de zin snede omtrent de besteding kan ik me niets méér herinneren, maar in ieder geval kan er niets aanbesteed worden vóór de Raad de nieuwe plannen van de heer van Mourik heeft goedgekeurd. Tot zover de beant woording van Uw vraag." Naar aanleiding van dit schrijven het vol gende De heer van Vugt merkte dus op en wel namens onze fractie, dat er geen bezwaar tegen was aan G.S. goedkeuring voor dit krediet aan te vragen. Vóórdat echter tot uitvoering zou worden overgegaan diende naar zijn mening eerst bekeken te worden of het bestaande riole ringsplan wel helemaal gehandhaafd zou kunen worden, zulks in verband met het voornemen van de Raad om aan de heer v. Mourik, voor het tweede gedeelte Oud heusden de bebouwing anders te doen plaats hebben dan tot nu toe op de teke ningen was aangegeven. De heer van der Pol kon zich met dit standpunt geheel verenigen en vroeg aan de voorzitter tot slot dat dit dus betekende, dat aileen de gelden zouden worden aange vraagd en dat hieraan vanzelf geen verdere konsekwenties verbonden waren. De voorzitter bevestigde dit en zonder hoofdelijke stemming werd hiertoe beslo ten. Zodoende dient de laatste alinea van punt 7 a gelezen te worden als volgt Desniettegenstaande vraagt de voorzitter ook nog goedkeuring om de werken te doen besteden aan de firma, die de voorgaande en hierop aansluitende werken heeft uitge voerd. De Raad kan zich hiermede verenigen. Hieruit concludeer ik, dat, bij de uitvoe ring van deze werken de oude firma inge schakeld wordt; niet dat zij reeds kan be ginnen. Wanneer nu dit alles opgenomen wordt in de notulen van deze vergadering van he den, dan hoop ik dat allen zich met deze formulering kunnen verenigen en is deze notulenkwestie al vast afgedaan. Gaat men hiermede accoord, dan wil ik direct daarop en in verband met de kwestie Oudheusden een en ander naar voren bren gen. Ik dank U. De heer van der Pol was van mening dat de heer van Herpt bezig was een compromis te smeden, welke in strijd is met waarheid. In het eerste gedeelte van zijn betoog is de heer van Herpt correct, zei spreker, doch verderop voert hij naar een compromis. Dat het college zich verzet tegen een notulering zoals het is geweest, zo ging spreker verder, vinden wij een merkwaardige zaak. Het schrijven van de heer van Vugt is in verband hiermede duidelijk genoeg, hij spreekt hier in van aanvrage van het benodigde crediet, besteding zou echter pas na wijziging van het ijlan kunnen plaats vinden. De heer van der Pol meende verder te beluisteren dat de KVP-fractie twijfelt aan de juistheid van de woorden van hun vroegere fractie-voor zitter. Spreker citeerde ook een gedeelte van het raadsverslag 't welk was opgeno men in „De Echo van het Zuiden"; hierin werd wel gewag gemaakt van het aanvagen van het benodigde crediet, doch over een eventuele besteding werd hierin niet ge rept. Spreker had dit raadsverslag uit „De Echo van het Zuiden" met een speciale re den meegebracht, daar hij meende te we ten dat dit verslag werd opgemaakt aan de hand van aantekeningen welke aan de raadstafel werden opgenomen. Spreker vraagt zich af wat er met de notulen is ge beurd. Hij meer.t dat het college, mogelijk met de beste bedoeling, de notulen heeft aangepast aan de wensen van B. en W. Hiertegen protesteerde de voorzitter. De heer van der Pol meende met de brief van de heer van Vugt en het kranten verslag voldoende bewijs in handen te heb ben dat de notulen onjuist waren opgesteld. Spreker stelde voor een stemming te hou den, omdat een compromis niet mogelijk is. Hij wilde ook nog iets zeggen over de ach tergronden, doch dit pas na de stemming. De heer Buijs zei in verband met de op merking van de heer van der Pol dat de KVP-fractie de woorden van hun vroegere Punt 5. Wijziging gemeentebegroting 1961, werd goedgekeurd. De heer van der Pol merkte op dat hem was toegestaan na de stemming over punt 4, de achtergronden te belichten. De voorzitter hield echter voet bij stuk en zei dat de discussie hierover was gesloten. •De heer van der Pol verklaarde hierop niet langer in dit gezelschap te willen ver toeven en verliet eveneens de vergadering. Rondvraag. De heer van Herpt begon als volgt te spreken Mijnheer de voorzitter Het is zeer ver klaarbaar dat B. en W., wanneer een kre diet wordt aangevraagd en er wordt be sloten dit krediet beschikbaar te stellen, menen dat dit tevens de goedkeuring in houd om het werk te doen uitvoeren. Ieder raadslid, dat werkelijk raadslid is, zal dit moeten toegeven. Ik geef volkomen toe, dat, zoals nu de notulen zijn vastge steld Nee, mijnheer van Herpt, zei de voor zitter, over die .notulen-kwestie wordt niet meer gesproken; de discussie daarover is gesloten, ik ontneem U het woord. Verder niets meer aan de orde zijnde, werd deze vergadering, waarvoor veel (op sensatie beluste) publieke belangstelling bestond, door de voorzitter gesloten. voorzitter in twijfel trekt, dat zijns inziens de Protestantse fractie het vertrouwen in hun eigen* wethouder beschaamd. Wethouder Verschuur merkte op dat de voorzitter met grote vaart de vergadering kan leiden. Hij herinnert zich zeer goed dat de voorzitter dit voorstel tot aanbesteding heeft gedaan. Spreker is echter van me ning dat de rioleringswerken in de binnen stad, welke ook in die bewuste vergadering waren besproken en de riolering te Oud heusden, door elkaar gehaald worden. Spr. wenste ook dat deze kwestie in stemming werd gebracht. De heer van Herpt vroeg wat er in stem ming zou komen, de notulen zoals ze waren opgesteld of zijn voorstel om de notulen te wijzigen. De heer De Vroome was van mening dat er maar twee mogelijkheden waren, of de voorzitter heeft gelijk of de heer van der Pol; niet het voorstel van de heer v. Herpt. De heer van der Pol zei respect te heb ben voor het werk van de heer van Herpt en dankt hem hiervoor, maar zei hij er bij; wij kunnen ons daar niet bij neerleggen. De voorzitter sloot hierna de discussie. De heer Vroome wilde echter nog iets zeggen over dit punt, maar kreeg hiervoor het woord niet meer, daar de discussie was gesloten. De heer De Vroome verliet hierop de vergadering. Na gehouden stemming werden de notu-_ len van 12 juli '61 goedgekeurd, zoals deze" ter tafel waren gebracht met 5 stemmen voot en twee tegen.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 1