UW MENU N.V. „DE GELDERSE" Hollandia Druaea huldigde 35 jubilarissen Jos v.d. DE ECHO VAN I3ST ZUIDEN VAN MAANDAG 2 OKT. 1961 OPENBAAR PROCES TEGEN DE JAGER EN REIDON opende nieuw bedrijfspand 3^ Sprang-CapeBle Sprang Waalwijk Duivensport VOGELVRIJ HEBT I SI huiska aarsii Boel zijn verbroken. Het is daardoor; moei lijk, een juist beeld van de rebellie te krijgen. De enige nieuwsbronnen zijn in wezen de twee elkaar tegen sprekende radiostations van Damas cus en Cairo. De opstand schijnt tot nu toe onbloedig te zijn verlopen. Kolonel Nasser heeft er echter tij dens een emotionele radiotoespraak geen twijfel aan laten bestaan, dat hij de opstand desnoods met geweld zal dempen. Syrië schijnt dus op de rand van de burgeroorlog te staan. KAAS EN BOTER DUURDER? In agrarische kringen verwacht men, dat minister Marijnen (Land bouw) van plan is de consument om de subsidiedruk op de schatkist te verlichten - voor zuivelproduk- ten een hogere prijs te laten betalen. SUBSIDIEBELLEID VOOR MIDDELBAAR ONDERWIJS ...sa?!? In zijn memorie van toelichting op de begroting van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft minister Cals enige belangrijke mededelingen gedaan over het te voeren beleid in het komende begrotingsjaar. 1 Bij het subsidiëren en stichten van nieuwe scholen en afdelingen voor Voorbereidend Hoger en Mid delbaar Onderwijs zal de nodige voorzichtigheid in acht worden geno men nu de sterke toevloed van leer lingen dalende is. 2 De reeds gedeeltelijk geldende regeling van een fictieve diensttijd van tien jaar voor opnieuw in dienst tredend gepensioneerd onderwijzend personeel zal tot andere takken wor den uitgebreid. 3 Het Zuidelijk Toneel-Ensem ble krijgt meer subsidie, omdat het in de toekomst meer voor toneel en min der voor de televisie zal spelen. 4 De politieke partijen, die bij de radio beschikking over zendtijd heb ben, zullen per 1 januari 1962 ook zendtijd krijgen voor televisie-uitzen dingen. De totale TV-zendtijd, die op 1 oktober 26 uur per week wordt, zal op 1 oktober 1962 worden uitgebreid tot 30 uur per week. 5 In verband met de sterk geste gen uitgaven in de radio-wereld zal het luistergeld in de toekomst hoger moeten worden. 6 De Nederlandse Speelfilmin dustrie krijgt 70.000 gulden subsidie meer dan vorig jaar. 7 Voor manifestaties in het ka der van het Holland-Festival is voor het komend jaar 38.000 gulden meer uitgetrokken dan de subsidie van dit jaar bedroeg. ■•i De van spionage beschuldigde Ne derlanders Lou de Jager en Evert Reidon zullen op 4 en 5 oktober in het openbaar voor een rechtbank in Kief moeten verschijnen. De twee Nederlanders, die 20 augustus in de Oekraïne werden gearresteerd, heb ben volgens de Russische aanklacht militaire objecten gefotografeerd. KANSEN VOOR ADENAUER GESTEGEN. Erich Mende, de leider van de Westduitse Democratische Partij in West-Duitsland, heeft donderdag ver klaard, dat zijn partij misschien Ade nauer als bondskanselier zal aanvaar den, maar dan slechts voor een over gangsperiode van een jaar. Hijzelf wil echter geen deel uitmaken van een regering onder Adenauer. De Vrije Democraten zullen alles doen om een coalitie van christen-democraten en socialisten te voorkomen, zo zei Men de. Waarnemers in Bonn menen nu dat Adenauer er nu vrijwel zeker van kan zijn, dat hij bondskanselier blijft, zij het voor een beperkte tijd. Zoals bekend hebben Mende en zijn partij duidelijk laten blijken dat zij graag willen samenwerken met de christen democraten in de nieuwe regering. Zij hebben zich echter gekant tegen een coalitieregering onder Adenauer. De ommezwaai van Mende wordt in ver band gebracht met de berichten dat de socialisten - alle voorspellingen ten spijt - ernstig streven naar een vorm van samenwerking met de chris ten-democraten. En hiervoor zijn de Vrije Democraten ban. Zoals bekend is hebben de christen-democraten Adenauer aangewezen als kandidaat voor het bondskanselierschap. ROTONDES OM DEN BOSCH Rijkswaterstaat is op de beruchte rotonde in de rijksweg Eindhoven - Den Bosch onder Vught begonnen met, wat genoemd wordt, het aan loopje voor de rondweg om Den Bosch. De aanleg van deze rondweg, die - globaal gezien - zal lopen over het gebied van o.m. de gemeen ten Vught, Den Bosch, Den Dungen, Rosmalen en Empel, is een gigantisch werk, dat waarschijnlijk tien jaar in beslag zal nemen en 25 a 30 miljoen zal kosten. De rondweg wordt in twee gedeelten uitgevoerd de eerste vijf jaar zal het stuk van Vught tot Hint ham worden aangepakt en de volgen de vijf jaar het gedeelte tussen Hint ham en de brug bij Hedel. De nieuwe weg wordt bijna 14 kilometer lang. De rondweg is ontworpen met twee, door een 4.50 m. brede middenberm gescheiden, rijbanen, elk breed 7.25 m. Aan de buitenzijde van de rijba nen zijn 3 m brede parkeerstroken ontworpen met daarnaast 2 m brede bermen. Zodoende zal de kruinbreed te 29 m. bedragen. Een uitzondering hierop is het gedeelte tussen de Zuid- Willemsvaart en de Graafseweg (de weg naar Nijmegen, die o.m. door Hintham loopt), dat een grotere kruinbreedte zal krijgen. Nadat te zijner tijd de nieuwe au tosnelweg Den Bosch - Eindhoven - Zuid-Limburg zal zijn aangelegd, zal dit gedeelte van de rondweg zowel deel uitmaken van de noord-zuidver binding Utrecht - Eindhoven als van de oost-westverbiding Nijmegen - Tilburg. In verband daarmee wordt rekening gehouden met de mogelijk heid, dat de rijbanen op dit gedeelte moeten worden verbreed en de weg op dit gedeelte twee rijbanen van elk drie rijstroken zal krijgen. Vrijdagmiddag j.l. had de officiële opening plaats van de nieuwe kan toor- en magazijngebouwen van N.V. „De Gelderse" v.h. Gelderse Leder handel aan de Grotestraat 401. Nadat door directeur A. Dercksen een woord van welkom was gericht tot de genodigden, kreeg burgemees ter Teijssen het woord voor zijn ope ningstoespraak. Deze zei bijzonder verheugd te zijn over deze nieuwe vestiging, niet alleen om het fraaie moderne gebouw, maar vooral ook omdat een zaak als „De Gelderse" hierin was gevestigd. Nadat de bur gemeester de geschiedenis van de vennootschap had gememoreerd (zie ons blad van jl. vrijdag), legde hij in het bijzonder het accent op het feit dat de N.V. „De Gelderse" niet lan ger alleen maar lederhandel is,maar in staat is gekomen om zich ook op andere terreinen te begeven en te be wegen, met name op dat van de leve ring van schoenmachines, fournitu ren en stanzmessen. Doelende op de export zei burgemeester Teijssen dat het bedrijf ook kans gezien heeft het oude stramien groter en veelzijdiger te maken. De ingebruikneming van het nieuwe pand noemde spr. de kroon op het werk en hij hield zich ervan overtuigd dat er voor het be drijf grote toekomstkansen aanwezig zijn. Hij wenste het bedrijf toe, dat hetgeen nu bereikt is geen absoluut rustpunt en geen eindpunt zou zijn, maar het begin van een nieuwe op bloei en uitbouw onder Gods onmis bare zegen. i Namens directie, commissarissen en aandeelhouders richtte de heei Dercksen woorden van dank tot de burgemeester Teijssen, tot de archi tect, de heer K. C. Mekel en tot aan nemer de Gebr. Pepping uit Kaats heuvel en de diverse onderaannemers woorden van dank ook tot de uit voerder, de heer Treffers, tot het ge- meentebestuur van Waalwijk, de dienst gemeentewerken en de gemeen tebedrijven, tot de heer W. Suer- mondt voor diens esthetische gevel versiering en tot de PTT van het te lefoondistrict Den Bosch. Ook wend de zich de heer Dercksen tot de En gelse en Duitse genodigden, daarbij in het bijzonder de vriendschap in het zakendoen onderstrepend. Tot slot wendde zich de heer Dercksen tot de staf van personeel, die hij een „fantastisch team" noemde. „Zon der uw trouw, toewijding en werk kracht zou „De Gelderse" niet ge worden zijn wat zij thans is." Nadat door een vertegenwoordiger van de Engelse zakenrelatie en door architect Mekel gelukwensen waren uitgesproken, richtte zich de heer P. de Hoop namens de gehele staf tot de heer Dercksen. „Het bedrijf kan vol vertrouwen de toekomst tegemoet gaan onder zo'n directie en namens het personeel wil ik U gaarne de ver zekering geven dat wij ons voor 100 zulen inzetten om „De Gelderse" tot nog grotere bloei te brengen." Namens het personeel bood hij een fraai wandbord aan, dat een plaatsje zal krijgen in de hal van het nieuwe pand. Ook de Engelse gast liet zijn gelukwensen vergezeld gaan van een geschenk. Na deze officiële opening werd de erewijn rondgediend en kregen de aanwezigen de gelegenheid deze be langrijke en fraaie aanwinst voor het Waalwijkse bedrijfsleven te bezichti gen. AFDELING DRUNEN HERDACHT HAAR 12J4-JARIG BESTAAN Hoewel het niet de gewoonte is om jubilarissen, die twaalf en een half jaar in een bedrijf werkzaam zijn te huldigen, vond de direc tie van de n.v. Nederlandsche Schoenenunie Bloch Stibbe-Hol- landia dit toch een reden tot enige feestelijkheid. Niet alleen om dat men een respectabel aantal jubilarissen had, die twaalf en een half jaar in dienst waren, n.l. niet minder dan 35, waaronder 1 vrouwelijke, maar ook omdat de afdeling Drunen van Bloch Stibbe het feit herdacht, twaalf en een half jaar productief te zijn geweest. Er was dus een tweeledige reden tot f eeststemming en de ze kans werd met twee handen aangegrepen om er een gezellig- avondje-uit van te maken in de Hoge Braken te Drunen. Toen om ongeveer acht uur de zaal j fabriek een kort woordje van dank en van de Hoge Braken te Drunen tot op j vergat hierbij niet de sfeervolle sa- de laatste plaats bezet was door de menwerking in het bedrijf te tekenen, leden van de grote Hollandia-familie, speciaal Drunen, opende dhr. A. Beu kers met een kort welkomstwoord. De president-directeur van de Hol- landia-schoenfabrieken dhr. D. Stib be, heette hierna namens de directie de aanwezigen hartelijk welkom en speciaal de jubilaresse en de jubila rissen en de leden van de onderne mingsraad, welke praktisch voltallig aanwezig was, evenals de directie. Spr. herdacht tevens de werkne mers, die in de loop der jaren aan het bedrijf ontvallen waren. Daarna richtte hij het woord tot de jubila rissen, speciaal de jubilaresse mej. G. Verhoeven, die spr. schetste als een trouw en vakbekwaam werkneemster, altijd even opgeruimd en bereidwillig. Hij overhandigde haar hierbij een klein aandenken. Daarna sprak hij woorden van waardering en dank tot de overige, mannelijke jubilarissen en hoopte hen over twaalf en een half jaar wederom bij een huldiging te mo gen terugzien. Dhr. Stibbe wees er tevens nog op dat het bedrijf te Drunen, dat momen teel 160 medewerkers telt, in de twaalf en een half jaar van zijn be staan niet minder dan 35 jubilarissen telt, hetgeen betekent, dat het bedrijf beschikt over een vaste kern, waarop het bedrijf kan steunen en voortbou wen. Spr. dankte dan ook nogmaals allen voor de trouw en een zekere ge bondenheid, die men jegens de fa briek aan de dag heeft gelegd. Dhr. H. Tabbers, bedrijfsleider van de vestiging te Drunen, onderstreep te het feit, dat alle jubilarissen reeds enige tijd, voordat Hollandia het be drijf overnam, bij de Marion hadden gewerkt. Hij vestigde de aandacht op de ontwikkeling, die het bedrijf onder de vooruitstrevende leiding had ge maakt en het meegaan met de tijd in alle opzichten. „Dit alles is voor een groot gedeel te mogelijk geworden, doordat men medewerkers had, op wie men kon vertrouwen", aldus spr., die daarom niet alleen de jubilaresse en jubila rissen feliciteerde, maar ook de n.v. en hij hoopte, dat door gezamenlijke inspanning Bloch Stibbe steeds meer mocht uitgroeien en bloeien. Dhr. J. v. d .Ber g sprak namens de VLOT FEESTPROGRAMMA Na dit officiële gedeelte werd de aanwezigen een cabaretprogramma aangeboden van Frijters Cabaret, waarin optraden de „Lachbrekers", het charmante vrouwelijke zangduo „The Wimie's", die zeer veel succes oogstten. Ook de twee komische ac robaten, die naast lachwekkende stunts ook nog echt adembenemend werk lieten zien, vielen zeer in de smaak en last but not least het accor deonduo „De Micro's", die met fleu rige muziek de stemming er in brach ten. Als gast trad op de zanger Ce- sare Palange, die een aantal voor treffelijke Italiaanse liederen ten ge hore bracht. Na dit variétéprogramma, werden enige consumpties aangeboden en kreeg men gelegenheid een dansje te maken met muziek van het dansband- je van het bedrijf in Den Bosch. Het was al in de kleine uurtjes, toen men voldaan over het verloop van de avond naar hjis ging in speciaal ge charterde buseil. DE JUBILARISSEN Gaarne willen wij hieronder nog even de namen van de jubilarissen la ten volgen. Het zijn Mej. G. Verhoeven en de heren J. van Overdijk, W. Melis, P. Mom- mersteeg, A. Kuijpers, Chr. Lom- mers, P. v. d. Lee, J. Kouwenberg, Fr. van Wezel, J. Brekelmans, P. v. d. Wiel, W. Brok, J. Josen, J. v. d. Graaf, P. Vennings, A. v. d. Wiel, J. v. Engelen, P. van Spijk, W. Melis, L. v. Belkom, C. van Boxtel, J. van Look, J. Rekers, H. van Bijnen, W. v. d. Brandt, Fr. v. d. Heuvel, Th. van Look, Fr. Rekers, P. Scherpen- borg, A. van Drunen, H. v. Over dijk, J. v. d. Berg, G. v. d. Heijden, H. v. Nistelrooy, H. Schelle. Tevens vermelden wij hierbij nog volledigheidshalve, dat de dames A. van Ravestijn en Fr. Schapendonk als thuiswerksters 12 Vè jaar in dienst bij de n.v. Ned. Schoenenunie Bloch Stibbe zijn geweest. NAASTENLIEFDE Gaarne zou ik het willen hebben over klein voorvalletje dat zich vorige woensdagavond afspeelde. Het was op die woensdagavond, dat,;, seling een hevig onweer opstak' mei flinke plensbui. Dit noodweer kwam zo geheel onvervji en onstuimig, dat een reeds bejaarde t, die in de omgeving van het Hertog la park, om precies te zijn in de nenlaan, met ondergetekende enigszins van schrok. Wat doet men in zulk een geval?! belt bij het dichtstbijzijnde huis au vraagt of men tot de bui weer over ii» schuilen. Zulks ook hier en bij een tt uitziend huis werd aan de bel gê([rj|j Een klein meisje deed open, waaraaa vraagd werd of moeder thuis was en tf geschuild mocht worden. Het kind ging naar binnen, waarna b moeder even later naar voren kwam i vroeg wat het te betekenen had en de dichtsmeet zonder gastvrijheid te vei Is dit naastenliefde en strookt dit i christelijke beginselen? „Gij zult Uw beminnen, gelijk Uzelf". Juist deze bi dingen kunnen het leven in deze woeli weerbarstige wereld veraangenamen,, dan moet men voor elkaar iets over kii en daar ontbrak het schijnbaar bij deze goede" burgers aan. De man, die in Berlijn een totaal p redderde vrouw de grens wilde overheb naar het vrije westen, maar daarbij dooij vopo's gegrepen werd, die had iets voot; medemens over in een situatie vol gei® Die man was een moderne „barmbi Samaritaan". Blijkbaar is het voorde, sen makkelijker in moeilijke tijden de demens in nood bij te staan en moeilijker in makkelijke tijden de mensen te de PLICHT van naastenliefde te Redactie, dank voor de Hiermede bi oprechte da blijken van dervonden 1 eBb'jW.0; innig gelief« kinderen z behuwd- en Maria Co WAALWIJKSE TIJDREDE Inplaats van donderdag 5 oktober D.V. dinsdag 10 oktober voor K.V. S.G.P. optreden Ds. G. Ravenswaay Scheveningen, om een tijdrede uit té i ken. De bijeenkomst zal plaats hebben avonds 7.30 uur in het kerkgebouw der6 reformeerde Gemeente, Julianalaan 8, AANRIJDINGEN Woensdagmorgen reed dhr. naar men ons mededeelt zonder richting te geven, met zijn luxe auto de Toren in, toen een BBA-bus hem achterop reeJi de luxe auto in de flank aanreed, waardt deze zwaar beschadigd werd. PersMij ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Zaterdagmiddag omstreeks half bij de ingang van de Dick Flemmingit een aanrijding plaats tussen een bromfia en een luxe auto. De bromfietser A, St uit de Raadhuisstraat reed pat te auto van dhr. Vos, eveneens uit de Si huisstraat, dit uit de richting 1 naderde en die reeds stopte, toen lij bromfietser zag naderen. De die naar men ons mededeelde, vloed verkeerde, werd door de Rijksps: naar het politiebureau overgebracht, b auto als bromfiets werden zwaar tó digd; S. kreeg slechts enkele scbrami» P.V. DE POSTDUIF Kampioenschappen Vitesse Aangewezen: 1 M Verk 2 A Schilders; 3 H Lómbarts; 4 Adelt; 5 Jos Spapens; onaangewezen: 1Mb hulst; 2 Jos van Biadel; 3 Jos van HÈ 4 A. Schilders; 5 W v d Geijn. Midfond Aangewezen 1 M 1 2 Th Duivekam; 3 H Schafer; 4 Jos Biadel; 5 D Blok; onaangewezen1 hulst; 2 Jos van Biadel; 3 H Schafer;! Duivekam; 5 C Verhulst. Fond Aangewezen en onaa 1 M Verhulst; 2 J Verwiel; 3 Th Duivelt Jonge duiven Aangewezen 1 H Sc fer; 2 H Knippels; 3 H v Boxtel;!' d Geijn; 5 J Schilders; onaangewezen Groeneveld; 2 P Timmermans; 3 M hulst; 4 Jos van Biadel; 5 Vermeer. Generaalkampioen 1 M Verhulst; 2 van Biadel. FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" door HENRIC VAN NORCH 14) De zoon lachte geheimzinnig. „Ja, dat mag niemand weten. We hebben een schuilplaats in de wildernis. We koken daar en eten en slapen daar. En Siep houdt de wacht." De jongeren hoorden geïnteresseerd toe. Eén der dreumessen merkte op „Net een echt rovershol, Folkert?" De jonge scheper lachte om de op merking. „Met hoevelen zijn jullie?" vroeg moeder. vj „Met zijn drieën. Willem Frankes, Berend, een boerenzoon uit Drente en ik zei de gek. En dan natuurlijk Siep nog." -1 - j Eén der kleinen meende „Wat zou ik daar graag eens willen zien, Folkert." Moeder ging op de stoel staan en haalde drie gerookte metworsten uit de rookkast. Zij legde die voor haar zoon op tafel. „Neem die mee, voor ieder van jullie een." Folkert streefde tegen. ,,Wij wil len van jullie armoede niets opeten, moeder We kunnen eten wat we wil len en zoveel we willen." „Hoe komen jullie aan dat eten?" vroeg de vrouw. „Dat halen we van mensen, die met de Geldersen heulen." „Zonder betaling?" informeerde Anna. „Wat dacht jij dan? Maar als we willen, kunnen we betalen ook. De Drent is een smoorrijke boerenzoon. Het zou een goede partij voor jou zijn, Anna. Wat anders dan een ha veloze éénoor", spotte Folkert. „Ik zou nooit met een struikrover willen", vinnigde Anna. Moeder moest weer tussenbeide komen om te sussen. Folkert stak de worsten bij zich; hij wilde zijn moeder dit genoegen niet ontzeggen. Toen hij weer ging vertrekken, kwamen moeder de water landers in de ogen. Folkert zag het. „Heb geen zorg, Moeder. We slaan ons er wel door. Rooie Willem is slim en vreselijk sterk." „Is hij een reus, Folkert?" infor meerde een broertje. „Ik ga over het Mandeveld terug en hoop vader daar te vinden," zei de jonge scheper nog en meteen vertrok hij weer. In de namiddag reed Willem Fran kes door het dorp Haule. Hij wilde zijn dochter en de anderen op de hoe ve weer eens bezoeken. Maar hij vond zijn boerderij niet terug. Op de plaats, waar ze gestaan had, vond hij niets terug als zwart geblakerde puinen en verkoolde bal ken tussen de bomen met hun ver zengde takken. Een ogenblik was de stroper als verbijsterd. Toen vloog er een golf van woede door zijn ziel. Hij begreep wel wie hier de hand in het spel had den gehad. Met droefnis en verbittering in zijn hart zag hij een tijd het toneel der verwoesting aan. Toen wendde hij de teugel en reed naar het huisje van Engbert Hendriks. Daar aangekomen bond hij zijn paard aan een boom en stapte haastig de woning binnen. Hij vond in het kamertje Hendrik, diens vrouw en de kinderen. Hij plofte da delijk neer op een wankele stoel en vroeg na een vluchtige groet: „Wat is er precies gebeurd, Engbert?" „Je vee is bij de buren onderge bracht", begon de arbeider. „Ja, ja, goed, goed. Maar yertel me alles vanaf het begin." Hendriks begon nu, zeer breed voerig, maar hortend en stotend alles te vertellen, wat hij wist. Toen hij geëindigd had, zeide de stroper, die met een somber gezicht had geluisterd „Hanna heeft dus geweten, wat er komen zou." „Ik vermoed het wel, boer." „Heeft mijn dochter ook gezegd, waar ze naar toe wilde gaan?" „Naar Peter Gerrits". „Maar ze heeft ons niet gezegd, waar die woont", viel nu de vrouw in. De wilddief deed als of hij die op merking niet had gehoord. „Bij wie hebt ge de beesten en an dere dieren gebracht, Engbert?" De arbeider had alles goed in zijn hoofd. Zonder haperen noemde hij op, welke boeren aan een koe, een vaars, een kalf of een varken of enige schapen een onderkomen hadden ver schaft. Niemand van de dorpsgeno ten, die hij had aangezocht, had ge weigerd om mee te werken. Frankes knikte goedkeurend. „Wil je ze voor mij bedanken, En- bert? Ik hoop ze later hun diensten te kunnen vergoeden." „Ik zal het doen, boer." „Heb je nog geld, Engbert?" „Ja, ik kan me wel een tijdje red den. En wat ik nog vergeten heb te zeggen,ik heb zelf de geit en de melkschapen en de hoenders meege nomen". „Goed", zeide Frankes. „En dan nog de wagens en het huisraad en al het andere is ook bij de boeren gebracht. Zal ik even op noemen, wie wat in bewaring heb ben?" „Neen, niet nodig, Engbert. Hier, kerel"; de boer haalde zijn geld buidel voor de dag en schoof de arbeider een aantal geldstukken toe. Met een: „Ik kom gauw eens te rug", vertrok Willem Frankes weer. Hij begaf zich nu naar de hoeve van een zijner vrienden, waar hij zijn paard in de stal bracht. Hij was van plan om zijn dochter op te zoeken, maar wilde voor de veiligheid wach ten tot de duisternis was ingevallen, voor hij zich op weg begaf. De wilddief besprak met Meine Wolters - zo was de naam van zijn vriend - de toestand, waarin hij en zijn dochter zich bevonden. Meine Wolters had de roep van een wijs man te zijn. „Je kunt je woning niet weer op bouwen voor en aleer de Gelderse benden uit de buurt zijn verdwenen, ja, eigenlijk moeten ze eerst uit ge heel Drente zijn verdreven, Willem." De stroper knikte instemmend. Wolters ging voort „Maar die dag kan wel eens gauwer komen dan je denkt. Want de hertog moet reeds overal wijken voor de Bourgondiërs." „Wat zeg je van mijn dochter, buurman?" vroeg de wilddief. „Ja, wat moet ik daarvan zeggen. Ze kon waarschijnlijk niet anders handelen, meen ik. Die hoofdman zal haar gewaarschuwd hebben, wat er ging gebeuren." „Dat kan wel, maar hoe denk je dan over die Gelderse kapitein of wat hij maar is?" vroeg Frankes v: der. „Ik geloof niet, dat hij kwade doelingen met haar heeft, Willem ik geloof, dat hij het goed met He meent. Als hij niet gewaarscta' had, hadden ze jou gehele geroofd en Hanna ook misschien. „Hoe kon hij weten, water® gebeuren, Meine?" „Ja, dat weet ik evenmin als Maar hij is toch een hoge meneer, wat meer weet dan een gewone daat, Willem". De wilddief zat een poos ia dachten verzonken. Eindelijk mompelde hij„Ma® is blijft toch ook een Gelderse Hf man." „Ja, Willem, maar er - dat volk toch ook nog wel eerlij1 lui zijn." Frankes mompelde wat bij®® monds. Een ogenblik zwegen de de mannen. Toen zei Frankes, „Buurman, zou je de rom® mijn erf willen laten opruimen. de balken zal nog wel wat bran® zitten. De onkosten geef je ®'i maar op." „Ik zal er voor zorgen, Will® (Wordt ven Speciaal dai Geestelijken ren, de Een st Nicolaas jegrafenisoi C. kim klei Waalwijk, o idwijkse Wij mak< 2-delig k naar mai Koeitr. 1 Tel. 0 IE KOOP Sieenbergei Burg. Smes Waalwijk ïe koop aa Wegens ve: Capaciteit vloer kranen en Eén winter Benk Rom Tel. 04163- B0EKI r

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 2