waaLwij kse en LAnqstRAAtse cour Ant DRUNEN JfOAt HARMONIE Udexpo Vlijmen: fraaie en veelomvattende expositie Burgemeester Teijssen opende winkelgalerij Besoijen MAANDAG 2 OKTOBER 1961 83e JAARGANG No. 79 Uitgever: SM°mtoSSn Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit biad verschijnt 2 x per week Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167-2002 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Contract-advertenties: speciaal tarief Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Telegram-adres „Echo" donateur begunstiger DRUNEN Donderdagmorgen heeft burgemees ter Teijssen officieel de nieuwe win kelgalerij op de hoek Molenstraat - Besoijensestraat geopend. „Deze ar chitectonisch fraaie winkelgalerij is een bijzonder welkome aanwinst voor het Waalwijkse winkelbestand en speciaal voor dat van Besoijen en zij accentueert de stedebouwkundige ontwikkeling van dit deel van de ge meente", aldus burgemeester Teijs sen, die verder uiting gaf aan zijn waardering en lof voor het werk van aannemer F. Couwenbergh, die niet alleen de bouwer van deze galerij is, maar ook het initiatief tot de stich ting ervan heeft genomen. „Ik ver heug mij bijzonder over dit initiatief en daarom heb ik ook gaarne gevolg gegeven aan het verzoek van de heer Couwenbergh deze winkelgalerij te openen." De burgemeester wenste de genen die zich in deze galerij hebben gevestigd alle succes en voorspoed toe. Met het doorknippen van een kleurige lintafzetting verrichtte bur gemeester Teijssen vervolgens de opening van deze Waalwijkse aan winst. De heer Couwenbergh dankte bur gemeester Teijssen voor zijn bereid willigheid deze galerij te hebben wil len openen en voor de waarderende en stimulerende woorden. Capelle Namens de bewoners van de gale rij werd vervolgens het woord ge voerd door de heer L. C. van Opstal, bedrijfsvoerder van de fraaie Spar- winkel in de galerij. „Voor degenen die zich thans hier gevestigd hebben is de opening van deze galerij de ver vulling van een lang gekoesterde wens en zij hebben de hier geboden kans met beide handen aangegrepen. De heer van Opstal dankte het ge meentebestuur voor de verleende mo rele steun en de medewerking, alsme de de heer Couwenbergh voor het geen hier tot stand is gebracht.. De aanwezigen maakten vervolgens een rondgang door elk der fraaie winkels. Tot slot werd in de Spar- winkel een verfrissing gebruikt en hier werd burgemeester Teijssen te vens een fleurig mandje levensmidde len aangeboden, nadat hij reeds tevo ren in de chemische stomerij „De Ko meet" een prachtig boeket bloemen in ontvangst had mogen nemen.' In de winkelgalerij Besoijen zijn gevestigd: Brood- en Banketbakkerij C. v. Mosseveld, Groente- en Fruit handel J. J. Treffers, Chemische Stomerij „De Komeet" (A. Bont), Sparwinkel J. C. van Opstal en siga renmagazijn W. van Zeist. Haarsteeg Waspik Drunen R. K. D. V. C. Concordia SVD—RKDVC 3—1 Als om half drie DVC aftrapt, zien we een strijd beginnen die van beide zijden goed wordt aan gepakt. Er worden beurtelings goed aanvallen opgebouwd, die niet van gevaar ontbloot zijn. In de linkervleugel van SVD zit vooral veel vaart,. Toch waren de aanvallen van DVC van die aard dat een doelpunt kon ontstaan, wat in de 10e minuutg ebeurde door een goed schot van W. Lam- brechts, 0-1. Maar SVD blijft niet stil zitten en bouwt onmiddellijk weer goede aanvallen op. Het spel gaat een tijdje op en neer. iÜt een aanval van DVC wordt de bal goed ingekopt, doch de rechtsback van SVD staat goed opgesteld en werkt de bal keurig uit het doel, waar de doelman reeds geslagen was. Enkele minu ten later zien we hetzelfde spel letje aan de andere kant in het DVC-doel, waar de rechtsback hetzelfde uithaalt. De techniek van SVD geeft echter de doorslag voor een doelpunt, dat in de 32ste minuut gemaakt wordt, 1-1. In de 40e minuut krijgt SVD een vrije trap te nemen even buiten de 16 meterlijn, die keurig wordt inge kopt door de linksbinnen, 2-1. Maar daar zou het toch niet bij blijven, want het is SVD dat er met een vloeiende aanval voor de rust nog 3-1 van maakt. Na de thee is het weer een tijd lang SVD dat de toon aangeeft, maar de afwerking is niet zoals voor de rust en de verdediging van DVC kan iedere keer de toe stand klaren. Door het af en toe te korte spel komt ook DVC weer tot aanvallen, maar het ge luk is niet aan haar zijde, want bijna iedere bal valt verkeerd uit wat bij Concordia wel anders is, want bij een halve mistrap be landt de bal toch altijd weer bij een medespeler. In het laatste kwartier komt DVC wat meer opzetten en kruipt SVD enkele malen door het ook van 'n naald. Fcho van het Zuióen Opgericht 1878 OUDERAVOND Dr. AKKERMANSGROEP Verkenners en Welpen van de nr Akkermansgroep in Drunen, hielden vorige week in de Hoge Braken een ouderavond, die tevens een afscheidsavond was voor hop man v. d. Meyden, die vijf jaar aan de verkennersgroep in Drunen lei ding heeft gegeven. De belangstel- g voor deze avond van de zijde van de ouders was vrij groot. Vóór de pauze was het gehele programma «ewijd aan hopman v. d. Meyden. Aalmoezenier v. Kessel prees deze als een onvermoeid werker voor de jeugd De welpen zongen een af scheidslied en de verkenners wisten op een originele manier het wel en wee van de laatste vijf jaar uit te beelden. Middels lichtbeelden en WORDT of van het werk kennis kon nemen van de verkennerij. HARMONIE DRUNEN De harmonie Drunen start deze week met een donateurs-actie. Men kan donateur worden door zich te verplichten tot een jaarlijkse bij drage van 3.5.en 10. of begunstiger voor een bedrag van 25.of meer. De harmonie Drunen kwam in mei van dit jaar geüniformeerd uit en wekte daarmee de sympathie van de gehele Drunense gemeen schap. In het beroep dat het bestuur middels een circulaire aan de be volking richt, zegt zij terecht dat de instandhouding en uitgroei van de harmonie een zaak is van de gehele Drunense gemeenschap. De harmonie is een onafscheide lijk deel van de gemeenschap en 't is de plicht van ieder die er woont, werkt en leeft deze moreel en fi nancieel te steunen. van de toepasselijke muziek, werd verder ineen klankbeeld „De Vijf Mijlpa len", in woord en beeld hulde ge bracht aan de scheidende hopman. Na de pauze kregen de ouders in een bijzonder knap opgezet film beeld een overzicht van het zomer kamp op Terschelling, dat de ver kenners afgelopen zomer aldaar hebben gehouden. Tot slot werden nog enkele pi's geïnstalleerd, aan hopman v. d. Meyden nog een aar- I dig geschenk aangeboden, terwijl de sluiting plaats vond middels avond gebed, Voor de verkenners en wel pen was het een geslaagde avond en voor ouders en genodigden echt een avond waarop men weer eens LMi BURGERLIJKE STAND over september 1961 Geboren: Gijsbertus M., zv. Fit- ters-Liefting; Cornelia A. M., dv. v. Mook-v. Hooft; Bernardus J. P., zv. van de Luijtgaarden-Kivits; Adrianus C. J., zv. Pelders-v. Herpt; Cornelis G. L. M., zv. v. d. Sanden- v. Heijst; Johannes L. N., zv. Har- meling-v. Bohemen; Huberdina A. M. G., dv. Jehoel-v. Engelen; Cor nelis J. M. M., zv. de Wit-Pulles; Martinus J., zv. Brok-Pelders; Ma ria L. E., dv. Vrijhoeven-v. Loon; Henriëtte J. W. M., dv. Brok-v. d. Aa; Jacobus H. M., zv. Thomassen- de Haan; Cornelia A. Th., dv. Pel ders-v. Giersbergen; Matheus-Petrus zv. v. Daalen-KetelaarsAdriana C. M., dv. v. d. Sanden-v. Rooij; Maria M. en Maria H., dv. v. Houts-Tim- mermans; Maria C. G., dv. Klerks- v. Drunen; Helena J. E., dv. van Drunen-v. Spijk. Gehuwd: L. A. de Wijs 21 jaar en M. W. v. Gurp, 18 jaar; J. C. van Wissen 26 jaar en H. P. v. Spijk 23 jaar; L. P. v. Mierlo 24 jaar en W. M. Brinkman 19 jaar; W. J. Mimpen 27 jaar en J. H. Schapendonk 21 jaar; J. A. Damen 22 jaar en A. M. E. Mimpen 19 jaar. klaarde burgemeester Hoefnagel de Udex- Met vreugde en trots heeft burgemeester ar. Hoefnagel van Vlijmen jl. zaterdag de Udexpo geopend. En terecht, want vreugde mag er zijn over de voortreffelijke samen werking tussen de Vlijmense middenstan ders, welke in deze expositie naar voren komt en trots mag er zijn over de prachtige verzorging van deze expositie en over de veelheid van artikelen welke er naar voren gebracht worden. De opening had zaterdagmiddag om half vijf plaats in de grote attractie-tenten. Een groot aantal genodigden werd hier eerst welkom geheten namens het Udexpo-comité door de heer A. v. d. Meerendonk. Deze wees er op dat deze expositie is georgani seerd door de toneelvereniging „Utile Dul- - ci" in het kader van de viering van het 40- jarig bestaan van deze vereniging in no vember a.s. Doel van de expositie is - het bijeenbrengen van gelden voor de stichting van een gemeenschapshuis, waaraan in Vlijmen een zo dringende behoefte bestaat, t Spr. gaf uiting aan zijn dank en waardering voor de fantastische samenwerking, waar- j door deze tentoonstelling mogelijk is ge worden. Hij dankte burgemeester Hoefna gel en zijn medewerkers en alle anderen die op enigerlei wijze aan de totstandkoming van de expositie hebben bijgedragen. Een bijzonder woord van dank richtte de heer v. d. Meerendonk tot de garnizoenscom mandant van Den Bosch, die een aantal van rijn manschappen had beschikbaar gesteld voor het opbouwen van de tenten. Hij meende te mogen aannemen dat de com mandant ook wel zo vriendelijk zou willen zijn enkele vakmensen beschikbaar te stel--, 'en voor het weer afbreken van de tent. De garnizoenscommandant, die zelf bij deze openingsplechtigheid aanwezig was, kon op dit feestelijk ogenblik niet anders doen dan onder applaus zijn toestemming geven. DADEN In zijn openingstoespraak richtte burge meester Hoefnagel zich eerst tot bestuur en '£den van het jubilerende Utile Dulci. Hij gaf uiting aan zijn grote waardering voor de vele activiteiten van de vereniging, die daardoor een geheel eigen plaats in de Vlijmense gemeenschap heeft ingenomen. De vele voortreffelijke successen welke U.D. °P cultureel gebied reeds heeft geboekt, zijn 'e danken aan de eensgezinde samenwer- g etl de goede idealistische geest bij be stuur en leden, aldus burgemeester Hoef- "agel. Dat het devies van U.D. is „Niet P'aten maar daden" komt weer eens op voortreffelijke wijze in deze expositie tot ukking, aldus de burgemeester, die de ze tentoonstelling bij voorbaat als een suc- ees zag. Hij prees de samenwerking onder e middenstanders. „En de vruchten van ezc samenwerking zullen ongetwijfeld ver- er strekken dan de vier dagen dat deze ex positie duurt, want de kijkers van nu zijn e kopers van morgen. Ik wens deze expo- ue een groot en prachtig succes toe. Groot- bmen gaat de toekomst met vereende meuten tegemoet." Met deze woorden ver- po voor geopend. Na het ronddienen van de erewijn maak ten de genodigden een rondgang over de expositie, die een bijzonder interessante, keurig verzorgd en veelomvattend beeld geeft van het kunnen van de Vlijmense mid denstand. Elk der stands was met bijzon dere smaak ingericht en het feit dat elk der standhouders over voldoende ruimte de be schikking had gekregen, kwam de overzich telijkheid der expositie zeer ten goede. Ook de gemeente is met een stand vertegenwoor digd en hier kan men een uitstekend beeld krijgen van de ontwikkeling van Vlijmen, een ontwikkeling die reeds voor een belang rijk deel een feit is. De beide eerste dagen heeft de Udexpo zich reeds in een grote belangstelling mo gen verheugen. Ruim 7000 bezoekers wa ren zondagavond de controle reeds gepas seerd. Aan dit grote bezoek zijn natuurlijk de vele attracties welke de Udexpo aan jong en oud te bieden heeft, natuurlijk niet vreemd. In deze Udexpo komt Vlijmen op een voortreffelijke wijze naar buiten en we kun nen eenieder een bezoek aan deze expositie van harte aanbevelen. Hulde en waardering voor Utile Dulci, hulde en waardering voor de Vlijmense mid denstand en het Udexpo-comité! STICHTING JEUGDZORG EN GEZINS- WERK HIELD JAARVERGADERING. Drie jaar geleden startte men in Vlijmen met de Stichting Jeugdzorg en Gezinswerk en zoals men uit het jaarverslag opmerkt is er al reeds een grote vooruitgang te be speuren, terwijl deze zich door grote acti viteiten nog verder zal uitbreiden. Het le denaantal is 103 jongens en 76 meisjes. In totaal zijn er 14 vaste clubs, 8 voor jongens en 6 voor meisjes. Daarnaast zijn er kieu- terclubjes en keuzeclubs voor handenarbeid, gymnastiek, wandelen, naaien. De persoon lijke beïnvloeding van de jeugd op weg naar haar volwassenheid, moet worden verwe zenlijkt door benadering via groeps en clubs- ontmoetingen. In dit verband zijn vooral de zomerkampen en de trektochten belangrijk. Gezinswerk. In het afgelopen jaar is voor het eerst aandacht besteed aan het gezins werk (individueel maatschappelijk werk). Nu het jeugdzorgwerk volop draait, kun nen de gezinnen waaruit de kinderen voort komen worden benaderd. Op dit ogenblik wordt er regelmatig contact onderhouden met gezinnen, waar in de loop van de tijd nog meer aandacht aan besteed zal worden; voor wat de toekomst betreft denkt het be stuur en de staf aan de ontwikkeling van het werk onder de volwassenen. Misschien zou den ook via het z.g. instuifwerk meer jon. geren boven de 16 jaar bereikt kunnen wor den. Tijdens de vergadering werd de heer J. van Heivoort in het bestuur gekozen in- plaats van de heer J. Brandts. De heer A. Berkelmans en G. Veerhout werden voor een periode van vier jaar als bestuurslid herko zen. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Uit het financieel overzicht bleek dat er jaarlijks f 25.000 wordt uitgegeven; 40 pet. van dit bedrag wordt door het rijk gefinan cierd, 40 pet. door de gemeente en 20 pet. (f 5000. -komt voor rekening van de vereniging. Hieruit trekt men de conclusie dat er veel geld nodig is en daarom zal het bestuur trachten hier een oplossing voor te vinden en aller medewerking te vragen. WIELRENNEN Clubkampioenschap van Nederland. De wielerclub De Zwaluw uit Vlijmen nam deel aan de clubkampioenschappen van Nederland in Wijk bij Duurstede. De orga nisatie schoot vele te kort. Een politieagent veroorzaakte chaos in de wielerwedstrijd, maar na veel overleg is het toch nog een wedstrijd geworden, waar niet alle clubs aan deelnamen. De uitslag Middelkamp won het clubkampioenschap; de Zwaluw Vlijmen werd 10e gerangschikt in de rij van 59 clubs; de Zwaluw-ploeg bestond uit de volgende renners: B. v. d. Ven, W. van Heijst en W. van Heel. PASTOOR HEESAKKER GAAT VLIJMEN VERLATEN Zondag maakte Pastoor Heesakker be kend dat hij met ingang van 7 oktober benoemd is tot Pastoor te Katwijk aan de Maas. Als Pastoor te Vlijmen is benoemd Kapelaan Sinnen uit Vught. Pastoor Heesakker dankte alle parochia nen voor de prettige samenwerking die hij steeds mocht ondervinden. BILJART.PROGRAMMA KNBB DEN BOSCH Voor de Vlijmense Biljartverenigingen zijn voor het district Den Bosch deze week on derstaande wedstrijden vastgesteld Klasse C Paternoster - NAO; Poedel vrees - Overhand; EDH - OBK. Klasse D 2: OBK 2 - Paternoster. Klasse E 1: Paternoster 3 - NAO 2; Poe delvrees 2 - Altijd Cadre 4. Klasse E 2: OBK 3 - Poedelvrees3. GESLAAGD Voor het examen van de Aannemerscur sus van de Stichting Raad van Bestuur Bouwbedrijf,welke in Den Bosch werd ge houden, slaagde voor het diploma aanemer Burgerlijke en Utiliteitsbouw de heer M. P. de Laat alhier. I - - BILJARTEN Het kranige le viertal van de in café W. v. d. Loo gevestigde biljartclub DES, dat reeds twee jaar achtereen het afdelings kampioenschap behaalde, is ook de nieuwe competitie weer uitstekend begonnen. Het toch zeer sterk geachte le viertal van Luk- Raak uit Vught, dat in de voorbije week in café W. v. d. Loo te gast was, moest al meteen een 8-0 nederlaag incasseren.. Het was vooral kopman Kees v. d. Loo die z'n grote talenten ten toon spreidde en zijn partij van 350 car. kader 38/2 in maar liefst 5 beurten uitmaakte. Een algemeen gemiddelde dus van 70 en een hoogste se rie van 247 car. A. Treuren toonde even eens sterk vooruit te zijn gegaan en maakte zijn partij van 150 car. in 8 beurten uit, een gem. dus van 18,75. Ook P. v. d. Loo en A. van Bladel wisten hun partij te winnen, zodat de volle buit thuis bleef. De gedetailleerde uitslag was Kees v. d. Loo (350) -A. Peters (300) 350 - 182 kader A. Treuren (150) - Rini Beks (350) 150-316 libre P. v. d. Loo (150) - P. Beks (120 150-92 libre A. v. Bladel (85)-A. Mtas (90) 85-85 libre Hoogste serie Kees v. d. Loo 247 car; hoogste gem. idem 70. Ook voor de biljartclub DVK begon in de afgelopen week de competitie; allereerst speelde het le viertal thuis en wel tegen Limburgia en won met 6-2. Het 2e vier tal speelde uit tegen de Schotse Roos te Vught en wist het tot een verdienstelijk 4-4 gelijk spel te brengen. Daarna speelde DVK 1 nog thuis tegen VOG 1 en de gedet. uitslag hiervan was DVK-VOG: A v Helvoirt (70) - J Kimpel (75) 40 - 75 A v Heijst (80) J Wilsers (90) 61- 90 Th Boelen (110) - A v d Steen (100) 23 -100 H Willems (80) - P Bevers (85) 55- 85 Uitslag 8-0 in 't voordeel van VOG. JEUGDKOOR 'T ROZEKNOPJE. Bij het jeugdkoor van de Gem. Zangver. 't Rozeknopje kunnen thans weer geplaatst worden jongens en meisjes vanaf de leeftijd van 8 jaar. De repetities zijn elke donder dag-avond van 7 tot 8 uur in het sociëteits lokaal van het stationskoffiehuis van de heer P. Pruijssers. De ouders wordt vriendelijk verzocht hun kinderen te bewegen zich aan te sluiten bij het jeugdkoor. Het is immers voor de jeugd - waarvoor het bestuur zich alle moeite geeft om hen een afwisseling te bieden - een prachtige vrije tijdsbeste ding. Men leert omgaan met andere kinde ren en dat kan hun in de toekomst alleen maar ten goede komen. Het bestuur der zangvereniging 't Rozeknopje besteedt alle aandacht aan het jeugdkoor en men kan er van verzekerd zijn, dat de kinderen bij het Rozeknopje een prima opleiding zullen krij gen. De directeur van het jeugdkoor, de heer van Gestel, staat daar borg voor. Zij die lid wensen te worden van het jeugdkoor kunnen zich opgeven bij de secretaresse van de zangvereniging mevr. E. C. Maris-Kerst, Nieuwevaart 16, of bij een der andere leden van het bestuur. Ook kan men zich a.s. donderdag-avond opgeven als lid bij de di recteur. Mogen wij vanaf deze plaats elke jongen en meisje vanaf 8 jaar oproepen om lid te worden van het jeugdkoor. STREEKVERGADERING Op woensdagavond 8 uur wordt in het gebouw Elthato alhier een streekvergadering gehouden uitgaande van de streek Noord brabant van de Ned. Herv. Mannenvereni- gingen op G.G. De leiding dezer bijeen komst berust bij Ds. Trouwborst, Ned. Herv. Predikant te dezer plaatse. De heer J. Breedveld, van de afdeling Capelle, hoopt op deze bijeenkomst een inleiding te houden over Joh. 15. Eenieder is van harte welkom op deze bijeenkomst. M.A.C. MARIJKE De motorclub Marijke alhier, gevestigd in café De Witte Brug, houdt a.s. zaterdag 7 oktober a.s. wederom haar bekende najaars- oriënteringsrit. De rit heeft een lengte van 70 km en de gemiddelde snelheid is 30 km per uur. Zij die nog nimmer een oriënte- ringsrit hebben meegemaakt kunnen thans eveneens inschrijven en men zal deze rit ook tot een goed einde kunnen brengen. Ook de prijzentafel ziet er zoals wij dat gewend zijn van Marijke weer voortreffelijk uit. De aan vang van deze rit is 3 uur. De motorclub Marijke hoopt, dat velen aan de start van deze najaarsrit zullen verschijnen. De rit is uitgezet door enkele bekende Marijke-rij- ders. WASPIKSE BILJARTBOND Tijdens een algemene ledenvergadering van de Waspikse Biljartbond zijn enkele bepalingen vastgesteld met het oog op de komende competitie. Zo zal er in de nieu we competitie in afwijking van voorgaande jaren gespeeld worden in 2 klassen. Twee aftredende bestuursleden, W. Roos en Chr. Geerling, werden herkozen. Een ka9Com- missie werd samengesteld waarin zitting namen de heren A. Akkerman en A. Gom- mers. Het inleggeld werd vastgesteld op f 1.50 per lid. Een verzoek van een biljart vereniging uit Raamsdonk zich bij de Was pikse Bond aan te sluiten werd afgewezen. De nieuwe competitie begint de eerste week van oktober. GESLAAGD Voor het examen van de aannemerscur sus 's-Bosch van de Stichting Raad van Be stuur Bouwnijverheid is geslaagd voor het diploma aannemer burgerlijke- en utiliteits bouw onze dorpsgenoot de heer P. Th. A. de Graauw. KORFBAL Het eerste team van Amicitia behaalde in Tilburg een 3-1 overwinning op SIOS. Amicitia 2 was kansloos tegen SIOS 2 en verloor de match met 10-1. SPELER SCHOPT TEGENSTANDER IN ZIEKENHUIS Tijdens de voetbalwedstrijd Raamsdonks- veer 3 tegen Waspik 2 heeft zich een bij zonder onpleizieriginc ident voorgedaan, waarvan de stopperspil van Waspik 2, Ber- tus van Dongen Azn., het slachtoffer is ge worden. De middenvoor van het derde elf. tal van Raamsdonksveer kon zich op spor tieve wijze kennelijk niet ontdoen van de Waspikse stopper. Bij een poging om hem daarna op andere wijze uit te schakelen, toonde de aanvalsleider zich bijzonder on sportief. Hij trapte de Waspikse stopper ge heel opzettelijk na met het gevolg dat deze met een gebroken enkel in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Wellicht heeft de speler van Raamsdonksveer de gevolgen van zijn daad niet overzien en deze ook niet gewild, maar dit neemt niet weg dat spe lers met zo weinig zelfbeheersing niet op een sportterrein thuis horen. Het clubbe stuur van Raamsdonksveer dat van derge lijke incidenten ook zeer zeker niet gediend zal zijn doet er goed aan deze zaak gron dig te onderzoeken, waarna maatregelen niet mogen uitblijven. AUDACIA - WASPIK 0-3 Het eerste elftal van Waspik heeft zon dag j.l. in een uitwedstrijd een verdiende 3-0 overwinning behaald op Audacia. Vooral in de eerste helft was Waspik dui delijk de sterkere ploeg. Na de rust was het een gelijk opgaande strijd. Toch scoorde Waspik juist in de 2e speelhelft, waarin Au dacia dus goed partij gaf, 2 van de 3 doel punten. De openingstreffer, na 15 minuten 6pelen, was weer een typisch doelpunt van de aanvalsleider Paul Smits. Een ongelo felijk hard en zuiver schot van wel 30 m afstand. Na rust nam Smits ook het 2e doel punt voor zijn rekening, waarna Cor Roos 20 minuten voor het einde de 3 vol maakte. De verdediging van Waspik maakte ook nu weer een solide indruk. Slechts een keer stond zij machteloos, maar toen bracht de lat redding. VOETBALVELD VERLICHT 1. Op het voetbalveld bij het gemeentelijk gymnastieklokaal zijn ten behoeve van de voetbalvereniging Waspik een 4-tal schijn werpers aangebracht. Deze voorzieningen zijn getroffen om oefenmeester Kops uit Raamsdonksveer in de gelegenheid te stel len ook door veldtraining aan de conditie van zijn spelers te werken. SONGFESTIVAL LAGE ZWALUWE EEN PLEZIERIG FESTIJN. Het bestuur van de Stichting Chr. Jeugd huis Ons Belang te Lage Zwaluwe heeft met één slag de teenagers van haar plaats voor zich gewonnen. In het kader van haar acties om de exploitatie van haar Jeugdhuis fi nancieel rond te krijgen hield het bestuur zaterdag 30 sept. een songfestival voor de tieners uit Zwaluwe en omstreken. De be langstelling voor dit evenement dat een zeer plezierig verloop had, was enorm. Van Waalwijk tot Dordrecht waren de deelne mers naar Zwaluwe getrokken om daar hun prestaties aan het oordeel van de jury te onderwerpen. Aan de heren A. Faro uit 's-Gravenmoer, J. Verhulst uit Oisterwijk en A. Berkelmans uit Waspik was de taak de tieners naar hun muzikale kwaliteiten te rangschikken. En die kwaliteiten waren be slist niet gering. Vocaal en instrumentaal was er werkelijk iets te genieten in het genre dat de tieners zich hebben eigen ge maakt. En het was geen zeldzaamheid dat dit genre deze middag en avond uit kwam boven een Tommy uit Tennessee. Wat met name The Hansen Singers uit Geertruiden- berg met hun zang en het orkest the mo ving strings uit Dordrecht presteerden moet men beslist hogen klasseren. Beide en sembles vergaarden dan ook 268 punten en nestelden zich daarmee aan de top van de ranglijst. Interessant was ook de strijd tus sen deze 2 groeperingen om de extra beker voor de tophit welke door de Hansens met miniem verschil werd gewonnen. De twee de prijs in de instrumentale groep was voor Conny and her Willimtown Strings uit Willemstad met 240V£ punt. Ad Emmen uit Raamsdonksveer behaalde met zijn 2 songs 293 Mi punt, waarmee hij de tweede prijs in zijn klasse voor zich opeiste. De verdere uitslag t.m. no. 15 luidt: 3 The Commets Lage Zwaluwe 253 V2 pt.; 4 The Tomboys Zevenbergen 231Vi pt.; 5 The Rocking Swallows Dordrecht 23ÓV2 pt.; 6 The Wil liam Town Sisters Willemstad 227 pt.; 7 J. Rasenberg Terheijdep 226 pt.; 8 Tonny Hoefnagels Waalwijk 225Ui pt.; 9 Tiny Me lissen and her Swingboys Zevenbergen 222 pt.; 10 The sensation Rocking Haclows Ma de 220V2 pt.; 11 Jany Evergaars en Riet v. d. Kreeke Lage Zwaluwe 212 pt.; 12 J. v. Meel en Mutsaerts Oudenbosch 201 Vè pt.; 13 The Shoe Shine Boys Moerdijk 1981/2 pt.;14 The Wilton's Zevenbergen 187 pt.; 15 The White Rocking Diamonds Made 182 pt. Na een dankwoord van de heer N. v. d. Meeberg, voorzitter van Ons Belang, leef den de tieners zich uit tijdens het bal waar aan 8 orkesten meewerkten.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5