wAAlwijkse en LanqstRAAtse coimant MATER AMABILISSCHOOL VIERDE STIJLVOLLE TWEEDE LUSTRUM iu ïtmii Uit de Langstraat Slaats' schoenfabr. Rosé Langs het lijntje en lijmers VRIJDAG 6 OKTOBER 1961 83e JAARGANG No. 80 Uitgever: taslwiikse Stoomdrukkerij mm Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertentiesspeciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" Ongeveer vierhonderd personen waren dinsdagavond naar „De Gecroonde Leersse gekomen om getuige te zijn van de diploma uitreiking en de 2e lustrum-show van de Mater Amabilisschool. Burgemeester J. L. P M. Tejjssen opende de avond door een wel komstwoord te spreken tot de genodigden, waaronder o.a. Drs. van Riel en echtgenote, de vertegenwoordiger van het diocesane bestuur, de ZeerEerwaarde Heer Pastoor W. Helden, vertegen woordigers van het plaatselijk bestuur, werkgevers en deputa ties van het onderwijs, K.A.B., K.A.V., ouders en cursisten. historie „Het is in 1947 geweest", aldus de'burgemeester, „dat de eerste Mater Amabilisschool van 't land in Maatstricht werd opgericht op initiatief van mej. Schouwenaars, die zicii op dit gebied zeer ver dienstelijk heeft gemaakt. Na Maastricht volgden weldra ande re plaatsen en zo was de M.A.S. van Waalwijk de tiende school op dit gebied. iDt kon hier tot stand komen, nadat in Waalwijk door mej. Schouwenaars een beschouwing hierover was gegeven. De een drachtige samenwerking leidde na verloop van enige tijd tot de stichting. Het was in 1951", zo memoreerde burgemeester Teijs- sen, „dat de M.O.S. hier een aan vang nam en met veel moeite kon starten met een totaal van 24 meisjes, afkomstig uit ©en tiental bedrijven. Dat deze school een zo grote bloei en bijzondere groei mocht kennen, is niet al leen te danken aan de meisjes cursisten en aan de morele steun der ouders, maar tevens en voor al doordat deze school gedurende geheel die tijd een bijzonder goe de leidster in haar midden mocht hebben en wel mej. Hoffmans, die ik bijzonder wil danken voor haar laaiend enthousiasme en haar kundige leiding. Vanaf het begin mocht de M.A.S. veel steun en medewer king ondervinden van de direc trice van de R.K. Huishoudschool mej. Van Slobbe, die", aldus de burgemeester, „helaas niet aan wezig kan zijn. Ook van de kant der werkge vers liet men zich niet onbetuigd en de (M.A.S. mocht zich steeds meer en in ruimere mate verheu gen over de medewerking dezer- züds. Het waren immers de werk gevers, die de meisjes de gelegen heid boden de school tijdens de arneidstijd te bezoeken. Er volgde financiële steun van Rijksoverheid, van de Provincia le en de gemeentelijke overheid en het is passend om ook hen hiervoor een welgemeende dank te brengen. Hoe pover zouden de resultaten zijn zonder de zegen van Hem, die wasdom geeft en daarom: heb ben wij de jubileumviering van het tweede lustrum ingeluid met een H. Mis uit dankbaarheid, op gedragen in de kerk van St. Jan door deken Dr. B. van den Hurk, waarna bestuur, docenten, leer lingen en oud-leerlingen in „De Gecroonde Leersse*' bijeenkwa men om een welvoorziene koffie tafel alle eer aan te doen. Er is een mijlpaal gepasseerd en met veel vertrouwen zien wij de toekomst tegemoet. De M.A.S. heeft zich een plaats verworven in de gemeenschap, het aanzien van deze school is bij de ouders sterk gegroeid, er is recpect en waardering van de zijde der werk gevers. En terecht, het is immers de school, die het meisje de gees telijke en maatschappelijke steun geeft, die het vaak zozeer nodig heeft. Het is om deze reden ge weest, dat het bestuur heeft ge meend om naast de M.A.S., die bestemd is voor meisjes van 17 jaar en ouder, nu ook een jonge rencursus in het leven te roepen, bestemd voor het jongere meisje van 15-16 jaar, die het entree zal moeten zijn tot de M.A.S. Wij kunnen hierbij neerzien op een ruune_ start en wel vier groepen yan 15 cursisten, waardoor de Jongerencursus gaat aanvangen ®et 'n totaal van 60 leerlingen". burgemeester Teijssen bracht vervolgens dank aan pater Adam, me bijna vanaf het begin de gods dienstige zijde voor zijn rekening Heelt genomen. „Pater Odam was een aparte figuur in 't kader jan deze school. Ik wil niet nala- len dit uitdrukkelijk te memore ren. Alvorens de burgemeester over ijl t°t de uitreiking der diplo- F|?s> maakte hij melding van 'n mjzondere attractie, namelijk dat e werkgever een zeer prijzens- aardige daad heeft gesteld door 3 <je meisjes, die, nu de vrije aierdag is ingesteld, ter compen- atie een premie in geld toe te 3nenj omdat zij deze zaterdag- entend besteden aan het volgen van een cursus aan de M.A.S." De premie zal deze avond nog worden uitgereikt, zodat het niet bij woorden blijft. Zij nemen een grote levenswaarde mee en hier bij", zo besloot burgemeester Teijssen zijn toespraak, wil ik 't accent leggen bij de cursisten, dit is exclusief wanneer er leer lingen zijn die gedurende een jaar, of twee, zelfs drie jaar zulks hebben gedaan zonder zelfs maar een uur te verzuimen. Aan hen zal dan ook als waardering voor deze prestatie een extra wérk worden aangeboden." Daarna ging de burgemeester over tot het uitreiken der diplo ma's, waarna de vertegenwoordi gers van de diverse firma's de premie ter hand stelden. GESLAAGDEN Getuigschriften le jaars leer lingen: Ans Adriaanse, Alice Blom, Di- i nie Blom, Jeanne de Brouwer, I Ria de Bruine, Ans Couwenberg, Ria v. 'Da©len, Jeanne v. Daelen, Ans Dekkers, Thea v. d. Eerden, Tiny v. Engelen, Koosje Freyer, Rikie Geerling, Nellie v. ,d. Gouw, Sinie v. d. Gouw, Dinie v. d. Gouw, Jannie v. d. Gouw, Anne- lies v. d. Hammen, Cobie v. d. Hoven, Ria Hurkmans, Ria de Jong, Dinie de Jong, Rikie de Jong, Jannie Klerx, Rikie Klerks, Corrie Knippels, Greet Kuipers, Ria Leijtens. Gerrie Lombarts, Rina Maas, Jeanne Mimpen. Ria Oversberg. Hennie Oversberg, Corrie v. Oers, Lies Passier, Lies Peijnenborgh. Antoinet van Ra- venstein, Mieke Roksnoer, Mia de Rooij, Thea Rombouts, Adr. van Rooij, Nellie Schellekens, Nellie Smits, Doortje de Vaan, Els v. d. Veen, Ans Vissers, Joke Voor- braak, Bep v. d. Wiel, Tonnie Wijkmans. 2e jaars getuigschriften: José v. d. Berg, Lucie Brekel- mans, C orrie v. Daelen, Dini 'Donkers, Riet Dumoulin, Mari anne v. Eethen, Annie v. Engelen, Ria v. Engelen, Willie Fasol, Je anne v.d. Griendt, Ria v.d. Gouw, Trees v. Helvoirt, Jeanne Hoeve- naars, Corrie Koning, Dymphy Klein, Greetje Langbroek, Nellie v. Loon, Frida de Louw, Bertha Maas, Rosa de Negro, Willie v. Nunen, Dini de Peffer, Ria Pos- simus, Ria Pulles, Toos Sars, Ria Schoemans, Willie Timmermans, José Timmermans, Marietje Traa, Joke v. Tuyl, Bea Verhoofstad, Nellie v. Vliet, Ria de Werd, Thea v. d. iWel, Gerrie v. d. Wiel, An nie v. d. iWel, Toos v. d. Wiel, Ria IJpelaar. Diploma's 3e jaars avondcur sisten Annie Adriaanse, Willy van Baardwijk, Fia Bakkers, Francis Bakkers, Truus Berkelmans, Ria Dekkers, Annie v. Delft, Gusta v. Engelen, Trees Hamers, Rikie Hurkm,ans, iWlly Ketelaars, Jo hanna Knippels, Drunen, Hennie v. d. Kolk, Lia Leijtens, Mia Maas, Riek v. Nooy, Hennie Rom bouts, Riki v. Soelen, Martha v. Son, Alie Timmermans, Corrie v. Tuyl, Jo de Werd, Jo Wijk mans. Getuigschriften 2e jaars dag cursisten Jeanne v. Boxtel, Toos, Fijne man, Waspik, Willie Gadèlla, Lenie Goedhart, Sprang, Riki Henkelman, Nellie v. d. Heijden, Ria v. d. Hoek, Luus v. d. Ho ven, Nellie de Jong, Hannie Jon kers, Ria Klaasen, Annie Klerks, Riet v. d. Lee, Vlijmen, Alie v. d. Ley, Waspik, Margot Nanasse, Riet Maton, Raamsdonksveer, Ad Pelders, Raamsdonk, Gerrie van Riel, Gerrie Treffers, Jeanne Verboven, Ad de Werd, Ria Wijkmans. DE SHOW Eenieder, die zich de moeite had genomen een programma boekje aan te schaffen aangaan de de tweede lustrum-show van de M.A.S., kon onmiddellijk na het openslaan vermoeden, welk een werk de leiding aan deze show heeft gehad. Het was af! Alles tot in de puntjes verzorgd. De aanwezigen werd een rui ker van show-stukjes aangebo den onder de titel: „Zeg het met bloemen". Gelijknamig was het eerste stukje en terecht. Het toneel was een zee van bloemen, met daar tussendoor hét M.A.S.-koortje. Zeer origineel was de gedachte om dit moment te kiezen voor de grote hulde die mej. Hoffmans te beurt moest vallen. Haar werden bloemen aangeboden en zelfs de burge meester verscheen op het podium om zo nogmaals zijn dank tot ui ting te brengen voor het vele goede. Burgemeester Teijssen bood haar als blijk van waarde ring een ruiker aan en een ge schenk onder couvert. De hele zaal leefde mee en zong samen met het M.A.S.-koortje het „lang zal zij leven". Tot grote verba zing van eenieder verschenen ge trouwde oud-leerlingen op de planken met hun „ukke-pukkies" om hun juffrouw Hoffmans bloe men aan te bieden. Zij was dan ook zichtbaar onder de indruk en' haar eerste woorden waren: „Ik ben heel erg verlegen". „Ik ben verschrikeklijk dankbaar voor 't vertrouwen, dat het bestuur mij geschonken heeft.' Zij dankte de docenten en de leerlingen voor de gaven, niet om het geven van dit stoffelijke, maar omdat zij hierin de waardering van de school ziet. De declamatie die hierop volgde, werd op een be schaafde en sympathieke manier gebracht. Zo volgde het een op het ander, alles in een prettig tempo, alles ordelijk, allen vol bezieling. En terwijl iedereen, genoot van een voortreffelijke kop koffie, brachten de leerlin gen o.l.v. Mevrouw Teurlings-v. Gorp een alleraardigste mode show, waarbij de ouders konden zien wat er zoal gepresteerd wordt op de M.A.S. aangaande knip- en naaikunst. Deze avond strekt tot grote eer voor al degenen, die hebben mee gewerkt aan het slagen van deze show. De keurig verzorgde zet stukken,, vervaardigd door Broe der Romualdus en Broeder Ma.ri- us, de costuums, het gordijnde cor, het voldeed allemaal even keurig. Woorden van hulde ko men toe aan Greet Bienert de Cock, die het ballet voor haar re kening had genomen, aan Anne ke van Leur voor wat betreft de ritmische gymnastiek, aan Theo Vereyen betreffende de muziek, en bovenal hulde voor de meis jes van de M.A.S., die dit met zo veel bezieling en enthousiasme hebben gebracht. Een proficiat voor Tiny v. d. Heijden, voor zijn uitstekende samenstelling en re- die. (Voor verdere publicaties aangaande deze show zie ook „Langs het Lijntje"). Alleen verkrijgbaar bij Vlijmen Haarsteeg een prettige werkkring hoog loon en waardering voor Uw werk Wij zoeken stikkers, leerling stikkers Het schiet ,mij tekort aan ad jectieven. Een brok levensvreugd en enthousiasme. En al die lar chende gezichten Vaak heb ik deze avond met bittere wrok te ruggedacht aan al die verknalde uren voor het televisietoestel, waartegen ik mij blind zat te ga pen om een zogenaamde show. Zelden heb ik ooit amateurs (in de goede zin van het woord) een show met zoveel sprankelende le vensblijheid zien brengen. „Zeg het met bloemen", ik heb aan die ruiker geroken, ik heb er van ge noten, ik verdronk in de geur, ik ben er in opgegaan. Dit zou ie dereen moeten kunnen zien. Dit was een ruiker die iedereen met 'beide handen vast zou moeten grijpen, dit was twee uur de zon nige kant van het leven. Meteen al toen het doek open ging, viel een bloemenpracht de zaal in, 'n heerlijk frisse geur, zoals je die alleen maar bij bloemisten treft. Wat wilt U? Over welke bloemen moet ik U schrijven? Het was al lemaal even mooi en goed. U weet het nu toch, wij wonen aan de „goede kant van de streep", het is inderdaad „een kwestie van wonen". Laat ons zingend door die „regenwereld" gaan wonen in Waalwijk! „La petitie diligence", ik ben neuriënd naar huis ge gaan, U mag dat weten. Ik heb gelachen onderweg, over die hele kleine onvolkomenheden, die het vaak zo leuk maakten. Ik heb ge glimlacht over de liefde van die doldwaze vogelverschrikker, over rake typeringen in Teenagers Stomp, ja over wat al niet. Moet ik U praten over spinnekoppen, gaat U zelf eens zien en luisteren. Mijn laatste gedachten gingen naar jou Pierrot. Ik -weet niet hoe je heet, ik weet niet meer wie je bent. Met een glimlach om jou ben ik in slaap gevallen, thuis in mijn bed, want zo verliefd, zo eenzaam, zo onbezonnen ben ik zelf ook geweest. Bedankt Pier rot voor je herinnering, bedankt M.A.S. dat je ook nog even aan ons, aan de Echo hebt gedacht in „lees de krant", het geeft je soms zoveel moed. En het is niet erg dat je ons in één adem noemde met „Die Ander", je weet wel Tussen ons hangt geen ijzeren gordijn. Wij leven net zoals jul lie, zonder haat naast elkaar en ook wij weten elkaar aprecht de hand te drukken, zoals jullie dat deden voor die kltjine alleraar digste diligence. Bedankt Tiny v. d. HeijdenIk heb er van geno ten en' met mij vele anderen. Ik heb mij laat in de avond nog eens omgedraaid in bed en nog een maal dat bekende gebaar met miin duim gemaakt, „het was Meer Als So". DOODGEWOON-EERLIJK Ieder persoon verwerkt als in dividu bepaalde verstrekte gege vens toch wel geheel en al op zijn eigen wijze, zo ook de gerecla meerde sportiviteit onder het in gezonden stuk van de heer J. M. Versteeg onder het motto „Dood- gewoon-eerlijk". Ik kan er zo echt in komen, dat het publiek applaudisseerde en de scheids rechter meende, dat een hand druk op zijn plaats was. Laten we niet vergeten, dat we leven in een gebroken wereld, waarin het recht en de waarheid vaak strui kelt op straat. Laten we ons zelf toch geen kroon op de slapen drukken in de mening, dat de be oefening van eerlijk-recht een doodgewone zaak is, die we zelf geheel en al al lang onder de knie hebben. Als een volk b.v. door een overheid geregeerd wordt die eerlijk-recht najaagt, verblijden zich de inwoners. We moeten dan de geconstateerde spontani teit naar mijn gevoelen meer zien als een werking van het algemeen rechtsgevoel en moeten 't waar deren dat dit ook op het snort- veld tekenen van leven geeft. Abonnee De Lcho van het Zuióen Waarom dragen zoveel dames, die zorg aan hun toilet besteden, „Cristall" schoenen? Omdat deze schoenen: Modern, leuk en vlot zijn Heerlijk lopen door prima pasvorm Door lastex voering prachtig om de voeten i sluiten Inderdaad, u loopt k prettig op de modieuze gemakschoen AFSCHEID Z.E. HEER PASTOOR J. HEESAKKERS In het nummer van maandag was reeds gemeld dat Pastoor Heesakkers is benoemd tot Pastoor in Katwijk a.d. Maas. Het R.K. Kerkbestuur van Vlijmen heeft gedacht een blijvende herinnering aan te bieden aan zijn verblijf alhier. Om alle parochianen in de gelegenheid te stellen hierin bij te dragen, zal voor dit doel zondag a.s. in alle H. Mis sen worden gecollecteerd. Parochianen, instellingen of verenigingen, die buiten deze collecte een bijdrage willen geven, kunnen deze afdragen op de Pastorie of de Boerenleenbank, onder vermelding Cadeau Pastoor Heesakkers. Er wordt verwacht dat eenieder het zijne zal bijdragen om tot een waardig afscheids cadeau te komen. INSTALLATIE Z.E. HEER W. VAN SINNEN De installatie zal plaats hebben a.s. zon dag 8 okt. Te half 6 zal de nieuwe Pastoor aankomen op het Plein (aan de Akker), waar de officiële ontvangst zal plaats heb ben door het Gemeentebestuur. Vandaar trekt de stoet langs de Akkerstraat, Juliana- straat naar het Kerkplein, alwaar de begroe ting door het kerkbestuur namens de pa rochie zal plaat? vinden. De installatie geschiedt door de Hoog- eerw. heer F. Werner, deken van Drunen. Verenigingen en parochianen worden ver zocht om 5 uur op het plein aanwezig te zijn voor het formeren van de stoet. De pa rochianen worden vriendelijk verzocht de vlaggen uit te steken. Er zijn 39 verenigin gen uitgenodigd. VOETBAL Blauw-Geel 1 - Vlijmense Boys 1 Zondag staat er voor de Vlijmense Boys een belangrijke uitwedstrijd op het pro gramma tegen Blauw-Geel, de pas gepro moveerde e3 klasser, die met OJC en RK DVC de bovenste plaats inneemt, alle 6 pt. uit 4 wedstrijden. De Boys hebben zich ook al in de kopgroep gewerkt, op de 6e plaats, 4 pt. uit 4 wedstrijden. Dat het een belang rijke wedstrijd is bewijst het puntenverschil. Bij een overwinning van de Boys zijn zij mede koplopers; daarom hangt er zondag van bovengenoemde wedstrijd veel af. Daar er in deze afdeling weer veel verliespunten zullen komen, zijn de puntjes kostbaar. Daarom gaan de Boys zondag met de vaste wil om een puntje te behalen naar Veghel, en dit is mogelijk als er wordt gespeeld zoals zondag tegen RKJVV voor de rust; dat vlotte en snelle samenspel, daar geen enkele achterhoede vat op kan krijgen. Hetz al niet gemakkelijk gaan bij Blauw- Geel, maar bij volle inspanning is succes mogelijk. Supporters, zondag in grote ge tale present in Veghel om uw favorieten aan te moedigen; niet wachten tot zondag, maar om verzekerd te zijn van een plaats in de bus, moet u zich zo spoedig mogelijk opge ven. WIELRENNEN B. v. d. Ven 6e in Rondom Berlijn De internationale amateurswedstrijd te Berlijn, die zondag 17 sept. zou worden ge houden, ies zondag 1 okt. verreden. B. v. d. Ven werd zesde. Winnaar werd de Oost duitser Weissledie. OP CONCOURS Het zal iedereen nog wel vers in het ge heugen liggen dat de Kon. Harmonie St. Cecilia alhier op het einde van het vorig jaar op het in Kaatsheuvel gehouden con cours met een le prijs en lof van de jury vanuit de Ere-afdeling promoveerde naai de hoogste top, n.l. de Vaandelafdeling. „Stilstaan is achteruitgang", zegt een be kend spreekwoord en bestuur en leden van St. Cecilia hebben dit zeer waarschijnlijk begrepen en namen het besluit om te trach ten nu ook maar meteen het zo begeerde vaandel in de wacht te slepen. Maar daar voor is nodig dat in de Vaandelafdeling een le prijs wordt behaald en dat is een zeer zware opgave. Toch wil men trachten dit te verwezenlij ken en zo zal dan St. Cecilia komende zon- dage in Waalwijk deelnemen aan een fede ratief muziekconcours dat door de aldaar bestaande harmonie St. Crispijn, bij gele genheid van haar gouden bestaansfeest wordt georganiseerd. Zoals reeds gemeld komt St. Cecilia uit in de Vaandelafdeling, met als verplicht nummer „Spartacus" en als vrij nummer „King Orry". Ondier leiding van de zeer kundige di recteur de heer Sjef Pijpers is men reeds lange tijd bezig met het instuderen van de nummers en gezien de ijver, de toewijding en de ambitie die door alle leden aan de dag wordt gelegd, zou men geneigd zijn aan te nemen dat er een le prijs uit de bus zal komen. Dit is echter nog vrij onzeker, omdat in MARKT 2 - WAALWIJK de gastheren en het was toch dikwijls on begrijpelijk dat de bal geen doel trof. Maar ondanks tegenslag werd er toch nog door gezet en eindelijk was het weer middenvoor Peulen die met een goed schot de voor sprong tot 3-0 wist te vergroten. Ook in deze periode slaagden de Drunenaren er niet in om althans nog de eer te redden. Haarsteeg 4 - Helvoirt 3 6-3 Voor de zoveelste keer heeft ook het 4e elftal een grote overwinning behaald. Deze knapen, die bijna allen uit de junioren in het 4e elftal zijn geplaatst, vormen een goed homogeen elftal en successen blijven dan ook niet uit. Als het zo door gaat met de reserves en het 4e elftal, dan zal er wellicht in het voor jaar nog een kampioenselftal uit de bus ko- PROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG Het zou haast voor de hand liggen om aan te nemen dat met het fraaie gelijke spel dat Haarsteeg verleden zondag in Heusden behaalde, ook het herstel is ingetreden. Wat echter nog meer zegt, met wat meer geluk had ook de volle buit mee naar huis kunnen worden genomen. Ook de ranglijst WILT U: Dan ls er plaats voor U op onze modern geouttileerde fabrie.k Ook na werktijd kunt U gerust komen praten bij KLOKKENLAAN 35 - WAALWIJK de hoogste afdeling het aan niets mag man keren en een uiterst deskundige jury aan wezig is om een streng oordeel te vellen. Wij van onze kant wensen directeur en leden vanaf deze plaats voor zondag het grootst mogelijke succes toe. HAARSTEEG 2 R.K.D.V.C. 3 3-0 Het 3e elftal van RKDVC uit Drunen, dat verleden zondag alhier te gast was om een competitiewedstrijd te spelen tegen de reserves van Haarsteeg, heeft ook de kracht van deze spelers moeten ervaren. Dit seizoen komt het 2e elftal uitstekend voor de dag en is momenteel nog ongesla gen en prijkt dan ook trots bovenaan de ranglijst. In de 3-0 zege ligt echter de kracht nog niet geheel uitgedrukt, want met wat meer geluk had die nog veel groter kunnen zijn. Van meet af aan namen de gastheren het heft weer geheel in handen en de Drunenveste werd zwaar belegerd; verschillende schoten mijten op een haar na hun doel en ook enkele keren bracht de lat of paal redding. Maar eindelijk was het dan toch raak toen midvoor Peulen een hoge voorzet van rechtsbuiten v. d. Heijden met het hoofd benutte, 1-0. De aanvallen ble ven voortduren en enige tijd later werd het door toedoen van Theo van Oyen 2-0. In de eerste drie kwartier slaagden de gasten er niet in het net te vinden, zodat met reeds genoemde stand werd gedraaid. De tweede drie kwartier waren weer grotendeels voor onderging een grote verandering, want alle koplopers leden een nederlaag, met als ge volg dat de onderlinge puntenverdeling uiterst gering geworden is. Bijna alle elftal len zijn aan elkaar gewaagd, al is wel te merken wie tot de sterksten en wie tot de zwakkeren gaan behoren. Vooralsnog zullen wij Haarsteeg maar tot de elftallen reke nen, die tot de middenmoot behoren. Om aan te tonen of Haarsteeg inderdaad aan herstel bezig is, is de wedstrijd van a.s. zondag van het allergrootste belang. Op bezoek komt n.l. Linge Boys; deze ploeg behoort evenals Haarsteeg eveneens tot de middenmoot; de winnaar van zondag zal een sprong naar boven maken, de verlie zer daarentegen zakt af. Met dit alles voor ogen kan een spannende strijd worden ver wacht en gezien het terreinvoordeel heeft de thuisclub de meeste kan de punten te veroveren. Het 2e elftal gaat naar Vlijmen om re spelen tegen het 3e elftal van de Vlijmense Boys en hier ligt een overwinning voor de gasten wel in 't verschiet. KORFBAL Ook voor de twee 12-tallen van de alhier bestaande dameskorfbalclub Concordia is de competitie begonnen. Het le 12-tal speelde verleden zondag een uitwedstrijd en wel te gen Blauw-Geel in Veghel. De Concordia- nen die het vorige seizoen met het behalen van de afdelingstitel wisten af te sluiten en later nog het kampioenschap van ederland van de le klasse van de R.K. Dameskorfbal- bond wisten te behaiep, lieten zich weer van hun goede zijde zien. Weliswaar werd het geen overwinning, maar toch werd een verdienstelijk gelijk spel behaald. De junioren die uitkomen in de 4e klasse en voor de aanvang van de competitie nog nimmer in wedstrijd-verband hebben ge speeld, slaan een goed figuur. Omdat het eigen terrein nog niet geschikt gemaakt is om op te spelen, speelden zij reeds drie uit wedstrijden, waarvan er twee werden ge wonnen, wat toch wel een uitzonderlijke prestatie kan worden genoemd.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5