mm Engelse Meiangel Heus, modieus r Weer een bijzondere aanbieding van Kalter! Douwe Egberts P. v. Rooij-de Brouwer DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 13 OKTOBER 1961 snack-bar weer geopend P. VAN DUN Uw schoenmaker is m Doet uw voordeel bij: Douwe Egberts Pickwick thee! Een verfijnde thee voor ieder, die een kern achtige Engelse smaak prefe reert. Let ook op de afschenk, zo goudkleurig en rijk! Nu in extra-kwaliteitbeschermende goudstanioUverpakking blijft onze leus! Let U maar eens op hoe modieus en stijlvol dit wollen ruitpakje is. De nappagarnering geeft er een voornaam ac cent aan. Een beeldig pakje dat U met ge noegen zult dragen. Met gevoerde rok en achterknoopsluiting. f. 34,75 Waalwijk Provinciaal nieuws Engelse Melange (Groen etiket) 90 ct. Ceylon Melange (Geel etiket) 108 ct. 7 .w.ivy////.v .y.vMv.v.v v. Een praktische attentie koopt U gegarandeerd als blijvend souvenier bij Een mooie bril een goed en niet duur horloge een armband ol halssnoer? Onze etalage spreekt tot U de bovenzaal. Het was hier enorm druk. Geestelijk en wereldlijk gezag, vele- ingezetenen, oud-plaatsgenoten en verder een uitgebreide kring van zakenrelaties, kwamen hun gelukwen sen aanbieden, hetwelk vergezeld ging van een grote hoeveelheid bloemstuk ken en geschenken. Gedurende ruim anderhalf uur hield deze stroom aan. Na het diner ter plaatse, keerden bruidspaar en familie 's avonds naar hun woning in de Hoofdstraat terug, welke door de buurt van een fraaie versiering en een feeërieke verlich ting was voorzien. Daarbij hadden de buurtgenoten het echter niet gelaten, want nadat de heer M. Heijs namens hen het gouden paar had toegespro ken, waarbij hij o.a. dank bracht voor het medeleven met het wel en wee van de buurtbewoners gedurende zovele jaren, en gefeliciteerd had met het bereiken van deze mijlpaal, onder streepte hij dit met het in het voor uitzicht stellen van een complete fo to-reportage van het feest van deze dag, alsmede van de nog komende feesten voor personeel en dat voor de andere familieleden. Natuurlijk zou deze dag niet com pleet zijn geweest, wanneer niet het Kon. Muziekgezelschap acte de pre sence had gegeven om haar jubileren de vice-voorzitter met z'n echtgenote een fikse serenade te brengen, welke vergezeld ging van de felicitaties van het korps bij monde van haar voor zitter, de heer W. van Nieuwstadt. Een zoon van het gouden paar bracht ook hier dank voor de bewezen attenties en daarmee was voor de beide „oudjes", die er overigens al les behalve oud uit zien en nog bui tengewoon vitaal zijn, de grootste drukte achter de rug en kregen zij gelegenheid het feest in de rustige, intieme familiekring voort te zetten. GOUDEN BRUILOFT Voorafgegaan door een grote stoet auto's met familieleden toog dinsdag morgen het gouden bruidspaar Smul- ders-Schonis in een versierde wagen, symbolischvo ortgetrokken door een schare bruidjes naar de parochiekerk van Berndijk, waar pastoor E. Riet- ra voor het jubilerend paar een plech tige IT. Mis opdroeg, na afloop waar van hij een toespraak hield en de bei de oudjes feliciteerde. Teruggekeerd in de door de buurt bewoners feestelijk versierde woning, presenteerde zich het feestcomité, dat bij monde van de heer C. Nouwens de gelukwensen van de buurtgemeen schap aanbood en het gouden paar voorlopig nog een aantal gelukkige en rustige jaren toewenste. Hij liet z'n felicitatie vergezeld gaan van een ge schenk onder couvert, terwijl enkele bruidjes, eveneens namens de buurt, een Smyrna-tafelkleed aanboden. De gouden bruidegom sprak hierbij zelf 'n dankwoord. Van de receptie, welke in de loop van de namiddag werd gehouden, maakten zeer vele gebruik om het bruidspaar te feliciteren. We merk ten hierbij o.a. op een deputatie van de paters van het missiehuis St. An- tonius, terwijl zelfs oud-pastoor F. v. Roosmalen de verre reis vanaf Luyks- gestel gemaakt had om blijk te geven van z'n belangstelling voor de heuge lijke gebeurtenis van z'n oud-paro chianen, voor wie hij steeds een zeer grote achting had. Vanzelfsprekend nam de harmonie St. Jan 's avonds de honeurs waar voor de gebruikelijke serenade, tijdens welke de voorzitter in een kernach tige toespraak hulde bracht aan het gouden paar. Met de kermisdagen is onze Gebraden haantjes Vers gekookte mosselen Diverse slaatjes Café-Restaurant Markt Kaatsheuvel VOLKSUNIVERSITEIT GEOPEND Een groot aantal genodigden en leden van de Volksuniversiteit Kaats heuvel werden dinsdagavond door de voorzitter van deze instelling, de heer W. van Nieuwstadt, bij de opening van het seizoen 1961 1962 verwel komd. Hoewel niet alle leden van het eerste jaar opnieuw hebben inge schreven, constateerde hij tot z'n ge noegen, dat er winst geboekt is, met name een 15-tal meisjes van de Ma ter Amabilisschool en oud-leerlingen van de Levensschool, en dat er van meerdere zijden waardering is ont vangen over het komende program ma, dat er aanlokkelijk uitziet. Hij hoopte op propagandistische mede werking van de zijde der leden, en op opbouwende critiek, waar het bestuur te allen tijde voor open zou staan. „Laat de Volksuniversiteit 'iets van ons allen worden. Als wij echt door de liefde voor het goede en het ware in mensen. Kennis zonder godsdienst is lam, godsdienst zonder kennis is blind", aldus de voorzitter. Het stem de hem tot voldoening, dat, nu door de vrije keuze de bezetting van de avonden varieert, toch de avonden over de grote serieuze levensvragen een deelname van meer dan 40 leden hebben verkregen. Hij hoopte dat een hechte saamhorigheid tot bloei van de jonge instelling zou leiden. Aan het slot bracht de heer van Nieuwstadt dank aan het gemeentebestuur voor de belangstelling en de financiële medewerking, aan het bestuur der Le vensschool, dat voor het komende seizoen weer onderdak had willen deze moderne tijd willen nadenken over zoveel vragen, welke er zijn, Iaat ons dat dan doen in grote verbonden heid. Een bestuur alleen kan in deze niets. Maar 175 toegewijde leden van een Volksuniversiteit kunnen veel. Laten wij dit instituut zien als de plaats, waar wij ook werken aan de toekomst van onze plaatselijke ge meenschap, opdat, via en door ons, de gedachten, welke hier worden uit gezaaid, veer komen bij onze mede- niet verder dan uw telefoon. Bel 2540 voor al uw reparaties Specialiteit in het omkleden van naaldhakken. A. TH. VAN WANROOIJ Rijks-gediplomeerd Schoenhersteller Leo XIII-str. 27 - tel. 2540 Kaatsheuvel verlenen, en aan de pers voor de ge waardeerde medewerking en propa ganda. Hij hoopte, dat het beroep, dat op de besturen der drie parochies van Kaatsheuvel, alsmede op de be sturen van diverse verenigingen, om voor het komende seizoen financieel te steunen, niet tevergeefs zou zijn geweest. Deze openingsavond stond verder onder leiding van de heer J. Anne- gard, die er op wees, dat deze instel ling tot heden zo goed aan z'n bena ming beantwoordde, omdat in dit he terogene gezelschap jong en oud en mensen van alle standen vertegen woordigd waren. Na het programma en enkele praktische punten te heb ben besproken, was het woord en de daad aan de dans- en voordracht kunstenaar Indra Kamadjojo, die de aanwezigen vergastte op een exotisch programma van oude legenden en dansen uit zijn geboorteland Indone sië, dat met grote verfijning was sa mengesteld en met grote aandacht ge volgd werd. MISSIETENTOONSTELLING De missietentoonstelling en fancy - fair, welke gedurende het afgelopen weekend door de missienaoikring in het patronaat der parochie St. Jan werden gehouden, heeft het bruto- bedrag van circa f 3000, - opgele verd. Naar wij vernemen zijn er een aan tal prijzen niet afgehaald. Deze prijzen kunnen alsnog wor den afgehaald op het adres Hoofd straat 58 tot 21 oktober a.s. Na deze datum vervallen zij aan de missie- naaikring. AANRIJDING Dinsdagmorgen omstreeks 7 uur werd aan de Horst een bromfietser door een bestelauto aangereden. Komend van de richting Tilburg wilde de 24-jarige v. G. uit Tilburg met z'n bromfiets de provinciale weg oversteken naar de richting v. Hees wijkstraat. Hij werd hierbij verrast door een uit dezelfde richting komen de Belgische bestelauto, bestuurd door D. uit Turnhout, die ondanks krachtig remmen een aanrijding niet kon voorkomen, zodat de bromfietser tegen het wegdek werd gesmakt. Na geneeskundige behandeling werd de ze naar z'n woning vervoerd. Behou dens beschadiging aan beide voertui gen liep het ongeval voor de autobe stuurder goed af. BILJART SPORT Onder grote belangstelling en een maximum aan spanning werd maan dag j.l. in café L. Groenendaal de door de biljartvereniging „de Dreef" op voorbeeldige wijze georganiseerde finale persoonlijke kampioenschap pen 5e klasse libre van het seizoen 1961 - 1962 beëindigd. Op het ver loop dezer wedstrijden hopen wij nog terug te komen. De einduitslag was als volgt gsp. gw. vrl. 1 kampioen: Th. Damen 7 5 1 gel. car. brt. hpg. gem, pt. 1 341 225 2.05 1.51 11 2 Chr. v. Wanrooij 7 5 2 0 325 206 2.50 1.57 10 3 H. Verduijn 7 5 2 0 318 210 2.38 1.51 10 4 W. Sulsters 7 3 3 1 276 232 2.08 1.18 7 5 J. Molenschot 7 3 4 0 299 245 1.56 1.22 6 6 K. v. Wanrooij 7 2 5 0 307 242 1.81 1.26 4 7 C. Laros 7 2 5 0 267 229 1.85 1.16 4 8 J. v. Wanrooij 7 2 5 0 269 263 1.51 1.02 4 A.s. zaterdag 14 oktober begint in café Finantie te Loonopzand de fina le persoonlijk kampioenschap 4e klas libre voor het seizoen 1961 - 1962. Deze wedstrijden worden georgani seerd door de biljartvereniging ,,'t Centrum" aldaar. De lengte der par tijen bedraagt 75 car. Aanvang van de wedstrijden, evenals op zondag 15 oktober, half drie, terwijl de slotpar- tijen op maandag 16 oktober om half 8 beginnen. Deelnemers aan deze finale zijn A. Voogd en Fr. Sulsters van Ons Genoegen, P. Jansen 't Centrum, Chr. van Woensel Nooit Volleerd, Fr. La- ros de Dreef, Fr. v. Dongen de Ef- teling, N. Damen Altijd Raak en H. Bergmans KOT. De wedstrijdleiding hoopt en ver trouwt, dat vele liefhebbers de trip naar de Finantie zullen maken, om 't verloop van de ongetwijfeld spannen de partijen te volgen, 't Centrum hoort immers ook tot het district Kaatsheuvel en het is dus vanzelf sprekend, dat men voor deze deelna me waardering moet hebben. Geen betere manier om hiervan te doen blijken, dan door komend weekend naar Loonopzand te trekken. BILJART-DEMONSTRATIE Zondag a.s. om 11.30 uur geeft Kees de Ruijter uit Waalwijk in café A. Netten aan de Dreefse weg een itOKK NAJAARSjASSEN Zuiver woifon jassen in prachtige ruige mohair kwaliteit. Modieuze kleuren, vederlicht en toch heerlijk warm. biljartdemonstratie. Hij zal hierbij o.a. spelen 400 punten libre, 200 pun ten cadre en 40 punten driebanden. De demonstratie zal worden besloten met enkele kunst- en fantasiestoten. AGENDA Markt vrijdag, zaterdag en zondag Najaarskermis. Apollotheater vrijdag: „Zij die zich verkopen". Geestelijk volwassenen, zaterdag 8 uur en zondag 6 uur en 8.30 uur „Hunde wollt ihr ewig leben". 14 jaar. woensdag 8 uur „Om het naakte leven". 14 jaar. Zaal Smit vrijdag en zaterdag: Bier- en wijn- s feest. zondag, 7.30 uur: jeugdbal. Efteling zondag 14.30 uur: voetbal: Berk dijk - Hieronymus. DOKTERSDIENST Komend weekend zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaymaakers te Kaatsheuvel worden waargenomen door dr. A. de Vries, van Rijckevorselstraat 6, Loonopzand, tel. 04166- 250. Zaterdag en zondag zal de prak tijk van dr. K. van Tuijn te Kaatsheu vel worden waargenomen door dr. H. Winkelman, Kerkstr. 99 Sprang, tel. 04167-2350. ANTOON COOLEN UIT TREIN GEVALLEN Een lichte hersenschudding, enkele hoofdwonden en een ont wrichte schouder zijn voor de 64- jarige romanschrijver Antoon Coolen de pijnlijke herinneringen aan een levensgevaarlijk avon tuur, dat hij zelf nog nauwelijks kan navertellen. Woensdagmid dag, met de trein van Amsterdam op weg naar Eindhoven, is hij nabij Waardenburg bij Zaltbom- mei uit de trein gevallen en be wusteloos geworden bij het neer komen in het grint van de spoor dijk. Niemand in de trein die meerdan 100 km. per uur reed heeft iets van het ongeval ge merkt. Na enige tijd is de beer Coolen bijgekomen en is het hern mogelijk geweest strompelend de boerderij van de landbouwer Steenis in Waardenburg te berei ken. Deze waarschuwde onmid dellijk de plaatselijke arts dr. H- Zijlker, die de romanschrijver met zijn auto ophaalde om he® thuis de nodige hulp te kunnen verlenen. Vervolgens is de heer Coolen per auto naar zijn woning in Waalre mij Eindhoven p' bracht; zijn vrouw was: daartoe naar Waardenburg gekomen,

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 22