Sprang-Capelle f néaé mm IvéGé Goudmerkkoffie pak 250 gram j [tijdelijk 139 ct - 28 geldzegels heerlijk boterkoekje 250 gr. 79 ct 16 geldzegels VROOM DREESMANN v ct OiDUMïRS 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 OKTOBER 1961 Sprang-Capelle Sprang Haarsteeg Wie goed kijkt, kiest VéGé! voor het best» programma van de week [Verbeterde verpakking, nog lekkerder i 1 KORTING koffiemelk 3t°/o vetgehalte Hes 92 ct 36 geldzegels taai taai pak 10 stuks 49 ct 20 geldzegels eierbeschuit grote rol w 30 ct - 12 geldzegels J Nu iedereen z'n eigen speldje bij 200 gr. chocolade-toffees 59 cent j EXTRA deze week chocolade menagerie 150 gr. 69 ct roomboter banketstaaf 200 gr. QQ met zuivere amandelspijs uO °p VéGé-luc/fers 60 modellen Naadloze nylons Fully fashioned nylons stap eerst bij V D binnen... stap even naar de kousenafdeling... koop dan "550 twee paar nylons (prijs 2.25 per paar) voor 5 stap vergenoegd en tevreden naar huis GEMEENTERAAD In een spoedeisende vergadering van de gemeenteraad van Sprang-Capelle, welke j.l. donderdagavond onder voorzitterschap van burgemeester M. van Prooyen werd gehouden, werd op voorstel van B. en W. besloten tot onderhandse aanbesteding van 16 woningwetwoningen voor de som van f 216.000. - aan de heer H. Bakker, aan nemer te Bennekom. Deze woningen zullen worden gebouwd 8 aan de Jan Jannen- straat en 8 aan de Burg. van Dijkstraat. Verder werden b. en w. gemachtigd tot aankoop van grond aan de haven te Ca- pelle van de N.V. Sneep, en deze grond voor industrieterrein bouwrijp te maken. ANTI-HONGER-ACTIE Harde feiten en cijfers. Thans leven er 3000 miljoen mensen op aarde; een derde heeft een redelijke levens standaard; 2000 miljoen, twee-derde, leven in minder rooskleurige omstandigheden en lijden gebrek en honger en sterven vroeg tijdig aan een van de vele ziekten, die door eenzijdige voeding worden veroorzaakt. Er zijn landen waar van de 100 kinderen er 25 voor het eerste levensjaar sterven (in Nederland nog geen 2). In 2/3 deel van de wereld beschikt men over 20 van het wereldinkomen. De ove rige 80 is voor ons, het gelukkige derde deel. Een sombere aanvulling van deze toe stand is de verwachting, dat over 40 jaar tweemaal zoveel mensen de wereld zullen bevolken, die gevoed moeten worden en béter gevoed moeten worden, waardoor er van verschillende voedingsstoffen driemaal zoveel nodig zal zijn. Na de wereldoorlog was de noodzaak om meer voedsel te produceren aanleiding om de landbouw planmatig te ontwikkelen en tot internationale samenwerking te komen door middel van de Voedsel- en Landbouw organisatie van de Ver. Naties (FAO). Dit wierp zoveel vruchten af dat* in 1960 de voedselproductie met 30 was toegenomen ten opzichte van 1947, maar deze verbete ring kwam voornamelijk de rijke landen ten goede. De in 1960 door de Voedsel- en Land bouworganisatie gelanceerde Freedom-from- Hunger Campaign streeft naar verbetering van de landbouwsituatie in de noodgebieden van onze wereld, waarvoor zij de rijke lan den, dus ook ons land, vraagt de nodige financiën en mankracht te leveren. Mede door uw offer bij de in de week van 23 - 28 oktober in onze gemeente te houden collecte, kunnen de plannen van de FAO slagen en kunnen de opbrengsten in de onontwikkelde landen verdrievoudigd worden. Geef daarom mild aan de collec tanten en collectrices die u zullen bezoeken. ONGEVAL Door het plotseling oversteken van de weg in de Heistraat door het 6-jarig zoon tje van de fam. Scholt-Nieuwenhuizen, werd deze aangereden en tegen de grond ge smakt door een bestelauto van dhr. S. uit Waalwijk. Het jongetje werd met bloedige hoofdwonden opgenomen en naar het zie kenhuis in Waalwijk vervoerd. Nader vernemen wij dat het daar weer is ontslagen en thuis het bed moet houden wegens een opgelopen lichte hersenschud ding. CONSUMENTEN. AVOND. De Vivo-winkel v. Zelst-Gruter (mevr. v. Dongen) alhier organiseerde donderdag avond in de zaal van de Chr. Volksbond een consumenten-avond, die veel belangstel ling trok; de zaal was geheel bezet. Dhr. van Dongen jr. heette de aanwezigen wel kom, waarna de vertegenwoordigers van de fabrieken California, Dr. Oetker, Siebrand, Heinz, Heineken en Anton Hunink achter eenvolgens een en ander vertelden van de door hen gevoerde producten, waarbij vooi huisvrouw meerdere behartenswaardige wenken werden gegeven. De avond stond onder leiding van de heer van Leeuwen van de California-fabrieken. Nadat de aanwe zigen bij de aanvang koffie met koek was rondgediend, konden deze in de loop van de avond kennis maken met verschillende met kwistige hand rondgediende dranken enz. als een kop heerlijke soep, een flesje Fanta, een glas wijn, bitter, en nasiballen. De Vivo-winkelier zorgde deze avond voor een wel zeer bijzondere verrassing voor de 100-jarige inwoonster, mevr. Netten-Jan- sen, door de aanbieding van een uitgebreid levensmiddelenpakket, een waardebon voor winkelwaar en versnaperingen aan de dames waar zij thuis is, die elk eveneens een aar dige verrassing ontvingen; aan deze cadeaus hadden alle genoemde fabrieken hijgedra gen. Een foto van de 100-jarige werd door de heer v. Leeuwen getoond, en deze ging daarna van hand tot hand door de zaal. Een gratis verloting zorgde er tenslotte nog voor dat schier alle aanwezigen met een verrassing huiswaarts keerden. BEDANKT. Ds. P. J. Bos heeft voor de op Z.E. uit gebrachte beroepen van de Herv. gemeen ten te Bodegraven en Krimpen aan de Lek bedankt. A.R. KIESVERENIGING. De A.R. Kiesvereniging alhier houdt a.s. donderdag 19 oktober des avonds half acht, een ledenvergadering in het gebouw van de Chr. Volksbond. ORGEL- EN ZANGAVOND. Vanwege het Brabants Muziek Centrum te Waalwijk werd j.l. zaterdagavond in het Ned. Herv. Kerkgebouw een orgel- en zang avond georganiseerd, waaraan medewerking verleenden de bekende organist Feike Asma en het Ned. Herv. Kerkkoor van Baardwijk en de Chr. Gem. Koren te Giesendam en Hardinxveld, allen onder directie van de heer Frans van Tilburg. Het ruime kerkgebouw was goed bezet en de aanwezigen zullen er geen spijt van heb ben gehad deze mooie avond te hebben bij gewoond. Zowel de massale koorzang van de gezamenlijke koren (circa 100 zangers en zangeressen) als het orgelspel van Feike Asma, waren van dien aard dat met volle teugen werd genoten van hetgeen hier gebo den werd, en wij zijn er van overtuigd dat de aanwezigen slechts met verlangen kun nen uitzien naar een volgende dergelijke avond, waarvoor het prachtige kerkgebouw alsmede het schitterende kerkorgel zich wel bij uitstek lenen. Dat het orgel aan een „meester" vele mogelijkheden biedt, heeft Feike Asma zaterdagavond wel bewezen en de Herv. gemeente mag er met recht trots op gaan zulk een prachtig instrument te be zitten. Het zou ons te ver voeren het gehele uit gevoerde programma op de voet te volgen, maar enkele nummers die ons bijzonder in de smaak vielen willen wij toch noemen. De gezamenlijke koren voerden op zeer verdienstelijke wijze uit „Die Himmel er- zahlen die Ehre Gottes" van Jos. Haydn, waarbij de verschillende stemmen goed uit kwamen en de tegenstemmen keurig werden uitgevoerd, evenals „De Heer is mijn Her der" naar een bewerking van J. Bonefaas en Psalm 150 van Cesar Frank. Ook het Hallelujah van G. F. Handel kreeg een machtige vertolking. De dirigent heeft zijn zangers en zangeressen uitstekend aan het lijntje. De koorzang werd door Feike As ma begeleid op de piano. Op het prachtige kerkorgel gaf Feike Asma een welhaast feilloze vertolking van Concerto IV in c dur van J. S. Bach en het Allegro van G. F. Handel, in welke beide composities deze bekwame organist de aan wezigen bijzonder liet genieten van mach tig orgelspel. Niet minder vonden wij het le deel van de 6e sonate van F. Mendels sohn, waarin hij op verrassende wijze een 10-tal perfect uitgevoerde variaties gaf, o.i. niet op het Gebed des Heren, zoals het programma vermeldde, maar op de „Avond zang": (O, Vader, dat Uw liefd' ons blijk'). Tot slot gaf Feike Asma op meesterlijke wijze een vertolking van het forse „Toccate" uit de 5e symphonie van Widor, dat een waardig* slot vormde van deze bijzonder ge slaagde concertavond, die door Ds. Bos met gebed was geopend en met dankgebed werd gesloten. EERLIJKE VINDER Toen op zaterdag 7 oktober j.l. omstreeks het middaguur de gebr. Gerrit, Jan en Wim van den Berk in gezelschap van hun kame raad Henk de Vaan, van het vissen huis waarts keerden, zagen zij langs de berm van een binnenweg onder Hedikhuizen een colbertje liggen dat hun aandacht trok. Ze raapten 't op en deden de ontdekking dat zich daarin een portefeuille bevond, waar in een geldsbedrag van maar liefst f 1420.- was opgeborgen. Redelijkerwijze deden zij wat van hen werd verwacht en stelden het politiebureau van hun vondst in kennis. Maar omdat op genoemd bureau geen aangifte van vermissing was gedaan, nam de dienstdoende ambtenaar contact op met bureaus uit de naaste omgeving en toen bleek dat op het bureau in Heusden door een inwoner uit Hedikhuizen wel aangifte van het verlies was gedaan. Men kan zich de grote vreugde van de verliezer voorstellen, toen de vinders geza menlijk de jas met het geldsbedrag terug bezorgden. De verliezer toonde zich zeer dankbaar en joviaal en beloonde deze eer lijke daad met aan de vinders een bedrag van f 100.- ter hand te stellen. Omdat de eerlijkheid in dergelijke geval len nogal eens in het gedrang komt en ook de dankbaarheid van de verliezers wel eena achterwege blijft is dit geval, waarin beide partijen zich van hun beste zijde hebben la ten zien, zeer zeker het openbaar vermelden waard. RECEPTIE HARMONIE. Stijlvol, keurig verzorgd en druk bezocht, zo zou men de receptie die door het Actie- Comité van de Harmonie woensdagavond in de zaal De Harmonie werd gehouden, om iedereen in de gelegenheid te stellen het gelauwerde corps te komen complimenteren, het beste kunnen samenvatten. Uit de overgrote belangstelling zal het bestuur, de directeur en de leden van dit kranige muziekcorps wel duidelijk zijn ge worden hoe intens de ganse bevolking van Haarsteeg en daarbuiten meeleeft met de verrichtingen en de prestaties van St. Ce cilia. In de stemmingsvol versierde zaal, keurig gedrapeerd met prachtige bloemstuk ken en beide Vaandels, had het bestuur ach ter de tafel plaatsgenomen en moest daar anderhalf uur lang een stroom van felicita ties in ontvangst nemen. Uit de aangeboden- gelukwensen bleek overduidelijk welk een warm hart iedereen het Koninklijk corps toedraagt. Naast een groot aantal deputaties van verenigingen hier ter plaatse en van harmonieën uit de omgeving, namen ook vele particulieren de gelegenheid te baal om bestuur, directeur en leden met dit grandiose succes te feliciteren. Maar de meesten waren niet met lege handen geko men, want naast de gebruikelijke gelukwen sen mocht het bestuur ook talloze cadeaus, waarvan velen ondef couvert, in ontvangst nemen. Zo was er allereerst het feestge schenk van het gemeentebestuur; loco-bur gemeester de heer Vorstenbosch, die na mens burgemeester Hoefnagel aanwezig was, deed de mededeling dat de harmonie op kosten van de gemeente, het beste, het mooiste en moeilijkste muziekstuk dat er te krijgen is mag aanschaffen. Aan de directeur de heer Sef Pijpers werd volmacht gegeven dit stuk uit te kiezen en daarnaast zal aan iedere muzikant een partituut worden uit gereikt waarop de tekst staat afgedrukt. Maar de heer Vorstenbosch verbond hier aan één voorwaarde, dat met het nieuwe instrumentarium dat binnenkort zal worden aangeschaft getracht zal worden om het volgend jaar op het wereld-muziekconcours in Kerkrade een eerste prijs te behalen. Vlijmens eerste wethouder deed verder nog de toezegging dat het gemeentebestuur alles zal doen wat in zijn vermogen ligt om dit kranige corps te steunen. Hebt u moei lijkheden of verlangens, aldus de heer Vor stenbosch, kom gerust naar ons en wees ei van verzekerd dat u op het gemeentehuis steeds een goed onthaal zult vinden, zo trots gaan wij als gemeentebestuur op zo'n kra nige harmonie. De voorzitter van het actie-comité de heet Th. v. d. Heijden, las hierna nog een per soonlijke brief van burgemeester Hoefnagel voor, waarin Vlijmens eerste burger het be stuur, de directeur en de werkende leden van St. Cecilia complimenteerde met het prachtige concourssucces. Groot Vlijmen is er trots op een harmonie van een dergelijke allure te bezitten, aldus burgemeester Hoef nagel en sprak verder de hoop uit dat St. Cecilia een van de beste muziekgezelschap pen van Noord-Brabant zal blijven. Met een lang leve de Koninklijke Harmonie St. Ce cilia, besloot burgemeester Hoefnagel zijn brief, die door alle aanwezigen met een da verend applaus werd beloond. Namens de harmonie Drunen bood de heer Werner zijn gelukwensen aan. Spr. zeide er van overtuigd te zijn dat het trotse Vaandel, dat aan dit kranige muziekcorps in Waalwijk was uitgereikt, in de toekomst nog met vele wimpels zal worden getooid. Hij sprak de hoop uit dat St. Cecilia nog een grotere bekendheid zal krijgen en zeide terecht dat de jonge Drunense harmonie zal trachten om deze carrière na te volgen. In zijn hoedanigheid van voorzitter van de eveneens in café J. van Oyen gevestigde toneelvereniging Ernst en Luim en van de tafeltennisclub Victoria '51 nam hierna de heer Th. van Beurden het woord. Na het overbrengen van de nodige gelukwensen liet spr. uitkomen dat de toneelvereniging zo'n 30 jaren geleden voortgekomen is uit de harmonie en er daarom nauwe betrekkingen mee heeft gehad. Hij noemde de prestatie van de harmonie een lichtend voorbeeld van wat er in een kleine gemeenschap onder deskundige leiding bereikt kan worden. Ook namens Victoria werd dank gebracht en al moesten de vanwege de repetities van de harmonie, de trainings- en wedstrijd avonden nogal eens worden afgelast, men deed dat graag, vooral nu de prestaties van het corps tot zo'n uniek succes hebben ge leid. Namens het actie-comité nam vervolgens de heer Th. v. d. Heijden het woord, het comité meende naast de nodige gelukwensen nog in andere vorm iets te moeten doen en bood aan de heer Sef Pijpers, de hoofddy namo van de centrale, een bedrag onder couvert aan, een couvert voor de tweede directeur de heer Jan v. d. Wiel, de „hulp generator" en een prachtig cadeau voor de ijverige secretaris de heer W. v. d. Heijden. Tot slot was 't de beurt aan de harmonie voorzitter, de heer van der Plas, om een dankwoord tot allen te spreken. Hij dankte allen voor de getoonde belang stelling en zeide dat de zaal wel vol was, maar niet zo vol als ons hart, dat over loopt van geluk vanwege het behaalde suc ces. Hij zeide dat het succes vooral te danken is aan de kundige directeur de heer Sef Pijpers. Er zijn misschien wel gelijk waardige directeuren, aldus de voorzitter, maar betere zijn er niet. Bijzondere dank ontving tevens ook de tweede directeur de heer Jan van de Wiel, voor diens leiding op de zondagse repetities en tot slot werden niet vergeten de heren A. v. d. Heijden en stappen W. van Heijst, die met de opleiding van de leerlingen zijn belast. Tot slot dankte hij dan nog allen, die op enigerlei wijze blijk van belangstelling had den gegeven. Bij de aanwezigen waren onder anderen abt Johannes van Engelen van het kloostei Mariënkroon, beide wethouders en de se cretaris van de gemeente Vlijmen, ij vaardigden van bijna alle Haarsteegst,11 enigingen en deputaties van muziek,^ gingen uit de verre omgeving. Ook het tie-comité werd dank gebracht voo, keurige organisatie; de receptie Ws einde en hierna bleven allen nog lang lig bijeen. B 21121910 20 denier - 400 naalds - prima pasvorm - ingebreide hiel - groot kleuren-assortiment. Maten 8£ t/m 11 per paar 2.25 ^50 per twee paar J 30 denier - 51/30 - de echte wandelkous - ladderstop in teen en boord - mooie pasvorm. Groot kleuren-assortiment. Maten 8£ t/m 11 per paar 2.25 ^50 per twee paar J (0 DEN BOSCH - EINDHOVEN - TILBURG» HELMOND Uw Warenhui»

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 10