Grote belangstelling bij gouden jubileum van de Coöp. Verbruiksvereniging „Broederhulp" LAATSTE Mevr. Netten-Jansen 100 JAAR Biljarten 6 DE ECHO VAN I IET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 OKTOBER 1961 Loon op Zand voor RIJWIELEN en ONDERDELEN C. Brok-van Helvoirt ADVERTEERT IN DIT BLAD wsc-r: Waalwijk, hetgeen uiteraard instem ming vond. Om half twee werd een bezoek ge bracht aan de opera Don Carlos van Verdi, waarvan met volle teugen werd genoten. Een welverzorgd diner in de „Gooi- sche Boer" werd alle eer aangedaan, hetgeen tevens het einde van deze welgeslaagde reis betekende. SKELTERRACES WAALWIJK Zaterdag en zondag zijn onder buitengewoon gunstige weersom standigheden de skelterraces om 't kampioenschap van Waalwijk ver reden. De races werden gehouden op de speelplaats van de St. Petrusschool in de Grotestraat en waren geor ganiseerd door OW.S. uit Waalwijk, en de R.A.C. uit Tilburg, terwijl de Shell haar volle medewerking hier voor verleend heeft. De opkomst van bezoekers viel vooral zaterdag tegen, terwijl de zondag de verwachtingen weer wat deden stijgen. De uitslagen: Waalwijkse heren individueel: 1. A. van Vliet, kampioen 2. P. van Loon 3. N. van Oss Waalwijkse jeugd: 1. J. Klerkx, kampioen 2. J. Vesters 3. Van Loon Waalwijkse dames individueel: 1. J. Hurkmans, kampioen Waalwijkse ploegen: 1. Handelmij. N. Pessers 2. Autorijschool H. Moonen 3. Firma v. Oss-v. Buren Deelnemers buiten Waalwijk Heren individueel: 1. H. Bier ens, Tilburg Dames individueel: 1. Marian Bodufee Ploegen buiten Waalwijk: Firma Bierens, Tilburg Tijdens de wedstrijden werden er skelter-demonstraties gegeven op de Landra-skelter en de M.A.C. 20, o.a. door Fr. Dumee. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: zilveren kettinkje; geel kinderschoentje; zwarte motorhand- schoen; rozenkrans in étui; bankbil jet van ƒ2.50; muziekboek; donker bruine portemonnee; groene step. Verloren: herenpolshorloge; wit handpompje; boekentas en licht groene regenjas; portefeuille met in houd; bruine portemonnee; vulpen; kinderrijwiel; meisjesjasjes; bedel armband met drie bedeltjes. AGENDA maandag en woensdag: MUSIS SACRUM 8 uur: Kamers te huur; 18 jaar. LUXOR 8 uur: Tot de laatste kogel; 14 jaar. dinsdag 17 oktober: HOTEL VERWIEL 8.30 uur: lezing R.K. Middenstandsvereniging. woensdag 18 oktober: DE TWEE KOLOMMEN 8 uur: re petitie dameskoor „Oefening en Ver maak". zondag 22 oktober: DE TWEE KOLOMMEN 12 uur: re petitie mannenkoor „Oefening en Vermaak". Zittend het bestuur: H. IJpelaar, J. Stokkermans, 2e voorzitter, W. Broek, directeur, J. Beerens, voor zitter, A. Kerkhof, secretaris, J. Verhoeven, P. v. Laarhoven en A. Daems. Staande de Raad van Commissarissen: Th. v. d. Rijken, E. v. d. Nieuwenboer, A. v. Wanrooij, J. Ver haren, A. Gadella. De feestelijkheden rond de viering van het 50-jarig bestaan der Coöpe ratieve Verbruiksvereniging „Broe derhulp" te Kaatsheuvel zijn zondag op indrukwekkende wijze ingezet. Geestelijke en wereldlijke autoritei ten, stands- en vakorganisaties, ver tegenwoordigers van zusterverenigin gen enz. gaven rond het middaguur in de stemmingsvol versierde zaal van de Gildenbond op de speciaal voor genodigden belegde receptie van hun belangstelling blijk, waarbij vele spre kers getuigenis aflegden van hun be wondering en waardering voor de klimmende prestaties van de Coöpe ratie gedurende 50 jaren verricht. Deze receptie kreeg in de loop van de namiddag nog een verlengstuk, toen vele van de 1700 leden hun ge lukwensen kwamen aanbieden. Aan dit officiële gedeelte was om 10 uur in de parochiekerk van St. Jan een plechtige H. Mis voorafgegaan, op gedragen door de geestelijk adviseur, pastoor P. v. d. Spijker. De directeur van CO-OP Neder land, de heer J. Charbo, noemde de jubilaris een voorbeeld van een goed geleide coöperatie, en een deelgenoot van de beste soort voor de nationale organisatie. Hij bracht een ere-saluut aan hen, die hieraan in het verleden hadden gewerkt. De goede beginse len en tradities van zelfverantwoor delijkheid, degelijkheid en samenwer king handhaaft zij ook thans, na een halve eeuw volharding in dit opzicht. Tevens verstaat zij de nieuwe tijd. Dat blijkt uit haar bedrijven, haar wel overwogen medewerking aan de vele maatregelen die CO-OP Nederland aan het uitvoeren is om haar algehele organisatie te doen beantwoorden aan de eisen van thans, en de construc tieve kritiek van de jubilerende coö peratie. Daarvan getuigen wij met dankbare waardering en daarom geen gedachteloos proficiat, maar onze grote erkentelijkheid voor wat gedaan is en voor wat nog komen gaat. Hij hoopte, dat CO-OP Kaatsheuvel en CO-OP Nederland ook in een lange toekomst tot beider voldoening zullen samenwerken. Een ets, voorstellend een groot bedrijf en symboliserend wat samenwerking tot stand kan brengen, vormde het stoffelijk blijk van waardering waarmee de heer Charbo zijn woorden onderstreepte. Burgemeester Mr. R. van der Heij den constateerde, hoe de Coöperatie klein en aarzelend begonnen, gestadig is gegroeid, en dat door haar prijsre- gelend optreden Kaatsheuvel en om liggende gemeenten profiteren van deze enorme uitbreiding en vorm van dienstverlening. Hiervoor was een woord van gelukwens bij dit gouden feest op zijn plaats. Hij hoopte dat de jubilerende organisatie op dezelf de voet zou blijven doorgaan met het vervullen van haar sociale taak ten behoeve van een groot deel van de plaatselijke gemeenschap. Wethouder Smolders, sprekend na mens het gemeentebestuur van Waal wijk, had voor dit feest meer dan ge wone belangstelling, gezien de nauwe banden, welke deze plaats met de Coöperatie onderhoud door middel van haar filiaal aldaar. Hij wees op de zware taak gedurende de eerste jaren, maar wat de jubilerende orga nisatie voor de arbeiders tot stand heeft gebracht is niet onder woorden te brengen noch in cijfers uit te druk ken. Hij hoopt dat dit prachtige werk zal mogen blijven voortduren. De heer van Boxtel feliciteerde en dankte namens het personeel voor het baanbrekende werk en vooruitstrevende politiek van be stuur en directie. Hij bood hier bij, middels een foto, 't geschenk van het personeel aan, een moza- iek, dat reeds bij de opening van de Super-market in de gevel van het winkelgebouw werd aange bracht. De heer v. Seters, sprekende namens de K.A.B. der omliggende gemeenten, bracht op de eerste plaats dank aan de pioniers, die begrepen hadden dat er naast een K.A.B. ook een Coöperatie be- f hoorde te zijn. Er werd gesart met weinig kennis, maar veel goede wil, met o.a. als resultaat, dat het Kaatsheuvel is geweest, dat in de stad Waalwijk een fili aal is begonnen, hetwelk binnen kort weer zal worden uitgebreid. Hij wees er op, dat ondanks de concurrentie van vandaag de Coöperatie de toon blijft aange ven en in verschillende gemeen- De heer Charbo, directeur van CO-OP Nederland, biedt namens de Nationale Organisatie een fraaie ets aan. ten verbruikers heeft gekregen. Hij hoopte dat de jubilerende or ganisatie met haar werk zal door gaan in het belang van de K.A.B. De heer v. d. Brink uit Tilburg bracht namens de coöperaties uit Midden-Brabant (COSA) hulde en verder dank voor de medewer king en hulp, welke men van CO- OP Kaatsheuvel steeds heeft ge kregen. 50 jaar en Abraham zijn twee onafscheidelijke begrippen, en 't ligt voor de hand dat deze eer biedwaardige figuur evenmin op het appèl ontbrak om te wijzen op het zaadje van 50 jaren gele den, dat tot een grote plant is uit gegroeid, hetwelk voor hem aan leiding was om deze in de broe derschap van Abraham op te ne men. Hij bracht hulde aan be stuur en directie en bood ieder van hen als blijk van waardering een boterletter aan met de op dracht de uitbreiding te blijven voortzetten. Oud-directeur v. d. Lee consta teerde eveneens de enorme voor uitgang, waarvoor iedereen be wondering en respect heeft. Hij hoopt dat dit in de toekomst zo zal blijven. De voorzitter van de jubileren de Coöperatie, de heer J. Beerens, bracht alle sprekers dank, speci aal de heer Smolders, initiatief nemer voor het filiaal te Waal wijk, dat zo'n mooie resultaten heeft opgeleverd, aan de heer Charbo, wien hij de toezegging deed, dat CO-ÓP Kaatsheuvel haar steentje zal blijven bijdra gen om de plannen van CO-OP Nederland te verwezenlijken, aan de heer v. d. Lee voor zijn goede zorgen als oud-bedrijfsleider. Ook was hij zeer erkentelijk voor de aanwezigheid van het bestuur van de Middenstandsbond, wier belangen nauw verband houden met de Coöperatie. Hij hoopte op een gezamenlijke samenwerking. Verder dankte hij het personeel voor hun medewerking, in 't bij zonder directeur Broek voor zijn initiatieven en voortvarende lei ding. Tot slot van deze bijeenkomst ging de voorzitter over tot huldi ging van een achttal jubilarissen waarbij hij o.a. woorden van na gedachtenis wijdde aan de kort geleden overleden heer J. P.ols, een der oprichters, die in de so ciale beweging altijd een belang rijke plaats heeft ingenomen, o.a. de Volksbank. Verder aan wijlen kapelaan van Heeswiik en de heer C. Roestenberg als de grote stu wers, wier levenswerk tot zo'n machtig orgaan is uitgebouwd en wier namen in dankbare herin ner ing blijven voortleven. Hij overhandigde daarbij een attentie aan mevr. Roestenberg, als post- hume hulde aan haar echtgenoot. Ook de andere aanwezige jubila rissen werden met een attentie bedacht. „Met groot vertrouwen gaan we de toekomst tegemoet", aldus de voorzitter. „Als we daarbij, evenals voorheen, kunnen blijven rekenen op de coöperatieve trouw van onze leden, dan zijn wij er vast van overtuigd, dat „Broeder hulp", indachtig het devies „niet om het gewin, maar voor het ge- Zin", nog veel en nuttig werk kan doen. Moge het onder Gods zegen zo zijn." GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Loonopzand op donderdag 19 ok tober 1961 te 19.30 uur in de vergader zaal van het gebouw gemeentewerken. Agenda 1. Vaststelling openstaande notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot vaststelling van de 17e t.m. 26e wijziging van de gemeentebegro ting 1961. 17e wijziging: Bouw 30 woningwetwonin gen. 18e wijziging: Leermiddelen Gerlachus- school. 19e wijziging: Inrichting leslokaal Ber- nardusschool. 20e wijziging: Afscheidingsmuur Gerla- chusschool. 21e wijziging: Uitbreidingen gasbedrijf (tevens 4e wijziging begroting gasbedrijf 1961). 22e wijziging: Gordijnen o.l. school Loon- sedijk. 23e wijziging: Ontwatering perceel van den Hoven. 24e wijziging: Uitbreidingsplan Loon op Zand. 25e wijziging: Uitbreidingsplan omgeving Pr. Bernhardplein. 26e wijziging: Uitbreidingsplan Kaats heuvel-West. 4. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920. 5. Voorstel tot het vaststellen van het bedrag van de vergoeding ex artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920 over 1960, alsmede tot vaststelling van het bedrag van de voor vergoeding in aanmerking komen de uitgaven over dat jaar. 6. Voorstel tot wijziging van de Gas- verordening. 7. Voorstel tot het nemen van een be schikking op tegen enige plaatselijke belas tingen ingediende bezwaarschriften. 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor het bouwen van twee dienstwoningen ten behoeve van de Dienst voor Openbare Werken. 9. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening regelende het plaatselijk georga niseerd overleg in ambtenarenzaken, als mede tot aanwijzing van drie vertegenwoor digers uit de gemeenteraad als lid van de in te stellen commissie. 10. Voorstel tot het doen van grond- transacties. 11. Rondvraag. Heden maandag 16 oktober 1961 herdenkt mevr. Netten-Jansen, Kerkplein te Sprang, haar 100ste geboortedag. Zoals te verwachten was, was de belangstelling over weldigend.. Een ijverig comité uit de bur gerij heeft alles in het werk ge steld om deze zeer bijzondere ge beurtenis met de nodige luister te vieren. De woning werd met volle medewerking van het gemeente bestuur elektrisch geïllumineerd en rijkelijk met bloemen versierd en werden bij de ingang van het Kerkplein ere poorten opgericht. Om 10 uur kwamen reeds de eerste bekenden, buren enz. van de jubilaresse hun gelukwensen aanbieden en was het de hele dag een komen en gaan van belang stellenden. Ds. Bos en mevrouw1 Bos, als mede een deputatie van de Ker- keraad der Ned. Herv. Kerk, kwa men mevr. Netten hun gelukwen sen aanbieden, welke door haar monter en met dank in ontvangst werden genomen. Ds. Bos las met de 100-jarige de lofpsalm (103) en droeg haar in gebed op aan de troon der genade. Het huis was spoedig welhaast te klein om de vele fraaie bloe menmanden, fruitmanden en ca deaus in allerlei vorm te bevat ten, o.a. van het gemeentebestuur van Sprang-Capclle, de Kerke- raad der Ned. Herv. Kerk, Har monie Kunst Na Arbeid, de Plat telandsvrouwen enz. enz. Het ge meentebestuur met burgemeester van Prooijen aan het hoofd, de beide wethouders, de heren Wa verijn en Timmehmans en de ge meentesecretaris de heer Smith, mevr. van Prooijen en mevr. Wa verijn kwamen om 11 uur hun opwachting maken. Burgemeester Van Prooijen fe liciteerde de 100-jarige namens het gemeentebestuur van harte en wenste haar op deze dag bij deze gelegenheid van harte een recht gezellige dag toe. Van deze glegenheid maakte de pers gebruik de 100-jarige met de burgemeester op de gevoelige plaat vast te leggen. Daarna verscheen het feestco mité, dat bij monde van mevr. v. d. Laan de jarige van harte fell; citeerde en namens de burgerij een prachtige fauteuil aanbood. Voor de middag en avond wacht nog een heel programma, waarop wij in het volgend nummer te rugkomen. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Voorwedstrijden 2e klasse driebanden groot biljart Van donderdag tot en met zondag jl. zijn in het clublokaal van de BV van den Brandt bij de heer H. de Ruyter voorwedstrijden gespeeld 2e klasse driebanden voor het kampioenschap van Nederland. De uitslag was als volgt: car. brt. hs. a.gem. pnt. hp.gem. 1. J. v. Helvoirt, Waalwijk 180 366 6 0.491 12 0.810 2. A. Valentijn, 's-Bosch 159 396 5 0.401 10 0.491 3. A. Mollen, 's-Bosch 155 408 4 0.379 6 0.681 4. K. Beekman, 's-Bosch 145 394 4 0.368 4 0.576 5. H. Snoeren, Kaatsheuvel 142 407 4 0.348 4 0.434 7. Pasman, Vught 124 473 3 0.262 4 0.400 8. M. Teurlings, Waalwijk 142 490 4 0.269 2 0.365 Hoogste serie Jan v. Helvoirt, Waalwijk, 6 car. Hoogste partijgemiddelde Jan v. Helvoirt met 0.810. De organisatie was prima, evenals het materiaal. PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP 4e KLAS District Waalwijk KNBB. Voorwedstrijden Op vrijdag 20, zaterdag 21 en zondag 22 oktober a.s. zullen voorwedstrijden worden gespeeld voor het persoonlijk kampioen schap 4e klas (aantal car. 75) van het dis trict Waalwijk van de KNBB. De organi satie van deze wedstrijden is opgedragen aan de BV KOT uit Elshout (lokaal C. van Oorschot) en aan BV BVO te Waalwijk (lokaal H. v. d. Heuvel, Olympiaweg). In het eerstgenoemde lokaal zullen spe len de volgende deelnemers: A. van Mook van HBS, J. Swinkels van KNA, Joh. v. d. Heuvel en A. van Muilekom van BVO; Jo van Bladel en Jan van Bladel van BSV, C. Wijkmans en Th. Verdonk van Ons Genoe gen. Hier volgt het programma van de wed strijden bij KOT Elshout.: Vrijdag 20 oktober: 7 uur: A van Mook - J Swinkels 7.45 uur: Joh v d Heuvel-A v Muilekom: 8.30 uur: Jo van Bladel - ]an 9.15 uur: J Swinkels - Jo va„ 10.00 uur C Wijkmans - Th yJi 10.45 uur: A van Mook - Jan Zaterdag 21 oktober: 2.00 uur: Joh v d Heuvel -CWifc, 2.45 uur: A v Muilekom -J 3.30 uur: C Wijkmans - A van j],, 4.15 uur: Joh v d Heuvel - ]an B, 5.00 uur: A. van Muilekom - Jo 5.45 uur Th Verdonk-A van 6.30 uur: Joh v d Heuvel - ]0 7.15 uur: A van Muilekom - Th ye 8.00 uur A van Mook - Jo van BU 8.45 uur: Jo van Bladel-J Swinkt'. 9.30 uur: Th Verdonk Joh v d 10.15 uur: C Wijkmans-J Swing 11.00 uur: Jan van Bladel - Th Ve- Zondag 22 oktober: 1.00 uur: A van Muilekom - C Wij;. 1.45 uur: J Swinkels - Joh v d Hes 2.30 uur: Jo van Bladel - Th Yei^ 3.15 uur: A. van Mook-A. van hg 4.00 uur: Jan van Bladel C Wijt 4.45 uur: J Swinkels-Th Vetdoir 5.30 uur: A van Mook Joh v d Hi, 6.15 uur: Jo van Bladel - C Wijkt;- 7.00 uur: Jan van Bladel A v Mi In het clublokaal van de BV v. d. Heuvel spelen de volgende deeg J. van Hoof van HBS, W. Schoela KNA, Jac. van den Heuvel en van BVO, G. de Wit en L. van Hl Ons Genoegen, A. Verkooyen van A. van Huiten van OOG. Hiervan luidt het programma ais s vrijdag 20 oktober: 7.00 uur; J. v. Hoof-W. Schoei; 7.45 uur; G. de Wit-L. van Hi 8.30 uur: Jac. Pelders-Jac. v. 4! vel 9.15 uur: A. v. Hulten-A. Vette 10.00 uur: L. v. Hilst-Jac. v. i vel 10.45 uur: W. Schoelitz-A. v. zaterdag 21 oktober: 2.00 uur; J. v. Hoof-A. Verkoor 2.45 uur: Jac. v. d. Heuvel-G. Jac. Pelders-W. Schol Tongelre- A. v. Hulten-L. v. I G. de Wit-J. v. Jac. v. d. Heuvel-A 3.30 uur: 4.15 uur: 5.00 uur: 5.45 uur: kooijen 6.30 uur: L. v. Hilst-Jac. Pelde 7.15 uur: A. Verkooijen-W. Sdt "eus®Jj 8.00 uur: J. v. Hoof-Jac. v. d.Hi 8.45 uur; A. v. Hulten-Jac. F, 9.30 uur: G. de Wit-A. Verb (Wenis' 10.15 uur; L. v. Hilst-W. Schud Hontems' 11.00 uur; G. de Wit-A. v. VOÏ Willem II; Ajax—Fer Volendam- MW-Foi gvav—p DWS-W (nschede- DOS—Vol SpartaH 1 Helmond- 't GooiC teeuward' ppt-Ha: Eindhovei Vitesse Sittardia- DHC-Stc Ëortuna V timburgi; VSV-Hei SHSElii Hermes-D RBC-Be Wilhelmir HVC—He ZFC-Hil' Excelsior- Zwolse B Zwarteme NEC-Ve: RCH-OIi edo-lc Baronie— AP Schijndel- TSC—Vli Brabantit ODC-Va Taxandri; Best Voo: zondag 22 oktober: 1.00 uur: J. v. Hoof-Jac. Pelde 1.45 uur: G. de Wit-W. Schoei 2.30 uur: A. Ver kooijen-Jac, Pei 3.15 uur: Jac. v. d. Heuvel-A, ten 4.00uur; Jac. Pelders-G. del 4.45 uur: J. v. Hoof-A. v. 5.30 uur: L. v. Hilst-A. Verb; 6.15 uur: W. Schoelitz-Jac. v. vel 7.00 uur: L. v. Hilst-J. v. Hooi Van de deelnemers aan wedstrijden zullen er acht worden in de finale, gerek wintpunten en gemiddelde, li band met de vele te spelen wet den, worden de spelers verzoet tijd aanwezig te zijn. Persoonlijk kampioenschap it District Waalwijk Vanaf heden staat de inschii; open voor 't persoonlijk kampt schap 3e klasse (gem. 2—3)i district Waalwijk van de K,ï Het inschrijfgeld bedraagt 1- inschrijving sluit op 29 oktoba deze datum kunnen geen vingen meer worden aangrn: Het inschrijfgeld moet bij schrijving worden voldaan wedstrijdleider, de heer C. vee Sanden, Gen. de Wetstraat 8, wijk. Uno Anii Sarto—Ti Internos- RAC-Ve Middelbu De Nederlandse gezant in Mts is in ons land teruggekeerd, hij door de Nederlandse res was teruggeroepen. Ponon» zal hier niet meer terugkeren Russische toeristen en voetbalclub hebben hun reizen Nederland afgezegd. De premier van Oeroeii doodgeschoten; men vreest erts onlusten. Oe Thant van Birma noemd worden tot voorlopige»? ger van Dag Hammerskjöld. De kapitein en de stuur van de sleepboot „Noord-Hol: zijn in Djakarta tot 3 maande»; oordeeld, natuurlijk met inbs neming van de sleepboot, ter c de van een paar miljoen. Zoals bekend had deze sleept de territoriale wateren var. It nesië geschonden, toen het Grieks schip, dat in nood vets de, wilde helpen. naar rijwielhandel Stationa.tr. 1 7 tel. 2436 Wn* Vlijmensi Gudok Cone. SV OJC-GV St. Mich. Kaaise E V0AB— Dongen- Boeimeei RKC—W Gilze—R Linge B< Buren—: RKOSC- Rhodei DESO— TGG-Z SKSSS- Berkdijk Ons Vio; Nieuwkr ZigoN Velocita Madese Right 'C Breda Groen-V Virtus— Raamsd SSC '55 Wijk—l Zwal. I Krabbe: Sleeuw: De o: de h middag zouden omgedr 90 mim partij schien niet ve klas, e: witte si dat RE ling ri zou zij: nense men, d „schuit Gedi WSC dat be waarte harde in gev; dan oc minuu WSC 2-2 s achter; het pa hetgee dende een ht Om voor 1 het ii scheer en ve voor! tot nr klarei

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 6