mmmm Musis Sacrum De Moedercursus tctfabix DE KUNST „Espace" Oor van de Wiel 26 oktober om half 8 VOGELVRIJ DE.ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 20 OKTOBER 1961 hulp in de huishouding vrije midden standswoning Woningruil huisnaaister leerling dameskapster PAST U BETER Prima groen juchtleder. Een schoen die 'n stootje kan van wol wassen zit in ieder pak alkalivrij Komfortabel model gemaakt op ruime leest. 75 ke rancher, die natuurlijk het nodige geld zal moeten afstaan. Maar ook nu weer niet de gewone gang van zaken in de vorm van „Wij het geld en jij je kind", integendeel, de bandieten hebben hun eigen methode ontwor pen, die tot grote spijt van enkele on der hen helemaal anders afloopt dan zij hadden verwacht. Een allerliefst en knap meisje is de oorzaak van een totale ommekeer, zodat alles weer op zijn „westernpootjes" terecht komt. Toegang 14 jaar. Maandag en woensdag. HIER IS LEMMY CAUTION I De beroemde Lemmy Caution is weer voor een geheime opdracht voor de F.B.I. in Parijs. Ditmaal gaat het om een zekere Varney, een gevaarlij- ge, internationale spion, die nie mand schijnt te kennen, te ontmaske ren. Lemmy Caution doet dit op de oude beproefde manier een knip oogje naar de vele mooie vrouwen, een glas whisky in de ene en zonodig in de andere hand een revolver. Wie is Varney? De dranksmokke laar Girotti, of een van zijn aanhan gers, Isabelle, een gevaarlijke vrouw, of misschien de Franse detective Demur? Wij zullen U de oplossing niet ont hullen. GIGANTISCHE KRACHTEN Een bom van 50 megaton, waar over Kroestjev heeft gesproken, kan een stad als New York, Londen of Parijs vernietigen. De directe gevol gen zullen zich tot veertig a vijftig kilometer van het centrum van de ontploffing uitstrekken. Als de Russen een dergelijke bom, wat niet onwaarschijnlijk is, boven 't noordpoolgebied tot ontploffing zul len brengen, zal dit zeker gevolgen voor het weer hebben en tot een niet te verwaarlozen smelting van het ijs in dat gebied leiden. De Amerikaanse kernfysicus dr. Ralph Lapp heeft in Washington als zijn mening te kennen gegeven, dat de Russen hun superbom met behulp van een raket op een hoogte van 100 mijl (160 km) tot explosie zullen moeten brengen. Zelfs dan zou het voor mensen die in een gebied van 2,5 miljoen vierkante kilometer wo nen, gevaarlijk zijn naar de lucht te kijken, willen zij geen beschadiging van het netvlies oplopen. i Om de nieuwe Franse - haarmodelijn, genaamd origineel te bereiken, is onze it hiervoor speciaal ontworpen kniptechniek onontbeerlijk. 1 Haute Coiffure S Grotestraat 174 - Waalwijk Telef. 2623 - 04160 Volgens dr. Lapp zal de bom een gat slaan van 120 meter diep en 2,5 km breed. Binnen 15 kilometer af stand zullen alle stenen huizen wor den vernietigd. Dit zal ook het geval zijn met de houten woningen die bin nen 25 km van het centrum van de explosie zijn gelegen. Binnen 11,5 km zal elk levend wezen worden ge dood. Tot op 75 km afstand zullen de bewoners van het getroffen gebied die gegeven zal worden in „HET GROENE KRUIS"-GEBOUW, vangt aan FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" door HENRIC VAN NORCH 19). „Een flinke zak met duiten zou ons te pas komen, ik moet mij nodig een nieuw costuum aan schaffen, passend bij mijn stand. Wat de uitvoerbaarheid betreft, ik laat het graag aan jou over dit te beoordelen. Ik ken het terrein niet." De overigen keurden ook het plan van de wilddief goed. „Welaan dan, mannen, we zul len zo gauw mogelijk de kans wa gen. In de nanacht gaan we op weg, want we moeten onze stel lingen ingenomen hebben, voor de zon aan de hemel staat", aldus besloot Frankes. De kameraden bespraken nog een ogenblik op welke manier ze hun vijanden het gemakkelijkst levend in handen zouden krijgen. Daarop gingen ze slapen, terwijl Siep in de landweer de wacht bleef houden. Een drietal uren voordat de dag zou aanbreken, begaven de mannen zich op weg, na eerst hun geweren te hebben nagezien en geladen. Een paar honderd meter voor de anderen liepen Folkert en de Gladde. Mochten zij onraad vernemen, dan zouden ze direct hun makkers waarschu wen. In de ochtendschemering had den de vrijbuiters de weg Norg- Langeloo bereikt. Op een be hoorlijke afstand van Norg ver wijderd, koos Rooie Willem het toneel van de aanslag. Hier was de weg aan weerszijden met bos begroeid, vooral met een dicht struikgewas. Met de Prediker had Frankes het verdere plan van de overval opgesteld. Hij en Wylde Keimpe stelden zich verdekt op aan de ene zijde van de weg; aan de an dere zijde verscholen zich de Pre- diker en de Os. Enige tientallen meters verder in de richting Lan- geloo kregen de Schweinhund en Berend hun post, terwijl op een zelfde afstand naar de kant van Norg Folkert en de Gladde in de wildernis schuil gingen. Rooie Willem, Keimpe, de pre diker en de Os zouden de eigen lijke aanslag volvoeren, terwijl, als deze onverhoopt mocht mis lukken, en een of beide Gelderse krijgers links of rechts mochten trachten te ontsnappen, de ande re mannen moesten ingrijpen. De zon verscheen aan de kim en begon haar dagelijkse klim- tocht aan de hemel. Het vogel- heir was ontwaakt en zijn mor genzang vervulde de voorjaars lucht. De mulle zandweg lag daar eenzaam met al zijn kronkeling- gen. De straffe oostenwind van de laatste tijd had de gele zand sporen uitgedroogd. Toen 't wat later werd, passeerde er 'n paar maal een boerekar. De paarden hoeven deden wolken van stof opdwarrelen. Uren lang lagen de mannen hier verscholen in de dichte bos schages. En naarmate de zon ho ger aan de hemel klom, groeide hun spanning. Het moest nu wel tien uur zijn volgens de zonnestand maar geen krijger had zich nog laten zien- Zouden de met ongeduld verbeide mannen misschien niet verschij nen? Waren de huurlingen mis schien weer uit Norg vertrok ken. Daar werd weer een stofwolk zichtbaar in de richting van Norg. Ze kwam langzaam nader. Er passeerde nu een groep solda ten met paard en wagen. De ke rels waren vermoedelijk uitge stuurd om te fourageren. Weer lag daarop de weg een tijd lang uitgestorven. Toen pas seerde er een boer, die een spade over zijn schouder droeg. Eindelijk weer een stofwolk. Thans naderden in kalm tempo twee ruiters. Het waren de lang- verbeiden. In druk gesprek ver diept reden de kapitein en zijn adjudant door het vredige land schap, dat door de voorjaarszon tot nieuw leven was gewekt. Ze schenen zich in het geheel niet van enig gevaar bewust te zijn. Eensklaps sprongen daar voor hen twee kerels uit de struiken. De paarden schrokken maar wer den onmiddellijk door deze man nen bij de teugel gegrepen. De beide ruiters waren een ogenblik verbluft. Toen tastten ze naar hun pistolen. Ze kregen echter geen tijd om hiervan ge bruik te maken, want reeds was nog een tweetal kerels uit de struiken gesprongen, die hen met een zware eiken knuppel een ge voelige tik tegen 't hoofd gaven, waardoor ze een wijle versuft ge raakten. Met behulp van de an dere vier samenzweerders, die nu ok waren komen toesnellen wer- ook waren komen toesnellen wer den de beide ruiters van hun paard gesleurd. Onmiddellijk wer den ze daarop ontwapend. Hier op verdwenen Rooie Willem en zijn gezellen zo spoedig mogelijk weer in de bosschage, hun gevan genen meevoerend. Ook de paar den werden als buit meegenomen. Toen men zo ver in de wilder nis was doorgedrongen, dat men zich enigszins veilig voelde, werd een ogenblik halt gehouden. De handen van de beide gevangenen werden met sterke touwen op de rug gebonden. De zadeltassen werden geledigd en Folkert en de Gladde werd opdracht gegeven om naar Friesland te rijden en de paarden daar te verkopen. Hun geweren moesten ze achterlaten en zodra ze de Friese dorpen na derden, moesten ze de zadels ver donkeremanen. Ze dienden zich voor te doen als een paar Drentse boeren, die uit hun land waren gevlucht uit vrees voor de Gel derse benden en om aan geld te komen, nu genoodzaakt waren hun paarden te verkopen. Toen een en ander geregeld was en de ruiters waren vertrokken, werd de tocht weer voortgezet. De beide gevangenen waren van de opstopper, die hen een ogenblik had verdoofd, weer bijgekomei hoewel hun hoofden een flink buil vertoonden. De kapitein, eet stevig gebouwde man van delbare leeftijd meende tot zp vijanden te moeten zeggen: hebt gij knap geleverd." Hij vroeg vervolgens: „Wat voor doel hel1' ge met ons?" „Ge zult uw vrijheid weer te rugkrijgen mits er een flinke sou voor u wordt betaald", antwoord' de de wilddief. „Wie zal die losprijs dan moe ten betalen?" vroeg de krijger „Ik zelf bezit geen geld." „Dat zal uw troep wel moet® betalen. Het is ons onverschillig wie het doet. Komt er geen geld dan krijgt ge de kogel. Eén Gel derse soldaat in Drente is één te veel", antwoordde Will® Frankes op weinig vriendelijke toon. De Schweinhund, die naast Gelderse bevelhebber was komen Ionen, richtte zich nu tot deze- „Kannst du mir noch, Schwem hund?" De kapitein zag hem even nan en schudde het hoofd. „Nein? Du hast mir den geben wollen Schweinhund. A jetzt haben wir dir!" (Wordt vervolg"' De ontmanteling over het wie, het wat, of het hoe, gaat gepaard met de nodige vuistslagen en vindingrijke in vallen en na anderhalf uur krijgt Lem my zijn beloning in de vorm van... misschien Martinel Toegang 18 jaar. Vrijdag t.m. zondag. WALT DISNEY'S TEKENFILMFESTIVAL Liefhebbers van natuur en kleuren, kunnen een volledig programma van Disney's produkten gaan zien. Een zorgeloos vermaak en een genot voor oog en oor. Alle leeftijden. Zondagmiddag. LIEFDE, DOLLARS EN CHIANTI Een rijke weduwe, die terugkeert vanuit New York naar haar geboor testreek in de zonnige Italiaanse ber gen, is voldoende om een hele dorps gemeenschap het hoofd op hol te ja gen. En aan het hoofd van deze ver liefde schare staat een dorpspastoor, die iedereen de beste raad en bijstand wil verlenen in de run naar „die lus tige Witwe". En alles komt, tot ge lukzalige tevredenheid van de hele Italiaanse gemeenschap en de gelief- j de Anna in het bijzonder, uitermate goed terecht. Alle leeftijden. Maandag en woensdag. tweede-graads brandwonden oplopen, aldus dr. Lapp. Hij meent dat, afhankelijk van het weer, 25.000 tot 50.000 vierkante kilometer besmet zal worden met ra dio-actieve neerslag. Amerikaanse deskundigen menen dat een 100-megatonbom - die Rus land, volgens Kroestjev, ook al bezit - branden kan veroorzaken tot op 80 km afstand van het centrum van de explosie. Bovendien zouden door de enorme hitte stormen naar de plaats van de ontploffing ontstaan. Men neemt aan, dat de Russen hun zware kernbommen in het poolgebied tot ontploffing brengen, omdat hier een geringe kans op brand is en sneeuw en ijs een groot deel van de warmte in de atmosfeer kaatsen. Overigens wijst men er op, dat de gevolgen van een 100-megatonbom niet tweemaal zo ernstig zijn als die van een 50-megatonbom. Mevr. Teijssen-v. d. Putten Julianastraat 6, Waalwijk vraagt een tot 5 uur 's avonds of tot een nader te regelen uur. Te koop in Waalwijk: van 1959 bev. 1 grote kamer, 3 slaap kamers, douche en tuin. Leeg te aanvaarden 1 jan. '62 Brieven onder nr. 2309 aan 't bureau van dit blad. Heb duplexwoning in de Pie- ter Vreedestraat, huur 6.55 per week. Wil deze ruilen tegen andere woning. Brieven onder nr. 2311 aan 't bureau van dit blad. GEVRAAGD Slagerij Ot van Roessel Grotestraat 236 Waalwijk GEVRAAGD Brieven onder nr. 2310 aan 't bureau van dit blad. Prachtige herenmoliere van zeer fijn kalfsleder 2g 75 Modern hoogsluitend mo del. Extra verzorgde pas vorm. In zwart en bruin grijs 19.75 Iets aparts, deze moliere carréieest. 2J5 75 Filialen in het gehele land waaronder Grotestraat 291, Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 6