KAATSHEUVEL WAALWIJK SpoM Berndijk VERSE EIEREN Johan van Engelen Beroepententoonsielling geopend H0NGA 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 OKTOBER 1961 Raamsdonk Wielrennen woensdag aanbieding JONGENS- KLEDING Doet uw voordeel bij: 2-2. We wzen. Na afloop van het officiële gedeelte verbleef men nog geruime tijd zeer.gezellig hijeen. VOETBAL De v.v. Wit-Zwart speelde j.l. zaterdag een uitwedstrijd tegen VVN 2 uit Dintel- oord. Uitslag was een gelijk spel 2-2. ONGELUKKIG KOPDUEL In de wedstrijd Raamsdonk-Oudemolen moest zondag de linksbinnen van Oude molen na een botsing met de Raamsdonk- rechtshalf tijdens een kopduel, van het veld worden gedragen en met de ziekenwagen naar huis worden vervoerd. Thans blijkt dat ook Kees Vissers, de rechtshalf van R'donk een hersenschudding heeft opgelopen. Laatst genoemde speler heeft zondag de wedstrijd gewoon mee uitgespeeld. Door Ad Vingerhoets Bart van der Ven kan op een goed seizoen terugzien Voor moeder van der Ven, de Vlijmense slagersvrouw, komt er weer een periode aan, dat ze het wat rustiger aan kan doen. „Den Bart" is weer thuis en zal dat de eerste maanden wel blijven. Van tegen maart tot eind september moest je Bart niet in Vlijmen zoeken, hij was dan met zijn fiets op weg om successen te verove ren en dat is hem buitengewoon gelukt, zo goed zelfs dat men Bart het volgend seizoen als be roepsrenner aan de slag zal kun nen zien. Dit seizoen reed hij als onafhankelijke al wel in verschil lende beroepsrennerswedstrijden mee, maar nu komt het bij hem dan volgend seizoen tot volledig professionalisme. Met overwin ningen kan Bart dit jaar niet zo heel erg schermen; de enigste maal dat hij het ererondje mocht rijden was in Schijndel, maar het was toen ook raak. Niemand minder dan Bart Zoet moest de bloemen aan hem laten en die Bart Zoet kan er wat van. Dit jaar plukte hij zo tussen neus en lippen door een twintig overwin ningen van de rijke Nederlandse wielerboom. Aan ereplaatsen heeft het hem echter niet ontbro ken. Hij reed een hele goede Ron de van Nederland, wasi de laatst overgebleven Nederlander in Spanje en ging vol moed naar de Tour de l'Avenir. Hier zat hem de pech op de hielen en daarbij tobde hij ook met een hardnekki ge angina. Na vijf dagen liet „de slager" het afweten en keerde naar Nederland terug. In ver schillende Belgische profwed strijden reed hij in de prijzen en op het einde van het seizoen sleepte hij er in Berlijn ook nog een zesde plaats uit. Van der Ven gaat in 1962 voor Faema rijden en komt dus in dienst van Rik v. Looy. Het zal hem geen windeie ren leggen daar zijn wij van over tuigd. Hij weet zich daarbij ver zekerd van de sympathie van ge heel Vlijmen en dat geeft de bur ger moed. MASSALE BELANGSTELLING VOOR TEENAGER SONGFESTIVAL Tot in de uiterste hoeken was de grote zaal van de Gildenbond zater dag- en zondagavond gevuld met en thousiaste liefhebbers van het mo derne lied, om getuige te zijn van de voorselecties van het teenager- songfestival welke op beide avonden plaats vond. Over 14 dagen, op zon dag 5 november, zullen de beste so listen en ensembles van deze selecties in de finale opnieuw beoordeeld wor den door de juryleden T. van de Bildt, T. Kantelberg, L. Schwerzel en G. v. Gulick. Voor de organisatie van dit muziek feest waren verantwoordelijk de he ren H. en M. Snoeren en J. Koning, die zich, om in stijl te blijven, voor deze gelegenheid hadden verschanst achter de naam „de Hemaja's". Laten we er direct aan toevoegen, dat de he ren in hun opzet op beide dagen voor treffelijk geslaagd zijn, want van be gin tot einde marcheerde de hele zaak op rolletjes. Een keurig, stemmings vol aangekleed toneel, waarop de can- didaten zich aan de jury presenteer den, nadat zij door conferencier Har ry Bosch uit St. Mich.-gestel met een inleidend babbeltje waren aangekon digd. Verder een uitstekend verzorgd programmaboekje, waarin o.a. ,,de Hemaja's" dank brengen aan de Kaatsheuvelse industrie en midden stand voor hun belangstelling en steun, en pastoor E. Rietra van de parochie Berndijk in een voorwoord de opzet en uitvoering van dit festi val nuttig en sympathiek noemt. Nut tig door de zelfwerkzaamheid van de jeugd, sympathiek, omdat hier ge dacht is aan de stoffelijke belangen van de kerk in deze parochie. Niet alleen echter wat de belang stelling en de organisatie betreft is dit songfestival tot heden een succes, maar zeker ook qua deelname. Niet minder dan 54 solisten en ensembles hadden zich voor deelname laten in schrijven, waarvan de meesten natuur lijk uit onze provincie, maar ook van uit Gelderland en Limburg waren ge gadigden komen opdagen. Hoewel de organisatoren dit muziekfeest zuiver amateuristisch hebben gehouden, zo dat professionals en semi-professio- nals reglementair van deelname wa ren uitgesloten, waren er onder de deelnemers (sters) uitstekende krach ten. Het zal op zondag 5 november dan ook wel storm lopen naar de Gil denbond, waar de grote zaal wel te klein zal zijn om de vele belangstel lenden te bergen, die van de finale van de geselecteerden getuige zullen willen zijn. Bovendien is er op deze sluitingsavond nog een extra attrac tie en trekpleister in de persoon van Anneke Grönloh, die met de harmo nie St. Jan ter hoogte van de Efte- ling zal worden afgehaald op haar reis naar de Gildenbond, waar bij de ze finale door haar optreden nog meer luister zal bijzetten. Verder is er dan nog een gramofoonplatenmaatschap- pij, die haar voelhorens komt uitste ken of er onder de jonge musici nog gegadigden zijn, waardig genoeg voor een opname. Tenslotte geven wij nog de namen van de solisten en ensembles, welke gedurende beide avonden voor dit slotevenement werden geselecteerd. Van de deelnemers boven de 15 jr.: The Jive Rollers Waalwijk; The Rag- sons Oudheusden, Cees Slagers Po pular Jazzband Cromvoirt, Nanny Weeland Ossendrecht, Ad Emmen Raamsdonksveer, The Black Torna do's Tilburg, The Springtime Strings Kaatsheuvel, The Ritmn Girls Hees- wijk, The Swinging Strings 's-Bosch, The Glaying Rockets Waalwijk, An thony and his Skylaks Kaatsheuvel en Wim van de Ven Waalwijk. Van de deelnemers tot en met 15 jr: The Jarico's Kaatsheuvel, Joseph Ra- senberg Terheijden, The William- stown Sisters Willemstad, The Ilarry- joe's Roermond en The Prandy's Breda. ZILVEREN DIENST JUBILEUM Vrijdag j.l. herdacht de heer M. v. Dijk de dag, dat hij 25 jaren geleden bij de N.V. Stocko Schoenfabriek te Kaatsheuvel in dienst trad. Zoals gebruikelijk werd de jubi laris met zijn gezin per auto aan zijn woning afgehaald. Ten kantore van het bedrijf vond de officiële huldi ging plaats, waarbij o.a. tegenwoor dig waren de collega's van de zilveren jubilaris van de afdeling snijderij, oud-jubilarissen en administratief personeel. Directeur A. J. Stokkermans ves tigde in z'n toespraak bijzonder de aandacht op de grote vakbekwaam heid van de jubilaris en zijn spontane en dienstbare houding tegenover de bedrijfsleiding. Als stoffelijk blijk van waardering overhandigde hij de heer van Dijk een geschenk onder couvert, terwijl dienst echtgenote in de hulde werd betrokken met een fraai bloemboeket. De heer M. Damen, sprekend na mens de afdeling snijderij, wees voor al op de prettige verstandhouding tus sen de jubilaris en z'n collega's, die hem hiervoor gaarne dank brachten en daaraan door aanbieding van een radiotafel uitdrukking gaven. Ook van deze mocht mevr. van Dijk bloe men in ontvangst nemen. Met een kort en kernachtig woord dankte de heer van Dijk voor de ge brachte hulde, waarna nog menige toast aan zijn jubileum gewijd werd. HANDBALVER. DESK Meisjes-asp. Desk A - Oisterwijlc 11-3. Dat er leven in de Desk asp.-teams zit, blijkt wel uit bovenstaande uitslag; niet iedere wedstrijd werd een overwinning, doch men gaat de goede kant op, dit bleek reeds j.l. zaterdag, toen het A-team Oisterwijk tot gast kreeg. Er werd reeds behoorlijk ge combineerd en door hun hoger tempo kre gen ze vrij veel kansen te scoren. De keep- ster was in goede vorm en kon in deze wedstrijd (wat dikwijls veel te wensen over laat) op een behoorlijke verdediging reke nen. Ga zo voort meisjes. Dames-senioren Aktief - Desk 6 - G Zusterlijk verdeeld zijn de puntjes van deze wedstrijd. Zusterlijk gespeeld werd er geenszins; 't was een felle wedstrijd, waar in de Desk-dames glansrijk uitblonken, doch waarin Aktief zeer onsportief van zich af beet. Met 5-3 ging de rust in 't voordeel van Desk in. Na de rust wind tegen en zon mee, luk te het ondanks felle pogingen nog maar een maal te scoren. Aktief zag kans profeit te trekken uit een onjuiste beslissing van de scheidsrechter, die overigens correct leidde, nog 3 maal te scoren, waardoor de eind stand op 6 - 6 kwam. Programma voor zaterdag 28 oktober Meisjes asp. 15.30 upur Desk B-Desk A. Jongens asp. 14.30 uur Desk A - Desk B. Voor zondag 29 okt. zijn er geen wed- rtrijden, in verband met de Bonds-technische dag te Halsteren. Hiervoor is mej. Riky v. Laarhoven uitgenodigd om in het district team te spelen, als linksbinnen. Succes Riky. BOEKENTENTOONSTELLING Op vrijdag 27 okt. en zaterdag 28 okt. wordt er in de hal van de St. Leonardus- school een grote boekententoonstelling ge houden. Deze is voor ouders en belangstel lenden geopend 's avonds van 7-11 uur. Men is daar tevens in de gelegenheid om boeken te bestellen. Er zal een uitgebreide lectuur aanwezig zijn, zowel voor jongens en meisjes als volwassenen, waarbij de no dige inlichtingen worden gegeven. Ook om het wereldgebeuren te volgen is een goede atlas onmisbaar, ook deze bevat de ten toonstelling. Verder is er een ruime keuze van kerkboeken voor kinderen en volwas senen. Ouders kunnen met St. Nicolaas geen beter geschenk geven dan een goed boek. Deze tentoonstelling biedt U de mogelijk heid een goede keuze te maken. De tentoonstelling zal geopend worden op vrijdag 27 okt. om 7 uur door de Z.E. heer E. Rietra, pastoor van Berndijk. OUDEN VAN DAGEN. De bejaarden van Berndijk houden dins dagavond hun jaarlijkse feestavond in café Snoeren, tegenover de kerk. Om 7 uur wordt men daar verwacht. GESLAAGD Op 21 oktober slaagden te Eind hoven voor het aldaar gehouden pr actij k-examen Machineschrij ven, de volgende candidaten: mej. Leny Klerx en de heren W. Greve en H. Pullens, allen uit Waalwijk. Verder de heer A. Hom mel uit Sprang-Capelle. Geslaagden genoten hun opleiding bij de heer L. van de Leur, Grote straat 238, Waalwijk. OUD-WAALWIJKER BURGEMEESTER VAN WARMOND Bij K.B. is, ingaande 1 november, tot burgemeester van de gemeente Warmond benoemd drs. F. K. Lan gemeijer, thans als stafmedewerker verbonden aan het secretariaat van de K.V.P. te Den Haag. De heer Langemeijer werd in 1923 te Waal wijk geboren als zoon van dr. H. G. L. Langemeijer. Hij is gehuwd. NATIONAAL MUSEUM VOOR DE SCHOEN- EN LEDERINDUSTRIE In de vrijdagavond gehouden be stuursvergadering van 't Nationaal Museum voor de Schoen- en Leder industrie, werden vier nieuwe le den geïnstalleerd, n.l. de heren Jos de Kort, A. Tielen en Wim Vos uit Waalwijk, en P. Vioemans uit Kaats heuvel. De heer Wim Vos werd benoemd tot secretaris in de vacature van de heer Jan Tielen, die deze functie had neergelegd. Ook werd besloten de actie voor meer begunstigers, meer bekend heid enz. krachtig ter hand te ne men en werden tal van huishoude lijke zaken verder afgehandeld. JAARVERSLAG Onlangs is verschenen het jaarver slag van de deken van Riel-stichting (Sint Nicolaas Ziekenhuis) Waalwijk, waarin o.a. melding wordt gemaakt van enige belangrijke feiten, die in 1960 hebben plaats gehad. Allereerst de pauselijke onderschei ding, die aan Dr. H. G. Langemeijer, de geneesheer-diercteur, is uitge reikt en het overlijden op 4 septem ber van de heer H. Klaassen, een van de mede-oprichters van de stichting. In verband met de obducties, ver richt - door Dr. den Hartog, patho loog-anatoom, werd een sectiekamer ingericht. Door het „Dr. Veeger in stituut" te Nijmegen, werd een me- disch-sociografisch rapport uitge bracht, waarin de verwachting wordt uitgesproken, dat de bedden-behoef te in 1985 voor het Rayon Waalwijk, Kaatsheuvel, Drunen en Sprang-Ca pelle, zal liggen tussen 286 en 321 bedden. De bouwcommissie, onder voorzit terschap van de geneesheer-directeur, kwam gereed met het opstellen van een schetsplan, welke op 16 septem ber werd toegezonden aan de minis ter van Sociale zaken en Volksge zondheid. Een vergelijking van de jaren 1959 en 1960 geeft te zien, dat er een stij ging heeft plaats gehad, wat betreft he aantal bezette bedden van 96,3 tot 102. De grootte van het verplegend personeel steeg van 54 tot 58. Het aantal opnamen in 1959 bedroeg 2263, terwijl dit in 1960 is gestegen tot 2342. De meeste patiënten kwa men uiteraard van Waalwijk zelf (1232), terwijl de omliggende ge meenten 1110 patiënten opbrachten. Het aantal bezoeken aan de polikli nieken liep in 1960 op tot 13.303. vanaf 8 cent per stuk 1 0 stuks 60 ct. bij aankoop van 250 gram koffie. Mgr. Swijsenstraat 10. OPENING CO-OP Het ligt in de bedoeling om, wanneer de oplevering van de in ventaris zoals koelinrichting e.d. niet stagneert, het vernieuwde pand van de CO-OP „Broeder hulp" hoek Julianastraat-Stati- onsstraat op donderdag 23 nov. te heropenen. 78 PURE AUTOSPORT AMATEURS GINGEN VAN START in de 2de Volkswagen-Rallye van het Automobielbedrijf W. B. J. van Mossel te Waalwijk. Aangemoedigd door het succes van 1960 en op verzoek van zeer vele cliënten, organiseerde de heer W. B, J. van Mossel op zondag 22 oktober voor de tweede maal een autosportrit, waarin niettegenstaan de de televisie-uitzending Honga rijeNederland, toch nog liefst 78 equipes van start gingen. Deze N.T.S.-uitzending had in ieder ge val voor de deelnemers het grote voordeel, dat practisch alle straten en wegen rond Waalwijk zo goed als verlaten waren en men dus rus tig met vele ogen kon turen om de objecten in de „kijktocht" en de punten in de „route-beschrijving" respectievelijk te localiseren en op te sporen. Alles bij elkaar werd het 'n span nend .geheel en de 78 teams hebben in onderlinge sportieve strijd op de 50 km. lange tocht fel gevochten om met een zo'n goed mogelijk resul taat uit het wedstrijdveld te komen. Menig transpiratie-druppeltje werd tijdens de rit weggeveegd, want de heer v. Mossel, die reeds jarenlang de functie van wedstrijdleider bij de alom bekende „Nationale Radio- Rallye" bekleedt, heeft zijn klanten iets voor de wielen weten te schui ven, waarover men waarschijnlijk nog wel enkele dagen zal nakaarten. Vele deelnemers, die voor de eer ste maal hun krachten beproefden op de edele kunst van het kaart lezen en oriënteren, vertelden ons aan de finish dat een dergelijke spannende en ontspannende rit naar meer smaakte, waaruit wij de con clusie trokken dat het automobiel bedrijf v. Mossel, gezien het succes, zeer zeker in 1962 voor de 3de maal een Volkswagen-Rallye zal organi seren, waarbij ongetwijfeld een nog groter aantal deelnemers van start zullen gaan, omdat het zo spannend, gezellig en plezierig is. De 5 beste geklasseerde equipes: 1. A. T. v. Gent 411 winstp. 2. dhr. Matheijsen 397 winstp. 3. H. de Rooij 396 winstp. 4. dhr. Schoenmakers 393 winstp. 5. J. Overberg 371 winstp. De complete auto-radio, die onder de deelnemers werd verloot, is ge wonnen door de houder van het startnummer 18 a, de heer en mevr. V. G. M. Mey. MISSIEDAG-COLLECTE In verband met de Wereld- Missiedag is zondag in de pa- rociële kerken van Waalwijk 'n collecte gehouden ten bate van de' missie. De opbrengst in de dekenale kerk St. Jan bedroeg f 2.294, ter wijl de parochie St. Clemens in Baardwijk, een bedrag van 500 gulden bijeen wist te brengen. De bedragen van de parochiekerken St. Antonius en Onbevlekte Ont vangenis van Maria zijn nog niet bekend. R.K. KORENBOND IN DEKE NATEN WAALWIJK-HEUSDEN Voor de eerste maal na de her oprichting van de R.K. Koren- bond in de dekenaten Waalwijk Heusden hebben ongeveer 200 kerkzangers uit bovengenoémde dekenaten, zondagavond om 7 uur in de St. Clemenskerk te Baardwijk o.l.v. kapelaan van de Putt uit Den Bosch een Gregori aanse mis gezamenlijk uitge voerd, na vooraf in hef gemeen schapshuis deze te hebben gere peteerd. Tijdens deze H. Mis werd door de voorzitter van de Ko- renbond. pastoor Simkens uit Kaatsheuvel een predikatie ge houden, waarin hij op welspre kende wiize de taak van de kerk zangers belichtte. Na de H. Mis werd door alle zangers nog een meerstemmig Magnificat uitgevoerd. Een en ander slaagde uitstekend en le verde het onomstotelijk bewijs, dat de nieuwe heropgerichte bond van kerkzangers wel dege lijk levensvatbaarheid heeft. Na de H. Mis kwamen de kerkzan gers wederom in het gemeen schapshuis bijeen alwaar een vruchtbare gedachtenwisseling plaats vond, die o.m. ook door de Hoogeerw. heren Dekens van de beide dekenaten werd bijge woond. B.B.B. Voor televisie, radio, in couranten artikelen, is de laatste tijd de aan dacht gevestigd op de gevaren die ons dreigen bij een atoom-oorlog en de bescherming daartegen. De regering heeft kaarten, bro chures e.d. uitgegeven en die huis- aan-huis laten verspreiden en dezer dagen is of zal weer een nadere toelichting verschijnen of is moge lijk reeds verschenen. Om het belang van de zaak is het daarom jammer dat, naar men ons mededeelt, er huisgezinnen zijn die noch 't een noch 't ander hebben 'ontvangen en dus van niets weten en ook geen maatregelen kunnen nemen. Zijn deze door de post of op an dere wijze verspreid, b.v. door de B.B.B.? dan kan men tenminste nadere navraag doen. VLAG OP HET DAK Dinsdagmorgen 24 oktober om half elf, zal op het Chr. Streekbe- j aardencentrum in Tuindorp, Be- soijen, de vlag op het dak worden geplant. Bij deze plechtigheid zijn b. en w. van Waalwijk uitgenodigd, terwijl tevens aanwezig zullen zijn het volledig bestuur van de stich ting en een deputatie van het ar chitectenbureau Wieger Bruin en Vink uit Amsterdam. De voorzitter van de stichting, dominee Vink, zal ter gelegenheid hiervan een korte rede uitsprekn. Mr. dr. C. Kortmann (links) bekijkt een van de vele (meisjes)panelen, die staiin gesteld in de zalen van het restaurant. K.A.V., AFD. BAARDWIJK Dinsdag 17 oktober werd door de K.A.V., afd. Baardwijk, een zeer leerzame avond gegeven, die werd verzorgd door de heer H. van de Pol, over veiligheid in huis voor onze kleuters. Vooraf werd ter ere van de Ma- ria-avond om half 8 een kort Lof gecelebreerd, waaronder preek door aalmoezenier kapelaan Coolen over het Moederschap van Maria. Hierna gingen de dames naar het Gemeen schapshuis om de avond verder door te brengen. Na een welkomstwoord van de voorzitster, gaf de heer van de Pol eerst een korte uiteenzetting over de ongevallen die er het hele jaar door plaats hebben. Hij sloot zich aan bij de woorden van de presi dente over de gevaren bij het spelen met vuur dat de kinderen maar al te graag doen en waaraan zulke gro te gevaren verbonden zijn. Ook haalde hij verschillende feiten aan uit de practijk. Hierna volgde een pauze met het gebruikelijke kopje koffie en een extra tractatie van een van de leden. Na de pauze werden lichtbeelden vertoond, die op geestige wijze wer den toegelicht door de heer van de Pol. Na afloop dankte de voorzitster de heer van de Pol voor deze keurig*, verzorgde avond en spoorde de da mes nog eens aan voor ledenwer ving. Eveneens werd een beroep ge daan op de moeders van meisjes, naar aanleiding van de speldjesdag voor Christus Koning. Na een dankwoord werd de ver gadering gesloten en waren allen ten zeerste voldaan over deze leer zame avond. gen de grond werd gesmakt, bi# de uit de mond en liep een verwonding op aan de knie. Dr. Langemeijer verleendede8 ste hulp. Op het Oranjeplein i een aanrijding toen de H-jarig M. B., die daar fietste met in de hand, plotseling door verwachte rukwind deze in liet laat kreeg, waardoor hem ieder; zicht werd ontnomen. Hij reed 4 door tegen een voor hem rijde personenauto. Er deden zich persoonlijke ongelukken voor. Een totaal vernielde licht en een zwaar beschadigde wa- waren het gevolg van een veria de manoeuvre op de Ambrosi® zondagmiddag om kwart voor Een zekere J. v. d. L. besteedt veel aandacht aan het verkeer achter hem reed, waardoor hij i links uitweek met bovengen# gevolg. Er deden zich gelukkigg persoonlijke ongelukken voor. gevonden en VERLOBEï Gevonden: witte plastic porten nee; zwarte rozenkrans; jerrji gele hondenriem; bros; kindersti je; geel-bonte kanarie; licht-bn handschoen; kinder-overall ze sokken; kinderfietszitje; i kettinkje; geel kinderschoentje; bloemde damesportemonnee. Verloren: doosje, inhoudendei nenbanden; rood-groene paraph parelcollier, 3-delig; zilveren bei armband; autocrick; grote m hond; sierrand yan Opel; bit spaniel; geel-zwarte step; mes-portemonnee. SPORTCOAT zware wollen winterduffel met aangeweven rug in moderne kleuren 6 jaar, f 20.95 Enorme sortering in lange jongens Terlenka pantalons met ritssluiting 16.95 Met gr je weinig onder de het NeP;' ÉwijfeK lellende naai van Ier begro rechtvaar tansloos ploeg ka dat het (3—3) e' tent voo indertijd leden. H( 'n mooie opwindei landse F verwacht je uit dc der Lind nuiit, eer sende trr Ie nemei stand el doelpunt röcs gel werd gee gespeeld nog stee stemmin Üederlan Henk Gr opnieuw en vijf e mochten ven van Toen kv wijze, rn verhoudi Hongaar chy tijdf nende en vaarlijk gelijkwa; gen ditn loonden, nerverhc voordeel aanwees, R Het is loper RW zij deden De gehele een zeer goed spe nieten. I RKC nog kend, lag deelte aa: dediging RWB-mi( vallers i: verslaan situaties voorhoed buit. Reeds de eerste doordat doel kop de RKC gen RW1 met man men. Dit wnderw NED. BOND VAN OUDSTRIJDERS AFD. WAALWIJK De tweede contactavond van de afdeling Waalwijk zal worden ge houden op woensdag 25 oktober a.s. Aanvang 8 uur in de bovenzaal van de Gecroonde Leersse. VERGADERING WATERSCHAP Maandag 16 oktober hield het Waterschap „Dc Buitenpolder van Waalwijk" en het Water schap „De Binnenpolder van Waalwijk" voor de stemgerech tigde ingelanden in Hotel Ver- wiel zijn jaarvergadering. Hierbij was voor de Buiten polder aan de orde de rekening 19591960, waarop als totaal dei- inkomsten een bedrag geboekt stond van 2.667.14. Het totaal der uitgaven bedroeg 1.717.40, zodat men dit jaar kon afsluiten met een batig saldo van 949.74. Voor de Binnenpolder stond eveneens de jaarrekening op het program. Als voornaamste post stond bij de inkomsten geboekt 'n bedrag van 11.537.50, afkom stig van de verkoop van een ge deelte van de Winterdijk. Het to taal aan inkomsten bedroeg 15.541.80, waar tegenover een totaal aan uitgaven stond van 13.965.39, zodat ook hier een batig saldo van 1.736.41 kon worden aangeslagen. Tevens stond op de agenda de verkiezing van een lid van het Dagelijks Bestuur wegens perio; dieke aftreding van de heer A. J. van Huiten, die bij acclamatie werd herkozen. De begroting, in gaande 1 januari 1962 bedraagt voor de Buitenpolder 2.611.38 en voor de Binnenpolder 4.205.09. VERKEERSONGEVALLEN Vrijdagmiddag rond 1 uur vond op het Raadhuisplein een aanrijding plaats tussen een bromfietser die 't plein op kwam rijden en een daar lopend 7-jarig meisje. De brom fietser, die vanaf de Grotestraat het plein op reed, maakte de bocht te groot en kon een aanrijding niet meer voorkomen. Het meisje dat te- AGENDA Musis Sacrum: Dinsdag 8 uur pianoreri! door Adrian Aeschbacher. Maandag en woensdag I „Liefde, dollars en chianti",? Luxor theater: Maandag en woensdag 81 „Mannen van staal", 14 jaar, Kantine Amstel: woensdag 8 uur, rep# Waalwijks Orkest, voor eerste tweede viool. Gemeentehuis: Donderdag 26 oktober op bare vergadering van de gen® teraad, 7.30 uur. Woensdag 8 uur: repetitief koor „Oefening en Vermaak" Twee Kolommen. Zondag 12 uur: repetitie ma® koor „Oefening en Vermaak" Twee Kolommen. UITSLAGEN AMATEURS 2e klasse B T erneuzenDosko (F gesl: 3e klasse B Gudok—GW 3e klasse C Hilvaria—RKTVV BoeimeerKaaise Boys RKCRWB 4e klasse E ZigoBerkdijk SVGGSBW 4e klasse F BredaRight 'Oh Zaterdagvoetbal 4e klasse SSC '55—sieeuwiik Ij RillandiaWemeldinge AalburgZwal. Boys Roda BoysKrabbend# J Good LuckSprang ai slechte voorhoed van RWI Na de van RKC brak elk dere kan tiental n nodig op per afge grijpen een beke De we meer he waarbij Schans persoonl: nuut kw penpunt RKC-vei strafschc Schans i wedstriji min. da; verdedig rechter 1 derde R ;3- scoord c vallen v de weds' bal. RWB zelf te w zwak er Daarvan spelende bruik. E strijd w van de een tot; het einc schouwe aanleidi ding va Nederla Bii e heeft d winnins toch alt tige teg 'even SSC ee reeds i H. la G score ti liet on hierop doch d 10de m zien set de lat Jos de de 15e toch op Grauw worstel later b pr met Ge gas en kre zen va; tot hoe sultaat Werker waar v beheer:

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 6