épOJit FILMJOURNAAL Luxor Musis Sacrum FOTO HOENDERVANGERS Provinciaal nieuws 5 Schuurman WAALWIJKS BELANG HIELD ALGEMENE NAJAARSVERGADERING OVERHEMDEN 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 17 NOV. 1961 14 Volleybal WAVOC WAALWIJK De dames van VC Wavoc, die zaterdag voor de tweede maal in de competitie speelden, kwamen dit keer uit tegen Hurry Up.iDoor goed samenspel behaalden zij een verdiende 2-0 overwinning. De te set, waarbij de stand 15-11 werd, was even een zware dobber maar de 2e set was meer overtui gend voor Wavoc en resulteerde dan ook in een 15-8 overwinning. Volgende keer weer net zo. Schaken SCHAAKCLUB WAALWIJK We onderscheiden in 't schaak spel strategie en tactiek. Onder strategie verstaan we de doelstel ling en de plannen. De tactiek omvat de uitvoering van de plan nen. Het hoogtepunt van de tac tiek is de combinatie. Het is niet eenvoudig een volledige definitie te geven van een combinate. Vol gens dr. Euwe is de combinatie een kort spelgeleelte, waarbin nen een bepaald doel geforceerd bereikt wordt. De techniek van het combine ren is tot op zekere hoogte te le ren, omdat iedere combinatie tot een eenvoudige stelling kan wor den herleid. We spreken van ook ven combinatie-motieven, zoals penning, dubbele aanval, overbe lasting, obstructie etc Aan elk van deze motieven zal een artikel gewijd worden, waarin het grond motief van de betreffende combi natie wordt besproken aan de hand van enkele voorbeelden uit de praktijk. Tevens zullen alle stukken een beurt krijgen, zodat we kennis kunnen maken met hun specifieke tactische eigen schappen. Tot slot van dit artikel een prachtige mat-combinatie, die voor had kunnen komen aan het le bord tijdens de competitiewed strijd De Vrije Pion-Waalwijk. „Kunnen komen",, want de com binatie werd tijdens de partij door de zwartspeler niet opge merkt. Wit: M. Goudherg-Zw'art E. Quirijns. Wit: Kg2, Ddl, Td3, Ld5 pionnen op a2, b4, f4, g3, h2. Zwart: Kh8, Del, Te8, Ld7 pion nen op a7„ b7, f5, g7, h6. Het pa- si tionele evenwicht is reeds ten gunste van zwart verbroken; open e-lijn, overmacht aanval lend materiaal, geëxponeerde wit te koningstelling. De winnende combinatie luidt als volgt: 1. Te8-e2+, 2. Kg2-h3 g7-g5 In de partij speelde zwart Df2 en won na een 20-tal zetten in het eindspel3. f4xg5 Gedwongen! Op Ddlxel volgt g4-K Kh4, Th2: mat. Speelt wit Lg2, dan g4+, Kh4, Tg2(Del:, Th 2:mat), h3, Th2 en spoedig mat. 3. ƒ5- f4+. Een z.g. aftrekschaad. 4.g3-g4 h6-h5Met de dreiging hg4:-|- en Th2:mat, wat ook volgt als wit Del: speelt. Het enigste wat wit nog kan doen is pion g4 met de loper dekken. 5. Ld5-f3 Nu volgt een bom inslag. 5. Del-h4+ü! 6. Kh3 xh4 Te2xh2 MAT. Let in de slot stelling op de obstructie van Lf3 t.o.v. Td3, wanneer zwart i.p. v. h6-h5 meteen Del-h4-f- had gespeeld, zou wit na Kh4:,Th2:-f- met Th3 het mat kunnen pare ren. Dit brengt ons op het idee pion g4 op de 5e zet met Le6 te dekken. Behalve een stuk winnen kan zwart echter dan ook mat ge ven. Men zie: 5. Ld5-e6 Te2-e3jh. Dit is een overbelastingscombi- natie; Wit kan niet Te3: spelen omdat de witte toren reeds belast is met de dekking van de dame. Er volgt dus 6. Kh3-g2 Ld7-c6+ 7. Le6-d5 Lc6xd5+ 8. Td3xd5. Nu is de toren op een andere manier van de 3e rij afgeleid. Het aflei den van verdedigende stukken is 'n belangrijk combinatie-motief. 8 Tc3-e2+ 9. Kg2-h3 (Kf3, Df2 mat) Del-h4+ 10. Kh3xh4 Te2x h2 mat. Het dameoffer berust op een „mat op de onderste rij" mo tief; de th-lijn fungeert hier als onderste rij. Een schitterende combinatie St. Nicolaas-geschenken aan STASSAR DENKEN! MICROSCOPEN Hockey WAALWIJK Uitslagen zondag 1.1. Heren 2Groen Geel 4 42 VeteranenGroen Geel vet. 13 Hoco 3Heren 3 1-5 Were Di 6—Heren 4 07 PushJongens A 0—2 DESJongens! B 150 ForwardMeisjes P 22 TilburgMeisjes Q 11 Forward RMeisjes R 13 Programma zondag a-s. Hoco 1-Dames 2, aanv. 12 uur. Den Bosch -—Dames 1 Den Bosch—Heren 1, aanvang beide wedstrijden 3 uur. Hoco 3Heren 3 15. Zondag 1.1. speelde Heren 3 te gen de z.g. „elite" uit Oisterwijk, die op enkele uitzonderingen na beter een houthakkersvereniging kunnen gaan oprichten. De Ho- conaren speelden n.l. een vies spelletje. Maar dat heeft Heren 3 niet kunnen beletten flink door te drukken en een prachtige over winning te behalen. Vooral de voorhoede met stormram Henk v. Helvoirt aan het hoofd, die er op zijn vertrouwde manier lekker doorsneed. Voor de rust ging het in onze ploeg: va bene. Were Di 5Waalwijk 4 07. Mooi op tijd begon men in Til burg met elf man tegen tien. De keeper van Were Di kwam enigs zins over tijd en zijn plaats werd zo lang door een toeschouwer in genomen. In de eerste helft lukte het de Waalwijkse mannen niet direct er wat van te maken, doch na de rust kwam de stand spoe dig op totaal 7-0, mede dank zij het goede spel van Rommelaar en anderen. Hoewel 't wel wat koud was, is er een gezellige wedstrijd gespeeld. Sint Nicolaasavond. Op zaterdag 2 december zal er in het hockeypaviljoen een Sin terklaasavond worden gehouden voor al onze jeugdleden, die in de jeugd spelen, of helemaal niet spelen" De aanvang hiervan is des avonds om half acht. Sint Nico- laas met zijn Pieten zal deze avond wat opvrolijken met een kort bezoek. Alle jeugdleden die hierboven zijn bedoeld, worden verzocht om een surprise te maken voor een ander jeugdlid Nadere medede lingen betreffende dit feest staan vermeld in het hockeyblad. Programma a-s. zaterdag. Waalwijk ADES, aanv. 14.15 u. Forward AWaalwijk B 15.30 u. Waalwijk PWere Di Q, 15.00 u. Waalwijk R—MEP, 15.30 uur. Waalwijk QMOP R, 14.15 uur. ForwardMeisjes P 22. Er werd met veel goede moed begonnen. Het veld was niet al te best. In de eerste helft kwam het tot 1-0 voor Forward. Daarna sloeg Annie de Bonth met een „goede loei" in en dat was dan 1-1. De midvoor Carla Beunes maakte er nog een bij, waardoor de stand op 2-1 kwam. Jammer echter dat Forward er ook nog eentje maakte, zodat de stand uiteindelijk 2-2 werd. Meisjes QTilburg R 11. Op het niet al te beste veld van Tilburg hebben de meisjes 't niet verder kunnen brengen dan een gelijk spel 1-1. Het doelpunt werd gescoord door de goede midvoor Christien. Een gelijkopgaande strijd werd na de rust in even wicht gebracht door een doelpunt van de gevaarlijke midvoor van Tilburg.' St. Nicolaas-geschenken aan STASSAR DENKEN! VERREKIJKERS „DE BENDE VAN DE ZWARTE HAND" Van vrijdag tot en met zondag kan men in Musis Sacrum te recht, wanneer men nog eens een keiharde misdadigersfilm wil gaan zien. Het is de Maffia die rond 1908 de Italiaanse wijk in New York op een verschrikkelij ke manier terroriseert. De Maffia kende maar één devies: „Betaal of sterf", waarbij dan inderdaad degenen die niet konden of wil den betalen, om het leven werden gebracht. De politie stelt een Italiaanse brigade in, die onder leiding van een Italiaan de Maffia zal gaan bestrijden. Het is een lange en moeilijke weg die Jo seph Petrosina af te leggen heeft voordat hij er achter komt wie de leider van de Maffia is. Wan neer hij speciaal daartoe naar Si cilië gaat en daar ontdekt wie de leider van de bende is, wordt hij op lafhartige manier om 't leven gebracht. Het hoofd van de New Yorkse Maffia ontkomt evenwel niet aan zijn straf. Hij wordt bij de kist waarin het stoffelijk over schot van Petrosino rust, gear resteerd. Toegang 18 jaar. „HAAT TEGEN HAAT" Halliday Sr. voert op z'n ranch die hij uit een barre woestenij heeft opgebouwd,, een tiranniek bewind. Dat hij hierdoor met zijn kinderen in botsing komt, ligt voor de hand. Het komt tenslotte zover dat al zijn kinderen hem hebben verlaten, nadat hij zelf op zijn sterfbed ligt na een vuurge vecht met zijn zoon Daniël. Wan neer hij deze tracht dood te schie ten, komt hij op het allerlaatste moment tot inkeer en sluit de ogen. Toegang 14 jaar. „DOCTOR IN LOVE" Het komt niet iedere dag voor dat een blinde darm voor Cupido speelt en een dokter naar het ko ninkrijk van „Doctor in Love voerdt. De film is een allerge noeglijkste comedie, die u door de meest kluchtige voorvallen nog eens hartelijk laat la chen. Het verhaal heeft weinig om het lijf, uiteindelijk gaat het hier alleen meer om de doldwaze gebeurtenissen. KLOKSLAG MIDDERNACHT Een overval op 5 casino's, die plaats vindt om middernacht van Oud- op Nieuwjaar. Dit vormt de spectaculaire gebeurtenis in de film „Klokslag Middernacht". De buit die ettelijke miljoenen dollars bedraagt wordt in veiligheid gebracht op de ge meentelijke vuilnisbelt van Las Ve gas. Voorlopig althans, want spoedig nadien verdwijnt de poet irf een lijk kist, die tesamen met een lijk naar San Francisco moet worden overge bracht. Een plan van de begrafenis onderneming zaait paniek onder de gelederen der overvallers en het zorgt tevens voor een verrassende ontkno ping van de film. In deze rolprent spelen enkele bekende filmsterren zo als, Frank Sinatra en Dean Martin. Iedereen die de leeftijd van 14 jaar heeft bereikt kan deze film gaan zien, op vrijdag, zaterdag en zondag. HONDO Ook in het Luxor-theater een wild west-story. Een onderhoudend ver haal brengt ons een gedeelte uit de geschiedenis van een ranchersvrouw, die tesamen met haar kind midden in een streek woont die de Apachen tot hun jachtgebied hebben gemaakt. De vrouw is door haar man aan haar lot overgelaten, omdat hij teveel schrik van de Indianen had. Natuurlijk ver schijnt er een blanke man aan de ho rizon, die hen beiden wil beschermen tegen de listen van de Indianen. Maar voor hij er in geslaagd is deze twee mensen voorgoed in veiligheid te brengen, maakt hijzelf nog ettelijke bange avonturen mee. SLUITENDE BEGROTING 's-HERTOGENBOSCH Vertrouwend op een verhoog de bijdrage uit 't Gemeentefonds hebben B. en W. de raad een slui tende begroting over 1962 kun nen aanbieden. Als eindbedrag vermeldt de begroting het bedrag van 42.838.610.waarbij ge bruik is gemaakt van een norma le beschikking over de saldi re serve van 50.700. Evenals vorig jaar zijn op ver zoek van G.S. van Brabant geen kapitaaluitgaven op de begro ting geraamd. De bouw van een tunnel voor de spoorwegovergang in Orthen, de reconstructie van de Zuidwal, een brug over de Aa bij de Lagelandstraat en enkele andere projecten zijn daarom slechts als posten pro memorie in de kapitaaldienst opgenomen. Wel vermeldt het investerings plan 1962 diverse grote projecten als de uitbreiding van de Vee markt (vier miljoen gulden), de bouw van een nieuw slachthuis (een half miljoen) en een nieu we verharding van de Parade (anderhalve ton). In de begroting wordt voorts meegedeeld dat B. en W. 't nood zakelijk achten dat een financiële band wordt gelegd tussen de ge meente en de schouwburg Casi no. Dê schouwburg moet grondig gemoderniseerd worden. B. en W. zullen de raad binnenkort voorstellen doen tot het subsidië ren van het Casino. Tenslotte delen B. en W. nog mee, dat een nieuwe gemeentelij ke muziekschool zal worden op gericht. Deze zal worden onder gebracht in het vroegere Maria- lyceum aan de Hinthamerstraat. NIEUW ZIEKENHUIS TE TILBURG Tilburg krijgt een tweede zie kenhuis, dat gebouwd wordt in 't Zand en dat geheel komt onder lekenleiding. Directeur wordt dr. C. van 't Hullenaar. Het zal 300 bedden tellen, later uitgebreid tot 600. Bouwkosten geraamd op 7.8 miljoen gulden. RECHERCHE ARRESTEERDE VIER OPLICHTERS De Utrechtse recherche is er in geslaagd een serie gevallen van oplichting en flessentrekkerij op te lossen. Er werden vier mannen allen uit Utrecht, gearresteerd, die gezamenlijk winkeliers in Utrecht, De Bilt en Zeist hebben opgelicht. Zij verluisterden radio- en televisietoestellen, bromfiet sen en dure huishouleijke artike- DINSDAG DECEMBER len:. Ook postorderbedrijven, o. a. uit Rotterdam, Vlaardingen en Goor werden opgelicht. In totaal is een bedrag van ongeveer 25.000 gulden gemoeid met deze geval len van oplichting en flessen trekkerij. De recherche verwacht dat dit bedrag nog zal stijgen. WELVAART ZIET ER GEZOND UIT Strijd tegen stijgen van prijzen wordt scherper Nederland verkeert in ver schillende opzichten in een ge zondere economische toestand dan in 1955-56, de periode van hoogconjunctuur vóór de vorige bestedingsbeperking. Dit verklaarde de minister van Economische Zaken, drs. De Pous, dinsdagavond in de Twee de Kamer, waar hij zijn begroting voor het komende jaar verdedig de. De financiële positie van de overheid met name die van de la gere overheid, is thans gunstiger dan toen; de nationale besparin- ten zijn aanzienlijk hoger; het ogere investeringsniveau biedt grotere mogelijkheden voor een voortgaande productiestijging na dat het effect van de arbeidstijd verkorting is overwonnen: en het saldo van de betalingsbalans is gunstig. Het bestrijden van prijsintla- tie zal in de komende jaren als 'n zelfstandige doelstelling van het beleid steeds sterker naar voren komen. De minister ontkende niet dat er ook nu spanningen zijn, maar herinnerde er aan dat hij die het vorige jaar reeds had voorzien en dat verschillende correctie-maatregelen hun volle effect nog moeten krijgen in het komende jaar. De minister werd van vele zij den geprezen om zijn beleid. Tevoren werd de voorzitter dr. Kortenhorst, gecomplimenteerd met zijn 75e verjaardag, namens de Kamer en de regering en wer den hem bloemen aangeboden. ONVERHOLEN DREIGEMENT MET „BASES" Het rookgordijn dat sedert de Sovjetnota van 30 oktober over de Fins-Russische betrekkingen heeft gehangen, is een weinig op getrokken. in twee uitermate la conieke mededelingen heeft de Finse regering opening van zaken gegeven. „Rusland eist van ons dat wij een strikt neutrale bui tenlandse politiek blijven vol gen", zo ongeveer luidde het eer ste communiqué. Het tweede meldde dat het Finse parlement op staande voet is ontbonden en dat op 4 en 5 februari van 't vol gend jaar nieuwe parlementsver kiezingen worden gehouden. Men heeft Karjalainen in Mos kou verzekerd, dat het Kremlin zich natuurlijk niet met de bin nenlandse politiek van Finland wil bemoeien. Alleen moest men er wel op wijzen dat de kwestie van vestiging van Russische mi litaire bases in Finland aan de orde zou kunnen komen, als Rus land niet de politieke garanties zou krijgen waarom het heeft ge vraagd. Dr. Adenauer is beëdigd als rijkskanselier van W.-Duitsland. De koningin van Engeland is na een meer dan enthousiaste ontvangst in Ghana in Engeland teruggekeerd. De heer J. Millius te Deven ter is de miljoenste T.V.-bezit- ter geworden én geweldig in de bloemetjes gezet. Des avonds kwamen vertegenwoordigers van de verschillende omroepafdelin- gen hun gelukwensen aanbieden, alsook de burgemeester, die vijf toestellen ontving voor verzor- gingsinrichtingen in z'n gemeente Te weinig armslag tot het opzetten van grote attracties men tot het in elkaar zetten en samenstellen van wagens, die in de stoet zouden moeten meetrek ken. NIEUWE PLATTEGROND Veel lof en bijval ontmoette de nieuwe plattegrond, die op deze avond aan de aanwezigen uitge. reikt werd. Deze kon tot stand komen met medewerking van het gemeentebestuur, de directe® Gemeentewerken, de heer Kot ben, en van de gemeentelijke te' kenkamer. De verdere verzorg®» lag in handen van drukkerij Tie. len, die tot een fraaie en uitstel kend verzorgde vierkleurendruk wist te komen. De plattegrond zal aan de leden gratis worden toe. gezonden, terwijl deze voor niet! leden verkrijgbaar is aan het se- cretariaat, Grotestraat 205 Waal. wijk, en in de boekhandel tegen de prijs van een gulden. De voorzitter meende dat hei geheel een bijzonder geslaagde uitgave is,, die bij zou dragen tot een uitgebreider kennis van de gemeente. Hij dankte dan ook al len die hieraan hun medewer king hadden verleend. De heer Italiaander informeer de bij de rondvraag of men niet tot zoiets dergelijks in het groot zou kunnen komen, tot plaatsing in het centrum van Waalwijk, Het bestuur was van oordeel dat dit idee waard was om meer aandacht aan te schenken, waar bij het eventueel goed en nutti» kon zijn om in overleg te treden met de gemeente. STIJGING VAN TOERISME IN BRABANT Dinsdagavond 14 november hield Waalwijks Belang in de achterzaal van Hotel Verwiel haar algemene najaarsvergade ring, welke betiteling door de schrale opkomst der leden wel een al te wijdse benaming was geworden De voorzitter, de heer J. Tim mermans, sprak er dan ook zijn teleurstelling over uit dat zo weinig leden zich de moeite had den getroost om daadwerkelijk hun belangstelling te tonen. Als eerste punt was aan de orde de voorlezing der notulen, die door de aanwezigen werden goedge keurd. De penningmeester kon in zijn jaarverslag melding maken van een batig saldo ten bedrage van 729.47. De voorzitter stelde voor om nog eens een actie op touw te zet ten om zodoende aan een groter ledental te komen,, waardoor ook dc financiële positie een stuk zou vooruitgaan. De heren Italiaan der en Mombers voerden de kas controle uit en konden na afloop hiervan mededelen, dat een en ander in goede orde was bevon den. De voorzitter dankte beide heren en tevens de penningmees ter voor het door hem gevoerde beleid. De voorzitter memoreerde dat in het afgelopen jaar de vereni ging diverse bekers had geschon ken aan die evenementen, waar van zij van mening was, dat zij werden gehouden tot nut en be lang van heel Waalwijk. Ook werden door het secretariaat tal rijke aanvragen voor folders over Waalwijk uitgegeven en verzon den, wat uiteindelijk toch weer tot algemeen nut was voor de winkeliers en de verdere nering doenden. De voorzitter drukte er zijn spijt over uit, dat aan de vereniging zo weinig armslag ge geven wlas, zodat het onmogelijk bleek nog meer te doen. Boven dien ontbreekt het nogal eens aan belangstelling van de zijde derleden, wat toch eigenlijk te betreuren is. Ieder jaar weer opnieuw zal Waalwijk kunnen genieten van een taptoe, die dit jaar voor het eerst op het Vredesplein is ge houden en zo'n enorm succes werd. De heer Timmermans bracht dank aan de verenigingen, die hieraan hadden meegewerkt. In het bijzonder de heer Gerritsen, die de leiding van het geheel in handen had. De voorzitter deelde verder mede dat de heer J. de Kort op de laatst gehouden bestuursver gadering tot vice-voorzitter is be noemd. CARNAVAL VIERING Ofschoon het niet de gewoonte is dat op een najaarsvergadering suggesties worden gedaan over eventueel te organiseren evene menten, kwam het bestuur nu reeds met het plan om 't volgend jaar een internationale motor- polo-wedstrijd te organiseren. Reeds eerder heeft in Waalwijk een dergelijke wedstrijd plaats gehad, die een geweldig isucces 1 boekte. Reeds toen werd er een suggestie gedaan, om een inter land motor-polowedstrijd te or ganiseren, bijvoorbeeld tegen 'n Duits, Frans" of Belgisch zeven tal. De voorzitter verklaarde dat hiertoe de mogelijkheid zeker aanwezig was, waarbij 't bestuur steeds een open oor zou hebben voor eventuele raadgevingen. Vroeger was er, aldus de heer Timmermans,, al eens een póging gedaan om tot een onderzoek te komen over de mogelijkheid een algemene carnavalsvreugde in te voeren. Er was indertijd 'n schrij ven gericht aan diverse besloten clubs, maar het resultaat leverde zo goed als niets op, zodat dit plan toen maar geruisloos is af gevoerd. Het bestuur is nu op het idee gekomen om op carnavalszondag 's middags een jeugdcarnaval te Na de rondvraag was 't woord aan de heer H. Verwiel, directeur van het Streek-V.V.V., die een toeristisch praatje hield, waarna hij nog een honderdtal kleuren dia's vertoonde. De heer Verwiel wees er op hoe in enkele jaren het toerisme een enorme vlucht had genomen, mede in verband met de'vijfdaag se werkweek. Het buitenlands bezoek is in de jaren 1950—1961 verdrievoudigd. In 1961 telde men in Nederland 5 miljoen overnach tingen en 40 miljoen grensover schrijdingen. De totale omzet die het toeris tenverkeer met zich meebracht, bedroeg 2 miljard gulden, waar van 30% terecht kwam bij het vervoer, 25 bij de Horecabe drijven, 20 aan vermaakcentra en het restant van 25 kwam ten goede aan de winkels e.d. Wat betreft Midden-Brabant, hier overnachtten in 1952 ruim 135.000 toeristen, waarvan 75.0#) in hotels en 60.000 in Campings, In 1960 is dit totaal aantal opge lopen tot niet minder dan 400F waarvan nu 100.000 in hotels de nacht doorbrachten en niet min der dan 400.000 in tenten en ca ravans op de campings. KLINKAERT AAN DE TOP Het aantal dagbezoekers I960 bedroeg voor De Efteling 750.000, terwijl Oisterwijk 500.( dagjesmensen telde en 45.1 overnachtingen. De meeste toe loop kreeg echter het kampeer- centrum „De Klinkaert" te ver werken met niet minder dan 55.000 overnachtingen. Maar ook een dorpje als Middelbeers heeft met een geregistreerd aantal van 20000 overnachtingen niet te kla gen. Veel aandacht wordt door de V.V.V. besteed aan de Public Re lations; van groot belang achtte de heer Verwiel de samenwer king op dit gebied in de streek- Men zal moeten koinen tot een grotere en straffere bundeling, voornamelijk omdat de toerist'n indruk wil krijgen, niet zozeer KENMORE EL MIOR TRENCO FABLO e.a. V HERENMODE-, Grotestraat 155 Waalwijk, Fil houdster: M.v. d.Brand-Hens organiseren, met een kleine op tocht. Het hoopte dat de belang stellenden hiervoor, die d.m.v. 't verslag door de pers nu op de hoogte werden gebracht, zich zo spoedig mogelijk op zouden ge ven bij 't secretariaat van Waal wijks Belang, zodat men over zou kunnen gaan tot coördinatie en organisatie. Diverse raadgevin gen kwamen uit de vergadering naar voren, o.m. dat het in deze nuttig zou kunnen zijn contact op te nemen met het Vrouwen gilde, dat ieder jaar in Thalia 'n dergelijk kinderfeest organiseer de, of met het jeugdhuis „De Terp", waar men zou kunnen ko- ,van enkel een stad of dorp, dan wel van een gehele streek. Ook de sterke ontwikkeling van Til burg als recreatiecentrum achtte dc spreker voor het toerisme in Brabant van groot belang. ml verklaarde verder dat men mo- menteel doende is een ontwerp van een folder klaar te maken, waarin de voornaamste beziens waardigheden van Midden-Bra- bant staan opgenomen, met daar bij een overzichtskaart. Het I'S' in de bedoeling deze folder over heel Midden-Brabant te versprei den, waarmee het toerisme in de- ze streek zeer zeker gediend za zijn. Van blijvends waards ii een van Atelier Grotestraat 129 - WAALWIJK Specialiteit in originele Icleurffotogralie In tricot nylon poplln terlenka no-iron

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 14