1 5 December bij de fam. Weetal WÊÊÊÊm DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 17 NOV. 1961 Dat was nou typisch oom Karei om de hele familie uit te nodigen, de St. Nicolaas-avond bij hem thuis te komen vieren en natuurlijk, Cissie, Ria, Helène, Ingrid en Therèse. Kees, Pierre en Wim waren ook van de partij. „Jullie komen maar gezellig naar mij toe, maar zorg ervoor niet eerder of later dan acht uur bij mij te zijn." Wij kenden oom Karei maar al te goed, om te weten hoe hij dat meende. Het was een man die de tijd slechts als tijd kende en dus op dat gebied heel erg precies. Oom Karei was vrijgezel en woonde op een heerlijk landhuisje aan de rand van de stad. Oom Karei was ook bijzonder origineel en er ging dan ook geen feest voor bij, of hij had iets bijzonders uitgedacht, tot groot ver maak steeds van de hele familie. Hij kon ook wel eens lastig zijn, lastig althans met zijn spelletjes, in die zin van het woord, dat de oplossingen, niet altijd even ge makkelijk waren. Oom Karei was op dat gebied 'n ge nie, hij wist steeds weer nieuwe attracties te bedenken, waarbij hij de hele familie betrok en aan het denken zette. Zo waren wij dus wel verzekerd dat ook deze keer het een of ander ons te wachten zou staan, temeer nog daar hij ons zo nadrukkelijk had verzocht niet eerder of later te komen dan acht uur. Wij, de familie Weetal, zouden van onze kant, ook meewerken aan de St. Ni- colaaspret en daarom waren de meisjes op pad gegaan om de nodige gewichten aan marsepein, banket en pe pernoten in te slaan, terwijl de jongens voor het bier, wijn en verdere vocht zouden zorgen. Pa eri Ma Weetal verleenden de nodige financiële bijstand. 1. Op 23 sept. trad een Waalwijks orkest voor de der de maal op in het Springplank-programma van de Zo kwam het dat we op vijf december gepakt en gezakt in de wagen stap ten, op weg naar die toffe oom Karei. Vader aan het stuur, met moe der en de meisjes voor of achterin; de jongens op de fiets, want op een dergelijke omvangrijke familie was de auto niet berekend. Precies klokke acht. de laatste slag was nog niet uit de lucht, stonden wij bij de gastheer voor de deur. Nadat wij gebeld hadden kwam oom Karei opendoen, geeri mijter op, of een cap- pa om, nee, zo doodgewoon oom Karei, in zijn confec tiepak. Nadat wij ons ontdaan hadden van jassen en shawls, renden we door naar binnen, om maar het beste plekje, liefst zo dicht mogelijk bij de haard te kunnen bezetten. „We zullen eerst maar iets drinken, om warm te worden," stelde vader voor en daar kon dan ook nie mand bezwaar tegen hebben. Het liep zo stilaan tegen negen uur, toen eindelijk het lang verwachte kwam: oom Karei stond op, schraap te zijn keel en sprak de volgende gedenkwaardige woor den: „Kinderen, jullie begrijpt dat, ook al ben ik dan maar een vrijgezel, de goede Sint mijn huis niet heeft overgeslagen, en dus ook mij heeft bedacht op een zeer bijzondere verrassing. Een verrassing, die voor de hele familie, zo als we hier nu bijeen zitten bedoeld is. Van avond heb ik met de Sint een onderhoud gehad en wel van zeven uur tot kwart voor acht, vandaar dat ik jullie niet eerder kon gebruiken dan acht uur. De Sint is hier geweest en heeft mij nadere uitleg omtrent de opzet ge geven. Het was hem ter ore gekomen, zo zei hij mij, dat de familie Weetal trouwe lezers van de Echo van het Zuiden waren." Goed, de Sint heeft hier een reeks K.R.O. Hoe is de naam van dit op onderstaande foto afgebeelde kwartet vragen achtergelaten, die allemaal betrekking hebben op de Echo. Dat wil zeggen, wordt er iets gevraagd, dan is dat antwoord te vinden in een of andere editie van de Echo. De vragen hebben dus betrekking op gebeur tenissen, die in het jaar 1961 hebben plaats gehad en die bovendien in de Echo hebben gestaan. Soms wordt er een vraag gesteld waarbij drie mogelijkheden worden gegeven (a, b of c), dan is het zo dat één van deze drie antwoorden goed is. Staat er helemaal niets bij dan moeten jullie zo pienter zijn dat je zelf 't antwoord weet te bedenken. De Sint heeft mij voor één vraag bijzon der gewaarschuwd, daar zit namelijk een luchtje aan zoals hij mij vertelde, maar voor jullie zal dat wel geen moeilijkheden opleveren." Is er een vraag met een ge- niepigheidje bij" vroeg vader nog eens. „Ja," antwoord de oom, „bij één vraag klopt iets niet helemaal, daarbij is Sint ook eigenlijk een beetje buiten zijn boekje gegaan, maar hij vond dat dat op 5 de cember wel geoorloofd was. Allemaal gesnopen Ja Nu aan de slag dan. Voor ieder twee vragen, ook voor mij na tuurlijk." Nou en ze hebben genoten, die familie Weetal, er waren gemakkelijke vragen bij en wat moeilijkere, maar alle twee en twintig vragen werden foutloos opgelost. Goed, vader had een keer wel wat moeite, maar die had dan ook dat geniepige vraagje gekregen, immers hij had zo hard geroepen, dat hij de Echo van A tot Z las. Bovendien had de Sint bij oom Karei wat achter gelaten, voor iedereen die zijn twee vragen goed kon be antwoorden, dat maakte de zaak voor 100% rond. De redactie van de Echo heeft gedacht, nadat zij ge. hoord had van die voortreffelijke avond ten huize van oom Karei, deze vragen, bij wijze van St. Nicolaas-pu?. zei ook eens aan U voor te leggen. Natuurlijk heeft de Sint ook op onze redac tie voor de goede oplos, sers wat achter gelaten' mochten er meer goede oplossingen zijn dan de Sint prijzen heeft ge. schonken, wel dan wordt er geloot, van de andere kant, heeft niemand alle twee en twintig vragen goed, dan komt hij of zij in aanmerking die de meeste vragen juist heeft beant woord. Hieronder ziet U de bedoelde vragen staan. Het is de bedoeling dat U voor de oplossing de onder aan de pagina afgedrukte invulstrook gebruikt. Iedere vraag is genummerd, U moet het antwoord dus invullen op de invulstrook bij het met de vraag corresponderende nummer. Gedurende de periode van 16 t.m. 27 novem. ber worden geen kranten uit ons archief beschikbaar ge steld. De oplossingen moeten binnen zijn uiterlijk 21 november 12 uur 's-middags. Prijzen: Als prijzen worden ter beschikking gesteld: Een hoofdprijs van vijftig gulden. Tweede prijs 25 gulden. Derde prijs 15 gulden. Vierde prijs 10 gulden De volgende prijzen bestaan uit een vijftal jon gens- 'en meisjesboeken. De uitslag wordt gepubliceerd in onze editie van vrijdag 1 december, hierover kan geen correspondentie worden gevoerd. Uitgesloten van deelname zijn de werknemers bij drukkerij Tielen. Deze foto waarop dit vervaarlijk oorlogstuig staat afgebeeld, is genomen: a. b. 2. c. 3. 15 juli van dit jaar werd de. tweede Jan Hendrik de Rooijmars gehouden. De deelname bestond uit niet minder dan 2.993 tippelaars, uit alle delen van het land en zelfs van over de grenzen, die allen op die dag naar een bepaalde gemeente toestroomden, om aan deze wandeltocht deel te nemen. Deze gemeente was: a. Loon op Zand. b. Elshout. Sprang-Capelle. Dat Vlijmen een gestadige groei meemaakt, bleek wel uit het feit, dat de gemeenteraadsleden, tijdens de raadsvergadering in september zich te goed kon den doen aan beschuit met muisjes en een erewijn- tje. Waarom a. Nieuwkuyk maakte de 5.000 vol. b. De Vliedberg verwelkomde de 1.000e inwoner. c. Maria Johanna Koks werd de 10.000e Vlijmen. van 15 juli nam de gemeente Waalwijk hartelijk af scheid van de heer P. G. van Vliet, die meer dan 34 jaar een bepaalde functie in de gemeente had verricht. Hij was n.l. a. wethouder. b. directeur van het Kultureel centrum. c. directeur gemeente gas-, licht- en waterbedrijf. 13 september vierde onderstaande Boerenleenbank haar gouden jubileum. Waar staat deze Boerenleenbank 10. Er was grote belangstelling bij de viering van het gouden jubileum der Coöp te Kaatsheuvel. Deze Coöp opent binnenkort een gemoderniseerd pand. Weet U de volledige naam van deze Coöp 11. Begin november vierde de R.K. Werknemersbond St. Willibrordus afd. Waalwijk een jubileum, welk was dat? a. zilver, b. goud. c. diamant. 12. De samenwerking tussen de Vlijmense middenstan ders en het jubilerende Utile Dulci heeft tot een fraaie en veelomvattende expositie geleid, die door 6. Drunen bracht in juli een openluchtspel, (geschre ven door de onlangs overleden Antoon Coolen) waaraan bijna honderd medewerkers en medewerk sters onder regie van Jo van Erp meespeelden. Hoe luidde de titel van dit spel a. Het stenen bruidsbed. b. De trein op dood spoor. c. De zeven rozen. 7. Hoe misdadig het rijden onder invloed van sterke drank is, bleek wel uit het feit, dat twee personen ernstig werden gewond, toen op 10 juli een auto bestuurder zijn wagen in de etalage van de firma Mortier in Waalwijk „parkeerde". Bovendien was: a. de wagen niet voorzien van nummerbord. b. de bestuurder niet in het bezit van een belas- tingkaart. c. het ontbrak de chauffeur aan een rijbewijs. In maart werd de imposante schouwburg in Til burg geopend met een wereldpremière van Cris- topher Fry's toneelstuk. Het stuk was genaamd: a. b. c. De tiende man. Curtmantle. Divertimento. - i - mmm 14. 15 juli zal als een van de meest succesvolle dagen in de annalen van een Brabantse zwemclub geboek staafd blijven. Op deze dag veroverde deze vereni ging met 197,5 pt de titel „kampioen van Brabant". a. Z.IJ.V. uit Den Bosch. b. Triton uit Boxtel. c. W.Z.V. uit Waalwijk. 15. Waar werd de beroepententoonstelling, die door dr. mr. Kortmann werd geopend en als uitermate belangrijk werd aangestipt, gehouden a. Waalwijk. b. Vrijhoeve-Capelle. c. Kaatsheuvel. 16. Het was voor Martien Starreveld uit Drunen, op zondag 24 sept. een zeer bijzondere dag. De Efte- ling verwelkomde in hem de bezoeker a. van het lustrum. b. van het seizoen. c. van het decennium. ste in de Friedrichstrasse in Berlijn, in een Uno-dump, nabij Leopoldstad in Kongo, burgemeeser Hoefnagel op 30 sept. werd geopend onder de naam a. Adexpo. b. Udexpo. c. Udexport. 13. In het Maritiem museum „Prins Hendrik" te Rot terdam. bevindt zich dit schilderij. De hierop afge beelde raderstoomboot, maakte vanuit Sprang-Ca pelle een tocht naar de Maasstad, waarna het op de terugreis in het Hollands Diep op een verschrik kelijke manier ten onder ging. Herinnert U zich de naam van dit schip (onderstaande foto) ST. NICOLAAS PRIJSVRAAG mMMMêsSiiê.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 6