Speet ONZE RAAK-AANBIEDING Waalwijk een FLINKE WERKSTER Wmtl 1111 I LEDERWAREN VAKMAN Dubbel Woonhuis ^at J ^fcw'^^v^ween, H pprst door wel vijl spelers te aangeraakt, 2-3. Uno tracht- ;:S,1 terug te komen en enige f»n later kreeg P. v. d. Vel- 9.75 5.75 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 20 NOV. 1961 7 J18J nief Pe rust [anke s 'G af. J,, standers tf ama hij ivoor Spie. niet en de- een strak -r groo -supporters. !Prong niet partijen op nisverstani e. Doch de erug en m rg in moei. er op De gi ren 10 min. illen, z achterstand tieve r :apelle H. N. C. R. K. D. V. C. Biljarten Lederinstituut T. N. O. 2. 3. Uiin Tb van en zette alles op alles in hetSi'de gelijkmaker te komen. Le kwam ook, n.l. 8 minu- voor het einde, toen de Uno- iLn de spekgladde bal liet 1 de achterhoede onvol- 11 deze We,i. ÏU{SCluh" n kij de ai 11 oor'Wi n en de achterhoede onvol- S°S jje wergwerkte, waardoor de inig 'aat. voorai 'ÏK-V kon brengen. Twee later ging zelfs het gelijke voor Uno verloren, toen innmage voor 't Loonse nder toJ jel HPHflPRIMRN 2 l.n 'ck meteen Good Latt werken ,d- kli% wmnea erek di( 'winninJ not1' 00*| net een d°w man- i l~3 na deze 5 steedsi één ve% matin eeft reedsj was het jx zeer belang. n> mede ooi ■chts 2 ver. de was k(1 ,of meer ze. lde Partijen laar 't eerst een klein 'en, vooral -n van SSC Wel telde, h ieder een 1 hard spel fn'ro" "pen goede kans, maar t ging door iets te lang treu- h, verloren, daar de back die !il «oed hersteld had, de bal iffler kon werken. Uit deze cor- I ontstond nog een gevaarlijke Ltie voor het Middelburgse L en het was dan ook voor de tste een grote opluchting toen goed leidende scheidsrechter Ook het' 2e elftal wist het bij 'nncordia 2 niet tot een overwin- nS te brengen, maar het 3e en team deden het daarentegen ■ter door resp. bij Sar to uit en Ls teeen Baardwijk de volle L't te behalen, resp. met 2-4 en 1 Het 5e en laatste senioren- ,.am verloor echter bij Zigo 4, La als we de balans opmaken, van de 5 wedstrijden slechts 2 «onnen werden, hetgeen we pi gens beter hebben gezien. ng 12-J van IV gelukt om erwinninj er zondag- t zag waiit u ten voor rwee klei- 'hterhoede mdat de liddclburg ie afstraf- liddelburj overwin- s, toch wel lansen die eg, waren ich wel 'n ti heeft verd afge- zrijwei dl- bal over, anva.1, die dan een g. Middel- offensief in 'n klei- Ivoor, die ingrijpen Leerma- annen uil t zich ook meer in oio-acties van der ijls veel zo' safe Ie. Toé le leiding, nas van de le rechts- een terug- ■er in de 1. Dit ge minuten, r niet bij i meer in kansen riksbuiten rens zijn bal goed k van der en on- spel van midvoor 'n kleine oorsprong d herstel- e stopper doelman op, zodat t in ging en we een io, dat al ten minu- ïksbuiten iruik van toen de ;ht en te rugschoot cliot Uno >en. Even d door op gspeelbal, le keeper langzaam it van de e 20 min. it te gaan en 'tnud- Middel- ebaar ge- reclitsbinnen de Daar zaterdag j.l. het le en 2e [tal van HNC een vrij dag had- n zijn de junioren aan 't werk peest en met succes. Niet al len dat de HNC pupillen de wed- ijd tegen Waspik in een 4-1 ze- hebben omgezet, maar ook de Ajeugd heeft een prachtige wed- 'gespeeld. 'Het was een goe den vooral snelle wedstrijd, waarvan de talrijke HNC suppor ts hebben genoten. Het was al leen jammer dat de twee doel punten in deze goede en sterke verdediging, toch beide fouten jaren, hetgeen ook een 2-0 ach terstand bij de rust betekende. Tiidens de rust heeft leider v. Galiën z'n mannen nog eens flinke raad meegegeven, waarin j niet is teleurgesteld. In snel tempo en met open aanvallen over de beide vleugels gingen zij van start. Nadat Joh. v. d. Lin- eenmaal de lat had getrof- den, merkte HNC dat het nog liet te laat was. En toen de uit tekende linksbinnen A. Snijders voor 1-2 had gezorgd, was alles nog mogelijk. HNC ging prach tig door en uit een van de vele HXC aanvallen was het Joh. v. d. linden die met een prachtig en iard schot 2-2 maakte. iIDVC kwam nog wel even te en het werd zelfs nog 23, nar de uitstekende RKDVC-lei- ler annuleerde op aanwijzing ran de HNC-leider het doelpunt lerecht wegens zuiver buitenspel. Zo kwam het einde van deze prachtige wedstrijd met de stand waarmee elf gelukkige HNC- ipelers, zowel als de leider erg "j waren. Training donderdag a.s. half itven. GVYRKDVC 5—0 DVC won de toss en de thuis- trapte af. De eerste aanval verd spoedig een halt toege roepen door de DVC achterspe lers, waarop DVC ten aanval '.De eerste gevaarlijke scho- die werden afgevuurd, kwa- van de DVC voorhoede, die enkele malen rakelings over en naast schoot. GW kwam ook en- e malen opzetten en het was DVC doelman die goed gepas seerd was, maar rechtsbacw Pul lens had zich in het doel opge- en kopte de ingeschoten bal er uit. Afwisselend werden aan vallen ondernomen, maar voor rast werd er toch niet gedoel punt. Na de thee was het GW lie de toon aangaf en menigmaal wat te hard spel de zaak aan pakte; vooral de rechtsbuiten was bijzonder hard. In de 22ste minuut gaf de linksbuiten met «n goed schot zijn club de lei ding, 1-0. Enkele minuten later kwam een doorkopbal alleen voor de DVC doelman en het was Toen was 't ineens met DVC ledaan, al kwam zij nog wel en- mie malen opzetten. Als er niet meer samen wordt gespeeld, zal er nooit een doel- komen en men moet de zaak beter bekijken. Met de regel maat van de klok werd het 30 ffl U-0. En uit een botsing met ke DVC doelman werd de wed strijd besloten met een straf schop die de stand op 5-0 bracht. Hiermede was een klap uitge teld in het nadeel van DVC. niet zonder toestemming van de po litie. Vrijdagmiddag ontstond om 4 uur op de Markt een lichte aanrij ding tussen twee personenwagens, doordat de heer L. de W. uit Utrecht achteruit de parkeerplaats afreed, waarbij hij in aanraking kwam met een in zuidelijke richting op de Markt rijdende auto, bestuurd door de heer A. F. V. uit Waalwijk. Doordat de heer v. D. meer aandacht besteedde aan zijn brom mer dan aan het verkeer, kon het gebeuren dat hij tegen een op het St. Antoniusplein geparkeerde wa gen opreed, waarbij de bromfiets zwaar- en de auto lichtbeschadigd werden. In de Grotestraat vond zondag avond om 7 uur een aanrijding plaats toen een bestelwagen vanuit een inrit de straat op kwam rijden, juist op hetzelfde moment dat een scooter vanuit oostelijke richting naderde. Een botsing kon niet meer voorkomen worden. De scooter werd licht beschadigd. VERKIEZING AMBTSDRAGERS Door de Kerkeraad van de Her vormde Gemeente Besoijen, zijn herkozen als Ouderling; de heer B. A. G. Treffers en als Diaken; C. M. Duijster. In de vacature van Diaken M. v. Beek is gekozen de heer D. A. de Rooij. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: 3 bankbiljetten, vel bovenleer, schildpad, diverse hand schoenen en wanten, grijze heren hoed, jonge hond, hamer, bruine portemonnee, beige damesportemon nee, damespoishorloge, portemon nee. Verloren: tas met kledingstukken, div. handschoenen en wanten, pak bovenleer, kinderdriewieler, bak van een groenteweegschaal, kinder driewieler, bedeltje, jongensjas, da mesarmband, loonzakje met inhoud, portemonnee, damespolshorloge, bei tel en schroevendraaier, dames shawl, trouwring, partemonnee, kalf zwart-bont. FEESTAVOND L. MOMBERS Vrijdagavond jl. heeft in de grote achterzaal van café G. Ouwerkerk („De Lindeboom") alhier, ten be hoeve van het gehele kantoor, ma gazijn en fabriekspersoneel met hun echtgenoten en verloofden van de N.V. Lederfabriek L. Mombers, een feestavond plaats gehad. Deze feestavond werd, in verband met de tot stand gekomen uitbrei dingen van de nieuwe kantoor- en magazijngebouwen, door bovenge noemde N.V. georganiseerd. Zij werd opgeluisterd door de bekende humorist en conferencier Harry Bosch uit Tilburg en zijn muzikale begeleider, hetwelk een enorm suc ces was. Bij het welkomstwoord werd door de heer directeur P. H. Mombers in het bijzonder de heer J. A. Was- kowski, architect te Breda, en de heren Vermeulen, aannemers te Gil- ze-Rijen, in het zonnetje gezet, en verder allen die hun medewerking gaven tot het tot stand komen van de prachtige en zeer doelmatige be drijfsgebouwen. Over pl.m. 3 weken zullen deze in gebruik worden ge nomen en vormen een waardige af sluiting van de sedert 1938 regel matige uitbreidingen aan de fa brieksgebouwen, cantine en bedrijfs ruimten. De feestavond werd een prachtig succes toen de collecte, mede in ver band met de anti-honger actie, een mooie bijdrage leverde en allen zeer voldaan ver na middernacht huis waarts keerden. Namens het geza menlijk personeel werd een prach tige siervaas voor de nieuwe kan toor-hall aangeboden. NED. BOND VAN OUDSTRIJDERS EN DRAGERS VAN HET MOB.- KRUIS, AFD. WAALWIJK De volgende contactavond zal ge houden worden op woensdag 22 no vember, aanvang 8 uur, in de boven- 1 zaal van de „Gecroonde Leersse". De regelmatige bezoekers kennen de sfeer op deze avonden, de weg blijvers raden wij aan toch eens te komen kijken, het is beslist gezellig. en hebben zich gevestigd bij de hoge bergen van het land Jemen. Overblijfselen van de oude cul tuur zijn nog in dit land aanwe- zi" Met prachtige dia's toonde de spreker de ruïnes van, de toe gangspoort van het paleis van de Koningin van Sheba, de ovale tempel, de reusachtige stuwdam. aMar ook beelden uit deze tijd werden vertoond: moderne ge bouwen, die aan onze flats doen denken, prachtige moskeeën met sierlijke gebedstorens, foto's van de woestijn en van de rotsgeberg ten. De vorige koning is op hoge leeftijd vermoord en de tegen woordige is niet bij machte zijn grote rijk te regeren; men heeft nu de hulp ingeroepen van Rus land en China. De presidente dankte de heer v. d. Meulen voor zijn boeiende lezingj Dit was de laatste bijeenkomst voor de Kerstwijding, die gehou den zal worden op 14 december. Laten alle leden op deze laatste avond aanwezig zijn. OPENING „TRIO-BAR" 'SU SKELTER CONTRA AUTO Donderdagmiddag om ongeveer lf drie vond in de Wilhelmina- aat een wat ongewone aanrijding plaats tussen een skelter en een per- ■ïenwagen. De skelter kwam een Wort uitrijden, juist op 't moment de auto passeerde. De auto werd te het rechter voorspatbord licht-, e skelter aan de linkervoorzijde Waar beschadigd. Persoonlijke on- rakken deden zich niet voor. Naar aanleiding van dit ongeval telen wij er nogmaals op wijzen, te het verboden is met skelters op hopenbare weg te rijden, tenzij dit Meurt in een optocht, zoals zon- - -ag bij de rondrit van St. Ni- Waas door Waalwijk. Maar dan nog CLUBCOMPETITIERIT D.V.B. De Waalwijkse auto-, motor- en bromfietsclub D.V.B. hield zaterdag j.l. de laatste clubcompetitierit. Zij werd gewonnen door A. v. Zundert, 2. H. Braat, 3. H. Remie, 4. A. An- thonissen, 5. J. Mulders, 6. L. Kort hout, 7. v. d. Hoven, 8. W. v. Oos trum, 9. Co'ret, 10. Jansen, 11. H. Blom. Zodat, wat de competitie betreft, de uitslag is bij de motoren en au to's: 1. H. Braat met 50 pnt., 2. H. Remie 45 pnt., 3. A. Anthonissen 32 pnt., 4. L. Korthout 30 pnt., 5. W. Jansen 25 pnt., 6. A. le Sage 24 pnt., 7. H. Blom 23 pnt., 8. v. Sleeuwen 20 pnt., 9. N. Pols 16 pnt., 10. Mul ders 10 pnt., 11 Kuys 4 pnt., 12. Jansen 2 pnt. Bij de brommers: 1. v. Esch 51 pnt., 2. v. d. Hoven 50 pnt., 3 en 4 v. Oostrum en v. Zundert 45 pnt., 5. Colet 33 pnt. De prijsuitreiking ging gepaard met een gezellige avond, waarbij de muziek werd verzorgd door The Bleu Swallows, en na een gezellig samenzijn gingen allen tevreden huiswaarts. DE N.C.V.B. AFD. WAALWIJK EN OMSTREKEN Voor een talrijk gehoor, waar onder ook enkele heren, sprak de heer van der Meulen over Jemen, het land van de beroemde Konin gin van Sheba. Reeds eerder maakte de Vrouwenbond kennis niet deze spreker, toen hij een le zing hield over Saoedi-Arabië. Aan de hand van de Bijbel, naar het boek Genesis, toonde spreker aan, dat de oudste nederzettingen in het gebied van die Euphraat en Tigris zijn geweest. Uit opgravin gen is gebleken, dat hier een zeer hoge beschaving is bereikt. En kele mensen zijn weggetrokken Wie de heer M. van Hooff, St. An toniusplein 47, kent, kon weten dat hij het bij de reeds ontplooide ac tiviteiten, zoals de exploitatie van een sigarenmagazijn annex cafetaria aan het Antoniusplein, het beheren van de cantine op de Olympia- sportterreinen, het paviljoen aan 't zwembad en de kiosk in de speel tuin, niet zou laten. De heer Van Hooff is in onze ogen 'n soort kleine Deterding, die een fijne neus heeft voor zakendoen en al gauw door heeft van welke richting de wind waait. Het is dan ook niet te ver wonderen dat zeer binnenkort een nieuw plan van hem verwezenlijkt wordt, die de lijst van ondernemin gen nog indrukwekkender maakt dan zij al is. Donderdagmiddag 23 november zal de heer Van Hooff zijn „Trio- bar" aan de Stationsstraat openen, in aanwezigheid van tal van geno digden, die dan van vier tot zeven uur de gelegenheid hebben de zaak te bezichtigen. Daags nadien zal de zaak voor 't publiek worden opengesteld. De „Trio-bar" bestaat, zoals de naam reeds aangeeft, uit drie bars. Gelijkvloers bevindt zich de Quick- bar, waar men frites, croquetten, nasi-ballen etc. kan verkrijgen, en tevens een Snackbar voor het nut tigen van licht verteerbare hartige hapjes. De gewone bar, die op de eerste verdieping is ingericht, be looft iets speciaals te worden. De bar omvat een totale vloer-opper- vlakte van 66 m2, waarbij tevens 'n kleine dansvloer is inbegrepen, waar terzijner tijd, wanneer daar de ver gunning voor binnen is, gedanst kan worden. De wanden en plafond zijn geheel bekleed met kunstleer in de kleuren blauw-grijs en oranje-bruin. De binnenhuis-architectuur heeft de heer Van Hooff in eendrachtige sa menwerking met zijn vrouw zelf ontworpen en om tot een goede compositie en keus te komen, reisde hij samen met de heer de Bruin uit Roosendaal diverse steden in Ne derland en België af om de daar reeds bestaande bars te gaan be kijken. Concluderend en resume rend, na al wat hij daar gezien en gehoord had, bepaalde de heer Van Hooff zijn keus door diverse expo nenten van verschillende bars bij een te voegen, waardoor een fraai kunstwerk kon ontstaan. De bar is de hele dag open, zodat 's middags de winkelende dames hier een unieke gelegenheid zullen vin den om, rustig voor het raam zit tend, hun kopje thee te gebruiken. Vrijdag-, zaterdag- en zondag avond zal men in de bar tevens kunnen genieten van rustige piano muziek, die zal worden verzorgd door de beroepspianist, de heer Kamp uit Kaatsheuvel. De diverse werkzaamheden wer den uitgevoerd onder architect Van Huiten, door aannemersbedrijf G. van Heesch, terwijl het schilderwerk werd uitgevoerd door Jos Bakkers. Wand-, plafond- en bar-betimme- ring: firma de Bruin uit Roosen daal. WAALWIJK VERWELKOMDE DE H. MAN Onder grote belangstelling, vooral van de zijde van de jeugd, deed St. Nicolaas ook dit jaar weer zijn in trede in Waalwijk. Het was voor de vele mensen die zich langs de route en op het Raadhuisplein verzameld hadden wel een sensationeel gebeu ren dat de goed-heilig-man op zijn intocht door zijn zwarte knechten werd vergezeld, welke laatsten zelfs in skelters en op scooters hun mees ter begeleidden. De harmonie Sint Crispijn en de Jeugd- en K.A.J.- drumband zorgden tijdens de tocht voor een muzikale omlijsting, ter wijl de Zwarte Pieten met beide handen het snoepgoed over de hoof den van de belangstellenden gul uitstrooiden. Op het Raadhuisplein aangeko men, werd de Sint door de edelacht bare heer burgemeester J. L. P. M. Teijssen van harte welkom geheten in de gemeente Waalwijk, waarvoor St. Nicolaas van harte dankte. Hier na zong de samengestroomde menig te een St. Nicolaaslied, hetgeen de heilige man zichtbaar veel genoegen .deed. Na deze vermoeide tocht, die vele droge kelen had opgeleverd, trok de goede Man zich met zijn ge volg terug in Hotel Verwiel, terwijl het paard zich te goed kon doen aan een extra partij haver en een extra emmer water. Een bijzonder feit was, dat dit maal de Sint, ondanks zijn drukke bezigheden, hetgeen uiteraard ieder een begrijpt, schitterend op tijd in Waalwijk aanwezig kon zijn, het geen voor hen die met kloppend hart de komst van de Sint stonden af te wachten, wel extra vreugde vol moest zijn, daar ze nu niet zoals andere jaren, zo lang met bange vermoedens in het hart behoefden te vertoeven op het Raadhuisplein. NIEUWE REGELING GEZINSBIJDRAGEN ANTONIUS-PAROCHIE Naar zóndag j.l. aan de parochia nen van de Antoniusparochie werd meegedeeld, zal de actie voor ge zinsbijdragen, i.v.m. de op 1 jan. '62 ingaande nieuwe regeling van de kerkelijke financiën, een bevredi gend resultaat opleveren. Het ge middelde van de gezinsbijdragen is momenteel 1.60. Alle formulieren zijn echter nog niet ingeleverd. Per 1 januari is tevens besloten de kos ten, verbonden aan huwelijks-, uit vaart- eri jubilea-missen, te doen vervallen. Zij, die aan deze gezins bijdrage niet meedoen, hebben hier natuurlijk geen recht op. AGENDA woensdag 8 uur: repetitie dameskoor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen, zondag 12 uur; repetitie mannenkoor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolom men. BILJARTEN Voorwedstrijden persoonlijk kampioenschap le klasse driebanden groot biljart. Van vrijd,ag 17 tot en met zondag 19 no vember zijn in café City bij de beer Henny de Ruyter voorwedstrijden gespeeld om het persoonlijk kampioenschap van Nederland le klasse driebanden groot biljart, waarvan de organisatie was opgedragen aan de in dit café gevestigde B.V. van den Brandt. Van zelfsprekend zouden we haast zeggen, was de organisatie bij deze vereniging in uit stekende handen, terwijl ook het materiaal aan de gestelde eisen voor de volle 100 voldeed. Aan deze wedstrijden werd deelge nomen door G. van den Hurk van B.V. Tuanon Eindhoven, M. Koevoets St. Willi- brord, lid van de B.V. Beslist Beter uit Roosendaal, J. van Helvoirt van de B.V. HBS Waalwijk, J. van Alphen en Cor Soe- terboek van de B.V. van den Brandt uit Waalwijk. De uitslag was als volgt 1 Cor Soeterboek Kaatsheuvel, gemidd. 0.5248, hoégste serie 7, 9 m.p. 2 -j. van Alphen, Waalwijk gem. 0.5243, hoogste serie 6, 8 m.p. 3 G. v. d. Hurk, Eindhoven, gem. 0.5259, hoogste, serie 6, 5 m.p. 4 J. v. Helvoirt, Waalwijk gem. 0,4832 hoogste serie 5, 4 m.p. 5 M. K'orverks, St. Willibrord, gem. 0;5430, hoogste serie 6, 4 m.p. Promoveert naar de hoofdklasse M. Koe voets St. Willibrord met een gem. van 0,5480 én G. v. d. Hurk Eindhoven 0,5259. Over het geheel is er goed gebiljart, zo dat waarschijnlijk enkele deelnemers in de finale zuilen worden geplaatst. Competitiewedstrijden district Waalwijk K.N.B.B. den van NV 2 echter bleef ditmaal ver be- oppermachtig en won verdiend. J. Verheij- neden zijn kunnen én werd door G. Brok van OOG gedecideerd verslagen. Doordat echter H. de jong, zij het slechts met 2 car. verschil van J. Philippart won, werd het ten slotte 4-4. Ons Genoegen I had ditmaal Keesje I te gast en met uitzondering van jün Passier, die van J. Blom van Keesje verloor, wisten de OG-ers verder alle par tijen te winnen. L. Pullens won van J. Knuist, M. Kuijs van H. Klerks en ten slotte C. Rombouts van M. Knuist, hoewel deze laatste speler slechts 2 car. tekort kwam. Resultaat derhalve 6-2 voor OG. BSV I was ditmaal de gastheer van Nooit Volleerd L Zoals we in ons voorwoord reeds mededeelden moest Ad van Cromvoirt van BSV ditmaal de overwinning afstaan aan J. Vissers van NV I. Ook Rene Maas van B S V kon het tegen Frans Slaats van NV I ditmaal niet bolwerken, doch P. van Crom voirt van BSV versloeg L. van Cromvoirt van NV I, terwijl M. Slaats van BSV een klinkende overwinning behaalde op Ad Slaats van NV I, zodat ook hier de eind stand 4-4 werd. De laatste ontmoeting in klasse C was die van 't Zwaantje I, dat H B, S I ontving. M. van Bracht wist ditmaal de overwinning te behalen op Jan van Hel voirt van HBS in een zeer evenwichtige par tij (van Bracht met een gem. van 12.10 cn J. v. Helvoirt met een gem. van 14.36). Met een fraai gem. van 14.25 won P. van Huiten van 't Zwaantje op overtuigende wijze van A. v. d. Wiel van HBS 1, terwijl ook Xndré Hamers een prima partij speelde en P. van Hilst van HBS geen schijn van kans gaf. Alleen M. Teurlings moest de overwinning laten aan J. van Delft van HBS. Eindstand 6-2 voor 't Zwaantje I. Klasse D. In klasse D ontving KNA I ditmaal Nooit Volleerd 3. Hier was 't voor al W. v. Heesch van KNA die een prima partij speelde en C. Elshcut van NV 3 ge decideerd versloeg. Ook G. Ouwerkerk van KNA was goed op dreef, waardoor W. Swinkels van NV 3 eveneens een felle ne derlaag kreeg te incasseren, evenals H. Rombouts van KNA, die H. Pullens van NV 3 geen schijn van kans gaf. Daar ook M. Heesbeen, KNA, zijn partij won van Ed van Herpt van NV 3 ging KNA I met de volle winst, 8-0, strijken. Nog wel in eigen buis moest ditmaal ook Nooit Volleerd 4 een 0-8 nederlaag incasseren en wel van KOT I Waalwijk. J. de Kuiper van NV 4 verloor van J. van Beers van KOT I. Leo Slaats verloor van Chr. van Delft, Ad Ver kooyen van J. v. d. Velden en tenslotte moest Ant. Verkooyen de overwinning laten aan A. v. d. Pennen, zodat KOT I Waal wijk, de volle winst 0-8 kon incasseren (een compliment waard) 6-2, was de uit slag van de ontmoeting OOG 2 -tegen BVO I. G. Panders wist zijn partij te win nen van H. van Velthoven, J. van Dissel- dorp van G. van Velthoven en H. Muller van C. Pullens, waarbij moet worden opgemerkt, dat C. Pullens slechts 2 car. te kort kwam en ook het verschil van de beide andere verliezers niet zó bijster groot was. Alleen J. Hoevenaar van OOG moest, zij het ook slechts met gering verschil (7 car.) de over winning laten aan H Pelders, die met deze overwinning de eer van zijn team redde. HBS 2 dat 't Zwaantje 2 ontving, deelde de punten met de gasten broederlijk samen. André van Oudheusden van HBS won met ruim verschil van Am. Verhoeven van 't Zwaantje, terwij! ook A. Rombouts, zij het op het nippertje won van C. Berkel- mans. Fr. van Delft van HBS echter moest de overwinning afstaan aan C. van Loon van 't Zwaantje, terwijl tenslotte W. Pul les verloor van C. van Muilekom, zodat de eindstand hier 4-4 gelijk werd. Ook KOT I Elshout speelde tegen Ons Genoegen 2 dat in Elshout te gast was 4-4 gelijk. J. Jozen van KOT had ditmaal niet* de minste moeite met P. IJpelaar van OG 2, die hij gedeci deerd versloeg, evenals Joh. v. d. Wiel van Fraaie serie (101 car.) van Leo v. Cromvoirt In de afgelopen week zijn de competitie wedstrijden van het district Waalwijk van de KNBB voortgezet en er werden ditmaal op- meikelijkt resultaten geboekt. De mooiste prestatie léverde voor de zoveelste maal de jonge crack van Nooit Volleerd 2, Leo van Cromvoirt, die in zijn partij tegen C. v. d. Sanden van OOG, een fraaie serie van 101 car. scoorde en daardoor zijn capaciteit en zijn goede vorm duidelijk demonstreerde. Er waren ditmaal echter nog enkele prima individuele prestaties. Zo was het b.v. Ad van Cromvoirt van BSV I, die het hoogste partijgem. nl. 19.53 op zijn naam bracht, hoewel hij1 zijn partij van J. Vissers van Nooit Volleerd I, die een h.s. van 83 car. en een gem. van 19.23 liet noteren, moest verliezen. Ook G. Roomer van OOG speel de een goede partij met een gem. van 12.60 en een h.s. van 74 car. In teamverband vielen er eveneens enke le fraaie uitslagen. Zo o.a. in klasse D, waar KN'A 1 het bestond om Nooit Volleerd 3 maar liefst met 8 - 0 te verslaan. Evenals KOT I Waalwijk dat Nooit Volleerd 4 en nog wel in eigen huis een 0-8 nederlaag bezorgde. Het was derhalve voor de twee viertallen van Nooit Volleerd een behoorlijke stap terug, hoewel zij zich door die tegen slag heus niet zullen laten ontmoedigen. In klasse E was het OOG 3 dat Keesje 3 eén 0-8 nederlaag toebracht, terwijl BVO 2 haar zustervereniging BSV 4 met een 8-0 nederlaag huiswaarts zond. De competitie is echter nog te kort aan de gang, om nu al conclusies te kunnen trekken, wat echter niet wegneemt, dat de stand in de kopgroep zich al enigszins begint af te tekenen en we zijn derhalve dan ook van plan, om binnenkort een standenlijst te publiceren, om daardoor een overzicht te geven van de stand van za ken. Hier volgt een relaas van de gespeelde ontmoetingen. Klasse C. In klasse C ontving Nooit Vol leerd 2 OOG I. C. Teurlings van eerstge noemd viertal kon tot heden zijn oude goe de vorm schijnbaar moeilijk terugvinden. Ook ditmaal kreeg hij tegen G. Roomer van OOG geen schijn van kans en verloor met ruim verschil. Leo van Cromvoirt van NV 2 was echter tegen C. v. d. Sanden van OOG KOT, die Verhofstad van OG 2 geen schijn van kans gaf. J. van Dongen van KOT moest echter de overwinning laten aan W. Herman van OG 2 en B. Tabbers van KOT aan L. van Hilst van OG 2, zodat de eind stand 4-4 werd. Ook de laatste ontmoe ting in klasse D, tussen Keesje 2 en BSV 2 eindigde in een 4-4 gelijk spel. P. Hensen verloor met 2 car. verschil van P. v. d. Mee en H. Heuveling van J. van Bladel. L. Blom echter won twee maal van resp. F. Slaats en F. v. d. Hoof, zodat de balans in evenwicht kwam. Klasse E. In klasse E ontving Keesje 3 ditmaal OOG 3, doch beleefde van deze ontvangst sportief gezien weinig plezier. Met 0-8 moest Keesje 3 er aan geloven, want D. Pulles, J. Meij, J. v. Dongen en A. van Hilst sr. verloren van resp. Klerkx, de Man, A. Molegraaf en F. van Liempt (volgende keer beter Keesje 3!!). Ook BVO 2 stuurde BSV 4 met een 8-0 nederlaag huiswaarts, doordat A. van Muilekom, Joh. v. d. Heu vel, Jac. v. d. Heuvel en Jac. Pelders van BVÖ 2 wonnen van resp. M. Eekeis, C. Krol, K. Krooswijk en de Kloe van BSV 4 (volgende maal revanche BSV-ers). KOT 2 Waalwijk had KOT 3 uit Elshout ditmaal te gast en moesten ervaren dat er met de jongens uit Elshout op het gebied van biljarten niet te spotten valt. Alleen E. Bergmans van KOT Waalwijk wist LI Broe- re uit Elshout met slechts 3 car. verschil te kloppen, doch T Kerkhof, M Voogd en L van Brunschot (KOT Waalwijk) moesten de overwinning laten aan resp. J. v. Sluijs- veld, C Biekens en A de Roos uit Elshout. Eindstand 6-2 voor Elshout. OOG 4 ontving dit maal Ons Genoegen 3 en hield de meeste winstpunten in eigen huis. Alleen J. Molegraaf van OOG 4 moest het onderspit delven tegen Th Verdonk van OG 3, doch A v Huiten, G Molegraaf en Jac Didden van OOG 4 wonnen van resp. C. Herman, B. Verhofstad en C. Herman van ÖG 3, zodat de eindstand 6-2 voor OOG 4 werd. De laatste ontmoeting in klasse E was die van KNA 2 tegen BSV 3. Hier werden de punten 4 4 broederlijk gedeeld: M. van Rijswijk en W. Schoelitz van KNA 2"wonnen van resp. A. Verkooyen err J. v. Bladel van BSV 3, doch door ver- iiespartijen van H. Steenhof en J. Swin kels van KNA van Baijens en M. Eekels van BSV 3 werd een gelijke stand 4 4 verkre gen. Hier volgen de gedetailleerde uitslagen: Klasse C Nooit Volleerd 2 - OOG I 4-4; Ons Genoegen !- Keesje I 6-2; BSV I - Nooit Volleerd 14-4; 't Zwaan tje I - LIBS 16-2. Klasse D KNA I - Nooit Volleerd 3 8 - 0; Nooit Volleerd 4 - KOT I Waalwijk 0-8; OOG 2-BVO 16-2; HBS 2- 't Zwaantje 2 4-4; KOT I Elshout - Ons Genoegen 2 4-4; Keesje 2 - BSV 24-4. Klasse E Keesje 3 - OOG 3 0-8; B VO 2 - BSV 4 8-0; KOT 2 Waalwijk - KOT 3 Elshout 2-6; OOG 4 - Ons Genoe gen 3 6 - 2; KNA 2 - BSV 3 4 - 4; KOT 2 Elshout - HBS 3 4-4. thans als chef werkzaam In bezit van alle vereiste vergunningen. Zonder kapitaal. had deze gemaakt. gaarne productief Gaarne brieven ond. no. 2362 aan het bureau van dit blad. vraagt voor spoedige indiensttreding goed loon en goede sociale voorzieningen. Aanmelden dagelijks van 9 12 en van 1 4.00 - 1 6.30 uur aan het adres Mr. v. Coothstraat 55, Waalwijk. Te koop met grote tuin en oprit, in centrum Kaatsheuvel geschikt voor verbouwing tot winkelpand Komt binnen korte tijd vrij. Brieven onder nr. 2359 bureau Jan Tuerlings, Kaatsheuvel. Alleen deze week SLAGROOM-VICTORIA'S 'n uitstekend slagroomgebakje voor 52 uitermate populaire prijs, slechts 22 ct. p. st. (normaal-prijs 30 ct. p. st.) Vraagt uw Smarius-broodverkoper TAFELTENNIS SPEL twee met rubber beklede bats, stevig net met klemmen, compl. in doos 5»^ ELECTRO DOOS prachtige doos voor de kleine electriciën, compleet met transformator SPELLEN- MAGAZIJN voor de winteravonden; 6 spellen in een doos nu 75 MERCEDES loopt op batterij, vóór- en achter uit; met licht; bestuurbaar WEEFDOOS om zelf kleedjes te weven; een pracht cadeau voor elk meisje vanaf 95

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 7