l Medio december opening Openbare Leeszaal 1 In speelgoed heeft Sint een ruime keus. Goedkope elektrische treinen speelgoed 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 27 NOV. 1961 zardspel en het bedrijfsmatig uit oefenen van deelneming aan hazard spel, kan, naar gebleken is, aan de hand van deze wettelijke bepaling niet doeltreffend tegen het vorenbe doelde euvel worden opgetreden. Onder deze omstandigheden zijn tal van gemeenten in Nederland overgegaan tot het opnemen van 'n bepaling in de algemene politiever ordening, waarbij het aanwezig heb ben van automaten of toestellen „bestemd voor enig spel" verboden wordt. Uiteraard behoort een der gelijke stringente verbodsbepaling gepaard te gaan met een uitzonde ringsbepaling ten aanzien van bil jarten en met een opheffingsmoge lijkheid voor andere „onschuldige" speeltoestellen, waarbij b.v. te den ken valt aan verlotingstoestellen e.d. op de kermis of bij gelegenheid van liefdadigheidsfeesten, fancy-fairs, enz. B. en w. hebben gemeend te moe ten voorstellen, ook in de algemene politie-verordening dezer gemeente een dergelijke bepaling op te ne men. Een daartoe strekkend ont werpbesluit wordt hierbij ter vast stelling aangeboden. Teneinde de ei genaars van de speelautomaten een redelijke tijd te laten tot het ver wijderen dezer toestellen (het be treft veelal in bruikleen of huur verkregen apparaten) is voor de in werkingtreding een termijn van 3 maanden opgenomen. Biljarten Kratsheuvel Waalwijk Geperfectioneerde auto-modellen Het is weer haast zover Sint Ni- colaas! De speelgoedzaken zijn be voorraad en verbeiden met spanning de komst van de knechten van de Sint. Die zullen het ditmaal gemak kelijk en moeilijk tegelijk hebben. Gemakkelijk omdat de binnen- en buitenlandse speelgoedfabrikanten voor een ongekend grote verscheiden heid van artikelen hebben gezorgd, moeilijk omdat het niet eenvoudig zal zijn uit zo'n gigantische hoeveelheid moois een keuze te maken. Voor zover ook u tot de trouwe medewerkers van de Sint behoort, hebben wij voor u op een verken ningstocht door speelgoedland een aantal waardevolle ervaringen opge daan. Zo vonden wij een enorme vooruitgang in de schaalmodellen van auto's. Aanvankelijk waren het eigen lijk slechts vrij nauwkeurig op echte auto's gelijkende omhulseltjes. Vorig ST, NICOLAAS koopt zijn bij firma DE RONDE Stationsstraat 9 - Waalwijk jaar kregen deze auto-miniaturen echte raampjes; dit jaar bereiken de Gorci Toys de grens der volmaakt heid. Men brengt een serie van vier nieuwe modellen een Consul, waar van door een druk op het dak de mo torkap opengaat en een -echte" mo tor zichtbaar wordt; een Corvair met zonwering, een Fiat 2100 met kop lampen en een Bentley met automati sche besturing, onafhankelijke voor wielvering, voorlampen, stoplichten en een reservewiel. Al even opzienbarend is de ontwik keling in de spoortreinen. Uit Frankrijk komt een elektrische trein met grote locomotief en drie wagons; men zou kunnen zeggen volwassen modellen, die toch geheel op HO- schaal zijn vervaardigd. Dit in tegen stelling tot de Duitse fabrikaten die zich beperken tot kleinere typen. De Franse trein, nog geen dertig gulden!, kan worden opgebouwd door te be ginnen met een opwindbare trein. Deze is later zonder meer om te zet ten in een elektrische trein op batte rijen of met transformator. Door de mogelijkheid onderstations op de transformator aan te sluiten wordt 't zelfs mogelijk drie treinen tegelijk te laten rijden. In houten speelgoed - vooral Sio - is het aanbod uitermate kleurig. Er zijn weer prachtige blokkendozen voor verschillende leeftijden; bij de montagedozen treffen wij attractieve aanvullingssets en zelfs een geheel nieuwe, vierde doos aan. Spelletjes zijn er te kust en te keur. Opvallend is het eigentijdse karakter. De gezellige huisvader met pijp is van de etiketten verdwenen en heeft plaats gemaakt voor moderne illustraties. Aan bestaande spelen als Ganzebord en Vlooienspel zijn weer nieuwe toe gevoegd, zoals bijv. Vrolijke Knopen en Kat en Muis. Het zo populair ge worden kamperen vinden wij terug in het spel Camping. Voor de scrabble-liefhebbers. en dat zijn er langzamerhand al heel wat, is er verheugend nieuws een scrabble- spel voor op reis, een verkleinde, practische uitgave die ook heel goed gebruikt kan worden op bed. Een goede beurt maakt dit jaar ook het land van de Sint zelf. Zo treffen wij aan Spaans speelgoed, in de eer ste plaats prachtige speelpaarden, ezels en fantasie-figuren, zowel rij dend als hobbelend, in een zeer na tuurgetrouwe uitvoering, vervaardigd van echte dierenhuiden. Bovendien fabriceerde Spanje prachtige wagons voor modeltreinen, alsmede daarbij uitstekend te gebruiken miniatuur auto's. De prijs van al dit schoons, loopt natuurlijk sterk uiteen en waar borgen daardoor een goede 5 decem ber voor iedere beurs. Voor f 1.95 kan men reeds een aardig spel, een lampje voor een spoorweg-emplacement, een set blok ken of een goede verfdoos kopen; voor f 3.25 tot f 5.50 beeldige schaalmodellen van de nieuwste au to's; en voor f 29,90 is er reeds dat il Ook op het gebied van gezelschapspelen voor elk wat wils. Er bestaat een ruime keus die de beslissingen voor de Sint niet makkelijker maken. juweel van een elektrische trein. Nóg liggen al deze begeerlijke dingen in de bakken en vitrines der speelgoed magazijnen. Via de schoen en de pakjesmand zullen zij binnenkort echter stellig hun weg naar de derlandse kinderkamers (en mers) weten te vinden. mmmmrnmm Electrische treinen, auto's, in alle soorten, maten en modellen. Ook jaar heeft de Sint weer ruim keus. Wanneer alles volgens plan verloopt en zich geen onverwach. te moeilijkheden voordoen, zullen tussen 15 en 20 december dj deuren van de openbare leeszaal en bibliotheek voor de bevol king' van Waalwijk worden geopend, waardoor iedereen in dé gelegenheid zal zijn gesteld om vrij van deze leeszaal gebruikte maken. De snelle ontwikkeling van de plattelandsbevolking en de daarmee gepaard gaande versnelde structuurwijziging, heb- ben de noodzaak hiervan doen inzien, zodat men kwam tot een streven naar voorzieningen, die gelijkwaardig zouden zijn aan die van de stad. Tevens ligt aan de oprichting van deze leeszaal ten grondslag een nota van 1959, uitgegeven door de Centrale Leeszalen en Bibliotheken in Den Haag, die handelt over de plattelandsbibliotheken en die van het standpunt uitgaat, dat men in stad en streek moet komen tot 'n kwalitatief gelijkwaar dige bibliotheekvoorziening. Ook de gestage en snelle ontwik keling van de stad Waalwijk heeft de behoefte geopenbaard van een dergelijke leeszaal en bibliotheek, terwijl in de gemeen teraad van Waalwijk en in de pers op de noodzaak van een lees zaal met ruime oriënteringsmogelijkheden meermalen is gewe zen. De activiteiten van de Centrale plattelands-lectuurvoorzie ning in Brabant te Tilburg heeft geleid tot de oprichting van'n stichting Openbare Leeszaal en Bibliotheek in Waalwijk, waar van de stichtingsacte op 20 maart notaris Peters passeerde, Het bestuur wordt gevormd door mr. P. H. Timmermans, voorzitter, de heer A.'J. ten Bokum, secretaris, C. P. v. d. Hoven penningmeester en verder meVr. Th. van Gemert-Geers, mevr, J .M. H. Peters-Truijen en dr. F. E. M. Yercauteren. Als bis schoppelijk commissaris is toegevoegd kapelaan Knaapen, dit inmiddels naar Helmond is vertrokken, waar hij is benoemd tot moderator-godsdienstleraar aan het St. Carolus Borromeus-col- lege. In deze vacature moet nog worden voorzien. Deze com missaris maakt geen deel uit van het bestuur. king krijgen over niet minder dan 4000 boeken. Voor de jonge ren komt er een speciale jeugd afdeling, terwijl op de tafels in de leeszaal een veertigtal kranten periodieken en tijdschriften van allerlei richtingen aanwezig zul len zijn. Ongeveer 2/3 van de totaal aanwezige boeken zal bestaan uit romans. Eventueel niet aanwezi ge vak- en studieboeken kunnen in andere bibliotheken te leen worden gevraagd, waarbij de le zer slechts wordt aangeslagen voor de eventuele portokosten, Iedereen kan zich laten in schrijven voor een abonnement, dat vier gulden per jaar kosten dat recht geeft op één roman en één ontwikkelingsboek per keer; daarnaast kan men zich een dub bel abonnement aanschaffen voor 5.50 per jaar, dat recht geeft op 2 romans en 2 ontwikkelingsboe- ken. Een jeugdabonnement kost 2.50 en een jaarlijkse contribu tie ter verkrijging van een knip- kaart kost i gulden. De knip- kaart bevat tien nummers en kost eveneens een gulden. Ieder nummer geeft recht op één ro man en één ontwikkelingsboek. HUISVESTING De grootste moeilijkheid waar mee de stichting had te kampen, was de huisvesting. Reeds be staande gebouwen in Waalwijk voldeden niet aan de gestelde ei sen, wat betreft oppervlakte en indeling, zodat men een tijdelijke oplossing vond in het optrekken van een houtbouw, waartoe de gemeente haar volledige mede werking heeft gegeven en die thans wordt gerealiseerd door de firma van Hulten-van Bladel te Waalwijk. Ook door de Broeders, op wiens grond de toegang komt te liggen, werd prachtige mede werking verleend. Bovendien ga ven zij de toestemming om over te gaan tot het slopen van de daar aanwezige schutting. De definitieve huisvesting van de leeszaal krijgt straks z'n' plaats in de onmiddellijke nabijheid van het culturele centrum. Doordat men in 1960 nog van start is ge gaan, kon de stichting aanspraak maken op de subsidie 1961, die van gemeentewege reeds is toe gekend en door de Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant werd goedgekeurd ten bedrage van 9805 gulden. DOELSTELLING Over de doelstelling staat in de stichtingsacte het volgende ver meld: Zij beoogt o.a. de bevorde ring van de geestelijke ontwikke ling van de ingezetenen van Waalwijk en omgeving overeen komstig de katholieke beginse len. Zij tracht dit te bereiken door a) het oprichten en instand houden van een Openbare Lees zaal en Bibliotheek; b) het ter lezing leggen in de leeszaal en het in circulatie brengen van lec tuur; c} organiseren van lezin gen én voordrachten; d) alle an dere wettige middelen, die strek ken tot het doel waarvoor de leeszaal is opgericht. Men heeft bij het opzetten van deze leeszaal en bibliotheek re kening gehouden met de verschil lende godsdienstige richtingen, zodat zowel voor protestant als katholiek in ruime mate lectuur aanwezig is. Dit komt niet alleen tot uiting in de romans en kin derboeken, maar ook in de ter le zing en inzage aanwezig zijnde periodieken. INVENTARIS De bibliotheek zal de beschik- Land- en tuinbouw GOED BOEREN IS VOORUITZIEN Dit bekende gezegde geldt in bijzondere mate voor de bemes ting. Zodra de gewassen van het veld zijn en het vee gestald is, treft de boer reeds weer de nodi ge voorbereidingen voor het ko mende seizoen. Zo behoort het althans te zijn. De basisbemesting vraagt nu in het bijzonder de aandacht. Er wordt veel getobd met ar beidstekorten. Meer dan ooit is het daarom noodzaak door een betere ar beidsverdeling het drukke voor jaar te ontlasten. Daar bovendien de laatste ja ren, mede als gevolg van de sterk toegenomen produktie, ver schillende sporenelemententekor ten naar voren komen, is een be mesting van meststoffen, die naast het hoofdbestanddeel waar devolle nevenbestanddelen bevat ten, van zeer grote betekenis. Wij denken hierbij vooral aan Thomasslakkenmeel en laag-pr°" centige kalizouten. Nu is het de tijd om deze veel zijdige bemesting toe te passen. KNBB District Kaatsheuvel Kees van Boxel (NAS) en J Damen (HGL) spelen DE partij van de week. De uitslagen van de laatste wedstrijden in de clubcompetitie zijn In de le klas libre C: Altijd Raak - HKS 4-4; NAS-HGL 8-0; 't Centrum-KOT 5-3; De Dreef I-Euphonia 16-2. In de 2e klas libre D KTO 2 - NAS 2 4 4; Nooit Volleerd I - Poedelvrees I 4-4; Euphonia 2-Ons Genoegen 16-2. In de 3e klas libre E Groep A: Poe delvrees 2 De Dreef 3 6 2; KTO 3 HKS 2 4-4; Ons Genoegen 2 - HGL 3 8-0; Groep B: De Efteling 2 - Altijd Raak 2 6-2; Poedelvrees 3 - HKS 36-2; KOT 2 - 't Centrum 2 2-6. In de le klas libre is er deze week mel ding te doen van een formidabele partij tus sen de kopmannen van NAS en HGL. Kees van Boxel werd blijkbaar zo ge ïnspireerd door de prestaties van zijn team genoten, dat hij in zijn slotpartij tegen de toch zeer sterke Jan Damen tot de presta tie van zijn leven is gekomen. Zijn team genoten hadden reeds al,hun partijen ge wonnen, n.l. Jo Damen met 4,21, Tini Fij neman met 2.80 en Jan van Berkel met precies 4.00. Jan Damen speelde prachtig en scoorde een prachtige serie van 76, maar Kees knip perde, bij wijze van spreken, nog niet eens met zijn oogleden en gaf goed antwoord met een serie van 38. Dit was de genadeslag voor zijn tegenstander. Ja, en gij gelooft dat! Jan kwam terug en ondanks het feit dat de winstpunten bij de NAS-man terecht kwamen verloor hij eervol. Kees van Boxel had in slechts 10 brt. zijn nodige 140 car. vol, wat een fantastisch gem. betekende van precies 14.00. En Jan! Die had toen reeds 175 car. verzameld. Een gem. van 17.50 is ondanks de verliespartij toch een uitzon derlijke vermelding waard. Met deze 8-0 zege op HGL nestelde zich NAS meteen in de kopgroep en herstelde zich daarmee prachtig van de nederlaag tegen Altijd Raak. Jan v. d. Kaa kwam in Loonopzand net met zijn eigen nummer uit de v. Dinteren- bus, n.l. precies 11.00 gem. Rinus v. Cor- stanje won van zijn zwager en de bij HKS teruggekeerde zoon, Tridus Snoeren, met precies 8.00 gem. De 6.10 van Fridus was een geldig excuus, want alle herbegin is moeilijk. Willem Mandemakers blijft in vorm. Nu werd Jos van Wanrooy, die ge lukkig ook weer is hersteld, hiervan het slachtoffer. Willem bracht het nu tot een zeer goede 7.36 gem. Mari de Ruijter won van „oonze Drik" met een gem. van 7.27 en tenslotte blijkt de nieuwe aanwinst van Altijd Raak in de persoon van Mari Klijn heel wat in zijn mars te hebben. Dit onder vond Toon Snoeren zeer hardhandig aan de lijve, want tegenover zijn schamele 1.81 gem. wist de nieuwkomer Klijn een pracht van een 6.25 te plaatsen. In de 2e klas zijn ze blijkbaar geschrok ken van hun eigen verslag van vorige week. Deze week kwamen n.l. maar enkele ver meldenswaardige feiten en prestaties in aanmerking, waarvan de voornaamste was dat HGL 2 het eerste schaap van de dam is, dat zijn... uitslagformulier niet inleverde. Denk eraan HGL-ers, Zwarte Piet staat met de roe klaar en de Sinterenbèèrt zal er zijne zaa aan te pas moeten brengen. Het hoogste gem. werd behaald door Her man Balvers, die met 3.28 van Theo Netten won. Dorus Netten zegevierde over Bertus van Berkel met 3.10 gem., ondanks fel ver weer (2.83) van de NAS-hospes. Woutje v. Dongen kwam in die match nog tot een ver meldenswaardige 2.79. De ontmoeting Poedelvrees - Nooit Vol leerd was enorm spannend. En de einduit slag 4-4 was dan ook de enige juiste weer gave van de onderlinge krachtsverhouding. Drik van Mook won met 2.94 en Dries van Wanrooij met 2.37 bij Poedelvrees en Jo Brouwers met 2.79 en A. Bekke met 1.51 hij de Hoventje-lui In de 3e klas is in groep A vooral Sjefke Vugts uit zijne klomp geschoten. In 22 brt. was het pleit beslecht, wat een pracht gem. van 3.40 opleverde, dat tevens het beste gem. van de hele 3e klas bleek te zijn, ten minste als in dat zelfde Ons Genoegen-team geen Louis Laros stond. Louis is dit jaar Mijkbaar heel wat van plan. In zijn partij tegen A. v. Gorp kwam hij op die grote tafel bij Janus Vugts met aen hoogste serie van 33 tot een fantastisch gem. van 4.60. Geweldig Louis. Sjonge jonge, wè kan 't dè manneke biljerte.. Trouwens, pet af voor het gehele Óns Genoegen-team, want Al- bert Voogd met zijn 2.57 en Frits Sulsters met zijn 2.88 waren ook in een uitstekende vorm. Van alle overigen in groep A was alleen Janus Netten nog met 2.87 bij de uitschieters. In groep B hield Willie Laros zijn fa milie-naam hoog, door de gevreesde Koos Kemmeren er onder te houden met een zeer goed gem. van 3.08. Gefeliciteerd Willem! Koos kwam niet verder dan tot 2.97 gem. De beste gemiddelden in groep B werden trouwens alleen bij de ontmoeting Efteling 2 - Altijd Raak 2 behaald, n.l. Gerrit van Dongen won met 2.23 van P. Steenlage (2,26). Frans van Dongen deed Gerrit na, maar dan met een gem. van 2.40 en won van Leo van Ee. Rinus van Boxtel verloor met precies 2,00 van J. Emmers. Tenslotte sluit hier Piet Jansen uit Loonopzand de rij met 2.24 gem. De standen worden volgende keer ge plaatst en denk er om heren: levert s.v.p op tijd uw uitslagformulieren in! Competitiewedstrijden District Waalwijk KNBB. 8-0 overwinningen van Nooit Volleerd I en OOG 4. In de afgelopen week zijn de competitie wedstrijden in het district Waalwijk van de KNBB voortgezet. Hoewel de resultaten nu niet direct zijn om bij wijze van spreken, over naar huis te schrijven, zijn'er ook dit maal weer enkele ontmoetingen die wel de gelijk vermeldenswaardig zijn. En dat is dan op de eerste plaats de fraaie 8-0 overwin ning van Nooit Volleerd I op Ons Genoegen 1. De club van Frans Slaats toonde ook nu weer tot de toonaangevende viertallen van het district te behoren, terwijl Ons Genoe gen I door deze 8-0 nederlaag nog vaster op de onderste plaats in klasse C is terecht gekomen, hoewel Jan Passier met een gem. van 8.50 en een hs van 54 car. bewees nog altijd tot de prominenten van het district te behoren en mogelijk in staat zal blijken te zijn, zijn viertalzodanig te inspireren, dat de rollen nog wel eens omgekeerd zouden kunnen worden, hetgeen we voor Ons Ge noegen van harte hopen. Ook OOG 4 be haalde een 8-0 overwinning, dit maal op BSV 4. De jongens van Jan Hoevenaar zijn over het geheel wel bijzonder goed op dreef en zullen in de kampioenschappen van dit seizoen zeer zeker hoge ogen gooien, hoe wel de competitie pas begint en er nog van alles kan gebeuren. OOG strijdt echter in alle afdelingen in de voorste gelederen. We laten hier het verloop der ontmoetingen vol gen. Klasse C. Zoals we hierboven reeds aanhaalden, be haalde Nooit Volleerd I dit maal een klin kende 8-0 overwinning op Ons Genoegen I. Jo Vissers van NV I had weinig moeite met Jan Passier van OG, hoewel deze laat ste een goede partij speelde. Met een gem. van 13.88 en een hs van 67 car. wist Jo Vissers de man van OG echter zijn wil op te leggen. Frans Slaats, een der oude ge trouwen en voorzitter van NV, speelde dit maal als in zijn beste dagen en met een gem. van 12 en een hs van 41 car. gaf hij B. Pullens geen schijn van kans. Ook L. van Cromvoirt sr. won gedecideerd van M Kuijs van OG, terwijl tenslotte G. Slaats van NV, C. Rombouts van OG zijn wil oplegde, waardoor het succes van NV I volledig werd, 8-0 voor Nooit Volleerd I. Keesje I ontving ditmaal BSV I en kon zelfs in eigen huis niet optornen tegen de club van Ad van Cromvoirt, hoewel de kleine grote BSV-er in deze competitie nog helemaal niets bijzonders heeft laten zien. Toch moest J. Blom van Keesje I er ditmaal aan geloven en met een gem. van 11.42 (cadre) en een hs van 84 versloeg Ad van Cromvoirt de eerste speler van Keesje. J. Knuist van Keesje, deed het heel wat beter en wist Rini Maas van BSV te klop pen, doch daarmede was het succes der gast heren gedaan, want H. Klerkx verloor van P. van Cromvoirt en M. Knuist moest de overwinning laten aan M. Slaats, zodat B S V I deze ontmoeting met 6-2 won. OOG 1 was ditmaal de gastheer van 't Zwaantje I. G. Roomer had ditmaal een te zware kluif aan M. v Bracht van 't Zwaan tje en moest met een nederlaag genoegen nemen. Cor van der Sanden van OOG trok zich echter van de grote reputatie van P v Huiten van 't Zwaantje weinig aan en wist de partijen door van laatstgenoemde te winnen, weer op gelijke voet te brengen. G. Brok van OOG verloor echter op het nip pertje van M. Teurlings van 't Zwaantje, doch daar J. Philippart eveneens ip het nippertje van André Hamers won, werd de eindstand van deze ontmoeting 4-4. De laatste ontmoeting in klasse C was die van HBS I dat Nooit Volleerd 2 ontving. Hoe wel Jan van Helvoirt van HBS I zijn partij tegen C. Teurlings van NV 2 won en zelfs het hoogste gem van alle gespeelde partijen behaalde, kunnen we ons niet onttrekken aan de indruk, dat het librespel van Jan v Helvoirt te lijden heeft onder de beoefe ning van het driebandenspel. O.i. geldt ook voor biljartsport dat iemand moeilijk twee heren kan dienen. Dit is slechts voor spelers van wereldformaat weggelegd. C. Teurlings van NV 2 moest echter ditmaal de meerdere erkennen in de man van HBS, Tony v d Wiel van HBS echter verloor ge decideerd van Leo van Cromvoirt, de talent volle jonge crack van Nooit Volleerd 2. Jo van Delft van HBS moest ditmaal twee par tijen spelen. Hij won van J Verheijden van NV 2, doch moest tegen H de Jong van NV 2 het onderspit delven, zodat deze ontmoe ting eindigde in een 4-4 gelijk spel. Klasse D. BVO I ontving in klasse D KNA I en deelde de punten met de gasten broederlijk samen. H. van Veldhoven ver loor van W. van Heesch van KNA, doch G. V Veldhoven en H Pelders van BVO won nen van resp. G. Ouwerkerk en H Rom bouts van KNA, daar echter J v d Wiel van BVO dit maal zijn meerdere moest erken nen in M. Heesbeen van KNA, eindigde de ze ontmoeting in een 4-4 gelijk spel. Ons Genoegen 2 was de gastheer van HBS 2 en ook hier werden de punten samen gedeeld. P. IJpelaar van OG, die nog maar steeds zijn oude goede vorm niet kan terugvinden, verloor ook nu weer van v Delft van HBS. Ook J Swinkels moest de overwinning laten aan W Pullens van HBS 2, doch W Her man van OG 2, die de laatste tijd uitste kend in vorm is, won ook nu gedecideerd met groot verschil van A. Rombouts van HBS en daar ook L v Hilst van OG won van P v Hilst van HBS, werd ook hier de eindstand 4-4. Nooit Volleerd 4 ontving OOG 2 en kon ditmaal zelfs in eigen huis geen overwin ning behalen. J de Kuijper van NV 4 leed een smadelijke nederlaag tegen de prima in vorm zijnde G Panders van OOG 2. Ook Ad Verkooijen van NV 4 verloor van Jan Hoevenaar van OOG 2. L. Slaats speelde tegen G. van Disseldorp gelijk en alleen Ant. Verkooijen van NV 4 wist de twee winstpunten in de wacht te slepen, door een overwinning op K. van Es van OOG 2; 3-5 voor OOG 2 was hier dus de eindstand. BSV 2 had ditmaal Nooit Volleerd 3 op bezoek. Door overwinningen van Fr Slaats van BSV 2 op C Elshout van NV 3 en van J v Bladel op Ed v Herpt, doch door ver- liespunten van P v d Mee en F v d Hooff van BSV van resp. W Swinkels en H Pul lens van NV 3, werd de eindstand in deze ontmoeting 4-4. Bij KOT I Waalwijk was ditmaal Centraal I te gast. Hier was het alleen J v Beers van KOT I die een grote nederlaag moest in casseren tegen de uitstekend spelende A v d Ven van Centraal I, die met een gem van 6.40 en een hs van 25 zijn tegenstander geen schijn van kans gaf. De overige spelers van KOT echter tapten uit een ander vaatje en Chr v Delft, Jac v d Velden en A v d Pen nen versloegen resp. V Smid, de Louw en A v Gelder van Centraal, zodat de uitslag 6 - 2 in het voordeel van KOT I werd. Tenslotte ontving 't Zwaantje 2 in haar clublokaal Keesje 2 en wist eveneens het grootste aantal winstpunten in eigen huis te houden. A Verhoeven van 't Zwaantje 2 won van P Hensen van Keesje 2 en C v Muijle- kom van D Heuveling. P Kools won van L Blom, doch C Berkelmans verloor van de zelfde speler van Keesje 2, die twee partijen moest spelen, doch uiteindelijk werd de stand 6 - 2 in 't voordeel van 't Zwaantje 2. Klasse E De beste prestatie in klasse E leverde OOG 4, dat BSV 4 in eigen huis een 8-0 nederlaag toebracht. Alle spelers van OOG 4 wonnen hun partijen, n.l. J Mo- legraaf van M Eekels, Th v Huiten van C Krol, G Molegraaf van K Krooswijk en tenslotte Jac Didden van T d, Kloe. Door deze overwinning is OOG 4, KNA 2 in de ranglijst voorbij gestreefd en wordt een ern stige candidaat voor het clubkampioenschap in klasse E. Ons Genoegen 3 en Keesje 3 speelden 4-4 gelijk. Th Verdonk versloeg met slechts 1 car. verschil H Pullens en C Herman van OG 3 won van J v Dongen. G de Wit moest echter in J v Dongen zijn meerdere erkennen, evenals Verhofstad in A Verhilst. KNA 3 moest in BVO 2 de meerdere erkennen. Alleen v Rijswijk van KNA wist zijn partij tegen Joh v d Heuvel van BVO te winnen, doch A Hamers, van Rijswijk en H Eekels, verloren van resp. C Pullens, Jac v d Heuvel en Jac Pelders. De eindstand werd hier 2-6 voor BVO 2. OOG 3 won eveneens met 6-2 van KOT 2 Elshout door overwinningen van Fr van Liempt, Fr Klerkx en A Molegraaf op resp. A Kolmans, L v Huiten en A v Zon. Alleen J de Man van OOG 3 verloor op het nippertje van H Kleijn van KOT Els hout. De eindstand werd dus 6-2 voor O O G 3. Ook KOT 3 Elshout kon het dit maal tegen HBS 3 niet bolwerken. Alleen IT Broere van eerstgenoemde vereniging wist door een overwinning op v Hoof van HBS de eer te redden, doch A v Sluisveld verloor van v Hooff (die 2 partijen voor zijn rekening moest nemen), 'C Biekens van Demmers en A de Roos van v d Oever; 6-2 dus voor HBS 3. De laatste partij in klasse E was die tussen KOT 2 Waalwijk en KNA 2. Hier werden de punten broederlijk gedeeld. H. Voogd en van Brunschot van KOT wonnen van resp. H. Sleenhoff en J Swinkels van KNA, doch J Kerkhof en E Bergmans verloren van resp. W Schoelitz en H Klerkx, zodat de eindstand in deze ontmoeting 4-4 gelijk werd. De gedetailleerde uitslagen zijn Klasse C Nooit Volleerd I - Ons Ge noegen I 8-0; Keesje I-BSV f 2-6; OOG I - 't Zwaantje 14-4; HBS I - Nooit Volleerd 2 4-4. Klasse D BVO I - KNA 14-4; Ons Genoegen 2 - HBS 2 4 4; Nooit Volleerd 4 - OOG 2 3-5; BSV 2 Nooit Volleerd 3 4-4; KOT Waalwijk - Centraal 16-2; 't Zwaantje 2 - Keesje 2 6-2. Klasse E: BSV 4-OOG 4 0-8; Ons Genoegen 3 - Keesje 3 4-4; KNA 3 - B V O 2 2 - 6; OOG 3 - KOT 2 Elshout 6-2; KOT 3 Elshout-HBS 3 2-6; KOT 2 Waalwijk-KNA 2 4-4. Hoogste serie: Leo van Cromvoirt van Nooit Volleerd 2 met 88 car. Hoogste partij- gem. J. van Helvoirt van HBS I met een gem. van 15.23. Persoonlijk Kampioenschap Hoofdklasse. Vanaf heden staat de inschrijving open voor het persoonlijk kampioenschap hoofd klasse (gem. 7 t.m. 11 car.) van het district Waalwijk van de KNBB. De inschrijving sluit op 10 december a.s, Na 10 dec. wor den geen inschrijvingen meer aangenomen. w - f - IKM 1 imiiiwi i'-yn, vxr.-

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 2