WAALWIJK i» imuc Haarsteeg 1111:. SPECIALE SINT-NIC0LAAS AANBIEDING! I^s Ga eerst kijken bij m DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 27 NOV. 1961 STASSAR DENKEN! Pulles Heesbeen v.MAAREN BRILLEN ?er en 3eter dan waar ook! STASSAR DENKEN! een haard een salonkachel biedt pension aan prima accordeon Warenhuis Kombi Waalwijk FLINKE JONGE VROUW WWÊk geldig t/m vrijdag 1 december Troef Voordeel-prijs 1 Troef Voordeel-prijs Troef Voordeel-prijs ■f FRIS JONG.' JEUGDIG WINKELSLUITING Uitzonderingsregelingen in de gemeente Waalwijk t.m. 31 december 1961. Algemene uitzonderingen l op woensdag mogen in de uit oefening van markthandel, straathan del of handel te water waren te koop worden aangeboden, verkocht, of af geleverd op werkdagen tot 22 uur. 2. op vrijdag mogen alle winkels 0p werkdagen voor het publiek ge opend blijven tot 22 uur. 3. het is verboden een winkel voor het publiek geopend te hebben op dinsdag na 13 uur. Uitzonderingen op de verplichte dinsdagmiddagsluiting De dinsdagmiddagsluiting geldt „iet op 5 december. Uitzonderingen op het normale sluitingsuur voor winkels Alle winkels mogen op de volgen de werkdagen geopend blijven tot 22 mr: 29 november, 30 november, 1 december, 2 december, 4 december, 5 december en 30 december. Straathandel In deze vorm van handel mogen tot 22 uur waren worden te koop aan geboden, verkocht of afgeleverd op de volgende werkdagen 29 en 30 november; 1, 2, 4, 5 en 30 december. St. Nicolaas-geschenken aan MODERNE KLOKJES „DE BOKAAL" Donderdag 23 Nov. openden de heer en mevrouw Voogd, Thorbecke- laan 44, de slijterij en wijnhandel „De Bokaal" die - en dit zeker voor de bewoners van de Thorbeckelaan en omgeving - kan voorzien in de be hoefte en vraag naar geestrijk vocht, limonades, vruchtensappen, wijn etc. Hiertoe heeft de heer Voogd achter het huis een opslagplaats ingericht om steeds verzekerd te zijn van een nodige voorraad. In de hal van het woonhuis staat een fraaie etalagekast, waarin verschillende soorten drank kunnen worden uitgestald. Temeer omdat in de Thorbeckelaan en directe omgeving, geen enkele slijterij of wijnhandel is gevestigd, zal deze zaak voor de buurtbewoners een dankbare uitkomst zijn. DE HEER VAN HOOFF OPENDE TRIOBAR. Waalwijks winkelcentrum accentueert zich steeds meer ofwel gebeurt dit doordat er zich nieuwe zaken vesti gen, of, doordat reeds lang bestaande panden worden uitgebreid en gemo derniseerd, zodat aan de talloos vele winkelende mensen, die hier hun in kopen doen, steeds meer service ver leend kan worden. Donderdag onderging dit stads centrum weer een uitbreiding, door dat de heer van Hooff aan de Sta tionsstraat zijn nieuwe Triobar open de. Het geheel ziet er keurig verzorgd uit, wat vooral gezegd mag worden van de op de eerste verdieping geves tigde bar. Het was dan ook geen won der dat donderdagmiddag velen de gelegenheid aangrepen om de zaak eens te komen bezichtigen en tevens om de heer van Hooff samen met zijn vrouw van harte met het bereikte re sultaat te feliciteren. Naast de velen, die persoonlijk hun gelukwensen kwa- VOOR DROOG GOED per stuk 8 cent men aanbieden, zoals de burgemees ter, de beide wethouders en de heer Kobben, directeur gemeentewerken, was er een zee van bloemen en ca- deau's binnen gekomen, waarmee wij eigenlijk alleen maar willen zeggen, dat, wanneer de Triobar dezelfde be langstelling, die 't donderdag onder vond, in de toekomst weet te behou den, het er zeker voor de wind zal gaan. Een groot gedeelte van de ge leverde materialen, zoals hout enz. kwam van de firma van der Voort uit Waalwijk, aanleg electriciteit en ver lichting de firma van Dongen, terwijl het interieur (meubilair e.d.) werd ge leverd door woninginrichting de Vogt. Zoals we reeds meldden is het schil derwerk verricht door Jos Bakkers. Aannemer de firma van Hees. i mum DUIVENSPORT DE POSTDUIF, WAALWIJK eniging De Postduif haar jaarlijkse tentoonstelling van postduiven. Als keurmeesters zullen fungeren de he ren H. van Tilburg en Jo Liebregts, beide uit Tilburg; deze heren zijn in Tilburg en ver daarbuiten goede bekenden in deze sport, wat ze elk jaar opnieuw waarmaken door regel matig bij de kampioenen in Tilburg te zijn. 's Zondags te pl.m. 12 uur wordt de traditionele bonnenverkoop ge houden ten bate van het St. Nico- laasfonds en men verwacht hiervoor een zeer grote belangstelling, omdat De Postduif op zeer goede bonnen beslag heeft kunnen leggen. ST. NICOLAAS-AVOND R.K.C. Woensdag 29 november wordt in de zaal van de Gecroonde Leersse de jaarlijkse St. Nieolaas-avond voor de jeugd van RKC gehouden. Ook de ouders van de junioren en pu pillen, alsmede de senioren zijn eveneens van harte welkom. Deze avond begint precies om 7 uur. Dit tijdstip zal op de minuut af worden aangehouden. Direct na de opening is er een filmprogram (o.m. een filmpje van een RKC—WSC-wedstrijd van ver scheidene jaren terug). Het muzi kaal gedeelte voor de pauze nemen de Jarico's voor hun rekening. Na de pauze zal eerst optreden de bekende Waalwijkse zanger Jos Remie. Daarna worden de diploma's van het jeugdbrevet (waarvoor men verschillende vaardigheidsproe- ven op voetbalgebied moet afleggen) uitgereikt aan de volgende jongens: B. Bool, H. de Ruyter, B. Pullens, J. Verhoofstad en G. de Vaan. De avond wordt besloten met het vertonen van de hoofdfilm. Tijdens de filmvoorstellingen wordt niemand in de zaal toegelaten. Ook zal er tussen de bedrijven door een kleine loterij worden gehouden. De toegang voor deze avond is vrij. Stel de RKC-jeugdcommissie niet teleur en zorg voor een volle zaal. GOUDEN BRUILOFT Op donderdag 30 nov. a.s. hoopt het echt paar W. van Gurp-v. d. Lee, wonende in de Priemsteeg alhier, de dag te herdenken dat het 50 jaar geleden in het huwelijk trad. Zeer zeker een gedenkwaardige dag voor 't betreffende echtpaar en daarnaast is het nog altijd een waar volksfeest en het betreffende paar valt altijd van de zijde van de burge rij een grootse huldiging ten deel. Hierop maakt de Haarsteegse gemeenschap geen uitzondering en zoals in het verleden steeds het geval is geweest zal het ook dit gouden paar niet aan de nodige belangstelling ont breken. Een ijverig buurtcomité is reeds enige tijd met de voorbereidingen bezig en zoals alhier gebruikelijk is, zullen via een aantal praalwagens diverse beangrijke fa cetten uit het even van het gouden paar worden uitgebeeld. Het dagprogramma ziet er als volgt uit 6.30 uur Reveille; 9.30 uur Plechtige H. Mis van dankbaarheid; 10.45 uur Vertrek van de stoet met het gouden paar en de praalwagens voor een tocht door het dorp. 12 uur Demonstratie van de praalwa gens en huldiging van het gouden paar en aanbieding van het feestgeschenk; 14 uur vertrek van de praalwagens voor een rond rit door de gemeente. Van 14 tot 16 uur receptie. 20 uur Serenade te brengen door de Kon. Harmonie St. Cecilia en de zang verenigingen. Op zaterdag en zondag 2 en 3 de cember '61, houdt de Postduivenver- PRIESTERFEEST Hartelijke huldiging van de Weleerw. heer Laurens Siegers. Met een genegenheid en een sympathie die op deze laatste gure novemher-zondag hart verwarmend aandeed, heeft de ganse Haar steegse bevolking de weleerw. heer Laurens Siegers, die na een verblijf van 6 jaar m Brazilië, waar hij onlangs de H. Priester wijding ontving en woensdag j.l. bij z n ouders terugkeerde en in de parochiekei k alhier z'n eerste plechtige H. Mis opdroeg, een eer bewezen die op de neomist en zijn naaste familie een grote indruk heeft ge maakt. Het in het midden hebben van een priesterzoon is voor een katholieke ge meenschap altijd nog een belangrijke gebeur tenis en met het opdragen van zijn eerste plechtige H. Mis wordt dan door de betref fende neomist de kroon op het werk gezet, de huldiging en het medeleven van de ganse gemeenschap is een teken dat men een priester Gods ten zeerste weet te waarde ren. In het verleden heeft de Haarsteegse bevolking z'n priesterzonen steeds een grote hulde gebracht en de eerste plechtige H. Mis die onze dorpsgenoot Laurens Siegers zondag in de parochiekerk alhier opdroeg, maakte hierop geen uitzondering. Om op deze voor de neomist en zijn familie zo ge denkwaardige dag goed voorbereid te zijn, werd ea in het begin van dit jaar reeds een buurtcomité gevormd, dat zich met de orga nisatie belastte en met behulp van de hele buurtschap en de financilëe steun van de ganse gevolking is het comité er in geslaagd deze dag voor allen tot een waar feestfestijn te maken. Blijkens het feestprogramma zou de neomist om half 11 in de parchiekerk zijn eerste plechtige H. Mis opdragen en daaraan voorafgaande in feeststoet naar de kerk worden begeleid, waarbij de neomist met zijn naaste familie werd voorafgegaan door ruiters te paar, leden en vendeliers van het gilde St. Ambrosius, de Kon. Harmonie St. Cecilia, de sportclub van de RKJB, het comit en een stoet van ébruidjes, gevolgd door belangstellenden. De weg die moest worden gevolgd, was voor deze gelegenheid passend versierd en van verschillende wo- ningen wapperde de vaderlandse driekleur en voor de ouderlijke woning was een fraaie èreboog aangebracht, geflankeerd door de Nederlandse en Braziliaanse vlag. Bij het opdragen van het Heilig Misoffer werd de neomist geassisteerd door twee andere Haarsteegse priesterzonen, n.l. dr. Nico v. Bijnen en de weleerw. heer Wouter Pulles. Nu reeds geruime tijd 's nachts de temperaturen rond of beneden het vriespunt dalen, kunnen we, wanneer we 's avonds door Waal wijk of Kaatsheuvel rijden of lo pen, talrijke wagens zien afgedekt met een kap en zeildoek ter be scherming tegen de koude. Hun be zitters konden waarschijnlijk geen garage of autobox voor hun auto's bekomen. Maar rijden we dan even eens 's avonds van Sprang over de Sprangseweg naar Waalwijk, dan zien we daar nog steeds verschil lende koeien buiten lopen. Nu kan men door omstandigheden in moei lijkheden zijn gekomen en niet in staat zijn de beesten tijdig voor het invallen van de winter op stal te zetten en hun zodoende te bescher men tegen de kou van de naderende winter, maar het lijks de sohrijver van dit artikeltje toch erg onwaar schijnlijk dat, wanneer men een weg zoekt, er geen mogelijkheid be staat deze beesten dan zolang bij b.v. een collega onder te brengen. Op zijn minst zou men ze dan toch enigszins kunnen afdekken met een jute-zak of iets dergelijks. Het lijkt mij dat dit, blijkens de talrijke wa gens, geen overbodige luxe is bij deze temperatuur. Wanneer het ten minste nodig is voor doodgewoon materiaal, dan is het toch zeker no dig voor een levend wezen. Ze wor den blijkbaar wel iedere dag ge molken, geef ze daartegenover als tegenprestatie bescherming tegen de vorst, een bescherming die we toch zelf ook wensen. Een dierenvriend. VUGHTERSTR. 25 DEN BOSCH MARKT 32 - TILBURG Nwe GiNNEKENSTR. 23 BREDA De feestpredikatie werd gehouden door Pastoor Serrarens, die allereerst de nomist hartelijk gelukwenste met deze hoge uitver kiezing; in z'n felicitati'ewoord werden even eens betrokken zijn ouders, broers en zus ters en verder de ganse katholieke gemeen schap. Vervolgens schetste de geestelijke herder de grote waardigheid van het Heilig Priesterschap en liet uitkomen dat de neo mist in zijn verdere leven zeer zeker aller gebed en steun nodig zal hebben om zijn preisterlijk ambte goed te kunnen vervul len. Het parochiële zangkoor zong op zeer verdienstelijke wijze de mis „Missa in ho- norem tandi Friederici" van Jos Gruber, en bracht na afloop het lied: Hulde aan een priesterzoon van J. Haagh ten gehore. Bij het verlaten van de parochiekerk werd door vendeliers van het gilde St. Ambrosius de vendelgroet gebracht. Grootse huldiging. Nadat de neomist in dezelfde vorgorde naar zijn ouderlijke woning terug was be geleid, had direct daarna de huldiging plaats. Allereerst was het de Kon. Harmo nie St. Cecilia die onder leiding van Jan v. d. Wiel enkele pittige marsen ten gehore bracht. Daarna was het de beurt aan de voorzitter van het comit de heer Jan van Beurden, die namens de buurt en heel de Haarsteeg de neomist en zijn familie har telijk feliciteerde met deze voor hun zo ge denkwaardige dag. SpT. zeide dat het vooi de buurtschap een grote eer was deze hul diging te hebben mogen voorbereiden, te meer nog omdat het een grote zeldzaam heid is in een betreffende buurt. St. Nicolaas-geschenken 2 aan GOUDEN RINGEN Hij bracht ook dank aan de ganse ge meenschap voor de medewerking en de on dervonden steun, een steun die zodanig is geweest, dat het comit. in staat is gesteld aan de neomist enkele prachtige cadeaus aan te bieden. Onder luid applaus en tot zichtbaar genoegen van de neomist overhan digde de heer van Beurden hem een kost baar brevier namens de parochianen en een bandrecorder die middels een op band op genomen toespraak zichzelf aanbood namens de Hoevense buurtschap. Namens de naaste buren boden Drea van Bijnen en Marijke de Vaan na het opzeggen van een op rijm gesteld gedicht de neomist een prachtige bloemenmand aan. Hierna werden allen verrast met enkele keurige rij- dansen, uitgevoerd door een aantal meisjes uit de buurt. Na een aubade van het Haar- steegs Gemengd Koor en Haarsteegs Kin derkoor volgde nog pyramidebouw, uitge voerd door leden van de sportclub van de RKJB, waarmede de huldiging werd beslo ten. Dankwoord van de neomist. Tot slot was het de neomist die zich met een dankwoord tot alle aanwezigen richtte. Hij zeide bijzonder verheugd te zijn om on der de schaduw van de Braziliaanse vlag een slotdankwoord te mogen spreken. Hij zei vervolgens zo getroffen te zijn door deze huldiging, dat hij het niet onder woor den kon brengen, maar bracht toch diep ontmoerd allen hartelijk dank voor de hulde hem bereid, een hulde waarin ligt opgeslo ten het eren van een priester Gods, wat hij als het waardigste vond. Hij dankte aller eerst heel de Haarsteeg voor de prachtige cadeaus die hem goed te pas kwamen; ook bracht de neomist dank aan de harmonie en re zangverenigingen voor de gebrachte au bade. Ook dankte hij de vendeliers, de sport club van de RKJB, de meisjes die de rei dansen verzorgden, kortom allen die deze dag voor hem tot een onvergetelijke hebben gemaakt. Een druk bezochte receptie en n' plechtig lof, waarin de neomist nogmaals hartelijk dank bracht voor de gebrachte hulde, bracht het slot van deze voor de neo mist, zijn familie en Haarsteeg zo gedenk waardige dag. Door het verbindend worden van de enige uitdelingslij st is het faillissement van B. J. C. Langerwerf, Benedenker kstr. 85 te Waspik, geëindigd. De curator, Mr. J. L. H. Hoek Forestierlaan 11, Waalwijk Wegens overcompleet TE KOOP Heden overleed onverwacht, onze geliefde Broeder, Zwager en Oom, de heer PHILIPPUS JOHANNES DODENHUIS weduwnaar van Mevr. J. M. Dodenhuis-Wijnveld in de ouderdom van 79 jaar. en Groenewoudstraat 2, Waalwijk (Bloemenoord) Alleenwonende dame in het centrum van Kaats heuvel. Billijke prijs. Goede verzorging. Brieven onder nr. 2374 aan 't bureau van dit blad. AANGEBODEN 80 bassen Na 6 uur: Kloosterweg 56 Waalwijk. De familie Dodenhuis. Waalwijk, 24 november 1961. De begrafenis zal plaats vinden op dinsdag 28 novem ber op de Ned. Herv. Begraafplaats te Waalwijk-cen trum om 11 uur. Enige kennisgeving. Voor spoedige indiensttreding zoeken wij voor het schoonhouden van kantoor en personeels- verblijven. Dagelijkse werktijden van 8.3013.00 uur. Zaterdags vrij. Hoog loon; bruto 37.50 p. week. Aanmelden dagelijks afdeling Personeelszaken. Mode-surprise 1 Zuiver wollen pullover met moderne shawlkraag. Extra winter-kwaliteit. In 5 moderne kleuren. - - Mode-surprise 2 Wollen pullover in jeugdige stijl, afgezet met pompoenen. In koren, rood, flessen groen, wit en geel. Mode-surprise 3 „Helanca" pantalon in originele ski-stijl. Verstelbare elastieke P. taille-band. In zwart, bruin, koren, rood en flessengroen. sehH/oód. i ®s I BsSa» Uitsluitend gevestigd 's-Hertogenbosch, Markt 103 en Nijmegen Korte Molenstraat - hoek Ziekerstraat

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 3