wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt DRUNEN Sprang-Capelle Uit dc Lmngwtrmai Belangrijke dag voor de jeugd van de parochie St. Jan te Waalwijk HOENDERVANGERS Jubileum-uitvoering Chr. gymnastiekvereniging „Pro Patria" Uitgever: ifaalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 pit blad verschijnt 2 x per week MAANDAG 27 NOVEMBER 1961 83e JAARGANG No. 95 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Contract-advertenties: speciaal tarief Advertentieprijs; 10 cent per m.m. Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel; Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167-2002 Telegram-adres „Sch»" Terpgebouw ingezegend en geopend door deken v. d. Hurk In tegenwoordigheid van talloos vele genodigden heeft de deken van Waalwijk, dr. B. J. R. M. v. d. Hurk, zondagmiddag het nieu we Terpgebouw aan de Irenestr. in Waalwijk ingezegend en geo pend, nadat 's morgens in de parochiekerk van St. Jan door oud aalmoezenier Knaapen over het jeugdwerk was gepreekt. Onder deze H. Missen is tevens een collecte gehouden t.b.v. het jeugd werk in de parochie, die een totaal opbrengst noteerde van niet minder dan 782.19. Na de officiële opening en inzegening be stond er voor de ouders en verdere belangstellenden gelegenheid om het gebouw te bezichtigen. SCHADECLAIM WERD BASIS Na de plechtige inzegening be klemtoonde deken v. d. Hurk in zijn openingswoord hoeveel werk er verzet was, alvorens men tot dit resultaat kon komen. Dit tot stand komen had men nooit be reikt, wanneer het Stichtingsbe stuur het allemaal zelf had moe ten doen. De totstandkoming van dit Terpgebouw zelf heeft wel een zeer bijzondere achtergrond. Op 26 november 1955 ontving men van het Departement van Weder opbouw een schrijven, waarin melding werd gemaakt, dat de parochie St. Jan nog recht had op een oorlogsschade-uitkering in verband met de verwoesting van een gebouw, toebehorende aan de kerk, door 'n V-l in 1944. Door deze schadeclaim werd een financiële basis gelegd waarop men kon verder bouwen. In 1958 kocht men in grote haast het bestaande pand in de Grotestraat 198, met de bedoeling dat te verbouwen en geschikt te maken voor het doel waarvoor 't was gekocht. Achteraf bleek dat de ruimte toch niet zo ideaal was als men zich had voorgesteld en het pand werd weer verkocht voor hetzelfde bedrag waarvoor het indertijd was gekocht. Van de gemeente Waalwijk kreeg men alle medewerking, toen men moést gaan uitzien naar nieuwe mogelijkheden en zo kon men komen tot overname van 'n stuk grond, gelegen aan de Irene- straat, waar men op een ideaal en rustig plaatsje een gebouw voor de jeugd kon neerzetten. Op 14 november raakte men in grote tijdnood door een schrijven van het departement, waarin werd gezegd, dat tekening, bestek etc. voor een bepaalde tijd in Den Haag binnen moesten zijn. Het Terp-gebouw zoals het er nu staat, is voortgekomen uit het vierde plan, nadat er eerst een ontwerp was geweest tot de bouw van het jeugdhuis St. Jan. Bij dit plan is men nooit verder geko men dan de tekening. Het tweede ontwerp werd zelfs nog aanbe steed en gegund, terwijl het derde door de overheid niet werd goed gekeurd. Uit deze drie plannen samen ontstond op 23 maart 1961 's avonds Iaat het vierde en defi nitieve ontwerp, waarbij men kwam tot een zeer aardig en bruikbaar gebouw. Kernpunt Leiders en leidsters De heer de Waal, voorzitter van het bestuur, bracht dank aan allen, die er voor gezorgd hadden dat de Stichting het werk in de afgelopen drie jaren met plezier en gedragen door de waardering van de gehele parochie heeft kun nen doen. Als eerste noemde hij de deken en het kerkbestuur, voor het geschonken vertrouwen en het stimulerende medeleven. De adviesraad voor de prettige samenwerking en ondervonden steun, tevens de Terpstaf en de staven van de Oda-groep en A.Z.G. voor het vele werk en be grip. Tenslotte de leiders en leid sters, de verjaardagsactie en de pers, respectievelijk voor 't werk, het vertrouwen en de publiciteit. De heer de Waal stipte aan dat dit gebouw moet worden een ont moetingscentrum, de ideale plaats waar de jeugd de leider en leid ster ontmoet, maar vooral waar leeftijdgenoten elkaar ontmoeten. Bij dit soort werk gaat het niet zozeer om het program dan wel om het ontmoeten van de jongen of het meisje met elkaar en met de volwassenheid. Waar de jeugd St. Nicolaas-geschenken 1 aan STASSAR DENKEN! KAMERTHERMOMETERS St. Nicolaas-geschenken aan STASSAR denken- In dit verband dankte de de ken rector van Helvoirt, die in dertijd de man was van bisschop pelijke bouwzaken en die het kerkbestur er op attent had gemaakt, dat op het departe ment in Den Haag een schade claim lag te wachten. Ook de Stichting Jeugdbelangen werd dank gebracht voor de waarde volle adviezen, de werkzaamhe den en de planning. in vrijwilligheid bij elkaar komt onder goede leiding, dus ook in sportclubs, daar zal zowel de jom gen als het meisje zich de mooi ste waarden spelenderwijs eigen kunnen mlaken. Het gaat hierbij niet om de fi nanciën, niet om het mooie ge bouw zelf, zo meende de spreker, maar wel om de leiders en leid sters, waarmee dan speciaal be doeld wordt dat in dat kleine hobbyclubje door het wekelijks contact het jeugdwerk in feite gebeurt. In deze tijd van vervlak king en passieve vrije tijdsbeste ding, liggen er in dat gebouw voor de besten mooie taken. Hier kan de oudere jeugd het mooiste werk doen wat er is, door creati viteit botvieren, verantwoorde lijkheidsgevoel toetsen en door 't goede voorbeeld geven. Tot slot werd nog speciaal dank gebracht aan kapelaan Knaapen, die zo ontzettend veel voor het jeugdwerk in deze paro chie heeft gedaan, door zijn ad viezen, fantasie en 't gefundeerd oordeel over zeer veel zaken. Als afscheidsgeschenk overhandigde de heer de Waal oud-aalmoeze nier Knaapen een nieuw 2-delig brevier. Beroep op de ouders Kies een geschenk uit onze EUROPESE MODE COLLECTIE OVERHEMDEN DASSEN PULLOVERS SJAALS HANDSCHOENEN HOEDEN PETTEN tricot nylonne-iron e.a. effen of mode-dessins met bijpassende pochet recte of vaasmodel polopullshirt of vest gemeleerde mode-kleuren mohair wol met zijde en vele andere - nappa gevoerd of met zij strips vlotte modellen, mode-kleuren glad en ruigharig sportief en modieus met tricotrand enz. SOKKEN - ZAKDOEKEN - MANCHETKNOPEN EN VELE ANDERE LEUKE KLEINE CADEAUTJES. herenmode het uiteindelijk die „de waar" moeten „verkopen", aldus spre ker, die het Terpgebouw verge leek met een groot warenhuis. Hierbij vroeg hij aan hen meer zelfstandigheid, verantwoording en enthousiasme. De doelstelling van de clubs is de vorming van de persoonlijkheid bij de jeugd, waarvoor men enthousiaste lei ders en leidsters nodig heeft. Tevens deed hij een beroep op de ouders om de kinderen regel matig naar de club te sturen en er zorg voor te dragen dat zij hier op tijd kwamen. Om de kinderen niet te goum te straffen door ont zegging nog naar de Terp te mo gen, omdat uittreding het ver band uit de club rukt, waardoor de leider of leidster er wel eens toe zou kunnen komen om hun kostbare en schaarse vrije tijd niet meer te geven aan een te klein clubje. Het is ook een taak van de ouders 't vanzelfsprekend te vinden dat er zoiets voor de jeugd wordt gedaan. De heer de Kort bracht dank aan een tweetal meubelfabrikan ten uit Waalwijk voor het belan geloos ter beschikking stellen van materiaal. Ook notaris Peters sprak zijn voldoening uit over het tot stand komen van dit jeugdgebouw, om dat men nu kon komen tot een zinvolle vrije tijdsbesteding bij de jeugd. Burgemeester Teijssen bood namens het gemeentebestuur een gelukwens aan met de tot stand- koming van het nieuwe tehuis voor de jeugd. Spreker verklaar de, dat het gemeentebestuur in materieel opzicht gaarne heeft bijgedragen en sprak hierbij zijn grote waardering uit voor 't werk van de stichting, bestuur, staf, leiders en leidsters, waarbij hij hoopte dat het werk vele vruch ten zou afwerpen. Kapelaan Knaapen dankte voor het prachtige geschenk. Hij druk te zijn spijt uit over het feit, dat hij zelf niet meer van het gebouw kon profiteren en spoorde leiders en leidsters aan hun werk met volle overgave te verrichten. De heer A. de Kort benadrukte eveneens het grote belang van goede leiders en leidsters. Zij zijn VERSE EIEREN 10 stuks 500 gr. 79 ct., bij aankoop van 5.naar keuze, of bij aankoop van 100 gram thee k 90 ct. en 250 gram koffie a 148 ct. Zonder aankoop: 10 stuks 500 gram 115 ct. Johan van Engelen Mgr. Zwijsenstraat/Hoek Andr. Zijlmansstr., Waalwijk S.H.J.-NIEUWS De gymnastiek- en atletiekver eniging S.H.J., Drunens grootste sportvereniging, heeft de laatste tijd een hele reorganisatie ondergaan. De omvang van deze vereniging met haar ruim 400 leden in diverse af delingen, eiste een andere organi satorische opbouw. De reorganisatie bestaat voornamelijk hierin, dat on der supervisie van het bestuur mo menteel een aantal commissies werkzaam zijn, die ieder voor hun afdeling de organisatie zelf in han den hebben en de verantwoording dragen. De voornaamste vooruitgang boekte S.H.J. echter wel de laatste maanden met het in bezit nemen van de nieuwe geheel gerestaureer de gymnastiekzaal en de prachtige nieuwe toestellen waarmee deze nieuwe zaal wordt uitgerust. Deze zaal, compleet met kleedkamers en wasgelegenheden, voldoet geheel aan de eisen welke men aan een eerste klas gymnastiekzaal mag stel len. De nieuwe zaal zal in 't voor jaar officieel in gebruik worden ge steld. Op het programma staat ook nog de verharding, verlichting en verfraaiing van het terrein rond de zaal. Deze geheel gerestaureerde zaal, nieuwe toestellen en al wat daarbij hoort, is het resultaat van ijverig werken en streven van het huidige bestuur, dat hiermee een noodzake lijk en prachtig stuk werk heeft ge leverd. DE ZUSTERS VAN J.M.J. IN 1962 IN DRUNEN WEG De eerwaarde Zusters van J.M.J., die in Drunen 75 jaar het onderwijs voor de lagere meisjesschool hebben verzorgd, alsmede de verpleging van De Vc\n het Zuióen SIERADEN ZOMERSTRAAT 9 In de keurig en stemmig versierde zaal van de Chr. Volksbond, gaf de Chr. Gym- nastiek-vereniging Pro Patria, j.l. zaterdag avond, voor donateurs, genodigden en afge vaardigden van zusterverenigingen een schitterend geslaagde jubileum-uitvoering bij gelegenheid van haar zilveren bestaan. De wijze waarop Pro Patria deze avond vulde en zich presenteerde, was voor de volle zaal zeker een aangename verrassing en wij zijn er dan ook van overtuigd dat Pro Patria haar donateurs hier enige uren van waar genot heeft bezorgd, wat bijzonder op prijs is gesteld. Met eigen krachten werd een revue opge voerd, waarin niet alleen zowel door de da mes als door de heren mooie turnoefenin gen en standjes werden te zien gegeven, maar waarin daarnaast op verdienstelijk ge slaagde symbolische wijze de geschiedenis van Pro Patria in beeld werd gebracht, die ieders bewondering afdwong. De schepper van deze bij uitstek geslaagde revue, de heer P. Borsten uit Kaatsheuvel, heeft hier- mede wel bijzonder in de roos geschoten en de dank verdiend, zowel van de vereni ging als van de aanwezigen, en deze dank en hulde werd hem dan ook niet onthou den. Daarnaast komt de leider van Pro Patria, de heer Hoes uit Tilburg, eveneens zeer veel dank toe, voor de wijze waarop hij de leden die de revue perfect uitvoerden, een en an der heeft weten bij te brengen, want bijna zonder uitzondering hebben de dames en heren die hieraan medewerkten - een 40- tal - zich uitstekend van hun taak gekwe ten. Nadat de deelnemers aan de revue op het voor dit doel vergrote podium hun entree hadden gemaakt en de heren enkele stand jes hadden uitgevoerd, heette de voorzitter van Pro Patria, de heer P. Heurter, de aan wezigen hartelijk welkom, in 't bijzonder burgemeester van Prooijen en de beide wet houders de heren Waverijn en Timmermans, de afgevaardigden van het Chr. Gymnas tiek Verbond en van de Kring Brabant, de donateurs en de afgevaardigden van de zus terverenigingen. De voorzitter zei dat men had gemeend het 25-jarig jubileum niet on opgemerkt te kunnen laten voorbijgaan en onder de bekwame leiding van de heer Hoes, de leider en de heer Borsten, was een ge. varieerd programma samengesteld, wat wij met een groot woord „revue" noemen. Spr. twijfelde er niet aan of de aanwezigen stond een mooie avond te wachten, die geheel door eigen leden wordt verzorgd en waarvoor hij de leden nu reeds dank bracht. Wij zijn bijeen om te herdenken, zegt de voorzitter en dat betekent terugzien op wat gebeurd is. Het is goed dat bij tijd en wijle te doen en daarom geeft spr. in 't kort een en ander omtrent de geschiedenis van Pro Patria vanaf de oprichting weer. Tot zijn spijt moest hij meedelen dat mej. Cor van den Hoven, die 25 jaar lid van Pro Patria is en die hij gaarne hij deze gelegenheid had gehuldigd, door droeve familieomstandighe den niet aanwezig kon zijn. Verder vroeg de voorzitter het publiek rekening te willen houden met de beperkte accomodatie van de zaal, waardoor de oefe ningen niet geheel kunnen worden uitge voerd zoals nodig is. Sprekers dank gaat uit tot God, die het leven bestuurd en hem kracht en lust schonk om als voorzitter het werk, zij het met vele tekortkomingen, te kunnen doen en de ver eniging in stand heeft gehouden. Hij hoopt dat allen doordrongen zijn, onze lichamen tot Gods eer te onderhouden en Hem alleen van alles de eer te geven. Nadat het bondslied was gezongen richtte de voorzitter zich tot de heer W. J. van Willigenburg, die 25 jaar bestuurslid van Pro Patria is. Hij feliciteerde de heer van W. met dit jubileum en schetste hem als iemand die in het verenigingsleven veel ervaring heeft opgedaan en die zeer veel in het be lang van Pro Patria heeft gedaan en met wie hij persoonlijk steeds aangenaam heeft samengewerkt. Hij dankt de jubilaris har telijk voor het vele dat hij voor de vereni ging deed. De heer v. Willigenburg huldigde als alg. adjunct vervolgens de voorzitter, de heer P. Heurter en zei dat Pro Patria in hem een goede voorzitter heeft, die de vereniging lief heeft, maar ook omgekeerd heeft de vereniging haar voorzitter lief. Het is bij ons zo, zegt dhr. v. Willigenburg met een variant op een televisie-vervolgspel: Vader weet het beterl Hij prijst de heer Heurter om zijn werk en beleid en spreekt de hoop uit dat God hem nog vele jaren de moed en de kracht moge schenken om Pro Patria te lei den. De secretaris de heer Sj. Schoondermark feliciteert dan beide jubilarissen en over handigt de heer Heurter namens Pro Patria een fototoestel en de heer van Willigenburg een globe, terwijl de dames Heurter en van Willigenburg bloemen werden aangeboden. Hierna werd een aanvang gemaakt met de opvoering van de revue, die begon met op symbolische wijze de geboorte van Pro Patria voor te stellen, waarna door de aspi- rantjes en dames enkele rythmische oefe ningen en dansjes werden uitgevoerd, die zeer in de smaak vielen. Een reeks leuke schetsjes die stof tot vrolijkheid gaven pas seerden achtereenvolgens de revue, als de familie in de stad, bij de fotograaf, gecos- tumeerde grondoefeningen, echtpaar uit En geland, volgden elkander vlot op, waarin verschillende dames en heren zich bijzon der verdienstelijk maakten. De dames Bos- sers en Rijkers verzorgden steeds op keurige wijze de verbindende teksten. Het keurige werk op de evenwichtsbalk van de dames Dekkers, de Rooij, Timmermans en Rosen- brand, die adembenemende staaltjes van lichaamsbeheersing te zien gaven, vond veel bijval, evenals de balletdansjes der dames die hierna volgden en waarmee het eerste deel van het programma werd beslcten. Voor de pauze sprak nog de voorzitter van het K.N.C.G.V., de heer Lummel uit Den Haag. Namens het Verbond en het Ge west Brabant, complimenteerde hij Pro Pa tria met het jubileum en bracht de góede wensen over op de weg naar het 50-jarig bestaan. Namens het gewest bond hij bloe men aan, terwijl hij namens hei verbond een cadeau onder couvert overhandigde. Zich tot besluit tot de aanwezigen richtend, zei de heer Lummel: „houdt deze vereniging in ere; zij is het waard!" In de pauze die volgde werd koffie met koek geserveerd en werden lootjes verkocht voor een kleine loterij tot dekking van de kosten aan deze revue-opvoering verbonden. Na de pauze werd het programma ver volgd met oefeningen aan het rek en stan den door de heren, het optreden van Dorus met zijn Motten, en Zorg dat je er bij komt, vaardigheidsprestaties door de dames enz., waarna in enkele leuke schetsjes, de wintertijd uitbeeldende, met sneeuw en ar restee, aardig gespeelde tafereeltjes geboden werden rond het kerstdiner, om tot besluit de resultaten die Pro Patria in de loop der jaren op de gewestelijke wedstrijden wist te behalen in zang en rythmiek ten beste te geven. Het daverend applaus waarmede de spe- Iers en speelsters werden beloond, bewees wel hoezeer men van het gebodene had ge noten. Burgemeester van Prooijen sprak vervol gens de jubilerende vereniging toe; hij prees het gebodene en feliciteerde Pro Patria na mens het gemeentebestuur met het 25-jarig jubileum. Spr. deelde mede dat Burgemees ter Smit (een der oprichters van Pro Patria)' hem had opgebeld en verzocht had hier te zeggen dat hij graag aanwezig had willen zijn maar hiertoe verhinderd was; het ligt in de bedoeling van burgemeester Smit met de receptie tegenwoordig te zijn om de ver eniging te complimenteren. Burgemeester van Prooijen zeide verder dankbaar te zijn dat Pro Patria er is, omdat op de lagere schoten het gymnastiekonder wijs achterwege blijft en door Pro Patria deze overheidstaak eigenlijk voor een groot deel werd overgenomen. Daarom is de bur gemeester dankbaar voor wat Pro Patria voor de lichamelijke ontwikkeling van de jeugd deed. De burgemeester hoopt dat men nog vele jaren dit werk mag voortzetten en dat het gemeentebestuur nog eens iets voor d'ro Patria zal kunnen doen, n.I. een mo dern gymnastieklokaal aanbieden. De voorzitter dankt namens bestuur en leden voor de gevoelvolle woorden en deelt nog mede dat a.s. zaterdag een tweede op voering van de revue zal plaats vinden voor belangstellenden. Hij brengt voorts dank aan het gemeente bestuur en de afgevaardigden van de zus terverenigingen voor hun tegenwoordigheid. Hij dankt vervolgens de heren Borsten en Hoes voor al hetgeen zij gedaan hebben voor deze uitvoering, evenals de leden voor de vete tijd die zij zich hiervoor getroost hebben. De dames Borsten en Hoes werden bloemen aangeboden, terwijl genoemde he ren eveneens een aandenken werd overhan digd. Tenslotte dankte hij de donateurs voor de steun welke Pro Patria mocht ontvangen, waarna de trekking van de loterij plaats vond en alten voldaan huiswaarts keerden. BEGRAFENIS WIMKE VAN DEN HOVEN Onder overweldigende belangstelling had j.l. zaterdagmiddag op de algemene be graafplaats aan de Tilburgseweg alhier de teraardebestelling plaats van het stoffelijk omhulsel van het j.l. dinsdagmiddag ten gevolge van een verkeersongeval zo tragisch om het teven gekomen bijna 9-jarig zoontje Wimke, van de familie J. van den Hoven, uit de Jan de Rooijstraat. Ten huize van de familie van den Hoven leidde Ds. P. J. Bos, Ned. Herv. predi kant, de rouwdienst. Na het lezen van Je- saja 55 sprak Ds. Bos woorden van troost en bemoediging tot de verslagen ouders en familie van Wimke, meer speciaal naar aan leiding van de verzen 8 en 9 van het uit Gods Woord gelezen gedeelte „Want mij ne gedachten zijn niet uw gedachten en uw wegen zijn niet mijn wegen, luidt het woord des Heren. Want zoals de hemelen hoger zijn dan de aarde, zo zijn mijn wegen hoger dan uw wegen en mijn gedachten dan uw gedachten." Waar mensen hier niet kunnen troosten, wilde Ds. Bos hier troosten met Gods Woord, dat hier alleen de ware en enige troost kan bieden. Al zijn Gods gedachten en wegen met Wimke hier voor ons onbe grijpelijk, toch mogen wij geloven dat God, die Zijn enige Zoon voor ons in de dood ge geven heeft, om ons het eeuwige teven te schenken, ook hier met ons het beste voor heeft. Nadat Ds. Bos de ouders en familie in het gebed aan de troon der genade had opge dragen, werd de rouwstoet geformeerd om Wimke naar zijn laatste rustplaats te ver gezellen. De rouwstoet werd voorafgegaan door de klasse-genootjes van Wimke en gesloten door de jeugd uit de Jan de Rooijstraat. Nadat op de begraafplaats de met een 7-tal bloemstukken gedekte lijkbaar - o.a. van neefjes, teerlingen van de Chr. school, zijn vriendje en van de chauffeur met wiens auto het tragisch ongeval plaats had - door een door de klasgenootjes der school ge vormde erehaag grafwaarts was gedragen en het stoffelijk omhulsel in de geopende groe ve was neergelaten, werd eerst het woord gevoerd door het hoofd van de Chr. school, de heer H. J. Overweel, die zich diep be wogen tot ouders en familie richtend, er op wees dat het ongeval dat hun zoontje had getroffen, alten met verbijstering heeft ge slagen. Een ontluikend teven werd hier plot seling uit uw en ons midden weggerukt. Wimke had een ruime plaats in ons aller hart verworven. Wij kunnen moeilijk aan vaarden dat Wimke nu niet weerkomen zal. De familie mag aller deelneming meedragen van wat gebeurde schuin tegenover de school. Meisjes en jongens, aldus richtte de heer Overweel zich tot de schooljeugd, wij bren gen hier jullie schoolvriendje naar de laatste rustplaats. Voor jullie bracht het gebeurde een schok; Gods roepstem heeft geklonken in dit plotseling verscheiden, opdat jullie moogt beseffen hoe broos en vergankelijk ons teven is, opdat er voor jullie alten winst uit dit verlies komt in het kinderleven. Tót de familie zegt de heer Overweel, dat er vele vragen zulten opkomen, waarop we geen antwoord vinden. Wij zouden willen helpen en tróósten, maar kunnen niet. Alleen bij God kunnen wij troost vinden, Die troos ten wil èn kan èn zal. Want Hij geneest de gebrokenen van harte en Hij verbindt ze in hunne smarten. Gij hebt uw kind mogen wijzen op de rijke beloften in Christus en God doet geen onrecht. „U komt de belofte toe en uw kinderen" zegt de heer Overweel en besluit met de opwekking elk voor zich voor de familie te bidden. Onder leiding van het hoofd der school zongen de klassegenootjes van de overledene met ontroerde stemmetjes „Daar boven juicht een grote schaar, van kinderen voor Gods troon". Ds. Bos betuigde vervolgens de ouders en familie namens zijn gemeente en alten die hierbij tegenwoordig waren en in 't bijzon der namens bestuur, personeel en kinderen van de Zondagschool, de deelneming met het verlies van hun zoontje en broertje en Z.E. wilde dit doen met het Woord van God, dat in Klaagliederen van Jeremia (2 19) zegt„Stort uw hart uit voor het aangezicht des Heren als water, heft uw handen op voor de ziel van uw kinderen". Dit plotseling heengaan moge voor ons alten een roepstem zijn; als wij van God kin deren ontvangen hebben, kan Hij deze van ons terug verlangen op de tijd dat wij het niet verwachten. Wij moeten onze handen biddend opheffen naar de hemel voor onze kinderen. Tot de jongens en meisjes van de school zegt Ds. Bos: als wij op Gods stem acht ge ven, zulten wij ook eenmaal juichen voor de troon van God. Ds. Bos vraagt de kinderen 's morgens en 's avonds te bidden om een nieuw hart, opdat wij Jezus mogen kennen als onze Zaligmaker, Die ons onze zonden wil vergeven, opdat wij ook eenmaal mogen juichen voor Zijn troon en mogen instem men met het lied van het Lam. De heer P. v. d. Hoven, oom van de overledene, dankte namens de familie voor de vete bewijzen van medeleven; in 't bij zonder dankte hij Ds. Bos, de heer Over weel en het personeel der school en de ka meraadjes van Wimke, waarna de aanwezi gen, diep onder de indruk van dit tragisch gebeuren en met deernis vervuld met de smartelijk beproefde ouders, de begraaf plaats verlieten. CHR. OVERHEIDSPERSONEEL. De afdeling Langstraat van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel komt heden avond half 8 in 't gebouw van de Chr. Volksbond in ledenvergadering bijeen. De heer 't Lam, hoofdbestuurder van genoem de bond zal als spreker optreden. HEROPENING WINKELPAND FA. A. DE BIE. Woensdagmiddag had de heropening van het verbouwde en gemoderniseerde winkel pand (in haarden, huishoudelijke artikelen enz.) van de heer A. de Bie, aan de Kerk- straats, plaats. De officiële opening ge schiedde door burgemeester M. v. Prooijen, die vergezeld was van wethouder Timmer mans en gemeente-secretaris Smith. Burgemeester van Prooijen constateerde dat de winkelstand met zijn tijd meegaat en prees de vooruitstrevendheid van de heer de Bie. Het gemeentebestuur is trots op deze mooie aanwinst voor de gemeente, aldus de burgemeester, die de ondernemer voor de toekomst alle succes toewenste. De heer de Bie dankte de burgemeester, alsmede de ar chitect en de uitvoerders van de verbou wing, resp. de heren Mouthaan, Zonneveld Zn. uit Veen en Nieuwkoop uit Heesbeen, de schilder dhr. M. Hulst en de fa. van den Heuvel uit Waalwijk, die voor de keurige verlichting zorgde. Zakenrelaties en vrien den toonden hun belangstelling; veten deden hun felicitaties vergezeld gaan van prach tige bloemstukken.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5