Viering van zilveren jubilea B.LO. school ging gepaard met het leggen van de eerste putring DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 4 DEC. 1961 St. Nicolaas-geschenken aan STASSAR DENKEN! St. Nicolaas-geschenken aan STASSAR DENKEN! 1929 is, alhoewel er in dat jaar weinig definitiefs tot stand kwam, een belangrijk jaar in de geschiedenis van de B.L-U.- school Don Bosco in de Grotestraat, waarvan de heer C. J. van Roy directeur is, want toen reeds, in dat jaar, vonden de eer ste oriënterende besprekingen plaats, die moesten leiden tot het leggen van de eerste putring. Ook al vond men onderdak in een herenhuis aan de Grote straat en al deed zich in het begin het euvel niet voelen, dat de accomodatie te gering en het gebouw te klein was, vele jaren later openbaarde zich dat des te heviger; het zou toch nog heel wat in hebben voor men zo ver was, dat men de eerste werkelijke voorbereidingen kon gaan treffen voor het bouwen van een nieuwe B.L.U.-school. Nu, 32 jaar later, zakte de eerste ring, begeleid door een luid applaus en een gestaag neervallende regen langzaam in de daar voor bestemde kuil. Op deze manier bracht 1 decerntier 19bl voor de Don Boscoschool en allen die er mee te manen had den, een drievoudig feest mee. Twee zilveren jubilea, die van de school, het hoofd van die school en de aanvang van een totale nieuwbouw. B.L.O. geniet grote belangstelling Het is nu eenmaal de gewoonte, dat bij een gelegenheid, zoals deze, tal rijke sprekers naar voren komen, om de loftrompet te steken over de per soon of de zaak in kwestie en naar gelang het aantal sprekers meet men het gewicht van het te herdenken feit af, buiten beschouwing gelaten, wat er allemaal tijdens een dergelijke re ceptie gezegd wordt. Niet zozeer het grote aantal spre kers, dan wel hetgeen deze mensen naar voren brachten, gaf een indruk, wat er door de Don Bosco school, het personeel met aan het hoofd daarvan de heer van Roy, in deze 25 jaar is verzet en gedaan. In dit licht bezien is het dan ook verheugend uit de mond van de heer van Steenderen, die sprak in zijn functie als lid van het dagelijks bestuur van de stichting Don Bosco, te mogen vernemen, dat de belangstelling voor dit soort van onderwijs groot is, vooral de laatste jaren. Deken v. d. Hurk wees er op, hoe belangrijk het is dat de B.L.O. school haar programma heeft weten aan te passen aan dit soort van kinderen, zodat zij zich op deze school gaan thuis voelen, doordat zij hier de le vensvreugde in belangrijke mate kun nen proeven, wat zeker niet het geval is op de gewone lagere school, waar het kind met een laag intelligentie quotiënt, nu eenmaal niet mee kan, zodat het noodgedwongen moet blij ven zitten, totdat het de door de wet vastgestelde aantal jaren heeft volge- maakt. Deken van de Hurk schetste daarna de geschiedenis van de B.L.O. school, waarbij hij voornamelijk de nadruk legde op de totstandkoming. GROTE BEHOEFTE AAN NIEUWBOUW 1 November 1963 was het zover, dat men het pand in de Grotestraat kon gaan betrekken, nadat men eerst aanzienlijke onkosten had gemaakt aan verbouwing en installatie, maar het grootste probleem, dat van de huisvesting, was opgelost. De benoe ming van de heer van Roy als hoofd van deze school was daar al aan vooraf gegaan, nl. op 21 augustus 1936. Zoals uit een rapport van de heer van Roy, daterend uit een der eerste jaren, bleek, voldeed het gebouw in dertijd aan de gestelde eisen, maar doordat het .in de daarop volgende jaren steeds intensiever werd ge bruikt en vooral ook door de opgelo pen oorlogsschade, die slechts provi sorisch kon worden hersteld, deed zich al spoedig de behoefte gevoelen naar een nieuwe school. In 1955 werd een stichting in het leven geroe pen met medewerking van de ge meente Waalwijk. Zij kreeg de niet gemakkelijke taak op de schouders er zorg voor te dragen dat er een nieu we school kwam. Op dit moment is men met de eerste werkzaamheden bezig. De nieuwe school is in aan bouw en zij belooft inderdaad iets moois te worden. De deken wees ook nog op de be langrijke taak, die de onderwijzers en onderwijzeressen hebben te vervullen. Zij moeten beschikken over een juist inzicht, zij moeten sterk zijn van ka rakter, geduldig, beheerst en rustig van aard. Daarnaast moet het hoofd van de school een toonbeeld zijn en tevens een leider. De spreker dankte de heer van Roy voor zijn leiding en activiteiten, waardoor vruchtbare en belangrijke resultaten geboekt konden worden. Als stoffelijk blijk van waar dering overhandigde hij hem namens de stichting, een schitterend wand- word, terwijl er voor mevrouw van Roy bloemen werden aangeboden. NAUWERE SAMENWERKING De heer Warnars, inspecteur van het Lager Onderwijs in het district Waalwijk, betoogde, dat vooral in 't begin, bij de bevolking niet die aan dacht aanwezig was, die eigenlijk wel was gewenst, wat hij voornamelijk wijtte aan de naam B.L.O. en het gebouw, waarin de school in Waal wijk was gehuisvest. Ook ondervond men aanvankelijk niet altijd de mede werking van de hoofden der lagere scholen, waarbij de heer Warnars de hoop uitsprak, dat deze omstandig heid inmiddels zou zijn veranderd. Hij wees erop, dat het geven van on derwijs aan een B.L.O. school een moeilijke taak was, want doordat deze kinderen niet aan het normale intel ligentiepeil toekomen, leven zij vaak op bepaalde stemmingen en gevoe lens. De taak van de onderwijskrach ten is op de juiste opvoedkundige wij ze te reageren op deze stemmingen. Deze taak is door de heer van Roy op uitstekende wijze verricht en het was misschien wel eens nuttig, aldus de inspecteur, om straks wanneer al les voor de volle honderd procent draait, de onderwijskrachten van de lagere scholen eens uit te nodigen, om hen zodoende te confronteren met dit soort van onderricht. De samen werking en samenhang tussen deze twee onderwijsinstellingen is veel te gering. De voornaamste taak van het B.L.O. is, deze mensen op te leiden, zodat zij straks in de maatschappij kunnen bewegen en thuisvoelen. ONMISBAAR INSTITUUT. Moderator Stevens, die sprak na mens de R.K. onderwijzersbond, dankte de jubilaris voor zijn activitei ten en het werkzaam aandeel, niet al leen op de school zelf, maar ook daarbuiten. „Het feit dat gij een per manente afgevaardigde zijt in de hoofd-bestuurszaken, wijst hier wel op. Uw Godsvertrouwen heeft u sterk gemaakt en u in staat gesteld uw werk met volharding voort te zetten, ondanks vaak droevige om standigheden. Dat het Godsvertrou wen u mogen blijven sterken in het werk wat nog te doen valt en ook dat gij straks, over gegeven aan Gods wil, het werk met een gerust hart kunt neerleggen". Hierna bood moderator Stevens de jubilaris bloemen aan. De burgemeester noemde de B. L. O. school een onmisbaar instituut, dat al spoedig een zegen bleek te zijn voor Waalwijk en omgeving. „Een ding springt hierbij in het oog, dat 25 jaar een en dezelfde persoon niet alleen zijn beste-, maar ook al zijn krachten heeft gegeven aan een on derwijs, dat een eigen soort van me thodiek en didactiek eist. Gij hebt de school een naam gegeven en gemaakt tot wat zij nu is". De burgemeester bracht bijzondere dank voor het vele werk, dat 25 jaar aan een stuk is ver richt, waardoor vele kinderen een plaats in de maatschappij bezorgd kon worden, adequaat aan de kennis die zij op deze school hadden opge daan. Spreker noemde het feit van het 25 jaar bestaan van de school een mijlpaal, maar nog belangrijker acht te hij het bestaan van een ontwerp van een nieuwe school. „Deze school ies een zegen voor de jeugd, zij krij gen hier iets mee, tot nut voor de toekomst. Gods zegen blijve rusten op u, en uw school nu en in de komende jaren". TALRIJKE SPREKERS Verschillende sprekers kwamen hierna nog aan het woord, zoals de heer van de Heuvel, personeelslid, die sprak namens de bond van de B.L.O.- afdeling Oost Noord-Brabant. Hij bracht namens het personeel en de kinderen de heer van Roy dank voor het vele en goede werk. Ook me vrouw van Roy werd in deze dank betrokken, omdat ook zij een groot deel van haar leven aan dit werk had gegeven. Daarna overhandigde hij en kele cadeau's en bloemen. De heer L. Sikkens, hoofd van de Christelijke B.L.O.-school, bood si garen aan uit dank voor de hulp, die hij steeds van de jubilaris mocht ont vangen. Namens de landelijke bond, in de hoedanigheid van voorzitter van de r.k. bond van B.L.O., sprak de heer Prinsen, die de heer van Roy hulde bracht voor zijn zegenrijk werk en het begrip dat hij steeds had getoond voor de verplichtingen die dit werk met zich meebracht. Ook hier werd de echtgenote van de heer van Roy in de hulde-betrokken. De heer van Roy, hoofd van de B.L.O. school uit Hengelo, wijdde enkele woorden aan de prettige da gen, die hij een tiental jaren geleden, samen met de jubilaris als onderwijzer aan de Don Bosco-school mocht door brengen. Tot slot dankte de jubilaris allen die hem op welke manier dan ook ge lukwensen hadden aangeboden. En hij vroeg zich af wat er van al die kinderen geworden was, die vroeger bij hem op school het onderwijs had den genoten. „Soms groeien ze ver boven mij uit en ik vraag mij dan af heb ik het goed met hen gedaan De heer de Roy maakte nog melding van het feit, dat enkele dagen gele den de 475e leerling was ingeschre ven. Bijzondere dank bracht hij nog aan deken van de Hurk, voor de mis die 's morgens in de kerk was opge dragen en tevens aan de burgemees ter voor de ondervonden medewer king en steun. Ook drs. de Vries, de enige, die destijds nog aan de oprich ting heeft meegewerkt, werd nog in zijn bijzondere dank betrokken. Daarna volgde aan de Altenaweg de wijding van de eerste putring. waarna deze door de heer van Roy en deken v. d. Hurk met behulp van een hijskraan en enkele arbeiders in de bouwput werd neergelaten. s Mid'dags vond nog een zeer druk bezochte receptie plaats, die o.a. be zocht werd door mr. Haagen, secreta ris van de raad van kinderbescher ming, de heer Dingemans uit Waal wijk, Mgr. drs. van Gerwen, bis schoppelijk hoofd-inspecteur van het lager onderwijs en talrijke afgevaar digden uit de onderwijswereld. St. Nicolaas-geschenken t aan STASSAR DENKEN! Biljarten Wielrennen WOUT WAGTMANS BORG DE RACEFIETS DEFINITIEF OP Door Ad Vingerhoets In de zomer van 1947 verscheen een schriel klein manneke aan de start voor wielerwedstrijden. Hij heette Wout je Wagtmans en het kleine ukje ging verloren tussen Herculesgestalten van renners, die deden vermoeden dat ze hgel wat meer in de melk te brokke len hadden dan dat iele ventje met zijn bleke gezicht. De klasse is niet aan de buitenkant zicht baar, bleek hier maar weer eens. Hoe Woutje tot de wielersport kwam? De vader van John Bras- penninx vroeg hem om mee te gaan naar Valkenburg, waar de nationale wegkampioenschappen verreden werden. John wilde hem wel een fiets in bruikleen geven en dus toog Bras sr. met zijn jon ge vriend op pad. Tevergeefs wachtte Jan Braspenninx op kla gende woorden in de trant van: „Ik ben zo moe". Terug op het Heike zei Bras: „Woutje, gij,:, een apart manneke, gij moet c f reur worden. u"- Wagtmans vroeg een nieuv, lingenlicentie aan en begon 7 koersen. Als nieuweling werd t,- reeds vele malen overwinnaar de definitieve doorbraak u!' in 1948, toen Woutje als amfi 1b overwinningen boekte K kleine ventje kon er wat van iedere course vlamde hij 0f is leven er van afhing. Het publi f zag hem graag, want hij mJ£ strijd. In zijn amateurscarriè beiiaalde „de Wout" in totaaUrt overwinningen en daar War knapen van formaat bij, zoak Ronde van Noord-Holiand gie de van Brabant, Omloop van Nederland" ^n Zijn debuut als beroepsrente bracht hem meteen een twZ plaats achter Gerrit Schulte het Nederlandse wegkampi0en schap. Achter dit kampioenschar, a i Wagtmans met eindel0o geduld aangehold, doch ninZ mocht hij zich de rood-wit-bl we trui laten omgorden In iq-| en 1952 eindigde hij als derde beide malen achter Hans M kers en Wim van Est. In ito vochten Gerrit Schulte en W, van Est om de titel en weer w Wagtmans derde. Het jaar daar PP ging Adri Voorting vóór a Wout" over de finish- 1955 w» eens derde, 1956 uitgevallen achtste. Mocht Wagtmans od* weg geen trui veroveren, tort ki ecg hij cr een, n.l. die der rol rijders die hij in 1957 inpalm.' voor Martin Wierstra en Rat® Smits. Wagtmans heeft vooral naam gemaakt in de Tour de France negenmaal was hij er presenten hij is nog steeds de Nederlander die de beste prestatie op z'n naam heeft staan. In 't jaar 1953 werd hij vijlde, dat tot op heden no» geen enkele landgenoot hem heext kunnen doen. Zijn eerste Tour, in 1951, beëindigde hij door onervarenheid voortijdig. In lffl viel Wim van Est in 't Aubisqn! ravijn en de gehele Nederlandse ploeg met Wagtmans keerdenaar huis terug. Het jaar uaarop ein digde Wagtmans als 25ste. i\;1. dat hij in 1954 weer eens uitge vallen was, evenaarde hij in liijj bijna zijn prestatie van 1953 H: werd nu zesde. Na in 1956 no JÜk7 gew!o«ïen-.te zijn' viel hi-i 1957 en 1961 uit. Wout won 'n etappe o.a. vóór Gino Bartali en droeg dagenlan» de maillot jaune. Naast de Tour behaalde hij in binnen- en buitenland overwin ningen bij de vleet. In 1952 glori eerde hij in de Ronde van'Nor. mandië en was hiermede de eer ste Nederlander, die een etappe- course in het buitenland op zijn naam bracht. Het jaar daarop won hij in Algiers een etappe en werd winnaar vóór Jan Lam- brechts in de Ronde van 'Haspen- gouw. Dat er in een etappecourse wonderlijke dingen kunnen ge beuren, maakte Wagtmans in „Dwars door België" mee. De eer ste twee etappes had hij op speel se manier gewonnen en toen men voor de beslissende rit aan de start stond, zeiden de organisa toren, op de bloemen wijzend: „Woutje, als je dit tijd rit je over 29 km. achter de rug hebt, kun je ze meenemen". Een half uur later was het ventje reeds terug. Een lekke band? Framebreuk?'Zware val? Nee, veel erger. Hij was to taal ineengeploft, geen trap kon hij meer doen. Tussen de twee ritten door had Wagtmans de tijd doorgebracht in een bakkers zaak. Gewikkeld in een deken, Geen hap eten kon hij door de keel krijgen, op van de zenuwen, Toen Wagtmans van zijn fiets plofte was het enigste wat hij kon uitbrengen: „Voor een miljoen zou ik 't niet meer kunnen." Wagtmans won etappes in de Giro d'Italia en Vierdaagse van Eibar, droeg de leiderstrui in de Ronde van Zwitserland en won Nederlands grootste wedstrijd, de Acht van Chaam. Zijn mooiste zege echter vindt hij nog steeds de wedstrijd Rome-Napefs-Rome, Acht dagen lang op allerlei ma nieren, achter derny's, scooters, eigen kracht, strijdend, won hij met ruim 2 minuten voorsprong op Miguel Poblet. Stayer. In 1958 keerde Wagt mans de weg de rug toe en ging zich op de staverij toeleggen. Zijn zege in het kampioenschap van Nederland was het begin van vele successen in Amsterdam, Wage- ningen, Utrecht en Nijmegen, Derde in het wereldkampioen schap achter Walter Bucher en Guilermo Timoner. In 1959 en 1960 hield hij het ook nog voor namelijk achter de bromtol, maar dit seizoen verscheen hij weer op de weg. Aanvankelijk scheen hij weer in de running te komen. Hij reed in de Ronde' van Duitsland en in die van België behoorlijken toen bleek, dat hij ook in de Zwitserse bergen mee kon, werd dij na drie jaren afwezigheid we derom in de Tourploeg opgeno men. Het werd geen succes voor de teruggekeerde Wout en hierna volgden nog wat teleurstellingen die Wout deden besluiten de fiets definitief op te bergen. Met Wout Wagtmans ver dwijnt een der grootste na-oor- logse renners. Na Leo van der Pluijm, Wies van Dongen, Piet van den Brekel, Gerrit Voorting en Daan de Groot, allemaal kna- pij uit de Pellenaars-clan, nu dan ook „de Wout". Zijn publiek za hem missen. Wout zorgde er met zijn clowneske manieren altijjj wel voor, dat de mensen langs t lijntje konden lachen. iemeen zoek werden aangewezen de heren Buijs, Tot leden van de commissie van onder van Diem, de Gouw, de Vroome en van de Zalm. De voorzitter deelde verder mede dat op 31 oktober j.l. een bespreking was gehou den met diverse instanties betreffende het jachthavenplan in de gracht nabij de Wijkse poort. De voorzitter kon hierop mededelen dat aan ir. de Jong opdracht was gegeven tot het maken van een schetsplan voor dit project. De heer van der Pol trok hieruit de conclusie dat er geen bezwaar was tegen een coupure in de Hoge Maasdijk. Spreker vond het wel jammer dat de heer de Jong weer aan het tekenen was, dit was niet de opzet zoals was afgesproken. De afspraak was, zei spreker, dat er van alle mogelijkhe den, vier in totaal, een schetsplan ter tafel zou komen met een globaal overzicht van de kosten per geval; dit zou door de raad be keken worden, waarna met een uitgezocht plan naar een deskundige gegaan zou wor den ter verdere uitwerking. Het is nu on geveer anderhalf jaar geleden dat deze af spraak werd gedaan; inmiddels was er ech ter aan de heer de Jong opdracht gegeven een plan te maken, hetwelk bij nader in zien een slecht plan bleek. Spreker meent dat de heer de Jong niet de deskundige is om een jachthavenplan te maken. Verder herinnerde spreker er aan dat er was afgesproken volledig over te gaan naar de Centrale Technische Dienst. Thans is echter weer, zonder overleg met de C.T.D. opdracht gegeven aan de heer de Jong tot het maken van een schetsplan voor een jachthaven, waarvoor spreker hem niet ca pabel acht. De voorzitter zei de ondeskundigheid van ir. de Jong niet te kunnen onderschrijven. Wethouder Verschuur merkte op dat tij dens de ziekte van de burgemeester op dracht is gegeven aan de heer de Jong tot het maken van het plan aan de Prins Hen drikkade. Tijdens de bespreking op 31 okt. j.l. is het plan besproken voor een jachtha ven in de gracht aan de Wijkse poort en is aan dé hand van die bespreking opdracht gegeven aan de heer de Jong de situatie van bruggen, wegen en sluizen te bestuderen. Spreker zegt dat er in het verleden best fou ten kunnen zijn gemaakt, doch dat het plan aan de Prins Hendrikkade een slecht plan is, is niet waar; diverse deskundigen spre ken daar anders over. Dat het lang duurde voor dit plan ter tafel kwam, was ook oor zaak doordat het grote studie behoefde en besprekingen met diverse instanties. Spr. zei verder niet te geloven in een hele grote haven, zoals die thans gewenst wordt, doch wil graag medewerken aan een studie over die grote jachthaven. Wethouder Rijke onderstreepte nog eens dat de raad de diverse mogelijkheden op een schetsplan wil zien uitgewerkt om daar een keuze uit op te maken. Op de verga dering van 31 okt. j.l. werd gezegd dat waterbouwkundig alles mogelijk is, indien men er maar voldoende geld in kan steken; daarop is aan de heer de Jong gevraagd hoe dit te verwezenlijken is. Spreker zei dat zo spoedig mogelijk deze plannen ter tafel moe ten komen, waarna een constructieve be spreking kan volgen. De heer de Vroome was van mening dat deze plannen in één dag te maken zijn. De heer Rijke was het daar niet mee eens, daar de diverse instanties geraad pleegd moeten worden om b.v. te weten hoe tioog een brug en een sluis moeten worden en wat mag en wat niet mag. Spreker zei dat het plan van de heren de Vroome en van der Pol is besproken met drie heren van de Rijkswaterstaat; deze gingen in prin cipe accoord met een coupure in de Hoge Maasdijk, doch ze moeten hun superieuren hierover nog inlichten. De heer van Herpt drong ook aan op een spoedig ter tafel brengen van de plan nen, anders kunnen we nooit beginnen. Rondvraag. De heer van der Pol vroeg het woord uitsluitend, zoals hij zei, om de raad iets mede te delen. Vaststelling van de notulen van een onlangs gehouden vergadering be tékende, dat door de raad een riolerings plan werd goedgekeurd, zonder dat de raad er iets van wist. Vandaar dat spreker met de heer de Vroome zich in de stukken gingen verdiepen. Diverse stukken waren echter niet aanwezig. Dit heeft bij hen persoonlijk een onaangenaam gevoel achter gelaten. Bij de bestudering van de diverse aanwezige stuk- KELTUM CASSETTES ken bleek dat een gevraagde» prijsopgaaf voor het rioleringswerk aan de heer de Jong binnen enkele dagen via Rotterdam alhier werd ontvangen, met een verschil van en kele honderden guldens met de prijsopgave van de aannemer. Spreker meent dat er iets niet goed in elkaar zit, hij wenst geen ver antwoordelijkheid hiervoor te dragen. Spr. zou graag zien dat er enkele heren zich ook in deze zaak zouden verdiepen. Spreker zou echter ook gaarne zien dat het college van B. en W. zich tot de raad zou wenden met een openhartige opsomming. Verder deelde spreker mede dat hij geen medewerking meer zal geven aan plannen waarbij de heer de Jong betrokken is. Wethouder Rijke zei dat de heren de Vroome en van der Pol het rioleringsplan hebben onderzocht; daarna is dit nog eens gedaan door de voltallige Protestante frac tie; daarbij zijn geen fouten ontdekt; er wa ren wel enkele, onbelangrijke, stukken niet aanwezig, doch deze zouden nog worden opgezocht. Spreker zou, om alle misver stand uit te roeien, graag een raadscom missie benoemd zien, die de hele zaak nog t ns terdege onderzocht. De voorzitter meende uit de woorden van de heer van der Pol te moeten opmaken, dat hij het college er van verdenkt geknoeid te hebben; niets is minder waar en de voor zitter benoemde een raadscommissie om de zaak verder uit te zoeken. De heer de Vroome wenste dat aan deze commissie iemand toegevoegd zou worden die verstand heeft van deze werken. Wethouder Verschuur merkte nog op dat diverse instanties hun goedkeuring moeten hechten, voordat deze werken uiteindelijk kunnen worden uitgevoerd. In de raadscommissie hebben zitting de beide wethouders en de heren de Vroome, van der Pol, van Herpt en van de Zalm. De heer de Gouw informeerde naar de stand van zaken betreffende de straatver lichting te Hedikhuizen en Herpt. De voor- j zitter kon mededelen dat van de PiNEM be- j richt was ontvangen dat in de eerste week van december met het plaatsen van de lichtmasten zou worden begonnen. Verder maakte de heer de Gouw een opmerking over de zeer vuile straten in He dikhuizen i.v.m. de bietenoogst. Spreker vroeg of het wenselijk was over te gaan tot aanschaffing van een rolbezem; deze zou ook zeer van pas kunnen komen in Heus- den zelf, wanneer daar de riolering ver nieuwd wordt. De voorzitter zei dat men nog niet zover was om tot aanschaffing van een rolbezem over te gaan, doch de politie had opdracht gekregen nauwlettend toe te zien en indien nodig procesverbaal op te maken tegen de wegbevuilers. Verder informeerde de heer de Gouw PRISMA-HORLOGES naar de verbreding van de wegen te He dikhuizen. De voorzitter zei dat dit werk reeds was aanbesteed, maar dat met dit werk ge wacht moet worden tot alle lichtmasten zijn geplaatst. De heer van Herpt informeerde of reeds opdracht was gegeven aan het E.T.I. voor het opstellen van een agrarisch rapport. Spreker zei dat reeds diverse andere ge meenten een dergelijk rapport hadden laten samenstellen. De voorzitter zei dat door B. en W. ook reeds opdracht was gegeven tot het samenstellen van zo'n rapport. De heer van Herpt vroeg of het soms mogelijk zou zijn de straatverlichting te Herpt 's avonds tot 12 uur te laten branden en ook zondagsmorgens, liever nog iedere morgen. De voorzitter zei het verzoek van de heer van Herpt in overweging te nemen, doch tot 12 uur de verlichting te laten branden vond de voorzitter niet noodzake lijk. De heer van Herpt drong echter met klem aan voor verlichting tot 12 uur; met de laatste bus komen nog diverse passagiers mee die in Herpt uitstappen. De heer Buijs onderstreepte het verzoek van de heer van Herpt. Verder had de heer van Herpt in de pers gelezen dat de gemeente Heusden de enigste gemeente is waar de pers niet vol ledig op de hoogte is van de te behandelen stukken. Verder merkte spr. op dat er thans weer een 3-tal stukken meer behan deld werden dan er ter inzage hadden ge legen. Mevr. Schepers verzocht om maatregelen te treffen om de wateroverlast, waarmede diverse bewoners in het uitbreidingsplan Oudheusden te kampen hebben, weg te wer ken. Bij sommige woningen staan de ach tertuinen vol water tot zelfs aan de achter deur toe. De voorzitter zei dat reeds opdracht was gegeven om deze zaak te bekijken en even tueel voorzieningen te treffen. Hierna werd de vergadering gesloten. Resente foto van de heer van Roy, die op 1 december het 25-jarig jubileum als hoofd van de Don Bosco-school mocht herdenken. CERTINA-HORLOGES KNBB District Kaatsheuvel Bertus Dekkers scoort serie van 140 en een partijgemiddelde van 25.00 De uitslagen van de laatste wedstrijden zijn als volgt: ie klas: Euphonia l-'t Centrum 6-2; HGL - Altijd Raak 0-8; KTO - NAS 6-2; De Efteling-De Dreef 4-4. 2e klas: HGL 2-De Dreef 2 6-2; Poe delvrees I - HGL 2 8 - 0; De Dreef 2 - Eu phonia 2 6-2; Ons Genoegen I - KTO 2 6-2; NAS 2 - Nooit Volleerd 12-6. 3e klas Groep A: Poedelvrees 2 - HKS 2 0-8; NAS 3-Ons Genoegen 2 4-4; De Dreef 3 - KTO 3 5-3; Groep B: Altijd Raak 2 - KOT 2 4-4; Nooit Volleerd 2 - Poedelvrees 3 5 - 3; 't Centrum 2 - De Ef- teling 2 4-4. Deze week is Bertus Dekkers geweldig uit zijn slof geschoten. In 12 beurten had Bertus zijn nodige 300 car bij elkaar, wat een daverend moyenne betekende van pre cies 25.00. Zijn hoogste serie, in razendsnel tempo gescoord was niet minder dan 140, zodat de jeugd de felicitatie van de week verdient. Zijn tegenstander, Mari de Ruy- ter, verloor eervol met 7.66, was niet tegen dit geweld opgewassen, maar was een spor tief verliezer, die zijn tegenstander in zijn spel niet afbrak, maar zelf ook volhardde in het goede en korte positiespel Bij diezelfde wedstrijd werden nog twee zeer goede partijen gespeeld. Vooreerst broer Henk Dekkers, die met een hoogste serie van 47 een fraai gem. behaalde van 7.00. En tenslotte presenteerde Mari Groe- nendaal zijn visitekaartje met een voor hem geweldig goede partij van 6.42 alg. gem. Bij K TO - NAS werden ook prima par tijen gespeeld. Niemand minder dan „dok ter" Jansen alias Dirk Netten verrichtte hier de beste prestatie met een partij van 10.66 gem. en een hoogste serie van 52. Jan van Berkel werd met een gem. van 7.80 echter een waardige verliezer. Dorus Netten van KTO en Jo Damen van NAS behaalden ieder een fraai gem. van precies 5.00. Tini Fijneman verloor met 4.43 van Doruske en Graard v. d. Linden moest met 4.62 zijn meerdere erkennen in Jo Damen. Kees van Boxsel was van slag af, want hij ging ditmaal roemloos ten onder tegen C. Netten, die dit met 7.82 gem. verwe zenlijkte. Tenslotte „mijter" af voor Altijd Raak, dat het sterke HGL nota bene in eigen home met liefst 8-0 klopte. Rinus van Corstanje won met 9.41 van Jan Damen (9.58), terwijl zijn teamgenoten de overwinningenreeks voortzetten met resp. Jos van Wanrooij 5,22 gem., M. Klijn 5.55 gem. en Jac. van Boxtel 2.05 gem. In de 2e klas kreeg Drik van Mook het weer eens op zijn Oosterhoutse heupen en weer trof André van Boxtel het slecht, want Drik schitterde met een gem. van 5.22 en maakte daarmee de 8 - 0 zege volledig. Zijn teamgenoten wonnen resp., P. van Wanrooy met 3.59 gem., Dries van Wan- rooy met 2.87 en Willeke van Kuijk blijft maar winnen, nu met 1.022 gem. André Netten verrichtte een huzarenstuk je door Peerke van Laarhoven ver achter zich te laten. André kwam tot deze presta tie met een gem. van 3.70. Maar Gerrit Luijten revancheerde Euphonia bijzonder goed met een daverend gem. van 2.93. Zo'n klein manneke toch, en... zoveel snevel. Theo Soeterboek was de beste Ons Ge noegen-man met een gem. van 3.16. Ten slotte een andere mijter af voor Nooit Vol leerd dat zijn zege-reeks weer voortzette op NAS 2, ditmaal met een score van 6-2. Het blijft het sterke Poedelvrees dan ook zeer goed volgen. In de 3e klas, groep A, was Ons Genoe gen 2 ditmaalvan slag af. NAS 3 vocht als leeuwen, wat tenslotte resulteerde in een 4-4 gelijk spel, waarbij Jan Groe- nendaal tot 2.63 gem. kwam en Jos van Dijk tot 2.57 gem. Frits Sulsters won bij Vugtse met 2.36 gem. Jos Rombouts en J. Netten van KTO waren tenslotte in deze groep beide met 2.15 gem. bij de aller- besten. In groep B was Koos Kemmeren weer eens no. 1 met een gem. van 3.26, wat voor Koos echt geen uitschieter is. Het moyenne moet toch wat hoger komen wil Koos een serieuse candidaat worden voor de 2e klas. Willie Laros daarentegen was in verhou ding eigenlijk de beste van de week met een gem. van 3.18. Keurig Willem. Bertus van Riel speelde zich in het nieuws met een zeer goede 2.20 gem. Chr. van Woensel sluit met 2.11 tezamen met Gerrit van Don gen met 2.03 de rij van goei. De standen in de diverse klassen en groe pen zijn nu: In de le klas Groep A: 1 De Dreef gesp. 4 pt. 20; 2 De Efteling 3-15; 3 Euphonia 3 - 13; 4 't Centrum 3 - 11; 5 KOT 3-5. Groep B: 1 Altijd Raak 3-18; 2 NAS 4-16; 3 HKS 3-13; 4 KTO 3-13; 5 HGL 3-4. In de 2e klas: 1 Poedelvrees 4-27; 2 Euphonia 2 4 - 20; 3 Nooit Volleerd 14- 20; 4 HGL 2 4-16; 5 KTO 2 4-14; 6 Ons Genoegen 1 4-11; 7 NAS 2 4-10; 8 De Dreef 2 4-10. In de 3e klas, Groep A: 1 Ons Genoe gen 2 4 - 22; 2 HKS 2 3 -16; 3 Poedel vrees 2 4-14; 4 De Dreef 3 3-13; 5 KTO 3 4 - 13; 6 HGL 3 3 -10; 7 NAS 3 3-8. Groep B: 1 Efteling 2 4-22; 2 Cen trum 2 4 - 18; 3 Alt. Raak 2 4 - 16; 4 Poe delvrees 3 3 - 15; 5 HKS 3 3 - 10; 6 Nooit Volleerd 2 3 - 9; 7 KOT 2 3-6. \TEUW 1 BELANG!

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 2