iit Mimi Vraag naar arbeidskrachten over het algemeen teruggelopen Gemeenteraad Raamsdonk li 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 11 DEC. 1961 2 IERLAND WIL MEER NEDER LANDSE INDUSTRIEËN AANTREKKEN Een zestal Nederlandse onder nemingen heeft plannen om' te zijner tijd vestigingen op te rich ten in de republiek Ierland. Dit werd woensdagochtend medegedeeld door de heer Conol- ly Lole, een vertegenwoordiger van de Ierse „Industrial Deve lopment Authority", die thans in Nederland verblijft om bespre kingen met de Nederlandse on dernemingen te voeren. Sinds een Ierse industriële missie enkele jaren geleden een bezoek aan Ne derland heeft gebracht, hebben reeds tien Nederlandse industrie- en bedrijven in Ierland gevestigd. Het initiatief tot deze plannen is uitgegaan van de Nederlandse bedrijven zelf. Onder de zes in dustrieën die thans in contact ge treden zijn met de Ierse autoritei.-' ten, zijn een werf voor jachtsche- pen, een bitumenfabriek, een tex tielonderneming en 'n schoenen fabriek. Naar de heer Cole mee- oeelde is de „Industrial Develop ment Authority" een door de Ier se regering in het leven geroepen organisatie die tot taak heeft bui tenlandse industrieën voor te achten over de mogelijkheden voor vestigingen in Ierland. Sinds deze instantie deze taak ter hand heeft genomen, hebben zich reeds ruim 130 Britse, Duit se, Amerikaanse, Franse, Zweed se en Nederlandse bedrijven in Ierland gevestigd. De Ierse regering verleent deze bedrijven tal van faciliteiten, zo als de gratis bouw van industrie hallen, vrijstelling van inkom stenbelasting gedurende de eerste tien jaar, vrijstelling van een be lasting op winst („Corporation Profit Tax"), terwijl de regering tevens bereid is de helft van de kosten van het machinepark en van het opleiden van werkkrach ten voor haar rekening te nemen. De buitenlandse vestigingen kun nen uiteraard eveneens profite ren van de vrije markt tussen Ierland en Groot-Brittannië en van de voorkeurstarieven voor Ierland in de landen van het Ge menebest. Daarnaast biedt Ier land een overvloed van werk krachten, redenen waarom de heer Cole zich over de afloop van zijn besprekingen in Nederland enigszins optimistisch durfde uitlaten. Staat verliest proces PRIJZENBESCHIKKING BOUWBEDRIJF 1960 ONVERBINDEND Het gerechtshof in Den Haag heeft donderdag arrest gewezen in het proefproces tussen een aannemersmaatschappij (N. V. Aannemersmaatschappij P. C. Zanen) te Heemstede en de Staat dei' Nederlanden inzake rechts geldigheid van de prijzenbeschik- king bouwbedrijf 1960. Het hof heeft deze beschikking die in maart 1960 een eind maak te aan de bouwstaking, onverbin dend verklaard. Deze beschikking verbiedt de doorberekening in de prijzen van de verhoging van loonkosten, die u.t de op 1 maart 1960 ingegane CAO is voortgevloeid. Voor wer ken, die op 1 maart 1960 al aan de gang waren, werd door deze beschikking de in vele bouwcon tracten voorkomende „risico clausule" voor wat het toen nog uit te voeren gedeelte van het werk betreft, terzijde gesteld. De aannemersmaatschappij eiste in dit proces de onverbindendver- klaring van de prijzenbeschik- king. Deze eis wees het hof toe, op grond van de overweging dat er door de beschikking een onge oorloofde discriminatie is ont staan tussen aannemers, die wèl de risicoclausule in hun contrac ten hebben opgenomen en de aannemers die dat niet hebben gedaan. De wet staat alleen een plaatselijke discriminatie toe-. Het hof stelde bovendien vast, dat het de minister ook niet is toegestaan in te grijpen in be staande contracten. De staat werd veroordeeld in de proceskosten. ACHTTIEN JAAR GEËIST VOOR MOORD OP TAXICHAUFFEUR Als een zelfbewuste jongeman stapte vrijdag de 21-jarige etaleur, R. v. d. V. uit Bunschoten de zitting zaal van de Utrechtse rechtbank bin nen. Hij vertrok geen spier toen hij de officier van justitie hoorde zeggen dat hij terecht moest staan wegens wurging van de 28-jarige taxi-chauf feur Willem van Veenendaal uit Amersfoort. De misdaad werd in de nacht van 18 op 19 juni van dit jaar gepleegd. Het was echter gauw met de zelfbewustheid van de verdachte gedaan, al kwam er daardoor nog geen klaarheid in de motieven die hem tot de moord hebben gedreven. Wel barstte hij in snikken uit. De of ficier van justitie eiste, de omstan digheden en de persoonlijkheid van de verdachte in aanmerking nemend, niet de zwaarste straf, maar achttien jaar met aftrek. kMAARENl BRILLEN C/oeókoper en Beter dan waar ook! REGERING STELT PRIJS OP GESPREK MET DJAKARTA Beleid ongewijzigd. Het kabinet blijft te allen tijde be reid het vraagstuk-Nieuw-Guinea met Indonesië te bespreken en zou dat zelfs op prijs stellen, zodra Indonesië aan de Papoea-bevolking een vrije keuze wil laten. Het kabinet vindt, dat een openbaar Kamerdebat over 't Nieuw-Guinea-beleid op dit ogen blik minder gelegen komt. Het UNO- debat is nog te kort achter de rug om de standpunten van anderen en de stemmingen in al hun gevolgen volle dig te kunnen overzien. Volgens de regering zullen de Nederlandse voor stellen ongetwijfeld in vele landen een nieuw element in het denken heb ben gebracht. Deze ontwikkeling moet nader bestudeerd worden. Daarnaast zijn de mogelijkheden van de alge mene dekolonisatie-resolutie nog niet te overzien en moet rekening worden gehouden met nader beraad met de leden van de Nieuw-Guinearaad. Dit deelde premier De Quay mee in een brief aan de voorzitter van de Twee de Kamer. HELE VIJFDE DIVISIE HERHALING IN LA COURTINE. Komend jaar zullen voor het eerst na de oorlog herhalingsoefeningen in het buitenland gehouden worden, en wel op grote schaal. De hele mobili sabele, vijfde divisie 14.000 man sterk - gaat volgend jaar juli en augustus op herhaling in La Courtine in Frankrijk. De oefeningen duren drie weken, de reis inbegrepen. De vijfde divisie zal tijdens de ver plaatsing van Nederland naar Frank rijk en gedurende het verblijf in het oefenkamp La Courtine steun krijgen van de parate troepen. KLERK VERBOEMELDE BIJNA HALVE TON Twee maanden, nadat de 31-jarige waterklerk J. K. uit Poortugaal met 47.500 gulden van een cargadoors- bedrijf naar Spanje was verdwenen, heeft hij zich bij de Rotterdamse po litie gemeld. Zonder de 150 gulden, die hij nog op zak had, is hij opge sloten in het hoofdbureau van politie. De waterklerk had het geld, dat hij voor het cargadoorsbedrijf naar de kapitein van een Braziliaans schip in de Waalhaven moest brengen, uit het geldkistje gehaald. Met het geld had hij op de heliport geboekt voor Brus sel vanwaar hij naar Madrid is gevlo gen. Twee maanden lang heeft hij in Spanje het leven van een „grande" geleid. Het nachtleven van Madrid, Burgos, Santander en Malaga heeft voor hem geen geheimen meer. In het algemeen kan over de maand oktober, wat betreft de vraag naar arbeidskrachten, ge zegd worden, dat deze, zeker wat betreft het gewest Waalwijk, sterK is teruggelopen. Alleen bet rayon Almkerk maakt hierop een uitzondering, hier is namelijk de vraag flink gestegen, door de be hoefte die er momenteel bestaat aan riet- en grondwerkers. Dat de arbeidsreserve in Almkerk zo sterk is opgelopen, vindt voorna melijk zijn oorzaak in de volgen de feiten: De werkzaamheden in de landbouw zijn grotendeels be ëindigd, er is een lichte seizoens werkloosheid ontstaan door het afstoten van arbeidskrachten in de conservenindustrie. Boven dien zijn enkele grote water bouwkundige werken beëindigd. Vergeleken met 1960 is ook het aanbod iets gestegen en dit voor namelijk in de bouwnijverheid en metaalindustrie. Toch toont het aanbod geen markante verschil len. De vraag toonde een dalende tendens, doordat, ofschoon de bouwactiviteiten in het gewest nog steeds zeer gunstig zijn, de bouwnijverheid iets is teruggelo pen. Dat de vraag in de schoen- en lederindustrie iets is teruggelo pen, heeft verschillende oorza ken.. Allereerst doordat de situa tie in kleinere en enkele middel grote zaken iets minder gunstig is geworden, door het teruglopen van de bedrijvigheid. Bovendien toonde men al vanaf het begin van het jaar een grote belangstel ling voor het aantrekken van Bel gische arbeidskrachten, terwijl er enig soulaas ontstond door het schoolvrij komen van jonge ar beidskrachten, die in de bedrij ven konden worden opgenomen. De ervaringen met Belgen in de schoenindustrie zijn erg gunstig; zij passen zich uitstekend aan en hun produktiviteit geeft aanlei ding tot tevredenheid .Het rayon Waalwijk heeft ongeveer 200 en liet rayon Dongen ongeveer 70 Belgische arbeidskrachten in dienst. Het aantal tewerkgestelde Belgische arbeidskrachten zal in de toekomst nog toenemen. De arbeidsreserve, uitgedrukt in promillages, bedraagt voor Waalwijk 5 p. m. (5 p.m.) Alm kerk 12 p. m. (5,4 p.m.) Dongen 3,2 p. m. (3.4 p.m.). Eindhoven, Bladel, Budel en Vaikenswaard staan wat betreft de arbeidsreserve 't gunstigst 6 p. m„ Roosendaal en Zevenbergen 8 p.m., evenals Cuyk. Bergen-op- Zoom, Etten en Breda noteren elk 14 p.m. Helmond en Deurne hebben de grootste arbeidsreser ve, n.l. 15 p.m. Zowel voor de provincie als voor 't land bedraagt dit 10 p.m. De getallen tussen haakjes zijn de promillages van de maand ok tober. Arbeidsmarktsituatie in 1961 De arbeidsmarktsituatie voor het gewest Waalwijk in 1961 Beroepsbevolking 33480 (34150) bezette arbeidsplaatsen 33940 (34454)inkomende pendel 4022 (3883) uitgaande pendel 3385 (3406); geregistreerde arbeids^ reserve 177 (173). De getallen tussen haakjes zijn'de prognose cijfers voor 1962. In deze gege vens is niet opgenomen de regio nale pendel. De arbeidsmarkt in het gewest is nog steeds zo, dat het aantal bezette arbeidsplaatsen groter is dan het totaal van de beroepsbe volking. Ten opzichte van 1960 is de groei van de beroepsbevolking achter gebleven bij de toename van de arbeidsplaatsen. De prog- nose voor 1962 luidt dat de groei i van de beroepsbevolking de toe name van de arbeidsplaatsen zal overschrijden. De spanningen zullen evenwel blijven, maar mis schien in mindere mate. Door de vooruitstrevende acti viteiten in de schoenindustrie van de werkgroepen heeft men 't probleem van tekort aan ar beidskrachten iets kunnen op vangen. Men kan niet voorbij gaan aan de teruglopende pendel in dit gewest, doordat een terug- zuiging is ontstaan door de om liggende plaatsen (randstad Hol land). Er zal evenWel voor de nog steeds toenemende bedrijvigheid een uitweg gevonden moeten wordene voornamelijk door ver snelde mechanisatie en rationali satie. De werkgelegenheid is vooralsnog gunstig, ofschoon er misschien enige symptomen zijn aan te wijzen, dat de top van de hoogconjunctuur is overschre den. Waalwijk, 7 december 1961 Mijne Heren, Gaarne zagen ondergetekenden het volgende in uw eerstkomende editie geplaatst. Zin no. 5 op het deelnemers- formulier van Waalwijk Winkel stad hebben de organisatoren met een „2" gewaardeerd, dit moet volgens ondergetekenden een „1" zijn. Wij zouden daarom de organi satoren willen verzoeken eens naar een restaurant te gaan en zo'n bewuste „houtsnip" te be stellen. Genoemde heren zullen dan wel op hun neus kijken als ze dan geen gevogelte, doeh in een restaurant een sneetje wit brood, een sneetje roggebrood, goed belegd met kaas opgediend krijgen. Als genoemde heren het met onze zienswijze niet eens zijn verzoeken wij hen beleefd vraag no. 5 te stellen aan een erkend leraar voor het vakdiploma Ho tel-Café-Restaurant, de heer Rae- maeckers te Venlo. Hartelijk dank voor opname in uw blad, Hoogachtend, TH. LANGERMANS, Waalwijk A. [MUSKENS, Waalwijk A. HEER EN, Tilburg J. KROOT, Waalwijk C. v. d. HOOVEN, Waalwijk A. KROOT, Waalwijk Dank U, P. Lodenstijn. Met het ingezonden stuk van de heer Lodenstijn ben ik het volkomen eens en hoop dat maandag 11 dec. de verzoeningsvergadering mag zijn. Maar, mijnheer P. Lodenstijn, het had toch niet zo ver behoeven te ko men, want U was in 1958 toch mede van de eerste en mede van de ergste om de bestaande scheidsrechtersver- eniging af te breken. Dat bewijzen toch de ingezonden stukken die U toentertijd in de courant geschreven heeft (welke ingezonden stukken nog ter inzage liggen). Was het stuk in de Echo van U, mijnheer Lodenstijn, niet van U ge weest, dan had ik bovenstaande niet mede behoeven te delen. Een scheidsrechter. CORRESPONDENTIE J. E. te K. Gaarne willen wij uw mening plaatsen, als U tenminste uw naam aan de redactie opgeeft. An ders kan 't niet geplaatst worden. RED. Raamsdonk Met succes adverteert men in het blad, dat juist in die plaatsen ALGEMEEN gelezen wordt, waar de winkelstand het meest belang bij heeft en dat is voor Drunen, Waalwijk, Kaatsheuvel, Sprang- Capelle en Waspik e.a. vanzelf sprekend „DE ECHO" Speciaal voor Vraag en Aanbod het aangewezen blad. FEUILLETON van ,DE ECHO VAN HET ZUIDEN" DE JEUGD VAN TONY JEUGDROMAN door A. v. ENGELEN 1). In het grote huis van Bart van Berkel heerste een opgewekte stemming om de nieuwe wereld burger, die zojuist het levens licht had aanschouwd. Men had de wieg, die als een vergeten meubel op zolder stond, naar beneden gehaald, van stof en spinrag ontdaan en opnieuw aangetuigd. Het was een druk heen en weer geloop van eigen volk, van baakster en buurvrou wen, die het hele huis overhoop haalden en de anderen met „st!" immer tot stilte maanden! En de kinderen, weer thuis, mochten nog niet vóór komen, hoe be nieuwd zij ook waren naar het kleine broertje... Bart voelde zich niet weinig I gelukkig met deze, zijn vierde zoon, die, als nakomertje, even welkom was als vroeger de ande ren; alleen vond hij het verve lend, dat hij in niets meehelpen mocht, waardoor hij haast geen raad wist met zijn grote rustelo ze handen. Voor de zoveelste maal ging hij maar weer naar achteren... Morgen zou hij de bekende plichten te vervullen hebben, zo als aangifte op de secretarie, aan melden op de pastorie voor de doop, een brief naar de familie buitendorps, enfin, zo een en an der, nog welbekend van vroeger „Ik zal mar naor 't laand gaon, hier loop ik toch mar in de weeg" zegt hij tenslotte tot een oude man, die bij het haardvuur is ge zeten. Deze knikt met het hoofd ten teken van instemming, o, hij weet er alles van: op zulke dagen is manvolk niet in tel! Grootva der van Berkel, met z'n pijpje en leunstoel in een warm hoekje, laat de trubbel maar rustig over zich heengaan; zijn hulp en raad gevingen heeft men al evenmin van node en... verstandig is hij, die daarin berusten kan!... Een glimlach verheldert tel kens het verweerde gezicht bij de kreetjes van het kind daar vóór in z'n wiegje, maar ook een tikje weemoed bedroeft zijn hart bij de gedachte: hoe deze het leven is ingetreden en hoe hij zelf ver oordeeld is om, wie weet hoe gauw al, hiervan afscheid te ne men... Toch ook enige zorg heeft hij hoe men het ventje zal noemen. O, als het eens naar hem zou mo gen heten! Wel is de oudste al naar hem genoemd, doch ook de andere grootouders hebben hun beurt gehad, wat zou er dus op tegen zijn om weer van voren af aan te beginnen? De nieuwgekomene zou best 'n pienter baasje worden, dat had hij direct al gezien, toen hij op kousevoeten was naderbij geslo pen om te weten of de vangst het aanhouden waard was. Ook vader had blijkbaar de mogelijkheid overwogen, want opa hoorde hem met Ant er over fluisteren, doch erg enthousiast schenen zij er toch niet over te zijn, waarschijnlijk ter wille van het ongemak, dat het later zou geven: twee zelfde namen onder de kinderen! Maar... om de huiselijke vrede te bewaren gaf men tenslotte opa z'n zin: het werd een Antonius, doch men zou hem door de dag maar Tony noemen, om geen abuis te krijgen met Toon. Van baby werd de kleine Tony kleuter en eenieder vond hem al even lief, terwijl hij door groot vader niet weinig verwend werd. Ge moest het tafereeltje zien: de kleine jongen bij opa op de knie paardje aan het rijden, de han den kletsend van plezier en kraaiend van de pret!... In het lopen had hij een gedul dige leermeester, maar met zijn rappe beentjes was hij de ander al spoedig te vlug af, zodat hij wel eens een keertje ontsnapte en hij alléén op speurtocht ging, doch voor het overige waren de twee wel onafscheidelijk!... Grootvader zou er allerwaar schijnlijkst een bedorven kindje van hebben gemaakt, want het ventje kon bij hem geen kwaad, ware het niet dat zijn levensboek werd dichtgeslagen en hij voor goed afscheid moest nemen, in de overigens gezegende leeftijd van vier en tachtig De kleine had enkele dagen zijn kinderverdriet om het niet begrijpen, waar opa heen was, maar... al spoedig genoeg eisten andere dingen van de wondere wereld zijn aandacht, en nadien was er slechts de herinnering, heel vaag, van een vriendelijk ge zicht en van gerimpelde handen, die liefkozend over zijn haar ge streken hadden... De tijd ging verder. Tony moest naar de bewaarschool bij de Zus ters, daarna naar de grotemees- tersghool. Het was een kwiek ventje, be wegelijk als kwikzilver, leuk ook met z'n bruine vel en zwarte krullen. Dit lief kinderlijke ging er met de jaren wel enigszins af, doch het bleef toch een echt zon dagskind De drukke werkzaamheden op de boerderij lieten het de ouders niet toe, meer dan gewone aan dacht te besteden aan zijn ont wikkeling, maar de sfeer van het boerenleven met z'n eenvoud en godsdienstzin deed als vanzelf haar gunstige werking. Terwijl het familieleven slechts aange name dingen bracht. Vader en moeder waren wel zo goed als maar kon, ook de ande ren waren lief en aardig, vooral Toon; die maakte hoepels, fluit jes, polsstokken, ja, van allerlei om mee te spelen, en die was ge weldig groot en sterk, kon hem zo maar boven 't hoofd zwaaien Dorus, z'n tweede oudste broer was heel wat feller van aard, die durfde gerust met vader van me ning verschillen en al eens een grote mond opzetten, wat niet zo mooi was. Kees, de derde en laatste, las veel in landbouwboeken en was daarin verschrikkelijk geleerd! Doch die onderwerpen vonden bij Tony maar weinig belangstel ling, die achtte dat allemaal veel te zwaar op de hand en ging lie ver de straat op om te spelen met de kameraadjes... Zus Anneke, daar hield hij bij zonder veel van, die was altijd zo goed voor hem, kon zo lekkere boterhammen voor hem klaar maken en wist steeds de bui bij vader te bezweren, als na een gui tenstreek of deugnieterij, de ba rometer naar storm liep! Ja, want kattekwaad zat er bij de kleine Tony wel in Niet mooi of dankbaar van hem was het ook, als hij steevast haar emmer met water omschop te, als zij aan het schrobben was, of haar gevoelig aan de haren trok, om daarna hard weg te lo pen (Wordt vervolgd) Hfi i li VUGHTERSTR. 25 DEN BOSCH MARKT 32 - TILBURG Nwe GINNEKENSTR. 23 BREDA Donderdagavond kwam de raad van de gemeente Raamsdonk in openbare verga dering bijeen. In een minimum van tijd werd de 13 punten tellende agenda afgewerkt. Verhinderd waren op deze vergadering de heren Roodenburg, Schoenmakers en Van Bavel. De voorzitter kon meedelen dat de heer van Bavel na een langdurig verblijf in het ziekenhuis daar nu uit ontslagen was. Nadat de ingekomen stukken voor ken nisgeving waren aangenomen ging de raad over tot benoeming van de leden voor de schattingscommissie voqr het grondbedrijf. In deze commissie werden herkozen de he ren D. Kleyn en G. A. A. A. van Beek. De heer P. J. J. J. de Bont werd gekozen in de plaats van de heer G. C. de Bont, die zich gezien zijn leeftijd niet meer be schikbaar stelde voor herbenoeming. De commissie die de begroting van de gemeen te, het grondbedrijf en de gemeentelijke in stelling voor maatschappelijk hulpbetoon en de rekeningen van deze instellingen zal on derzoeken zal bestaan uit de heren A. A. Roodenburg, A. A. Verschuren en J. J. van Woerden. Als reserve voor deze com missie werd aangewezen de heer v. Strien. De vergoedingen voor het onderwijs wer den goedgekeurd met als basis een bedrag van f 40 per leerling voor het g.l.o. en een bedrag van f 55 per leerling bij het ulo- onderwijs. In totaal bedroeg dit voor de lagere scholen in 1960 een bedrag van f,47.360. De voor vergoeding in aanmer- king komende uitgaven in deze zelfde pe riode bedroegen bijna f 44.000. Voor het ulo waren deze bedragen resp. f 20.093 en f 19.856. Aan de besturen van de r.k. meis jesscholen te R'veer en Raamsdonk en de herv. lagere school te R'veer en van de r.k. ulo voor meisjes-te R'veer en de herv. ulo te R'veer werd voor de vergoeding voor een vakonderwijzeres in nuttige handwerken een bedrag uitgetrokken van f 5010. In verband met de vrije zaterdag en de nieuwe coördinatie van de burgerlijke stand hechtte de raad zijn goedkeuring aan een nieuwe regeling voor de openstelling van t bureau van de burgerlijke stand. Dat zal vanaf 1 jan. zijn opengesteld van 8.30 tot 12.30 uur van maandag tot en met donder dag; op vrijdag zal het zijn opengesteld van 8.30 tot 12 uur voor het voltrekken van huwelijken; van 8.30 tot 12.30 voor alle overige verrichtingen en van 14 tot 17 uur uitsluitend voor huwelijksaangiften, huwe lijkstoestemmingen en het voltrekken van huwelijken, 's Zaterdags is het bureau ge opend van 9-10 uur, uitsluitend voor aan giften van geboorten en overlijden en voor het voltrekken van huwelijken. Tevens wer den de nieuwe rechten voor de huwelijksvol trekking vastgesteld. Bij de marktverordening werd o.a. be paald dat deze van 14.30 uur tot 18 uur gesloten zal zijn voor motorrijtuigen en voertuigen. In de verordening zijn tevens op. genomen de rechten en verplichtingen van de marktkooplieden. Om in 1962 tijdig over kasmiddelen te beschikken voor de gewone dienst en voor goedgekeurde kapitaaluitgaven die nog in uitvoering zijn, werden B. en W. gemach tigd tot kaslening en rekening-courant-over eenkomsten gedurende 1962 tot een bedrag van maximum f 400.000. Tevens werd goedkeuring gehecht eventuele vaste geld- leningen aan te gaan bij de Bank voor Ned. Gemeenten tot een maximum van 1 miljoen gulden. Aan het eind van de vergadering deelde burgemeester Prinssen mee dat contact is opgenomen met de Ned. Spoorwegen om het weggedeelte tussen R'veer en Raams donk nabij de bewaakte overweg recht te trekken. De heer Verschuren informeerde bij da rondvraag naar het al of niet verplicht zijn een aansluiting te nemen op de nieuwe rio lering. De voorzitter antwoordde dat dit in derdaad verplicht is, tenzij het pand verder dan 40 m. van de hoofdleiding is gelegen. VRACHTWAGEN GESLIPT. In de gevaarlijke bocht bij de bewaakte overweg tussen Raamsdonk en R'veer kwam dezer dagen opnieuw een wagen te slippen. Ditmaal was het een uit de richting Raams donk komende vrachtwagen, die ten gevolge van het gladde wegdek aan het schuiven ging. Het aldaar langs de weg staande hek werd geheel tegen de grond gedrukt. Aan de wagen zelf was weinig schade. LEDENVERGADERING W.G.-KRUIS. Donderdagavond vond in het wijkgebouw van het Wit Gele Kruis een algemene le denvergadering van deze vereniging plaats. De vereniging telt thans 307 leden. Voor 108 patiënten werden in 1960 2027 ver- pleegbezoeken afgelegd. Voor de zuigelin genzorg vonden 23 zittingen plaats, voor de kleuterzorg 10 zittingen. In totaal werden 22 inentingen verricht, waarvan 6 tegen pokken, 8 tegen tetanus en 8 tegen polio. Tot leden van de kascommissie werden ge kozen de heren K. Bink en J. van Oort. Het financieel verslag bleek sluitend te zijn over 1960; voor 1961 verwacht men echter een nadelig saldo. Daarom bleek een verho ging van de contributie noodzakelijk. Deze is nu gebracht van f 10.40 op f 12 per jaar en zal worden betaald in maandelijkse termijnen. In de vacature dife in het bestuur was ontstaan door het vertrek van de heer Roo- vers en mevr. Schoenmakers-Muskes is thans voorzien. Gekozen werden mevr. Schoenmakers-Koenraads en mevr. Baars- van Straaten. Opnieuw kwam op deze vergadering de kwestie kinderarts-huisarts ter sprake. Dok ter Wijffels, die reeds 20 jaar zorg heeft ge dragen voor het kleuterbureau, bleek ovet onvoldoende tijd te beschikken om het kleu terbureau en het consultatiebureau te leiden. Daarom zal het bestuur thans uitzien naar een kinderarts. Hiervoor is reeds contact opgenomen met de provinciale bond in Til burg. Dokter Wijffels zal zijn taak blijven vervullen tot het bestuur geslaagd is in het vinden van een kinderarts. Tenslotte bracht het bestuur zijn dank uit aan de twee scheidende bestuursleden en aan de secretaris-penningmeester voor hun zorg en het vele werk.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 2