ROOD CHINA KAATSHEUVEL [LAATSTE BERICHTE» Waalwijk ALLE SOO DRUKWERK ANTOON TIELEN Biljarten DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 11 DEC. 1961 Een hongerende naar wereldmacht reus streeft Grootste gevaar voor de vrede PLASTIdaC PLASTIdaC HL Rijken en Co. Waalwijkse Stoomdrukkerij mest met een smadelijke nederlaag van 10 .0 naar huis. ELSHOUT VOORUIT De parochiële vereniging Elshout Vooruit [eelt voor het einde van 1961 nog een heel iiogramma voor haar leden in elkaar gezet. Zaterdag 23 dec. zal om 8 uur Geldrops looms Toneel optreden en voor het voet- jièt brengen: „Dokter genees u zelf". Een :el toneelspel waarin het probleem Ouders - Moderne jeugd naar voren wordt gebracht, maar waarin op een vrolijke ma nier het geneesmiddel voor het wederzijds onbegrip naar voren wordt gebracht. Dinsdag 2e kerstdag wordt 's middags voor de junioren van Elshout Vooruit de film „Toxi" gedraaid, een bewogen verhaal over de lotgevallen van een te vondeling gelegd negermeisje, 's Avonds wordt een dansavond gehouden waarbij de Hanico's voor de ge zellige sfeer zullen zorgen. Juist terwijl het rode China, door lijn meningsverschillen met de U.S. S,R. en de steun, die het aan het uit Je communistische pas marcherende jlbanië verleent, de aandacht naar <ebieden buiten zijn grenzen afleidt, is er aanleiding, de blikken eens op leze kolos zelf te vestigen. Dat dit mogelijk is, danken wij aan [iet Amerikaanse weekblad „Time", Jateen speciale organisatie opbouw - |e, die tot taak kreeg verslag uit te Irengen over de huidige situatie in Een uiterst moeilijke journa- opdracht, want hoewel com munistisch China, dat met zijn naar schatting 700 miljoen inwoners een kwart der wereldbevolking herbergt, uiteraard tot de belangrijkste objec- ien der internationale nieuwsgaring jou moeten behoren, geeft het regiem van Mao Tse-Toeng de buitenlandse ferslaggever maar bitter weinig kans enige activiteit te ontplooien. Peking heeft slechts twee permanente corres pondenten uit het westen toegelaten, die van Reuter en die van Agence France Presse, en de bewegingsvrij heid van deze mensen is zeer beperkt. De speciale Time-ploeg was daar om gedwongen uit de resultaten van 1 talrijke interviews met Europese en Aziatische zakenlieden, die China re gelmatig bezoeken, met zo pas uit Peking teruggekeerde diplomaten en met vluchtelingen in Hongkong een beeld te ontwerpen van de toestand zoals deze op het ogenblik is in het diorme rijk, dat zich uitstrekt van Mandsjoerije tot aan de noordgrens in India en van de steppen van cen- aal-Azië tot aan de boorden van de Me Oceaan. Ontstellende honger. Het is geen aangename lectuur, dit ïime-verslag. Het is vooral een ver haal van honger en van gebrek... Er is slechts een probleem, dat de hon- derden miljoenen Chinezen volledig absorbeert hoe komen wij aan eten. De maandelijkse rantsoenen rijst zijn voor niet meer dan drie dagen voldoende, suiker wordt slechts vier maal per jaar gedistribueerd, in som mige provincies kauwt men boom schors, in andere trachten de huis vrouwen hun waterige soep wat „krachtiger" te maken, door er gras aan toe te voegen. In Peking zijn, als gevolg van het gebrek aan elektrische energie, negen van de tien straten on dicht. De textielindustrie ligt bij gebrek aan grondstoffen voor een groot deel stil. De vluchtelingenstroom naar Hong kong en Macao heeft een ongekende omvang aangenomen; de autoriteiten leggen vooral aan ouderen en zieken, toch niet belangrijk zijn voor het produktieproces, ook geen moeilijk heden in de weg, want voeden kunnen vu willen zij deze mensen niet. Jonge Chinezen bewegen hemel en aarde om een plaatsje in het leger te krijgen, rant de soldaat wordt beter gevoed Jan de burger. „Koste wat kost". Natuurlijk ontkent de communisti sche regering, dat deze verschrikke lijke situatie het gevolg is van een economisch beleid, dat China van de ene dag op de andere wil veranderen in een grote industriële mogendheid en daarom alle krachten richt op de ware industrie en de lichte industrie en de landbouw verwaarloost. Regen in sommige delen van 't land, droog te in andere provincies, worden ver antwoordelijk gesteld voor honger en ellende. Inderdaad is men er ook toe overgegaan om ter leniging van de engste nood grote groepen arbeiders terug te sturen naar het platteland en net experiment met on-economische communes te beperken. Zijn grote doel, China op korte termijn te maken tot een werkelijke wereldmacht, wenst Mao echter niet j>p te geven. Dit wil hij, koste wat het ™st aan mensen en middelen, berei ken. Voor een binnenlandse revolutie behoeft hij niet te vrezen. Het leger hem trouw dank zij vele privileges. Cn China is zo groot, dat een ramp jet geheel nooit kan treffen. Terwijl m de grote steden honger wordt ge- leden, zijn sommige provincies er be ter aan toe. Terwijl vele fabrieken slecht worden geleid, zijn er andere, die successen boeken. Alleen al het feit, dat er geen burgeroorlog meer woedt, heeft het land bepaalde voor delen gebracht. Ook is het zo, dat de communisten er in zijn geslaagd noodzakelijke hervormingen tot stand te brengen. Het aantal geschoolde ar beiders groeit. Epidemieën zijn on der controle gebracht. De kinder sterfte is aanzienlijk gedaald. En de positie van de vrouw, eens de slavin van de man en van de schoonmoeder, is veel verbeterd. Propaganda. De communisten is het wel toever trouwd met deze vooruitgang duchtig propaganda te maken. In enorme op tochten en bij sportfeesten schreeu wen de teksten op de spandoeken over de „grootheid van het communisme" en de „verdorvenheid van het wes terse imperialisme". Naar binnen laat het regiem niets na, om de indruk te wekken, dat China ontwaakt is en dat het volk, ondanks de bestaande grote moeilijkheden, naar een glorierijk tijdperk oprukt. Een bezoeker als lord Montgomery is daarvoor niet on gevoelig gebleken. Naar buiten handelt communis tisch-China of het reeds de wereld macht is, waarvan zijn leiders dro men. Tibet is veroverd. In Laos en Zuid-Vietnam steunt het de guerilla- troepen. Het tracht geheel zuidoost- Azië onder zijn invloed te brengen. Het verhoogt de spanning met India - van dat land heeft het reeds 20 duizend vierkante kilometer grond gebied bezet. Het streeft koortsachtig naar het bezit van de atoombom. En het daagt nu niet meer slechts Washington, maar bovendien ook Moskou uit. En dat, terwijl het zelfs het eigen volk niet kan voeden. Zo'n land moet in toenemende mate een gevaar voor de wereldvrede gaan vormen (Nadruk verboden) Vergadering KVP afdeling Kaatsheuvel Dinsdag 12 december aanvang 8 uur houdt de afdeling Kaats heuvel van de Katholieke Volks partij in de grote zaal van de Gil denbond haar jaarlijkse algeme ne ledenvergadering, welke zeer belangrijk is in verband met de aanstaande verkiezingen voor de Provinciale Staten. Naast de gebruikelijke punten bevat de agenda o.a. voorziening in de vacature van penningmees ter, korte uiteenzetting over de Statenverkiezingen, 'candidaat- stelling leden Provinciale Staten, Naast de gebruikelijke pun ten bevat de agenda o.a. voor ziening in de vacature van pen ningmeester, korte uiteenzetting over de Staten-verkiezingen, can- didaatstelling leden Provinciale Staten, en een inleiding door de voorzitter over de internationale situatie met gelegenheid tot dis cussie. WIJ HEBBEN een uitgebreide collectie Gotische- en Barokkaarsen, zuivere waskaarsen (hand werk), blokkaarsen, enz. enz. Drogisterij v. AMELSVOORT Aan de Markt - Telef. 2286 Kaatsheuvel V olksuniversiteit Op dinsdag 12 december wordt voor de leden van de Volksuni versiteit in de serie „Heden daagse problemen" door dr. J. J. A. Vollebergh een lezing over het onderwerp „menselijke ver houdingen in het bedrijf". Gewest Brabant - Zeeland. Kampioenschap 4e klas Libre Uitstekend door de b.v. NAS geor ganiseerde wedstrijden, waarin A. Stroo uit Souburg de titel behaalde. De spanning was zondagavond tastbaar in café-restaurant „De Steen bakker" van L. van Berkel, toen de I twee laatste partijen gespeeld moes ten worden, welke zouden beslissen over het kampioenschap van het Ge west Brabant - Zeeland in de 4e klas libre. De situatie was op dat moment na melijk zo, dat er niet minder dan vier kanshebbers op de titel waren, die direct bij deze twee partijen betrok ken waren. Het waren A. Mermans, Tilburg, die de leiding had met 8 matchpunten, A. Stroo, Souburg, A. de Werdt, 's-Bosch, en G. de Wit, Waalwijk, ieder met 6 punten. Stroo diende in elk geval z'n partij van Mermans te winnen om met deze in matchpunten gelijk te komen. Indien hij er daarbij in zou slagen om 'n goed gemiddelde te spelen (z'n algemeen moyenne bedroeg na de voorlaatste ronde iets meer dan van Mermans), dan was de titel voor hem. Zou hij echter een laag gemiddelde bereiken, dan hadden zowel de Werdt als de Wit in hun partij nog een kansje, mits een van beiden er in zou slagen deze met een hoog gemiddelde te win nen. Toen de Werdt deze laatste ont moeting met het vrij goede moyenne van 2.14 in z'n voordeel afsloot, kon hij (rustig?) gaan zitten afwachten, wat z'n mede-rivale zouden gaan doen. Al gauw was hierbij te zien, dat voor Mermans de spanning blijkbaar te groot was. Z'n zenuwen speelden hem vermoedelijk zodanig parten, dat hij geen schaduw was van de figuur, die tot dan toe z'n tegenstanders par tij had gegeven. Cijfers? Na acht beurten, vier caramboles; na 14 brt. negen car. En tegenstander Stroo, die praktisch niets te verlie zen, maar alles te winnen had? Heeft hij eerst was gemediteerd over de zin- emergo, ik worstel en kom boven" en spreuk van zijn provincie „Luctor et daarmee aan de start verschenen? Wij weten het niet. Wel weten we, want dat was meteen duidelijk te zien, dat hij van begin af aan alle theoretische mogelijkheden aan z'n Zeeuwse laars lapte en resoluut van de tafel speelde. In tegenstelling met z'n tegenstander lukte bij hem alles. Hij was bezig z'n beste parij in dit tournooi te verwe zenlijken. In acht brt. 24 car. en na 14 brt. 45 car.; 9 om 45, een hope loze achterstand dus voor Mermans, en een gemiddelde voor Stroo, dat hem vrij zeker de titel zou opleveren indien hij nog even wist door te druk ken. En dat lukte hem ook, want na 20 brt. stond hij reeds op 63. De Werdt had intussen alle illusies la ten varen, maar het humeur van deze man uit 's-Bosch, die gedurende dit tournooi steeds voor de vrolijke en gezellige noot had weten te zorgen, leed er absoluut niet onder. Nu de spanning practisch gebroken was, kon ook Mermans nog even zichzelf wor den, want met een goede serie van 16 liet hij nog even zien dat hij heus wel beter kon. Maar de afstand was nu eenmaal te groot geworden om te overbruggen. In de 26e beurt be slechtte Stroo het pleit in zijn voor deel en kon hij zich kampioen 4e kl. libre van het gewest Brabant-Zee land noemen. Was de spanning in deze eindron de dus groot, feitelijk is er deze ge durende dit tournooi altijd geweest. Dit is trouwens het kenmerk van de ze wedstrijden, waarin de mindere go den, wier moyennes zo tussen de 1.50 en 2. - liggen, tegen elkaar aan bod komen. Hier geen series zoals bij de grote broers, waarbij een speler met een grote achterstand, wanneer hij de ballen in de gewenste positie krijgt, met een plotselinge uitschieter z'n te genstander voor een voldongen feit plaatst. Wanneer kampioen Stroo z'n beste partij met 2.88 gem. en een hoogste serie van 7 wint, vormt dit 'n duidelijke aanwijzing hoe de punten als het ware druppelsgewijze ge scoord worden. Vijf en meer poedels achter elkaar is geen uitzondering. Om beurten nemen de spelers van el kaar de leiding over en tot de laatste carambole heerst er soms onzekerheid wie winnaar zal worden. Daardoor zijn deze tournooien echter juist zo interessant. Hoewel in dit kampioenschap zich vanaf het begin 'n kopgroep van vier gevormd had, die deze positie tot het einde wist te handhaven, wilde dit toch niet zeggen, dat de anderen te gen deze vier bij voorbaat kansloos waren. Zo moest o.a. kampioen Stroo tegen nr. 5, onze plaatselijke favoriet Chr. van Woensel, het loodje leggen, en kreeg deze zelfde Stroo nota bene van nr. laatst, Snijders, een behoor lijk pak voor z'n Zeeuwse broek. Dit neemt niet weg, dat de titel uiteinde lijk terecht is gekomen bij de man, die er qua spel o.i. het meest voor in aan merking kwam, waarin hij het meest door Mermans werd benaderd. Deze heeft vanaf het begin de leiding ge had, totdat hij in de 5e ronde even door Stroo werd gewipt. Maar in de volgende ronde prijkte hij weer op kop. Hoe hij uiteindelijk toch nog het loodje moest leggen, beschreven wij reeds hierboven. Na afloop werd de kampioen door de voorzitter van het gewest Brabant- Zeeland, de heer Uytendaal, gehul digd, waarin hij tevens dè provincie Zeeland betrok, dat hoewel actief ge noeg, qua ledental nog te klein is om een apart gewest voor de KNBB te worden. Hij bracht warme hulde aan de vereniging NAS voor de keurige organisatie, welke in alle opzichten af was. Hij meende dit ook te moeten toeschrijven aan het district Kaats heuvel, waarin iedere biljartvereni ging in staat is om een kampioen schap te organiseren. Kaatsheuvel neemt een belangrijke plaats in bij het gewest en staat bijzonder goed aange schreven bij de KNBB. Als bewijs hiervoor noemde hij de organisatie van het Europees driebanden kampi oenschap in maart a.s. dat het distr. Kaatsheuvel is toegewezen. De voorzitter van 't district Kaats heuvel, de heer J. v. d. Kaa, dankte de heer Uytendaal voor z'n compli ment. Biljartend Kaatsheuvel weet wat er op het spel staat, en zal dus alles doen om dit Europees kampi oenschap op de juiste wijze te orga niseren, aldus de heer v. d. Kaa. Na z'n gelukwensen aan de kampioen, bracht hij dank aan NAS, dat in haar 35-jarig bestaan nu reeds voor de derde maal 'n gewestelijk kampioen schap organiseerde, en dit op voor beeldige wijze heeft volbracht. Hij bracht dank aan hospes van Berkel voor de keurige verzorging van het materiaal, aan de spelers voor hun sportieve medewerking, aan de toe schouwers, die op beide dagen door hun houding zo goed hadden meege werkt. Een bijzonder woord van dank richtte hij tot wedstrijdleider M. Zee- bregts en het NAS-lid Jos. v. Dijk, die het vele werk dat zo'n toumooi meebrengt op zo'n keurige wijze had den verzorgd. Vooral de heer Zee- bregts, die voor 50 wedstrijdleider wordt bij het Europese kampioen schap, heeft bewezen dat dit werk bij hem in goede handen is. Namens de spelers sprak de heer Stroo een dankwoord tot de heren Uytendaal, v. d. Kaa, het organise rende NAS, en speciaal bracht hij dank aan de heer en mevr. v. Berkel voor hun gastvrije ontvangst. De heer van Berkel, voorzitter van NAS, dankte op zijn beurt geweste lijk- en districtsbestuur voor het ge schonken vertrouwen en nodigde ver volgens bij het bekend maken van de uitslag de spelers daarbij uit een keu ze te maken uit de gebruikelijke goed verzorgde prijzentafel. Met een uitgebreide Brabantse kof fietafel, spontaan aangeboden door hospes van Berkel, werd dit goed ge slaagde gewestelijk kampioenschap besloten. Rest ons nog te melden, dat op beide dagen, zoals dat in Kaatsheuvel bij kampioenschappen gewoonte is, de publieke belangstelling bijzonder groot was. St. Nicolaas-actie Sawi zegelvereniging. Zaterdagmorgen vond de trek king plaats van de prijsrebus der St. Nicolaas-actie van de Sawi zegelvereniging te Kaatsheuvel. Een bedrag van 5000 gulden ver deeld over prijzen van 250 gul den, 100 gulden, 25 gulden en 10 gulden, wordt aan de kopers te rugbetaald in de vorm van waar debonnen. Deze waardebonnen worden aan de gelukkige win naars per post toegezonden, ter wijl tevens de namen per bulle tin bij de Sawi winkeliers wor den bekend gemaakt. De waarde bonnen kunnen tot uiterlijk 31 december bij de Sawi winkeliers besteed worden. Dit is dus voor de winnaars een welkom ge schenk voor de komende feest dagen. Totaal 144 personen kwa men voor een prijs in aanmer king, zodat de kansen behoorlijk groot waren. De St. Nicolaas-ac tie is voor de winkeliers even eens een groot succes geworden en er werden goede zaken ge daan. Het publiek vond deze St. Nicolaas-actie erg prachtig, ge tuige het groot aantal ingelever de opplakvellen. Het bestuur van de Sawi zegelvereniging heeft eer van zijn werk en we hopen dat meerdere activiteiten mogen vol gen. PAUS VRAAGT EENHEID IN NIEUWE ZENDBRIEF „Eterna Dei Sapientia", Gods Eeu wige Wijsheid, heet de encycliek, honderdste sterfdag van de heilige waarmee paus Joannes de vijftien paus Leo de Grote herdacht. Het rondschrijven vult negen kolommen in de „Osservatore" en behelst be halve een biografie en een uiteen zetting van de leer van Leo I voor al een oproep tot eenheid onder de christenen, doch met een duidelijke nadruk op het opperste leergezag van de paus van Rome. VERGEEFSE REIS DUITSE BONDSKANSELIER Bondskanselier dr. Adenauer, die zaterdag in Parijs heeft geconfe reerd met generaal De Gaulle over de kwestie Berlijn, in de vermoede lijk zeer flauwe hoop dat de presi dent van de republiek zich zou la ten overhalen zijn instemming te betuigen met de door president Ken nedy en premier MacMillan gewens te onderhandelingen met het hoofd van de Sovjet-regering, is onverrich- terzake naar Bonn teruggekeerd. De Gaulle heeft zich niet laten om praten. In een na het vertrek van de bondskanselier uit Parijs gepubli ceerd communiqué wordt vastge steld, dat Frankrijk en West-Duits- land inzake Berlijn overeenstem men in hun mening over het doel dat bereikt moet worden en over de noodzakelijkheid van de saamhorig heid onder de bondgenoten te handhaven. Dat communiqué bevat niet de minste zinspeling op de middelen waarmee het doel, waar over Frankrijk en West-Duitsland 't eens zijn, moet worden nagestreefd. VOOR 1,8 MILJOEN AAN SCHILDERIJEN GEROOFD Uit een villa in Como zijn 26 schil derijen ter waarde van 1,8 miljoen gulden gestolen. Volgens de politie hebben de dieven de werken in de nacht uit hun lijsten gesneden, op gerold en door een gaatje in een van de ramen van de villa naar buiten gewerkt. Voordat de opening in de ruit was gesneden, was een spanjolet met 'n stuk gereedschap geforceerd. De schilderij endieven waren door een raampje van 30 bij 45 cm. de villa binnengedrongen. In het huis, eigendom van signo- ra Nedda Mieli Grassi, de rijke we duwe van een Italiaanse tabaksfa brikant, hangen ca. 500 schilderijen van oude en moderne meesters. De gestolen werken zijn van Canaletto, Corot, Fattori, Jacques, Fontanesi, Gignous, Signorini, Sorbi, Constable en Henner. De politie achtte het mogelijk dat de dieven hulp van insiders hebben gehad, omdat een buitengewoon waakse hond op het terrein een slaapmiddel had gekregen en tot de vroege ochtenduren sliep. BRAND IN ZIEKENHUIS 15 doden Bij een ziekenhuisbrand in de Amerikaanse stad Hartford (Con necticut) zijn vijftien mensen om het leven gekomen. Het vuur was ontstaan in een af- valkoker. Na een explosie schoten de vlammen omhoog door 't afval en sloegen vervolgens over op de achtste en negende verdieping van het dertien etages tellende gebouw. Zusters en verzorgsters vormden onmiddellijk nadat de vuurgloed was losgebarsten een „menselijke ketting", waardoor vele patiënten konden worden gered. Nadat de brandweer het vuur had bedwongen, vond men de lichamen van de slachtoffers. Uit een eerste onderzoek bleek dat het merendeel van hen door rookverstikking om het leven was gekomen. Op de zwartgeblakerde vloer van de achtste verdieping werd een ge ïmproviseerd lijkenhuis opgezet. Honderden patiënten moesten naar andere verdiepingen worden over gebracht. D.V.S.V. BRENGT „ALTIJD ZONNESCHIJN" Zaterdag en zondag zal de r.k. Toneelvereniging DVSV in de zaal van De Gecroonde Leersse voor het voetlicht komen met een gezellig blijspel van Michael Brett „Altijd zonneschijn". De toneel vereniging is thans aan het 45e speelseizoen toe en daarom werd de eerste uitvoering van het lus trumseizoen verkozen voor een plezierig spel, dat geen enkele pretentie heeft dan een avond ge zonde en gezellige ontspanning. We gaan een paar dagen met de families Bruins en van Heuyelen op vakantie en maken de nodige moeilijkheden mee, die echter met een ontwapenende humor worden opgelost. Wie een avond gezellig uit wil zijn het komende weckend, zal zijn hart aan 't blij spel van Michael Brett kunnen ophalen. Voor de tweede uitvoering heeft DVSV intussen ook een keuze gemaakt, die gevallen is op een spel van geheel ander genre, n.l. het toneelspel „Tramlijn Be geerte" van Tennessee Williams, waarmee DVSV zich zonder twij fel voor fcen zware opgave heeft gesteld. UITSLAGEN VOORWEDSTRIJ DEN HOOFDKL. DRIEBANDEN Vrijdag, zaterdag en zondag zijn in café-restaurant H. dejftuij- ter in Waalwijk de voorwedstrij den gespeeld in de hoofdklasse driebanden voor het kampioen schap van Nederland. De wed strijden, die waren georganiseerd door de biljartver. v. d. Brandt, hadden een prima verloop. 1. W. Soetcrboek, biljartver. v. d. Bandt Waalwijk, gem. 0.6397 matchp. 10, hoogste serie 7. 2. J. Fancken KDK Tilburg, gem. 0.6393, machtp. 8, hoogste serie 7. Deze twee zijn met aan zekerheid grenzende waarschijn lijkheid geplaatst voor de finale. 3. F. v. Hooff, Nass uit Leende gem. 0.505, machtp. 6, hoogste serie 6. 4. W. Kamp, Crescendo, Breda gem. 0.5242, matchp. 5, hoogste serie 5. 5. G. v. d. Hurk, Trianon Eind hoven, gem. 0.498, matchp. 3, hoogste serie 3. De laatste drie degraderen naar de le klas. PRIESTER-JUBILARISSEN IN BISDOM 's-HERTOGENBOSCH 60 j aar priester: 24 mei P. Th. Goossens, em. deken en pastoor Drunen, Deurne. 25 jaar priester: 22 mei J. W. J. Verwiel, bejaardencentrum Vredeburcht te Tilburg. 12y2 jaar pastoor: 9 december E. Rietra, Berkdijk-Kaatsheuvel. een asphaltpapier vervangend modern materiaal. PLASTIdaC-materiaal kan ge lijmd, gespijkerd en geverfd worden. Met succes gebruikt voor de ondervloeren, onder zeil, te gen vochtige muren, onder de pannen, op loodsen, schuren, tuinhuisjes, volières, honden hokken, garages, enz. is reuk- en smaakloos, kost slechts 55 cent de strekkende meter. SLOOP-, HOUTHANDEL Ie Zein'e 4 (W.) - Waalwijk Tel. (04160) 3674 visitekaartjes verlovingskaart j es trouwkaarten geboortekaart j es rouwbrieven dankbetuigingen briefpapier enveloppen rekeningen raambiljetten lidmaatschapskaarten circulaires brochures jaarverslagen folders periodieken formulieren couranten leveren wij snel, onberispelijk, goedkoop GKOTESTRAAT 205, WAALWIJK

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 7