>6^ I VLIJMEN LEDERWAREN Uil do Langstraat PRISMAen STASSAR 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 29 DECEMBER 1961 10 Waspik De gemeente Waspik, die op 1 ja nuari 1961 een inwoner-aantal no teerde van 3678, - waaruit blijkt, dat de bevolkingstoename met precies honderd inwoners was vergroot, het geen voornamelijk te danken was aan het feit, dat 17 schippersgezinnen zich moesten laten inschrijven, - zit met hetzelfde probleem als alle an dere gemeenten in de Langstraat huizen, huizen. allerbeste A.MEYS protest Nadat de laatste vergunningen en premietoe wij zingen waren binnenge komen, startte men met de bouw van o.a. 20 woningen in de zg. vrije sec tor, waaronder 6 middenstands wo ningen, 8 woningen aan de Margriet laan - waarvoor de gemeente grond verkocht aan de bouwmaatschappij Drechtstad - en vier woningwetwo ningen, voor opruiming van krotwo ningen. Dat de aanvang van deze bouw broodnodig was, bleek wel uit het feit, dat deze gemeente aan hel begin van dit jaar maar liefst 60 wo ningzoekenden telde, waarvan 25 as pirant huwelijken en 15 gezinnen, die in een onbewoonbaar verklaarde wo ning huisden. Daarnaast werd door de N.V. Al- do uit Dordrecht, onderhands de bouw van 8 woningen aanbesteed, die varen gepland in Waspik Beneden. De gemeente besteedde evenwel niet alleen de aandacht aan de bouw van de zo nodige huizen, zij liet te vens haar gedachten gaan over het aantrekken van nieuwe industrieën. Belangrijke kredieten werden uit getrokken om te komen tot de aanleg van sportvelden. Dat de gemeente Waspik, wat betreft de scheepsbouw ook nog een woordje meespreekt, bleek wel uit het feit, dat dit jaar van de scheepswerf Ruijtenberg een schip te water werd gelaten, terwijl voor eenzelfde Kempenaar de kiel werd gelegd. Er werd hard gewerkt, niet alleen aan huizenbouw, het aantrekken of uitbreiden van industriecomplexen, maar er werd ook gedacht aan het on derwijs van de spes patriae, de scho lenbouw, en zo kon men er toe komen, dat op 17 april de Jacinka-meisjes-, school werd geopend. Het bleek een eigentijdse, practische school te zijn, die meetelt en mee kan wedijveren, met elke nieuwe school in welke grote stad dan ook. De gedachtengang van de organi satoren van de carnavalsviering, dat de boog nu eenmaal niet altijd ge spannen kan blijven, bleek zeer juist te zijn, want toen Bart IV in de raad zaal van het gemeentehuis tot prins carnaval werd geïnstalleerd, bestond er voor deze bijzondere plechtigheid veel belangstelling, evenals voor de carnavalsstoet die de prins door Mao- nenblusserslaand begeleidde, niet minder dan 600 kinderen namen er aan deel. Ook wat het kulturele leven be treft deed Waspik van zich spreken. Er werd dit jaar een kulturele wed strijd in de vorm van declameren en spreken in het openbaar georgani seerd. De koninklijke harmonie Volksvlijt en Volksvermaak, kreeg de beschikking over 63 nieuwe unifor men, waarvoor door de Waspikse ge meenschap, in zeer korte tijd een be drag van 9000 gulden bijeen werd ge bracht. Mede ter gelegenheid van haar 80-jarig jubileum, verzorgde deze harmonie een schitterende jubileum uitvoering. 10 Juni was een zeer belangrijke dag voor commandant Th. de Graauw en zijn vijftien leden van de Waspik- se vrijwillige brandweer. Op deze da tum kregen zij de beschikking over een gloed nieuwe brandweer man schappen wagen. Zij zijn deze uit breiding ten volle waard gebleken, want toen enkele weken later in Al phen de regionale brandweerwedstrij den werden gehouden, bracht het korps uit Waspik de tweede prijs meer naar huis. Nu we toch over prijzen aan het praten zijn kunnen we ook nog even vermelden, dat Jos Huijs van Eensgezind uit Waspik, districtskampioen handboogschieten werd. Bijzonder eervol was de benoeming van dr. Wouters uit Waspik, die door het Australisch Convent voor Burger schap tot de beste emigrant van het jaar werd uitgeroepen. Een zangavond uitgezonden over de radio door de N.C.R.V. vanuit de Nederlandse Hervormde kerk, ver grootte Waspik zijn goede naam nog meer. Wij besluiten dan dit overzicht van Waspik en zien vol verwachting uit naar de nieuwjaarsrede van burge meester van Erp met de daarmee sa mengaande heilsdronk op het welzijn van deze gemeente. Het gemeentebestuur van Waspik draagt over aan brandweer nieuw materiaal SPREEKUUR De wethouder, loco-burge meester, zal voor de tijd van de burgemeestersvacature te spreken zijn ten gemeentehui ze dinsdags en vrijdags v.m. van 10 tot 12 uur. Haarsteeg CERTINA HORLOGES WAALWIJK Biljarten X ItDERWAHEN Ook In 1962 aan pracht keuza van da Z.N. koopt U bij ^2^96^ GEMEENTERAAD Openbare vergadering van de raad der gemeente Vlijmen op vrijdag 29 december 1961 des n.m. 7.30 uur, ten raadhuize der gemeente. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot benoeming van een plaatsver vangend wethouder. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van a. het op de Middel-Heide gelegen per ceel kadastraal bekend gemeente Vlijmen sectie H nr. 1189 van de N.V. Lips te Dru- nen t.b.v. de realisering van het uitbrei dingsplan „Partiële Herziening van het uit breidingsplan De Vliedberg"; b. het op de Middel-Heide gelegen per ceel kadastraal bekend gemeente Vlijmen sectie H nr. 2082 van A. van Heivoort, Grote Kerk 15 alhier t.b.v. de realisering van het uitbreidingsplan „De Vliedberg"; c. het op de Middel-Heide gelegen per ceel kadastraal bekend gemeente Vlijmen sectie H nr. 3765 van J. A. van Heivoort, Achterstraat 48 alhier t.b.v. de realisering van het uitbreidingsplan „Partiële Herzie ning van 't uitbreidingsplan De Vliedberg"; d. een gedeelte van perceel kadastraal bekend gemeente Nieuwkuijk sectie C nr. 1055 van H. P. Verreijt en echtgenote, Nieuwkuijksestraat 157 alhier t.b.v. de rea lisering van het uitbreidingsplan in onder delen voor de kom Nieuwkuijk; e. een gedeelte van perceel kadastraal bekend gemeente Nieuwkuijk sectie C nr. 1772 van M. P. J. Snoeren en echtgenote, Nieuwkuijksestraat 87 alhier t.b.v. de reali sering van het uitbreidingsplan in onderde len voor de kom Nieuwkuijk; f. een gedeelte van perceel kadastraal bekend gemeente Vlijmen sectie L nr. 892 van H. Peters, Pastoriestraat 25 alhier t.b.v. Ie realisering van het uitbreidingsplan in on derdelen voor de kom Vlijmen"; g. een gedeelte van perceel kadastraal bekend gemeente Vlijmen sectie L nr. 910 van H. J. M. Sterk en echtgenote, Pastorie straat 34 alhier t.b.v. de aanleg van een trottoir. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van een perceel bouw terrein, gelegen aan de Torenstraat aan H. Rutten, De Akker 68 alhier, t.b.v. de bouw van een enkele woning. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het in beroep gaan van het in terlocutoir vonnis van 1 december 1961 van de Pachtkamer van het Kantongerecht te 's-Hertogenbosch i.z. de pachtkwestie M. Reuzer. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het garanderen van 118 aan sluitingen op de waterleiding binnen de tijds duur van 5 jaren in de z.g. schilderswijk II van het uitbreidingsplan De Vliedberg. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de verordening op de heffing van leges ter secretarie, rechten wegens verrichtingen van de ambtenaren van de burgerlijke stand en rechten voor inlich tingen uit de bevolkings- en verblijfregisters der gemeente Vlijmen. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering van keurlonen in de gemeente Vlijmen. 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van het besluit rege lende de rangen-indeling en vergoedingen van het personeel van de gemeentelijke vrij willige brandweer. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het aangaan van rekening-cou rant-overeenkomsten met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenhage en de Boerenleenbank van Vlijmen voor het jaar 1962. 11. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verlenen van machtiging tot het sluiten van kasgeldleningen tot 31 maart 1962. 12. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verlenen van machtiging tot het uitzetten van kasgelden in het jaar 1962. 13. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot medewerking ingevolge artikel 50 der Kleuteronderwijswet aan het bestuur van de R.K. Kleuterschool te Vlijmen voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen. 14. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot beschikbaarstelling van een cre- diet, groot f 17.500 voor de totstandbren ging van een viertal kunstwerken in het plan Vliedberg. 15. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verstrekken van een hypo thecaire geldlening aan het Wit-Gele Kruis te Nieuwkuijk t.b.v. de bouw van een nieuw wijkgebouw in het plan Vliedberg. 16. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verstrekken van een geldle ning aan de harmonie „Concordia" te Vlij men - t.b.v. de aanschaffing van de nieuwe instrumenten. 17. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot goedkeuring van de rekening 1959 van de gemeentelijke instelling voor maatschappelijke zorg en tot voorlopige vast stelling van de bedrijfsrekeningen en de rekening der gemeente over het dienstjaar 1959. 18. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot beschikbaarstelling van een cre- diet ten behoeve van de ombouw van de ne veltankwagen van de brandweer. 19. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de bedrijfs- en ge meentebegroting dienst 1961. 20. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot benoeming van 2 leden van het bestuur van de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg wegens het aftreden van de heren J. P. Vorstenbosch en F. G. van Oijen. KERSTAVOND K.A.B. In de zaal van café H. Peijnenborg-Boom werd door de Vlijmense Arbeidersorganisa- ties een Kerstavond gegeven. De opening ge schiedde door de voorzitter van de K.A.B. de heer Oremans, die de aanwezigen ver welkomde, in het bijzonder de parochie geestelijkheid en de KAJ-Aalmoezenier Muskens. Medewerking aan deze avond ver leenden de Verboordjes en Odrie Oremans, die een stemmig programma van kerstliede ren en gedichten ten gehore brachten, wat hun goed afging. Na de pauze speelden le den van de KAJ en VKAJ op zeer verdien stelijke wijze: Kermisvolk op Kerstmis, van Henri Gheon. Spel, decor, kostumering en grime van K. v. d. Zande waren zeer goed verzorgd. Mede dank zij kapelaan Oderkerk. Na afloop van deze gezellige avond hield Pastoor W. van Sinnen een korte toespraak. BILJARTUITSLAGEN District Den Bosch. Klasse C Libre: Poedelvrees - Limburgia 2-6; OBK - Schuttershof 2 2-6; NAO St. Joris - Schuttershof 6-2. Libre klase E I: W. v. Vught 2 NAO 2 4-4; Poedelvrees 2 - H. v. Brabant 4-4. NIEUWE SLIJTERIJ GEOPEN In de Julianastraat opende de heer C. Heesbeen een nieuwe slijterij. Dat dit niet alleen een mooie aanwinst is voor het cen trum van Vlijmen, maar tevens een mooie verfraaiing voor de Julianastraat is zeker. Velen gaven blijk van belangstelling, ver gezeld van bloemen. VOETBALMATCH ALS JAARBESLUIT De R.K. Voetbalvereniging De Vlijmense Boys zal op 03 december het jaar op wel heel bijzondere wijze afsluiten. Dan zullen de kampioenen van het seizoen 1956 1957 een wedstrijd spelen tegen het huidige eerste elftal van 1961. De opstelling van het kam pioenselftal 1956 1957: doel: N. Boom; achter: K. Parijs - P. Parijs; middenlinie: A. de Wijs, B. Coensen, P. van Esdonk; voor hoede: B. Verschuuren, Th. v. Esdonk, A. van Heivoort, J. van Engelen, H. Maas. Elftal 1962-1962: doel: J. de Wijs; ach ter: B. Parijs - C. v. d. Lee; middenlinie: S. van Engelen, J. Diepstraten, D. de Vaan; voorhoede: A. Ekels, P. Verschuuren, Th. Oremans, H. v. Overdijk, J. van Goch. TRAINING VLIJMENSE BOYS. Dank zij de activiteit van de penningmees ter is Vlijmense Boys er in geslaagd om van af heden gebruik te mogen maken van de gymnastiekzaal van de gemeente Vlijmen. Zowel de trainer als de spelers zijn zeer enthousiast over de accomodatie, waardoor de trainingsmogelijkheden gedeeltelijk zijn opgelost. ONGEVAL Op het ijs deed zich dinsdagmiddag tijdens de gehouden wedstrijden een ongeval voor dat voor mej. B. de Wilt uit Herpt minder prettige gevolgen had. Toen zij zich naar de kant wilde begeven om de schaatsen af te binden, kwam ze zo ongelukkig te vallen dat ze haar linker onderbeen brak. Een op het ijs aanwezige geneesheer verleende de eerste hulp en achtte overbrenging naar het ziekenhuis in 's-Bosch noodzakelijk, waar heen zij later per ambulancewagen werd vervoerd. SCHAATSWEDSTRIJDEN. Ongeëvenaarde prestaties van de Haar- steegse hardrijders. Met een brede glimlach op zijn gelaat en zichtbaar gelukkig nam onze plaatselijke hardrijder Jo van Heeswijk na afloop van de gehouden schaatswedstrijden, in de achter zaal van café Jan Siegers, uit handen vaii de voorzitter van de IJsclub Haarsteeg, de heer A. van Engelen, de prachtige Jaap Eden-wisselbeker in ontvangst. En met ge rechtvaardigde trots, kon hij dat ook doen, want de 10 km race, die het sluitstuk vorm de van de gehouden schaatswedstrijden en waaraan door ca. 30 rijders werd deelgeno men, werd voor hem een persoonlijke triomf. Halverweg de wedstrijd ontsnapte van Hees- wijk, in gezelschap van Wim van Heijst, uit de constante groep en dit tweetal zette de achtervolging in op de eerder ontsnapte W. I v. d. Oetelaar uit Boxtel. In prachtige stijl en met grote snelheid gleed dit tweetal over het ijs en al spoedig werd v. d. Oetelaar in gehaald en gepasseerd. In de eind sprint bleek van Heeswijk over de mees te reserves te beschikken en won op overtui gende wijze. Een unieke prestatie van deze jeugdige rijder, die zich pas enkele jaren op het hardrijden is gaan toeleggen. Wim van Heijst bezette met gering verschil de twee de plaats. B. van Bladel en P. van Heeswijk toonden eveneens sterk vooruit te zijn ge gaan ,cn bezetten de 4e en 5e plaats. Met inbegrip van de bekende hardrijder Willy v. d. Berk, die zevende werd, dus vijf dorps genoten bij de eerste zeven. Betrof dit echter een persoonlijke triomf voor deze veelbelovende rijder, als club de den de Haarsteegse hardrijders het nog be ter, want het eerste drietal, bestaande uit Oilly v. d. Berk, Jo van Heeswijk en Wim van Heijst, behaalde op overtuigende wijze het clubkampioenschap van Noord-Brabant. Zoals wij dan in het nummer van verleden week vrijdag reeds meldden, organiseerde de j hardrijdersvereniging Jaap Eden alhier in aanhoudende vorst, grote schaatswedstrijden, j waaraan het Brabantse clubkampioenschap i was verbonden. Nu Koning Winter zich blij- j vend presenteerde, was het mogelijk deze samenwerking met de IJsclub Haarsteeg, bij j wedstrijden doorgang te laten vinden en op i de ondergelopen weilanden in de polder al hier kon een prachtige 1100 meter baan worden uitgezet. Contact werd opgenomen met de in Brabant bestaande ijsclubs en al spoedig kwamen veel meldingen van deel name binnen. Van heinde en ver waren dan de meest bekende schaatsenrijders naar hier gekomen om een gooi naar dit clubkam pioenschap te doen en. zelfs had een drietal van een ijsclub uit Antwerpen ingeschreven, met aan het hoofd de, kampioen van België op de lange baan, n.l. J. Breuren. Ook de kampioen van Brabant, J. Verhees uit Bre da, gaf met nog acht andere clubgenoten acte de precense, zodat de ijsclub Breda met maar liefst drie teams aan deze titelstrijd deelnam en verder waren nog verschillende ijsclubs met enkele drietallen present. Onder een enorme pubieke belangstelling werd het vertreksein gegeven aan alle rij ders, die in een z.g. koppelwedstrijd van drie rijders, waarbij telkens één rijder in de baan was, de voorgeschreven afstand moes ten afleggen. Van meet af aan, namen de rijders van het Haarsteegse eerste team de leiding; goed aflossend reden v. d. Berk, van Heeswijk en van Herpt voor wat ze waard waren en bleven onbedreigd aan de leiding. Maar naarmate de tijd verstreek, viel het op dat ook de rijders van het tweede team, bestaande uit P. van Heeswijk, W. Ketels en B. van Bladel, sterk naar voren kwam en op geringe afstand volgde. Aan het slot werden verschillende teams gedub beld en tenslotte maakte de jury de vol gende uitslag bekend: 1 en Brabants club kampioen Haarsteeg 1; 2 Haarsteeg 2; 3 België 3 op 2 ronden; 4 Breda 2 op 2 ron den en 5 Haarsteeg 3 op 3 ronden. Hierna volgde een individuele wedstrijd over 5 km voor de junioren van Jaap Eden, aangevuld met enkele jeugdige rijders uit de omgeving; de uitslag hiervan was: 1 J. van der Heijden Schijndel; 2 H. van Bok hoven; 3 A. van Bijnen; 4 R. van Gestel; 5 J. van den Dungen; 6 L. Zwijgers; 7 A. van Esch en B A. van Zon, allen Haarsteeg- Na een korte pauze maakten alle aanwe zigen zich gereed om aan de 10 km race op eigen kracht te beginnen. Reeds direct na de start nam W. v. d. Oetelaar uit Schijn del een voorsprong, die na enkele ronden nog werd vergroot, maar zoals reeds is om schreven sloegen van Heeswijk en van Heijst op tijd toe en tegen deze gebundelde kracht was v. d. Oetelaar niet opgewassen. Deze wedstrijd verliep zeer spannend en de toe schouwers hebben van een prachtige race kunnen genieten. Over het geheel dan een dubbele triomf voor de Haarsteegse hard rijders. De aantrekkelijkheid werd nog sterk vergroot, want de Haarsteegse zakenmensen stelden een stroom van premies beschikbaar, een geste waarvoor de voorzitter van de ijs club de schenkers hartelijk dank bracht. Na de prijsuitreiking gaf de trainer v. Jaap gemeld, gaf de trainer en kopman van Jaap Eden nog een uiteenzetting betreffende de training, die door de Haarsteegse rijders in tensief wordt gevolgd en die nu dermate z'n vruchten heeft afgeworpen dat zij zich heer en meester toonden. Dat de Haarsteegse ijsclub ook een joviale gastvrouwe is bleek uit het feit dat er voor iedere deelnemer aan de wedstrijden, en voor de overige medewerkers, zoals jury en commissarisen, warme erwtensoep met worst klaar stond en het behoeft geen nadere ver klaring dat die er in ging als koek. Al met al kan de ijsclub en de hardrijdersvereni ging Jaap Eden op alleszins geslaagde wed strijden terugzien. rinjrinriru^Aravrrrr"!/^'!* y kelijke opening door de voorzitster, mevr. van Engelen-de Kort, werden door de se cretaresse, mej. v. d. Biggelaar, allereerst de presentielijst en de notulen van de vorige jaarvergadering voorgelezen, welke laatste onveranderd werden vastgesteld. Uit het jaarverslag bleek dat de afd. in totaal 79 leden telt; verder werd melding gemaakt van de voornaamste feiten uit het voorbije boekjaar. Gememoreerd werd dat er met succes enkele cursussen en wedstrijden wa ren georganiseerd en om meer kennis van een en ander op te doen werden verschillen de excursies gemaakt. De aftredende be stuursleden mevr. van Oyen-van Beurden en mej. Jet van den Brandt, die zich weer her kiesbaar stelden, werden bij acclamatie her benoemd. In de afgelopen zomer werd er een onderlinge wedstrijd georganiseerd in het kweken en verzorgen van alle soorten kamerplanten. Aansluitend op het bekend maken van de uitslag en de prijsuitreiking, gaf de plaatselijke bloemenkweker, Gerrit Ketels, een alleszins leerzame uiteenzetting over het verzorgen van alerlei bloemen en planten en om een en ander wat aantrek kelijk te maken, werden er enkele onderling verloot. De prijswinnaars waren tenslotte: 1 mevr. v. d. Brandt-Schoonen; 2 mevr. van Delft-v. d. Linden; 3 mevr. van Beurden-v. Veluw. Omdat het voor iedereen absoluut noodzakelijk is in deze tijd enige kennis over een juiste besteding van de geldmidde len te hebben, zal er in de eerstkomende maanden een eenvoudige boekhoudcursus worden gegeven. Ook voor het jaar 1962 staan er weer heel wat activiteiten op het programma. Zo bleek uit de toespraak van de geestelijk adviseur dat men in de Kring Den Bosch voornemens is om een hele week voor de oudere leden en een week voor de jeugdige leden z.g. forum- en gespreksavon- den te organiseren, waarbij dan actuele pro blemen vooral wat betreft het geloofs- en gezinsleven ter sprake zullen komen. Verder vinden er op nog nader vast te stellen datums verdiepingsdagen voor moe ders plaats, die waarschijnlijk in Vught zul len worden gehouden. Besloten is reeds om in samenwerking met de afd. Herpt een de monstratie te houden in het bereiden van Indische gerechten. Tot slot wordt ook het culturele niet vergeten. Op 20 jan. a.s. houdt men in samenwerking met de afdeling Herpt en tevens met de RKJB een culturele avond en door de afd. alhier zal daaraan door vijf leden worden deelgenomen. Op 21 febr. is er dan in Rosenoord in Vught een culturele dag voor de Kring Den Bosch en daar zal de afd. alhier eveneens zijn verte genwoordigd. Deze jaarvergadering werd besloten met een tractatie enals naar gewoonte met een onderlnige verloting. BILJARTEN Kees v. d. Loo kampioen van de hoogste klasse van het district 's-Bosch e.o. Onze dorpsgenoot de bekende biljarter Kees v. d. Loo, die op het groene laken de laatste jaren al tot grote successen wist te komen, maar er tot op heden nog nooit in is geslaagd om een persoonlijk kampioen schap op z'n naam te brengen, is daar deze week dan toch eindelijk in geslaagd. In café Maurickzicht te Vught, waar van 20 t.m. 23 dec. de wedstrijden tussen de beste biljarters uit 's-Bosch en wijde omtrek werden gespeeld om het persoonlijk kam pioenschap van de hoogste klasse, n.l. de kaderklasse 38/2, werd het dan eindelijk werkelijkheid. Een persoonlijke triomf dus voor een biljarter die zich in enkele jaren tijds heeft weten op te werken tot een speler van formaat, die het biljartspel tot een hobby heeft gemaakt, het spel technisch volkomen beheerst en die door zijn sportiviteit overal een graag geziene tegenstander is. Aan deze wedstrijden namen de volgende spelers deel: Jan Verhagen en Karei Dekkers uit Den Bosch, Sjef Berkelmans en Rini Beks uit Vught, Jan Peters uit Eindhoven en onze dorpsgenoot Kees van der Loo. De lengte van de partijen kader 38/2 was voor iedere deelnemer 300 car. Omdat het te ver zou voeren laten wij alleen de verrichtingen van v. d. Loo hier volgen. Het begon voor hem niet zo hoopgevend, want de eerste partij verloor hij gedecideerd van Jan Verhagen, doch spoedig volgde er een algeheel herstel en tenslotte slaagde hij er in alle partijen te winnen. Vooral de laatste partij is het vermelden waard, want hij presteerde het om de 300 car. in 3 beurten vol te maken met een grandioos gespeelde serie van maat liefst 261. Maar ook Jén Verhagen stelde zijn candidatuur, want die was tot aan de laatste partij die gespeeld moest worden te gen Sjef Berkelmans nog ongeslagen. Won eerstgenoemde, dan kon hij zich districts kampioen noemen en bij verlies kwam de ti tel in het bezit van v. d. Loo. De spanning steeg hier ten top, want met nog 18 car. te spelen faalde Berkelmans. Jan Verhagen stond voor de taak om nog 90 car. te ma ken en deze all round kaderspeler stevende regelrecht op de titel af, maar een grote desillusie werd zijn deel, want bij de 89e car kwamen de ballen vast te liggen en moesten die worden opgezet. De zenuwen speelen hem parten, want deze laatste car. miste hij. Berkelmans deed zijn sportieve plicht, maakte de laatste 18 car. in én beurt vol en zodoende werd Kees v. d. Loo, die als toeschouwer en als belanghebbende met grote spanning deze slotpartij volgde op de valreep persoonlijk kampioen van het Bos sche district van de hoogste klasse. Na een korte pauze vond de huldiging van de kampioen plaats en het was districts voorzitter, de heer Vorstenbosch, die hem, na hem te hebben gelukgewenst met dit suc ces, de kampioensmedaille en nog enkele andere fraaie prijzen overhandigde. JAARVERGADERING BOERINNENBOND. Voor het bijwonen van de jaarvergade ring over 1961 kwamen de leden van de Boerinnenbond St. Bernadette vrijdagavond j.l. in café v. d. Lee bijeen. Na de gebrui- Competitiewedstarijden district Waalwijk KNBB. Viertallen aan elkaar gewaagd. In de afgelopen dagen zijn de competitie wedstrijden van het district Waalwijk KNBB voortgezet door de klassen D en E, daar klasse C was vrijgesteld van het spelen van wedstrijden. Het is wel opvallend, dat dit maal geen enkel viertal tot een vermeldens waardig resultaat kon komen en hieruit blijkt, dat uiteindelijk allen aan elkaar ge waagd zijn, hetgeen de spanning alleen maar ten goede kan komen. Er moeten nog enkele ontmoetingen worden gespeeld en daarmede is dan de eerste helft der competitie ten ein de. In ons volgend nummer zullen we dus, na het verloop deze ontmoetingen de stand bekend maken van alle klassen, waarom ons reeds herhaaldelijk werd verzocht. De uit slagen van de gespeelde ontmoetingen waren als volgt Klase D Keesje 2 ontving in deze klas se KOT I uit Waalwijk en wist zowaar de helft van de te behalen punten te bemachti gen. De Heuveling van Keesje, moest met groot verschil de overwinning laten aan J. van Beers van KOT, terwijl ook L. Blom van Keesje in J. v. d. Velden van KOT zijn meerdere moest erkennen. Van Dongen en nogmaals D. Heuveling van Keesje, wisten de overwinning te behalen op resp. Chr. van Delft en v. d. Pennen van KOT, zodat bei de viertallen de punten broederlijk deelden, 4-4. Ook Nooit Volleerd 3 dat BVO I ont ving, moest zich met de halve winst tevre den stellen. C. Elshout van de gastheren, die de laatste tijd zeer goed in vorm is, wist ook ditmaal zijn partij te winnen van C. v. Velthoven en BVO. Ook H. Pullens van Nooit Volleerd 3, wist de overwinning te behalen op C. Pullens van BVO, doch W. Swinkels van NV moest ditmaal zijn meer dere erkennen in H. Pelders van BVO, die niet alleen zijn partij gedecideerd won, doch tevens de hoogste serie, 24 car., op zijn naam bracht. Ook Ed. van Herpt van NV 3 had ditmaal geen schijn van kans tegen J. v. d. Wiel van BVO, zodat ook deze ont moeting in een 4-4 gelijk spel eindigde. Hetzelfde resultaat behaalde Centraal I dat 't Zwaantje 2 ontving. A. v. d. Ven van Centraal 1, zette zijn overwinningsreeks voort, door A. Verhoeven van 't Zwaantje te verslaan, terwijl ook A. van Gelder won van C. van Muilekom, doch V. Smit moest met ruim verschil het loodje leggen tegen C. van Loon van 't Zwaantje, terwijl ook G. de Louw het niet kon bolwerken tegen C. Berkelmans van 't Zwaantje, zodat ook hier de uitslag 4-4 werd. Ook BSV 2 dat Ons Genoegen 2 ontving, kon het niet verder brengen dan een 4-4 gelijk spel. P. v. d. Mee en J. van Bladel van BSV wonnen van resp. W. Herman en C. de Nijs van O.G., doch F. Slaats en F. van Hooff van BSV moesten de winstpunten afstaan aan resp. P. IJpelaar en L. van Hilst, zodat ook deze •ontmoeting met een gelijke stand eindigde. KOT I Elshout dat Nooit Volleerd 4 ont ving, toonde vooral in eigen huis heel wat mans te zijn. Alleen J. Jozen moest de over winning laten aan J. de Kuiper van NV 4, hoewel eerstgenoemde slechts 2 car. tekort kwam. Doch de overige leden van KOT wisten allen een overwinning te behalen. J. van Dongen won van L. Slaats, B. Tabbers van A. Verkooijen en Joh. v. d. Wiel van Ant. Verkooijen, zodat, hoewel het verschil van de partijen nu niet zo erg groot was, KOT 6 kostbare winstpunten in de wacht sleepte en de ontmoeting met 6-2 won. De laatste ontmoeting in klasse D was die van HBS 2 tegen OOG 2 en dit laatste 4- tal heeft moeten ervaren dat HBS 2 ook nog een ernstig woordje meespreekt. Ditmaal was het alleen J. Hoevenaar van OOG, die door een overwinning op Ant. Rombouts van HBS twee winstpunten wist te behalen, doch overigens waren de overwinningen voor H B S 2. Fr. van Delft won van Panders, A. van Oudheusden van J. van Disseldorf en W. Pullens van H. Muller; eindstand 6-2 voor HBS. Klasse E. Ook in klasse E liepen de re sultaten ditmaal niet v_er uiteen. BVO 2 dat KNA 2 ontving wist de meeste winstpunten in eigen huis te houden. Alleen Jac. van den Heuvel van BVO 2 verloor met klein ver schil (72 - 75) van H. Klerks van KNA, doch A. van Muilekom, Joh. van den Heu vel en J. Pelders van BVO, wonnen van resp. J. Swinkels, H. Sleenhof en nogmaals J. Swinkels, zodat de eindstand 6-2 voor BVO 2 werd. OOG 3 ontving Ons Genoe gen 3 en hier moesten de gastheren zich (hoewel slechts een kleine) nederlaag laten welgevallen. Fr. van Liempde van OOG speelde gelijk tegen G. de Wit van OG, Fr. Klerkx van OOG won met ruim verschil van Verhofstadt van OG, doch K. van Es en B. van Gennep verloren van resp. Th. Ver donk en C. Herman van O.G. 3, zodat de eindstand 3-5 werd in het voordeel van de gasten. KOT 2 Waalwijk deelde met Keesje 3 de punten broederlijk samen, door over winningen van J. Kerkhof en L. van Brun- schot van KOT op resp. M. Pullens en J. van Dongen van Keesje. Doordat echter E. Bergmans van KOT verloor van J. Mey van Keesje en M. Voogd van A. van Hilst, werd de eindstand hier 4-4. BSV 4 dat KOT 3 uit Elshout ontving, beleefde niet veel plezier van deze ontmoe ting, althans wat de uitslag betreft, 2-6. Alleen M. Eekels van BSV wist v. Sluisveld zijn wil op te leggen, doch daarmee had BS V 4 dan ook al haar kruit verschoten. C. Krol, K. Krooswijk en A. de Kloe van de gastheren, kregen geen schijn van kans te gen resp. H. Broere, C. Biekens en Ad de Roos van KOT 3, zodat de gasten ben ver diende 2-6 overwinning boekten. OOG 4 schijnt ernstige inspiraties voor het kampioenschap in afdeling E te hebben. Ditmaal moest BSV 3 er met 6-2 aan ge loven. Alleen A. van Huiten van OOG ver loor van J. van Bladel van BSV 3, doch J. Moegraaf, G. Moegraaf en Jac. Didden van OOG 4 wonnen van resp. A. Verkooijen, P. Baijens en P. Schellekens van BSV, zo dat de uitslag 6 - 2 in het voordeel der gast heren werd. De laatste ontmoeting in klasse E was die van KOT 2 Elshout" tegen KNA 3. Ook in deze ontmoeting bleven de mannen uit Elshout in de meerderheid. Alleen A. v. Son van KOT moest met gering verschil (4 car.) de overwinning laten aan M. van Rijswijk van KNA 3, doch H. Kleijn won van C. Hamers, A. Kolmans van H. Eekels en M. van Huiten van M. van Rijswijk, zo dat 6-2 voor KOT 2 Elshout de einduit slag werd. Over het algemeen bewijzen de uitslagen van de gespeelde ontmoetingen, dat het krachtsverschil van de deelnemende viertal len nu niet zo bijster groot is en er nog wat de einduitslag betreft, van alles moge lijk is. Hier volgen de gedetailleerde uitsla gen. Klasse D.: Keesje 2 - KOT I Waal wijk 4-4; Nooit Volleerd 3-BVO 14-4; Centraal I - 't Zwaantje 2 4-4; BSV 2 - Ons Genoegen 2 4 4; KOT I Elshout- Nooit Volleerd 4 6-2; HBS 2 - OOG 2 6-2. Klasse E BVO 2 - KNA 2 6 - 2; OO G 3 - nOs Genoegen 3 3-5; KOT 2 Waal wijk - Keesje 3 4-4; BSV 4 - KOT 3 Els hout 2-6; OOG 4 - BSV 3 6-2; KOT 2 Elshout-KNA 3 6-2.

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 10