De Echo van het Zuiden RAAD KEURDE BEGROTING 1962 GOED RAAD VERHOOGDE REINIGINGSRECHTEN Gemeenteraad Waalwijk kadaverauto voor vele gemeen- (Gemeenteraad Sprang-Capelle {Gemeenteraad Loon op Zand Gemeenteraad Drunen IERAADSLEDEN EEN STRUIKELBLOK SCHAATSEN Baby-Paradijs Kinder-Paradijs IRIJDAG 29 DECEMBER 1961 83e JAARGANG No. 103 Punt vier van de agenda, het voorstel tot beschikbaarstelling van !en krediet voor aankoop van een iadaverauto, bleek donderdag, tij- lens de gemeenteraad van Waalwijk grote onverwachte struikelblok van ■ze avond te zijn. De heer Kemper- „an wilde graag van de voorzitter ïememen, of ook andere autobedrij- in Waalwijk de gelegenheid heb- gekregen om een offerte in te lienen, terwijl de heer Mombers ■raag een specificatie wilde hebben, letreffende de begroting van 1500 gulden voor demontering en monte- jog van de in gebruik zijnde roest- trije, stalen opbouw met takelsysteem en lier; tevens kon de heer Mombers niet inzien, waarom bij de aankoop tan een nieuwe auto ten behoeve van het vervoer van kadavers een veel duurdere diesel aangekocht moest widen, terwijl men het thans met een benzine-Fort doet. Verschillende raadsleden, zoals de heren Eibers, Duijvelaer, Mombers en v. d. Hoven, meenden dat het voorstel aangehou den moest worden tot een volgende raadsvergadering, zodat eerst de no dige inlichtingen ingewonnen zouden binnen worden. De heer Mombers verklaarde, dat bij reeds eerder getracht had klaar heid in deze zaak te brengen, door inlichtingen op te vragen bij 't hoofd van de dienst, die hem echter ten ant woord had gegeven, dat hij, wanneer hij gegevens wilde hebben over de ka daverauto, maar na Kerstmis terug moest komen. De voorzitter wees er in zijn ant woord op, dat de nieuwe kadaver auto t.b.v. de vleeskeuringsdienst, niet ten laste kwam van de gemeente Waalwijk. Bovendien was het voor stel van het hoofd van de vleeskeu ringsdienst, door de commissie van advies, waarin de verschillende ge meenten vertegenwoordigd zijn, reeds loedgekeurd, zodat het hier enkel 'n itrmele kwestie betrof. De voorzit- ter meende dat het niet de taak van het hoofd van dienst of onderge schikte ambtenaren was, om inlich tingen omtrent een bepaalde zaak te geven, zodat men zich beter tot de voorzitter zelf had kunnen wenden. De heer v. d. Hoven gaf te kennen, lat 75 van de discussie voorko men had kunen worden, wanneer het hoofd van dienst, meer bereidwillig heid had betoond, door aan de heer Mombers de gevraagde inlichtingen te verstrekken. Na deze uitgebreide discussie, meende de voorzitter te moeten sug- ;ereren, het voorstel tot het beschik- iaar stellen van een krediet te willen aanvaarden, waarna de commissie ge adviseerd zou worden zich over de >esteding van het toegekende krediet te beraden. De raad ging hiermee ac- coord, zodat het voorstel zonder loofdelijke stemming kon worden aangenomen. Het voorstel tot vaststelling van een huurreglement voor de 200 wo ningen continubouw in Besoijen- noord kreeg na een enkele kleine re dactiewijziging de goedkeuring van de raad. Fietsenstalling voorlopig onbewaakt Het voorstel van B. en W. om een voorziening te treffen, tussen het ge bouw van de N.V. Hema en de R.K. Kerk, waar - nu de afbraak heeft plaats gevonden van de daar aanwe zige panden - een oppervlakte be schikbaar is gekomen voor het schep pen van een gelegenheid voor het plaatsen van rijwielen en bromfiet sen, was aanleiding voor de heer de Brouwer, om aan te dringen om net zoals dat in andere steden gebeurde, over te gaan tot het instellen van een bewaakte fietsenstalling. De voor zitter evenwel, meende dat het beter zou zijn eerst de ontwikkeling van de situatie eens te bekijken, voordat men overging tot het uitgeven van een niet onbelangrijke post aan een bewaker. De raad hechtte verder zijn goed keuring aan een krediet groot f 8.881 nodig voor het doortrekken van het - loop aan de Hoefsteeg. De gemeente Waalwijk zal voor een bedrag tot f 200 garant blijven bij de door de Gecombineerde Pluim vee en Konijnenvereniging Waalwijk en Omstreken te organiseren tentoon stelling op 6 en 7 januari 1962. Eveneens werd goed gekeurd het door B. en W. voorgestelde krediet voor het verstrekken van subsidie t.b.v. het vervoer van leerlingen der christelijke lagere school per autobus gedurende 1962. Hierna gingen enige voorstellen tot aankoop van onroerend goed en tot verkoop van industrie-terrein on der de hamer door. Het voorstel tot vestiging van het recht van opstal op een gedeelte van een gemeenteperceel t.b.v. de bouw van een openbare leeszaal en biblio theek en het voorstel tot vaststelling van een voorlopig plan tot onteige ning van onroerend goed voor uit voering van het uitbreidingsplan in onderdelen Meerdijk, werden beide door de raad goedgekeurd. Als lid van de commissie van toe zicht op het middelbaar onderwijs werd met algemene stemmen geko zen de heer A. Verhoef. Voor een zelfde functie bij het lager onderwijs kwamen in aanmerking de heren M. C. M. van der Heijden en A. H. S winkels. In het bestuur van het r.k. gast huis werd gekozen de heer J. A. F. de Kort met 17 stemmen, tot be stuurslid van de Gemeentelijke In stelling voor Maatschappelijke Zorg werd de heer F. D. van Liempt met 15 stemmen gekozen. Aan het slot van deze vergadering dankte de voorzitter de raad voor de wijze, waarop hij het college van B. en W. steeds tegemoet was getreden, alsook de pers voor haar bereidwil ligheid, om bij elke gemeenteraads vergadering aanwezig te willen zijn. Zonder hoofdelijke stemming heeft vrijdagavond, tijdens de laatste ver gadering van 1961, de raad van Sprang-Capelle de door B. en W. in gediende gemeentebegroting van '62 goedgekeurd. Diverse raadsleden spraken hun erkentelijkheid uit over hetgeen dit jaar door het college van B. en W. tot stand is gebracht. Een enkele opmerking om komend jaai wat meer aandacht aan enkele we gen te besteden, werd door de voor zitter genoteerd, waarna hij de toe zegging deed dat deze gevallen in studie zouden worden genomen. Punt twee van de ingekomen stuk ken, betreffende het toekennen van een subsidie aan de stichting militaire tehuizen van het humanistisch thuis front werd door de heer de Raat in stemming gebracht. Ook de heer van Peer zei dat de subsidie toegekend moest worden, omdat hij meende, dat de verdraagzaamheid dit eiste. De heer Vos bracht naar voren dat ook verschillende andere gemeenten aan het humanistisch thuisfront geen subsidie verlenen. De heer Genuit meende, dat het toekennen van sub sidie totaal niets met verdraagzaam heid, zoals de heer van Peer meen de, heeft te maken, maar dat dit een principiële kwestie was; hij sloot zich bij de heer Vos aan en kon zijn stem hieraan niet geven. De heer Ros noemde het humanisme een ketterij tegen de zuivere en enige ware gere formeerde leer. De heer Dekkers stemde uit democratisch oogpunt voor subsidie. Het voorstel van de heer de Raat werd met 9 stemmen tegen, en 3 voor, afgewezen. Wat betreft punt 16 van de inge komen stukken, waar door de ge meenteraad van Hilvarenbeek werd voorgesteld het presentiegeld van de leden van de gemeenteraad voor één keer af te staan en dit ter beschik king te stellen aan de anti-honger actie, stelde dhr. de Raat voor, hier wel mee in te stemmen. De voorzitter meende dat de raad niet kan beslis sen over het geld van een gemeente raadslid, zodat het weinig zin zou hebben van dit verzoek een voorstel te maken. De heer de Raat kon hier mee, na de woorden van de voorzit ter; instemmen. Punt 5 van de agenda, de her nieuwde vaststelling van de verorde ning op de heffing van hondenbelas ting in deze gemeente, werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Bij de goedkeuring van de begro ting van inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1962, van de gemeen telijke instelling voor Maatschappe lijke zorg, bracht de heer Dekkers de ontslagneming van de heer Verveld, voorheen maatschappelijk werker, in proeftijd aangesteld bij de gemeente Sprang-Capelle, ter sprake. De voor zitter wees er nogmaals uitdrukkelijk op, dat de heer Verveld in zijn func tie van ambtenaar niet had voldaan. De heer Dekkers vroeg, na uitge breid in discussie te zijn getreden, een onderzoek dienaangaande, wat werd afgewezen. Vervolgens kwam nog aan de orde het goedkeuren van een krediet, groot 6000 gulden t.b.v. de sportvelden in Sprang, voor de aanleg van een pad en enkele schijnwerpers. Het ligt in de bedoeling het sportveld begin maart 1962 te openen. Als bestuurs lid van de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg werd de heer Qurijns herkozen. Eén stem werd op de heer Kieboom uitgebracht, één van onwaarde en 10 stemmen op de heer Qurijns. Tot slot dankte de voorzitter de gemeenteraadsleden voor de prettige samenwerking in het afgelopen jaar met het college van B. en W. PRET Wij slijpen uw schaatsen naar wens, HOL of VLAK op een speciale schaatsen- slijpmachine Ze worden als nieuw Breng uw schaatsen nu, j dan zijn ze tijdig klaar, j Stationsstraat 51a Tel. 04160-3350 WAALWIJK speciaal wiegen en baby-uitzetten speciaal kinderwagens TILBURG 6 I komst, welke tussen de gemeente en de gerioleerde gedeelte van de water- I ^Dema" was aangegaan ter uitvoering van worden tussen de Hilsestraat en de Willem de Zwijgerlaan: „Jacob Catsstraat". De straat, lopende in het verlengde van de westzijde van het Kerkplein naar de Anto- niusstraat: „Mozartstraat", en de drie ver bindingsstraten tussen de Sweensstraat met de Mozartstraat en het Kerkplein: „Bach- straat", „Beethovenstraat" en „Schubert- straat. Tenslotte de zijstraten van de Hoofd- ctraat in zuidelijke richting naar de Vossen- bergselaan, in volgorde van de Peperstraat naar de Crispijnstraat: „Raadhuisstraat" (uitlopende op het toekomstige raadhuis plein), „Brandsestraat" en „St. Jansstraat". Het voorlopig goedgekeurde plan tot ont eigening van percelen, welke nodig zijn ter realisering van het zogenaamde „raadhuis plan", werd, nu Cultuurtechnische Dienst en Inspectie van de Volksgezondheid geen be zwaren hadden, definitief vastgesteld. De rekening-courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten en de Amsterdamse Bank te Kaatsheuvel, werden voor het jaar 1962 verlengd. Aan L. Oomen werd een geldlening on der hypothecair verband verstrekt ten be hoeve van de bouw van een woning. Aangezjen Ged. Staten bezwaren hadden tegen een vergoeding voor raads- en com missievergaderingen van resp. f 15 en f 10, en hiervoor f 12.50 en f 6.25 redelijk acht ten, besloot de raad met laatstgenoemde be dragen accoord te gaan. De heer Beerens meende een waarschu wend geluid te moeten laten horen, gezien de schappelijke verkoopsvoorwaarden waar onder de metaalwarenfabriek „Dema" eige nares kon worden van het gebouw van het voormalig gasdistributiebedrijf met de wo ging Jan de Rooijstraat 36, gezien het hui dige prijspeil. Ingevolge de huurovereen- het raadsbesluit van 8 febr. 1952, was de gemeente tot overdracht van deze gebouwen met bijbehorend erf verplicht, terwijl de verkoopprijs bij genoemd raadsbesluit was vastgesteld. Hij had verder bezwaar tegen de aan het bedrijf te verstrekken hypothe caire geldlening van f 46.000 tegen een rentevoet van 4)4 Na een nadere uiteenzetting van de voor zitter ging de raad met het voorstel van B. en W. accoord. Aan de PNEM werd grond verkocht voor de bouw van twee transformatorhuisjes, als mede aan de fa. Pepping te Kaatsheuvel voor de bouw van drie woningen aan de Berndijksestraat. Verder besloot de raad tot aankoop van de woningen Tuinstraat 13, 14, 15, 16 en 17 met bijbehorende grond en en kele percelen grond ter realisering van het uitbreidingsplan Loon op Zand, de wonin gen Huygensstraat 14, 16, 18, 25, 27 en 28 met grond ten behoeve van het uitbreidings plan Kaatsheuvel, en percelen grond voor reconstructie van de Hilsestraat als onder deel van het uitbreidingsplan Kaatsheuvel. Het voorstel tot ruiling van grond met P. Weegberg te Loon op Zand kon niet door gaan, omdat betrokkene zich had terugge trokken. Met de stichting natuurpark „de Efteling" werd grond geruild, aangezien de gemeente dringend behoefte heeft aan een opslag plaats voor materialen, welke moeilijk op de bestaande gemeentewerf kunnen worden opgeslagen. Ter voorkoming, dat het bestuur van de Instelling van Maatschappelijke Zorg enige tijd onvolledig zou zijn, aangezien de heren A. van Lier en H. Ijpelaar per 1 januari a.s. aan de beurt van aftreden waren, be sloot de raad op voorstel van de voorzitter in deze vacatures alsnog te voorzien. De heren van Lier en Ijpelaar werden herbenoemd, doch niet dan nadat eerst de heren Ijpelaar en C. Nouwens een gelijk aantal stemmen hadden verworven (7 - 7en bij de tweede stemming eerstgenoemde met 8 tegen 7 het pleit had gewonnen. Bij de rondvraag deed de heer van Kuijk een suggestie tot verbetering van de zand en sintelwegen in verband met de ingetre den vorstperiode. De heer Snoeren dankte voor de verleende garantie aan het district Kaatsheuvel, terwijl de heer van Nieuw- stadt informeerde naar de oversteekplaatsen voor voetgangers, waarbij de voorzitter toe lichtte, dat uitgangspunt is geweest zo min mogelijk oversteekplaatsen en verder de praktijk af te wachten. Hoewel de raad der gemeente Loon-op- Zand vrijdagavond een ogenschijnlijk vrij lijvige agenda kreeg voorgeschoteld, had men nauwelijks een uur nodig om zich hier door- keen te worstelen. Een groot aantal punten en namelijk betrekking op grondtrans- acties in verband met de uitbreidingsplan nen, waar zoals gewoonlijk niemand be zwaar tegen maakte en die dus aan de lo pende band onder de hamer doorgingen. Het gemeentebestuur is van oordeel, dat liet eigen woningbezit moet worden bevor derd. Dat de raad eenzelfde mening is toe gedaan bleek hieruit, dat men vlot accoord jïjng met het voorstel een garantieverle- aingsregeling voor de verkoop van woning- [woningen vast te stellen, zoals deze door le minister van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid is ontworpen. Ingevolge deze re- Keling moet de nieuwe eigenaar ten minste 10% van de overdrachtsprijs als eigen 'ka pitaal in de woning investeren. De overige W% zullen dan door de adspirant-koper 'eelal hetzij bij een bankinstelling, hetzij riddels een verzekeringspolis bij een levens- Wzekeringmaatschappij. Verschillende de- ra instellingen zijn echter bereid dergelijke 'age hypotheken te verstrekken, mits de tij dig? betaling van rente en aflossing van de ™ng door de gemeente wordt gegaran- ïerd. Aan het bestuur van de R.K. Ulo-school "Us X zullen de nodige geldmiddelen wor den verstrekt voor de eerste inrichting van «e binnenkort gereed komende nieuwe Ulo- school aan de Vossenbergselaan. De woningen Dr. van Kesselstraat 25 te loon op Zand en Roestenbergstraat 20 en ■2 te Kaatsheuvel, welke niet meer door het aanbrengen van verbeteringen in bewoon de staat kunnen worden gebracht, werden '•"bewoonbaar verklaard. Naar aanleiding van een adres van een aantal bewoners van de Zuidhollandsedijk tot verharding van het gedeelte tussen de woningen Zuidhollandsedijk 75 en 125 merkte de voorzitter op, dat de uitvoering hiervan, waartoe de raad reeds eerder be sloot, nog niet ter hand genomen kan wor den, omdat nog steeds geen definitieve be slissing werd verkregen op het bij de Cul tuurtechnische Dienst ingediende verzoek om subsidie in de uitvoeringskosten. Deze uit spraak is binnenkort te verwachten, waarna terzake overleg zal moeten worden gepleegd met het waterschap Zuider Afwateringska naal en het gemeentebestuur van Sprang- Capelle. De heer Bossers vroeg om een provisori sche oplossing in de nabijheid der woningen, hetgeen de voorzitter toezegde. Het district Kaatsheuvel van de Kon. Ned. Biljartbond kreeg de gevraagde garantie voor de organisatie van het Europees biljart kampioenschap driebanden, zodat dit bil jartfestijn in maart a.s. definitief in Kaats heuvel doorgang zal vinden. Doordat in het uitbreidingsplan Kaats heuvel-West diverse woningbouwplannen in uitvoering zijn en diverse straten zijn of worden aangelegd, besloot de raad conform het voorstel de volgende straatnamen vast te stellen. De straat onmiddellijk grenzende aan de zuidzijde van het terrein van gemeente werken: „Vondelstraat". De straat vormende de aan de Vondelstraat parallel lopende ver binding tussen de Huygensstraat en Markt straat: „Langendijkstraat". De verbindings straat tussen de Langendijkstraat en de Hil sestraat: „Potgieterstraat". De zijstraat van de Marktstraat naar de Potgieterstraat: „van Deyselstraat" en de zijstraat van Huygen- straat naar de Potgieterstraat: „van Eeden straat". De straat, welke een verbinding gaat De Raad van Drunen, vrijdagavond in openbare vergadering bijeen, had een uit voerige agenda af te werken. Bij de mede delingen aan het begin van de vergadering stelde de voorzitter reeds enkele belangrijke punten aan de orde, n.l. de aanleg van het zwembad, de aanleg van rijwielpad Giers- bergen - Rustende Jager en de stichting van de Prot. Christelijke school. Allemaal punten waarover de raad wel niet direct een be slissing werd gevraagd, maar welke wel be langrijk waren in die zin, dat de raad hier mede op korte tijd mee zal worden gecon fronteerd en welke een kijk gaven op de activiteit van het gemeentebestuur. Bij de ingekomen stukken was ook de goedkeuring van Ged. Staten betreffende een subsidie voor de stichting bejaardenzorg, waarvoor de heer van Lammeren, als voor zitter van deze stichting hartelijk dank zegde en de mededeling deed, dat de stichting in middels heeft besloten om het bestaande gebouw te verbouwen. Aan de architect is inmiddels opdracht gegeven om een ontwerp te maken en men hoopt een en ander spoe dig te kunnen realiseren. Verder vermeldde de agenda nog vast stelling van het Plan Noulanden, het plan dat ten Noorden ligt van het uitbreidings plan Oost. In dit plan, dat 12,50 ha groot is kunnen pl.m. 175 woningen en 50 bun galows worden gebouwd. Dit plan zal op korte termijn moeten worden gerealiseerd. Omdat het uitbreidingsplan Zuid door om standigheden langer op zich heeft moeten laten wachten. Dit plan zal echter ook in de volgende maand aan de raad worden voor gelegd. Verder werden op deze vergadering de reinigingsrechten, het indertijd opge schorte agendapunt, behandeld en besloten werd om deze van f6.- te verhogen naar f 10. Drie leden stemden echter tegen. Verder werd op deze vergadering nog goedkeuring gegeven tot de bouw van een bloemenkiosk op het raadhuisplein, terwijl voor het maken van een basisplan riolering uitbreidingsgebied vennen-oost een crediet werd verstrekt van f 4800. Tot slot van de vergadering werd nog een heildronk uitge bracht op de onlangs geboren 8000ste in woner. Mededelingen over Zwembad, Onderwijs en Rijwielpadenplan. if r; De voorzitter deed aan het begin van de vergadering mededeling omtrent de uitvoe ring van het zwembad. Door de volksge zondheid werd de aanleg van een nieuw zwembad reeds goedgekeurd, evenzo dooi G.S., die de kapitaalsuitgave hiervoor reeds goedkeurde, waardoor de financiering reeds is rond kunnen komen. Het wachten is nu nog op de goedkeuring van het ministerie van Bouwnijverheid, die het tijdstip van uit voering zal bepalen. Voor wat betreft het onderwijs deed de voorzitter de volgende mededeling. Kort ge leden werd door de schoolbesturen en de kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente de onderwijsnota besproken. Bij deze bespre king kwam vooral naar voren dat in 1962, gezien de toename van de aantallen leerlin gen er een nijpend gebrek zal gaan bestaan aan lokaliteiten. Men heeft hiervoor geluk kig een goede oplossing kunnen vinden. Men heeft n.l. gezien het feit dat voor de bouw van een jongensschool in Elshout nog steeds een aanvrage liep, deze kunnen omzetten in een 5-klassige school in Drunen. Deze zal nu, zo de raad straks zijn toestemming zal geven, in 1962 reeds kunnen worden gerea liseerd. Deze nieuwe school zal gebouwd worden voor de te stichten Prot. Chr. school, welke in sept. 1962 zal moeten starten. De ze heeft alle lokalen nog niet direct nodig, waardoor een gedeelte voorlopig zal kunen worden gebruikt door de andere scholen. Verder zal de meisjesschool in Elshout wor den uitgebreid, waardoor de samenvoeging van de Jongens- en Meisjesschool zal wor den bespoedigt. Voor wat betreft het rij wielpadenplan, deelde de voorzitter mede, dat dit naar alle verwachting in het voor jaar van 1962 met de aanleg van het rij wielpad Giersbergen - Rustende Jager zal worden begonnen. Voor wat betrof de bouw van de Prot. Chr. school deelde de voorzitter later mede, dat het plan bestaat om deze te bouwen in het plan Noulanden, op de plaats waar eerst de noodkerk was gepland. De bouw van deze kerk gaat n.l. niet door. Uitbreidingsplannen. Aan de orde was het voorstel van B. en W. tot het nemen van een hernieuwd besluit dat het uitbreidingsplan-oost in voorberei ding is. Een dergelijk besluit heeft ten doel om de beslissing op een bouwaanvrage, welke in strijd is met het in voorbereiding zijnde uitbreidingsplan, te kunnen aanhouden, tot dat over het plan is beslist, ofwel totdat het besluit is vervallen. Een dergelijk voorbereidingsbesluit blijft slechts 1 jaar van kracht. Is binnen dat jaar geen ontwerpplan ter visie gelegd, dan is het, ter voorkoming van moeilijkheden, noodzakelijk een nieuw besluit te nemen. Hoewel het plan „Vennen Oost" op zeer korte termijn kan worden tegemoet gezien, zijn bovengenoemde plannen momenteel nog niet voor ter visie legging gereed. De voorzitter deelde verder nog mede dat door omstandigheden, gezien het werk en studie van de ruilverkaveling, de uiteindelij ke gereedkoming van de uitbreidingsplannen in zuid enigszins hebben verlaat, maar dat naar alle waarschijnlijkheid in januari dat plan aan de raad kan worden voorgelegd. De voorzitter had er ook bijzonder goede hoop op, dat, gezien de regeling die met de ruilverkavelingscommissie kan worden ge maakt op korte termijn langs minnelijke schikkingen de benodigde gronden kunnen worden verkregen in eigendom. Reeds in 1963 zal in het plan zuid met de aanleg van straten en de bouw van woningen moeten kunnen worden begonnen. De raad keurde het voorstel goed. Het voorstel voor het vaststellen van het plan Noulanden en het uitbreidingsplan Elshout, had meer tijd nodig en leverde meer gesprekstof. Het heeft betrekking op een strook grond in de Wolfshoek, tegenover de uitmonding van de Norbertijnerstraat. Deze grond heeft de provincie gekocht voor hen, die i.v.m. de aanleg van de nieuwe provinciale weg hun woning aan de provincie hebben ver kocht. Aan enkele van deze personen is ter plaatse een nieuw bouwterrein toegewezen. Volgens de huidige bestemming is hier slechts agrarische bebouwing toegelaten. Teneinde de toekomstige bebouwing in overeenstemming te brengen met het uit breidingsplan is het derhalve noodzakelijk de bestemming „landelijk gebied" te wijzigen in „woningbouw". Tegen het ontwerp-plan zijn geen bezwaren ingediend. 1 Tijdens de ter visie-ligging van het plan Noulanden zijn door 2 personen bezwaar schriften ingediend, t.w. C. H. van Spijk, Prins Hendrikstraat 6 en A. C. v. d. Linden thans wonende Prins Hendrikstraat. Beiden maakten bezwaar tegen het plan, daar zij practisch geen grond achter hun wo ning overhouden. Getracht zal worden tot een minnelijke regeling te komen. Over de plannen voor Elshout was het de raad spoedig eens, eveneens over het plan Noulanden voor wat betrof de indeling. Dit plan dat 12,50 ha groot is en ruimte bied voor 225 woningen zal op korte termijn moeten worden gerealiseerd. Het is gelegen ten Noorden van het uitbreidingsplan Bra- ken-Oost en wordt aan de noordzijde be grenst door de spoorlijn. In het westelijke gedeelte van dit plan zullen serie-wonin gen worden geplaatst, terwijl aan de oost zijde open bebouwing in de vorm bungalow- bouw is gepland. De leden v. d. Veer, Rijpert en Lommers, hadden geen bezwaar tegen het plan als zodanig, maar wel tegen de wijze waarop de twee inzenders van de bezwaarschriften nu moesten worden behandeld. Men kan begrip opbrengen voor het feit dat eertijds was ge steld dat men daar tuinderwoningen moest plaatsen met een bepaald aantal meters grond en dat dit nu door de snelle groei van de gemeente werd achterhaald, maar BEGINT MET GOEDE men verzocht wel hiermede in de toekomst meer rekening te houden. Het voorstel werd goedgekeurd. Reinigingsrechten. Het in de vorige vergadering opgeschorte punt reinigingsrechten kwam deze vergade ring weer aan de orde. De heer de Veer die vorige vergadering om opschorting had ge vraagd en speciaal verzocht had om te on derzoeken of het niet mogelijk was om alge mene aansluiting te verplichten, was ook nu weer tegen de verhoging gekant. Hij stemde tegen het voorstel en met hem de heren For tuin, Ten Voorde en Lommers. De verho ging gaat van f 6 naar f 10. Het uitvoerig preadvies gaf ook cijfers omtrent de exploitatie van deze dienst, die volgens de voorzitter aantonen dat verhoging gerechtvaardigd is. De opbrengst van de rechten bij 't huidige tarief bedraagt f 7000. Met deze opbrengst blijft men dus aanzien lijk beneden de norm. Van de 8000 personen kunnen 350 personen geen gebruik van de dienst maken. De opbrengst zou derhalve moeten zijn 7650 x f 2 is f 15.300. Gaat men uit van de door b. en w. voorgestelde tarieven, dan wordt een opbrengst gehaald van f 12.500. Ook bij dit tarief wordt de voorgeschreven opbrengst in feite nog niet bereikt. In 1960 bedroegen de kosten van de ophaaldienst f 22.630,81. Verwacht wordt dat de opbrengst in 1961 slechts ongeveer 50 van de kosten zal bedragen. Bloemenkiosk. Door J. van Loon, bloemist te Drunen, werd verzocht een bloemenkiosk te mogen plaatsen op het Raadhuisplein. B. en W. vinden het bezwaarlijk dit door van Loon zelf te laten doen. B. en W. hebben v. Loon het voorstel gedaan van gemeentewege een bloemenkiosk te bouwen, welke hij kan hu ren en welke dus eigendom van de gemeente blijft. Van Loon is hiermede accoord gegaan. De- dienst gemeentewerken heeft een ont werp en begroting ad f 10.000. - gereed. De kiosk zal tevens dienst doen als wacht huisje voor de busdiensten. Voor dit doel wordt rondom een behoorlijk overstek van 90 cm aangebracht, zodat hierdoor tegelij kertijd een behoorlijke wachtgelegenheid zal worden verkregen. De raad keurde het voorstel goed. Diversen. Een crediet werd ook goedgekeurd voor het maken van een basisplanriolering uit breidingsgebied Vennen Oost. Het gevraag de crediet was f 4850. - Er werd goedge keurd het aangaan van een rekening-cou rant-overeenkomst met de bank van Ned. Gemeenten tot een bedrag van f 220.000.-, en met de Boerenleenbank van f 15.000. De interne reorganisaties bij de Dienst gemeen tewerken en secretarie werden eveneens goedgekeurd, terwijl de raad er ook mee accoord ging dat personeel voor dienst ge meentewerken voortaan door B. en W. zou den worden benoemd. Voor verbetering van vloeren in de R.K. Meisjesschool werd een crediet verleend van f 1284. De heer C. J. van Riel werd herbenoemd als lid van de commissie van toezicht voor de gemeente lijke vakschool voor schoenmakers. 8000e inwoner. Onder akte no. 174 werd op 13 december 1961 in het geboorteregister ingeschreven Gerardus A. M. van der Loo, geboren op 12 december 1961 te Drunen, te 10.30 uur, zoon van Gerardus van der Loo, aannemer, wonende Heusdenseweg 14 en van Antonet- ta C. Peijnenborgh. Met de aangifte van de ze geboorte werd 't inwoneraantal gebracht op 8000. De loop der bevolking van 1950 tot 1961 is als volgt: 1950 5614; 1951 5797; 1952 5926; 1953 6100; 1954 6206; 1955 6386; 1956 6539; 1957 6734; 1958 7066; 1959 7345; 1960 7582; 1961 8000 Heuvelstraat 85, Telef. 21625 Jul. v, Stolbergstraat 10 Telefoon 32909

Echo van het Zuiden | 1961 | | pagina 5