wAAtwijkse en Unqstmatse couRAnt DRUNEN VLIJMEN WASPIK iMKtntcraafl Uit de Langstraat Sprang-Capelle I Nieuwjaarsrede van Waspiks burgemeester hield veel wensen in PO Haarsteeg Sprang Capelle Raamsdonk MAANDAG 15 JANUARI 1962 84e JAARGANG No. 5 vam het Zuióen Uitgever: uMalwijkse Stoomdrukkerij \raaiwjj Antoon Tielen Ijjoofdredacteur: JAN TIELEN 23 Gironummer 50798 SgjH Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief 1878 hb®! Ondanks tekort aan samenwerking, van werkgelegenheid en woningen toch een heildronk <tra Izei! Over het algemeen was de toon van de laten horen. De verwachting is niet hoog dat nieuwjaarsrede van Burgemeester L. v. Erp in 1962 verandering in de bestaande toe- in de gemeenteraadsvergadering van vrijdag I n i nf nnn Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167-2002 Telegram-adres „Echo" niet erg optimistisch. Vooral niet ten aan zien van de werkgelegenheid, de woning- voorziening en de loop der bevolking in de gemeente, terwijl er daarnaast nog een ont stellend gebrek aan samenwerking bleek te bestaan tussen de gemeenten van de ooste- lijke Langstraat, met name Drunen, Loonop- zand, Waalwijk, Sprang-Capelle en Waspik, dit laatste spruit geenszins voort uit een ze kere mate van onwil, maar veeleer uit een te grote onbekendheid van de mogelijkhe den. welke er op de diverse terreinen liggen. Met name over de industrialisatie, aldus burgemeester van Erp, is er weinig of geen contact tussen de gemeentebesturen. Merk waardig is het ook, maar tevens onnatuur lijk. dat wij als typische Langstraat-gemeen te inzake regionale samenwerking vaak naar We6t-Brabant trekken (b.v. Oosterhout) en ons soms zelfs naar Tilburg richten. Onze gemeente is inzake regionale samenwerking beslist moeilijk gelegen. Groot West-Bra bant houdt op met Raamsdonk. Wij zitten dus net op de rand en worden vaak op be paalde wijze verscheurd door 2 invloedsfe- v ren (ziekenhuizen, technische scholen, veilin- j gen en tuinbouwonderwij6, bijzonder lager onderwijs etc.). Ik zal alles in het werk stel- len, zo vervolgde burgemeester van Erp, om r*«! met de gemeenten van de Oostelijke Lang- straat tot een groter geheel van voorzienin- Jjg? gen te komen. J Werkgelegenheid. 7A De totale beroepsbevolking van Waspik telt 1030 mannen en 280 vrouwen (inclusief ,ja. thuiswerksters). De werkgelegenheid biedt hte slechts plaats voor 750 mannen en 210 vrou wen. De vraag per 1 november 1960 was 32 mannen en 10 vrouwen. In vergelijking met het voorgaande jaar is de vraag naar man- :lijke arbeidskrachten verdrievoudigd en de aag naar vrouwelijke arbeidskrachten ver- lubbeld. Het aanbod was 2 mannen, 0 vrou- icn (in 1959 5 en 1). De inkomende pendel uit het rayon Waal wijk bedraagt 30 mannen en 5 vrouwen. Van elders 60 mannen en 15 vrouwen. In totaal dus 90 mannen en 20 vrouwen. Hiertegen over staat een uitgaande pendel van 200 mannen en 80 vrouwen, alleen al naar het rayon Waalwijk. Hieruit is te concluderen dat na aftrek van de agrarische beroepsbe- volking 25 van onze arbeidskrachten da- gelijks naar het rayon Waalwijk trekken. Hierin is dus nog niet begrepen het aantal dat in Raamsdonksveer, Oosterhout en an dere plaatsen werkgelegenheid heeft gevon- len. Dit percentage aldus burgemeester van :rp is veel te hoog. Er zijn echter geen re- lelijke mogelijkheden hieraan een halt toe roepen. Huisvesting en scholen. Het aantal woningen bedraagt momenteel 746; 8 woningen (w.o. 2 woningwetwonin- gen) kwamen gereed, 19 zijn er in uitvoe ring en 68 in voorbereiding. In totaal wer den ii 1961, 77 bouwvergunningen aange- vraaga. Door onbewoonbaarverklaring van 11 woningen steeg dit totaal tot 22. Hier van zijn er nog 18 bewoond. Momenteel is er nog behoefte aan 72 woningen, wat op een totaal van 746 een zeer hoog percen tage is. Dit getal van 72 is als volgt te spe cificeren: 18 bewoonde onbewoonbaar ver klaarde woningen, 16 aspirant huwelijken, 17 te kleine of te slechte woningen, 12 in woningen en 9 vestigingsaanvragen. Verdere bouwactiviteiten in 1961 8 woningen verbe terd, 8 in voorbereiding, 4 fabrieken gereed, 1 uitvoering, 1 voorbereiding, 2 boerderijen kwamen gereed, voorts een meisjesschool, 3 garages (2 in voorbereiding), 13 schuren en 6 tuinderswarenhuizen (5 in voorberei ding). Ook met betrekking tot de zo brood nodige nieuwe jongensschool kon burge meester van Erp geen optimistisch geluid stand zal komen. Ook omtrent de bouw van een kleuterschool was er geen nieuws te ver melden. Het afgelopen jaar had voor het on derwijs veel betekent. Op 17 april immers kon een nieuwe meisjesschool worden ge opend, terwijl met de plantsoenering rond de nieuwe kleuterschool te Waspik-Boven de mogelijkheden voor een buitenklas wer den gerealiseerd. Goede verwachting had de burgemeester dat op het eind van het jaar een der sportvelden (in aanleg door de Ne derlandse Heide Maatschappij) in gebruik zou kunnen worden genomen. Voor kinder- speelgelegenheden werden in het afgelopen jaar credieten beschikbaar gesteld. Maatschappelijk Werk. 15 Maart j.I. kreeg Waspik een maat schappelijk werkster in dienst waarvoor te vens ook een eigen kantoorruimte werd ge schapen. Wij zullen werken, aldus spreker, aan de verdere uitbouw van de maatschap pelijke zorg in onze gemeente, dit in nauwe samenwerking met 't particulier initiatief. In dit verband spoorde de burgemeester aan waar nodig van de diensten der maatschap pelijk werkster gebruik te maken. „Zo iemand loopt niet met de oplossing van elk probleem in de zak, maar zij heeft verbin ding met vele gespecialiseerde instituten." Het jaaroverzicht bevatte voorts ook nog gegevens over de loop der bevolking (door ons in een vorige editie al uitvoerig weer gegeven), Openbare Werken, Vleeskeurings dienst, B.B., Brandweer en Politiezorg. Langstraatweg. Met betrekking tot de Langstraatweg wil de de burgemeester 't erbij laten te consta- ren dat Waspik nog steeds niet de beschik king heeft over behoorlijke verbindingen. Het is bijzonder onplezierig dat we telkens moeten vernemen dat de tijdslimieten van het bestek moeten worden overschreden. Het is hoogtijd dat het gebied wordt openge gooid, dat er enige accomodatie voor de weggebruikers in deze streek komt, zodat zij niet langer gedwongen zijn op 2 wielen de vele bochten in de Langstraat te nemen. Agenda. Nadat de toehoorders op de publieke tri bune tesamen inet de vroede vaderen het glas hadden 'geheven op 't welzijn van Was pik, werd de agenda afgewerkt. In het ruil- verkavelingsgebied (ten Westen van de Ca- pelse Vaart) en in de verkavelingen van de Overdiepse Polder en het Eendennest wer den een 25-tal wegen van namen voorzien. Een en ander aan de hand van een rapport van de streekarchivaris. De Commissie tot wering van schoolver zuim werd met algemene stemmen herko zen; hierin hebben zitting mej. J. Kamp- Biemans en de heren W. Smits, N. v. d. Rij ken, J. Dubbelman en C. v. Iersel De heer C. A. Langerwerf werd als bestuurslid van de GIMZ herkozen. De begroting '62 werd in handen gegeven van de begrotingscom missie, waarin zitting hebben de raadsleden A v. d. Broek, J. van Dongen, A. Kamp en W. Savelkouls. Met de N.V. Bank v. Ned. Gemeenten werd een rekening-courant over eenkomst aangegaan van f 100.000.-. Voor de aankoop van gronden in het uit breidingsplan Waspik-Beneden Noordelijk gedeelte werd een krediet van f 118.017.- gevoteerd. Tenslotte gaf de raad zijn goed keuring aan een drietal voorstellen betref fende de politieverordening, de exploitatie vergoeding van de kleuterscholen en zeker heidstelling voor eigen bouw. In de rond vraag sprak de heer Savelkouls zijn waar dering uit over de bijzondere voorzieningen welke in Waspik-Boven in het afgelopen jaar zijn getroffen. De bevolking is hierover zeer content, aldus spreker. Ik wil de kritiek wel ke hierover destijds door mij geuit werd dan ook voor honderd procent terug nemen. GROTE BELANGSTELLING BIJ DE EERSTE H. MIS VAN PATER VALENTIUS v. d. PUTTEN Onder grote belangstelling droeg pe eerwaarde pater Valentius v. d. dutten gisteren zijn eerste H. Mis op. Deze eerste plechtige H. Mis, waarbij de neomist werd geassis- j. ',.Yormde hoogtepunt van «oze bijzondere dag voor de paro chie van de H. Lambertus te Dru nen De feestpredicatie werd gehou- aen door Deken Werner, die de neo- pst, zijn familie en de gehele pa- oehie geluk wenste, de verheven- neid van het priesterschap belicht- c'e taak van de priester juist e tijd een zeer bijzondere nou T.Deken Werner hoopte dat ok in Drunen vele priester-roepin- ?.j.len komen, die door liefde, ewij dmg en verstand tot de volle ontplooiing zullen kunnen komen. _,^?ez?er de parochie met dit feest rirn u hleek wel op de zeer uk bezochte receptie, die later op dag werd gehouden, j 00( de buurtbewoners was bij vQt.°<Ui .erlijke woning een passende versiering aangebracht. ln de middaguren werd de neo mist door buurtbewoners gehuldigd, waarbij een passend geschenk werd overhandigd. Ook de harmonie Dru nen, alsmede het St. Hubertus-Gilde brachten een bezoek aan de nieuwe priester. Wederzijds werden harte lijke woorden gesproken. In de namiddag werd door de neo mist nog een plechtig Lof gecele breerd. GOUDEN BRUILOFT Op vrijdag 2 februari hoopt het echtpaar v. Delft-v. Drunen zijn gouden huwelijksfeest te vieren. De buurtbewoners zijn inmiddels reeds begonnen met de organisatie van dit feest, dat behoorlijk groots opgezet is. JONGEREN-SOCIËTEIT DRUNEN De Jongeren Sociëteit draait op volle toeren; zaterdag j.I. werd op een balavond het 200ste lid inge schreven. Voor jongelui, die op zaterdagavond ontspanning zoeken, is de jongeren- sociëteit een pracht gelegenheid. De leeftijdsgrens ligt boven de 16 jaar. Onder de 16 jaar kan men geen lid worden. Zaterdag 20 januari a.s. is er weer een balavond, waarbij gedanst zal worden op platen. GROTE BELANGSTELLING VOOR DE MUZIEK BIJ DE JONGEREN Het blijkt dat bij de jongeren in Drunen en omgeving goede belang stelling bestaat voor opleiding tot muzikant in de blaasmuziek en het behalen van de dilettanten-diplo ma's van de R.K. Federatie van Muziekgezelschappen. Men is thans zo ver gekomen dat men is over gegaan tot een stichting voor mu ziekopleiding. Men zal in Drunen binnenkort starten met een cursus. De opleiding heeft de duur van 4 jaar, terwijl jaarlijks examens wor den afgenomen. Aanmelding kan ge schieden bij de heer Jacq. Merks, Raadhuisplein 21 te Drunen. De in structie staat onder leiding van de heer A. Molenschot. Eveneens in Drunen bestaat mo menteel bij de harmonie Drunen ook een jeugdharmonie die pl.m. 20 leden telt. Deze jeugdharmonie zal binnenkort naar alle waarschijnlijk heid ook een concert geven. TAFELTENNIS Deze week speelden alle teams van T.T.V.D. De uitslagen zijn: Heren le klas: Blue Stars—TTVD 5—5 TTVDNever Despair 82 Heren 3e klas: RKC 2—TTVD 2 3—7 TTVD 2—OJC 2 6—4 Heren 4de klas; TTVD 3—RTV 2—8 Dames 2de klas- TTVD—NVR 1—9 BURGERLIJKE STAND. Geboren Amanda dv G v d Kraats- Verduijn - Mathilde dv P v d Mee-Zwaans - Wilhelmus zv J Samuëls-Wijkmans - Johanna dv P v Verdonk-v d Heijden - Maria dv J v Beurden-v Oijen Hendrika dv P Brouwer-v Herpen - Judith dv L Aertsen-v d Bosch - Maria dv C Vermeu- len-Smolders - Marijn zv A Boom- de Vaan Anna dv H Wijkmans-Bloks Marinus zv H v Esdonk-Verschuuren Jo hannes zv A v Son-PuIIes Engelbertus zv G v Buul-Brok - Lambertus zv M v Esch- Linschoten. Gehuwd J Biekens en H v Vugs - W v Rooij en J Dekkers - J v Heijst en P v Beurden. Overleden J Hoefnagel 51 j echtg v J Manders - W Strengers 58 j echtg v J v d Broek - J Meesters 72 j echtg v H Pechtold J v Lier 56 j. STICHTING JEUGDZORG KRIJGT NIEUW LOKAAL. De Stichting Jeugdzorg heeft met enige feestelijkheid het nieuwe lokaal in gebruik genomen dat in de Vijfhoeven ten dienste zal staan voor jeugdgroepen van 17-jarigen. Ten behoeve van leidsters en leiders hield de Stichting zaterdag 13 en zondag 14 jan. trainingsbijeenkomsten. BILJART-PROGRAMMA District Den Bosch. Het Biljart-programma district Den Bosch voor de Vlijmense biljartverenigingen is de ze week als volgt Klasse C libre: NAO - Paternoster; Over- band Poedelvrees. Klasse D 2 libre: OBK 2 Schotse Roos. Klasse E 1 libre: NAO 2 - Paternoster 3; Altijd Cadre 4 Poedelvrees 2. Klasse E 2 libre: Poedelvrees 3-OBK 3. JAARVERGADERING VAN DE VEEVERZEKERING. Voor het bijwonen van de jaarvergade ring kwamen de leden van bovengenoemde verzekering vrijdagavond j.I. in café Jan Siegers bijeen. Dat de veeverzekering, die bij event, sterfte van een rund de betreffen de eigenaar schadeloos moet stellen, de volle aandacht van de veehouders geniet, bleek wel uit de grote aanwezigheid. De voorzit ter de heer H. van Esch wenste na met een woord van welkom te hebben geopend, alle leden nog een gelukkig en voorspoedig '62 toe en sprak de hoop uit dat het nu pas ingetreden jaar ook voor de verzekering een goed jaar zal mogen zijn. Hierna volgde voorlezing van de presen tielijst en de notulen van de vorige jaarver gadering, die onveranderd werden goedge keurd. Uit het financieel verslag van de pen ningmeester bleek overduidelijk dat de ver zekering een onmisbare instelling is en de getroffen veehouders voor financiële tegen slagen behoedt. Om de waarde van zo'n verzekering in een duidelijk daglicht te stel len volgt hier een overzicht van de voor naamste uitgaven. Het ledental bedroeg per 1 jan. j.I. 96 met in totaal 538 stuks ver zekerd vee. Door de verzekering werden in totaal 18 stuks overgenomen, waarvan er nog 16 in levende staat konden worden ver kocht. Voor deze 16 stuks werd in totaal nog f 7348. - terug ontvangen. Voor deze 18 stuks werd aan de getroffenen f 14627,50 uitbetaald; de gemiddelde uitbetaling be droeg f 812.64, vorig jaar f 845.65. In het voorbije jaar werd in totaal f 22.50 per koe opgebracht, in 1960 was dit f 34.-, Aan premie en contributie werd door de veehou ders in totaal f 10774,50 betaald. Uit voor zorg werden nog 3 runderen overgenomen, waarvoor f 2685. - werd uitbetaald en f 1377.- terugontvangen, zodat uit de kas f 1308.- werd bijgelegd. De totale inkomsten over het afgelopen boekjaar bedroegen f 19377,50 en de uitga ven f 16996,95. Met aftrek van de zo juist genoteerde f 1308.- bedroeg het kassaldo f 1072,55. Een voorstel van het bestuur om de vleesprijs van f 1.20 tot f 1.10 per pond te verlagen, werd aangenomen; tevens zal nog f 25. - voor de huid worden uitbetaald. Het ingeschreven vee wordt door het be stuur herverzekerd tegen brand en hemel vuur en hiervoor werd een uit te betalen be drag van f 850. - per geval vastgesteld. Vervolgens kwam de bestuursverkiezing aan de orde; aan de beurt van aftreden wa ren de ondervoorzitter A. v. d. Brandt en J. Pulles, J. Siegers, H. van Esch en Sj. v d Biggelaar Hiervan was alleen J. Pulles niet herkiesbaar. Allen werden herkozen en in plaats van laatstgenoemde werd gekozen het lid Th. de Laat. Het op te ruimen vee werd voor het boek jaar 1962 gegund aan de hoogste inschrij ver, de vee- en varkenshandelaar Jac. Vugts alhier, voor de prijs van f 465. - per stuk. Dit waren dan de voornaamste feiten en gebeurtenissen en verder kwamen nog enke le punten ter tafel, zoals het op tijd aange ven van een ziek rund, het vertonen van een bewijs van een dierenarts en ook werd de leden op het hart gedrukt er voor te zor gen dat de secretaris of een wijkmeester de boodschap bereikt als het rund eventueel genezen is. Enkele minder belangrijke pun ten gingen vlot onder de hamer door en van de rondvraag werd eveneens gebruik ge maakt om over een en ander meer ophel dering te verkrijgen. Aan het slot werd nog een punt ter spra ke gebracht dat wel de meeste interesse bij de leden verwekte, n.l. de viering van het 65-jarig bestaan. Hieromtrent gaf de voor zitter een duidelijke toelichting en deed de mededeling dat het bestuur de mening was toegedaan dit feit niet onopgemerkt te mo gen laten voorbijgaan. Ook de vergadering ondersteunde dit voorstel en zo zal dan op een nog nader vast te stellen datum dit 65- jarig bestaan op enigszins feestelijke wijze worden gevierd. Het bestuur werd gemach tigd om de plannen nader uit te werken en een feestprogramma vast te stellen. Met een woord van dank voor het prettige verloop van de vergadering werd deze door de voorzitter gesloten. GESLAAGDE UITVOERING MANDOLINECLUB A TEMPO. Voor een volle zaal gaf de Mandoline club A Tempo zaterdagavond in het gebouw van de Chr. Volksbond haar eerste uitvoe ring in dit seizoen, die zoals te verwachten was, weer bijzonder geslaagd is. Een rijk programma van muziek, zang en schets werd vlot afgewerkt. De voorzitter van A Tempo, de heer Hoefnagel, heette de aanwezigen welkom, wenste allen nog een voorspoedig 1962 en sprak de hoop uit dat het een avond naar genoegen zou worden. Bij het opengaan van het gordijn presen teerde de fleurige club zich met het spelen en zingen van de Herkenningsmelodie, waarna onder leiding van dirigent H. Han sen een 6-tal nummertjes vlot en keurig werden uitgevoerd, die goed in de smaak vielen en een dankbaar applaus oogstten. Vervolgens gaf de jeugdige accordeonist Tony Hoefnagel een drietal pittige num mertjes, die zeer verdienstelijk werden ge speeld, waarna een tweetal jongedames naamgenoten (Ria de Rooij) een paar zang nummertjes op uitstekende wijze ten gehore brachten en welke uitvoering bewees dat deze jeugdige zangeressen over welluidende stemmen beschikken. Voor de pauze werd nog een leuk schetsje voor het voetlicht gebracht door enkele da- mes- en herenleden, getiteld: „De gedres seerde echtgenoot" dat op uitnemende wijze werd gespeeld, al leek het stukje ons wat te overdreven. Na de pauze werd een soortgelijk pro gramma afgewerkt; weer kregen de aanwe zigen enkele muziek-, zang- en accordeon- nummertjes en werd een toneelstukje ge bracht, getiteld: „Storm in een glas water". De dames de Rooij en de heer Hansen gaven als toegift nog een extra nummertje zang, wat zeer op prijs werd gesteld. Tot 6lot had een kleine verloting plaats, die enige gelukkigen een aardig prijsje be zorgde. De voorzitter dankte aan het slot alle me dewerkenden en in 't bijzonder de leider de heer Hansen, die zich veel moeite bij de voorbereiding van deze avond heeft ge troost. A.s. zaterdagavond wordt hetzelfde pro gramma nogmaals door A Tempo gebracht en gezien het succes bij deze eerste uitvoe ring, mag A Tempo zeker weer op een goed bezette zaal rekenen. PLATTELANDSVROUWEN Donderdagavond j.I. startte de club van de Plattelandsvrouwen met de cursus „Be ter bewegen". Deze cursus gaat uit van de stichting voor huishoudelijke voorlichting ten plattelande. De cursus staat onder leiding van mevr. Winkelman. Op de haar eigen bekwame en prettige wijze leidde zij deze avond, waaraan door 20 dames werd deel genomen. De cursus omvat 12 lessen. In aansluiting op deze activiteit zullen de Plat telandsmeisjes en -vrouwen dinsdag a.s. weer een avond verzorgen onder leiding van mej. den Engelsen, welke cursus gehouden wordt in het stationskoffiehuis van dhr. P. Prijssers. Ook belangstellende niet-leden zijn van harte welkom. TUINBOUWVERENIGING. De onderlinge tuinbouwvereniging 's-Gre- velduin-Capelle om Omstreken hield j.I. vrijdag haar jaarvergadering in het stations koffiehuis van de heer P. Pruijssers, alhier. De voorzitter de heer G. Sterrenburg hield een kort openingswoord, waarna de notulen der vorige ledenvergadering werden gelezen en onveranderd vastgesteld. Vervolgens las de heer C. Boer het jaarverslag, waaruit wij aanstippen, dat door tuinders over 1961 ge veild was voor een bedrag van f 733.000, tegenover in 1960 voor een bedrag van f 620.000. -De bescheiden van de pen ningmeester waren gecontroleerd door de kascommissie bestaande uit de heren G. Da- men en J. Groen, en bij monde van de heer Damen werd de vergadering medegedeeld, dat alle bescheiden in orde waren bevonden. In de kas-controlecommissie voor het jaar 1962 werden gekozen de heren J. Sterren burg Jzn. en H. Pruijssers. Het punt be stuursverkiezing leverde eveneens geen moeilijkheden op. De beide aftredende le den t.w. A. Rijken en C. Boer werden her kozen. De voorzitter deelde hierna mede, dat in het bestuur van de M. van Landbouw afd. N.-Brabant één vacature was en dat de ze vacature aangevuld diende te worden met een vertegenwoordiger van de tuinbouwver eniging. Nadat men over dit punt een dis cussie had gehouden, werd voor de tuin bouwvereniging in deze vacature gekozen de heer C. Boer. Vervolgens werd overgegaan tot vaststelling der contributie voor het jaar 1962 en had een bespreking plaats over de lonen der tuindersknechts. De vereniging be sloot ook dit jaar wederom enkele collectie ve aankopen te doen en wel voor tomaten- touw, bonenstaken en turfmolm. Nadat nog een enkele vraag was gesteld, sloot de voorzitter deze vergadering met een kort dankwoord, waarin hij o.m. getuigde van de goede verstandhouding in de vereni ging en voor de prettige wijze van afhande ling der diverse agendapunten. BEDANKT. Ds. Langerak uit Vinkeveen heeft be dankt voor het door de Herv. kerk alhier op hem uitgebrachte beroep. P.V. NOOIT GEDACHT. De Postduivenvereniging Nooit Gedacht, gevestigd bij dhr. C. van Tilborg aan de Hogevaart, zal op vrijdagavond 19 januari haar jaarvergadering houden. Alle leden worden verzocht hier aanwezig te zijn. SCHOORSTEENBRAND. De Waspikse brandweer toonde weer eens haar paraatheid toen het corps met volledig materiaal door de sirene naar de Veerstraat werd gedirigeerd. De motorspuit behoefde er gelukkig niet aan te pas te komen. Het bleef bij een schoorsteenbrandje bij de fam. van Gooi. Dit te bedwingen was voor de manschappen van commandant de Graauw een peuleschilletje. SCHADE DOOR STORM. Tegen de hevige rukwinden welke don derdag ook in Waspik opstaken, bleek de schuur van de heer Lodewijks in de Bcne- denkerkstraat niet bestand. Een groot deel van de zijgevel stortte in nadat het rietendak door de wind was gelicht. De ravage was zeer aanzienlijk. Een personenauto van dhr. van den Wassenberg, geparkeerd tussen eer der genoemde schuur en de conservenfa- briek van de fa. van den Wassenberg werd onder de neerstortende muur bedolven en zwaar beschadigd. Het aangrenzende woon gedeelte van de boerderij moest worden on derstut. Ook bij de nieuwbouw o.a. in de Schoolstraat deden zich moeilijkheden voor. Gestelde raam- en deurkozijnen werden hier tegen de grond geslagen. Zover ons be kend bleef de schade verder beperkt tot en kele televisiemasten. WASPIK - JONG BRABANT 8-2 De gedwongen rust van enkele weken heeft het eerste elftal van Waspik kennelijk geen kwaad gedaan. In de wedstrijd tegen Jong Brabant hebben de blauw-witten zondag j.I. tenminste behoorlijk van leer getrokken. Bij de rust stond de overwinning van Waspik al vast. De thuisclub leidde toen al met 5-1. Dat deze ruime voorsprong louter aan het mindvoordeel was toe te schrijven, Waspik 6peelde in de eerste helft met een vrij sterke wind in de rug, werd in de 2e helft bewe zen, toen Waspik met dezelfde regelmaat als voor de rust haar voorsprong vergroot te tot 8-2. Jong Brabant kon in deze wed strijd het tempo van Wahpik beslis; niet bij benen. Het spel van de thuisclub was direk- ter, terwijl het samenspel meestentijds ook aardig klopte. Toen Willy Vervoort zijn sup porters de kou even had doen vergeten met 2 doelpunten, kwam Jong Brabant op een gemakkelijke manier aan een tegenpunt. Veel perspectieven opende dit doelpunt voor hen echter niet, want nog. voor de 2e helft maakten Cor Roos, Jos Smits cn nog maals Willy Vervoort de 5 vol. Niet echter dan nadat Jong Brabant een toegekende strafschop onbenut had gelaten. Direct na rust deed Cor Timmers een duit in hot zakje, 6-1, waarop de ijverige linksbuiten Han van Dongen met het 7e doelpunt aan toonde zich al aardig in het eerste team thuis te voelen. Dat Jong Brabant hierna de achterstand tot 7-2 terugbracht was niet belangrijk meer, evenmin als het feit dat Willy Vervoort in de laatste minuten de score op 8 - 2 bracht. VOLLEYBAL. Het 2e team van Atak is er niet in ge slaagd de koploper van haar afdeling een nederlaag toe te brengen. Het Waalwijkse Vavok schudde door haar fel bevochten 2-1 overwinning op Atak 2 een gevaarlijke con current van zich af. Nochtans behoudt Atak 2 de 2e plaats op de ranglijst. JEUGDWERK In het gemeenschapshuis te Waspik-Bo ven wordt aan een aantal jongens in de leef tijden van ongeveer 12 t.m. 16 jaar op de zaterdagavonden een attractieve ontspan ning geboden. De knapen vinden hier onder toezicht van enkele jeugdleiders vertier in de vorm van kaarten, dammen, sjoelen en dergelijke. Onder de naam KOT is er mo menteel ook een biljart-afdeling in wording. Men zal trachten binnenkort een biljart aan te kopen. Dit jeugdwerk is het initiatief van de paters Carmelieten. MOUSSELINE GROOT SUCCES Voor degenen die regelmatig de voorstel lingen bezoeken die worden verzorgd dooi de Kulturele Kring te Raamsdonksveer, moet het telkens opnieuw weer verbazing wekken dat voor deze avonden van de zijdo van het publiek zo weinig belangstelling be staat. De keuze van de stukken, die men gedurende dit seizoen tot nu toe vertoond heeft, getuigt ongetwijfeld niet alleen van een goede smaak, maar is ook zo dat nage noeg iedereen ze waarderen kan. Niettemin moest de voorzitter van de Kring aan het begin van de voorstelling van woensdag avond mededelen dat men genoodzaakt zal zijn de aktiviteiten te staken als er geen ver andering komt in het aantal toeschouwers. Woensdagavond gaf het gezelschap Stu dio een uitvoering van het franse blijspel Prins. Studio heeft onder regie van Johan Walhain van dit stuk een boeiende uitvoe ring gemaakt, waarbij tegen het niet bijster smaakvolle decor van Leontien van Beurden in een flitsend tempo werd gespeeld. In het bijzonder de rol van Valentin, die in handen was van Jack Horn, werd een zeer mooie uitbeelding van de vreugden van het jong zijn gegeven. Daarnaast verdient het spel van de optimistische Pierre en van het dienst meisje, resp. gespeeld door Ad Moyons en Cocki Boonstra vermelding. BOERENGEZINSDAG Donderdag 11 januari werd te Raamsdonk de jaarlijks terugkerende boerengezinsdag gehouden, die ook dit jaar weer een buiten gewone belangstelling mocht genieten. Om half 9 werd er in de parochiekerk een plechtige gezongen H. Mis opgedragen, waarna de ouderen bijeen kwamen in de zaal Nieuwenhuizen, voor een welvoorziene koffietafel. Om ongeveer 10.15 uur sloten ook de jongeren zich bij hen aan en werd door de voorzitter van de plaatselijke NCB- afdeling, de heer C. Langerwerf, de dag officieel geopend. Na alle aanwezigen en speciaal de genodigden hartelijk verwel komd te hebben, memoreerde hij het feit, dat wij enkele dagen geleden weer een keer punt hebben gehad in de loop der tijden en sprak de hoop uit, dat ook 1962 een jaar van voorspoed en geluk mag zijn voor de Raamsdonksc gemeenschap. Als eerste spreker werd vervolgens het woord gegeven aan de algemeen geestelijk adviseur van de NCB, de weleerw. heer Merkx. Deze sprak over de relaties en de sfeer in het agrarisch gezin van tegenwoor dig. Spreker wees er o.m. op, dat de agra rische jeugd tegenwoordig allerlei beroeps richtingen kiest, wat op zich een verheugend feit is, maar wat in het gezinsverband tal rijke problemen schept. In dit verband pleitte hij voor een bredere belangstelling van de ouders enerzijds als van de kinderen in en buiten het boerenbedrijf anderzijds. Na een korte pauze werd vervolgens het woord gegeven aan de tweede spreker, de zeereerw. pater J. Francino uit Uden. Deze sprak over telepatie, helderziendheid en spookverschijnselen. Iedere mens aldus spr. heeft een bepaalde kracht, waarmee hij kar> werken zonder zijn zintuigen. Sommigen hebben nog een zeer specifieke begaafd heid. Aan de hand van talrijke voorbeelden belichtte deze spreker verder de drie hoofd titels van zijn lezing en probeerde er voor zover mogelijk een verklaring voor te geven. 's Avonds om 7 uur verzorgde de toneel club van de jonge boeren en boerinnen de opvoering van het blijspel in drie bedrijven Robbedoes van Christien van Bommel Ko ren en Henk Bakker. Onder regie van de heer Kuijsters wist men een flitsende ver tolking te geven van dit spel. In het bijzon der de damesrollen werden uitstekend ge speeld. JUBILEUMVERGADERING K.O.B. Vrijdag 19 januari houdt de afdeling Geertruidenberg van de KOB haar jaarver gadering in zaal Huis ten Deijl te R'veer. Deze avond zal in verband met het 50-jarig bestaan van de afd. een enigszins feestelijk karakter dragen. In verband met het uit voerige programma begint de avond om 6 uur 's avonds. De agenda vermeldt o.a. een verslag van de Verbondsvergadering, het jaarverslag over 1961, het kasverslag over 1961 en de aanwijzing van een nieuwe kas commissie, verkiezing van bestuursleden wegens periodiek aftreden van de heren Gijsman en Hommel, die beide herkiesbaar zijn. Na het huishoudelijk gedeelte van de avond en een kleine lunch zal de bekende radio-artist Leo Nelissen optreden met zijn programma: In hun eentje. CURSUS VOOR VERLOOFDEN. Binnenkort zal in Raamsdonk een cursus worden gegeven voor verloofden. In totaal zal de cursus bestaan uit zes lessen. Deelne mers kunnen zich opgeven bij kapelaan Loonen. I

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 5