FILMJOURNAAL Luxor DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 2 FEBRUARI 1962 100 is 6496 werkzaam, waarmede ook de omvang van de totale werk gelegenheid is bepaald, een omvang, welke, in een percentage van het in wonertal uitgedrukt, wel ver uit reikt boven het overgrote deel van de Noord-Brabantse gemeenten. Al deze gegevens spreken een dui delijke taal. Zéér in het bijzonder valt scherp in het oog te houden de mogelijkheid om een groot aantal dagelijkse pen delaars nog in Waalwijk te huisves ten en de noodzakelijkheid om de werkgelegenheidsstructuur voortdu rend méér te schakeren. Dit brengt mij tot een bespreking van de woningbouw en van de ver dere industrialisatie. De woningbouw In 1961 leverde de basis-overeen komst inzake de continubouw Bra bant II weder een aantal van 100 wo ningwet-woningen op en ook in 1962 - het laatste van de 5 jaren, waarop deze overeenkomst betrekking heeft - zal dit het geval zijn. Deze basis-overeenkomst heeft de mogelijkheid geboden om twee riante woonwijken te scheppen, n.l. in het uitbreidingsplan Baardwijk en in het uitbreidingsplan Waalwijk-Noord. Beide woonwijken leveren een be langrijke bijdrage tot de verstedelij king, zoals deze zich ook in andere delen der gemeente steeds pregnanter openbaart. Naast de woningwet-bouw kwam de vrije-sector-bouw in zeer beteke nende mate tot ontwikkeling. In het uitbreidingsplan Bloemen- oord werd aangevangen met de bouw in de vrije sector van complexen tot een aantal van 305 woningen. Ook in het uitbreidingsplan St. Antoniusparochie kwam in de vrije sector een aantal woningen van 10 en 8 en 6 is 24 in uitvoering. In de loop van dit jaar zal de wo ningvoorraad dus zeer belangrijk worden uitgebreid. Het college van burgemeester en wethouders blijft er naar streven om de woningbouw ook in volgende ja ren op grote schaal voort te zetten. Daarbij dient echter bedacht te worden, dat de woningbouw in alle, sectoren op dit ogenblik gecontingen- teerd is en dat het zich laat aanzien, dat dit nog geruime tijd zal voortdu ren. Niettemin treft het college thans reeds alle voorbereidingen voor een onverzwakte voortzetting van de wo ningbouw in de komende jaren, want hier geldt wel heel in het bijzonder, dat regeren vooruitzien is. De verdere industrialisatie Naast de woningbouw vormt de verdere industrialisatie een belang rijk punt van het bestuursprogram. In 1961 leverde het gevoerde in- dustrialisatie-beleid weder .betekenen de resultaten op, welke resultaten zichtbaar aanwezig zijn in de aange vangen bouw en ook in de totstand koming van een aantal nieuwe bedrij ven op de industrieterreinen aan de Elzenweg ten zuiden van de spoorlijn en op de industrieterreinen ten westen van de haven. Weldra zullen de industrieterreinen aan de Elzenweg geheel zijn uitgege ven, terwijl op de industrieterreinen ten westen van de haven geen ruimte meer beschikbaar is. Onlangs werd door U reeds beslo ten om de industrieterreinen ten wes ten van de haven verder uit te leggen door ook ten westen van de Zomer- dijkweg gelegen gronden in het uit breidingsplan in hoofdzaak te be trekken en daaraan de bestemming van industrieterrein te geven. Overigens houdt het college van burgemeester en wethoudes zich be zig met de vraag in welk deel van de gemeente verder industrieterreinen te projecteren zijn. Het stedebouw kundig stramien Bij de snelle voortgang van de wo ningbouw en van de industrievesti ging vraagt 't stedebouwkundig stra mien een niet aflatende zorg. De uitgroei van de gemeente naar alle zijden in een telkens weder ver rassend tempo heeft het nodig ge maakt om het uitbreidingsplan in hoofdzaak, zoals dat in 1957 door U werd vastgesteld en daarna door Ged. Staten werd goedgekeurd en dat mo gelijkheden biedt voor de groei van het inwonertal tot 25.000, nu al weer op de helling te halen om tijdig de cirkel van de uitgroei ruimer te trek ken en binnen deze cirkel de nodige gevarieerde en aan de behoeften aangepaste bestemmingen aan de gronden te geven. Het college van burgemeester en wethouders stelt zich voor, nadat door U reeds enkele incidentele en dringend noodzakelijke wijzigingen in het thans geldende uitbreidingsplan in hoofdzaak zijn aangebracht, zo spoedig mogelijk bij U ter tafel te brengen een geheel nieuw uitbrei dingsplan in hoofdzaak, bevattende de grondslag voor de verdere stede- bouwkundige ontwikkeling der ge meente naar de huidige perspectie ven. De gemeente had in 1961 zeven door Gedeputeerde Staten goedge keurde uitbreidingsplannen in onder delen, waarin - gebaseerd op het plan in hoofdzaak - de volledige detaillering van de nieuwe stadsge deelten is vastgelegd. Deze zeven plannen zijn 1. het plan Besoijen 2. het plan Besoijen-west 3. het plan Waalwijk-noord 4. het plan Baardwijk 5. het plan St. Antoniusparochie 6. het plan Kloosterweg 7. het plan Bloemenoord. De voltooiing van deze 7 plannen is - met uitzondering van het plan Kloosterweg - ver gevorderd. Inmiddels werden door U vastge steld 1. het plan Laageinde I 2. het plan Laageinde II 3. het plan Meerdijk, waarin het plan Kloosterweg zij het dan ook gewijzigd - is opgenomen. Het plan Laageinde I is door Ged. Staten op 23 jan. 1962 goedgekeurd, terwijl de verwachting aanwezig is, dat de goedkeuring van het plan Laageinde II zal volgen. Deze plannen Laageinde I en II bevatten de stedebouwkundige grond slag voor de totstandkoming van een woonwijk, waarin ongeveer 1000 wo ningen een plaats kunnen krijgen. Het college van burgemeester en wethouders zal nu het plan Laag einde I deze dagen is goedgekeurd en de goedkeuring van het aansluitende plan Laageinde II ook spoedig zal verkregen zijn - de grondwerving in het door deze plannen bestreken ge bied met kracht ter hand nemen, ter wijl de onteigeningsprocedure, welke in geval van het ontbreken van min nelijke overeenstemming gehanteerd zal moeten worden, reeds is aange vangen. In het gebied van de plannen Laag einde I en II zal in 1963 al met wo ningbouw worden aangevangen. De agenda voor deze vergadering vermeldt reeds het eerste voorstel be treffende aankoop van gronden in het gebied van deze genoemde plannen. Hier zal op korte termijn grondver werving in grote omvang moeten plaats vinden. De grondverwerving Ten einde de stedebouwkundige ont wikkeling van de gemeente mogelijk te maken, moest in de loop der na oorlogse jaren over grote complexen grond worden beschikt. Deze aan koop kwam in 1947 op gang en heeft zich daarna fors voortgezet. Ik heb van alle grondaankopen, ge specificeerd per jaar, een overzicht doen samenstellen en dan blijkt, dat sedert 1947 in totaal een oppervlakte van 435.43.97 ha werd aangekocht. Het hieronder staande overzicht vermeldt al deze aankopen per jaar en in totaal in 1945 0.00.00 ha; in 1946 0.00.00 ha; in 1947 4.70.54 ha; in 1948 0.35.61 ha; in 1949 19.94.15 ha; in 1950 6.89.26 ha; in 1951 5.58.57 ha; in 1952 12.34.13 ha; in 1953 26.25.23 ha; in 1954 39.83.46 ha; in 1955 46.31.76 ha; in 1956 100.47.94 ha; in 1957 60.24.87 ha; in 1958 49.80.62 ha; in 1959 32.97. 13 ha; in 1960 16.43.74 ha; in 1961 23.26.96 ha. Totaal 435.43.97 ha. De havenwerken In het uitbreidingsplan in hoofd zaak vormt de geprojecteerde buiten haven aan de Bergse Maas een domi nerend onderdeel. Vorig jaar heb ik in mijn nieuw jaarsrede de trits van besluiten opge somd en toegelicht, welke moesten volgen om de nieuwe binnenhaven verder te kunnen afbouwen en voor al om met de werkzaamheden van de aanleg van de buitenhaven te kun nen aanvangen. Toen kon de conclu sie zijn, dat alle besluiten waren ge nomen en alle goedkeuringen waren verkregen - de Minister van Volks huisvesting en Bouwnijverheid had juist de ingevolge de Wederopbouw-, wet benodigde rijksgoedkeuring ver leend -doch dat het wachten nog was op het Kon. besluit, waarbij in gevolge de wet van 1904, houdende bepalingen omtrent het ondernemen van droogmakerijen en indijkingen, concessie wordt verleend voor het watervrijmaken van een zeer kleine oppervlakte, welke bij de uitvoering van de plannen is betrokken. Deze concessie heeft een wel uiterst trage procedure beleefd met een vol komen remmende werking, want het was en is onmogelijk om met de wer ken aan te vangen zolang de conces sie niet is verkregen. Ik wil niet in bijzonderheden tre den over de vraag hoe het in ambte lijk Nederland toch mogelijk is, dat - als ik dit beeld mag gebruiken - de aanwezigheid van een kiezel op de weg het verkeer voor een tijdsperiode kan stop zetten, doch mij in de ge geven omstandigheden beperken tot de mededeling, dat Ged. Staten bij brief dd. 10 jan. 1962 aan de Minis ter van Verkeer en Waterstaat heb ben bericht, dat zij zich met het ver lenen van de concessie kunnen ver enigen. Overigens heeft, afgescheiden van de geringe oppervlakte, welke water- vrij gemaakt dient te worden, de te verlenen concessie practisch nage noeg geen feitelijke betekenis meer, omdat de indijking van dit zeer klei ne stukje van het boezemgebied eerst behoeft plaats te vinden en zal plaats vinden als de te bouwen - schutsluis gereed is - en deze bouw zal enkele jaren duren -terwijl het boezem- gebied omstreeks 1968 reeds zal ver vallen, omdat dan in het kader van de Deltawerken het Haringvliet en het Volkeraa zullen zijn afgedamd met als gevolg een vrijwel stabiele waterstand zonder behoefte aan een boezemge bied. Het colege van burgemeester en wethouders heeft alle mogelijke acti viteiten ontwikkeld om zéér spoedig het laatst nodige „papiertje" op tafel te hebben, waama onmiddellijk de aanbesteding van de bouw van de schutsluis en het uitvoeren van de daarbij behorende werken zal volgen. Gaarne breng is dank aan de ver schillende instanties van de Rijkswa terstaat, die bij de gehele voorberei ding van de plannen een waardevolle en gewaardeerde medewerking heb ben verleend. De weg verbindingen Van de haven-plannen kom ik tot de wegen-plannen. Een aantal jaren achtereen heb ik in mijn nieuwjaarsrede telkens ge sproken over de komende nieuwe pro vinciale weg 's-Hertogenbosch - Waalwijk - Geertruidenberg, een geprojecteerde wegverbinding, welke door Ged. Staten in officiële stukken wordt aangeduid met de veel verwach tingen wekkende naam van Maasrou te. Vorig jaar heb ik U gezegd, dat Ged. Staten toen juist aan de gemeen tebesturen van de streek weder een nieuwe planning voor de uitvoering van de werken voor de aanleg van de ze nieuwe weg hadden verschaft en dat daaruit viel af te leiden, dat einde 1962 zou gereed zijn een nieuwe snelverkeersweg 's-Hertogenbosch - Waalwijk en einde 1963 een nieuwe snelverkeersweg Waalwijk - Geer truidenberg. Zéér recent is door officiële mede delingen van Ged. Staten komen vast te staan - overigens was het bepaald geen verrassend nieuws - dat het nog wel enkele jaren langer zal duren vóórdat de Maasroute zal zijn open gelegd. De lijdensweg heeft nog geen ein de. Er zullen ongetwijfeld weer nieu we perikelen komen. Een tijd-schema is niet meer aanwezig. Alle benodigde gronden zijn nog steeds niet ter be schikking. Er wordt nog geschoven met het tracé. Zó moeizaam en moei lijk, zó traag en sukkelend zal wel zel den in Nederland een weg zijn aan gelegd. Méér wil ik er niet over zeggen, maar ik heb er méér dan genoeg over gezegd om aan het onbehagen, de on tevredenheid en het ongeduld van het college van burgemeester en wethou ders zéér duidelijk en zéér nadrukke lijk uiting te geven. Wat de nieuwe rijksweg Tilburg - Waalwijk - Gorinchem betreft, is het van belang te weten, dat de rijkswa terstaat zich met de voorbereiding van de aanleg van de Zuid-Noord verbinding intensief bezig houdt en dat het tracé steeds meer uitgewerkt komt vast te saan. Deze rijksweg, die in het rijkswe gennet een internationale functie te vervullen krijgt, is voor de ontwikke ling van Waalwijk en de streek van primaire betekenis. De geprojecteer de wegverbinding zal de infrastruc tuur zeer verbreden en verdiepen en een nieuwe economische levensader voor het gehele gebied betekenen. Van vele zijden wordt op gro van verschillende motieven, variëren de van plaatselijke tot international beweegredenen, een uiterst sterkt druk. uitgeoefend om dit wegenpro ject tot uitvoering te brengen en hei college van burgemeester en we houders neemt, geleid door eigen mo tieven, daaraan actief en doelbewu;- deel in het meest geëigende kader. Het gehele stramien van rijks, et provinciale wegen beïnvloed in grC[f mate de structuur van de uithre1 dingsplannen, omdat dit strams daaraan als het ware een onderlaak geeft. Daarom blijft het college van bm. gemeester en wethouder de projectie van dit stramien op de voet volgen en worden de nodige contacten onder houden. (ZIE VERVOLG PAG. n Musis Sacrum „SERGEANT X IN HET VREEM DELINGENLEGIOEN" Michel is gelukkig getrouwd inel de mooie blonde Frangaise. Het enige wat hun geluk in de weg staat is, dat Michel na de de mobilisatie moeilijk aan 'n baan kan komen, terwijl een grote speelschuld afgelost moet wor den. Dit dwingt hem tot het aan nemen van een gevaarlijk kar wei. Hij moet een vrachtwagen ergens in Noord-Afrika oppikken en deze dwars door de woestijn naar de Algerijnse grens bren gen. Michel stort ergens in Alge rije met zijn vrachtwagen in een ravijn en wordt daar door twee legionaires zwaar gewond gevon den. Zijn vrouw, die teleurgesteld is door zijn wegblijven, trouwt met een directeur van een petro- leummaatschappij. Dit doet Mi chel besluiten dienst te gaan ne men bij 't Vreemdelingenlegioen. Wanneer het Franse gouver nement jaren later opdrachten gaat uilgeven aan ondernemin gen voor olieboringen in de Sa- nara, wordt Michel geconfron teerd met zijn vroegere vrouw. Na felle ruzies en twisten ziet Michel in dat hij het geluk van de twee mensen niet mag versto ren. Toegang 14 jaar. „DE SLAVIN VAN HAROEA" Een koningsmoord in de oude stad Khemnis verwekt grote be roering. Het gerucht doet de ron de, dat Haroea, leider van een bende ontsnapte slaven, de moord gepleegd zou hebben. In werke lijkheid is het de kanselier van de koning Horadef geweest. Na- ila, de dochter van de ex-koning, doet verschillende pogingen om de moordenaar te achterhalen, om hem zodoende zijn straf niet te laten ontlopen. Zij vermomt zich als reizigster, maar wordt gevangen genomen. Wanneer zij daarna in de gelegenheid komt aan een paardenrace deel te ne men, weet zij over een onbeken de, in het zwart geklede ruiter te triomferen. Voordat Naïla de werkelijke dader te pakken heeft, neemt het verhaal nog talrijke wendingen, maar uiteindelijk ontkomt Horadef niet aan zijn straf. Toegang 14 jaar. LA FRANgAISE ET L'AMOUR De Franse producenten heb ben tijdens hun voorbereidingen van de film „La Frangaise et l'amour" 'n beroep gedaan op 't Institut Frangais d'Opinion Pu- blique. Het I.R.O.B. bezocht dui zenden vrouwen, van allerlei stand en rang, gehuwd, on<>e- huvvd of gescheiden, zowel in grote stad als in de provincie. Zij j legden al deze vrouwen een reeks vragen voor, waarmee de hue-1 ding van de moderne Franse vrouw ten opzichte van de pro. blemen liefde, huwelijk, echt scheiding etc. werd gepolst. De film „La Frangaise et l'amour" is een bijzondpre film geworden die hoogst interessant "genoemd kan worden en daardoor het zien ..cker waard is. Het Nederland commentaar is gesproken door Guus Ostcr. Toeeang 18 jaar. „HET LAATSTE SALVO" In een afgelegen dorp in Nor- mandië, dat door de Duitsers is bezet, woont een dokter. Leprous genaamd, die ondanks het feit dat hij een goed patriot is, vóór alles een dokter is. Dit brengt hem dikwijls voor een dilemma Want ook gewonden en Duitsers neemt hij, evenals Engelsen en Maquisstrijders op en verpleegt ze dan liefdevol. Een Duitse dok ter, majoor Wicland, raakt ge wond en wordt bij Leproux inge- I kwartierd. Hij maakt dan kennh met diens dochter. Later komen de iMaquisstrijders dit te weten I en ze besluiten de Duitse majoor gevangen te nemen. Dr. Leproux wordt hier echter in hel geheim van op de hoogte gebracht en zo kunnen de majoor en zijn doch ter nog op tijd vluchten. Later, als de Duitsers komen om de ma joor weer op te halen, kan dr. Leproux niets anders doen dan zich te verontschuldigen en te zeggen dat Wicland weg gegaan is. Uiteraard geloven de Duitsers dit niet en wordt Leproux buiten het dorp gefusilleerd. Toegang 14 jaar. „DOKTER OF MISDADIGER" Dr. Conway en zijn assistent nemen samen proeven .om op mensen een kunstmatig door hen geprepareerde zeventiende klier aan te brengen, die het eeuwig leven betekent. Het is een ver haal, op een dergelijke wijze ver filmd, dat men nogal over sterke zenuwen moet beschikken, bijna alle experimenten met het over brengen van de zeventiende kiier mislukken en de slachtoffers van dr. Conway veranderen dan ook in monsters. Voor hen die graag griezelen, biedt deze film een uitstekende gelegenheid. Toegang 18 jaar. FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" DE JEUGD VAN TONY ROMAN door A. v. ENGELEN 18). Toen was het uiteraard maar een willekeurig meisje, maar nu, zes jaar later, weet de jongen in eens, dat het... Marietjc Swin- kcls is geweest! Ja, hij ziet nog duidelijk vóór zich dat krulle- kopje met de ogen, die hem sme kend aanzagen om haar geen leed te doen. En hij was er niet door verte derd geworden! Hij moet er thans om glimla chen, ja, bij nader inzien wordt de speling van het noodlot hein zó koddig, dat hij in een schater lach uitbarst en in 't gras moet omrollen. Hij... hij... heeft Ma- rietje Swinkels geschopt gehad! Maar dan vraagt hij zich toch ernstig af, hoe hij zoiets heeft kunnen doen. Door haar liefheid was hij niet vertederd geworden, want hij had haar getrapt, zodat zij huilde van pijn en schrik! Als het nu nog stond te gebeu ren, zou hij liever dat heerlijke lichaampje in zijn armen sluiten en toefluisteren, dat zij niet het minst bang voor hem behoefte te zijn, want dat hij haar lief had en dat... Maar dan schrikt Tony toch van zijn onbeheerste fanta sie. Wat mankeert hem toch! Het zou anders wel heerlijk zijn! Alleen, wist hij maar hoe ver hij gaan mocht in deze dingen! Hij sluit de ogen en duizelt er van! Het is moeilijk, om er wijs uit te kunnen! Een gerustheid is het intussen, dat hij het nooit gedaan heeft, alleen maar erg verlangd! Onder de hoge bomen ligt To ny van Berkel te dromen. Daar staat het lieve meisje vóór hem, te voeten uit, hij ziet haar dui delijk! En hij bedelt een antwoord van haar lippen, wat ze hem niet weigert ditmaal: „Ja, Tony, ik hou ook van jou Hij draait zich om op de ande re zij en knijpt van louter aan doening z'n kleine vuisten tesa- men tussen de opgetrokken knie- en en een rilling van geluk loopt over heel zijn rug. Hij is de ge lukkigste man van heel de we- reld Door de kruinen van de hoge bomen, die nog een ietsje van de blauwe lucht doorlaten, glim lacht en knipoogt de jongen in de beste verstandhouding tegen de hemel!... Wat is het leven mooi en wat een voorrecht is het een meisje te mogen liefhebben! Het enigste, wat nog in staat zou zijn om zijn vreugde te ver storen, is zijn verloochening van roeping, waarmee hij misschien O. L. Heer erg beledigd heeft!... Als hij daar eens iets tegen over zette voor penitentie? Zal hij wat weesgegroetjes bidden? Ja, dat zal hij doen. Gedurende enige tijd is zijn ge zicht met de gesloten ogen zeer ernstig, want hij bidt! Aan zijn vinger telt hij de weesgegroeten af. Maar... de tussenpozen wor den onregelmatig en horten af en toe. Tenslotte vallen de grepen geheel stil en met de rechterhand om zijn pink gekneld, soezelt de jongen weg in een diepe slaap. Op de dijk trippelen vlugge voetjes. Van een meisje, dat daar henen stapt. Een zonnelachje ligt op haar gezicht, dat door weelde rige krullen is omlijst. Een ver schijning, waarvoor jongens zou den willen vechten. Zij is nog i jong, een jaar of zeventien op z'n hoogst. De zon is warm, maar hier op de dijk is het heerlijk lopen! Het water van de wiel, dat daar rus tig ligt tc blikkeren, geeft koelte alleen al door er naar te kijken. De lucht er boven is blauw als thuis de horretjes voor de ramen maar waar de zon staat is 't zil ver en zo scherp, dat je de tranen in de ogen komen. Aan de andere kant ligt de polder. Groot is die! Vijf, zes to rens spitsen in de verte boven de bomen uit, terwijl hier en daar een zeil van een schip wit op blinkt. Vanaf de Maas komen vlug ge kuchte pufknalletjes van een mo torbootje... Het meisje is in een goede stemming en glimlacht al maar door. Geen wonder, ge moest eens weten waar zij zoal aan denkt. Vanuit een hoopje bloemen te gen de dijkhelling plukt zij een handjevol. Het zijn er met ste kels, paarse andoorns. Au, daar prikt zij zich en lang niet mis. Het bloed drupt uit haar vingertje. Maar het geeft niets hoor, dat heeft zij er wel voor over. Zij heeft een mooi plannetje: om met deze bloemen haar minnaar te verrassen! Wat? Minnaar? Heeft dit meisje...? Zij steekt haar neusje tussen de rose bloempjes, haar gezichtje kleurt zich warm en haar handen strelen de tere blaadjes... Deze bloemen zullen dan voor hem zijn! Maar... was het niet veel te voorbarig van haar om aan te nemen dat... O zeker, hij is lief geweest, heel lief, maar... als alles nu eens een spelletje ge weest was? Neen, neen, dat niet, zij hadden in ernst elkaar heerlijk toegela chen. Haar jongen, die... O, nu schrikt zij toch een beetje. Zijn haar gedachten niet veel te ver vooruit? Een paar keer heeft zij hem nog maar gesproken... Maar... deze bloemen wil ze hem toch geven Even blijft zij staan en komt er droefheid in haar hartje; is het eigenlijk geen idiote gedachte, te denken, dat hij terug zal komen; moeite doen om zo'n onbedui dend meisje? Ja, het is duidelijk, hij zal niet terugkomen, zij heeft weer eens gefantaseerd De zon gaat schuil achter een wit wolkje, dat als 'n verdwaald schaapje was komen aandrijven. Schaduw plakt zich, als een ver stoord wenkbrauwfronsen van de hemel, aan de aarde vast. Neen, toch niet, het is beweeglijk, het komt naderbij. Zie, daar is 't al, vluchtend voor de zonneschijn, die er achteraan zit! Voorbij is het al, het loopt over het water naar de verte, en het zonlicht, die geweldige klaarte van geelheid, is opnieuw over alles heen... Het meisje stapt door. I)e kerk van het dorp komt in zicht, het haantje en de wijzer plaat schitteren in de zon als wa ren zij van goud... Het slaat zeven uur. Het is minstens nog een half uur lopen. Maar wacht, zij kan ook een kortere weg nemen, rechts af, langs de Wiel en daar-1 na door het veld. Ja, dat zal zij doen, dan behoeft zij ook niet met die bloemen door het dorp, want daar schaamt zij zich toch wel een beetje voor, zo'n groot meisje bloemen wezen plukken. De mensen zouden kunnen vra gen of die soms bestemd waren voor een hartedief. O foei, daar had je het weer. Als zij nog eens daaraan durfde denken, zou zi] voor straf de bloemen weggooien. Hier moet zij dan heen. Een paar honderd meter ver der, o jé, een beekje, dat haarde weg verspert. Vlug schoenen en kousen uit, niemand zal 't/-'en;| Dapper steekt zij de benen in water. j Even later stapt zij over heil smalle paadje langs de Wiel er. zo dadelijk zal zij komen aan d plek, waar gewoonliik jongens pootje baden. Eigenlijk geeft he. heel geen pas zo als meisje alleen hier te zijn. Maar gelukkig, er l j niemand. (Wordt vervolgd

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 2