waaLwijkse en UnqstRAAtse couraiu DRUNEN Kampioenschap van Europa Driebanden Uit do Langstraat KAATSHEUVEL Z.K.H. PRINS BERNHARD Beschermheer AFWEZIG TE KAATSHEUVEL Elshout Vlijmen A. W. F. Wooning Haarsteeg en schenkt zilveren ere-medaille MAANDAG 5 FEBRUARI 1963 i j 84e JAARGANG No. 11 De tcho van het Zuióe Uitgever: Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167-2002 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal ƒ2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief RAADSVERGADERING Openbare vergadering van de raad der gemeente Drunen, te hou den op vrijdag 9 februari 1962 om pl.m. 8 uur ten gemeentehuize. Agenda 1. Opening. Na de opening zal door de voor zitter de nieuwjaarsrede worden uitgesproken, waarbij o.m. door hem een overzicht gegeven wordt van de gang van zaken over 1961. 2. Vaststelling notulen raadsver gadering 22 december 1961. 3. Ingekomen stukken: Goedkeuring door ged. staten van de raadsbesluiten d.d.: a. 29 juni 1961, tot verkoop van een strookje grond nabij de Elshout- se Wielen aan J. v. Delft te Elshout; b. 3 november 1961 tot wijziging van de begroting 1961 (aankoop veegmachine) c. 3 november 1961 tot aankoop van de panden Schoolstraat nr. 36 en Stationsstraat nr. 10. 4. Voorstel van b. en w. tot toe kenning van een voorschot aan het gemeentepersoneel overeenkomstig de rijksregeling. 5. Voorstel tot verkoop van een bouwterrein. 6. Voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening. 7. Aanbieding gemeentebegro ting en begrotingen takken van dienst 1962. 8. Voorstel tot voorlopige vast stelling van de gemeenterekening en bedrijfsrekeningen 1959 en goed keuring rekening 1959 van de Ge meentelijke Instelling van Maat schappelijke Zorg. 9. Voorstel tot: a. beschikbaarstelling van een krediet voor de bouw van 18 wo ningwetwoningen; b. tot het aanvragen van de door het rijk terzake te verlenen voor schotten en bijdragen. 10. Periodieke aftreding van 2 leden van de Gemeentelijke Instel ling van Maatschappelijke Zorg, t.w. de leden Adr. v. d. Wiel, Wolfshoek 10 en A. Muskens. De aanbeveling van b. en w. luidt: Vacature Adr. v. d. Wiel 1. Adr. v. d. Wiel, Wolfshoek 10; 2. W. v. d. Velden, Stationsstraat 33. Vacature Adr. Muskens 1. Adr. Muskens, Kerkstraat 16, Els- hout; 2. G. Muskens, Kapelstraat 14, Els- hout. GOUDEN BRUILOFT Het echtpaar H. v. Delft-v. Dru nen vierde vrijdag 2 februari onder grote belangstelling zijn gouden hu welijksfeest. De buurtbewoners had_ den zich voor deze gelegenheid in gespannen om deze dag voor het echtpaar tot een onvergetelijke te maken. Het hoogtepunt van de dag was de plechtige H. Mis uit dank baarheid, die om 10 uur werd op gedragen door Deken Werner. Het parochieel zangkoor, onder leiding van Joh. Verhoeven, zong een drie stemmige mis van Perosi, terwijl na de H. Mis het Te Deum van Jan Nieland werd gezongen. De bruide gom, lid van het zangkoor, vierde vorig jaar nog zijn diamanten feest als koorzanger. Een deputatie van het parochieel zangkoor was dan ook 's middags weer op de receptie voor aanbieding van een fraai ge schenk. Deze druk bezochte receptie werd o.a. ook bezocht door burgem. Stieger, de beide wethouders, De ken Werner en vele anderen. De buurtbewoners maakten in de middag hun opwachting voor het brengen van een bloemen- en zang- hulde. Bij monde van de voorzitter van het buurtcomité, dhr. J. Jung, werd een fraai geschenk aangebo den. Vervolgens had nog een op tocht plaats, waarin speciaal 't am bacht van de bruidegom op origine le wijze in werd uitgebeeld. De heer v. Delft, in Drunen de Raoymaoker genoemd, heeft in Dru nen zijn leven lang een van de oud ste ambachten uitgevoerd die er be staan, n.l. het maken van houten wielen voor wagens, terwijl lange tijd het hout nog werd gezaagd vol gens de aloude methode, op de boom. Men had op dit feest ook een buurtharmonie, nl. de Raoymaokers- harmonie, terwijl in de avonduren de buurtbewoners en verdere be langstellenden zich op het Raoy- niaokers-bal amuseerden. De har monie Drunen bracht in de avond uren nog een serenade. JUBILARISSEN BIJ DE HARMONIE DRUNEN Een dorp of stad zonder harmo nie is ondenkbaar; maar een har monie bestaat alleen bij de gratie van enthousiaste leden en muziek beoefenaars. Het was daarom van de harmonie Drunen een goede ge dachte om zaterdag twee van haar leden, die 40 jaren de harmonie trouw hebben gediend, op een bij zondere wijze te huldigen. De jubi larissen waren de heer N. Merkx onder-directeur en eerste hoornist, en de heer M. Klomp. De harmonie Drunen, die tevens zaterdag statie dag had, bracht tijdens de muzikale wandeling beide leden een serenade en 's avonds werden op een feest avond, waarbij ook de dames tegen woordig waren, beiden hartelijk ge huldigd. Bij deze gelegenheid kre gen beiden de onderscheiding van de Federatie opgespeld, die voor 40- jarige jubilarissen wordt uitgereikt. Door de voorzitter, de heer Wer ner, werden in een toespraak de verdiensten van beide jubilarissen breed uitgespannen en werd hen zeer hartelijk dank gebracht voor wat zij voor de muziekbeoefening in Drunen hadden gedaan. Speciaal de heer Merkx, die zeer veel heeft ge daan voor de opleiding van jonge muzikanten, werd voor dit werk bij zonder dank gebracht. Tevens werd de hoop uitgesproken dat beiden voor de harmonie nog vele jaren hun beste krachten zullen blijven geven. In de hulde werden ook de beide dames betrokken, terwijl bei_ den een fraai geschenk kregen over handigd. De jaarlijkse feestavond slaagde dit jaar, gezien de bijzondere statie dag, wel bijzonder. CULTURELE KRING Op zaterdag 17 februari zal in de grote zaal van de Hoge Braken de toneelgroep Masker uit Den Haag het bekende blijspel van Goldoni „De Herbergierster" opvoeren. ACTIE 10 x 10 IN DRUNEN GESTART Zaterdagmiddag startte in Drunen ook de befaamde 10 x 10 actie. Be gonnen werd met een propaganda- tocht, waarin meetrokken alle jeugd verenigingen, alsmede de drumband van S.H.J. Tijdens deze tocht werd gecollecteerd, terwijl in diverse ge legenheden collectebussen werden geplaatst, die daar tien weken zul len blijven staan. Voordat deze pro- pagandatocht begon, had burgem. Mr. Stieger op het Raadhuisplein deze actie officieel geopend. Een en ander werd opgeluisterd door de harmonie Drunen. NIEUWE KERKMEESTERS Tot kerkmeesters in de parochie van de H. Lambertus zijn door Mgr. Bekkers benoemd de heren J. H. M. Creemers en Mr. A. M. de Groot. Hiermee werd het aantal in Dru nen tot 6 uitgebreid. R.K. MIDDENSTANDSBOND Op de algemene vergadering van de middenstandsbond, afd. Drunen- Elshout, werd na stemming het be stuur als volgt samengesteld: Voorzitter: H. de Wit; boekhandel. Bestuursleden: W. v. Gorp; schoen- handel. E. v. Helden; slagerij. C. v. Herpt; bakker. A. IJpelaar; Drogis terij. Geestelijk adviseur is de Wel eerwaarde heer Kap. v. Kessel. TAFELTENNIS Voor de teams van Smashers waren de wedstrijden voor de competitie van de NT TB niet erg succesvol verlopen. Het eerste herenteam verloor in Haarsteeg van Vic toria 51 met 6-4. Zoals steeds had deze wedstrijd een zeer spannend verloop. Het tweede team verloor van RKC 1 Waalwijk eveneens met 6-4. Het derde wist in Til burg op het nippertje te winnen van Luto 7 met 6-4. Het eerste damesteam won in Nieuwkuijk van Shooting Stars 2 met 9-1. Het tweede moest spelen tegen RKC 2 uit Waalwijk, maar deze dames kwamen niet opdagen. Het eerste junioren kreeg in Eind hoven van PSV 1 een gevoelige nederlaag te incasseren, 8-2. Het derde verloor van KAT 1 Kaatsheuvel met 6-4. RIJVERENIGING DE ECHO In café P. Klerks hield de rijvereniging De Echo haar jaarvergadering, waarbij ook een afgevaardigde van de NCB aanwezig was. In het afgelopen jaar had de vereni ging 4 maal aan een concours deelgenomen. Het financieel verslag van de penningmees ter gaf een nadelig saldo aan. De heer A. v. d. Brandt werd bij acclamatie als be stuurslid herkozen. Uit de werkende leden werd aan het bestuur toegevoegd Ant. Klijn Jz., Joh. van Dommelen werd tot tweede commandant benoemd. Bij gebrek aan ba ten zal de jaarlijkse feestavond geen door gang vinden. Getracht zal worden op het oefenterrein enige verlichting te krijgen, zo dat eventueel ook in de avonduren geoefend kan worden. De 5 zilveren jubilarissen dhrn. A. Klerks, Wim v. Delft, Wijnand v. Delft, C. Pulles en Sj. de Gouw werden door de comman dant de heer C. Klijn namens de leden hartelijk dank gebracht voor het vele dat zij in de loop der jaren voor de vereniging hadden gedaan. Als blijk van waardering werd hun een kistje sigaren aangeboden. 10 x 10 ACTIE Ook voor onze parochie is de 10 x 10 actie gestart. Nadat de burgemeester met een aanmoedigend woord de actie had inge luid, werd met medewerking van de fanfare, de rijvereniging, de gymclub, de verken ners en welpen en de leden van het meisjes- gilde een rit gemaakt door een gedeelte van de parochie, waarbij de parochianen op de actie attent werden gemaakt. In café's en winkels zijn bussen geplaatst waarin de jeugd en ook de ouders hun bijdragen kun nen deponeren. VELD VERGIFTIGING VAN 14 DOFFERS. Enkele weken geleden maakte men mel ding van een veldvergiftiging van 14 dof fers van dhr. J. van Vugt. In het duiven- orgaan stond een grote foto van de 14 dof fers en de heer v. Vugt, de gedupeerde liefhebber. Dit droevig gebeuren voor dhr. van Vugt is door zeer vele liefhebbers ern stig opgenomen en reeds in 't volgende dui- venorgaan werd er druk over geschreven en de verontwaardiging uitgesproken, waarom nu nog in deze tijd vergif te strooien. Dat het alleen niet bij schrijven en verontwaar diging is gebleven, ondervond de heer van Vugt al zeer gauw. Verschillende liefheb bers uit omgeving vulden het verlies van de 14 doffers aan en spoedig volgden nog vele liefhebbers uit het Noorden; op het mo ment heeft van Vugt ruim 20 doffers ont vangen, daarbij heeft hij nog verschillende afgeschreven en ook nog een toezegging van vele jonge duiven, waarvan hij ook nog vele heeft af moeten schrijven. Dat van Vugt hierover alle lof heeft, kan men zeer zeker begrijpen en vele dankbe tuigingen zijn door dhr. v. Vugt reeds ver zonden. REVUE-GEZELSCHAP Het pas opgerichte Revue-gezelschap: Een lach en een traan, heeft met de wervings actie nieuwe leden, veel succes gehad; vele zang- en muziekliefhebbcrs(sters) werden lid. Er wordt druk gerepeteerd en binnen kort zal de eerste revue van start gaan. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN GROOT-VLIJMEN. Zaterdag 10 febr. zal gestart worden om het kampioenschap van Groot Vlijmen, waarin vast staat dat deel zullen nemen: Onderlinge Vriendschap Haarsteeg, Rozen- jacht Vlijmen, Willem Teil Vlijmen en mo gelijk zal Rozenknopje ook deelnemen. In dien Rozenknopje officieel deelneemt wordt zaterdag gestart met de wedstrijd in club lokaal Rozenknopje van de heer H. Peij- nenborg-Boom. LANGSTRAATSE KRUISBOOGBOND Op de vergadering van de Langstraatse Kruisboogbond had de bestuursverkiezing plaats, wegens bedanken als secretaris van de heer W. van Engelen uit Vlijmen, die 28 jaar deel uitmaakte van het bestuur. In zijn plaats werd gekozen P. van Engelen, zoon van de oud-secretaris W. van Engelen, die van de ervaring van zijn vader zeker steun zal ondervinden. NED. KRUISBOOGBOND De Ned. Kruisboogbond is dezer dagen weer uitgebreid; 5 verenigingen van de Langstraatse bond zijn toegetreden; de Ned. Kruisboogbond telt nu ruim 20 verenigin gen. Toegetreden zijn: Onderlinge Vriend schap Haarsteeg, De spruit wordt een boom Oisterwijk, Na arbeid vermaak Rosmalen en Rozenjacht en Willem Teil beide Vlijmen. FEESTAVOND HARMONIE CONCORDIA Zaterdag 3 febr. hield de Harmonie Con cordia in café Ant. Klerks een feestavond, die in alle opzichten geslaagd genoemd mag worden. Er heerste een gezellige sfeer en het klokje van gehoorzaamheid sloeg weer te vroeg. VLIJMENSE BOYS. Zondagavond had de trekking plaats van de loterij van het le elftal van de Vlijmen- se Boys in café Ant. Peijnenborg. Er werden vele aantrekkelijke prijzen verloot. Na de trekking werd een balavond gegeven, waar van vooral de jeugd dankbaar profiteerde. KOPEREN DIENSTJUBILEUM Twaalf en een half jaar dienstbe trekking op een bedrijf is in het al gemeen niets bijzonders. Wanneer 't echter een vrouwelijk personeelslid betreft dat hieraan toe is, is dat toch altijd nog een feit van beteke- TANDARTS, Kaatsheuval van 9 t/m 25 februari Collega's uit Sprang en Waalwijk nemen waar. nis. Het was mej. Francien Damen, stikster op de N.V. Stocko schoen fabrieken, die dit jubileum vrijdag j.l. mocht vieren. In de loop van de namiddag werd zij in gezelschap van haar ouders aan haar woning afge haald en ten kantore van het be drijf ontvangen. Namens de directie werd zij door dhr. J. Stokkermans jr. toegesproken, die daarbij haar bijzonder goede kwaliteiten als stik ster, maar ook haar opgeruimde ka raktereigenschappen naar voren bracht. Een cadeau onder couvert, alsmede bloemen, vormden het stof felijke blijk van waardering waar mee deze woorden werden onder streept. Namens het stikkerij-perso neel sprak mej. Stokkermans, die eveneens een cadeau en bloemen of freerde, waarna de vader van de ju- bilaresse namens deze 'n kort dank woord sprak. Traditiegetrouw volgde daarna met de oud-jubilarissen en de afd. chefs onder het genot van een glaasje een gezellig samenzijn. GILDE ST. JAN Het gilde St. Jan vervolgde zon dag op de kegelbanen van Euphonia haar schietcompetitie, waarvan de stand na 80 schoten luidt als volgt: 1. P. v. Nieuwstadt sr. 830 pnt.; 2. P. Schoenmakers Pzn. 792 pnt.; 3. H. v. Balkom 769 pnt.; 4. J. Verha gen 769 pnt.; 5. A. Verhoeven 767 pnt.; 6. C. Smit 758 pnt.; 7. P. Schoenmakers Czn. 753 pnt.; 8. Th. Sperber 715 pnt.; 9. J. Smit 703 pt.; 10. P. v. Nieuwstadt jr. 702 pnt.; 11. M. v. Nieuwstadt 666 pnt.; 12. A. Dingemans 638 pnt. Telegram-adres „Echo" BILJARTEN. Tournooi om het Zilveren Biljart. Fantastische prestaties van onze dorpsgenoot Kees van der Loo. Donderdagavond j.l. nam in hotel-café restaurant 't Kroontje in 's-Bosch het toud- nooi een aanvang, waarvan telkenjare de in zet vormt een prachtig zilveren biljart, een wisseltrofee die eenmaal door het gemeen tebestuur van Brabants Hoofdstad aan de in genoemd hotel gevestigde biljartvereniging Altijd Cadre is geschonken. De strijd om deze zo zeer begeerde trofee is zo zoetje6 aan op biljartgebied een sportgebeuren van grote betekenis geworden, omdat het keur korps van het groene laken uit 's-Bosch en omgeving tegen elkaar in het strijdperk treedt, om onderling uit te maken wie er dan weer voor een jaar beslag op zal weten te leggen. De voorlaatste keer was het onze dorpsgenoot Kees van der Loo, die op het gebied van de biljartsport al heel wat heeft weten te presteren, die er voor een jaar be slag op wist te leggen, maar deze trofee op zijn beurt weer moest afstaan aan de all round kaderspeler Sjef Berkelmans uit Vught. Donderdagavond nam de strijd voor de zoveelste maal weer een aanvang en hieraan namen dan de volgende bekende spelers deel: Karei Dekkers van de orga niserende vereniging Altijd Cadre, Jan Ver hagen en Benny Oeremans van DVS, allen uit 's-Bosch; Sjef Berkelmans van St Joris en A. Peters van Luk Raak uit Vught en Kees van der Loo van DES alhier. Tot en met zaterdagavond laat hebben genoemde deelnemers zich met volle overgave inge zet tot het beoefenen van het biljartspel, zeker een der oudste en meest populaire spelen in ons land. Zij hebben naar best vermogen zich geheel ingezet voor dit spel dat rijk is aan combinaties, veel studie vraagt, eveneens rijk is aan fantasie en spiergevoeligheid, dat veel concentratie vergt en waarin het aankomt op aanleg en tech niek; een gracieus spel dat leeft en bekoort en het uiterste vergt aan gevoel en speling. Nadat te ca. 8 uur alle deelnemers zich in de knusse en stijlvolle biljartzaal van ge noemd hotel hadden verzameld en gezamen lijk op de gevoelige plaat waren vastgelegd en het tournooi door de voorzitter van Al tijd Cadre voor geopend was verklaard, nam de eerste partij van het tournooi een aan vang, die ging tussen Benny Oremanc uit 's-Bosch en onze dorpsgenoot van der Loo. Deelnemers en de talrijke toeschouwers kre gen al meteen een staaltje biljartkunst voor geschoteld, waarvan de kenners meteen konden watertanden. Van der Loo, die de eerste afstoot maakte, had enkele stoten la ter de ballen in een fraaie positie langs de lange zijde weten te verzamelen en meteen aan een serie americaine begon, die grote beloften inhield. Snel, feilloos en met een souplesse als gold hij een volslagen groot meester, werden de stoten uitgevoerd, na vijf minuten waren het er al 100, vijf min. later applaudiseerden allen weer bij de 200 car. en steeds ging het maar voort; spoedig waren het er 300 en precies 20 min. nadat van der Loo de afstoot had verricht was de partij uit. Een indrukwekkende stunt, om de 400 car. in één beurt uit te maken, waar van iedereen dan ook stom verslagen stond. Oremans had nu nog de nabeurt, miste die en bleef op nul staan. De uitslag was dan als volgt car. brt. h.s. Kees van der Loo 400 1 400 Benny Oremans 0 10 0 Hierna traden de Bosschenaren Jan Ver hagen en Karei Dekkers tegen elkaar in het strijdperk en laatstgenoemde slaagde er in zijn stadgenoot gedecideerd te verslaan. Ook deze spelers deden het uitstekend en hadden maar vier beurten nodig om de 400 vol te maken Karei Dekkers 400 4 159 100 Jan Verhagen 185 4 94 46,24 De laatste avondpartij werd gespeeld tus sen A Peters en Sjef Berkelmans, waarin 't lange tijd een gelijk opgaande partij was, maar in de slotfase sloeg Berkelmans toe en won aldus: Sjef Berkelmans 400 10 165 40 A Peters 355 10 99 35,50 De partijen op vrijdagavond verliepen evenals donderdag al even sensationeel. In de eerste partij verbaasde Benny Ore mans vriend en vijand door de gerenommeer de Dekkers in 5 beurten te verslaan met een prachtige slotserie van maar liefst 199 car. Karei Dekkers 248 5 246 49,60 Benny Oremans 400 5 199 80 De tweede partij die ging tussen Berkel mans en Verhagen leverde een overwinning op voor eerstgenoemde, maar deze spelers hadden 9 beurten nodig vooraleer de partij uit was Sjef Berkelmans 400 9 118 49.99 Jan Verhagen 281 9 74 31,22 De laatste partij op vrijdagavond, die ging tussen van der Loo en Peters, was wel zeer sensationeel, want eerstgenoemde her haalde de stunt van daags tevoren, door vanaf de aquistoot de partij weer in één beurt uit te maken. Een prestatie die in één woord groots was om 800 car. in twee beur ten vol te maken. Ook nu was het weer een gem. 400 feilloos gespeelde serie americaine en pre cies 17 min. nadat van der Loo de eerste stoot verrichtte, volgde de 400e en laatste car. Groot was de vreugde bij allen en er volgde dan ook een ware ovatie als belo ning. Peters, die de nastoot had, bracht het tot 13 car. Kees van der Loo 400 1 400 400 A. Peters 13 1 13 13 Zaterdagmiddag werd gestart met de ontmoeting Dekkers - Berkelmans, die door laatstgenoemde in zes beurten werd gewon nen. Na een aarzelend begin herstelde Ber kelmans zich en eindigde met een slotserie van 372 car. Sjef Berkelmans 400 6 372 66,66 Karei Dekkers 322 6 219 53,66 Hierna toonde van der Loo weer z'n grote klasse en won van Verhagen op overtuigen de wijze in drie beurten Kees van der Loo 400 3 276 233,33 Jan Verhagen 137 3 137 44,33 Benny Oremans trad hierna aan tegen Peters en wist op overtuigende wijze te win nen; opmerkelijk was het dat Oremans in deze partij drie series van boven de 100 wist te scoren: Benny Oremans 400 9 134 44,44 A. Peters 139 9 46 15,44 Even later trad Oremans weer aan en nu tegen de grote kanshebber Berkelmans, tot dan toe nog ongeslagen. Oremans toonde hier z'n grote vooruitgang en versloeg met een prachtige serie van 254 car. de vorige trofeehouder: Benny Oremans 400 10 254 40 Sjef Berkelmans 182 10 75 18,20 De voorlaatste partij ging tussen Peters en Verhagen en ook deze partij leverde een verrassing op, omdat Peters als eerste de eindstreep haalde. Een unieke prestatie van laatstgenoemde: Jan Verhagen 221 7 129 31,57 A. Peters 400 7 127 52,85 De derde wedstrijdavond werd dan be sloten met de partij tussen onze dorpsge noot van der Loo en Karei Dekkers, maar midden in de partij was het sluitingsuur van de zaak en moest die worden afgebroken. Van der Loo stond 100 car. voor en als hij die nog had weten te winnen dan had hem de trofee haast niet meer kunnen ontgaan. Over de partijen van zondag en de huldiging van de winnaar volgt in het nummer van vrijdag nog een en ander. Aan alle spanning is nu een einde gekomen!! Inderdaad, spanning!! Want ondanks het feit dat het or ganisatie-comité alle pogingen in 't werk heeft gesteld, daarbij in het bijzonder geassisteerd door de me dewerking van het college van B. en W. van onze gemeente, om aan Z.K.H. Prins Bernhard te verzoeken als beschermheer van het Kampi oenschap van Europa Driebanden te willen optreden, durfde het comité nimmer op een gunstige beschikking te rekenen. Immers, pas na half december werd aan het district „Kaatsheuvel" de eervolle opdracht verleend om 't bovengenoemd kampioenschap te organiseren. De uiteindelijke speel- data van 7 tot en met 11 maart lie ten hiervoor slechts een organisatie, periode over van 2% maand. Snel en zo effectief mogelijk handelen was dus een noodzakelijk gevolg. In dit korte tijdsbestek achtte het niemand mogelijk om de hartstoch telijk gekoesterde wens verwezen lijkt te krijgen. De termijn om dit in normale omstandigheden al of niet toegezegd te krijgen is ongeveer een half jaar, zodat nimmer op suc ces werd gerekend. Doch, door be middeling van Dr. F. A. de Graaff, de particuliere secretaris van Z.K.H. de Prins der Nederlanden, heeft het organisatie-comité een primeur van de eerste orde mogen beleven. Want Vrijdagmorgen kwam het nooit verwachte antwoord dat Z.K.H. Prins Bernhard bereid was het be schermheerschap van het a.s. kam pioenschap van Europa Driebanden te aanvaarden. ZILVEREN ERE MEDAILLE En amper van deze bijzonder aan gename verrassing bekomen zijnde, werd een pakketje bezorgd, weder om met als afzender de Dienst van het Koninklijk Huis. Ook op het verzoek om voor dit kampioenschap een ere-medaille te willen schenken, had Z.K.H. gunstig beschikt. Aan de toekomstige kampioen van Europa Driebanden zal nu op zon dag 11 maart een zilveren ere-me daille worden uitgereikt, waarop naast het wapen van het koninklijk huis, ook de beeltenis van Z.K.H. Prins Bernhard op zeer suggestieve wijze staat afgebeeld. Een onver wacht, maar daarom ook een fan tastisch succes voor de organisatie, die begrijpelijkerwijze enige tijd nodig had om dit alles te kunnen verwerken. HANDEL EN INDUSTRIE VAN KAATSHEUVEL Maar de organisatie gaat door! Nog slechts enkele weken scheiden ons van deze grote sportgebeurtenis. En in die luttele weken moet nog een „berg" werk worden verzet om dit kampioenschap tot een succesvol en geslaagd einde te brengen. En zoals we in onze vorige uitga ve reeds vermeldden, is hiervan één van de allervoornaamste zorgen: „DE FINANCIËN". Begrijp echter wel goed, hiermee is niet bedoeld het overigens heel gezellige café in Loon op Zand on der de beroemde bomen, maar hier mee is wel degelijk die oerharde klinkende munt bedoeld die in een enorme hoeveelheid nodig zal zijn, wil aan deze organisatie tenminste ook een representatief cachet wor den gegeven. Alleen de directe kosten van de 10 deelnemers zullen minstens een bedrag van 5000.a 6000.be lopen. Reis en verblijfkosten zijn voor rekening van de organisatoren. De biljartsport is een der weinige sporten welke nog op amateuristi sche beginselen wordt bedreven. De internationale regeling stelt vast dat de deelnemers aan een Europees- of Wereldkampioenschap voor hun vol ledige verblijfkosten slechts 9 dol lar, dit is dus ongeveer 34. krijgen vergoed. Ondanks dit veel te lage bedrag wordt dit voor 10 deelnemers over 5 dagen, en ver schillenden die meer dan 500 km. moeten reizen over 6 a 7 dagen, toch voor de organisatoren een res pectabel bedrag. Daarbij komen dan nog de halve reiskosten, eerste klas trein of vliegtuig, dan begrijpt u dat de financiën voor de organisa toren de grootste zorgen baren. Ze ker wanneer we dan nog vermelden dat deze genoemde kosten nog niet een derde van de totale organisatie- kluif uitmaken. Daarom hoopt het uitvoerend comité in haar vorige week verzonden folder geen tever geefs beroep te doen op de handel en industrie van Kaatsheuvel. Er zijn gelukkig al enkele bijzonder hoopgevende reacties „ontvangen". En in ons geval doet hoop niet alleen leven, maar vooral stimuleren tot nog meer enthousiasme, om er voor onze plaats een zo groots mogelijk festijn van te maken. Het enorme succes van het beschermheerschap van Z.K.H. Prins Bernhard moet u niet alleen doen beseffen dat er in onze kleine gemeenschap iets aparts wordt „gebrouwd", maar in het bij zonder moet het een stimulans zijn om niet achter te blijven in de ene maar zeer gewaardeerde manier om het comité te helpen, n.l. het storten van een DONATIE op onze rekening bij de Amsterdamsche Bank. Omdat er juist iets groot op het spel staat dat per sé MOET SLAGEN, rekenen wij op het verantwoordelijkheidsbe sef van iedere Kaatsheuvelse zaken man. HENNY KAMPIOEN Wat hebben we in spanning ge zeten!! Natuurlijk heeft iedereen de be wuste T.V.-uitzending gezien en evenzo natuurlijk heeft ieder van ons de enorme spanning parten ge speeld. Voor Kaatsheuvel stond in deze finale veel op het spel. Want hoewel we met de afvaardiging van Cees van Oosterhout ook wel een in het zuiden woonachtige candidaat hadden gekregen, was Henny de Ruyter voor ons favoriet nr. 1. In de allereerste plaats omdat we hem in de biljartsport ook tot één van de onzen rekenen. Het is n.l. geen onbekendheid dat de Kaats heuvelse gebroeders Soeterboek met Henny de Ruijter en Broer van Al phen binnen en buiten de Neder landse grenzen reeds buitengewone successen hebben geboekt. En omdat de Gebrs. Soeterboek nu eenmaal de naam van Kaatsheuvel in de bil- jarterij hebben hoog te houden en dit, dank zij Henny, reeds met ere hebben gedaan, gunden we allen aan Henny de landstitel des te meer. Maar een belangrijke secundaire factor speelde ook nog een rol. Hen ny is nu eenmaal Nederlands beste driebander. Begaafd styllist van in ternationaal allure, die dus ons land het best kan vertegenwoordigen. Al le Waal wij kers en inwoners van

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 5