wAAlwijkse en LanqstRAAtse couraiu Sociale Mammoetwet vereist BINNEN- EN BUITENLAND Zar und Zimmermann WAALWIJK 15 STASSAR BRILLEN BETERE BRILLEN MAANDAG 12 FEBRUARI 1962 81e JAARGANG No. 12 Uitgever: nraalwijkse Stoomdrukkerij wa Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit biad verschijnt 2 x per week naricht 1878 Onze sociale voorzieningen zijn het moet erkend worden sterk verbeterd! Gelukkig maar! De ouden van dagen, de weduwen «en wezen), kinderrijke gezinnen, ze zijn niet vergeten Natuurlijk, er blijft nog veel te wensen over. De weduwe (van 'n werknemer) moest het voorheen doen met een karige weduwe- rente; nu kan een weduwe door gaans rekenen op een vrij aardi ge maandelijkse uitkering. Staat zij alleen, dan kan zij in zeer ve le gevallen hetzij tot haar 65e jaar, hetzij tijdelijk iedere maand een 'bedrag innen van 131.50. Heeft zij de zorg voor een of meer (jonge) kinderen, het rijk stelt haar een bedrag ter beschik king van 191.30 per maand plus kinderbijslag. De wezen Sociale mammoetwet nodig! Eventuele wezen komen in aan merking voor een uitkering, va riërende van 42.50 per maand lot 83.50 per maand, al naar ge lang het gaat om een wees niet ouder dan 10 jaar (42.50), van 10 tot 10 jaar 04.of van 10 tot 27 jaar (ƒ83.50) Laten wij de noodwet ouder domsvoorziening even buiten be spreking, dan zien wc dat een echtpaar van 05 jaar of ouder, dat voorheen met een schamel bedrag van een gulden of 5 per week naar huis ging, nu een uit kering krijgt van 156— per maand. Natuurlijk is het nog te weinig om van te leven en te veel om van te sterven. Armenzorg moet er in veel gevallen nog aan te pas komen en dal is voor de betrok kenen een doorn in het oog, te meer omdat er zoveel aan vooraf gaat. Wij doelen hier op de infor maties die door sociale zaken in gewonnen worden en wel eens worden betiteld met „uitkleden tot op je hemd". Invaliden nog in nood Schrijnend steekt af bij dit al les de invalide, de gehandicapte, die 't nog altijd moet stellen met een wiskundig berekende karige uitkering, die in 't geheel van geen betekenis was, indien er geen „toeslagen" worden toege kend. Toeslagen die echter tot overmaat van ramp automatisch verdwijnen als de ongelukkige 05 jaar is geworden en in aanmer king komt voor ouderdomspensi oen. De basisuitkering voor de ren te voor een hoog „geclassificeer de" invalide bedraagt 187.20 per... jaar! De toeslag hierop be loopt 290 Gehuwden krijgen dan nog een gezinstoeslag van hoogstens 73.per maand. Al met al komt dit neer op 30.per week. Wie kan hier van tegenwoordig nog leven? En liet genoemde bedrag van 30. per week is het absolute maxi mum Legio is het aantal brieven dat wij binnen krijgen van ongeluk kigen met schrijnende uiteenzet tingen van de toestand, waarin zij verkeren. Hun vragen komen steeds op hetzelfde neer: wan neer komen wij eens aan de beurt? Het antwoord moet helaas nog altijd luiden: geduld, het is nog niet zo ver. Hun hoop is gevestigd op de komende „arbeidsongeschiktheid- verzekering". Het onderwijs kent de nu reeds veel besproken mammoetwet, en u kunt gerust van ons aannemen dat deze „arbeidsongeschiktheid- verzekering" gelijk staat met een mammoetwet der sociale verze kering! De ziekte-, de ongeval len- en de invaliditeitsverzeke ring zullen hierin worden onder gebracht Standbeeld voor een kluif Voorwaar een hele kluif voor de samenstellers; als zij er spoe dig in slagen een behoorlijke niet al te ingewikkelde wet samen te stellen, dan verdienen zij een standbeeld, waarvoor wij onze hoed diep mogen afnemen Juist die ingewikkeldheid van deze materie is er de oorzaak van dat het nog vele maanden, zo niet enkele jaren, zal duren, eer het zover is, dat de eerste uitbetalin gen worden gegeven. De minister van sociale zaken en volksgezondheid doet zijn best en d.w.z. dat zijne excellentie zo ongeveer midden 1903 wil komen met „enige voorstellen". Het staat echter wel vast, dat deze voorstellen slechts ten dele de nood zal verlichten. Noodwet gevraagd Het is daarom dringend nood zakelijk dal er in afwachting van deze ingewikkelde wet (nog veel ingewikkelder dan de voorgestel de kinderbijslagwet) voorzienin gen worden getroffen in de vorm van een tijdelijke invaliditeits verzekering, met een verhoging van de nu uitgekeerde bedraden. Hierin ware met spoed te voorzien. De ene groep Nederlanders baadt, zou men kunnen zeggen, in een betrekkelijke weelde en 't is ondenkbaar dat een groep ge handicapten in armoede moet blijven leven. Het gezegde: „waarin een klein volk groot kan zijn", heeft onder de wachtenden reeds lang plaats gemaakt voor 't gezegde: „waar in een welvarend land klein kan zijn" en dat is jammer! Nu de ongelukkigen in 't buitenland ruimschoots worden bedacht, mogen onze eigen ongelukkigen niet worden vergeten. OPBRENGST BELASTINGEN BGVEN TIEN MILJARD Het jaarinkomen van de Ne derlandse fiscus heeft vorig jaar (en voor het eerst in de historie) de tien miljard gulden ruim schoots overschreden. Volgens 'n opgave van het ministerie van Financiën bereikte de belasting opbrengst in 1901 10 miljard 308 miljoen gulden. Dit betekent een inkonienstijging voor de fiscus van 10,2 percent in vergelijking met 1900, toen een (eveneens re cord! bedrag van 9353 miljoen gulden uit de diverse belasting bronnen in de schatkist vloeide. De forse verdere stijging van het fiscale inkomen is 'n recht streeks gevolg van de toegeno men welvaart die de winsten van de bedrijven, de inkomens van de werkende bevolking en de beste dingen in het algemeen heeft op gevoerd. Middels zijn arsenaal van belastingen profiteert de fis cus van alle drie factoren. De stijging is gelijkelijk verdeeld over de zogenaamde kohierbelas tingen (inkomsten-, vennoot- sehaps-, vermogensbelasting, en omzetbelasting, accijnzen enzo voorts). De opbrengst van de Kohierbclastingen steeg in 1961 ot 4.047 miljoen gulden tegen Jobl miljoen in 1900 en de niet- koumrhelastingen brachten in 1 6.261 miljoen gulden op te- £cn 5.692 miljoen in het voor gaande jaar. Hoezeer de fiscus van bijvoor beeld loonsverhogingen profi teert, blijkt klaar uit het feit, dat de opbrengst van de loonbelas ting in 1961 bijna 10,5 percent hoger was dan in het voorgaande jaar, terwijl de totale loonsom in Nederland met nog geen 8 per cent is opgelopen. Een soortge lijk verschijnsel kan men bij de inkomstenbelasting waarnemen. Dat do opbrengst van de loon belasting ruim tweemaal zo sterk is gestegen, is een gevolg van het progressie-element in deze belas ting. R.K. ECON. HOGESCHOOL Duizendste student in één studiejaar De katholieke economische ho geschool in Tilburg heeft voor de eerste maal sedert de oprichting in 1927 in één studiejaar z'n dui zendste student ingeschreven. Het was de heer J. Duyndam uit Wassenaar die donderdagmiddag officieel werd geregistreerd als student in de economische we tenschappen. Tijdens een korte plechtigheid, bijgewoond door hoogleraren en studenten, werd hij, bij ontstentenis wegens ziek te van de rector-magnificus prof. dr. M. H. Plattel O.P., toegespro ken door prof. dr. D. B. J. Schou ten, die hem namens de senaat 'n boekwerk overhandigde. ENIG OPTIMISME OVER KAN SEN OP „CONTACT" MET INDONESIË Zowel in New York (Verenig de Naties) als in Den Haag heerst thans een zeker optimis me voor wat betreft de kansen op een (in)lormeel contact tus sen Nederland en Indonesië over de kwestie Nieuw-Guinea. In di plomatieke kringen in New Vork werd woensdag zo meldt het persbureau UPl gezegd, dat 'n Nederlands-Indonesisch gesprek op handen is. De voorbereidingen hiertoe zouden onder andere ge troffen zijn ti)dens een ontmoe ting in Londen tussen de Neder landse ambassadeur baron Ben- tmek van Schoonheten en de In donesische ambassadeur in Mos kou, Malik, toen deze in Londen vertoefde. Hoewel beide diplo maten geweigerd hebben iets te zeggen van hun ontmoeting, wordt aangenomen dat eventuele onderhandelingen gehouden zul len worden onder auspiciën van secretaris-generaal üe Thant. RUSLAND DOET OOK EEN DUIT IN 'T ZAKJE De Sovjet-Unie heeft Nederland beschuldigd van „rechtstreekse militaire provocatie" in het ge schil met Indonesië over Nieuw- Guinea. In een uitzending van radio-Moskou bestemd voor 't binnenland werd gezegd, dat de Nederlandse politiek van het „vasthouden" van Nieuw-Guinea in strijd is met de beslissing van' de VN tot het verlenen van vrij heid aan koloniaal geregeerde volkeren. „Tot welke manoeu vres de leidende kringen in Ne derland ook hun toevlucht mo gen nemen, toch zal Nederland 't bezette Indonesische grondgebied moeten prijsgeven. De Russische regering blij 11 de Indonesische regering in haar gewettigde eisen steunen"'. EEN VERBODEN DEMON STRATIE TEGEN DE O.A.S. IN PARIJS Een betoging tegen de terreur van de OAS in Parijs is uitgelo pen op een complete veldslag. Vier mannen en een vrouw wer den gedood, 140 politiemannen werden gewond. Hoeveel burgers met verwondingen 't terrein van de strijd in de omgeving van de Place de la Bastille moesten ver laten, is niet precies bekend. De toestand van tien gewonde poli tiemannen en van een aantal burgers is ernstig. Terwijl de strijd tussen anti-OAS-betogers en politiemannen in volle hevig heid woedde, lieten OAS-terroris- ten zes kneedbommen in de Franse hoofdstad ontploffen. Drie explodeerden in de buurt van de Place de la Bastille, één richtte verwoestingen aan in het kantoor van het Russische pers bureau Tass. De CGT, het christelijk vak verbond CFTC, de nationale stu- dentenbond, de onderwijzersbond en enkele linkse politieke organ isaties hadden hun leden opge roepen voor een betoging tegen de OAS op de Place de la Bas tille. Prompt vaardigden de auto riteiten een verbod uit. Maar 8 tot tienduizend mensen trok ken donderdagavond om te de monstreren de straat op. En toen kwam het. De demon stratie was verboden, de politie er tegen in en... een ware veld slag. DE MIJNRAMP BIJ SAARBRüCKEN On 't ogenblik is het aantal doden bij de mijnramp in Saar- brücken gestegen tot meer dan 300 en 80 gewonden. Er worden nog een tiental personen vermist. De deelneming uit Duitsland en de gehele wereld is groot. De regering heeft een miljoen mark beschikbaar gesteld, de K.S.G. 'n gelijk bedrag, Z. H. de Paus zond een grote geldelijke bijdrage enz. 1200 SIGARETTEN PER HOOFD DER BEVOLKING IN NEDERLAND Vier grote en een zestal kleine re bedrijven hebben in 1901 de 13.8 miljard sigaretten geprodu ceerd, die gedurende het afgeloj pen jaar binnen onze landsgren zen werden gerookt. Dit betekent een omzet van meer dan 675 miljoen, waarvan ongeveer 400 miljoen in de staatskas zal be landen. De producenten van si garetten zullen ongetwijfeld met voldoening het verloop van de Nederlandse sigarettenmarkt vol gen. Minder voldoening echter heerst er in kringen van de ge specialiseerde winkeliers, waar men met bezorgdheid de toene mende concurrentie van de wa renhuizen en supermarkets gade slaat. Jaaromzet sigaretten 675 milj. De krachtige groei der Euro pese economie heeft ook in ons land er toe geleid dat de totale nationale welvaart groter is ge worden. Dientengevolge heeft het algemene consumptiepatroon in de afgelopen jaren aanzienlijke wijzigingen ondergaan. Het to taal der consumptieve bestedin gen is sterk toegenomen. Goede ren die vroeger alleen door de rijken konden worden gekocht, liggen nu binnen het bereik van grote kringen van onze bevol king. De consumptie krijgt uit de aard van de zaak zijn belangrijk ste impuls uit de loon- en salaris beweging. Als gevolg van de stij ging der lonen is de consumptie de laatste jaren aanzienlijk ge stegen. De verkoop van perso nenauto's bijvoorbeeld nam zeer snel toe en de spectaculaire groei van het aantal televisietoestellen is eveneens een uiting van de toe genomen welvaart. Sedert 1954 zijn de bestedingen van huishoudelijke artikelen en woninginrichting verdubbeld en zijn die aan kleding en schoeisel met pl.m. 50 püt. toegenomen. Een uiting van grotere welvaart is ook het oplopend verbruik van vlees, banketbakkersartikelen, zuidvruchten en... boeken. Ook de besparingen bij de spaarban ken zijn fors toegenomen. Tot en met september 1901 was 't spaar- verschil tussen stortingen en te rugbetalingen bij de Rijkspost spaarbank en de algemene spaar banken reeds meer dan 000 miljoen. Tenslotte wijst ook de snel toe genomen consumptie van sigaret ten op een grotere welvaart. In 1950 rookten de Nederlanders ge zamenlijk 8 miljard sigaretten, in 1955 11,7 miljard en in I960 13,7 miljard. In 1901 zullen, gezien de omzetten in de eerste elf maan den van dit jaar, de Nederlanders pl.m. 13,8 miljard sigaretten ge rookt hebben. Dat betekent een omzet van 075 miljoen! De fis cus spint hier .overigens 't mees te zijde bij. De accijns op 'n pak je sigaretten van een gulden be draagt namelijk liefst 0.62. Daarbij komt dan nog 5 cent om zetbelasting. Ruim 400 miljoen van de totale omzet gaat in 1901 dus naar de staat der Nederlan den. 150 merken Ruim 13,8 miljard sigaretten werden in 1901 dus in ons land geconsumeerd. Daarnaast draai den we nog rustig de „shagjes" van een slordige 8^2 miljoen kilo shag. Ook de consumptie van shag laat een geduchte stijging zien. minder gerookt dan voor de oor log, maar toch is de sigarenver- koop de laatste drie jaar met on geveer 35 pCt. toegenomen. De consumptie van pijptabak is be paald geringer dan voor de oor log. Pruimtabak wordt niet meer maar ook niet minder verkocht dan voor 1940. De toename van het sigaretlenverbruik is, on danks alle krantenpublicaties en radiolezingen over longkanker, stellig het meest spectaculair. In 1955 rookten wij 1100 sigaretten )er hoofd van de bevolking, op et ogenblik bijna 1200. De Nederlandse roker kan kie zen uit een kleine 150 merken. Die rijke keuze aan merken wordt overigens slechts door vier grote en een zestal kleinere bedrijven geproduceerd. Elk van deze be drijven drijft grotendeels op en kele heel bekende en veel ver kochte merken. Er wordt in ons land veel meer „American blend" dan „Virginia" gerookt. Bijna de helft van de in ons land verkoch te sigaretten zijn van het Ame rikaanse type, pl.m. 30 pet. is Virginia. De filtersigaretten staan op de derde plaats (pl.m. 15 pet.) en tenslotte wordt dan nog een beperkt kwantum Egyptische en Franse sigaretten op de markt gebracht. Oude merken favoriet Geregeld brengen de sigaret- tenproducenten nieuwe merken op de markt. Enorme bedragen aan reclame worden besteed om het nieuwe merk bij het publiek te introduceren. Toch is het suc ces meestal bescheiden. De mees te rokers proberen het nieuwe merk wel eens een keer, maar stappen meestal weer op hun ou de vertrouwde merk over. De meest verkochte merken zijn die, welke al jaren aan de markt zijn en voor het rokerspu- bliek als het ware een „begrip" zijn geworden. De merken welke meer dan 1.kosten, worden uiteraard niet zoveel verkocht. Maar ook de goedkopere merken zijn niet zo in trek. Men presen teert zijn gasten nu eenmaal graag een goede sigaret, die niet al te duur, maar zeker niet al te goedkoop mag wezen. Goedkope re merken worden meestal tij dens het werk gerookt en hetzelf de geldt voor shagtabak. Men laat zijn gasten geen shagjes draaien. Liedertafel „Oefening en Vermaak" brengt Donderdag 15 februari zal door de Liedertafel „Oefening en Vermaak" de komische opera „Zar und Zimmermann" worden uitgevoerd. Deze opera van Gustav Albert Lortzing, die on der directie staat van Louis Sars, zal in concertvorm worden gebracht met aan de vleugel Frans Wilmont. Albert Lortzing werd op 23 oktober 1801 geboren. Hy stu deerde grotendeels zonder leiding en wist het, ondanks de pes simistische geluiden van zyn vrienden en mede-muziekliefheb bers in 1833 zover te brengen dat hij benoemd werd tot eerste tenor aan de stadsschouwburgte Leipzig, waar hy o.a. zyn be kendste opera „Zar und Zimmermann" schreef. Verder ver schenen van zijn hand „Der Wildschütz", „Undine" en „Der Waffenschmied". Deze beide laatste opera's schreef hij in 1844 toen hij kapelmeester aan de stadsschouwburg was. In 1845 werd hij benoemd tot kapelmeester in Wenen, terwyl hy in 1850 de leiding kreeg van het Friedrich-Wilmstadt Theater te Berlijn, waar hij op 21 januari 1851 stierf. De opera „Zar und Zimmer mann" werd voor het eerst opge voerd in Leipzig in 1837. Het stuk speelt in Zaandam in het jaar 1098, toen Czaar Peter van Rusland, uit het huis Romanow, zich in dit stadje ophield. Het eerste bedrijf speelt zich af op een scheepswerf in Zaandam, waar de Czaar, zonder dat de timmerlieden er iets van af we ten, in hun midden vertoeft. Pe ter Iwanow, die goed met de Czaar alias Peter Michaelow, kan opschieten, deelt hem mee, dat hij een deserteur uit Rusland is. Op dat moment komt Marie, de nicht van de burgemeester, en vertelt hun, dat haar oom op grond van belangrijke berichten er is een bevelschrift binnen gekomen, waarin staat, dat hij 't oog moet houden op buitenland se scheepstimmerlieden, die wer ken onder de naam Peter de werf zal komen inspecteren. Nu komt admiraal Lefort met ver ontrustende berichten uit Rus land, waarna de Czaar beveelt alles voor vertrek gereed te ma ken. Inmiddels is ook de Engelse gezant ten tonele verschenen, omdat hij eveneens een vreemde ling moet opsporen. De Franse gezant, die ook in Zaandam aan wezig is, komt door een list ach ter de waarheid en ontdekt dat Peter Michaelow de Czaar is, waarna hij met hem in stilte on derhandelt over een tractaat. Het eerste bedrijf eindigt met de sa menkomst van genodigden en timmerlieden voor de bruiloft ter ere van de zoon van de weduwe Brouwer, eigenares van de werf. De bruiloft wordt gevierd en ook de Czaar is daarbij tegen woordig. Burgemeester Van Bet, die eveneens is uitgenodigd, wijst de Engelse gezant Iwanow aan als degene die hij zoekt. Van Bet Lord en de Engelse gezant, bege ven zich naar Iwanow, terwijl Lefort en de Franse gezant bij de Czaar staan. Aan beide kanten wordt over staatszaken gepraat. Nadat de Franse en Engelse gezant elkaar hebben erkend en de Czaar juist bezig is zich ge reed te maken voor vertrek, komt een officier met de op dracht dat hij iemand moet ar resteren die op de werf werkvolk omkoopt voor het buitenland. Van Bet weet niet wie de schul dige is. Er ontstaat een misver stand. Van Bet wordt kwaad en geeft last alle aanwezigen te ar resteren. In het derde bedrijf is men be zig met de laatste voorbereidin gen om de keizer van Rusland waardig te ontvangen. Er bestaat nog een groot misverstand over het feit wie nu eigenlijk de keizer is. Ook Marie, de nicht van Van Bet, denkt dat Iwanow de be doelde persoon is, zodat zij wel inziet dat er van een huwelijk met hem niets kan komen. Iwanow ontmoet de Czaar en vertelt hem dat men hem met al le geweTd naar Rusland wil bren gen, ondanks dat hij liever in Ne derland blijft. De Czaar neemt hem zijn pas af en belooft dat hij mee zal werken om tot een hu welijk tussen Iwanow en Marie te komen. Hij geeft hem 'n brief, die Iwanow echter pas na twee uur mag openen. Daarna komt de erestoet en Iwanow wordt te gen wil en dank als keizer gehul digd. Nu komt er het bericht dat Peter Michaelow in het bezit is van een paspoort en naar Rus- land wil vertrekken. Temidden van al deze paniek verbreekt Iwanow het zegel van de brief, omdat hij denkt dat zijn kameraad hem bedrogen heeft. De inhoud van de brief brengt alles tot klaarheid en.inmiddels ziet men Peter Michaelow als Czaar van Rusland Nederland verlaten. AUTO TE WATER VADER VAN REDDER STIERF VAN SCHRIK K.A.V. AFD. WAALWIJK HIELD JAARVERGADERING Op woensdag 7 febr. kwamen de leden van de KAV afd. Waal wijk in een algemene jaarverga dering bijeen in de zaal van Van Helvoirt, welke goed bezet was. De presidente, mevr. M. Ha- mers-Leijsten, opende d.m.v. de onmisbare bandrecorder de bij eenkomst met een gebed voor de overleden leden en families van het afgelopen jaar. Zij sprak een woord van welkom tot de Eerw. Adviseur, kapelaan Lempens, tot mej. Stokwielder en tot de heer Bruurmijn, afgevaardigde van de KAB. Ook tot bestuur en leden va.n de afdeling Heusden werd 'n welkomstwoord gericht. Spreek ster hoopte dat zij veel leerzaams op deze vergadering zouden op steken om zodoende de nuttige belangen der KAV in eigen afde ling mede uit te dragen. De voorzitster las tevens via de bandrecorder het jaarverslag voor, waarin de vele werkzaam heden en acties gememoreerd werden. Ook de twee overleden leden werden herdaeht. Het le dental was zo weinig verhoogd, dat men het eigenlijk geen winst kan noemen. Het ziekenbezoek heeft steeds de volle aandacht van het bestuur, evenals de kraamvisites. In het verslag werd dank gebracht aan de dio cesane leiding, aan de Eerw. Ad viseur, kapelaan Lempens, aan de KAB contactman dhr. Bruur mijn, die het stencilwerk met veel zorg en bereidwilligheid verzorgt. Tevens werd dank ge bracht aan de kernleden voor de grote steun en de correcte afwer king van hun taak in de bewe ging. Uit het financieel verslag van de penningmeesteresse, mevr. v. Veldhoven-Bergmans, kwam we derom een batig saldo naar vo ren. Nadat bij monde van een controlecommissielid mededeling was gedaan dat de boeken en be scheiden in orde waren bevonden werd door mej. Stokwielder, die de leiding van de vergadering had, hartelijk dank gebracht aan de penningmeesteresse. Zij prees mevr. v. Veldhoven-Bergmans als trouwe „schatbewaarster", die 't ieder jaar weet te presteren dat de „schat" steeds aangroeit. Er werd een nieuw lid van de controlecommissie gekozen na 'n dankwoord aan deze commissie. Daar er geen candidatenlijsten waren binnengekomen, waren de door het bestuur voorgestelde candidaten gekozen. De periodiek aftredende dames Claassen en Bergmans- v. Moer gestel stelden zich niet meer her kiesbaar, terwijl mevr. de Werd- v. Tilborg bedankte zodat er drie vacatures waren ontstaan. Deze zijn aangevuld met de dames Freijer-Wouters, Castelijns-v. d. Wiet en v. d. Lee-Wennekens. Hierna kwam de bandrecorder weer ter tafel om de voorzitster het woord te geven. Deze sprak eerst een dank- en afscheids- De tcho vAn het Zuióen Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo" Een achtergebleven gebied, dicht bij huis Een personenauto met twee inzittenden, de 48-jarige C. A. Prince uit Haamstede en de 38-jarige S. Wijsman uit Zierikzee, twee aannemers die in Tilburg een con gres hadden bezocht, is zaterdagavond om kwart over tien in de oude Bredase haven gereden. Het ongeluk gebeurde tegenover het Spanjaarsgat. Beide inzittenden zijn verdronken. De 57-jarige J. Verkerk, wiens zoon te water was gesprongen, om de dren kelingen te redden, kreeg door de emoties een hartverlamming. Hij overleed in zijn woning, als derde slachtoffer van dit tra gische ongeval.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 1