Gemeentebestuur van Orunen wil constructieve bijdrage leveren aan intergemeentelijk samenwerking interessante voorlichtings avond werken - wonen - welvaart ookvoor u STAATSMIJNEN IN LIMBURG Gemeenteraad Drunen Bouw van grotere woningwetwoningen niet mogelijk 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 12 FEBR. 1962 2 woord aan de scheidende be stuursleden de dames de Werd- v. Tilborg en Bergmans-v. Moer gestel, waarna zij overging tot 'n Huldiging en een dankwoord tot de scneidende secretaresse, die 12Zt jaar lang het veelomvattend en omslachtig schrijwerk voor de KAV gevoerd heeft. „U hebt op een bijzonder actieve en nauw keurige wijze", aldus spr., „u^ moeilijke Junctie volbracht. U lieot door uw ijverige pen de KaV mee groot gemaakt. U hebt ai die jaren de KAV gediend op een wijze die ons aller bewonde ring aidwingt. Daarvoor komen wij u vandaag onze hulde en dankbaarheid tonen. Moeilijke huiselijke omstandigheden dwin gen u het bestuurslidmaatschap lieer te leggen. Uw plaats is bij uw zieke moeder, die u met haar gehele persoon zo hard nodig heeft." Als dank voor haar secretari aat, waarvan zij het koperen ju bileum mocht vieren, en tevens als afscheid werd aan mej. Claas- sen een doublé schakelarmband aangeboden, waaraan alle leden hadden bijgedragen. Ook de diocesane leidster sloot zich aan bij de voorzitster, om mej. Claassen te huldigen en bood haar namens het diocesaan bestuur een zilveren lepeltje aan. Ook de heer Bruurmijn werd door de voorzitster dank ge- macht voor zijn belangloze steun aan de KAV door het verzorgen van het stencil werk. Hem werd een kistje sigaren geoffreerd. Ook mej. Stokwielder onder- De voorzitster had de leden streepte de woorden van de voor- zitester. Mej. Stokwielder sprak hierna over de ontwikkeling die in deze tijd zo nodig is. Vooral de jon geren spoorde spreekster aan om ontwikkelingscursussen te vol gen. Verder spoorde zij de leden aan tot lcdenwervingsactie, om met het a.s. zilveren jubileum 'n dubbel aantal te kunnen aanbie den. Wij moeten de belangen van de KAV naar buiten uitdragen door vorming en ontwikkeling. Vervolgens sprak de Eerw. ad viseur een woord van grote waar dering uit voor het bestuur, voor het steeds op de bres staan en voor de tijd aan de KAV gegeven. Het werk is niet zo eenvoudig als 't naar buiten lijkt. ZEerw. spoorde de leden aan mee te wer ken de KAV tot grote bloei te brengen len te maken tot een be weging die er zijn mag. De tractatie viel reusachtig in de smaak. Het humoristenduo H. v. d. Hoven en Versteeg wist er door muziek en zang de vrolijke stem ming wel in te brengen. De jubilaresse mej. Claassen sprak een dankwoord aan allen voor het cadeau en ook aan de voorzitster en het bestuur voor de prettige samenwerking.. Ook de heer Bruurmijn dankte voor de attentie en de woorden van de voorzitster en wenste haar tevens beterschap. Dit alles kan de voorzitster door haar eigen gebruikte com municatiemiddel thuis wederom beluisteren. voor de keuze gesteld om een an dere voorzitster te kiezen, daar zij in de mening verkeerde dat de leden met deze wijze van leiding niet tevreden waren. Deze veron derstelling werd echter door de leden teniet gedaan. Na de verdere avond onder lei ding van de humoristen-muzi kanten met zang en vrolijkheid te hebben vol gemaakt, werd de vergadering met een hartelijk dankwoord door de diocesane leidster gesloten. Aan het slot deed zich nog een klein ongeval voor, doordat een lid van de afd. Heusden onwel werd. Gelukkig was de EHBO-er de heer Bruurmijn aanwezig, zo dat alles een goed verloop had en de patiënte toch nog met de ge zelschapsbus huiswaarts kon ke ren. K.E.M.I. HEROPENDE Zoals wij in de editie van vrij dag reeds meldden, opende don derdagmiddag K.E.M.I. hoek Gro- testraat-v. Émmikhovensestraat haar grotendeels gemoderniseerd en uitgebreid pand. Van 3 tot 5 uur werd in de zaak een receptie gehouden. Naast de talrijke bloemstukken, die binnen waren gekomen, verschenen ook veel zakenrelaties, vrienden en fami lieleden persoonlijk om de heer Klerkx met deze prachtige uit breiding geluk te wensen. Vanaf vrijdag is deze nieuwe zaak voor het publiek opengesteld. NIEUWE KANSEN DIT GAAT U VERDIENEN - NETTO- DAT WIL ZEGGEN: SCHOON IN DE HAND GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU, GROTESTRAAT 339, WAALWIJK dinsdag 13 februari - aanvang 19 30 uur De agendapunten van de raads vergadering van vrijdagavond wer den in drie kwartier geheel afge werkt. Verkoop van bouwterrein, een crediet voor 18 woningwetwo ningen en enkele verkiezingen voor raadscommissies, namen niet veel tijd in beslag. De aanbieding van de begroting 1962 droeg een formeel karakter en de behandeling daar van vindt in de eerstvolgende open bare vergadering plaats. Uitgebreid en terdege gedocumen teerd was de nieuwjaarsrede van de voorzitter die wij elders in dit blad volledig hebben opgenomen en waarin deze de voornaamste gebeur tenissen voor de gemeente nog eens de revue liet passeren en de plan nen voor 1962 uitstippelde. De heer Ploegmakers dankte na mens de raad burgemeester Stieger voor de goede wensen voor 1962, welke hij wederkerig aanbood. Spr. gaf de verzekering dat de raad steeds in constructieve zin zal mee werken aan de stormachtige en overweldigende groei der gemeente. Hij hoopte dat in 1962 de 9000ste zal mogen worden begroet. VERHOGING VAN DE GRONDPRIJS Bij het agendapunt verkoop van grond in uitbreidingsplan-west aan P. Smits uit Kaatsheuvel tegen de prijs van 11.per m2, deelde de voorzitter mee, dat in de volgende raadsvergadering b. en w. met een voorstel zullen moeten komen om de bestaande grondprijzen te verho gen. Verschillende onvoorziene fac toren hebben de grondprijs nadelig beïnvloed. De raad keurde de verkoop van bouwterrein goed. REKENINGEN 1959 Door de heer v. Lammeren werd namens de commissie van onderzoek voor de rekeningen 1959 verslag uit gebracht. De cijfers over 1959 wa ren als volgt: Gewone dienst Kapitaaldienst Inkomsten ƒ2.110.767.92 9.351.540.64 Uitgaven ƒ2.110.525.52 10.310.405.61 Voordelig slot 242.40 Nadelig slot 958.864.97 Het vermoedelijk werkelijk resul taat van de gewone dienst 1959 zal waarschijnlijk een netto nadelig sal do ad 14.494.06 belopen. Over dit betrekkelijk geringe na delig saldo van de dienst 1959 be hoeft geen ongerustheid te bestaan, omdat 86.000.extra op kapi taalsuitgaven werd afgeschreven. De totale batige saldi van vorige dienst jaren bedragen na aftrek van het nadelige saldo 1959 nog 200.387.98. Speciaal werd door de heer v. Lammeren nog belicht de reserves uit vorige jaren tot een bedrag van 530.000.—. BIJ WONINGWETBOUW WONINGEN VOOR GROTE GEZINNEN NIET MOGELIJK Dit was de kern van het betoog van de voorzitter op vragen van de heren Rijpert, Fortuijn en de Veer. Laatstgenoemde vroeg bij de be handeling van het punt voor de bouw van 18 woningwetwoningen de mogelijkheid te onderzoeken om grotere woningen te plaatsen voor grote gezinnen. De voorzitter moest (zeer tot zijn leedwezen) getuigen, dat dit binnen 't raam van de mogelijkheden voor woningwetwoningen niet mogelijk was. De heer de Veer kon dit be grijpen, maar wilde toch aantekenen dat dit voor gemeenten zoals Dru nen een ongezonde toestand was en stelde, dat met klem bij de bevoeg de instanties dit punt onder de aan dacht moest worden gebracht. Aan de bouw van 18 woningwet woningen in het plan west volgens het zelfde type als aan de Oranje straat, verleende de raad zijn goed keuring. OVERIGE AGENDAPUNTEN Voor het afwikkelen van de vlot tende schulden 1.257.000.werd een geldlening van ƒ300.000.— ge sloten; looptijd 30 jaar; rente AVt%. De begroting voor 1962, welke in een volgende vergadering in behan deling zal komen, werd aangeboden. Voor de Instelling Maatschappe lijke Zorg werd herkozen de heer Adr. v. d. Wiel. De voordracht luid de: Adr. v. d. Wiel en W. v. d. Vel den. Herkozen werd ook Adr. Mus- kens. De voordracht luidde: Adr. Muskens en G. Muskens. Voor en na de openbare vergade ring werden nog informele bespre kingen gevoerd over het uitbrei dingsplan-zuid, de stedebouwkundi- ge ontwikkeling van Drunen en de woningbouw in het algemeen. NIEUWJAARSREDE uitgesproken door de Burge meester van Drunen, in de openbare raadsvergadering van 9 februari 1962. Bij de aanvang van de eerste raadsverga dering wil ik een terugblik werpen op de voornaamste activiteiten, die in de gemeen te Drunen in het afgelopen jaar zijn ont plooid, om daarna met een enkel woord eni ge plannen voor het lopende jaar te vermel den. LOOP DER BEVOLKING Het inwonertal steeg in 1961 van: 7582 op 1 januari tot 8034 op 31 december; een stijging van 452 ofwel 5,9 Er was een geboorte-overschot van 171, een vestigingsoverschot van 281 (d.i. 3,7 Er zijn 47 personen overleden; er werden 62 huwelijken gesloten. Het aantal ingeschreven woningzoekenden bedroeg per 1 jan. 145. WERKGELEGENHEID. De gemiddelde mannelijke beroepsbevol king in deze gemeente nam toe van 2110 tot 2150 m. (550 vr.). De totale werkgelegenheid (aantal arbeids plaatsen) nam toe van 2740 tot 3070 m. (720 vr., waarvan 100 thuiswerksters). Van dit totaal zijn werkzaam in: de nijverheid 1960; diensten 650; landbouw 460. De werkgelegenheid bedraagt 143 pro cent van de gemiddelde mannelijke beroeps bevolking (vorig jaar 130 De inkomende pendel steeg van 880 tot 1070 (165 vr.). LIPS N.V. De resultaten van de metaalverwerkende industrie in het algemeen en ook van Lips N.V. waren over het algemeen gunstig in het afgelopen jaar. De afvlakking van de conjunctuur heeft reeds invloed gehad op de orderportefeuille, zowel t.a.v. de omvang als van de levertij den. De personeelsbezetting bedraagt momen teel circa 1600 man. De momentele behoef te beperkt zich tot een aantal specialisten en de voorziening in deze sector levert geen bepaalde moeilijkheden op. De bedrijfsuitkomsten in 1962 zullen, zo verwacht men van de zijde van de N.V., stellig worden beïnvloed door het algemene streven van de regering de prijzen niet te verhogen, en mede door de toenemende buitenlandse concurrentie. In september 1961 werd de nieuwe ma chinefabriek in gebruik genomen voor ver stelbare schroeven-installaties, hydromotoren en -pompen van zeer grote vermogens. Voorbereidingen zijn getroffen voor aan zienlijke uitbreiding van het wals- en pers bedrijf; deze uitbreidingen zullen in 1963 worden gerealiseerd. Er is voorts nog een zeer groot project in voorbereiding. Het bedrijf heeft momen teel 144 woningen in aanbouw. VISSERS' WEGENBOUW N.V. Het gunstig conjunctuurverloop, dat 1961 kenmerkte, heeft een onmiskenbare invloed op de bouwmarkt uitgeoefend. Ook dit bedrijf heeft hiervan kunnen pro fiteren. Het totaal bedrag der aangenomen werken lag ongeveer 25 boven dat van 1960. Ondanks het algemeen tekort aan perso neel is dit bedrijf er in geslaagd haar per soneelsbezetting met pl.m. 20 uit te brei den, waardoor het aantal werknemers per ultimo december ruim 400 bedroeg. Om de toename van de werken en het on gerief van de krappe arbeidsmarkt volledig te kunnen opvangen is deze N.V. overge gaan tot belangrijke uitbreiding van haar machinepark, vooral tot arbeidsbesparende machines. Vissers' Wegenbouw ziet op een voor spoedig jaar terug; al vermeldt zij, dat de ongunstige weersomstandigheden van zomer en najaar het rendement in negatieve zin hebben beïnvloed. DE PLAATSELIJKE SCHOENINDUSTRIE. Blijkens verkregen inlichtingen was ook 1961 voor de hier gevestigde, schoenfabrie ken een gunstig jaar. Het gehele jaar door waren de meeste bedrijven ruim van orders voorzien. Men vreest echter, van sommige zijden, dat de bedrijfsresultaten desondanks s'echts matig zullen zijn, tengevolge van ver schillende kostenverhogende factoren als loonsverhoging en invoering 5-daagse werk week. Bedenkelijk is verder dat, landelijk ge zien, de stijging van de export van schoe nen aanmerkelijk achterbleef bij de import. Nog altijd kampt men in deze sector, ook plaatselijk, met een onderbezetting. De schaarste aan arbeidskrachten, die door het tempo, waarin de 45-urige werkweek is in gevoerd is toegespitst, bezorgde ook de schoenindustrie narigheden. In dit verband moge ik vermelden, dat in het afgelopen jaar 10 leerlingen aan onze gemeentelijke Technische School voor de Schoenindustrie, het einddiploma ontvingen. Bij een gemiddeld aantal leerlingen van 40 is het feit, dat er bovendien 12 leerlingen de school verlieten zonder eindgetuigschrift, toch wel bedenkelijk, waar er nog zo'n grote vraag is naar geschoold personeel in de schoenindustrie. LAND- EN TUINBOUW. De gang van zaken in 1961 bij de land bouwbedrijven in deze gemeente is niet on gunstig geweest, hoewel de prijzen van de verschillende producten nogal uiteen liepen. De kleine bedrijven, zoals er hier veel zijn, hadden over het algemeen niet te klagen, ofschoon de omstandigheden voor de gro tere bedrijven gunstiger waren. In de laat ste maanden van het jaar kwam er een ken tering voor zover het enkele nevenproduk- ten betreft, met name varkens en eieren. De prijzen hiervan liggen momenteel slecht. De ontwikkeling van de tuinbouw in on ze gemeente zet zich gestadig voort. In '61 werd voor f 1.216.000 geproduceerd (in 1951 f 577.000 en in 1956 f 789.000). Dit bedrag maakt 26 van de veiling- aanvoer uit. Deze gunstige vooruitgang vindt zijn oorzaak in de verdere intensivering van de bedrijven, terwijl op het gemengde be drijf de tuinbouw een ruimere plaats gaat innemen. De thans in uitvoering zijnde ruilverkave ling remt een verdere uitbreiding van do tuinbouw enigszins af, daar velen nog in onzekerheid verkeren over de toekomstige ligging van hun bedrijf. RUILVERKAVELING. In het jaar 1961 zijn, ten behoe\e van de ontsluiting van landbouwgronden, in de ge meente Drunen 1600 meter nieuwe wegen aangelegd en 800 meter bestaande zandweg (Elshoutse Zeedijk) van een verharding voorzien. In uitvoering zijn nog pl.m. 4 km nieuwe weg en verbetering van 1600 meter bestaande zandweg. Ten behoeve van de waterbeheersing zijn 3 km hoofdwatergang en 3 km zijleidingen gegraven. De herin richting van de nieuwe kavels vorderde slechts langzaam, mede ten gevolge van de toedelingsmoeilijkheden in Elshou'. De plaatselijke commissie heeft ten aan zien van de gesubsidiëerde boerdenjbouw besloten om een tweetal bedrijven te ver plaatsen. Dit jaar zal worden voortgegaan met afwerking van de kavelinr'chting en herinrichting van Noulanden en Maaijen. Voorts zal begonnen worden met de bouw van het gemaal Doeveren, dat mede voor de gronden van Drunen van groot belang za! zijn. Van het complex 1962 zal nog pl.m. 1 km weg in Drunen worden aangelegd. Ver der zullen een aantal waterlopen, benevens de hoofdwatergang tot de Hedikhuizense Dijk worden gegraven. Ten slotte zal eui aanvang gemaakt worden met de weg door het tuinbouwgebied te Vlijmen naar de vei ling in Drunen en met de wegen ten zuiden van de provinciale weg. COöP. EERSTE LANGSTRAATSE Stoomzuivelfabriek. Dit bedrijf vermeldt dat de melkaanvoer is gestegen van 8.396.677 kg tot 8.605.712 kg. (een stijging van 2,49 ten opzichte van 1960). Landelijk was de stijging slechts 1,4 De verwachtingen voor 1962 zijn wederom gunstig. De kosten zijn, ten op zichte van 1960, practisch niet gestegen. Het machinepark werd aangepast aan mo derne eisen. TOERISME. Het aantal overnachtingen in deze ge meente bedroeg 71510. Hiervan nam ons gemeentelijk kampeercentrum „De Klin- kaert" pr 59580 voor zijn rekening. (Vorig jaar 55160). Bij particulieren werden 6700 bivak-overnachtingen en 4130 overnachtin gen in tenten genoteerd; terwijl in hotels en pensions 1100 overnachtingen werden ge boekt. Het kampeercentrum De Klinkaert kan op een gunstig jaar terugzien, al zou een betere spreiding van de vacanties een gro tere bezetting in voor- en naseizoen bete kenen. WONINGBOUW. De toename van het inwonertal is groten deels te verklaren door de verheugende ac tiviteit op het gebied van de woningbouw. Naast het contingent woningwetwoningen van 1960 (30) wer d een aanvang gemaakt met het contingent 1961 (31). De premiebouw was ook in 1961 nog beperkt; er werden 68 premies toegekend, waaronder voor een complex van 50 en 16 woningen. Gebruikmakend van de gelegenheid tot bouw in de z.g. vrije sector is, mede op initiatief van een plaatselijke aannemer, in het eerste halfjaar 1961 een aanvang ge maakt met de bouw van een groot aantal woningen. Hiervan zijn er rond 70 gereed gekomen, terwijl er nog ongeveer 200 in aanbouw zijn, waaronder een aantal bun galows. OPENBARE WERKEN. Door de Dienst Gemeentewerken werd de directie gevoerd over het bouwrijpmaken van uitbreidingsplan „Braken West", het geen voor 50 gereed kwam; alsmede over het uitbreidingsplan Elshout. De straatverlichting aan de Bosscheweg kon in gebruik genomen worden en voorts werd een gedeelte van het nieuwe sportpark aan de Hoge Schijf gerealiseerd, benevens aan leg en verbetering van verschillende straten en verdere aanleg van riolering in de be bouwde kom. Er werden 163 bouwvergunningen ver leend tot een bedrag van f 4.616.000,-, waaronder voor 3 industriegebouwen en een bedrijfsschool. Op 1 januari 1960 werd de nieuwe zaal van het ontspanningsgebouw de „Hoge Bra ken" en in het najaar werd de geheel ver nieuwde en van nieuwe toestellen voorziene gymnastiekzaal in gebruik genomen. Beide zalen voorzien in een dringende behoefte. In december werd het nieuwe groepsbu- reau van de Rijkspolitie officieus in gebruik genomen. Dit modern ingerichte bureau zal een goede functionering van het politie-ap- paraat in deze gemeente ongetwijfeld be vorderen. De gemeente investeerde in 1961 tot een bedrag van f 1.432.203.-, terwijl er op 1 januari 1962 voor een bedrag van f 1.928.580,- in uitvoering was. Ook het onderwijs vroeg in het afgelopen jaar de bijzondere aandacht. Op verzoek van de Inspectie en de schoolbesturen werd door de afdeling On derwijs een uitvoerig rapport over de on derwijssituatie in deze gemeente, een prog nose van het aantal leerlingen in de eerst komende jaren, alsmede een lijst van hier uit voortvloeiende voorzieningen opgesteld. Het resultaat van een en ander is, dat momenteel de verplaatsing van een tweetal lokalen ten behoeve van een nieuwe kleuter school in „Oost" voltooid wordt, terwijl vol gende week de bouw van een 5-klassige lagere school zal worden aanbesteed. Voort6 wordt voorbereid de bouw van een 2-klas- sige kleuterschool in Elshout, alsmede de verbouw en uitbreiding van de gemengde lagere school aldaar. Al deze voorzieningen zullen voor de aanvang van het schooljaar 1962- 1963 moeten worden getroffen. Zeer urgent is een spoedige rijksgoed keuring voor de bouw van de nieuwe huis houdschool alhier. Deze vorm van onderwijs verheugt zich in toenemende belangstelling. Bedroeg het aantal leerlingen in december 1960 182 (69 dag-leerlingen, 113 avond leerlingen), in december 1961 was het ge stegen tot 214 (112 daglecrlingen, 102 avondleerlingen). In september werd be gonnen met een assistentenklas. De huis vesting van deze school is helaas, zoak be kend, dermate slecht, dat ze niet alleen het geven van goed onderwijs ernstig be lemmert, maar ook een aantal ouders aan leiding geeft hun kinderen naar een soort gelijke school elders te zenden. Zo mogelijk zal in september gestart worden met een dagcursus „Mater Amabi- lis" aan deze school. Onze aandacht zal er op gericht moeten zijn ook in het lopende jaar de woning bouw zoveel mogelijk te activeren, door het In het grote geheel van bedrijven van de Staatsmijnen voltrekken zich belangrijke ontwikkelingen. De helft van de totale kolenproduktie bij de Staatsmijnen wordt al geheel mechanisch gewonnen. Die moderne techniek verandert de aard van het werk ondergronds, schept nieuwe kansen op interessante arbeid. Nieuwe kansen ook voor U! Bij de ondergrondse bedrijven zijn thans plaatsingsmogelijkheden voor flinke mannen van 18-35 jaar. verder flinke promotie mogelijk heden netto loon netto loon eerste 3 maanden Ie6e maand ongehuwden324.384. gehuwd, geen kind414.480. gehuwd, 1 kind 442.508. gehuwd, 2 kinderen470.537. gehuwd, 3 kinderen493.571. gehuwd, 4 kinderen 545.614. Kindertoeslag in bovenstaande bedragen begrepen 1. Pensionprijs f 2.15 per dag. Voor dagen waarop niet aanwezig, wordt belangrijke korting gegeven. 2. Gedurende de wachttijd op een woning, worden voor gehuwden de reiskosten voor het wekelijkse gezinsbezoek vergoed. Ongehuwden 2 x per maand reisvergoeding. Wilt u meer weten over de plaatsings-mogelijkheden, de Ionen, sociale voorzie ningen, huisvesting, de vakopleiding, promotiekansen, kom dan naar de over het werk bij de ondergrondse bedrijven van de Staatsmijnen in Limburg. Neem gerust uw vrouw of verloofde mee. r: Kunt u de voorlichtingsavond niet bijwonen, zend dan uw adres naar: Staatsmijnen in Limburg - afd. Personeel Heerlen. U krijgt dan alle inlichtingen thuis) gereed hebben van voldoende bouwterrein in uitbreidingsplannen. Dit jaar zal aan dacht besteed worden aan de verdere vol tooiing van plan „West" (straten - riole ring - plantsoenen), alsmede aan de afron ding van de bungalowwijk in „Oost", waar beplanting en plantsoenen zullen worden aangelegd. Begonnen zal worden met bouwrijpmaken van het plan „Noulanden" en de technische voorbereiding en aankoop van gronden in plan „Vennen Oost". Verder zal dit jaar een aanvang worden gemaakt met de recon structie en riolering van de Torenstraat, de ontsluiting van de Kasteeldreef in verband met uitbreiding van het industrieterrein al daar en de voltooiing van het sportpark. Zo mogelijk zal begonnen worden met de aan leg van het zwembad. Tenslotte moge ik, aansluitend aan het geen hierover door mijn collegae uit Waal wijk en Waspik in hun nieuwjaarsrede is naar voren gebracht, een enkel woord wijden aan de intergemeentelijke samenwer king. Als resultaat van een dezer dagen gehouden vergadering van de burgemees ters uit de kring „Langstraat" zullen bin nenkort burgemeesters van een zestal ge meenten, waaronder Uw voorzitter, een ge sprek hebben, waarbij de mogelijkheden van een nauwere samenwerking in streekver- band nader zullen worden bestudeerd. Persoonlijk ben ik van mening, dat ook het gemeentebestuur van Drunen een con structieve bijdrage zal moeten leveren om dit gesprek op gang te brengen. Over het resultaat van deze besprekingen hoop ik Uw college te zijner tijd nader in te lichten. Wanneer wij op 1961 kunnen terugzien als een voor de gemeente Drunen gunstig jaar, waarin veel tot stand kon worden ge bracht, dan is dit resultaat mede te dan ken aan de zeer goede samenwerking in het college van B. en W. en de constructieve sfeer, die de vergaderingen van Uw raad kenmerkte. Een woord van dank aan allen die het ge meentebestuur terzijde hebben gestaan, ge meentesecretaris, administratief en technisch personeel en personeel van de buitendienst, is hier zeker op zijn plaats. Niet onvermeld wil ik laten de goede diensten, die ook ons brandweercorps en onze B.B. in het afgelopen jaar weer aan de gemeenschap hebben bewezen. Met de wens dat het jaar 1962 voor onze gemeente, al zijn inwoners, en meer speci aal voor U leden van de Raad en Uw ge zinnen, een voorspoedig en gezegend jaar moge zijn, wil ik deze rede besluiten.

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 2