JpoAt meisje voor halve dagen woeiis 9 WÊ 1.- 49c Uit dc Langstraat Verdonk's schoenmakerij prijzen DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 19 FEBR. 1962 DEN BOSCH TILBURG HELMOND Vervanging van de Verordening baatbelasting Ambrosiusweg en Qroenewoudstraat" door een veror dening straataanlegbelasting Naar aanleiding van de ter goed keuring ingezonden verordening op de heffing van een baatbelasting voor de Ambrosiusweg en de Groenewoud- straat, hebben G.S. van Noord-Bra bant een aantal opmerkingen ge maakt. De bedoelde opmerkingen spitsen zjch voornamelijk toe op de factor van het kostenverhaal en daarmede samenhangend de aard van de belas ting. Aangezien de zorg van de ge meente bij de aanleg van de bedoelde wegen alleen de gebouwde eigendom men tot voordeel strekt, is de heffing welbewust beperkt tot de gebouwde eigendommen en hun aanhorigheden. Ook na de opmerking van G.S. zien B en W geen reden om het standpunt waaraan het college zich heeft ge conformeerd, in dit opzicht te her zien. Overigens behoeft niet te worden gevreesd, dat de bebouwing van de betrokken terreinen eerst na verloop van vele jaren zal plaats vinden. Door de raad zijn nl. voor de gedeelten der gemeente waartoe beide straten be horen, partiële uitbreidingsplannen vastgesteld, t.w. het plan „Laageinde 1", waartoe de Ambrosiusweg be hoort, alsmede het plan „Bungalow- en Villapark Meerdijk" waartoe de Groenewoudstraat behoort. Teneinde niettemin een gunstiger verhouding tussen opbrengst en kos ten te verwezenlijken direct na invoe ring der belasting is het mogelijk om het percentage van de kosten, het welk op de eigenaars wordt verhaald te verhogen van 90 tot 100. Medewerking ex artikel 72 der L.O.-wet 1920. Het bestuur van de St. Bernadette- school, alhier wendt zich bij schrijven van 16 januari 1962 tot de raad met het verzoek, overeenkomstig de be palingen van artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920, medewerking te willen verlenen voor herstel van de centrale verwarmingsinstallatie in haar schoolgebouw. Tengevolge van het doorslaan van een zekering in de elektrische instal latie van de oliestookinrichting gedu rende de kerstdagen in de afgelopen winter zijn nl. alle verwarmingsli chamen en -leidingen in dat gebouw, met uitzondering van de ketelhuisin stallatie en de expansieleidingen met •vat, geheel bevroren en daardoor volledig in het ongerede geraakt. Blijkens bij voormeld bezoek over gelegde offerten zullen de kosten van herstel bedragen a. voor de centrale verwarmingsin stallatie f 20.201; b. wegens bij komende kosten voor hak-, breek-, metsel-, stucadoor-, schilder- en tim merwerk f 3.400. - tot. f 23.601.-. Zonder meer kan gesteld worden dat betaling van de voorliggende kos ten uit de z.g. exploitatievergoeding ex artikel 101 der Lager Onderwijs wet 1920, welke voor deze school voor het jaar 1962 ca. f 5.800. - zal bedragen, absoluut onmogelijk is. Bij Koninklijk Besluit van 14 jan. '948 nr. 13 heeft de Kroon zich op het standpunt gesteld, dat „een rede- 'jke uitlegging van de artikelen 72 volgende der Lager Onderwijswet -0 medebrengt, dat, indien door een van buiten komende oorzaak bui ten toedoen van 't schoolbestuur aan eet oijzondere school voorzieningen moeten worden getroffen die de gren- Zen van onderhoudswerken duidelijk |e buiten gaan, de gelden daarvoor tens evenbedoelde wetsartikelen 00r de gemeentebesturen moeten worden beschikbaar gesteld. Het doorslaan van een elektrische zekering moe't zeer zeker als „een van buiten komende oorzaak buiten toe doen van het schoolbestuur" worden aangemerkt. Dat het bestuur door in tensieve controle tijdens de vorstperi ode tijdig had kunnen ingrijpen waar door dit onheil voorkomen had kun nen worden, doet aan dat feit niets af. Wel volgt hieruit, dat het bestuur in zijn verantwoordelijkheid ten aan zien van deze school tekort is gescho ten en mitsdien niet geheel vrijuit gaat. B en W zijn met de inspecteur van 't lager onderwijs blijkens zijn schrij ven van oordeel, dat in de gegeven omstandigheden door het bestuur 20% van de herstelkosten voor eigen rekening moet worden genomen, ter wijl de overige 80% door de raad kunnen worden toegestaan. Op grond van het vorenstaande stellen B en W voor de gevraagde medewerking te verlenen voor herstel van bedoelde verwarmingsinstallatie. Sprang-Capelle Capelle Raamsdonk Raamsdonksveer Biljarten Schaken De Spaanse partij (beginzetten I.c4,e5 2.Pf3,PcG 3.Lb5) is op het ogenblik een van de meest gelief de openingen. Vooral de geslo ten variant, en dan de Tsjicho- rin-opstelling staat tegenwoordig nog steeds iq, dc theoretische be langstelling.. Wit heeft in deze opening 'n bescheiden initiatief; bij nauwkeurig spel heeft zwart echter wel voldoende tcgenkan- sen. De onderstaande partij is 'n schitterend voorbeeld van hoe 't zwart kan vergaan, wanneer hij de witte aanvalskansen onder schat en zijn stukken niet doel- matig opstelt. Wit: M. Tal-Zwart: J. Aver- bach (voorwedstrijden Russisch kampioenschap) I.e4,e5, 2.Pf3, Pcfi 3. Lb5,a6 4.La4,PfG 5.o-o,Le7 Ü.Tc 1,1)5 7.Lb3,dC 8.c3,o-o 9.h3, Pao 10Lc2,c5 11. d4,Dc7 12.Pbd2 De beroemde Tsjichorin-op- stelling. Zwart kan zich nu op. verschillende manieren opstellen o.a. met Te8 en Ld7, met Td8, met Lb7, zelfs Kh8 wordt wel eens gespeeld. 12. PcG. De oudste voortzet ting. Vroeger speelde men hierop meestal 13.d5 of bracht met 13.P11 een dubieus pionoffer. 13.dc5:,dc5: (De moderne be handeling van deze variant, de ruilmethode). 14.Pfl,Tfd8 (On gebruikelijk. Meestal speelt men hier Leü en daarna Tad8. Ook Ldü is een goede zet, met de be doeling bet veld c7 vrij te maken voor Pcü, dat van daaruit de zwakke velden f5 en d5 kan ver dedigen). 15.De2,g6 16.Pe3,Tb8 (De zwarte opstelling is duidelijk onvoldoende) 17.Pg5,Lf8 (ook na 17...hü 18.Pd5,Pd5: 19.ed5:,Pa5 2().Pe4 staat wit overwegend). 18.Df3,Lg7 19.Pd5,Ddü (met de dreiging hü met stukwinst). 2Ü.Lc3! (Tal ligt op de loer. Het feest kan beginnen). 20. ...hü 21.PfÜ: ,Lfü: (Op Dfü:22.Dfü:, LIG: 23.Pf3 vaJt pion c5 of hü). 22.Tadl.De7 23.Lc5:!Tdl: 24.Td 1 :,Dc5: 25.Dfü:,hg5. (Een vrij wel gedwongen zettenreeks. De zwarte stukken staan zo onge lukkig, dat het stuk niet eens meer meetelt). 2ü.Lb3!,Tb7 (Op Leü volgt 27.Leü:,feü: 28.Td7 en mat). 27.Dgü:-t-,Kf8 28.DhÜ+ en zwart gaf op. Op 28...Ke8 of Kg8 volgt 29.Td5,DbÜ 30.Tdü en wint. De belangrijkste variant is 28... Ke8 29.Td5. Db6 30.Tdü,Tc7 31Dh8+,Ke7 32.DfÜ+, Ke8 33. Td8+Pd8: 34.Dzü: etc. „Das war wieder einmal der al te Tal", is 't commentaar van de Deutsche Schachzeitung, waaraan wij deze partij ontlenen. Te koop aangeboden: MOTOR Merk Honda 300 cc. Nadere inlichtingen; A. Koenen, Westeinde 43, Waalwijk. DAMESHAKJES klaar terwijl U wacht Hoekeinde 12 WAALWIJK GEVRAAGD voor de huishouding ouder dan 16 jaar of GETROUWDE VROUW die 's morgens en 's middags enkele uren thuis gemist kan worden. Mevrouw De Rooy-Mortier, Hugo de Grootstraat 2, Waalwijk. van 30 voor 24 ct. per stuk Alleen deze week bij uw Smarius-broodverkoper ALLEEN geldig WOENSDAG 21 FEBR GEEN SCHRIFTELIJKE OF TELEFONISCHE BESTELLINGEN. Kleiig metalen wandrek, voor boe- k«n, bestaande u^c 3 schappen van 63 x m c;. en 2 schappen van 15x17 cm. met 3 JU* Gemoffeld J poderne kleuren. Gemakkelijk te g90 bevestigen w Onze bekende Vendex ongebleekte breika toen. Prachtig gelijk van draad; breit zeer voordelig uit. Bijzon der geschikt voor kin derondergoed. Nr. 6, 8,10 en 12. ^Qc Morgen ^7 Cloqué-flanel dames pyjama, welke U niet behoeft te strijken. In leuke moderne dessins en verschillende kleu ren. Maten 050 40 t/m 48 O 15-delig theeservies, voor 12 personen van crèmekleurig porse- lite. U kunt kiezen uit 3 verschillende prach tige decors. Nog geen gulden 1 r)9S per deel I Am Optisch wit Twents graslinnen, voor het zelf maken van Uw lakens en slopen of verplecgstersschorten. Prima kwaliteit. 180 cm. br., p. m. 2.40 150 cm. breed, A 95 per meter Kinderschoenen, met prima pasvorm. Ge heel leder gevoerd en met sterke porozolen. In bronsgroen, groen, bruin en beige. Maten 32/36 6.95 28/31 5.95 24/27 4.95 22/23 3.95 20/21 ^)95 Linnen, de modestof voor 1962. Prachtige kwaliteit zomerlinnen, Italiaanse import, In effen of gemêleerd in wel 15 modetinten. 130 cm. breed, y| S0 per meter T" Pracht partij rubber closetmatten.met klei ne foutjes. Van een be kend fabrikaat. U kunt kiezen uit een rond of vierkant model In de kleuren grijs, rood, geel, groen 50 of blauw Mm Elma klitwortel en kinabast op alcohol, speciaal tegen roos en haaruitval. Uw roos verdwijnt reeds na 1 of 2 behandelingen. Per flacon Schroevendraaier, van chroom-vanadium- staal met anti-slip bek en plastic isolerend heft. Zeer courante maat; lengte steel 125 mm. 05C Een zeer voordelige aanbieding! Net-ny lon dameskousen, In pinpoint weefsel. Lad deren beslist niet! Ge heel geminderd. Prima pasvorm. A 75" Per paar Zware kleerhangers, van gelakt beu- Lout in driehoek-model met broek- l Voorzien van vernikkelde QQc 3 stuks O -7 huk. Extra voordelige aanbieding badstof bandages, in zware kwaliteit. Grote maat, 2 stuks J Frisse badstof-keukendoeken, van dubbele badstof met ingeweven dessins in moderne kleuren. A 30 50 x 55 cm. I Parijse wafels. Een heerlijk wafel met lekkere room- vulljng. 200 gram brosse Wener knakworst. Voor de koude en warme maaltijd en heerlijk bij Uw borrelgarnituur. "7QC 8 knappende worsten M co 6. 7. 9. 10. Gemeenteraadsvergadering. Openbare vergadering van de raad dezer gemeente op vrijdag 23 februari 1962 des n.m. te 7.30 uur ten gemeentehuize. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Wijziging Algemene politieverordening 5. Verkeersverbetering Dick Flemming- straat-Raadhuisstraat. Verhoging krediet verbetering Oude straat i.v.m. doortrekking trottoir. Verhoging krediet doortrekking Bur gemeester Meijerstraat. Garandering geldlening, aan te gaan door G. P. van der Schans i.v.m. door hem te bouwen woning. Verkoop gronden. Vaststelling vergoeding ex art. 73 le en 2e lid der Kleuteronderwijswet over 1961 aan de bijzondere kleuterscholen alhier. 11. Verlenen van voorèchotten op de ver goedingen ex art. 73 le en 2e lid der Kleuteronderwijswet over 1692 aan de bijzondere kleuterscholen alhier. 12. Vaststelling vergoeding ex art. 126 der Kleuteronderwijswet over de jaren 1956 t.m. 1961 aan de Stichting voor Prot. Chr. Kleuterscholen te voorm. Sprang. Verlenen van een voorschot op de ver goeding ex art. 126 der Kleuteronder wijswet over 1962 kan de Stichting voor Prot. Chr. Kleuterscholen te v.m. Sprang. Verlenen van voorschotten op de ver goeding der exploitatiekosten van de bijzondere lagere scholen alhier over 1962. Verlenen van een voorschot op de ver goeding voor vakonderwijzers over 1962 t.b.v. de bijzondere school voor u.l.o. alhier. Toekenning schadevergoedingen i.v.m. ontbinding pachtovereenkomsten. Toekenning van een voorschot over het le kwartaal 1962 aan het gemeente- personeel. Benoeming bestuurslid Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg. Voorstel presentiegelden. 20. Wijziging gemeentebegroting dienst jaar 1962. 21. Mededelingen. 22. Rondvraag. 23. Sluiting. 13. 14. 15. 16 17. 18. 19. Geslaagd. Onze vroegere plaatsgenoot de heer A. Pruijssers Pzn. slaagde te 's-Gravenhage voor het diploma scheepswerktuigkundige B I. Mannenvereniging. De Mannenvereniging „Filologus" alhier hoopt op woensdagavond te 7.30 uur in ver gadering bijeen te komen in het gebouw El- thatho. Het lid de heer Adr. Paans .zal een inleiding houden over het 9e hoofdstuk van het boek Samuël. Winkeliersvereniging. J.l. woensdagavond hield de winkeliers vereniging Sprang-Capelle een feestverga- dering in de zaal van de heer P. Pruijssers. De voorzitter, de heer Joh. van Wijlen, opende deze bijeenkomst met een hartelijk welkomstwoord en speciaal heette spreker welkom het Heusden's Toneel, dat deze avond voor de vereniging zou verzorgen. Heusden's Toneel voerde hierna op de klucht „Katrina de hoogste prijs". Dit stuk. dat zonder enige inhoud was (men kon in derdaad spreken van een klucht) werd zeer goed opgevoerd. Het enige aan dit spel was, dat men zeer hartelijk kon lachen, doch zoals reeds opgemerkt, de diverse rollen werden zeer goed vertolkt. Na afloop dank te de voorzitter der winkeliersvereniging Heusdens' Toneel voor de hun geboden zeer gezellige avond. Het spel kon ieders waar dering wegdragen, doch we zouden deze to neelclub wel eens willen zien optreden met een stuk waar inhoud in zit. Als amateur club heeft zij zeer goed voldaan en we mo gen gerust zeggen dat een stuk met enige inhoud toch meer op prijs zal worden ge steld. Marijke-feestavond. De motor- en automobielclub Marijke alhier hield j.l. vrijdagavond een feestverga- dering in de zaal van Mevr. Cové-v. d. Haart. Deze avond werd opgeluisterd door het bekende cabaretgezelschap Harry v. d. Bosch. Dit gezelschap wist de aanwezigen zeer te boeien met hun zang en sketches. V.V. H.N.C. De voetbalvereniging HNC zal op 23 fe bruari a.s. een feestvergadering houden in 't Stationskoffiehuis van de heer P. Pruijs sers. Deze avond zal verzorgd worden door het bekende cabaretgezelschap Harrij van den Bosch. Culturele da-g groot succes. De jaarlijkse spreek- en declamatiewed strijden tussen de leden van de RKJB en de RKBB van Waspik, Raamsdonk, Raams- donksveer en Geertruidenberg zijn weder om een groot succes geworden. De organisa tie van deze dag was ditmaal in handen van de RKJB te Raamsdonk. Bij het declameren werden de deelne mers beoordeeld naar uitspraak en geheu gen, gebaar en houding, naar begrip en naar gevoel. De jury, bestaande uit de he ren Lammers en Van Onzenoort, kende de volgende prijzen toe: Heren klasse A. 1. J. Kemmeren, Waspik, met „Rei van Burgzaten" van Vondel, 30 pt. 2 C. Ver- schure, Raamsdonk, met „Regina Coeli" van Gezelle, 29 pnt.; 3. Ch. Kamp, Was pik, met „Een jaar vol mildheid" van Enals Stals, 28 pnt.; 4. P. Verschure, Waspik met „Oude Jephte" van Vondel, 27 pnt.; 5. H. van Dongen, Geertruidenberg met „Vader en dochter" van Van Meurs, 25 pnt. Heren klasse B. Hier werd geen eerste prijs toegekend. 2 G. Berende, Raamsdonksveer met „Nederland" van Mies Bouwhuis, 22 pnt.; 3. L. Biemans, Waspik met „De dieren" van A. v. d. Leeuw, 18 pnt.; 4. A Snijders, Raamsdonksveer met „Leo is ziek" van H. G. Hoekstra, 18 pnt. Dames klasse A. 1. Marjan van Dongen met „Annuncia tie" van J. v. d. Waals, 33 pt.; 2 Joke Smits, Waspik met „Maria op paasmorgen" van G. Smit, 30 pt.; 3 Rie Verschure te Waspik met „Moederschap" van v. Duin kerken, 25 pnt.; 4. Marjan Kuijsters te Raamsdonk met „Rei van Clarissen" van Vondel, 23 pnt.; 5. Sjaan van Dongen te Raamsdonk met „De moeder" van Gos- saert, 18 pnt. Dames klasse B. 1. Bertha Kamp, Waspik met „Mijn angst" van Schreurs, 28 pnt.; 2e prijs niet toegekend; 3. Joke Verschure, Raamsdonk met „Geuzevesper" van Vondel, 22 pnt.; 4. Nellie Verschure, Raamsdonk met „De bruid van Prins", 21 pnt.; 5. Cor Ver schure, Waspik met „Wij en de zee" van Van Hattum, 20 pnt.; Bij het spreken in het openbaar lette de jury, bestaande uit de heren Diepstraten, lansen en Van Erp, op de inhoud, de inde ling, de voordracht en de houding en op de uitspraak en de woordkeus. Over het alge meen werd aan de deelnemers het advies gegeven de zinnen niet te lang te maken en met het onderwerp niet te hoog te mikken. De uitslagen: Dames: 1. Bertha Kamp, Waspik, „De gezelligheid in het huisgezin", 104 pnt.; 2. Marjan van Dongen, Raamsdonk, „Leven en werk van Braille", 90 pnt.; 3. Joke Smits, Waspik, „Vrijetijdsbesteding", 74 pt. Heren: 1. Ch. Kamp, Waspik, „Een fa tale grens verdeelt de wereld", 103 pnt.; 2. C. Verschure, Raamsdonk, „De sport in de RKJB", 81 pnt.; 3. Jac. Schoenmakers, Raamsdonk, „Televisie", 77 pnt. Krachtspo'rtdemonstratie. De Waalwijkse Krachtsportvereniging WKV organiseerde zaterdag 17 febr. in de zaal Hooijmaaijer demonstraties gewicht heffen. Tevens werd in de zaal een compe titiewedstrijd gehouden tussen de WKV en de LKV uit Leiden. De WKV kwam uit met de volgende atleten: Herman Slaats, jeugd kampioen van Nederland 1961; Antoon Heesters, kampioen van Nederland zwaar middengewicht 2e klasse 1961; C. IJpclaar, Antoon Bruurmijn en Jac. Wijkmans (cap tain). Buiten mededinging namen aan deze wedstrijden deel Marinus Heesters uit R' veer en Jo Pols uit Dussen, beiden lid van de WKV. Geslaagd. Aan de Technische Hogeschool te Eind hoven is de heer A. M. H. J. Th. Baijens uit Raamsdonksveer geslaagd voor het can- didaatsexamen in de afdeling der werktuig bouwkunde. Competitiewedstrijden district Waalwijk KNBB Prachtige 8-0 overwinningen van OOG 4 en KNA 2 Alleen de viertallen in klasse D en klas se E traden in de afgelopen week tegen el kander in het strijdperk. In verband met het regelmatig verloop van het competitie programma was ditmaal klasse C van het spelen van wedstrijden vrijgesteld. Er waren nu 2 viertallen die geweldig uit hun slof schoten en dat waren OOG 4 en KNA 2. Eerstgenoemd viertal versloeg met niet min der dan 8-0 KOT 3 uit Elshout, terwijl KNA 2 het stoute stukje uithaalde om BSV 4 met een 8-0 nederlaag huiswaarts te sturen. De meest op de voorgrond tre dende persoonlijke prestaties waren ditmaal het fraaie gemiddelde van 6.15 van A. v. d. Ven van Centraal en de mooie serie van 28 caramboles van F. v. d. Hooff van BSV 2. Hier volgen de gedetailleerde uitslagen: Klasse D. In deze klasse ontving Centraal 1 Nooit Volleerd 3. A. v. d. Ven van Centraal, die ditmaal wel in zeer bijzondere vorm de monstreerde, versloeg met een gem. van 6.15 en een h. s. van 23 de toch lang niet onverdienstelijk spelende W. Swinkels van Nooit Volleerd. V. Smit van Centraal deed ditmaal weinig onder voor zijn kopman en scoorde behalve de hoogste serie (25 car.) de 130 caramboles met een gem. van 4.48 bij elkaar. G. de Louw van Centraal moest het opnemen tegen Ed. van Herpt van N. V., welke laatste de overwinning voor zich opeiste. Daar echter A. van Gelder van Centraal zijn partij tegen Ed. van Herpt, die twee partijen voor zijn rekening moest ne men, won, werd de eindstand 6-2 voor Centraal. HBS 2 was ditmaal de gastheer van Keesje 2 en wist de meeste winstpunten in eigen huis te houden. Fr. van Delft van HBS 2 won met ruim verschil van P. Hen- sen van Keesje 2. Ook Andrè v. Oudheus- den en W. Pulles van HBS wonnen van resp. M. van Dongen en A. Kleijssen van Keesje. Alleen Ant. Rombouts van HBS I moest, zij het slechts met 1 carambole ver schil, de overwinning laten aan Blom van Keesje. Eindstand 6-2 voor HBS 2. 't Zwaantje 2 ontving ditmaal KNA 1 en wist overtuigend met 6-2 deze ontmoe ting te winnen. A. Verhoeven van 't Zwaan tje gaf ditmaal W v Heesch van KNA geen schijn van kans. C. Berkelmans won van H. Rombouts en C. v. Muilekom van M. Hees been, doch C. v. Loon van 't Zwaantje ver loor met ruim verschil van G. Ouwerkerk van KNA 1, doch al met al was de uitslag 6-2 voor 't Zwaantje 2. Hoewel OOG 2 in eigen huis speelde, moest zij toch ditmaal haar meerdere er kennen in BSV 2. Alleen G. Panders van OOG 2 wist de overwinning te behalen op P. v. d. Mee van BSV, doch J. van Dissel dorp, J. Hoevenaar en H. Muller van OOG 2 verloren van resp. J. v. Bladel, F. v. d. Hooff en J van Bladel van BSV 2, zodat de uits'ag van deze ontmoeting 2-6 in het voordeel van BSV 2 werd. Nooit Volleerd 4 en Ons Genoegen 2 deelden de punten broederlijk samen. J. de Kuiper van N.V. 4 moest de overwinning 'pten aan de ditmaal uitstekend spelende P. IJpelaar van OG 2. L. Slaats won op het nippertje van W. Herman en Ad. Ver- kooijen van L. van Hilst. En W. Herman en L. van Hilst kwamen slechts 3 caramboles te kort. Ant. Verkooijen van N.V 4 verloor s'echts met 1 car. van C. Wijkmans van O.G. 2, zodat in deze ontmoeting de span ning niet heeft ontbroken en de uitslag 4-4 werd. BSV 1 won met 5-3 van KOT 1 (Els- hout). Deze laatste vereniging kwam met één invaller (H. Tabbers), die tegenover J. v. d. Wiel van BVO 1 kwam te staan en met grote cijfers verloor. G. van Veldho ven van BVO won van L. Tabbers. H. Pel- ders speeldge gelijk tegen Joh v. d. Wiel, doch H. v. Veldhoven verloor van J. van Dongen zodat de eindstand 5-3 voor BVO 1 werd. Klasse E. In klasse E ontving OOG 4 KOT 3 uit Elshout en door overwinningen van Jac. Molcgraaf, Th. van Huiten, G. Molegraaf en Jac. Didden op resp. v. Sluijsveld, Broe- re, Biekens en v. Oorschot van KOT werd het een klinkende 8-0 zege voor OOG 4. Ook KNA 2 dat BSV 4 ontving, boekte een volledige 8-0 overwinning. Hier wa ren het H. Klerkx, W. Schoelitz, H. Sleen- hoff en J. Swinkels die hun wil oplegden aan resp. M. Eekels, C. Krol, C. Krooswijk en T. de Kloe van BSV 4. BSV 3 en KOT 2 (Elshout) deelden de punten broederlijk samen. A. Verkooijen en L. Baaijens van BSV wonnen van resp. H. Klein en v. Son van KOT, doch J. v. Bladel kens van C. v. Oorschot, zodat de eind stand 4-4 werd. BVO 2 ontving ditmaal HBS 3, dat voor de zoveelste maal weer met twee spelers kwam opdagen, waartegen het districtsbe- stuur zeer zeker iets zal moeten doen. C. Pulles en Joh. v. d. Heuvel van BVO won nen beiden van J. v. Hoof van HBS. Jac. v d Heuvel speelde gelijk tegen A v. d. Oe ver en Jac. Pclders verloor van dezelfde speler, 5-3 dus voor BVO 2. KOT 2 (Waalwijk) was ditmaal de gast heer van Ons Genoegen 3 en won met 6-2. Alleen L. van Brunschot van KOT verloor van de prima spelende C. Herman van Ons Genoegen, doch J. Kerkhof, E. Bergmans en M. Voogd wonnen alle drie van resp. Th. Verdonk, G. de Wit en Verhoofstad van Ons Genoegen. De laatste ontmoeting in klasse E was die van KNA 3 tegen OOG 3 en eindigde in een 4-4 gelijk spel. H. Eekels en M. v. Rijswijk van KNA wonnen van resp. P. v. Liempt en Fr. Klerkx van OOG, doch C. Hamers verloor van K. v. Es en N. de Jong van A. de Man. Klasse D Centraal 1 - Nooit Volleerd 3 6-2 HBS 2 - Keesje 2 6-2 't Zwaantje 2 - KNA 1 6-2 OOG 2 - BSV 2 2-6 Nooit Volleerd 4 - Ons Genoegen 2 4-4 BVO 1 - KOT 1 (Elshout) 5-3 Klasse E. OOG 4 - KOT 3 (Elshout) 8-0 KNA 2-BSV 4 8-0 BSV 3-KOT 2 (Elshout) 4-4 BVO 2- HBS 3 5-3 KOT 2 (Waalwijk) - Ons Genoegen 3 6-2 KNA 3-OOG 3 4-4 Hoogste serie F. v. d. Hoof van BSV 2 met 28 caramboles. Hoogste partijgem. A. v. d. Ven van Centraal 1 met gem. .15. i.g.st.z. Alléén 11

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 3