wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt WASPIK TIELEN Uit de Langstraat Elshout Nieuwkuijk Vlijmen Drunen toneelavond Haarsteeg Sprang-Capelle PROT. CHR. GROEP PROV. STATEN VERKIEZINGEN. Sprang Capelle e MAANDAG 19 FEBRUARI 1962 84e JAARGANG No. 14 vAn het Zuióen a—*®, Tielen E^rschjnt 2 x per week Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Juicht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „Echo,: CULTURELE KRING Voor de Culturele Kring gaf de Jpeleroep „Het Masker" uit Den Haag zaterdagavond in de Hoge Bra- En een opvoering van Goldoms bekend toneelwerk „De Herbergier- dTr" Dit amusante stuk, door „Het «Teker" op een vlotte manier voor bet voetlicht gebracht, heeft deze Jvond de vele belangstellenden een aangename avond bezorgd. De regie vas in handen van Sjef v. Leeuwen L ook de rol van de Baron speelde. ne rüi van Mirandolina werd ver tolkt door Gré Schuring. Het geheel was prima verzorgd. De volgende toneelavond van de Culturele Kring is op 31 maait. De bekende toneelgroep „Studio" komt op deze avond met een blijspel. DE PARELVISSERS De Kon. Erk. Hengelsportvereni- eine De Parelvissers" hield zater dagavond in café H. van Delft haar algemene jaarvergadering. De ver gadering werd geleid door de vice- voorzitter, de heer Jung. De perio diek aftredende bestuursleden, L. v d. Wiel, voorzitter, en J. v. Dru nen commissaris, werden bij accla- l mat'ie herkozen, 's Avonds had nog een gezellig samenzijn plaats van „nQ ïoHpn met. hunne dames. alle leden met hunne dames. BOEREN EN TUINDERS IN DE E.E.G. A.s. donderdag 22 februari zal de heer Leo de Bekker voor de Studie club van de Boeren en Tuinders een spreekbeurt houden over de plaats van de Boeren en Tuinders in de E.E.G. Deze bijeenkomst, die gehou den wordt in Hotel Royal, is toe gankelijk voor iedereen. R.K. JEUGDCENTRALE De R.K. Jeugdcentrale hield deze week in de zaal van Gez. Elshout een voorlichtingsavond. Hiervoor waren uitgenodigd allen die op eni gerlei wijze middels onderwijs, jeugd- of sportverenigingen met de jeugd te doen hebben. De directeur van het diocesane jeugdwerk gaf op deze avond een uiteenzetting van de betekenis, de werkwijze en 't doel van de R.K. Jeugdcentrale. JAARVERGADERING VEE-VERZEKERIN G Op vrijdag 23 februari zal in café P. Klerks de jaarvergadering wor den gehouden van de onderlinge Veeverzekering en de Paardenver- zekering. Aanvang resp. 8 en 9 uur. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN S.H.J. JUNIOREN Zondag werden in Drunen de wed strijden gehouden voor de clubkam pioenschappen Junioren S.H.J. De uitslagen zijn als volgt: Meisjes: 1. Ant Musters 663 2. Ria v. Heeswijk 653 3. D. van Spijk 59- 4. Riki Klerks 57® 5. Toos Heeffer 56° Jongens: 1. Ant. van Spijk 627 2. Cor v. Velthoven 595 3. Jos van Spijk 56° 4. Johan Smits 567 5. André Smits 561 TAFELTENNIS Voor de competitie van de NTTB speelde bet eerste herenteam van Smashers tegen Helmond 2 te Helmond en moesten met een gelijk spel genoegen nemen. De andere tca9ts waren allen met het weekend vrij. UITVOERING In de zaal van het parochiehuis gaf de pmengde zangvereniging Uitspanning dooi Inspanning haar donateursavond. Na een welkomstwoord door de voorzitter de heer joh. van Venrooy werden onder leiding van oe Heer C. Lambrechts enkele zangnummers uitgevoerd. Daarna gaf de toneelclub van oo vereniging onder regie van de heer Fr. van Wezel een gave vertolking van het to neelspel „Wat God verbonden heeft...". 1 ijdens de pauze werd een attractieve loterij gehouden ter bestrijding van de hoge onkosten. Het was in alle opzichten een ge slaagde avond. CARNAVAL Zoals de laatste jaren gebruikelijk, zal ook oit jaar de jeugd weer met carnaval volop «innen genieten. Door het comité is een edrag ter beschikking gesteld, waardoor et. mof>elijk is de kinderen een royale trac tie te geven en bovendien enkele prijzen e kopen voor de mooiste groepen die aan e optocht zullen deelnemen. Die optocht P 315 hebben op zondagmiddag, om ook e ou"e7s. in staat te stellen deze bij te onen. Bij haar oordeel zal de jury letten J1 j v°orstelling, de uitbeelding en het P eden. De bedoeling is dat alle school- e.ren aan de optocht deelnemen, al of in groepsverband en vanzelfsprekend der 'Ui.meerc*' Alleen de deelnemende kin kin n°men voor een tractatie in aanmer- g. L)e carnavalsgroep „Den Bèr" zal voor muzikale begeleiding zorgen. STATIEDAG. As. zaterdag zal de kerkelijke fanfare statiedag houden. Om 2 uur vertrek vanaf het repetitielokaal voor een muzikale wandeling, waarbij de café's een natuurlijk rustpunt zullen vormen. Daarna gaan de leden naar huis voor het afhalen van de dames, die met de ereleden om half 8 weer worden verwacht in café Klerks voor een gezellige avond. BALAVOND Ten bate van de 10 x 10 actie zal a.s. zaterdag in het parochiehuis een balavond gehouden worden. Het organiserende co mité rekent op veel belangstelling. TAFELTENNIS. Te Kaatsheuvel waar door NVR kampi oenschappen werden georganiseerd, werden door de deelnemers van Smashers mooie successen behaald. Thijs Stevens werd eerste in het HEH-O klasse en kan zich dus kam pioen van de Langstraat noemen. W. Por tier werd 2e in de 4e klas HE. W. Jansens werd le bij de junioren. De dames A. Jans sen en J. van Son werden le in het dames- dubbel, terwijl A. Janssen en T. Stevens nog een le prijs behaalden in het mixed- dubbel. CARNAVAL Nog enkele weken en de carnaval 1962 is In Nieuwkuijk wordt dan ook reeds aan de voorbereidingen van dit feest ge werkt. Ook voor de kinderoptocht zal er dit jaar grote belangstelling zijn. Wat de groepen betreft, deze zijn reeds druk aan het repeteren voor de groepswedstrijden. De op touw gezette sinaasappelactie ten bate van de kinderoptocht is een groot suc ces geworden. UITVOERING Door de R.K. Boerinnenbond en RKJB werd zondag in het patronaat alhier een in alle opzichten geslaagde uitvoering gegeven. Voor een stampvolle zaal werd onder re gie van de heer W. Kroot het toneelspel opgevoerd: Deining om de dorpsdokter. Speelsters en spelers gaven prachtig spel te zien, waarvoor hen alsmede de regisseur alle eer toekomt.. Het publiek heeft dan ook van deze avond werkelijk kunnen genieten. TRAGISCH ONGEVAL. Vrijdagmiddag te ca. 12 uur had alhier in de Haarsteegsestraat een ernstig ver keersongeval plaats dat aan het 6-jarig zoontje Pieter van de fam. M. van Halder- v. d. Brandt het leven heeft gekost.. Op ge- npemd tijdstip stak de jongen zonder op het naderende verkeer te letten plotseling de rijweg over; op hetzelfde moment nader de er een luxe wagen en een botsing was niet meer te vermijden. De jongen werd gegrepen en tegen het wegdek gesmakt, de gevolgen waren ontzettend en met een zwa re schedelbreuk werd het jeugdige slacht offer een naburige woning binnengedragen. De ijlings ontboden geneesheer achtte over brenging naar het ziekenhuis noodzakelijk; medische hulp mocht echter niet meer ba ten en in de loop van de avond overleed het slachtoffer aan de gevolgen van dit ongeval. Dinsdag a.s. om 9 uur zal de pl. uitvaart en begrafenis plaats hebben. NAAR TOPCONCOURS. Zaterdag j.l. nam de Kon. Harm. St. Cecilia deel aan het topconcours van de Ne derlandse Federatie van Harmonie en Fan faregezelschappen, dat Arnhem in het ge bouw Musis Sacrum werd gehouden. Aan dit concours om de grote prijs van de Ned. Federatie namen 9 van de beste in Nederland bestaande en 9 van de beste harmonieën deel. Voor dit concours bestond ook van de zijde van het publiek een enorme belangstelling en het grote gebouw te Arn hem was tot berstens toe gevuld met per sonen die dit muziekfestijn niet wilden mis sen. Bij de sectie harmonieën was het dan Sofia's muziekvereniging uit Loonopzand, die na drie jaar op de tweede plaats te zijn geëindigd, dit maal als hoogst gelauwerd korps huiswaarts keerde. Van de 9 deelne mende korpsen behaalde de Kon. Harm. St. Cecilia alhier de 4e prijs, wat gezien het feit dat voor de eerste keer aan zo'n zwaar concours werd deelgenomen, een al leszins bevredigende prestatie mag heten. St. Cecilia kreeg van de jury, bestaande uit Gerard Boedijn, Piet Stalmeijer en Piet van Mever, voor het zeer moeiiijke stuk Cola Breugnon 144 punten. Hierbij kan dan nog in aanmerking worden genomen dat St. Cecilia als eerste op moest treden, wat niet bepaald bevorderlijk was. Toch slaagde zij er nog in om vijf korpsen achter zich te la ten en dat zegt toch wel wat. De lauweren gingen dan naar Loonopzand, lauweren die terecht kwamen bij het korps dat er qua uit voering van dit moeilijke stuk ook alleen recht op had, want onder leiding van Ton Kotter werd dit nummer op de meest per fecte wijze uitgevoerd. Maar de vreugde van de Haarsteegse muzikanten met de 4e plaats was algemeen groot en terecht bereikte hun veel felicitaties. Uit erkentelijkheid bracht harmonie Con cordia uit Vlijmen zaterdagavond nog een serenade. Een attentie die van deze zus tervereniging uit de gemeente op hoge prijs werd gesteld. Namens Concordia sprak een woordvoerder hartelijke woorden van feli citatie tot het Haarsteegse korps en sprak de hoop uit dat het St. Cecilia, dat reeds kan bogen op een rijke historie, de volgende keer zal lukken de zo begeerde titel van landskampioen in bezit te krijgen. Hierna werden nog enkele pittige num mers ten gehore gebracht en na afloop ble ven allen nog lang gezellig bijeen. BILJARTEN De strijd om de Jheroen Bosch Coupe. In hotel Suisse in Den Bosch begon don derdagavond j.l. de grote strijd op het groe ne laken om de inmiddels zo vermaard ge worden Jheroen Bosch Coupe. Aan dit hoofdklasse tournooi cadre 38/2 nemen 8 vooraanstaande biljarters uit N.-Brabant deel, waaronder ook de spelers uit onze om geving, n.l. Ad van Cromvoirt uit Waal wijk en onze dorpsgenoot Kees v. d. Loo. Het is vooral laatstgenoemde, die zich als libre-spccialist van formaat temidden van dit select gezelschap niet alleen uitstekend wist te handhaven, maar zich daarnaast als een groot candidaat voor de eindzege heeft aangemeld. Dit dan na drie wedstrijddagen, n.l. van donderdag t.m. zaterdagavond. Toen dan laat op de avond de balans na 3 dagen werd opgemaakt bleek dat de Tilburger Jan Franken, kaderspeler van formaat en met een jarenlange ervaring met één verlies- punt aan de leiding stond. Kees v. d. Loo had zaterdagavond twee verliespuntcn, om dat hij één partij had verloren en wel van de Waalwijker Ad van Cromvoirt, die tegen onze dorpsgenoot een briljante partij speel de en ook de punten in de wacht sleepte. Vooral de laatste avondpartij die v d Loo tegen Egbars speelde, was voor iedere ken ner om van te watertanden. Eerstgenoem de presteerde het om de 400 te maken car. in 6 beurten bij elkaar te stoten, wat neer komt op een gem. van maar liefst 66,66. Zondag n.m. omstreeks 6 uur bereikte ons nog het bericht dat v. d. Loo de eerste middagpartij die hij tegen van Hinthum moest spelen had weten te winnen en zijn grote rivaal Franken van Egbars had ver loren, zodat zijn kansen op de trofee wel waren gestegen. Over de slotpartijen en de huldiging van de winnaar volgt in het num mer van vrijdag nog het een en ander. GOUDEN BRUILOFT Onder grote belangstelling vierde het echt paar Th. Oremans- de Graaf haar gouden huwelijksfeest. In een feestelijke stoet trok het gouden paar naar de parochiekerk, waar pastoor van Sinnen een H. Mis uit dank baarheid opdroeg voor het gouden paar. Na de H. Mis ging het gouden paar met familie naar café Ant. Klerks-Boom, waar het feest in intieme kring werd gevierd. Loco-burgemeester Vorstenbosch, de wet houders Hornman en Pulles, Pastoor van Sinnen, de beide kapelaans en vele Vlij- menaren kwamen het echtpaar feliciteren. Namens het buurtcomité sprak de heer van Rijswijk het gouden paar toe en over handigde namens de buurt twee armfeau- teuils. 's Avonds was de buurt present om de feeststemming nog te verhogen en het ging er gezellig naar toe. Tevens bracht de Harmonie Concordia het gouden paar en familie een serenade, waarbij wederzijds dankwoorden en felicitaties werden gericht. Het krasse gouden paar kan zeer tevre den zijn over het medeleven van buurt en vele Vlijmenaren, die voor de nodige bloe metjes en gelukwensen hadden gezorgd. UITVOERING VLIJMENSE VOLKSMUZIEKSCHOOL Zaterdag 17 febr. presenteerde de Vlij- mense Volksmuziekschool in café A. Peij- nenborg-Boom haar eerste uitvoering. Loco-burgemeester Vorstenbosch opende deze uitvoering en sprak zijn grote tevreden heid uit, dat zoveel jeugdige personen hier voor een uitvoering van de muziek- en zangkunst meewerkten. En hierin oogstten zij veel bijval, vooral de jeugdige solisten, die nog wel wat angstvallig waren, maar toch een behoorlijk muzieknummer wegge ven Ook de overige medewerkenden oogst ten veel bijval, het orkest Con Brio, Jan de Maire, Nardje en Nelleke, Mi Vario, Gerard Coersen en verder het zang- en gi taar-duo Truusje van den Broek en Adri Samuels. Verder Anna Marie Hax met haar Hawaiiaanse dansgroep. De leraar kreeg na afloop alle lof voor de prestatie, in zo korte tijd de kinderen dit bij te brengen. Namens de leerlingen werd aan de leraar een vergrote foto van de groep aangeboden, die door de twee jeugdigste leerlingen werd overhandigd. Hiervan was hij zo onder de indruk dat het bijna 5 mi nuten duurde eer hij een dankwoord kon uitspreken. MAANDVERGADERING DE ZWALUW Zaterdag 17 febr. hield de Postduiven vereniging De Zwaluw in café Ant. Klerks- Boom een belangrijke vergadering. In ver band met de spanning die er in de duiven sport heerst, was de opkomst uiterst groot, toen de voorzitter om 8 uur de vergadering opende. Spreker gaf een korte toelichting van wat er zoal in de duivensport te doen was. Ook de beslissingen van de Bossche BCC werden toegelicht en nu vroeg het be stuur wat de vergadering er van dacht, met de keuze ZNB of Wilde bond. Eerst volgde de presentie, daarna de no tulen, toen volgde stemming over nieuwe leden n.l. van Bladel Haarsteeg en Wilhart Vlijmen beiden werden met alg. stemmen aangenomen. Vervolgens kwam de ingeko men stukken aan de beurt na toelichting van de bezochte vergaderingen ZNB, vergade ring Gilze-Rijen en BCC-vergadering Den Bosch en omstreken, kregen de leden een overzicht van wat er zoal in de duiven sport te doen was. Toen volgde de rond vraag, alle punten bevattende de treurige toestand in de duivensport; de voorzitter beantwoordde deze tot ieders tevredenheid. Daarna volgde de beslissing wat de leden wensten; omdat het geen persoonlijke aan gelegenheid was, werd mondeling volgens de presentielijst gestemd en de grote meer derheid was er voor bij de ZNB te blijven, zodat Vlijmen met de ZNB vluchten mee vliegt en verzendt. BILJARTEN Wedstrijden en uitslagen distr. Den Bosch. van de Vlijmense Biljartverenigingen. Klasse C Libre: Paternoster - Poedelvrees 8-0; H. van Brabant-OBK 7-1; EBBC - NAO 6-2. Klasse D 2 Libre: Altijd Cadre-OBK 6-2. Klasse E 1 Libre: 't Zwaantje - Poedel vrees 2 NAO 2 - H. v. Brabant 4-4. Klasse E 2 Libre: VOG - Poedelvrees 3 4-4. Een magere oogst voor de Vlijmense biljartverenigingen. Programma voor deze week Klasse C Libre: Excelsior - Poedelvrees; EBBC - OBK; W v Vught - NAO. Klasse D 2 Libre: Arendje - OBK 2. Klasse E 1 Libre: Valkenhof - Poedel vrees; NAO 2-Altijd Cadre. Klasse E 2 Libre: OBK 3 - Altijd Cadre 5; Poedelvrees 3-Arendje 3. VOETBAL Baardwijk - Vlijmense Boys 1-5. Zondag speelden de Vlijmense Boys 1 'n verrassend goede wedstrijd. Baardwijk werd overspeeld, gezien de overtuigende uitslag 1-5. Vlijmense Boys 2 - GW 3 2-2. In een minder aantrekkelijke wedstrijd speelde Vlijmense Boys 2 thuis tegen GW Geldcrmalsen. Het was nu en dan een heel harde wedstrijd, waar vooral GW zich aan ongeoorloofd spel schuldig maakte, wat ook tot gevolg had dat een speler van GW van het veld werd gestuurd. De spanning bleef er toch tot de laatste minuut in, omdat twee ploegen zich inspanden om het win nende doelpunt te maken, wat uitbleef, en beiden verdienden niet meer dan een gelijk spel. Op uitnodiging van de besturen van de samenwerkende Chr. Historische en Anti- Revolutionaire Kiesverenigingen te Sprang- Capelle zullen in een te beleggen openbare bijeenkomst, in verband met de komende verkiezingen voor de Provinciale Staten, D.V. op donderdag 15 maart a.s. als spre kers optreden de heer D. W. van der Put te Zevenbergen en Burgemeester C. D. v. Oosten te Klundert. De samenkomst zal waarschijnlijk gehouden worden in de ver gaderzaal achter de Geref. Kerk aan het Bruggetje. PUZZLE-WANDELTOCHT VOOR 10 x 10. A.s. zaterdagmiddag zal er een puzzle- wandeltocht worden gehouden, welke uit gaat van het plaatselijk aktiecomité van 10 x 10, terwijl de organisatie van deze tocht berust bij de wandelsportvereniging „Er op uit". Aan deze tocht kan worden deelgenomen door groepen en individuelen over afstanden van 20 en 10 km, met dien verstande dat deelnemers(sters) beneden 12 jaar verplicht zijn om deel te nemen aan de 10 km-af- stand. Dc start zal plaats vinden bij café Het Bruggetje, vanaf 1 uur 's middags, telkens om de minuut. Individuelen kunnen starten in groepjes van 4 personen. Het startbureau is geopend vanaf half één. Voor iedere deelnemer(ster) die deze tocht uitloopt, is een herinnering beschik baar in de vorm van een speciale anti-hon- ger-embleem. Daarnaast zullen er ook nog enkele extra prijzen beschikbaar worden gesteld voor deelnemers(sters) die de tocht zonder, of me zo min mogelijk fouten hebben vol bracht en in de voorgeschreven tijd, name lijk voor de 10 km 3V2 km per uur en voor de 20 km gemiddeld 4 km per uur. Het inschrijfgeld bedraagt f 1.— per persoon voor personen onder de 12 jaar en f 1.25 per persoon voor personen van 12 jaar en ouder. De prijsuitreiking vindt plaats voor de 10 km. om ongeveer 6 uur en voor de 20 km om ongeveer 8 uur. Gezien het aantal voorinschrijvingen dat momenteel reeds binnen was, mogen we wel veronderstellen dat deze tocht een succes zal worden. Op vrijdag 23 maart zal er nog een grote Dropping worden gehouden door de wan delvereniging, eveneens ten bate van de 10 x 10-aktie, doch op deze tocht komen we nog nader terug. DUBBELE MOORD OP 1 MAART VOOR RECHTBANK. Op 1 maart zal de Bossche rechtbank de zaak in behandeling nemen tegen M. v. d. S., die er van wordt verdacht zijn beide plaatsgenoten, de gebroeders Van Zeist, op 1 september van het vorig jaar van het le ven te hebben beroofd. OPVOERING „WELKOM BINNEN" ENORM SUCCES. Het was voorzeker een sympathiek ge baar van de toneelvereniging van de afde ling Sprang-Capelle van de Jongeren-Orga nisatie van de Noord-Brabantse Maatschap pij van Landbouw, om ten bate van de An ti-Hongeractie 10 x 10, een heropvoering te geven van het reeds met succes opgevoerde mooie blijspel in drie bedrijven van Cftr. Hoogerwerf: „Welkom Binnen". Een ge baar dat zeer werd gewaardeerd, want een volle zaal genoot j.l. zaterdagavond in het gebouw van de Chr. Volksbond van het on der regie van de heer Sip Ramsteijn keurig vertolkte vrolijke blijspel. De voorzitter van de afdeling, de heer van den Berg, opende met een hartelijk wel komstwoord, waarbij hij de clementie van de aanwezigen inriep, waar men wegens ziekte genoodzaakt was van enkele invallers gebruik te maken. Dit was trouwens o.i. ge heel overbodig, want niet alleen hebben deze invallers zich op uitstekende wijze van hun moeilijke taak gekweten en zich volkomen weten aan te passen bij de overige spelers sn speelsters, maar het stuk werd over het algemeen door alle acteurs en actrices met zoveel enthousiasme gebracht, dat het vrij wel niet te merken was dat deze inva'Iers in zo korte tijd hun rol hadden moeten eigen maken. Een uitzondering mogen wij zeker maken voor de heer P. Ramsteijn, die we gens ziekte van Cobi van der Schans de rol van Frans Boogaard, kunstschilder, op zo vlotte en correcte wijze vertolkte, dat hij zeker een van de beste spelers genoemd mag worden. Er waren echter meer uit blinkers en we beginnen dan met een paar hoofdrolspelers en speelsters, die, zonder aan de capaciteiten van de overige spelers en speelsters iets af te doen, uitstekend spel te zien gaven. De rollen van Willem Terhove, door Wim de Bie Mzn., en mevr. Terhove- Deen, door mej. Corrie van Zeist, werden keurig uitgebeeld en Mia, hun dochter (mej. Cobi van Veen) was in het door haar ver tolkte milieu echt op haar plaats. Charles, haar verloofde (Dirk van Beek) wist er zich als de teleurgestelde minnaar goed doorheen te slaan en het samenspel van dezo was vlot en zuiver. De rol van Leni, een nicht van de familie Terhove, werd door mej. Riek de Haan wel op ongelooflijk perfecte wijze gespeeld en het Amsterdamse dialect werd door deze actrice veelal zo meesterlijk nagebootst, dat zij zich hiermede werkelijk naam maakte als toneelspeelster.. Dit zouden wij eveneens kunnen zeggen van Jozef, de butler van de familie Terhove, gespeeld door Wim de Bie Jzn. Hier is o.i. wel zeer echt „de juiste man op de juiste plaats" gezet, waarin de regis seur vrijwel bij alle rollen goed geslaagd is. Marie, het kamermeisje (Janny v. Zeist) speelde haar rol voortreffelijk en ook Corrie van Galiën wist zich als Claire Verhagen, gezelschapsdame voor de lieve nicht, zeer verdienstelijk te maken. Robert Deen was o.i. wel de zwakste figuur, maar dit was ook een invaller en mogen wij zijn mindere rol vastheid hem dan ook niet te zeer euvel duiden. Al met al was de opvoering van Welkom Binnen voor deze toneelclub dan ook zeker een succes,. De spelers en speelsters kregen van de zaal een uitbundig applaus te incasseren en de voorzitter dankte aan het slot allen die hadden medegewerkt aan dit welslagen, ook de schenkers van de prijzen voor de ver loting en in 't bijzonder nog de regisseur, dc heer Sip Ramsteijn, de grimeur, de heer de Goey en de concierge van de zaal de heer L. A. de Jong. Naar de voorzitter nog meedeelde schat men de baten voor de Honger-actie van deze avond op f 250 a f 300. PLOTSELING STERFGEVAL Toen de 62-jarige landbouwer v. d. C. alhier vrijdagmiddag werkzaamheden op het land verrichtte,-werd hij plotseling onwel. C. werd naar zijn woning gebracht, alwaar hij spoedig daarna overleed. HNC-NIEUWS HNC I - Vrederust 14-2. Het was voor HNC jl. zaterdagmiddag wel een zeer goede middag, want alle drie de elftallen die moesten aantreden wisten te winnen. Het le elftal won na een zeet goede wedstrijd met 4-2 van Vrederust uit Bergen op Zoom. Het mag gezegd worden dat dit een van de beste wedstrijden was, welke HNC gespeeld heeft en in dit duel was de grote man de kleine Kees Mande- makers. Deze wist nl. alle vier de doelpun ten voor HNC te scoren, daarbij goed ge steund door linksbuiten Sterrenburg en mid- voor de Bic. Met een keihard schot van Ster renburg tegen de lat en een hechte HNC- defensie met stopper v. d. Galiën aan het hoofd, kwam het einde van deze spannendo harde doch faire strijd, die door dhr. Broers uit Tilburg zeer goed werd geleid. Het 2e elftal deed eveneens goed werk door het sterke Olympia II uit Dongen te verslaan. Hier was A. Werther de grote man, want deze speler scoorde niet minder dan 3 maal. Ook rechtsbinnen P. Verduijn had met 2 doelpunten een groot aandeel in de overwinning. Het mooiste doelpunt in deze wedstrijd was van A. Groeneveld, toen deze uit een pracht voorzet van Werther ineens keihard inkopte. De A-jeugd heeft het wel het moeilijkst gehad. Want met het kleinst mogelijke ver schil 1-0 werd van de zusterjeugd van Wit-Zwart gewonnen. Hier was het H. van Baardwijk die uit een corner HNC naar de overwinning schoot. Door deze drie overwinningen kan HNC a.s. vrijdagavond met een gerust hart gaan feesten. Het gezelschap H. v. d. Bosch zal dc HNC-ers naar hartewens weten te ver maken. Voorzitter Stein zal wel erg in zijn nopjes zijn met deze drie overwinningen van j.l. zaterdag. DE VRIJE PION De schaakclub De Vrije Pion alhier speel de jl. zaterdag in haar clublokaal van dhr. Pruijssers een wedstrijd tegen Roosendaal. Dc uitslag was 2-8 in het voordeel dei Roosendalers. Door deze uitslag staat het definitief vast, dat de Vrije Kon naar een lagere afdeling zal degraderen. STORMVLOED. Tengevolge van de N.-Wester storm van vrijdagnacht kwam een gedeelte van de ha venkant der Capelse haven geheel onder water te staan. Veel water liep de woning van de heer F. binnen en ook een groot gedeelte van het pakhuis van de C.L.A.V. liep onder water. RAADSVERGADERING De raad der gemeente Waspik I komt woensdag 21 februari a.s. om 8 uur in openbare vergadering bij een. De agenda vermeldt: Vaststelling van de notulen van de vergadering van 12 januari 1962; ingekomen stukken en mededelin gen. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet t.b.v. de electrifi- catie perceel Capelseweg 1. Voorstel tot herziening legesver ordening. Voorstel tot vaststelling van her ziening uitbreidingsplan in hoofd zaken. Voorstel tot aankoop gronden in het uitbreidingsplan Waspik-Dorp, tussen Schoolstraat en Prins Bern- hardstraat. Voorstel tot aankoop gronden in uitbreidingsplan Waspik-Beneden - noordelijk gedeelte. Voorstel tot vaststelling gemeente begroting voor het dienstjaar 1962. Voorstel tot goedkeuring begro ting van de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg, dienst jaar 1962. Voorstel tot 't aangaan van over eenkomst tot zekerheidsstelling, als bedoeld in het besluit Bevordering Eigen Woningbezit. Begrotings wij zigingen. WATEROVERLAST Bewoners van de Havendijk heb ben tijdens de noord westerstormen moeilijkheden ondervonden van het water. Via het Oude Maasje was de Kerkvaartsehaven overbelast ge worden. Over de waterkeringen drong het water enkele huizen bin nen, terwijl ook de weg tijdelijk door het water was afgesloten. La ter werd de Havendijk op enkele plaatsen door het water weggesla gen, waardoor deze voor het ver keer moest worden afgesloten. Aan enkele woningen werd door 't langs stromende water schade toege bracht. Ook de polder ten westen van de Veerstraat is geheel vol ge lopen. De loswal werd gedeeltelijk vernield, terwijl twee fabrieken wa ter binnen kregen. Voorzieningen door het Waterschap deden erger voorkomen. AMICITIA EN STERREN PLUKKERS OP HET BAL In de zaal van café De Statie hebben de leden van de Waspikse korfbalclub Amicitia en de carna valsvereniging De Sterrenplukkers hun genoegen beleefd aan een zeer geslaagde dansavond, welke door de besturen van eerder genoemde ver enigingen werd georganiseerd. Ove rigens waren de Sterrenplukkers hier niet met de korfbalsterren al leen, want het aantal niet in deze twee gemeenschappen opgenomen bezoekers dat deze stemmige dans avond mee vierden, was zeer aan zienlijk. SPANNING BIJ VRIENDENKRING Het is opvallend, maar voor een spannend verloop van de competitie een plezierige omstandigheid dat dat haast na elke speelavond de. standenlijst van de competitie van de biljartvereniging Vriendenkring moet worden gewijzigd. De onder linge verschillen hierop zijn dan ook gering. De huidige stand; 1. A. v. d. Mosselaar 35 pnt. uit 23 wedstrijden; 2. D. Picocri 34 uit 26; 3. T. Lambooij 30 uit 21; P. Buijks 27 uit 21; G. Akkermans 24 uit 21; F. Oerlemans 24 uit 24; Jan Kusters 23 uit 22; P. Verschure 22 uit 22; B. v. Erp 22 uit 25; N. Rekkers 21 uit 23; Adr. Zijlmans 20 uit 24; M. van Etten 17 uit 22; C. v. d. Plas 17 uit 22; B. van den Berg 13 uit 22; W. Oerlemans 12 uit 21; M. J. Verschu- re 6 uit 20. „SLOEP ZONDER VISSER" DOOR ST. BAVO In de zaal van de heer C. Nieu- wenhuijzen te Raamsdonk gaf de Raamsdonkse toneelvereniging St. Bavo, onder regie van de heer P. v. Oort, een tweetal opvoeringen van het toneelspel „Sloep zonder vis ser" van de Spanjaard Aleandro Casona. Dit stuk, in het Nederlands bewerkt door Sjef v. Leeuwen, ver haalt de geschiedenis van Richard Jordan, een niemand ontziende za kenman, die door de duivel wordt verleid. In ruil voor een bewuste moord, de enige zonde welke hij nog niet bedreef, redt de duivel hem van de materiële ondergang. Naar het aloude motief bezoekt Richard Jordan de plaats van de misdaad en leert de familie van het slacht offer (een visser) kennen. Al voor dat blijkt hoe de duivel hem heeft misleid, is Jordan niet meer de kei harde zakenman en het happy end is dat hij door een grote vergevende liefde wordt gelouterd. Met de opvoering van dit werk heeft St. Bavo de openingswoorden van haar voorzitter „St. Bavo streeft er naar een goed en verantwoord toneel te brengen" bewaarheid, in zoverre wij de nadruk leggen op „het streven". We kunnen onè n.l. niet aan de indruk onttrekken dat St. Bavo zich aan dit toneelspel enigszins heeft vertild. De moeilijk heidsgraad van „De sloep zonder visser" eist van een tiental uitvoe renden dan ook een niet geringe mate van acteertalent en -routine. Het is daarom niet te verwonderen dat de eigen moeilijkheden van dit stuk bij een vertolking door een ta melijk jonge toneelgroep als St. Ba vo, ondanks haar ijver en toewij ding, wel eens merkbaar werden. Daarbij deed zich het gemis van 'n grimeur wel erg sterk gevoelen. Men maakt bijv. een jonge dame niet alleen door een costuum tot 'n grootmoeder van over de 60 lentes. Mogen wij, en dit lijkt ons alles zins redelijk, bij een beoordeling van de geleverde prestaties de mil dere maatstaf van het dilettantis tisch toneel hanteren, dan is 't spel van Dini Vissers als Stella, de we duwe van de vermoorde Peter An derson, vooral in het tweede bedrijf goed te noemen, evenals van de hoofdrolspeler Dré v. d. Plas als Ri chard Jordan. Grootmoeder (Nellie v. d. Plas) hoewel wat jong van hart en Marco (Hendrik Kanters) sloten zich goed bij dit tweetal aan, terwijl ook Nelie van Oort als Frie da en Dini v. Disseldorp als Hen- riëtte verdienstelijke bijdragen le verden. In de heren-rollen deden

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 5