Kampioenschap van Europa Driebanden Kon. Harmonie „Sophia's Vereniging" uit Loonopzand landskampioen KAATSHEUVEL DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 19 FEBR. 1962 JONGEN DOOR AUTO GEGREPEN Wit Zwart 16 28 SSC 2 15 27 Olympia The Gunners 2 14 22 14 17 PTT 15 17 Dinteloord 2 14 11 Good Luck 3 11 9 VVN 2 12 9 Velocitas KMA 13 9 Voetbalsport TE KAATSHEUVEL 14 22 14 18 13 17 12 16 13 15 12 13 13 13 14 12 12 10 13 6 12 3 Waalwijk van de Kon. Ned. Federatie van Harmonie en Fanfaregezelschappen SCHOENENRALLYE rit i" Groe"e KrUiS Spri Gapelle ter verdeling van hetb - voorts Kees Hommel en Rienus en Ad v. Dongen resp. als Jean, bank directeur en procuratiehouder be hoorlijk werk. De heer in 't Zwart tenslotte, gespeeld door regisseur P. van Oort, toonde zijn vakbekwaam heid als duivel. Door een niet altijd even gelukkige keuze van wijze van dictie en houding, schiep echter ook zijn talent aanvankelijk niet die schim, niet dat onstoffelijk persoon lijk wezen dat voor een maximum aan helse sfeer, zonder overdadig effect had kunnen zorgen. UITKIJK 2 WINNAAR KAMPIOENSTITEL Onder grote belangstelling vond in café Montens het treffen plaats tussen de twee kampioenen van de A- en B-klasse der Waspikse bil jartbond. Omdat men dit jaar in twee poules speelde, kon n.l. pas na een wedstrijd tussen de winnaars van klas A (Fotsers 1en klas B (Uitkijk 2) de wisselbeker worden uitgereikt. In dit duel op hoog ni veau, leverde Uitkijk 2 een grootse prestatie. Met 82 zegevierde het 5-tal van deze vereniging over hun concurrenten van Fotsers. De voorzitter van de Waspikse biljartbond, de heer A. v. d. Broek, reikte na afloop onder hartelijke bewoordingen de wisselbeker uit aan Uitkijk, welk team hiermee de titel prolongeerde. Voor alle teams was er voorts een prijs beschikbaar. De persoonlijke prijzen werden in de wacht gesleept door H. Faro van V.V.K. en W. Langermans van Uit kijk. Tot slot deelde de voorzitter van de Waspikse Biljartbond nog mee dat in het volgende seizoen de strijd om het kampioenschap anders zal worden ingedeeld. De indeling in twee klassen heeft n.l. niet voor 100% voldaan. Voor de sportieve strijd in de afgelopen competitie ge leverd, dankte de heer v. d. Broek alle deelnemers. In de 2e klas heeft Wit Zwart uit Capejle de leiding weer over genomen van SSG 2. Wit Zwart klopte in een uitstekende wed strijd Olympia in Dongen met 3-1. De Dongenaren raakten door deze nederlaag verder ach terop bij de koploners. (In deze ardeling zullen straks de twee hoogst geklasseerde clubs pro moveren). SSG 2 verkeerde in minder goede vorm en kon daardoor te gen Velocitas KMA niet verder komen dan een gelijk spel 1-1. Ook in Breda speelde SSC des tijds tegen deze club gelijk. Spannend was 't bij The Gun- ners-PTT; de wedstrijd eindigde in een gelijk spel 1-1. Dinteloord 2 tenslotte liet zich overtroeven door VVN 2, dat met 2-0 zegevierde. De stand is nu: BWR 13 6 Ceolto 2 12 5 SSC 3 13 2 De uitslagen: 1, klas. HNCVrederust 42 SeoltoKogelvangers 51 ON I—WHS 1—4 Good Luck 2The Gunners afg. Sprang 2—SVV 1—1 2e klas OlympiaWit Zwart 13 SSG 2Velocitas KMA 11 The Gunners 2—PTT 1—1 Dinteloord 2—VVN 2 0—2 Good Luck 3BWR afg. 3e klas B Roda 2—TSC 0—1 (20 min. na rust gestaakt) SVV 2PTT 2 afg. VVN 3—The Gunners 3 0—1 Olympia 2—ÜNI 2 0—2 Zwaluwse Boys 2DEB 02 3e klas C Roda 3—Wit Zwart 2 2—7 HNC 2Olympia 3 6—2 Zwaluwse lioys 3—SVV 3 0—4 Sprang 3Good Luck 4 23 Op 't Vaartje is vrijdagmiddag om ongeveer half twee het 11-jarig zoontje van de familie J. van den Bergh-Reij naars door een auto ge grepen en ernstig verwond. Een hevige rukwind was er de oorzaak van dat de jongen, die per fiets in de richting het centrum reed, de rij weg opzwenkte. De chauffeur van een achterop komende personen auto, de heer R. uit Waalwijk, probeerde tevergeefs een aanrijding te voorkomen. Met ernstige verwon dingen aan het gezicht en een zware hersenschudding werd de jongen op medisch advies van dr. Wijffels in bewusteloze toestand naar het zie kenhuis te Raamsdonksveer overge bracht. De auto, die bij de uitwij kingsmanoeuvre het waterkerings muurtje van de weg ramde, werd zwaar beschadigd. ATAK IN OPMARS GESTUIT In de eerste klas van het district Tilburg heeft Tornado het Waspikse Atak een gevoelige tik toegebracht. In een wedstrijd die van beslissen de invloed kan zijn voor het verde re verloop van de competitie, ver zuimde Atak haar grootste concur rent voor het kampioenschap der le klas van zich af te schudden. Aan vankelijk leek alles zo geheel anders te gaan. De eerste set n.l. bracht Atak met machtsvertoon op haar naam. In de tweede en derde set echter moesten de Atakkers buigen voor het geweld van de Tilburgers, die door goed verdedigend en op bouwend werk en vaak vlijmscher pe smashes hun tegenstanders op de knieën kregen. Tornado deelt nu met Atak de eerste plaats van deze af deling. RAKKERS EN POORTERS IN DE PRUZEN Op de districtsdag te Drunen heb ben de Waspikse rakkers en poor ters van Jong Nederland in de voor drachtswedstrijden een beste beurt gemaakt. Het St. Jansgilde bracht twee 2e prijzen mee naar huis, n.l. een voor de rakkers en een voor de poorters. Door deze prestaties mo gen de jongens van St. Jan met Haarsteeg (eerste) in juni het dis trict vertegenwoordigen op de dio cesane wedstrijden in 's-Hertogen- bosch. De Poorters van het Serva- tiusgilde legden beslag op de derde prijs, terwijl de Rakkers van deze groep zich als vijfde klasseerden. BRABANTS ZATERDAGVOETBAL Koploper ONI is zaterdag op eigen veld ten onder gegaan te-- gen WHS uit St. Ann a land. De Zeeuwen nemen daardoor thans na ONI relatief de sterkste posi tie in. Met de rust was de stand in deze fair gespeelde ontmoe ting nog 0-0. In de tweede helft kwamen de St. Annalanders met de wind in de rug sterk opzetten en het resultaat van dit offensief was dat de 's-Gravenmoerders moesten capituleren. HNC stelde zich in veiligheid door met 4-2 te winnen van Vre derust, maar Kogelvangers zakte terug door een 5-1 nederlaag te gen het op volle toeren draaien de Seolto in Zevenbergen Kranig werk verrichtte Sprang 2. Het speelde namelijk gelijk 1-1 tegen het sterke Oosterhoutse S\ V. De SVV-ers scoorden in de eerste 5 min. van de wedstrijd en Sprang maakte in de laatste vijf minuten gelijk. De stand in de le klas is nu: ONI SVV The Gunners WHS Roda Seolto Vrederust HNC Kogelvangers Sprang 2 Good Luck 2 Reeds 9 deelnemers bekend. Naast Henny de Ruyter zal ook Herman Popeijus ons land vertegenwoordigen. Officieel is nu bekend geworden dat het a.s. XXe kampioenschap van Europa Drie banden tussen 10 deelnemers uit 9 Euro pese landen zal worden betwist. Voor Ne derland is de internationale inschrijving bij zonder gunstig verlopen. Enerzijds doordat Oostenrijk geen gebruik heeft gemaakt van het recht om naast de Europese titelhouder Johan Scherz, een tweede afge vaardigde in te schrijven. Anderzijds omdat de kampioen van Italië, de jeugdige Tom- sich, met slechts 0.015 onder het intern, vereiste gemiddelde van 0.650 bleef, heeft het organiserende land recht op twee afge vaardigden, mits het aantal deelnemers daarmee een even aantal wordt. Welnu, de Kon. Ned. Biljartbond heeft dit recht gre tig benut en daardoor zullen de Ned. kleu ren van 7 tot en met 11 maart in Kaats heuvel zowel door kampioen 1962, Henny de Ruyter, als de tweede geëindigde, Her man Popeijus uit Zwijndrecht worden ver dedigd. Momenteel ongetwijfeld de sterkste afvaardiging van ons land. Voor de Zuiderlingen hadden we eerlijk gezegd natuurlijk liever gehad dat de even eens zeer sterke Cees van Oosterhout uit Breda deze eer te beurt was gevallen, doch Herman is even hartelijk welkom en moge lijk zelfs heeft Henny in deze zware wed strijden meer steun aan de onverstoorbare nooit-opgevende vechter Herman Popeijus. Wat echter voor de organisatoren het be langrijkste is, dat n.l. door twee Neder landse deelnemers de publieke belangstel ling enorm wordt bevorderd. En de voor tekenen wijzen er nu al op dat deze enorm zal worden. Van de voorverkoop van plaats bewijzen wordt nu reeds bijzonder druk ge bruik gemaakt en de verkoop van passepar touts is wel heel onverwacht groot. De extra lage entreebewijzen hebben hun uitwerking niet gemist. En het ziet er naar uit dat de verwachting van de organisato ren verre zullen worden overtroffen. Ook de Kaatsheuvelse bevolking en spe ciaal de leden van het district Kaatsheuvel laten deze unieke gelegenheid blijkbaar niet voorbij gaan, want op dit moment werden al ruim 100 passepartouts door hen besteld. Voor de goede orde delen wij U nog eveu de entreeprijzen mee. Op 7, 8 en 9 maart per seance (dit zijn 4 partijen) f 3.-; op 10 en 11 maart per seance f5.-. Een passepartout dat recht geeft op een gereserveerde plaats, kost voor deze 5 da gen in totaal slechts f 25. - De KNBB-Ieden genieten op al deze prijzen 50 reductie. Maar ook de aanko mende generatie n.l. de jeugd van 12 tot 18 jaar is niet vergeten. Deze genieten op de middagseances van 7 t.m. 10 maart eveneens 50% reductie. Alleen voor de zon dagmiddag, de laatste seance, wanneer het natuurlijk „volle bak" zal zijn, geldt deze reductie voor de jeugd niet. Van deze laatste seance zullen echter de twee finale partijen van 4 tot 6 uur door de TV worden uitgezonden. De voorverkoop-adressen van gereser veerde plaatsen zijn: 1 W. Soeterboek, Pr. Irenestraat 20, tel. 2690; 2 Secretariaat van De Efteling, tel. 2139, en voor Tilburg bij Café-Rest. Jan. Franken in de Heuvelstr. De overige deelnemers. Hoewel we in dit verslag nog niet zullen ingaan op de diverse geleverde topprestaties van de overige deelnemers, willen wij U toch graag van hun namen in kennis stellen. Een volgende maal willen wij hun „palmares" gaarne voor U belichten, zodat iedereen zich kan overtuigen van het feit dat hieraan de topelite van het driebandenspel van Eu ropa zullen deelnemen. Op de eerste plaats de jeugdige Belg Raymond Ceuleman6. In Ceulemans wordt door insiders de komende kampioen gezien. Momenteel is hij ontzaggelijk sterk. Dit ge tuigt het alg. gem. reeds waarmee hij kam pioen van België is geworden, n.l. 1.141. Hij krijgt echter zware concurrentie aan de eveneens zeer sterke Oostenrijker Johan Scherz. De titelhouder van vorig jaar, wel ke in Triest vóór Henny de Ruyter eindigde met een gem. van precies 1.000. De 3e kanshebber is de oud biljartprof n.l. de Franse kampioen Roger Hanoun. Een bui tengewoon sterk biljarter, die het carotte 6pel door en door beheerst, en die nooit opgeeft, voordat zijn tegenstander zijn 60 car. heeft gemaakt. Als 4e pretendent de Duitse kampioen August Tiedtke. Tiedtke in vorm, betekent knallende stoten, specta culaire oplossingen en zodoende een publiek in extase. Hij is zeer sterk en behoort on getwijfeld tot een der ernstige candidaten. Als 5e deelnemer meldt zich de opvolger van de Spaanse biljartkoning Juan Domingo aan, in de persoon van de buitengewoon sympathieke kampioen van 1962, n.l. Juan Fontova Santallucia. Van hem is weinig be kend, dach het feit dat hij Domingo ver achter zich liet bewijst al ten volle dat ook hij het driebandenvak verstaat. Als 6e deelnemer is ingeschreven de kam pioen 1962 van Denemarken, n.l. Kurt Christensen. De man, die Henny de Ruyter zich nog goed zal herinneren uit de voor wedstrijden van de Coupe de l'Europe, waar in hij tweemaal door Christensen werd ver slagen. De 7e en laatste bekende buitenlandse deel nemer is de jeugdige Zwitser Jacques Blanc. De 6chrik van iedere tegenstander, omdat hij ontzaggelijk traag speelt en zo doende een afmattend tempo oplegt. Hij wordt niet beter getypeerd dan door de op merking van Henny de Ruyter: „Blanc is nu al, dus 3 weken van te voren, van huis gegaan, want anders kan hij nooit op tijd in Kaatsheuvel zijn". En het wachten is nog op de 8e buiten lander, n.l. de kampioen van Portugal. Ver moedelijk zal hij nog vandaag telegrafisch worden bekend gemaakt. Nog slechts luttele 14 dagen resten voor het bijzondere sportevenement zal aanvan gen. De organisatoren werken met man en macht aan een zo vlekkeloos mogelijke or ganisatie. Geheel Kaatsheuvel leeft al in spanning van het grote gebeuren. Handel en industrie hebben aan onze oproep bijzonder overtuigend gehoor gegeven, zodat we met deze financiële gezonde basis kunnen zeg gen: „laat ze maar komme". Het organisatie-comité weet zich met de medewerking van geheel Kaatsheuvel ge steund, om alles in het werk te stellen dit sportevenement met een zo groot mogelijk succes uit te voeren, waarmee Kaatsheuvel en De Efteling een bijzonder representatieve dienst zal worden bewezen. In de voororga nisatie tot op heden hebben beiden getoond dit volkomen waardig te zijn. We willen niet besluiten zonder iedere le zer en biljartliefhebber aan te sporen van de voorverkoop gebruik te maken, want an ders zijn we bang dat we straks onze eigen mensen moeten teleurstellen. Biljartvereniging van de Brand start de Ned. competitie voor de Europa-cup met een klinkende 8-0 zege op ABS District Alkmaar. Zaterdag 17 febr. j.l. is de clubcompetitie gestart in Nederland, waarin zal worden uit gemaakt welk van de 5 ingeschreven teams in aanmerking komt voor de uitzending naar Barcelona in Spanje voor de strijd om de Europa-cup. Het Waalwijkse team van de biljartvereniging van de Brand heeft in de ze ongetwijfeld zware competitie de moeilij ke taak om hun titel van vorig jaar niet al leen te verdedigen, maar vooral te trachten te prolongeren. De strijd is dit jaar veel zwaarder dan vorig seizoen, omdat de al lersterkste driebandenteams in Nederland hebben ingeschreven. J.l. zaterdag stond de eerste wedstrijd op het program en wel in Alkmaar tegen het aldaar gevestigde drie bandteam van ABS. Vorig seizoen werd van dit team twee maal met 8-0 gewonnen, waaruit wel mo ge blijken dat het Waalwijks team veel ster ker is, doch ook deze mensen hebben voor uitgang geboekt en zodoende mocht dit team niet worden onderschat. Welnu, onze jongens hebben geknokt voor wat ze waard waren en het resultaat was ook nu weer een 8-0 zege en een bijzon der goede start in deze nieuwe selectiewed strijden. De eindresultaten waren G Wessels ABS 37 67 0.552 3 0 H de Ruyter v.d.Brandt 50 67 0.746 5 2 A v Lingen ABS 35 80 0.437 4 0 W Soeterboek v.d.Brandt 50 80 0.625 7 2 Th Schot ABS 21 71 0.295 2 0 C. Soeterboekv.d.Brandt 50 71 0.704 6 2 N Koelman ABS 21 74 0.283 4 0 J v Alphen v.d.Brandt 50 74 0.675 6 2 A.s. donderdag 22 febr. een zeer moeilijke wedstrijd tegen het sterke team van Rem brandt uit Amsterdam. A.s. donderdag komt het zeer sterke team van de biljartver. Rembrandt uit Amster dam naar Waalwijk voor de 2e wedstrijd. Inderdaad beschikt A'dam over een zeer sterk team. Daarom is deze wedstrijd voor onze mensen bijzonder belangrijk. Van dit team moet persé worden gewonnen, wil het Waalwijkse team weer tot de kanshebbers behoren. We hopen dan ook dat ons viertal de kracht zal weten op te brengen om tot het uiterste te vechten en onze kleuren zo hoog mogelijk zal houden. De wedstrijd vangt aan om 4 uur met de eerste partij tussen B. de Hond en J. van Alphen. De 2e partij om 5.30 uur tussen N. de Haan en C. Soeterboek De 3e partij om 7.30 uur tussen W. v. Braam en W. Soeterboek De le partij om 9 uur tussen Jan Sweering en Henny de Ruyter. U ziet het allersterkste team uit A'dam met klinkende namen uit het driebanden- spelsoort. We mogen alle Waalwijkse, maar ook Kaatsheuvelse biljartliefhebbers aansporen om met hun bezoek aan deze „big-match" niet alleen van driebandspel van de hoogste klasse te genieten, maar vooral om onze eigen favorieten aan te moedigen tot «en zo goed mogelijk succes. Zaterdag 17 febr. toog de Kon. Harmonie Sophia's Vereniging, ver gezeld van talrijke supporters, voor de 4e maal naar het top-concours te Arnhem. Drie jaren achtereen mocht de Sophia's Vereniging de 2de plaats bezetten, telkens met een minimaal puntenverschil op no. 1. Daar de Sophia's Vereniging de enige was die op dit topconcours op instrumenten speelde in hoge stem ming, werd vorig jaar door enkele he ren het initiatief genomen om te trachten de Kon. Harmonie van nieu we instrumenten te voorzien in lage stemming. De vrienden van Sophia zijn hierin dan ook geslaagd en zo kon eind nov. '61 de harmonie van nieuwe instrumenten worden voor zien. De muzikanten zetten al hun krach ten in om de nieuwe instrumenten zo spoedig mogelijk ingespeeld te krij gen. Half december werd het con coursnummer uitgegeven en begon de directeur Ton Kotter 't nieuwe num mer in te studeren. Het werk wps Calos Breugnon van Kabelevski. Als goed musicus is Ton Kotter van het begin af aan recht op zijn doel afgegaan. Van tempo en nuan cering heeft de heer Kotter gezegd: zó moet het en niet anders. Of hij in zijn opvatting is geslaagd, bewijst wel het behaalde resultaat. Op dit topconcours namen in de sectie Harmonie 9 verenigingen deel, waarvan er 3 uit Brabant afkomstig waren en wel uit Haarsteeg, Hel mond en Loonopzand. Bij loting werd de Sophia's Vereni ging no. 8 geplaatst van optreden. De zeer ruime zaal van Musis Sa crum was tot de uiterste hoeken ge vuld toen om 15 uur een aanvang ge maakt werd met de concertwedstrijd. Daar alles een zeer vlot verloop had, verscheen om ongeveer 17 uur de Kon. Harmonie Sophia's Vereni ging op het podium. Toen door de jury het teken van aanvang gegeven werd, gaf de Sophia een inzet te ho ren die het publiek tot luisteren doemde. Toen de laatste tonen van Colas Breugnon waren weggestorven, brak er een ovatie los van het gehele publiek voor onze Loonse jongens. Wel een bewijs dat het zeer hoge tem po en het moeilijk technische nummer zeer goed vertolkt was. Om ongeveer half zes was het ein de van dit hoogstaand concours. Bij het verschijnen van de heren juryle den, G. Boedijn, P. van Mever en P. Stalmeier, steeg de spanning van de heren muzikanten ten top. De algemeen voorzitter de heer v. Riel dankte in korte woorden al de verenigingen die aan dit concours hadden deelgenomen en voor de pres taties die op muziekgebied naar voren waren gebracht. Het was een middag van hoogstaand muziekgenot. Verder bracht hij dank aan de juryleden die een zeer zwape taak achter de rug hadden. Tevens bracht hij dank aan alle bezoekers die alle zo stil en aan dachtig het concours gevolgd hadden. Hierna brak het grote moment aan van de bekendmaking volgens het nummer van optreden. Bij de eerste uitslagen waren geen termen aanwezig om te juichen. Al len bleven beneden de 150 punten, behalve de Politie Harmonie-vereni ging Hermandad uit Rotterdam, wel ke 163 punten behaalde. Tot num mer 8 was dit het hoogste aantal punten. Het spannende moment voor Sophia brak aan toen de alg. voor zitter van Riel afriep No. 8 Kon. Harmonie Sophia's Vereniging uit Loonopzand behaalde 164 V2 pt., no. 9 Ons Genoegen uit Wormerveer 157 pt., zodat de Kon. Harmonie Sophia's Vereniging uit Loon op Zand als landskampioen voor '62 betiteld mag worden. Door de alg. voorzitter werd ver zocht om de directeur de heer Ton Kotter en de voorzitter de heer v. d. Heuvel op het podium te willen ko men, alsmede de Beschermvrouwe en de Burgemeester van Loonopzand. Hier had de huldiging plaats van de K.N.F. De heer van den Heuvel mocht het bronzen beeld van Jhr. Mr. v.d. Pol in ontvangst nemen, tenvijl de heer Kotter omhangen werd met een grote lauwerkrans. De alg. voorzit ter vond het een geweldige prestatie van Sophia, om zich drie jaren ach tereen als nummer 2 te mogen klasse ren en nu de kroon op het werk gezet wordt, door zich nu als nummer 1 te weten te plaatsen. De heer Kotter werd uitgeroepen als één van de beste dirigenten van de K.N.F. Met het spelen van het Wilhelmus werd het topconcours 1962 besloten. In het Sophia-kamp heerste na tuurlijk grote vreugde. Om 19 uur werd de terugtocht aanvaard en om ongeveer 20.30 uur arriveerde de triomferende vereniging in Loon op- Zand, waar in het verenigingslokaal van de heer Vermeulen verdere festi viteiten plaats vonden, waarop nog nader zal worden teruggekomen. GEMEENTERAAD Voorstellen tot onteigening. Aangezien de gronden in de ont eigeningsplannen Loonopzand 2 en Kaatsheuvel 1 tm. 5 gelegen, behou dens een enkele uitzondering, nog niet bij minnelijke overeenkomst in eigendom konden worden verkre gen, is een voortzetting van de pro cedure tot onteigening noodzakelijk. Tegen de voorgenomen onteige ning werden 3 bezwaren ingebracht. Twee bezwaren moeten ongegrond worden verklaard, aangezien de be treffende gronden ter realisering van het uitbreidingsplan onmisbaar zijn. Aan het bezwaarschrift van W. Dingemans te Kaatsheuvel kan wor den tegemoet gekomen, omdat het betreffende perceel ter realisering van het uitbreidingsplan niet nodig zal zijn. Voorts zijn nog enkele percelen uit het plan tot onteigening te lich ten, omdat de eigendom daarvan reeds bij notariële akten is gecon stateerd. Tegen de voorgenomen onteige ning van de onteigeningsplannen 6 t.m. 8 te Kaatsheuvel werden geen Wel dient één perceel aan het bezwaren ingediend, plan tot onteigening te worden ont trokken, omdat niet alle eigenaren zijn vermeld, hetwelk een formeel bezwaar tot onteigening is, terwijl voorts van een perceel de te ontei genen grootte kan worden vermin derd en een perceel kan geheel uit het plan tot onteigening worden ge licht, omdat de gronden niet nodig zijn ter realisering van enig uitbrei dingsplan. Aangezien diverse clubs ieder jaar een groot sportevenement organise ren, is de autoclub „Kaatsheuvel" voornemens hierin niet ten achter te blijven. Men wil eveneens een open sport-evenement organiseren, dat de betekenisvolle naam zal dra. gen van „Schoenenrallye". Dit jaar was men te laat om deze „schoenenrallye" bij de bevoegde instanties nog op de sportkalender te krijgen. Daarom wordt het dit jaar een aanloop en zal deze rit als een beperkt open evenement wor den verreden. Als datum is bepaald zaterdag 14 april. De rit is verdeeld in 2 klas sen, n.l. A-klasse, waarin de deel nemers een kaartleesrit over een af stand van 150 km., uit te zetten door de heren L. Ververs en C. Schoen makers, tegen een gemiddelde van 36 km. per uur voorgeschoteld krij gen, terwijl de B-klassers een oriën- tatierit te verrijden krijgen, lengte 100 km., gem. 30 km. p. uur. Uitzet ters hiervan zijn de heren W. Mus ters en A. van Oversteeg. De start vindt plaats van hotel café-restaurant Euphonia, Hoofdstr. te Kaatsheuvel, om 20.00 uur, waar uit blijkt dat het hier een avond nachtrit betreft. De Schoenenrallye zal een jaar lijks terugkerend evenement wor den, welke naast een zeer aantrek kelijk karakter, een zekere propa ganda inhoudt voor een typisch Bra. bantse industrie als de schoenin dustrie. Prijzen zijn toegezegd door diver se gemeentebesturen, het bedrijfs leven en uiteraard door de schoen industrie zelf. Deze zullen bestaan uit bekers en schoenen, waarvoor zowel de bestuurder als de naviga tor in aanmerking komen. ALARM VOOR EIGEN „FIK" Terwijl de plaatselijke brandweer, ondanks het bar slechte weer, don derdagavond ter hoogte van ri* len aan de Vossenbergselaan enthousiasme aan haar maanri se oefening bezig was, werri nuttige bezigheid plotseling hJ8* alarmsirene onderbroken Wat schijn was, werd nu realiteit „oefening" was ondenkbaar r dien deed zich hier de geleed voor om een record te breke het verbeteren van de tijd ligt tussen alarm en het hp^ van de onheilsplek. In no tiJ^ Ho Tri»-» L1.1 reikten de van ijver blakend?*" schappen de brandweerkl waar men vernam dat de vuurt" zich bevond in de richting v. Vossenbergselaan, vermoede] v1 hoogte van de molen. J Een bezorgde ziel had alarm maakt voor het „fikje" van& nende manschappen. GILDE ST. JAN Na 90 schoten is de stand va„ competitie van het gilde St jf de kegelbanen in Euphonia- 'I 1. P. v. Nieuwstadt Sr. 9^ P. Schoenmakers Pzn. 887 n-f'Vl v. Nieuwstadt 875 p 4 A v'Ji ven 875 p.; 5. H. v Baikom8* 6. J. Verhagen 857 p.; 7 p Srh P makers Czn. 845 p.; 8. A. MerX p.; 9. J. Smit 793 p.; 10. p. v ^adt Jr 786 p.; 11. M. van'N punten. A' Liefdadigheidstentoonsteit Postduiven Kaatsheuvel Een dezer dagen kwam voor, 10e maal in Café „De SdohL £eld" te Kaatsheuvel bestuur van de G.C.K. en de d verse afgevaardigden van de ntaheve instellingen waaron2 HV Gezinszorg Kaatsheuvel f B.C Commissie LoonopzjU Santos, Herwonnen LevenskracJ Dongen, R.K. Gezinszorg \\y {,egntooanst,elUV„gn bove~i Groot was de verrassing vow de gegadigden toen bleek dat d opbrengst dit jaar weer grote: was dan andere jaren en wel dal bel fantastische bedrag v"- 1283.51 werd bereikt, taalt werd gememoreerd dat over d' afgelopen jaren in totaal 13.00t»' gulden werd uitgekeerd. Na verdeling onder de charita- lieve instellingen sprak de heer G. M. Franken van Gezinszorg in Kaatsheuvel een bijzonder woord van dank namens alle verenigin gen. Begrijpend dat men zich velt opofferingen moest getroosten! sprak hij toch de hoop uit dat men zijn beste krachten zal bli;- ven geven voor de instellingen die haar steun zo broodnodig hebben, maar vroeg toch vooral niet de duivensport uit het oog te verliezen. Hierna werd nog een gezellig babbeltje opgezet over het welen wee van de duivenliefhebbers, wat zeer zeker de band met der: weldoeners heeft verstevigd, en ging men tevreden naar huis tot TONEEL VOOR DE K.A.B. In het kader van het K.A.B.-wia- terprogramma staan de leden weer 'n tweetal ontspanningsavonden ii wachten, waarvan de verzorging t toevertrouwd aan de eigen toneelver eniging Kunst naar Kracht. Dit ge zelschap, dat in het verleden steeè uitstekend spel te zien heeft gegeven zal de bezoekers ook ditmaal zeker niet teleurstellen, temeer omdat hel ditmaal eens 'n plezierige avod wordt. Kunst naar Kracht zal name lijk ten tonele brengen een fris a geestig blijspel van de auteur Andrea „Engel in nood", uitgegeven door de toneeluitgeverij Jongenielte Gouda. Jos van den Assem heeftwee: de regie, terwijl de fa. Wijngaard u: Tilburg zoals gewoonlijk de grime zï. verzorgen. In afwijking van de gewoonte zui len de uitvoeringen niet op zaterd.; en zondag, maar wegens bijzonden .omstandigheden ditmaal op vrijdag 23 zaterdag 24 februari worden ge geven, aanvangend half 8. MUZIKAAL SUCCES. Op het muziek- en songfestival te Zevenbergsehoek behaalde het pr geformeerde duo „de Ellyjans" al hier, zondag jl. in de afdeling duos met 295 punten de tweede prijs. LANGSTRAATSE TAFELTENNIS KAMPIOENSCHAPPEN De Langstraatse tafeltenniskamF oenschappen, welke de vereniging N.V.R. voor de eerste maal te Kaati- heuvel organiseerde, zijn in alle op zichten een succes geworden. De Id- ding van dit tournooi berustte bij d' heren J. Molenschot, M. Hoevenar en H. Zwanenberg (bondsgedelegeei- de). Dank zij de prima organisari konden de wedstrijden, die zondag morgen om 10 uur begonnen, waarin enkele partijen van zeer go» gehalte voorkwamen, op tijd words beëindigd. Het tournooi, dat plaat vond in de smaakvol versierde ï-- van de Gildenbond, werd met eengf animeerd bal besloten. De uitslagen van de finales wares Dames-enkel: 1 J. Dingemansva- NVR, 2 M. Verhagen, Victoria Dames-dubbel: 1 Janssen-v. Soi

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 6