wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt Gemeenteraad Loon op Zand tekort aan woningen Gemeenteraad Sprang-Capelle P.N.E.M. treft voorzorgsmaatregelen Overige pre-adviezen VRIJDAG 23 FEBRUARI 1962 84e JAARGANG No. 15 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel»: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167- 2002 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal ƒ2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Telegram-adres „Echo" Nieuwjaarsrede Burgemeester van der Heijden Het is een goede gewoonte om in de eerste raadsvergadering van een nieuw jaar het resultaat vast testellen van bestuurlijke arbeid in het verleden en meer speciaal in het afgelopen jaar, en aan de hand daarvan de beleidslijn voor de toekomst te bepalen. Dit geeft de kans om het beleid aan te pas sen aan gewijzigde omstandighe den, de uitvoering van plannen te versnellen of te vertragen, dan wel deze te wijzigen of te ver nieuwen. Tengevolge van de achterstand in het verzorgingspeil van deze gemeente is er jarenlang slechts kunnen worden gewerkt aan het verkleinen van deze achterstand. Pas sedert enkele jaren kan daar naast ook een meer betekenende uitbouw worden geconstateerd. Het mag tot tevredenheid stem men, dat deze uitbouw, overeen komstig de verwachtingen bij het opstellen van de plannen, is op getreden toen het verbeterde ver zorgingspeil van de gemeente de gelegenheid daartoe bood. Dit betekent dat de opzet juist is ge weest en is een aanmoediging om op deze weg voort te gaan. Er zijn tekenen die er op wij zen, dat het tempo van de uit bouw van de gemeente zich aan merkelijk sneller zal voltrekken dan verwacht werd. Dit brengt met zich een snellere uitvoering van de bestaande plannen en de noodzaak nieuwe plannen op te stellen, om de verdere uitbrei ding in de juiste banen te leiden. Het is dan ook niet uitgesloten, dat in dit jaar, waarin Uw zit tingsperiode eindigt, van U be slissingen gevraagd zullen wor den, die bepalend zijn voor het gemeentebestuur in de komende jaren. De situatie van verschillende onderdelen van de gemeentehuis houding zal ik aan een nadere beschouwing onderwerpen en daarbij zo nodig trachten aan te geven, wat in de nabije toekomst dient te geschieden. Bevolkingstoename Onze gemeente had bij de aan vang van 1961 15.407 inwoners. l)it getal was aan het eind van 't jaar opgelopen tot 15.631. De stijging bedroeg dus 224 perso nen of 1,45 Deze toeneming van de bevolking wordt voorna melijk veroorzaakt door een ge boorte-overschot, dat echter na delig beïnvloed wordt door een vertrek-overschot. De cijfers zijn als volgt Aantal geboorten 362 Aantal overlijden 113 Geboorte-overschot Vertrek-overschot 249 25 Toeneming bevolking 224 Het aantal huwelijken bedroeg iiy. Al deze cijfers vertonen in hun samenhang het vertrouwde min der gunstige beeld, hoewel er een tendens naar verbetering is te zien. De blijvende aanwezigheid van een vertrek-overschot is voor de ze vrijwel geheel geïndustriali seerde gemeente met een inko mende pendel van rond 1000 ar beiders, een toestand waarin niet aan worden berust. Slechts het bouwen van meer woningen kan J'erin naar mijn mening veran dering brengen. oningbouw In ,1961 werden 180 bouwver gunningen verleend met een to taalbedrag aan bouwkosten van j "Jmjoen gulden, een bedrag dat ten aanzien van 't vorig jaar een stijging van 60 vertoont. y°K dit jaar was een belangrijk ueel hiervan bestemd voor be drijfsruimte. Er werd vergunning verleend °or de bouw van 391 woningen, oorvan 144 te Kaatsheuvel, 55 Loonopzand en 2 te de Moer. "'ervan waren woningwetwonin- P> te Kaatsheuvel 26 en te r°onopzand 4, premiewoningen e kaatsheuvel 17, te Loonop- and 3, te de Moer 2, en wonin- P in de vrije sector te Kaats heuvel 123 en te Loonopzand 26. kog altijd is de toewijzing van 1 ningwetwoningen teleurstel- ,end, temeer omdat een belang rijk gedeelte van het toch al niet ruime contingent moet dienen ter vervanging van de af te bre ken woningwetwoningen. Ook de bouw van premiewoningen wordt zo sterk geremd, dat hiervan geen wezenlijke bijdrage voor de oplossing van het woningpro- bïeem kan worden verwacht. Daartegenover is het een ver heugend verschijnsel dat de bouw in de vrije sector belangrijk toe neemt. Hier geldt evenwel ook de beperking door de centrale over heid door middel van de rijks goedkeuringen. Tengevolge van de beperkingen wachten nog 133 woningen op toekenning van pre mies en 25 woningen in de vrije sector op rijksgoedkeuring. Het aantal geregistreerde wo ningzoekenden is van 570 aan 't begin van 1961 teruggelopen tot 505 aan het eind van dit jaar. Niettegenstaande deze terug gang is de toestand op het gebied van de huisvesting nog steeds zorgwekkend. Er is nog steeds 'n nadelig verschil van 9 tussen het aantal gezinnen en het aan tal woningen terwijl nog eens 8% van het aantal woningen krotwo ningen zijn. Het opvangen van de toeneming van het aantal gezin nen en liet inlopen van het be staande woningtekort binnen een redelijke termijn, maakt 'n bouw programma van rond 200 wonin gen gedurende de eerste jaren noodzakelijk. Uitbreidingsplannen Het uitbreidingsplan voor Kaats heuvel wordt in een steeds toene mend tempo uitgevoerd. De be bouwing van diverse straten werd voltooid en in 1961 is be gonnen met bebouwing van de grond ten westen van de Markt straat, ten oosten van de Sweens- straat en ten oosten van het Pr. Bernhardplein. Deze ontwikke ling maakt het nodig, dat de be bouwing van andere gronden mogelijk gemaakt wordt. Hier voor moet op korte termijn wij ziging worden gebracht in 't uit breidingsplan. Ten dele is het principe-besluit hiertoe al geno men, doch het laat zich aanzien dat verder gaande plannen moe ten worden vastgesteld. Met de voorbereiding daarvan is een be gin gemaakt. Te Loonopzand vorderen de werkzaamheden van het bouw rijp maken van het uitbreidings plan gestaag en de bebouwing be gint op gang te komen. Verder gaande uitvoering, met name ook het tuindorp aan het Land van Kleef wordt voorbereid. De vernieuwing van de riole ring in de Hoge Steenweg en ge deeltelijk Kerkstraat is in uit voering. Hierdoor zal het riole ringsstelsel van Loonopzand gro tendeels gereed zijn en een ge heel gaan vormen met de riole ring van het uitbreidingsplan. Voor Kaatsheuvel blijft op dit terrein nog veel te wensen over. De riolering moet in verschillen de delen van de oude dorpskern nog worden vernieuwd, terwijl ook in het uitbreidingsplan nog riolen moeten worden gelegd, die voor een goede werking van het rioleringsstelsel onmisbaar zijn. De aanleg van de riolering in de HUsestraat, waarmede binnen kort wordt begonnen, zal een be langrijke verbetering betekenen. Het zo noodzakelijke tweede stamriool in de Hoofdstraat kan nog niet worden uitgevoerd. Te hopen is, dat nog dit jaar de mo gelijkheid daartoe geopend wordt. De verbetering van het zeer uitgestrekte net van buitenwegen vordert langzaam maar zeker. In het afgelopen jaar werden de Bernsenoefstraat en de Wiel- straat geasfalteerd. De verbin ding van de Moer via de Pastoor Kampstraat en het Galgeneind met de weg Tilburg-Dongen na dert z'n voltooiing. Met de ver harding van de Driestapenstoel en het westelijke gedeelte van de Eftelingsestraat wordt binnen kort aangevangen. De voorbereidingen voor de bouw van het nieuwe gemeente huis vorderen steeds. Wij hopen dat in de loop van dit jaar met de bouw daarvan kan worden be gonnen. Het plan voor het bou wen van een nieuwe vleugel aan het gebouw voor de dienst van openbare werken is gereed voor uitvoering. Ook dit komt dit jaar waarschijnlijk in uitvoering. De nieuwe bedrijfsgebouwen voor het gemeente-gasbedrijf zijn in het afgelopen jaar gereed ge komen en in gebruik genomen. De voorzieningen ten behoeve van de volksgezondheid stemmen voorshands tot tevredenheid. In 1961 kwam het wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis te Loonop zand gereed; te Kaatsheuvel na dert het wijkgebouw zijn voltooi ing. Het is te hopen, dat binnen afzienbare tijd het bouwen van een sporthal annex instructiehal zal kunnen worden verwezen lijkt. Onderwas De materiële voorzieningen voor het onderwijs vragen nog steeds onze aandacht. De beper kingen die door de regering reeds sedert geruime tijd aan de bouw wereld zijn opgelegd, hebben ui teraard ook hun nadelige invloed op de nieuwbouw en verbouw van scholen en gymnastiekloka len. Niettemin kon in het afgelo pen jaar wederom met enkele nieuwe scholen worden begon nen. Het fraaie nieuwe gebouwen complex van de r.k. Huishoud en Industrieschool St. Angela werd op 8 september 1961 op plechtige wijze in gebruik geno men. De r.k. Ulo-school Pius X bouwde aan de Vossenbergselaan een moderne 9-klassige school, die inmiddels reeds in gebruik is genomen en binnenkort officieel zal worden geopend. De St. Bernardusschool reali seerde in 1961 .een gedeelte van haar toekomstplannen, namelijk een leslokaal met een afzonder lijke toiletten- en garderobevleu- geil. De Moer tenslotte werd ver rijkt met een eigen kleuterschool een speel-werklokaal waar in einde 1961 met het onderwijs werd begonnen. Het kleuteronderwijs bereikte ultimo 1961 702 kleuters (eind 1960 was dit 639). De schoolbe volking van de scholen voor bij zonder gewoon lager onderwijs bedroeg eind 1960 2418 leerlin gen en eind 1961 2413 leerlingen. Ook het aantal leerlingen van de openbare scholen was einde 1961 iels lager, namelijk 142 in plaats van 151. Deze lichte teruggang van het leerlingenaantal is overi gens een algemeen verschijnsel. Het leerlingental van de Ulo school daarentegen liep nog ver der op en bereikte een aantal van 201 tegen 169 einde I960. Ook de Huishoudschool boekte een flin ke winst in haar schoojbezetting, namelijk van 327 in 1960 naar 407 in 1961. In beide getallen zijn de cursisten van Mater Amabilis- school en Jongerencursus begre pen. Andere activiteiten De verlanglijst voor 1962 en verflauwde aandacht. Nog steeds staat daarhij /vooraan het voor- volgende jaren vraagt onze on- rflauwde daarbij i zien in, de schreeuwende bdhoefte aan gymnastieklokalen. Slechts in Kaatsheuvel-Oost kan thans op verantwoorde wijze aan licha melijke opvoeding worden ge daan. In de andere delen van Kaatsheuvel, doch vooral in Loonopzand moet worden ge werkt zonder te kunnen beschik ken over daartoe geëigende loka len. Tot 1961 beschikte de gemeen te over drie takken van dienst, namelijk het gemeentegasbedrijf, het woningbedrijf en de draina- gevelden. In 1960 werd reeds besloten om ook gemeentewerken als tak van dienst aan te wijzen, welk besluit per 1 januari 1962 werd gerealiseerd, zodat U dit jaar voor het eerste een begroting van deze dienst werd aangebo den. In de loop van dit jaar zal daar nog aan worden toegevoegd Naast de normale uitbreidin gen die het gemeente-gasbedrijf voor een goede bedrijfsvoering jaarlijks dient te verwezenlijken, werd in 1961 het nieuwe admi nistratie- en bedrijfsgebouw of ficieel in gebruik genomen, ter wijl daaraan in de loop van het jaar nog een dienstwoning voor een der employé's werd toege voegd. De gasaflevering bedroeg in 1961 ruim 2.499.061 m3, hetgeen ten opzichte van 1960 een voor uitgang betekent van 4,2 Er kwamen voorts 109 nieuwe aan sluitingen tot stand, waarmede 't totale aantal afnemers op 3441 werd gebracht. Ook het aantal gasgeijsers nam weer toe en be reikte een aantal van 1296 tegen 1103 per ultimo 1960, e straatverlichting werd gedu rende het afgelopen jaar uitge breid in de Willem de Zwijger laan en de Vossenbergselaan, ter wijl verbeteringen werden aange bracht op het Wilhelminaplein en aangrenzende straten, alsme de in de Sweensstraat. In totaal zijn momenteel ongeveer 1000 lichtpunten in gebruik. De financieringsopzet voor 1961 vertoond-; een overschot van rond 720.000.tengevolge waarvan de opname van vaste geldleningen in dit jaar nog vrij gering kon zijn. Voor 1962 geeft deze financieringsopzet evenwel een belangrijk tekort aan, name lijk rond 2. 270.000.De con solidatie daarvan zal voor een gedeelte geschieden middels aan te .rekken vaste geldleningen, doch anderzijds zal daarin voor een belangrh1' bedrag kunnen worden voorzien door middel van te verwachten kapitaalsin- komsten, voornamelijk uit de op brengst van verkoop van gron den. De financiële verhoudingswet 1960, waarvan reeds melding ge maakt werd in de nota van aan bieding bij de begroting voor 1961, is inmiddels in werking ge treden. Deze nieuwe wet, die de uitkeringen uit het gemeente fonds (de belangrijkste bron van inkomsten voor elke gemeente) regelt, betekent voor onze ge meente een niet onbeduidende achteruitgang van de gewone middelen. Deze achteruitgang wordt voornamelijk veroorzaakt door de onder de vorige wet ver kregen subjectieve verhogingen, welke thans komen te vervallen en waarmede de nieuwe regeling niet of althans in onvoldoende mate rekening houdt. In grote lijnen is hiermede ons beleid aangegeven voor het aan gevangen nieuwe jaar, een jaar waarin wederom Uw medewer king zal worden gevraagd bij het nemen van belangrijke beslissin gen, een jaar ook waarin Uw col lege, in verband met de toene ming van het aantal inwoners, wordt uitgebreid tot 17 leden. Gaarne spreek ik de wens uit dat 1962 voor U allen een voor spoedig jaar moge zijn en dat wij gezamenlijk onze beste krachten zullen mogen geven ter beharti ging van het welzijn van onze ge meente. Agenda Na het voorlezen van deze rede gingen in een mum van tijd de agendapunten onder de hamer door. Er werden weinig op- of aanmerkingen gelanceerd. Een uitzondering moet hierbij wor den gemaakt en wel voor punt 7 van de agenda, toen het ging over lie verdeling van het aantal toe gewezen woningwetwoningen. De voorzitter wees er op dat 't aantal van 23 woningen die aan Kaatsheuvel zijn toegewezen mis schien wat veel lijkt, maar hier voor moeten 24 woningwetwo ningen worden afgebroken, zodat deze plaats er nog één woning op achteruit gaat. De heer van Noye hoopte dat Loonopzand het volgend jaar weer zijn rechtmatig aantal wo ningwetwoningen toegewezen zou krijgen. De heer Beerens meende dat men niet al te pessimistisch moest zijn t.a.v. de woningbouw, omdat in Kaatsheuvel toch di verse bouwondernemingen bezig zijn met het bouwen van 'n aan tal woningen. Toch meende de voorzitter er op te moeten wijzen dat, gezien het percentage dat nog geen woning bezit (9% van de gezinnen) de maatstaf, die bij de toewijzing wordt aangelegd, wel erg duister is. De heer van de Bosch, die de belangen van de Zuid-Hollandse Dijk behartigde, vond het aantal toegewezen woningen (2) wel wat erg weinig voor dit gebied. De heer Elshout wilde graag weten waarom De Moer geen en kele woning toegewezen heeft ge kregen. De voorzitter stelde, dat een agrarische bevolking geen behoefte heeft aan woningwet* woningen, die toch uiteindelijk zijn bedoeld voor de minst be deelde arbeiders. Uit naam van het college van gemeenteraadsleden, dat op de heer Steenbergen na, wiens gezin verblijd was met de geboorte van een zoon, geheel aanwezig was, dankte de heer van Ivuijck de voorzitter voor de uitgesproken Nieuwjaarswens en hij hoopte dat de gemeente met aan 't hoofd de burgemeester, in 1962 'n voor spoedig en gezegend jaar zou mo gen krijgen. De directie van de N.V. Noord- Brabantse Electriciteits Mij. heeft aan verschillende gemeen- testuren, waaronder het gemeen tebestuur van Sprang-Capelle, 'n verzoek gericht om ter beveili ging van de hoogspanningslijnen van genoemde N.V. maatregelen te treffen, krachtens welke het verboden zal zijn binnen 'n strook van 20 meter ter weerszijden van een hoogspanningsleiding, geme ten vanuit het hart van die lei ding, gebouwen, getimmerten of opgaand hout te hebben, dan wel deze strook als opslagplaats te gebruiken. Onderhavige bepaling houdt tevens in, dat het verboden is hooimijten e.d. binnen bovenge noemde strook te plaatsen. Daar het nieuwe streekwoon- wagenkamp te Tilburg binnen 2 a 3 maanden gebruiksgereed kan zijn, is het thans noodzakelijk de Algemene Politieverordening ter zake aan te passen. Krachtens 'n gemeenschappelijke regeling is 't mogelijk, dat" de raden van twee of meer gemeenten een plaats kunnen aanwijzen, welke door woonwagens' bij verblijf binnen het gebied, dat gemeenten geza menlijk omvatten, moet worden ingenomen. Voor de gemeente is als deze plaats aangewezen het streekwoonwagenkamp te Til burg aan de Dongenseweg. Verkeersverbetering bocht Raad- huisstraat-Dick Flemmingstraat. Met betrekking tot de onder havige verkeerssituatie hebben b. en w. advies ingewonnen van de Verkeersafdeling van de Konink lijke Toeristenbond A.N.W.B. Bedoelde instantie adviseert er naar te streven, het verkeer, ko mende van de Dick Flemming straat, zo te leiden, dat het niet meer vlak langs bedoeld pand op de Raadhuisstraat uitkomt. Het uit de Dick Flemmingstr. komende verkeer dient daartoe bij het plantsoen rechtsaf te bui gen en zich via de andere uit monding naar de Raadhuisstraat te begeven. Om het afslaan naar links mogelijk te maken, dient de punt van dit plantsoen te worden afgerond. Ook de weg van de Raadhuisstraat naar de Dick Flemmingstraat dient wat omge legd te worden. Het blijft gewenst dat het van de Dick Flemmingstraat komen de verkeer stopt voordat het de Raadhuisstraat oprijdt. De kosten belopen een totaal bedrag ad 7650. Voorstel tot verbetering van de Oudestraat. Naar aanleiding van de discus sie van de raad in de vorige ver gadering met betrekking tot de verbetering van de Oudestraat, hebben b. en w. zich in verbin ding gesteld met de heren Wer- ther en van Campen, die beide hun medewerking voor de aanleg van een trottoir aan de noordzij de van de Oudestraat hebben toe gezegd. Dientengevolge zuLlen de kosten van de verbetering van de Oudestraat worden verhoogd. De aanvullende begroting be loopt een bedrag ad 7500. Het in de vorige vergadering terzake gevoteerde krediet be droeg 57.000.—. Voorstel inzake votering aanvul lend krediet m.b.t. de doortrek king van de Burg. Meijerstraat. Voor de doortrekking van de Burg. Meijerstraat werd een kre diet gevoteerd groot 18.500. Terzake hebben b. en w. een prijsopgaaf ontvangen tot een bedrag van 21.535.zodat zij de raad voorstellen het terzake aanvankelijk gevoteerde krediet met 3035.te verhogen. Aangezien aan de westzijde van het thans aan te leggen ge deelte van de Burg. Meijerstraat de boerderij van de Gebr. van Os is gejlegen, waarvan de mestvaalt onmiddellijk langs de aan te leg gen weg zou komen te liggen ver dient het aanbeveling terzake 'n afrastering te plaatsen. Eenzelf de afrastering zou dienen te wor den geplaatst aan de zuidzijde van de Burg. v. Dijkstraat langs de eigendommen van de Gebr. v. Os en de heer D. H. de Bie. De kosten bedragen 7935. Voorstel tot verkoop van bouw terrein te Vryhoeve-Capelle. Aan de VVoningbouwstichting „Sprang-Capelle alhier werd ver kocht het bouwterrein, benodigd voor de realisering van 't bouw plan van twaalf premiewoningen waarvan er zes te Vrijhoeve-Ca- pclle en zes te Capelle zouden ge bouwd worden. Aangezien in de vergadering van 26 januari j.l. is besloten het voor 1962 toegewezen contingent woningwetwoningèn te doen rea liseren te Capelle, in verband waarmede het bouwplan van 12 premiewoningen volledig te Vrij- hoeve-Capelle zal worden uitge voerd, dient de verkoop van het bouwterrein te Capelle te worden ingetrokken, terwijl daarentegen het te verkoi>en perceel bouwter rein te Vrijhocve-Capelle 2484 m2 in plaats van 1293.37 zal bedra gen. Voorts is een verzoek ontvan gen van de heren W. Smits, Mo lenstraat 52 en G. P. v. d. Schans, Raadhuisstraat 84, beiden alhier, om aan hen te verkopen respec tievelijk 231 m2 en 263 m2. Voorstel inzake benoeming van een lid van het bestuur van de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg. Inzake dit voorstel leggen b. en w. ter vervulling van de va cature in het bestuur der G.I.M. Z., ontstaan door het aftreden van de heer A. J. Verhoeven, de volgende personen voor: 1. W. J. Pruijssers, Wendel- nesseweg-West 9; 2. A. B. YVagemakers, Nieuwc- vaart 57. Voorstel inzake vaststelling presentiegelden. B. en w. stellen voor het pre sentiegeld vast te stellen op 6.25 per lid per bijgewoonde vergadering. De presentiegelden van de raadscommissies wensen b. en w. vast te stellen op 12.50 per lid. Alhoewel geen raadscommissie menen b. en w. ook het presen tiegeld van de leden van de Ad viescommissie woonruimtewet 1947 te verhogen tot 6.25 per lid. Tenslotte menen b. en w. met het oog op de aanstaande verkie zingen te moeten voorstellen het presentiegeld voor de leden der stembureaus te verhogen tot 25.per lid per zittingsdag. BINNENLAND TILBURGSE DAME OMGEKO MEN IN OOSTENRIJK Bij een verkeersongeval te Zeil am See (Oostenrijk) is mevrouw C. Beerens-Teurlings te Tilburg om het leven gekomen. Zij was 38 jaar, gehuwd en moeder van zes kinderen. Met twee Tilbur- gers, de heren N. van Hel fteren en de 40-jarige J. van der Loo was mevr. Beerens op vacantie in St. Johan. Bij een tocht slipte te Zetl am See op de overweg hun auto en werd daarbij door 'n trein gegrepen., 70 meter meege sleurd en vernield. Mevr. Beerens werd daarlyj op slag gedood. De heer van der Loo liep een shock op, terwijl de heer Van Hel f teren met de schrik vrij kwam. Beide heren verblijven thans in een ho tel te Zeil am See, waar het stof felijk overschot van mevr. Bee rens in het ziekenhuis is opge baard. Het ongeluk geschiedde tijdens een zware sneeuwstorm. TWEEDE BANKBEDRIJF IN DEN HAAG BEDREIGD De ingewikkelde financiële af faires rond het Haagse effecten kantoor Bakker dreigen nu een tweede, als volkomen gezond be kend staand bankbedrijf, mee te slej)en. De 's-Gravenlmagse Mid- denstandsbank (Grami) heeft maandag bij de Haagse recht bank een verzoek ingediend om surseance van betaling te krij gen. De bank heeft grote kredie ten aan Bakkers effectenkantoor verstrekt. De in voorlopige hech tenis genomen 51-jarige effecten handelaar J. P. J. B., is voorzit ter van de raad van commissa rissen van de Grami en heeft ook een meerderheidspakket aan aan delen van de bank in handen. BUITENLAND DE RAMP IN NOORD-WEST- DUITSLAND Tot op dit ogenblik zijn meer dan 400 doden geteld in 't Duitse overstromingsgebied. Er is meer dan 100 km. dijk weggeslagen en het aantal daklozen bedraagt minstens 70.000. Alleen Hamburg telt meer dan 200 doden.. Alleen uit tuinhuisjes werden door mi litairen meer dan 50 doden ge borgen en men weet nog niet hoeveel lijken gevonden worden in de nog door het water geïso leerde huizen, waar honderden een toevlucht zochten op de da ken, zonder redding te zien ko men. L)e tcho vxn het Zuióen

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 1